BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur 739. Hedenmiddag 3 uur: 747. telegrafisch weerbericht I r.h. Kon. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt Hoogste stand 756,5 te Marseille. Laagste stand 732.6 te Larwick. Verwachting tot den avond van 13 Nov. Meest matige, Zuid-Westelijke tot Wes- I lelijke wind. Zwaarbewolkt tot betrokken I met tijdelijke opklaring. Enkele regen- I buien Aanvankelijk iets kouder, later zelfde temperatuur. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van De Bildt, hedenmorgen om 19 45 uur aan alle posten „tVeest op uw hoede!" Buitenlandsch Weerbericht. I(Medegedeeld door het Kun. Ned. Met. Inst. te De Bildi). De stijging van den luchtdruk over de I Britsche eilanden ging regelmatig door. In Ide kern der depressie steeg de barometer Ivan 726 tot 734 m M. Ten Westen van de lljsle lengtegraad ligt op den Oceaan een ■nieuwe depressie met naar het sc' nt een diepe kern. Hoewel de temperaiuur in ■Engeland iets daalde, is toch te verwach- Ittn, dat de luchtstroom met hooge tem- Iperatuur uit het Zuid-Westen en Westen lui aanhouden en daarmede het zachts Iweer met tijdelijk krachtigen wind en Iregen De meeste regen viel aan de Golf Ivan Biscaje en in Noord-Zweden. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temperatuur 7 gr. C. (45 gr. F.) 9 uur voorm. 9'/s gr. C. (49 gr. F.). 12 uur 's middags: lO'/i gr. C. (51 gr. F.). 3 uur nam.: lO'/s gr. C. (51 gr. F.) [hoogwatertijden te katwijk a. z. Voor Vrijdag. I Voorm. te 4.33 uur; nam. te 4.57 uur. LICHT op voor fietsers e.a. tederdag van 4.45 u. n.m. tot 6.44 u. v.m. RUSLAND. Zonderlinge toestanden Een fabriek bestormd. I Het „Hbld." ontleent aan de ..Prawda" (an de hand van den sovjet-journalist lKoltsjow de volgende beschrijving van de Nie waarop dit jaar te Moskou een fa- |t:iek door arbeiders van een andere on- iememing stormenderhand veroverd. Het Jieial dat de zonderlinge Russische toe fden goed illustreert, heeft zich als »l»t voorgedaan. Er bestaan te Moskou twee sovjet-instel- ingen: de fabriek „Sjerstj-Soekno" (Wol- -aken) en de coöperatie van ambachtslie den „Snabsbyt". "Het bestuur van de fa- fnek „Sjerstj-Soekno" vond, dat het ge- vouw. waarin de werkplaatsen van de twperatie ondergebracht waren, zeer ge- Jenlkt was voor zijn onderneming. De ((operatie weigerde het gebouw aan de Ttootere instelling af te staan en er volgde proces, waarbij de ..Sjerstj-Soekno" het gelijk werd gesteld Nu moest het teluit van de rechtbank doorgevoerd wor pen en dat geschiedde op een zeer eigen- hardige wiize. Er werd een soort straf- gpedltie tegen de coöperatie georgani- kerd en aan het hoofd van dat leger stel- pn zich de deurwaarder van de Stalin- (ene wijk, Nefedow, en commandant Oeda- isjtejew. De „ideologische leiding" (zon- l'sr „ideologie" kunnen de bolsjewiki nu ™maal geen enkelen stap doen) berustte banden van den waarnemenden direc tor van .Sjerstj-Soekno". Het executie- Ror bestond uit ..gemobiliseerde" werk- Pjisn van de fabriek der „Sjerstj-Soekno", 1 uit „leger" ging methodisch te werk. |r?r a"es werden de electr. geleidingen wsesneden, de stopcontacten uitgerukt, 1octrische lampjes gebroken, met de ma gn,lz('lementen gestampt. Daar- Ir'atT -»en de drie h10'01^ van de coöpe- L';de fabriek verwijderd en als buit 4,',?gev9erd Toen dit werkje opgeknaDt ■^werpen de .krijgers" zich op de ■tn rtf t™euwe buitenlandsche machines I: „''hbnken en begonnen ze rondweg ItwWi.- waardoor de duur betaalde en machines grootendeels ver- drifri5r?en' De k°stbare buitenlandsche ieonr 4a ?n warden niet afgenomen, waar- wnminste ergens anders hadden Lj, gebruikt worden, maar met mes- Iter lis?'"kken gesneden. De werktuigen Jotpraa? a mannen stopten de „ver- Ikrilgsbuit'mee11" Zakke" "amen 26 a'S Nörj/ U1CC. patèri i,o de machines van de coöperatie Nken en lP stukken ge- pin j.' S deP zij naar de binnenplaats l»PB k.. 'abnek overgebracht en daar op rgeworpen. van de fabriek van „Snabs- 'derhalve dag geduurd er lldeelini.**^""ejVan de wi'k noc,h de wük' beeft »5lc kan de rijksinspectie, die op de ;™4en hoi va? hetgeen daar gebeurde, l11' hietirt. .E 'eta tö ondernemen om *ibo" to ,w"klleden van do „Sjerstj- ""let-donro, nken ol hun leider, den vert<Sajrder' 101 de orde te roepen. vertelt de „Prawda", VERKLARING VAN GANDHI. LONDEN, 12 Nov. (Ned. Tel. Ag.) De Engelsche Indische leider Gandhi heeft zich gisteren vrij pessimistisch over de onderhandelingen van de Ronde Tafel Conferentie uitgelaten. Ér moet een ver rassende wending in de besprekingen komen, wil men mislukken vermijden. Zoolang de besprekingen niet ten einde zijn, mag men evenwel de hoop niet op geven. HET CHINEESCH-JAPANSCHE CONFLICT TOKIO, 12 Nov. (Reuter). De Japan- sche gezanten te Londen en Rome heb ben opdracht gekregen naar Parijs te gaan, teneinde Yoshihawa bij te staan in het duidelijk maken van de Japansche positie. TOKIO, 12 Nov. (Ned. Tel. Ag:) Volgens mededeeling van het ministerie- van oor log bedragen de verliezen der Japansche troepen in Mandsjoerije 129 doodcn, 302 gewonden en 6 vermisten. De toestand in Mandsjoerije wordt door de Japanners nog steeds als onrustig beschouwd. De Japansche strijdkrachten die de op dracht hebben het leven en de eigen dommen van de Japanners te bescher men, worden door Chineesche troepen be dreigd. Onder deze omstandigheden is het mogelijk, dat Japan zich gedwongen zal zien actief tegen de Chineezen op te treden. GENEVE, 12 November. (V. D.J Het Secretariaat van den Volkenbond heeft aan de Japansche en Chineesche regee ring een telegram van Brland doen toe komen, waarin deze verklaart, dat hij na onderzoek van de antwoorden der beide regeeringen op zijn telegram van 6 No vember en in verband met de laatste be richten uit Mandsjoerije het noodzakelijk acht de beide regeeringen nogmaals en met nadruk te herinneren van hun voor den Volkenbond afgelegde belofte niets te zullen ondernemen wat het conflict kan verscherpen. Tegelijkertijd wijst Briand er op dat het noodig is den be velhebbers der troepen in Mandsjoerije «dadelijk instructies te geven, om alle ver dere militaire operaties na te laten. o GROOTE IJZERFABRIEK AFGEBRAND. STUTTGART. 12 Nov. (V.D.) In den af- geloopen nacht zijn te Mergentheim de metaalfabriekeh van de Deutsche Ham- merwerke totaal afgebrand. De brand brak uit in de sledenfabrlek, die in korten tijd geheel uitbrandde. De vlammen grepen om zich heen, tastten andere gebouwen aan en sloegen tenslotte op het hoofdge bouw over. De schade bedraagt meer dan een half millioen Mark. Ruim 150 arbei ders zijn door den brand zonder werk ge komen. o- STADSNIEUWS. PROF. Dr. G. W. J. BRUINS BENOEMD TOT NED. RIJNVAARTCOMMISSARIS. Naar wij uit goede bron vernemen, zal in verband met het aftreden van prof. jhr. mr. dr. W. J. M. van Eysinga, ten gevolge van diens benoeming tot rechter in het Permanente Hof te 's-Gravenhage als Ned. Rijnvaartcommissaris worden aangewezen prof. dr. G. W. J. Bruins, oud-hoogleeraar aan de Ned. Handels- hoogeschool te Rotterdam. o BEROEP ONGEGROND VERKLAARD. Inzake de exploitatie van een autobus- dienst LeidenWarmond v.v. Bij Kon. besluit is ongegrond verklaard het beroep ingesteld door de Directie der Ned. Spoorwegen te Utrecht tegen de be schikking van Ged. Staten van Zuid-Hol land van 3 Febr. 1931, waarbij aan de N.V. Leidsche Autoboxengarage te Leiden ver gunning is verleend tot het in werking, brengen van een aütobusdienst van Lei den (Hogerbeetsstraat) langs Warmonder- weg, Abspoelweg, Haarlemmervaart, Hee- renweg naar Warmond (Warmundastraat) en omgekeerd. ONTHULLING VAN EEN GEVELSTEEN IN TUINSTADWIJK. In verband met de voltooiing van het derde bouwplan der vereeniging ..Tuin- stadwijk" zal aanstaanden Zaterdagmid dag te 3 uur met eenige plechtigheid een gevelsteen worden onthuld in het pand: Koninginnelaan 49, alhier. o ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd candidaats examen rechtsge leerdheid de heeren J. W. van Blokland (Den Haag), P. A. de Booij (Breda). De directie van het Trianontheater verzocht ons mede te deelen, dat het Oeral-Kozakkenkoor, dat hier Dinsdag avond met zooveel succes optrad, voor de aanstaande bioscoopweek door haar is geëngageerd. De Ned. Christ. Radiovereeniging hoopt 17 Dec. a.s. des avonds te 8 uur in de Stadsgehoorzaal alhier de film te ver- toonen getiteld: „De klokken luiden". Ook hoopt zij op dienzelfden dag een kinder voorstelling te geven des nam. te 5 uur. Bijzonderheden worden nog nader be kend gemaakt. BINNENLAND. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen om 7.20 uur is van Schip hol vertrokken het K.L.M.-vliegtuig „De Duif", met als eersten bestuurder Q. Tepas tweeden bestuurder J. van Onlangs, werk tuigkundige M. C. H. Buitenhuis en radio- telegrafist P. Hegener. Het toestel had 88.7 K.G. vracht en 239.4 K.G. post aan boord. Een passagier vliegt mee naar Bandoeng, vanwaar hü zijn reis voortzet naar Australië. o4 BRAND. Gisteravond is te Kllder, gemeente Bergh (Geld.) het café met toebehooren van den heer B. totaal afgebrand Zes varkens kwamen ln de vlammen om. Ver zekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. DE ROOFOVERVAL TE SCHIPLUIDEN. DE DADERS ZIJN GEARRESTEERD. Eén der bedrogen daders verraadt de anderen. In verband met den dezer dagen te Schipluiden, bij Delft, gepleegden roof overval op den Kassier van een boeren leenbank, zijn gisteren te Amsterdam aan gehouden zekere D. en mej. B., terwijl te Rotterdam een zekere L. werd aangehou den. De commissaris van politie te Delft heeft ons hedenmorgen eenige mededeelingen verstrekt over de wijze, waarop de politie er in geslaagd is, zóó spoedig na den roof overval de hand op de daders te leggen. Reeds direct na den overval had de politie verschillende .aanwijzingen gekregen be treffende de richting, in welke zij naar de daders moest zoeken. Vooral ook het vin den van een jas en een pet op de plaats van den overval, was een belangrijke aan wijzing. Voorts was 't aan de recherche te Rotterdam gebleken, dat een zekere L recidivist, sinds Vrijdag niet meer op zijn werk was verschenen. Eveneens kwam het aan de politie ter oore, dat bij een fuif, die in den nacht van Zaterdag op Zondag te Rotterdam was gegeven, in dronken schap door enkele personen was uitgelaten dat zij wel iets van den overval wisten. Met deze aanwijzingen slaagde de politie er vrij spoedig in. L. aan te houden. Bij een caféhouder te Rotterdam wist de politie beslag te leggen op een bedrag van f. 5600 afkomstg van de overval te Schipluiden en dit bedrag werd aan L. voorgelegd. L. verklaarde toen, dat men hem bedrogen had, want dat hij maar f. 1300 had ontvangen. In kwaadheid heeft hij toen zijn mededaders aan de politie bekend gemaakt. Het waren de 25-jarige D., die de hoofddader zou zijn en de 35-jarige S., beiden uit Alblasserdam, die sinds eenige dagen te Amsterdam vertoefden en de 24-jarige mej. B. uit Rotterdam. L. verklaarde dat D. hem had uitge- noodigd aan den overval deel te nemen. Deze overval zou oorspronkelijk plaats heb ben op 4 November doch daar de kassier dien avond niet in de Boerenleenbank aanwezig was, werd de overval uitgesteld tot Zaterdagavond. Hoe deze heeft plaats gehad, is bekend en uit de verklaringen van L. is gebleken, dat S. het geld uit de brandkast heeft ge nomen. D. had een revolver en heeft daarmee op den kassier geschoten, terwijl L. tenslotte den kassier heeft neergeslagen. Mej. B. stond gedurende den overval op den Schipluidenschen weg te wachten. Het geld is later aan D. overgegeven die hierop met mej. B. kalmpjes is weggewandeld. L. is hierop op de fiets gesprongen en heeft zich met S. naar Delft begeven, waarna zij per trein naar Rotterdam zijn gegaan. In een café te Rotterdam werd de buit van f. 10.000 verdeeld. D. en mej. B. zijn later naar Amsterdam gegaan, omdat zij het veiliger vonden uit de buurt van Delft te blijven. Ook S. is naar Amsterdam ge gaan, doch deze is nog niet gevohden. De politie tracht hem alsnog op te sporen. Het staat wel vast, dat de politie de werkelijke daders in handen heeft. Bij het verdere onderzoek is gebleken, dat er nog een 5de medeplichtige is. Hedenmorgen is deze te Vlaardinger- Ambacht gearresteerd. Het is de 27-jarige boerenarbeider A. van U. aldaar. Hij heeft verschillende relaties met den hoofd persoon uit den overval. Vermoedelijk is hij degene geweest, die het plan heeft geopperd. Nader blijkt nog dat de f. 5600 in be waring was gegeven aan een café-houder in de Rotterdamsche binnenstad, die de mannen alleen van aanzien zegt te ken nen. Hij ontving het verzoek tot bewaren zonder eenige toelichting. Het bedrag leek hem reeds verdacht hoog, maar toen hij van één van de drie Maandag nog f800 in bewaring kreeg en bovendien het verhaal van den Schipluidenschen overval las, is hij naar de politie gegaan. Met het door hem opgegeven signalement kon toen L. worden aangehouden. Toen men deze het geld getoond had barstte hij in woede uit. Gebleken is dat de man, die het geld had gedragen, na aankomst te Rotterdam had gezegd, dat de buit f. 4400 bedroeg. Hier van had L. f. 1300 ontvangen. Aangezien de werkelijke buit f. 10.000 had bedragen Was hij dus bedrogen en om deze reden heeft hij zich gewroken door alles aan de politie te vertellen. DE GOOISCHE BANK. De Rechtbank te Amsterdam hield heden de beslissing inzake het uitspreken van het faillissement van de Gooische Bank acht dagen aan. EEN VLET MET ZEVEN PERSONEN GEKANTELD. Een van liei» in den modder gestikt. In den Wieringermeerpolder nabfj de Landbouwschuren achter Hypolitushoef is hedenmorgen de 30-jarige, ongehuwde grondwerker P. Jeronimus, afkomstig uit Wissekerke (Zeeland) bij 't kantelen van een vlet dat een 7-tal personen over het kanaal achter 'de landbouwschuren moest zetten, verdronken. De vlet was slechts be stemd voor 2 a 3 personen. Alle 7 perso nen geraakten te water doch 6 van hen konden worden gered. Waarschijnlijk is P. J. in den modder gestikt. Zijn Hik is naai de landbouwschimr vervoerd en zal ver moedelijk naar Wissekerke worde" over gebracht. o SIERADEN GEVONDEN. Destijds is te Wassenaar aangehouden, verdacht van inbraak een Hongaar H. K. die thans in het Huis van Bewaring te Den Haag is ingesloten. De politie stelde een onderzoek in in zijn vroegere verblijfplaats te Amster dam en vond daar eenige sieraden, af komstig van den inbraak te Aerdenhout. DE MOORD IN DEN MAJELLA-TOREN. De leidekkerspatroon M., die onlangs weg:ns moord op zijn compagnon Akker- bout door dt \msterdamsche rechtbank tot levenslang gevangenisstraf was ver oordeeld. heef: eerst heden hooger beroep aangeteekend morgen zou de termijn ver- streken zijn. DE NACHTELIJKE SCHIETPARTIJ TE ZUNDERT. Het Haagsche Gerechtshof heeft arrest gewezen in de procedure van de weduwe "Van Meer tegen den Staat, in welk proces de weduwe v. M. voor zich en haar min derjarige kinderen f. 50.000 schadevergoe ding eischt tegen het onrechtmatig dood schieten van haar man, die caféhouder was te Zundert, als gevolg van het optre den van twee marechaussees in Januari 1927. In eerste instantie heeft de Haag sche Rechtbank de vordering afgewezen. Het Hof heeft thans overwogen, dat de Rechtbank terecht de noodweer der beide marechaussees bewezen heeft geacht, dat .door hun handelen de grenzen van nood- .weer niet zijn overschreden, zoodat hun handeling niet een onrechtmatige daad oplevert. Op deze gronden heeft het Hof dan ook het yonnis der rechtbank bevestigd. HAAGSCHE RECHTBANK. De Rechtbank behandelde heden op nieuw de zaak tegen den 29-jarigen chauf feur W. G., te 's-Gravenhage, die reeds eerder terecht heeft gestaan wegens het veroorzaken van dood door schuld. Op 12 Juli j.l. zou verdachte te Sassen- heim op den Rijksstraatweg (Brugstraat) met een door hem bestuurde auto met groote snelheid hebben gereden en bij zijn poging om een voor hem uitrijdende auto bus te passeeren, deze aan de linkerzijde hebben geraakt. Tengevolge hiervan raakte G. het stuur kwijt, maakte een zwenking naar links en kwam daardoor in aanraking met drie voetgangers, die zoodanig werden aangereden, dat zij zwaar lichamelijk letsel hebben bekomen, en een hunner, een kind, kort daarop is over leden. Bij deze nieuwe behandeling werden nog eenige getuigen als deskundigen gehoord, die verklaarden tot de conclustie te zijn gekomen, dat G. met groote snelheid moet hebben gereden, hetgeen door verdachte ontkend wordt. Het O.M., waargenomen door mr. van Asch van Wijck, wees op de omstandig heden waaronder deze aanrijding heeft plaats gevonden. De lezing door verdachte gegeven noemt spr. absoluut in strijd met de waarheid, zooals uit getuigen en des kundige verklaringen blijkt. De gevolgen van een en ander zijn zeer ernstig ge weest. Een jong menschenleven valt hierbij te betreuren. De manier waarop door ver dachte gereden is tart alle beschrijving. Een flinke straf is naar spr.'s meening hier als correctie geboden en hij vraagt de maximumstraf van negen maanden gevan genisstraf met ontneming van het rijbe wijs voor den tijd van één jaar. Mr. E. G. S. Bourlier bestreed het requisitoir en de getuigenverklaringen. Op 7 September j.l. reed een met kisten en ijzeren platen beladen wagen der I'irma van Gend en Loos te Alphen in de Prins Hendrikstraat aldaar. Op een ge geven oogenbllk gleed een der platen van den wagen, juist toen de timmerman T. per rijwiel passeerde. Deze kreeg de plaat op de rechterhand, welke verwond werd en tengevolge waarvan hij de wijsvinger zal moeten missen. Wegens overtreding van art. 308 W. v. S. stond* de 22-jarige wagenbestuurder A. J. van O. terecht. Verd zeide dat de slechte toestand van den weg de oorzaak van het ongeluk is geweest. Het O. M. was het gedeeltelijk daar mede eens en eischte f. 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. Mr. Teilegen pleitte vrijspraak. HAZERSWOUDE. Bij de te Den Haag gehouden examens slaagde o.a. voor het diploma machine- schrijven onze plaatsgenoot de heer P. A. Wezelenburg. opgeleid aan de Erkende Pontschool te Alphen a. d. Rijn. NIEUWKOOP. Burgemeester Van der Weijden gaat heen. Naar wij vernemen heeft de burge meester dezer gemeente, de heer P. A. Th. van der Weijden, in de raadsvergadering medegedeeld, dat hij met ingang van 25 November eervol ontslag heeft aange vraagd. o OUD-ADE. INBRAAK IN DE R.-K. KERK EN PASTORIE. De huishoudster opgesloten. Alhier is ingebroken in de R.-K. Pastorie. De dieven hebben zich toegang weten te verschaffen door overklimming van een 3Vü M. hoogen muur, waarna zij een deur hebben geforceerd. Eenmaal binnen, hebben zij de deur van de slaap kamer van de huishoudster met touwen vastgemaakt aan de trapleuning en bovendien nog een groot aantal stoelen ervoor opgestapeld. Dientengevolge was de huishoudster in haar kamer opgesloten. Bij het opstaan bemerkte zij spoedig, dat er iets bijzonders was gebeurd. Een inge steld onderzoek bracht al spoedig aan het licht, dat dieven hun slag hadden gesla gen. Van het huishoudgeld bleek f. 14. verdwenen, terwijl voorts enkele offer blokken in de kerk opengebroken waren en geledigd. In de kerkkamer bevond zich nog een geldkist, die eveneens geledigd was. In totaal is echter slechts voor onge veer f. 30 medegenomen. Bovendien worden nog verschillende sleutels vermist. De politie stelt een uit gebreid onderzoek ln. WADDINXVEEN. Een ongewenscht bad! Een dame stapte aan den Kerkweg uit een autobus. Zij struikelde over het trot toir en kwam in de vrij diepe Kerkweg- vaart terecht. Door omstanders werd zij uit haar netelige positie gered. AMSTERDAM, 12 November. De ochtendnoteeringen waren onder invloed van het zwakkere verloop van Wall Street algemeen lager, maar even voor de opening van den officieelen han del demonstreerde zich flinke kooplust. De opening kwam dan ook in vaste hou ding en in het verdere verloop kon deze tendenz zich goed handhaven. In Kunstzijde vond een ruime affaire plaats. Het fonds was zeer vast en kon over de geheele linie een min of meer belangrijke winst behalen. Ook Philips waren goed gedisponeerd en bewogen zich omstreeks de hoogste vorige prijzen. Unie levers goed prijshoudend, evenals de meeste overige Industr. fondsen. De handel in Koninklijke wa*> beperkt. De tendenz was evenwel gunstig en de no- teering plaatste zich weer boven 140 pCt. Amerikaanschc soorten niet veel veran derd. Rubbers goed gedisponeerd, de no teering trok eenigszins aan. Tabakken stil. doch prijshoudend. Suikerwaarden waren gunstig gestemd en H.V.A.'s haalden het verlies van gisteren weer in. terwijl de minder courante soorten eveneens hooger golden. Amerik. fondsen stelden zich algemeen boven New Yorksche pariteit. Duitsche obligaties vast. WISSELKOERSEN. Engeland 9 411/2; Duitschland 58.75: Frankrijk 9.76; België 34.GO; Zwitserland 48.52 1/2; Oostenrijk 35.25; Denemarken 53.50; Zweden 53.Noorwegen 52.50; New-York 2 48 3/8; Prolongatie 11/2 pet. LEIDEN, 11 Nov. Noteering Coöperatieve Greenten-. Fruit- en Bloemenveiling Ver. „Leiden en Omstreken". Anüj.ie f. 0.50—2, JMoemkooJ I f. 6.40-^11.50, iel II f. 1.80— 4.80, Roode Kool f. 1.80—3,. Savuye Kool f. 2.40—4.5Ó, Groene Kool i. 1 50—3, Pieter selie f. 0.80—1.90, Prei f 1 10-2 80. Krop salade f.0 80—2, Selderie f 0.70-1 80. Knol- sclderie f. 1.90-3.80, Wortelen f. 2.40—5, per 100 stuks. Krorin f. 1.8)—2 40, Kroten, gek. f. 5—8, Snijboor.en f. 70, Witloof f. 20— 25, Spinazie f.7—11, Lien f 3.10—1.80, Sprui ten I f. 3—7, id. II f. 1-3. per 100 K.G. BARNEVELD, 12 November. Aange voerd 565.000 eieren. Prijs f. 7.257.90 per 100 stuks. Handel vlug. BOSKOOP, Coöp. Vereeniging „De Bos- koopsche Veiling' 11 Nov. Rozen per bos: Columbia 40—48 ct., Golden Ophelia .39— 47 ct,, Jules Bouché 30—40 ct., Claudius Pernet 50—89 ct., Hadley 43—61 ct Butter fly 40—57 ct., Rosalandia 44—61 ct., v. Rosseir 29 ct., Edith Helen, 110-130 ct., Florex 60-90 ct., Kilham 70-9) ct., E. G. Hill 51—70 ct., Aug. Noach 41—50 ct., Germania 52—69 ct., Mac Keiler 40—59 ct.. Marcel Royer 28 ct., Ophelia 18—30 ct Wilh. Kordes 70—110 ct., Pierson 30 ct., Phoebo 59—63 ct., Potin 26-28 ct., Briarclift 18—30 ct., Polyantharozen 29— 41 ct., Gemengde rozen 49—50 ct., Diversen per bos: Chrysanten, gr. bloemig 120—170 ct., id. tros 44—60 ct., Clematis Pr. Hendrik 220—280 ct., Anjers 1012 ct„ Asparagus 22-24 ct. GOUDA, 12 Nov. Veemarkt. Aangevoerd' in totaal 2646 stuks, waarvan 193 slacht- varkens. Vette 20—21 ct. p. pond. Londen- sche 12—13 ct, Zouters 13—14 ct. Levend met 2 korting. 949 magere varkens, f15 —25 p. stuk. 1401 biggen, f.5—10. 6 run deren f. 175250. 16 nuchtere kalveren f. 5 —9. 3 graskalvereii f.40—60. 40 schapen f. 1218. 28 bokken en geiten f. 25 p. st. Handel stuk. Algcmeene markt. 354 par tijen kaas, le kw. met Rijksmerk 3538, 2e kwal. met rijksmerk 31—34. Zware 39. Handel stug. - Algemeene markt. 354 par- 70—75 p. pond Weiboter 6570. Handel vlug. 39600 partijen eieren. Kippeneieren f. 7.25—8 p. 100 st. Eendeneieren f. 4.50—5 Handel matig. Kleine kippeneieren f.5—6. Coöp. Z.-H. Eeierveiling te Gouda. Aan voer 29700 kippeneieren Prijzen 60/62 K.G. f. 7.60—7.70 p. 100 stuks. 62/64 K.G. f. 7.70 —7 80. Bruine 54 68 K.G. f 6.40—3.10. KI. eieren f. 46.60. Aanvoer 450 eendeneieren prijzen f. 55.60 p. 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 11 Nov. Uien per 100 K.G. f. 4 20—5.50, Peen per 100 bos f. 4.80—6.10, Bloemkool le soort T>er 100 f. 2.40-7, Gele Kool per 109 f. 3-4.10, Peen per 100 K.G. f. 2.50—4, Roode kool per 100 f. 2.50—4.10. Aanvoer: 1500 K.G. uien, 1800 bos peen, 26.000 b'.oemkool, 1400 gele kool, 320C K.G. peen, 1700 roode kool. ROELOFARENDSVEEN, 11 Cov. Kropsla f.0 40—4.30 per 100 krop, Andijvie f. 0.50—T, per 100 struik, Tomaten A f. 8.90—12, id. B. 0.20-11.80, id. C. f. 6-8 20. id. CC. f.1—1.70 per 100 pond, Druiven 13 ct. per pond, Bloemkool 2—4 ct. per stuk. Aanvoer: sla 100.000 kroppen, tomaten 40000 pond. VOORSCHOTEN, 11 Nov. Kipeieren f 6 20 —8.10 epr 100 stuks. Konijnen f.0 45—2^05 Kippen f. 0.70—1.20, Héinen f. 1.03 p. stuk WADDINXVEEN, 11 Nov. Aangevoerd 671 eieren. Prijzen (groote) f.8—8.20, (kleine f. 5.20—6.50. Eendeieren f 4 25 per 100 stuks. Ondertrouwd: LEEN OUDSHOORN en GRÉ STANS. Sassenheim, Teylingerl. 21. Oegstgeest, Fred. Hendrikl. 9. 12 November 1931, 7809 Huwelijksbevestiging D V Woensdag 25 Nov. 's middags half drie in 't Groene Kerkje te Oegstgeest, door den Wel- eerw. Heer Ds. T. J. JANSEN SCHOONHOVEN. Dankbaar geven wij kennis van de geboorte onzer dochter PETRONELLA WILHELMINA T. DE BRUYNE. N. C. DE BRUYNE-. DE GRAAF. Leiderdorp, 11 Nov. 1931. 7S37 3—1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3