VELO" fjemeente hestum GOEDKOOPE PRIJZI DAMESCONFECTIE DE BETU OPRUIMINGSPRIJZEN WANNÉE, DOOR NEDERLANDSCHE ARBEIDERS WASCHMACHIK LOTISICO-LOTI Jkgheu1 BIJZONDERE DE ELECTRISCHE 35 Nederlandsch Cement-Syndica 's-Gravenhage HAROEMS WEEKRECL WAAR DE MOLENS DRAAI Vrijdag en Zaterdag Haarl.str. 226, Tel. 327, Doezastr. 14 Belofte maakt schuld Daar zijn wij CORRESPONDENTIE. Dr. JAEGER's ONDERGOED RADIO-UURTJE. ANEKDOTES. Geen spra ke tneeï van is óók voor U vervaardigd in onovertroffen lew* die door de groote besparing op linnen slijtage en wascbrekening zich zelf betaalt VOOR DEMONSTRATIE en alle gewenschte inlichtingen zich te wenden tót onze eigen Filialen Leiden: Breestraat 33, Tel. I Alphen a. d. Rijn: Hooftstraat 45. Hillegom: Hoofdstraat 125a. ■W Uiterst gemakkelijke betalingsconditiën PRIJZEN VANAF f.90.- KOÜPJ Steunende op het arrest van den Hoogen Raad der Nederlanden van 13 Juni 1910. bij D. N. A. v. WIJK. Steenstr. 43, Leiden, Tel Heele-, Halve-, Kn&rtloten kunnen v. de 5e klas se worden g Kent gij de voordeelen van Betonwegen? Betonwegen zijn voordeelig in aanleg en vereischen practisch geen onderhoud. Betonwegen zijn van de hardste wegen de vlakste en van de vlakste wegen de stroefste. Op betonwegen is het verkeer dus het vlugste, goedkoopste en het meest geruischloos. Boven dien zijn betonwegen bestand tegen het zwaarste vervoer. Ook 's nachts blijven beton wegen goed zichtbaar. Zelfs bij regen is slippen buitengesloten. Vraagt ons nog heden om ad vies en brochures. Gebruikt GROENSTREEP-CEMENT in sposdeischende gevallen GROENSTREEP- EDEt-CEMENT "EOERLpoS CE#ENr-@fOII *GRAV|giHAI föOENffRE CEMpT £,,|G 6BSP0NE Deze week hij aankoop van een pond Margarine o 20, 25, 30, of 32V& cent. per een half pond een Vfc fijnen Haroem cacao van 40 cent per Vi pond cadeat Deze cacao rs van de allerfijnste kwaliteit, van de bef van Nederland. Schouderham 30 ct per J j Plockworstzeer voordeelig 35 cl per pond Leverkaas fijn 35 ct. per pond Gekookt Spek 15ctper^pond A A MRirniNfi met onze Hier zijn weer prijsraadsels, die naar ik hoop in den smaak zullen vallen; ik denk het van wel, ze zijn niet te moeilijk en van allerlei soort. De grooteren en de kleineren moeten allen de 4 prijsraadsels oplossen, die bij hun rubriek van grooteren of klei neren staan. Tijdig inzenden, denkt daar toch vooral bij de prijsraadsels aan; het is zoo jammer als men door te laat inzenden, niet kan meeloten. Joop Schouten, waarom schrijf je me: jammer dat ik verleden week de raadsels niet goed had. Je had ze wel goed; ik heb je naam opgeschreven en je geantwoord in de correspondentie. Adrie van Nood, wat naar van Dirkje Hopman, wil je mij de volgende week schrijven hoe het met haar gaat. Als je soms eens naar het ziekenhuis gaat om haar te bezoeken, doe haar dan vooral mijn hartelijke groeten. Nel en Jannie Hagoort, je had niet on derteekend, de naam stond alleen op de enveloppe. Henk Beets, dat 2de raadsel is niet juist, men spreekt van het oog van een naald, niet van het oor. Het 1ste zal ik later eens plaatsen. Aaltje Nieuwenhuis, zeker mag je voor taan meedoen met de raadsels en mij Tante noemen. Je mag al met de grooteren meedoen. Margje van Tuil, heb je al zooveel te leer en thuis, dan zal je het wel erg druk hebben. Wat ben je van den zomer veel uit geweest; je hebt toen zeker erg ge noten. Jan en Eempien Wassenaar, zoo zit de kleine Hanna nu al in een kinderstoel, en vindt ze dat prettig? En begint ze al op allerlei te knabbelen; dat is goed voor de tandjes. Ja, wat wordt het al vroeg don ker; ik moet ook tegen 5 uur het licht aan steken, dan kan ik niets meer zien. Nellie van Groeningen, zeker mag je een raadselnichtje van mij worden, ga maar dadelijk met de grooteren meedoen als je al 11 jaar bent. Jo de Wekker, een ander raadselnichtje vraagt mij of je ook je geboortebewijs moest zenden voor datgene waar je dat kiektoestel mee hebt gewonnen. Jannie en Frans de Water, wat er ge schikt is van die nieuwe raadsels, zal ik eens plaatsen; maar sommige hebben er al ingestaan. Lena en Willie Schip, de beloofde prijs raadsels zijn er al deze week, dus nu iedereen maar goed zijn best doen en tijdig insturen. Willy de Neys, lees maar dat ik het heb gevraagd wat je graag wou weten, want dat had ze mij niet geschreven, maar van haar was het maar eenige maanden ge leden. Francina en Theo Brussee, zoo hebben jullie allebei de waterpokken gehad; ver velend hoor. Neen over dien verloren dik ken brief heb ik nooit meer iets gehoord en er toch veel moeite voor gedaan. Bram Lasschuit, ja hoor ik heb mijn be lofte kunnen houden; deze week zijn de prijsraadsels er al. Marietje Laterveer, ik ben blij voor je, dat je weer uit mag en naar school kunt gaan. Iedereen moet maar een kansje wagen bij de prijsraadsels en dan afwach ten hoe de loting uitvalt. Bep Loom an, ga maar gerust meedoen en noem mij maar Tante. Je behoort tot de grooteren. Kees Kleinman, je bent mij welkom als raadselneef, en het is heel goed dat je altijd bij Johan en Hendrik insluit. Johan en Hendrik Mulder, in je couvert zat jullie brief, die van Kees en een mooie ansicht, maar geen nieuwe raadsels, die waren er niet bij; maar ik heb nog wel raadsels van jullie, dus laat ik daar dan eerst van plaatsen wat geschikt is. Ik zal jullie voortaan ook bij elkaar zetten bij de goede oplossingen, nu is dat niet zoo. Jaantje v, d. Laken, eenige weken ziek geweest, bronchitis gehad? Dat vind ik heel vervelend voor je; ik hoop van harte dat je nu weer geheel beter bent. Annie Brou wer had jij geen zin toen Jaantje ziek was; nu dat neem ik niets kwalijk, doet nu dan maar weer samen mee. Hennie de l'Ecluse, heel flink van je hoor om nu zelf eens den brief te schrijven; dat ging best. Gerard, Dorus, Keesje de Geus, neen ik kom nooit in Wassenaar, nu den heelen winter blijf ik in Den Haag en dan zoo maar kleine eindjes uit om een luchtje te scheppen, lucht is zoo gezond. Ik zou het heusch ook heel aardig vinden om jullie allen eens te zien en te leeren kennen. Dat begrijp ik, dat je moeder verhuizen iets heel naars vindt. Marie v. d. Wolf, o die cantate ken ik niet; er bestaan zooveel verschillende Het schemerlampje aangestoken, De kind'ren om het rustig vuur, Met Moedertje zoo knus te zitten En luisteren naar 't kinderuur. Geen huiswerk nu dat kan nog wachten, Geen kousen stoppen, niets daarvan. Ze vinden 't heerlijk: 't week'UJksch uurtje, Waar men iets moois beluist'ren kan. Eerst hoor je, klingelen de bellen; Dan iemand, die heel vriend'lijk zegt: Het kinderuurtje gaat beginnen Bij Hilversum! Je bent terecht. (Nadruk verboden). Al is je huiswerk somtijds moeilijk En Moeders dagtaak wel eens zwaar, Zoo'n in-gezellig kinderuurtje, Dat frischt je op. Of is 't niet waar? 't Vertellen van heel mooie sprookjes, Een echt plezierig reisverhaal, Een liedje, raadseltje of grapje. Ze zorgen daarvoor allemaal. En als het uurtje weer voorbij gaat En 't lampje brandt op d'avonddisch, Dan zegt men telkens toch bewond'rend, Hoe groot die nieuwe vinding is TR. VERDONER SALOMOKS, Kerstcantates. O ja, Chrysanthen kunnen soms heel lang goed blijven; ik heb er op het oogenblik ook heel mooie hier bij mij staan. Ik kijk heusch niet naar de kleur van je enveloppe; ik vind alles goed. Wim Kruit, het 1ste raadsel heeft er al ingestaan, dus dat kan ik niet meer plaat sen; maar het 2de en de anecdote kan ik wel gebruiken. Koos en Tom Nieboer, nog wel gefelici teerd Koos met je verjaardag. Heerlijk hè, die mecanodoos, daar kan je dezen winter veel plezier van hebben. Je begint al erg netjes te schrijven, vind ik. Piet Duyverman, je raadsel zal ik eens plaatsen. Reinier en Annie den Hertog, kijk maar naar de oplossingen, dan zie je waar je zoo naar zocht, en dat het geen moeilijk woord was. Suze van Polanen, wat een mooie en vooral ook veel nutt;ge cadeaux heeft je moeder gekregen; dat is altijd zoo prettig als men iets goed kan gebruiken. Marie Monteba, je mag gerust eens over slaan, dat is niets erg. O, behoorde je ook tot de club, die naar de Vonk ging; ik be grijp, dat je er hebt genoten. Dat raadsel heeft er al eens ingestaan. Anje de Gelder, ik miste je wel al, maar ik vertrouwde, dat je toch wel weer terug zou komen, daarvoor ben je veel te trouw al jaren lang. Je waagt mij of ik mij nog herinner, dat Nies en Clazien meededen, ja natuurlijk weet ik dat nog en ik weet ook heel goed, dat zij samen naar mij toekwamen, toen ik eens in Leiden logeer de. Feliciteer Nies nog van mij. Willy Mulder, wat heb je het prettig ge had naar Den Haag; ik geloof dat jij het als eenigst kind opperbest hebt en er dik wijls verrassingen voor je zijn; is dat niet zoo? Willempje Schaap, heb je zoo'n mooie schoolétui gekregen van sigarettenbons? Wat zit er aizoo in die étui? Hoeveel van die blokken moet je haken voor een sprei? Hoe aardig zoo'n concert van een mond orgelclub; hoeveel spelen daarin mee? Hendrik en Karei West, ik merk dat iedereen zich verheugt op de prijsraadsels en ik lees in zóóvele brieven dat men op een prijs hoopt; nu dat spreekt vanzelf dat ieder er op hoopt. Drietal Ouwersloot, zoo is Francien de vriendin van Nelly, dat wist ik niet. Ze schreef zelf ook over de waterpokken Heb ben jullie ze niet gehad, of vroeger al? Klaas en Henk Vonk, ik kan maar een heel klein eindje wandelen, dan word ik dadelijk heel erg moe; maar ik ga altijd rijden by mooi weer. Matthijs van Dyk, als je den brief over dc post zendt, dan aan het adres dat onder de correspondentie staat en zorg dan dat ik hem Maandags heb. En als iemand Ji brief hl Leiden kan bezorgen, dan moet tij 's Maandagsmorgens voor 9 uur er zjjn aan het Bureau Leidsch Dagblad. Corrie en Tonny Wit, zoo heeft T. zijn boek uit en is het prachtig? Nu Corrie, ai) je eens niet veel huiswerk hebt, kan je er ook in lezen. Nelly Nagtegaai, ik zal zien wat ik a je raadsels kan plaatsen, aan dat vei? moet iets veranderd worden. Annie Dorrepaal, wat geschikt is van |t raadsels en anecdotes zal ik zeker eeni plaatsen. Jo Gussekloo, aardig dat je weer een) schreef. Nu ben ik weer in Den Haag en zal er wei den geheelen winter blijven. Je moeder heeft een goeden verjaardag ge had; zingt de kanarie mooi? Mijn verjaar dag wou je weten, o dat is pas 10 Maait, Hoe vordert je trui? Goed? Annie Verboom, dus je hebt toch no» kunnen genieten in Noordwijk. En wat een pret heb je gehad op dat feestje, ten minste als je zegt, dat je pijn in de buil: had van het lachen, dan zal het er wel heel erg vrooiyk zijn geweest. Ziezoo, nu is het een heel lange corres pondentie geworden. Veel genoegen met de prijsraadsels. Hartelijke groeten van Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREii, Den Haag, Van Beuningenstraat 42. Ingezonden door Marietje Latervesr. IN DE KAZERNE. Opperwachtmeester (tot recruut); „Als jó iemand ziet met strepen, dan moet jfl salueeren heb je dat goed begrepen?" Recruut: „Jawel opperwachtmeester". Opperwachtmeester: .,Nu, voor wie moet je salueeren?' "Recruut: „Vcor een zebra, opperwaclih meester' Ingezonden door Jacobus Laurier. Baas boven baas. Een melkboer was trotsch op de kwa liteit van zijn melk. Hij zette een bordje in de etalage van zijn winkel met dit op schrift: „Mijn melk komt van tevreden koeien". h Zijn buurman de slager was jaloerscn van dit opschrift en wilde ook iets beden* ken, en zette nu een bordje in zijn ultsw^ kast met deze woorden: „Worst van var kens, die met een glimlach op hun snoe sterven". Botermarkt 17 Telefoon 186. pachten Het Vischrecht in den polder en het Grasge was van de bermen van den Middelweg. De voorwaarden voor deze verpachtingen zullen van 23 November tot 30 November e.k. ter inzage worden gelegd in het Café „Het, Oude Raadhuis" te Hazerswoude (Dorp). 7682 778-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 16