THERMOGENE UIT DE RIJNSTREEK. WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. ALPHEN. GEMEENTEZAKEN. Behandeling gemeentebegTooting. Gisteravond vergaderde de raad onzer gemeente. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle leden. Allereerst stelt de voorzitter voor een kasgeldleenigg aan re gaan ter bestrijding van de kosten bij de uitvoering van werken bij de Levensver. Mij. „Utrecht" te Utrecht groot f. 150.000, waarvan f. 50.000 op te nemen Dec. a.s. en f. 100.000 Januari 1932, tegen een koers van 95.8 rentende 4'/, pet. Aflosbaar in 20 Jaren. De heer ten Cate Brouwer merkt nog op of er niet goedkooper geldis te beko men bij de Ned. Bank, waarop de voorzit ter antwoordde dat het niet mogelijk is en dat er vroeger wel veel aanbiedingen waren voor leeningen, maar op het oogen- blik niet. De gemeente-financien zijn echter gezond. Waarop het voorstel z. h. st. werd aangenomen. Algemeene beschouwingen. De heer Sprey opent deze beschouwingen, en brengt allereerst namens de Chr. Hlst. fractie dank aan B. en W. voor haar be leid. De Chr. Hist, raadsfractie wenscht B. en W. zeer sterk te steunen en geeft daarna een korte beschouwing over de crisis, waarbij vele middelen worden aan geprezen, doch waarbij, geen rekening wordt gehouden met de zonden in het le ven. Het spijt spr., dat er een ruimere gelegenheid is gegeven tot voetballen op Zondag. Ook zag spr. gaarne dat Zondags de café's gesloten of de opening zeer be perkt zou zijn. T.o. de werkloozen heeft een ieder een groote sociale plicht en werkverschaffing en steun heeft onze volle instemming De verhooging van op centen op de personeele belasting zal de burgerij ongetwijfeld leed doen. Een voor stel tot salarisherziening binnenkort, zal spr. aangenaam zijn. De heer ten Cate Brouwer wijst er op, dat de vergadering van Maandagavond met de vele crisisvoorstellen een duidelijk beeld geeft van den tijd, waarin wij leven. Deze tijd noemt Minister de Geer een misttijd, waarmede spr. het niet geheel eens is. Er is nationale versobering en verarming. Velen laten hun bedrijven werken met verlies, alleen wegens plicht tegenover de naasten. Een breede be schouwing geeft spr. vervolgens over het woord kapitalist. Deze begrooting staat niet in het teeken van dezen tijd. B. en W. moesten alleen schrijven noodzakelijke, doch ook niet- nuttlge uitgaven. Sinds 40 jaar van een opgaande conjunctuur. Men kwam steeds voor meerdere uitgaven en een gevolg is de belastingschroef opdraaien. B. en W. hebben ook weer het oude middel gebruikt om de begrooting sluitend te maken „be- lastingverhooging". De begrooting op den voet volgende geeft den heer ten Cate Brouwer bij 21 verschillende posten een bezuiniging aan van f. 31.000, o.a. geen nieuw vloerkleed kamer directeur ge meentewerken, geen nieuwe banken in de parken, geen boomaanplanting, subsidie Chr. H.B.S. niet verhoogen, en het perso neel in gemeentedienst loonsverlaging van 5 pet. toe te passen waardoor bij het laatste reeds een besparing van f. 8200 verkregen wordt, wat bij de daling der indexcijfers toch feitelijk geen loonsverla ging is. Door deze bezuiniging der ver schillende posten kan belastingverhoo- ging, althans wat de personeele belasting betreft, vervallen, terwijl hij ook niet sympathiek staat t.o. de verhooging van de opcenten der fondsbelasting. Bi] de bezuiniging die spr. aangeeft is ook o.a. een verlaging van de salarissen van de wethouders van f. 1000 op f.500 cn de raadsleden bij avond geen presentie geld uit te keeren. Wat betreft de verga dering van wethouders zag spr. gaarne daarvan uitbreiding en b.v. weth. van Leeuwen benoemen tot wethouder van financien en weth. Herngreen voor onder wijs. Eenige reden tot tevredenheid zijn er betreffende het beleid van B. en W. omtrent het voetballen op Zondag. Zon- dagspelen is beter, dat vermindert kroeg bezoek. Want Alphen maakt met de thans geldende beperking in Nederland toch al een zot figuur. Zondags voor en na kerktijd behoort, aldus spr., het Zwembad open te zijn, maar hier in een kleine gem. als de onze regeert men elkaar en doet men alleen wat de dominé zegt. Het christendom is een belangrijke factor in ons leven waar buiten wij zeker niet kunnen. En de re geerders in den raad dienen te denken, dat ook voor hen vergeving mogelijk is. Verschrikkelijk vindt spr. het dat er op 31 Aug. niet een optocht was van alle school kinderen en bestrijdt hierbij de houding van den voorzitter (welke terstond op krasse wijze opmerkt dat hij het uiterste heeft gedaan, maar men heeft niet ge wild; een gezegde van den heer ten Cate Brouwer dat de burgemeester in deze iets geweigerd heeft is hem niet bekend. Ook het nuttige van een sproeiwagen brengt spr. in het midden, hoewel hij niet op aanschaffing aandringt en merkt ten slotte op dat de samenstelling van B. en W. indruischt tegen de samenstelling van den raad, en dat wethouder Herngreen thans een bierkaai is waar je tegenvecht Zonder dat hij spreekt terwijl hij vroeger Zoo aardig m de oppositie was. De derde spr. de heer Boeren wijst er op dat de sociale taak groeit met den dag. Ook zedelijkheid en volksgezondheid vra gen bijzondere aandacht. Eveneens be strijding der werkloosheid Met groote aandacht dringt dan spr. op de verant woordelijkheid van het college van B. en W In den breede gaat spr. nog eens na de wethoudersverkiezing van 1 Sept. j.l. De vert-rouwensfeer die zoo hoog noodig is tusschen B en W. en den raad is ech ter niet geschapen. Komende tot de be grooting zelf is het spr. overtuiging, dat We niet staan op den rand van ons ver mogen, want de schuld per inwoner is de laatste jaren zoo goed als niet gestegen en onze financieele positie is bijna rooskleu rig Gezien ook dat 750 gemeenten in Ne derland een hoogere belastingdruk heb ben dan in Alphen. Al wordt de belasting- Schroef iets aangedraaid, bezorgdheid be hoeft er in geen geval te zijn. Zeer breed voerig gaat spr. vervolgens na de armen zorg in onze gemeente en het is spr. overtuiging dat door samenwerking van de kerkelijke armbesturen welke zich in een commissie zou kunnen belichamen er vooral in dezen tijd zeer veel nuttig werk zou kunnen worden gedaan. De heer Engelsman heeft lof voor het sluitend maken der begrooting. Ook voor het bedrag dat is uitgetrokken voor werk verschaffing; hij staat vervolgens op cri- tische wijze stil bij de wethoudersver kiezing en de verkiezing van leden in de verschillende commissies. De heer den Uijl gaat eerst in op de be schouwing van den heer ten Cate Brou wer waarmede hij het maar ten deele eens is. Hij bespreekt de niet juiste sa menstelling van het college van B. en W. De actie van de Chr. Besturenbond voor de werkloozen is zeker niet krachtdadig, al wordt zij krachtdadig genoemd en haar steun is maar een armzalig lapmiddel. De oplossing van alle problemen is een ander productiesysteem. Wij arbeiders nemen geen genoegen met een Chr. aalmoes en afval van de chr. tafel, doch eischen als recht het aanzitten aan de maatschap pelijke disch en recht op levensonder houd. Spr. besluit zijn beschouwing, dat het licht van het socialisme wijst naar een nieuwe wereld en beteren toestand. De heer den Ouden brengt dank aan B. en W en meent dat de AH. fractie recht heeft op een wethouderszetel. In dit ver band wijst spr. de heer Boeren er op op de houding der R.K. fractie bij vorige wet houdersverkiezingen. De toekomst eischt groote soberheid. We leven bij dag en uren en niet bij maanden en jaren, zooals te recht de Minister dezer dagen opmerkte. Uitgaven, die niet dringend noodzakelijk zijn, moeten achterwege blijven. Want gestel, dat de crisis binnenkort voorbij zou zijn, de naweeën zullen in de volgen de tijden nog zeker zwaar zijn. De heer den Ouden besluit zijn beschou wing met den wensch dat B. en W. ten allen tijde op den grondslag van den bij bel zullen staan ook bij de Zondagsheili ging, wat ongetwijfeld de gemeente tot zegen zal zijn. De voorzitter brengt allereerst dank voor de waardeerende woorden, die door de verschillende heeren zijn gebracht waarbij de klanken die de heer Boeren liet hooren hem zeer sympathiek zijn. Het is wel een heel ernstige crisis die wij beleven maar we moeten toch ook niet te bang zijn. We moeten de zaken echter goed onder oogen zien, dat doet de regee ring ook. Bij het opmaken der begrooting zijn reeds verschillende zaken afgewezen. En indien het eenigszins mogelijk geweest was. dan zou ook belastingverhooging achterwege gebleven zijn. Spr. brengt dank aan den heer ten Cate Brouwer dat hij van de begrooting een ernstige studie heeft gemaakt. De gemeentebegrooting is echter slechts een crediet. Een post op de begrooting behoeft echter niet te worden uitgegeven. B. en W. kan er uit putten en draagt ook de verantwoording. Aan alle diensten zal geschreven wor den zoo zuinig mogelijk te zijn. Over sa larisverlaging geeft spr. in overweging hier thans niet verder op in te gaan. Als het wetsontwerp tijdelijke kortingen, ge- meentefondsbelasting wordt aangenomen komt dit voor Alphen op f5300. Gezien de sommen die noodig zijn voor aanschaffing sproeiwagen kan dit thans zeker niet. Over de kwestie van het voetballen op Zondag en de houding van den burge meester merkt de voorzitter op, dat het ambt van burgemeester niet gemakkelijk is. Bijna eiken dag doet een burgemees ter iets, wat hij persoonlijk niet zou doen, uit beginsel oogpunt. Ook B en W. nemen wel eens besluiten, die zij persoonlijk afkeuren. Een wethou der heeft eens gezegd, als hij persoonlijk moest beslissen, dan werd er heelemaal niet gespeeld op Zondag. De kwestie zelve is dat enkele voetbalvereenigingen hun Zondagen niet gebruikt hebben en deze gegund zijn aan een andere vereeniging, zoodat dit niet een meerdere uitbreiding is. De burgemeester zal de eerste zijn tot het komen van een feestviering op 31 Aug. van alle schoolkinderen. Samenwerking tusschen kerkelijke armbesturen is zeker noodig maar inmenging van B. en W. in deze zaak is heel moeilijk. Eerlang kan een voorstel tot uitbreiding van het bur- I gerlijk armbestuur worden tegemoet ge zien. Thans kunnen we zeker niet een badhuis bouwen wat de heer den Uijl had opgemerkt. We moeten eerst naar produc tief werk zien. Het slotwoord van den heer Boeren neemt spr. geheel over, terwijl er dient te zijn samenwerking in vele op zichten en het vasthouden aan het geloof aan een hoogere macht. Laten wij dit laatste los, dan glijden we al verder af. Wethouder Herngreen, persoonlijk be trokken in het debat van den heer ten Cate Brouwer wenschte enkele opmerkin gen te maken. Zeer zeker is het waar dat dat hij vele jaren dapper mee kon doen aan de oppositie en spr voelt zich als wethouder niet zoo erg thuis. Spr. was geen wethouder als hij z'n eigen zin had kunnen doen, maar hij moet ook rekenen met zijn fractie, en zit er nu en blijft er zitten. De heer Boeren mist het recht te spreken over de wethoudersverkiezing zooals hij gedaan heeft, want de R.K. en ook de vrijzinnigen hebben altijd gedaan wat C.H en A.R. nu deden. Het demon- streeren op 1 Sept. is niét genoeg. De R.K fractie had zijn wenschen kenbaar moeten maken, dan was er misschien wat bereikt. Spr. gaat vervolgens de benoe ming van de verschillende coóunissies na, waarbij hij geen onbillijkheid ziet. Bij de gehouden replieken is de heer Boeren het niet eens met wethouder Herngreen en komt op voor de Zondagsheiliging. De heer ten Cate Brouwer dankt B. en W. voor de belangstelling van zijn betoog en is niet zoo optimistisch: want er ko men ernstige tijden en de inkomsten gaan terug. De heer Sprey is het hieromtrent eens met den heer ten Cate Brouwer, doch niet met den voorzitter. De heer Verdonk zegt, dat de christe nen de beginselen van Gods woord moe ten vast houden die geen ruimere opvat tingen toelaten, zooals de .heer ten Cate Brouwer opmerkte. Wethouder van Leeuwen heeft bij zijn benoeming tot wethouder verschillende felicitaties- ontvangen van R.K. en vrij zinnige zijde, maar merkt toch even op, dat sinds de heer ten Cate Brouwer zit ting heeft in den raad hij deze steeds tegen zich vindt. De heer den Uijl zegt, dat de chr. verwerpen de klassenstrijd maar de practijk dwingt hen die toch te aanvaarden. De heer Coxc betreurt het, dat op de begrooting niet een post voor komt voor een noodslachtplaats te Aar- landerveen. Tenslotte zegt de heer Ruting dat er nu van 7 tot half twaalf gespro ken is en men nog zoo wijs is als om 7 uur. De voorzitter zegt, dat ondanks de toename van duizenden inwoners, de schuld per inwoner niet is gestegen. Tevens diende hij den heer Sprey nog van antwoord omtrent het sluiten van café's etc. waaromtrent hij tot heden nimmer klachten heeft vernomen. Hierna sluiting der vergadering. De raad komt Maandag a.s. te 7 uur bijeen voor de behandeling der hoofdstukken en artikelen. 123. Dat was iets wat Karei en Tuimeltje direct wilden doen. Nu hadden ze tenminste weer kans In de gunst van den koning te geraken, ook de twee torretjes kropen op het bed om te helpen. Kikker Karei probeerde met zijn rug den appel op te lichten en Tuimeltje zette zpn voet tegen den appel aan. De koning voelde overal pijn, maar toen de appel op den grond viel, vond hij dezen zoo mooi, dat hij hem direct wilde houden en tegen zijn redders was hij erg vriendelijk. 124. Als belooning kregen Tuimeltje, Kikker Karei en de nieuw aangekomen torretjes een kamer, die heelemaal voor hen alleen was ingericht, dat was fijn; kijk eens hoe leuk Tuimeltje op de divan heen en weer springt, kikker Karei zette de gramophoon aan en de twee torretjes dansten lustig heen en weer. Ze konden nu eindelijk eens uitrusten van de reis. VOETBAL. OEFENWEDSTRIJD NEDERLANDSCH ELFTAL. Weer een onvolledige ploeg. In den aanval van het voorloopig Neder- landsch Elftal zijn a.s. Zondag Adam (H. V. V.) en Ophorst (H. B. S.) verhinderd uit te komen. Thans zijn Van Reenen (AjaxJ en Mol (K. F. C.) uitgenoodigd deze plaatsen in te nemen. Het medespelen van Van Reenen is echter niet zeker, aangezien hij wegens een j.l. Zondag opgeloopen blessure ook al bedankt had om in het elftal van Ajax uit te komen tegen het Haarlemsch elftal ,,Vad." DE EERSTE N. O. C.-WEDSTRIJD. Het Haagsche elftal slaat de Zwaluwen met 61. Gisteravond heeft op het verlichte ,V. U. C.-terrein te 's-Gravenhage een wed strijd plaats gehad tusschen een Haagsch elftal en De Zwaluwen. Er was groote be langstelling voor dezen wedstrijd, waarvan de opbrengst bestemd is voor het N. O. C.- fonds, en die onder leiding stond van dr. Tetzner. De Hagenaars ondernamen reeds dade lijk na den aftrap een krachtlgen aanval op het Zwaluwëndoel. Het bleek spoedig, dat het Haagsche elftal ver in de meer derheid was. De middenlinie en de achter hoede van de „Zwaluwen" faalden her haaldelijk, behalve de keeper. Hun plaat sen was zeer langzaam en slecht. De voor hoede was aardig op dreef, maai- had nogal pech. Van Nellen speelde voortreffelijk, even als Odijk, die zijn heiligdom meesterlijk verdedigde. De Hagenaars drukten huil overwicht in de eerste helft in niet minder dan vier doelpunten uit. Na de rust moest Weber wegens een lichte blessure het veld verlaten en worden vervangen. De partijen wogen nu beter tegen elkaar op. Het Haagsche elftal ver grootte na ongeveer 10 minuten spelen den voorsprong tot 50 uit een penalty. De Zwaluwen, die eveneens een penalty te nemen hadden, misten de hun hierdoor geboden kans. Vente stelde Ditmars in de gelegenheid 't eenige tegenpunt te scoren, waarna Pasteurs er tenslotte 61 van maakte. De elftallen waren als volgt samenge steld Den Haag; Doel: Quax (A. D. O.). Achter: Weber (A. D. O.), Lelyveld (V. U. C.). Midden: Van Haren (A. D. O.). Tap (A. D. O.), Kok (V. U, C.). Voor' De Fonseca (H. B. S.), Klein (V. U. C.), Ophorst (H. B. S.l Pasteur (H. V. V.), Van Gelder (V. U. C.). De Zwaluwen: Doel: Odi.ik (De Hollandiaan). Achter: D. van Nellen (D. H. C.), Huis man (Haarlem).- Midden: Verploegen (Xerxes), Van Kal- ker (Fortuna), Van Ooyen (Feyenoord). Voor: v. d. Steen (Stormvogels), Vente (Neptunus), Van Ditmars (D.H.C.), Spaar- donk (Neptunus) en Van Nellen (D. H. C.). 3x100 M. schoolslag dames seniores: 1 F. Hessel, Het IJ, 1 min. 29 2/5 sec.; 2. G. Brouwers, R.D.Z., 1 min. 32 4/5 sec.; 3. P. de Vries, Inter Nos, 1 min. 36 sec.; 4. J de Jong, R.D.Z., 1 min. 41 sec. 5x50 M. estafette vrije slag heeren: 1 H.Z. en P.O. I, 2 min. 29 sec.; 2. H.Z. en P.C. H, 2 min 33 2/5 sec.; 3. Haarlem, 2 min. 34 sec.; 4. Z.I.A.N., 2 min. 35 1/5 sec.; 5. R.Z.C. 2 min. 36 2/5 sec. 100 M. vrije slag dames seniores: 1. W. den Ouden, R.D.Z., 1 min. 9 4/5 sec. (nieuw Ned. record; het oude record stond even eens op naam van mej. W. den Ouden in 1 min. 10 2/5 sec.)2. T. Baumelster, R.D.Z. 1 min. 13 3/5 sec.: 3 Ketelaar, H.D.Z., 1 min. 211/5 sec. De wedstrijden werden hervat met het nummer 5 x 50 M., estafette vrije slag voor dames. 1. R.D.Z. 2 min. 48 3/5 sec.; 2. O.D.Z. 2 min. 54 sec.; 3. Inter Nos 3 min. 4/5 sec.: 4. H.D.Z. 3 min. 4 sec.: 5. H.Z. en P.C. 3 m. 8 2/5 sec. Zweedsche estafette heeren over 50100 - -15010050 M.: 1. H.Z. en P.C. I, 5 min. 13 sec.; 2. Haarlem 5 min. 17 sec.; 3. Z.I.A.N. 5 min. 21 sec.; 4. H.Z. en P C. II, 5 min. 26 1/5 sec. 3x50 wisselslag estafette dames: 1. R.D.Z. I met de dames A. Hogeweg, G. Brouwers en W. den Ouden in 1 min. 51 4/5 sec. Dit is een nieuw Nederlandsch record. De Rotterdammers zijn nu houd ster van alle Nederlandsche estafette- records. (Oud record ten name van de O.D.Z. 1 min. 52 2/5 sec.); 2. O.D.Z.1 min. 57 sec.; 3. R.D.Z. II, 1 min. 57 1/5 sec. Schoonspringen voor heeren (vijf vrije sprongen): 1. J. L. Stotijn, H.Z. en P.C. 78.23; 2. M. N Verbaten, R.Z.C. 41.90 pnt. Polowedstrijd heeren: DolfijnH.Z. en P.C. 2—1. WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE TE STUTTGART. Piet van Kempen rijdt mee! Voor de vijfde maal zal te Stuttgart de zesdaagsche worden gehouden. De Neder landsche renner Piet van Kempen zal met Frankenstein een der sterkste koppels vormen. Vijf der koppels, die hebben mee gedaan aan de zesdaagsche te Berlijn, zullen eveneens to Stuttgart uitkomen. In totaal rijden twaalf koppels mede, n.l.: Rausch-Hürtgen, Ehmer-Kroschel, Funda- Maczynski, Altenburger-Dumm, Kilian- Pützfeld, Skupinski-M. Steger, Richli- Büschenhagen. Piet van Kempen-Fran- kenstein, Charlier-Denoef, Peix-Mouton, Tonani-Merlo, Bühler-Gilgen. RECLAME. wekt warmte op en be6trijdt HOEST, GRIEP, RHEUMATIEK, STEKEN IN DE ZIJDE, PIJN IN DE LENDENEN ETC De Thermogène wordt als een gewoon vel watten op de huid gelegd. Met voordeel ver vangt ze papverbanden, mostcrdplelsters, linimenten, trekpleisters, en andere koude- verdrijvende middelen, waarvan ze wel de voordeden, doch niet de nadeelen bezit Bij apothekers en drogisten. Heele doos 75 ct. - Halve doos 45 ct. Eischt Hollandses verpakking. 1 7783 A. Hillebrand 46 32 5 1.41 B. v. d. Burg 60 32 12 Ui A. Crama 59 40 7 1.47 J. Thelen 60 40 6 1* I. Binnendijk 40 42 5 0.S N. Keizer 60 42 7 1.41 O. G. 2 punten, 't Gr. laken 0 punten De uitslag van T. O. G. 3S. D. O. 4 voor de 5e kl. comp. L. B. B. luidt; N. N. (S. D. O.) 60 35 7 1.71 H. Wassenburg (T.O.G.) 54 34 12 1.58 N. N. J. Wassink 53 60 40 40 10 7 1.32 1,50 BILJARTEN. COMPETITIE NED. BILJARTBOND. De uitslag van den wedstrijd die Haghe D. O. S. voor de comp. N. B. B. afd. F, luidt: WEDSTRIJD TE BOSKOOP. Zondagnamiddag 2 uur zal er op het terrein aan de Puttekade te Boskoop een wedstrijd gespeeld worden tusschen „Bos- koopsche Boys" en „Rijkstuinbouwschool 1" Door den heer Koster is voor dezen wed strijd een beker beschikbaar gesteld. pnt. brt. h.s. gem. P. Schouten (111) D.O.S. x46 30 7 1.53 D. v. Tuil (46) die Haghe 46 30 10 1.53 J. Chrispijn (97) 84 41 10 2.04 N. Bosch (46) 46 41 9 1.12 C. P. Fasel (88) 61 44 6 1.38 D. v. Overeem (44) 44 44 5 1.— L. de Koning (88) 59 37 8 1.59 M. Ris (30) 30 37 4 0.81 P. Poelijoe J. Schouten 60 45 6 1.33 27 44 4 061 De 4e partij is door S. D. O. verloren wegens niet opkomen. T.O.G. 1 punt, S. D. O. 1 punt. ZWEMMEN. WILLY DEN OUDEN ZWEMT IN EUROPEESCHEN RECORDTIJD. Bij het zwemfeest der H. Z. en P. C. Tijdens de zwemwedstrijden, die ter ge legenheid van het twintigjarig bestaan van de H. Z. en P. C. gisteravond in de zweminrichting de Regentes in Den Haag gehouden werden, zijn twee Nederlandsche records verbeterd. Mej. W. den Ouden van de Rotterdam- sche Dameszwemclub bracht het Neder landsche record 100 M. vrije slag voor dames op 1 min. 9 4/5 sec, waarmee zij haar oude record met 3/5 sec. verbeterde Haar tijd is tevens gelijk aan het Europee- sche record van mej. Lenkai (Hongarije). De ploeg van de R.D.Z., bestaande uit de dames Hoogeweg, Brouwer en den Ouden, slaagde er voorts in het Ned. record 3 x 50 M. wisselslag, dat met 1 min. 52 2/5 sec. op naam van de O.D.Z. stond, te brengen op 1 min. 51 sec. De uitslagen zijn: f Damespolowedstrijd: H. Z. en P. C. R.D.Z. 22. 100 M. vrije slag heeren seniores: 1. J. v. Hemsbergen, Haarlem 1 min. 6 3/5 sec.; 2. na loting G. N. S. Dijkema, U.Z.C. 1 min. 6 4/5 sec.; 3. J. H. de Haas, Z.I.A.N. zelfde tijd; 4. E. G. Ingeluyff, H. Z. en P. C. 1 min 7 sec. Die Haghe 2 punten. D.O.S. 0 punten. LEIDSCHE BILJARTBOND. De uitslag van den wedstrijd de Krans I de Kroon I voor de 2e afd. comp. L, B. B. luidt: pnt. brt. h.s. gem. A. v. Duivenvoorde (de Kroon) 111 49 12 2.26 B. Montfoort. (de Krans) 125 49 21 2.55 L. Blonk J. Zaalberg 82 37 11 2.21 125 37 11 3.37 M. Zuiderduin 108 54 9 2. J. Ouwerkerk 125 54 17 2.31 De 4e partij de or de Kroon gewonnen gegeven. De Krans 2 punten, de Kroon 0 punten. De uitslag O. G. 2S. D. O. 3 voor de 4e kl. L.B.B. luidt: N.N. (O.G.) 75 33 21 2.27 J. Gressie 57 32 10 1.75 W. Hanselaar 57 34 6 1.67 J. Hartevelt 75 34 9 2.20 N. N. res. 75 26 11 2,88 J. de Ru res. 38 25 8 1.52 W. v. d. Kaay 58 28 11 2.07 H. Bijl 75 28 8 2.67 O. G. 1 punt, S. D. O. 1 punt. De uitslag van O. G. 3't Gr. laken 3 voor de 5e kl. comp. L.B.B. luidt: SCHAKEN. WINTERWEDSTRIJD LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP. 1 In de eerste groep spelen nog mede de heeren G .Kuyper en A. G. Hofman. De uitslagen waren nog de volgende: W. H. Bosscha wint van M. M. Segaar, van L. J. Rutten en van H. G. Hofman; G. Kuyper verliest aan B. J. ,Wittenberg, A. L. de Wolf verliest aan G. BosscHa, J, M. Volders en H. G. Hofman spelen re mise, J. G. v. Eybergen wint van L J. Rutten, W. Demmendal verliest aan M. Bloem en wint van P. L J. Rassers, J. M. Volders wint van A. G. de Blécourt, Dr. J. F. Sirks verliest aan G. Bosscha. Het beste staan thans: Wittenberg met 4 uit 4, G. Bosscha 5>A uit 6, W. H. Bosscha 5'/e uit 7, van Eybergen 5 uit 7. Rassers 2 uit 3, De Wolf 3 uit 5, De Blécourt en Volders elk 2'/s uit 4. In deze ronde is de volgende levendige partij gespeeld: Ge weigerd Damegambiet, wit: W. Demmen dal, zwart: P. L. J. Rassers. 1. d2-d4 Pg8-f6 2. c2-c4 e7-e6 3. Pbl-c3 Lf8-b4 4. Ddl-c2 d7-d5 5. e2-e3 0-0 6. Pgl-f3 C7-C5 7. Lcl- d2 c5xd4 8. e3xd4 b7-b6 9. a2-a3 Lb4xPc3 10. Ld2xLc3 Dd8-c7 11. Pf3-e5 Lc8-b7 12 Lfl-d3 d5xc4 13. Pe5xc4 Lb7xg2 dit wint wel een pion. maar wit kan een gevaar lijken aanval op den zwarten koning ondernemen. 14. Thl-gl Lg2-d5 15, Pc4-e5 Dc7-b7 16. Dc2-d2 Pfb-e4 17. Dd2-h6 f7-<5 18. Ld3xPe4 f5xLe4 19. Lc3-b4 Tf8-e8 20. Dh6-f6 a7-a5 21. Lb4-d6 Pb8-a6 22 Kel- dz. Thans dreigt Tg7xDg7xTgl DglxD"' Kh8 Pg6x Le5 22e4-e3t 23. f2xe3 Ld5-e4 24. Tal-fl Le4-f5 25. e3-e4 Lf5xe4 26. Pe5-f' Le4-g6 27. TglxLg6 h7xTgb 28. Df6xg6 e6-e5 29. Pf7-h6i zwart geeft op wegens de dreiging Tfl-f7 en mat op g7. N. v .d. Hoogt CtGr.l.) 52 D. Piket (O.G.). 60 29 29 7 12 1.79 2.06 Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit* De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10