ALS MEDICIJN UIT DE RIJNSTREEK. BUITENLANDSCH GEMENGD. ERNSTIG SCHEEPSONGELUK BIJ VIGO. Nabij Vigo is tengevolge van het om slaan van een visschersboot de geheele be manning, bestaande uit vijf man, verdron ken. De eigenaar van de boot was met zijn beide zoons en twee arbeiders met de boot in zee gegaan, doch bij het inhalen van de netten sloeg de boot tengevolge van een verkeerde manoeuvre om. EEN GEVAARLIJKE MISDADIGER. In een klein Bulgaarsch dorpje heeft zich een ontzettende gebeurtenis afge speeld. Een pas uit de gevangenis ontslagen boerenjongen, die reeds vroeger wegens roof en doodslag veroordeeld was, ver moordde, toen hij in zijn geboortedorp dorp terug kwam, uit wraak den burge meester van het dorp en den dorpsveld wachter. Als een dolleman liep hij daarna door het plaatsje rond en sloeg met een bijl zes personen, die hem in den weg kwa men, dood. Van Belgrado is een groote politiemacht vertrokken om den jeugdigen misdadiger gevangen te nemen. BOMAANSLAG TE MELBOURNE. Gisteravond is een bom tot ontploffing gebracht voor de woning van Sir Stanley Argylle, leider der oppositie in het parle ment van den Staat Victoria. Argylle was niet thuis, omdat hij het banket van den lord-mayor bijwoonde. Alle bewoners van het huis brachten het er ongedeerd af. DOODVONNIS. De gezworenen-rechtbank te Berlijn heeft vrouw Bertha Klamm, die in 1920 in het vluchtelingenkamp te Hammerstein haar 4-jarig neefje met zuringzout vergif tigd had. ter dood veroordeeld wegens moord. o DOOR VALLEND GESTEENTE BEDOLVEN. Gistermiddag heeft in de omgeving van Hauenstein (Beieren) een ernstig ongeluk plaats gehad in 'n steengroeve .In de groeve werd m. dynamiet gewerkt. Een der schoten mislukte in zooverre, dat het rotsblok niet direct losliet. Toen vier arbeiders dichter bij kwamen, ging het rotsblok plotseling los, waardoor de vier arbeiders er onder werden bedolven. Zij werden allen gedood. Bovendien zijn nog een oude arbeider zwaar en een 10-jarlge jongen licht ge wond. Echtgenoote: ,De flesch met rum, die we bewaard hadden in geval er iemand van ons ziek zou worden, is leeg!" Echtgenoot: „Ik heb ze leeg gedronken, ik was ziek." j Echtgenoote: ..Daar wist ik niet van!" 1 Echtgenoot: „Ik wil je niet beangst maken."- ALPHEN. GEMEENTERAAD. Schorsing van het raadslid Engelsman aangehouden tot na de behandeling A der gemeentebegrQpting. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering oijaen. Voorzitter burge meester dr. H. J Lovink. Aanwezig alle leden De voorzitter opende met gebed. De notulen der vor.ge vergadering werden onveranderd vastgesteld. MocUcLe.i ïgcn. De voorzitter deed o.a. mededeeling dat de heer H. Haring zijn benoeming tot lid van het algemeen armbestuur heeft aan genomen. Verschillende raadsbes.uiten zijn door Ged. St. onveranderd goedgekeurd Ingekomen stukken. Een verzoek van het bestuur van de Tuinbouwschool om sub sidie en beschikbaarstel.ing van een lokaal ondei de gewone voorwaarden wordt z. li.st. aangenomen. Een adres van de plaats elijks af deelingen der typografenbonden om het drukwerk van de gemeente te gunnen aan plaatselijk georganiseerde drukkers, zoomede een adres van de ziekenhuisverpleging „De Volhar ding (door ons Zaterdag geheel ge publiceerd) werden ter fine in handen van- B. en W. gesteld. Hierna werd overgegaan tot de behandeling van de agenda. Vclgdr het voorstel van B. en W. inzake schorsing van den heer J. N. Engelsman als lid van den raad wegens overtreding van art. 26 der gemeentewet. Dit voorgerecht der agenda vond de heer fL v- Kleef niet erg" op zijn plaats. AJs wij de uitvoerige toelichting lezen is deze overtreding niet zoo verschrikkelijk als zij lijkt. Voorshands heeft een wets overtreding plaats gehad, doch of daar schorsing op moet volgen? Spr. overweegt dar. c!e gevolgen bij de aanneming van dit voorstel. De S D.A.P.-partij door 2 leden in den raad vertegenwoordigd wordt dcor aanneming van 50 "pet. buiten gevecht gesteld en dan nog wel bij de behandeling van een gemeente-begrooting, wat spr. niet billijk acht tegenover deze partij De heer van Kleef stelt voor dit punt voorloopig buiten behandeling te stellen en eerst na punt 26 aan de orde te stellen. De heer Sprey acht zich niet direct cbmpötmt hier over een oordeel te vellen doch vraagt der. v oorzitter of men juridisch advies heeft ingewonnen zoodat men to. Ged. Staten dit besluit zullen bekrachtigen. Anders wil hij hier de verantwoording niet van dragen. Zou volgens de nieuwe wetgeving een waarschuwing niet op zijn plaats geweest zijn? De heer Engelsman die eerst het woord had gevraagd, vterischte thans nog niet te spreken gelet op het dcor genoemde heeren naar voren ge brachte. De voorzitter moet met klem op komen tegen den heer van Kleef, dat het de bedoeling is geweest den heer E. buiten gevecht te stellen. Gelet op een en ander achtte hij het voor den persoon in kwestie beter, dat direct de beslissing zou vallen. Overigens heeft de voorzitter met leedwezen van een en ander kennis ge nomen De heer Sprey wil niet graag fiasco leiden, doch advies heeft men niet noodig gehad. Dergelijke dingen mogen nu een maal niet plaats vinden. De voorzitter doet dan voorlezing betreffende de beslissing van Ged. Staten omtrent een dergelijk geval. Met de goede trouw is B. en W. niet gedekt. Tijdens de onderhandelingen is gebleken, dat een en aiider bewust is geschied. Dat de heer E. op verkeerd spoor is gebracht, spijt ons aldus, de zoorzitter, zeer. De heer ten Cate-Brouvver vraagt dan of de directeur der gasfabriek met een en ander bekend was en zoo ja, vindt hij dat deze dan de levering niet had moeten gunnen De voorzitter antwoordt dat de onderhandelingen a'leen met den gasmees- ter hebben plaats gehad, daar liet hier een kleine leverantie betreft en men niet kan verwaclrten dat deze met de bepaling is bekend geweest. De heer van Kleef heeft met genoegen vernomen dat liet niet de oedoeling is geweest dit punt als nr. 1 te behandelen, doch verzoekt zijn voor stel in stemming te brengen, hetwelk door der. heer ten Cate-Brouwer wordt gesteund. De heer van 't Riet vraagt of uitstel wel mogelijk is. Het voorstel van den heer van Kiecf hierna in stemming gebracht wordt met 9 stemmen voor en 8 tegen aan genomen. Het voorstel van B en W. tot goedkeuring van de rekening van het algemeen Arm bestuur over 1930 wordt aangenomen. De staat van oninbare en te verhalen posten der rekening 1930 wordt z.h.st. aangenomen. Voorloop'g? vastst 1'ing van d? rekenin gen over 1930 van: a. de Water- en Lïchtbed rijven; b. het grondbedrijf; c het Waarborgfonds inzake Woningbouw; d. de gemeente. Wordt eveneens met alg. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van een missive van het gemeentebestuur van Leiden betreffende de stichting van een barak voor de verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten, te Leiden, voor een kring van gemeenten. De heer Boeren is voor het voorstel van B. en W. doch verzoekt telefonisch aansluiting van de ziekenbarak Schools'.raat opdat de zusters eventueel verbinding met de buitenwereld hebben. De heer Sprey ook voorstander .van het voorstel, vraagt of men echter bij een eventueele epidemie dan toch te Leiden terecht zal kunnen. De voorzitter antwoordt genist- stellend en zegt dat in geval van nood nog wel spoedig eenige houten barakken kunnen worden gebouwd. Het verzoek van den heer Boeren zal B. en W. in over weging nemen. Het voorstel van de Commissie voor het onIwerpen- van strafverordeningen tot aan vulling van de politieverordening wordt z.h.st. aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van het adres van A. van Engelen e.a. winkeliers om verbodsbepalingen vast te stellen inzake het venten, en antwoord op een vraag van soortgelijke strekking van den heer Den Uijl. Allereerst zegt de heer den Uijl dat het verzoek van adressanten verder strekt dan zijn- voorstel. Zijn bedoeling is echter dat B. en W. bevoegdheid hebben, onge- wenschte elementen te beletten. De heer Boeren zegt een en ander lang onder oogen te hebben gezien doch dat zich tal van moeilijkheden voordoen, die men niet kan weren. Gaat men het eén verbieden, dan biedt men als slot liedjes aan. waar aan men volgens de grondwet niets kan doen. De heer Verdonk kan begrijpen uit welken geest het verzoek komt en wijst op het gevaar van de vliegende winkels. Dus, niettegenstaande zal hij het verzoek niet ondersteunen, omdat dit niet via de Middenstandsvereeniging werd ingediend. De heer Coxc stelt zich voor vrijhan del. De heer van Kleef zegt dat men niet alleen met de belangen der winkeliers doch ook met die der consumenten reke ning moet houden. Hij begrijpt, dat ver schillende ingezetenen van een en ander last ondervinden. De heer Sprey heeft de onderteekenaars eens nagegaan en is tot de conclusie gekomen dat hier zeker 40 a 50 handteekeningen op voorkomen van personen, die ook elders zelf venten. Men moet, aldus spr. wat zuiniger met zijn handteekening zijn. De heer Boeren zegt tot den heer Verdonk, dat men de vlie gende winkels niet kan verbieden. Hier bestaat geen verordening voor, van kleine waren ls het bovendien moeilijk te contro le er en. Nadat de heer ten Cate-Brouwer er nog op wijst, dat het gevaar der vliegende winkels minder is, omdat deurwaarders etc. niet onder misleidende titel mogen verkoopen wordt het voorstel aangeno men. De voorzitter acht toezegging de zaak met den inspecteur van politie nog eens te zullen bespreken. Het voorstel van B. en W. inzake vast stelling eener verordening betreffende het beroep in de artikelen 7—9 der Woning wet wordt aangenomen. 9. Voorstel van B. en W. inzake vast stelling van verordeningen op de heffing en invordering van keur- en slachtloonen. De heer Coxc wil de keurloonen en slachtloonen voor noodslachtingen tot de helft verminderen. De voorzitter raadt aan, voorzichtig te zijn en het eerst nog eens een jaar af te zien. Dit beleid acht ook de heer Ruting voorzichtig Hij acht het verstandig, dat men de keurloonen voor in te voeren vleeschwaren niet in de verordening heeft opgenomen. Hierna z.h.st. aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot vaststel ling eener verordening inzake inning van rechten door andere personen dan door den gemeente-ontvanger, wordt z.h.st. aangenomen. 11. Voorstel van B. en W. naar aanlei ding van een adres der Oudercommissies voor de openbare scholen om aanstelling van vakonderwijzers voor het vak licha melijke oefening. Dit afwijzend prae-advles spijt den heer Ten Cate Brouwer,, hoewel men zui nig moet zijn Men moet echter voor de openbare school.niet al te. krenterig zijn. Spr. vindt voor die f.-800 a f. 900 de afwij zing niet sympathiek. De voorzitter zegt, dat al veel voor dat onderwijs is uitge geven. Als wij nog meer kosten gaan be steden, komen ook de bijz. scholen. In het vak. waarin het hierom gaat wordt les gegeven, doch adressanten willen een stap verder gaan. De heer H. v. Kleef wil met het voorstel van B. en W. meegaan, gelet op het flnancieele gedeelte doch princi pieel kan hij de meening van B. en W. niet deelen. Hij stelt echter voor. met de behandeling te wachten tot de begrooting van het volgend jaar, wat de voorzitter geen bezwaar acht. Nadat de heer Ver donk er op gewezen heeft, dat de behar tiging van het bijz. en openbaar onderwijs in goede handen is. wordt het verzoek en behandeling hiervan aangehouden tot de behandeling van de volgende begrooting. (Wordt vervolgd.) Tol stukgereden. Terigevolge van het te vroeg doorrijden door een autobestuurder van de Planten uit Boskoop werd de tol aan het Goud- sche Rijpad gedeeltelijk stuk gereden. In de ketelhi&sinrlchting van de wasscherij van de firma H. ontstond een begin van brand. Gelukkig werd dit door bewoners aan de overzijde van den Rijn vroegtijdig waargenomen, zoodat erger werd voorkomen. Alhier werden een 4 tal dronken jongelui, die zich met een auto in de Raadhuisstraat ophielden, door de politie naar het bureau overgebracht. Nadat zij aldaar eenigen tijd hadden vertoefd, zijn zij te voet naar him woonplaats Ter Aar gegaan. De auto, die defect bleek te zijn, lieten zij in de Concordiastraat achter. Door den majoor en brigadier der Rijksveldwacht alhier werden twee Haag- sche vischstroopers op heeterdaad betrapt in den Aarlanderveenschen polder. De vischtuigen zijn in beslag genomen. AARLANDERVEEN. Pluimvectentoonstelling. Op 11 en 12 December zal alhier een 3e pluimveetentoonstelling gehouden worden uitgeschreven door de ver. van pluimvee en konijnenfokkers „Eendracht". HAZERSWOUDE. Afscheid van den heer Hoogendoorn. Wegens vertrek uit de gemeente naar Montfoort, legde de heer C. Hoogendoorn als leider van de Geref. Knapenvereeni- ging ..Samuel" zijn arbeid neer en sprak een woord van afscheid tot de vereeni- ging, die hij enkele jaren met groote toe wijding had mogen dienen. Door den heer Y. de Bruijn, mede leider dezer vereeniging werd een hartelijk cn waardeerend woord tot hem gericht en namens de leden van Samuel door den secretaris A. W. Bol. Daarna sprak de heer J. Bogaards namens de oudercom missie den scheidenden leider eveneens hartelijk toe, hem tevens den zegen des Heeren toewenschep.de op zijn verderen levensweg. Ernstige aanrijding. Aan den tol bij den Gemeeneweg aan den Rijndijk heeft een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto, met bieten geladen van den heer van Rooyen alhier, die van den Gemeeneweg van de zijde van het dorp kwam en een personenauto, komende uit de richting Alphen a. d. Rijn. Deze laatste auto, waarin behalve de chauffeur een dokter uit Den Haag zat, werd met kracht tegen den muur van een woning gedrukt, waarbij de inzittende dokter door de glasscherven ernstig aan het hoofd verwond, hevig bloedend bij den kantoorhouder van Rijndijk, den heer G. Haneveld werd binnengebracht, waar hij voorloopig werd verbonden, en ter ver dere behandeling naar Leiden werd ver voerd per auto. Overigens bekwam nie mand eenig letsel. De beide auto's waren natuurlijk beschadigd. De politie heeft de zaak in onderzoek. De collecte, gehouden in de Ned. Herv. Kerk ten bate van het leerstoel fonds van de confessioneele vereeniging, heeft opgebracht de som van f. 98 13. KOUDEKERK. Ds. A. W. M. Odé, Ned.-Herv. pred. alhier, heeft een beroep ontvangen naar Workum (Fr.). LEIDERDORP. Een boeiende Zendingslezing. Door de Zendingscommissie te dezer plaatse, was gisteravond een zendings- bijeenkomst belegd in de Geref. Kerk, waarin als spreker optrad ds. P. J. Lam- bcoij, miss. pred. te Pajeti op Soemba, Ned. O. I. In een boeiende rede schetste spreker ten eerste de cultureele levenswijze en verhoudingen der inwoners op dit zen dingsterrein en vervolgens de moeilijkhe den, die aan den arbeid der zending ver bonden zijn. Tenslotte wees spreker op de vruchten van dien arbeid. Met blijdschap mag wor den gezegd, dat vele Soembaneezen Gods Woord met blijdschap ontvangen en het aantal, dat tot het Christendom overgaat, steeds grooter wordt. Ter Secretarie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden sleutel, één pantoffeltje, en een vulpotlood. Tijdens de gehouden dankstond voor het gewas in de Geref. Kerk is gecollec teerd voor de kerk f242.50, voor de diaconie f. 137.55. LEIMUIDEN. Pastoor A. H.J. Sprenger vraagt emeritaat. Naar wij vernemen heeft de Pastoor A. H. J. Sprenger, alhier. Mgr. Aengenent emeritaat gevraagd en verkregen. Pastoor Sprenger, die zijn laatste levens dagen te Quintsheül hoopt door te brengen, is in 1865 geboren. werd. in 1890 priester gewijd en is sinds 1918 pastoor dezer plaatse. NIEUWKOOP. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Woensdag a.s. te half 10 uur v.m. in vergadering bijeen ter bespreking der volgende punten: 1. Ingekomen stuknen en mededeeiingen. 2. Benoeming van 2 leden voor de com missie van het Gemeentelijk Ontginnings- bedrijf, waarvoor weder aanbevolen wor den de heeren C. Breedijk en Th. van Leeuwen. 3. Vaststelling van een verordening be treffende de beschikbaarheid van drink water in woningen. 4. Vaststelling van een ambtenaren reglement als verplichtend is gesteld bij art. 125 van de Ambtenarenwet. 5. Aanvulling van de Algemeene Politie verordening. 6. Verzoek van het Groene Kruis. 7. Behandeling en vaststelling van de Gemeente-begrooting voor 1932. Van een auto gevallen. Toen het orgel der evangelisatie vuit Gouda in deze gemeente rondging waren een paar kinderen op de auto, waarop het orgel staat, geklommen. Toen de auto in beweging werd gezet en verder reed, vie len beide kinderen van de auto af. Een dezer, een kind van J. Eijs, bezeerde zich zóó ernstig dat het bewusteloos bij P. Veriooij werd binnengedragen en medisch hulp noodig bleek. In den avond werd door den geneesheer pas vergunning gegeven het kind naar de ouderlijke woning te vervoeren. Bevordering der plaatselijke smeden- industrie. Alhier vergaderde ten Gemeentehuize te dezer plaatse B. en W. der gemeente met •den secretaris-Generaal, den Adjunct secretaris van de Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs de heeren W. Graadt van Roggen en C. J. van Wijngaarden van Rees te Utrecht en den Directeur van den Rijks- nijverheidslaboratorium met de assistenten de heeren ingenieur H. F. G. J. Grevers te Delft en S. Sijtsma te 's Gravenhage tei voortzetting van hun pogingen en voor het vaststellen van een werkprogramma cm de 40 kleinsmedenbedrijven ter plaatse voor ondergang te behoeden. Besloten werd op 12 November de sme der, weder bijeen te roepen. Daarbij zal ir. Grevers een uiteenzetting geven om trent den Rijksvoorlichtingsdienst ten over staan van de industrie en de -heer Sijtsma zal mede aan de hand vën lichtbeelden verschillende vakbelangen, bespreken en ver klaren. Dergelijke bijeenkomsten zullen op regel matige tijden, gedacht werd eens per maand, gehouden worden, terwijl als technisch adviseur zal optreden de heer Sijtsma, die dikwijls de smeden in hun werkplaats zal opzoeken. De propaganda en het zoeken van af zetgebied zal de taak zijn van het ge meentebestuur gezamenlijk met het secre tariaat van de Jaarbeurs. Het ligt in de stellige bedoeling van het bestuur van de Drinkwaterleiding De Elf Gemeenten, het bedrijf nog vóór 1932 te openen, vermoedelijk in de Kerstweek. RECLAME. TER-AAR. Ned. Herv. Vereen. „Kerkelijk Leven". Bovengemelde vereeniging hield een le-' denvergadering in het gebouw „Jona than", welke door den voorzitter, den heer van Rooijen geopend werd met ge bed en het lezen van 1 Cor. 1 t/m 10. Naar aanleiding van de komende kerke lijke verkiezingen zette de voorzitter uiteen dat het doel der vereeniging slechts is: bevordering van het kerkelijk en geestelijk leven, zonder strijd te zoeken met deze richtingen in de Ned. Herv. Kerk. Spr. wekte de aanwezigen op om persoonlijke kwesties terzijde te stellen en alleen Gods eer te zoeken. Op die basis moet getracht worden een behoorlijke vertegenwoordiging te krijgen in de ker kelijke lichamen, met name in het volgens een dit voorjaar genomen besluit in te stellen kiescollege. Na voorlezing der notulen deed de voorzitter verslag van een door het be stuur gehouden conferentie met den ker- keraad, welke geheel bestaat uit voorstan ders van de Geref. Bondsrichting. Het was, aldus spr., gebleken, dat de kerke- raad niet genegen was om, ter bevorde ring van een goede onderlinge verstand houding, ingaan op het door het be stuur van „Kerkelijk Leven" gedane voorstel om in het vervolg om beurten eeu predikant van elke richting te beroepen. Na nog een bespreking over de zen- dingsbelangen van Oegstgeest, welke thans ook door de nieuwe vereeniging worden behartigd, kwam aan de orde het punt: candidaatstelling voor het kies college. Achtereénvolgen»7 werden gekozen ver klaard de heeren: Jac. Bol, J. Bogerd, C. Bol, C. van Rooijen, A. Baas. C. Snijders, J. C. Jansen, A. Kammeraat, F. van Leeu wen, J. Kempenaar. P. Slingerland, J. v. d. Kooij, C. A. Manschot en A. Cats J.Bzn. Een tijdens de stemming gehouden col lecte voor de oprichtingskosten der ver eeniging bracht f. 15.80 op. Besloten werd met op 1 na algemeene stemmen om bij de a.s. notabelenverkie zing de aftredende te stemmen. Hierna werd de vergadering met dank gebed gesloten. Mooie opbrengst. De door de Chr. Zang vereen. „Looft den Heer" gehouden bazar heeft ruim f.300 opgebracht. WADDINXVEEN. Nieuwe verkeersweg opengesteld. De groote breede nieuwe verkeersweg langs het vaarwater de Gouwe is thans voor het verkeer opengesteld. Er wordt veelvuldig gebruik van gemaakt. Voor automobilisten een ware uitkomst, daar de Kanaaldijk, de aangewezen weg om in onze gemeente te komen, in een zeer slechten toestand verkeert. Werk voor den winter. Gedurende de wintermaanden worden de huizen van de Waddinxveensclie Wo ningbouwvereniging aan den Kerkweg binnenshuis geschilderd. Het werk mag uitsluitend verricht wor den döor inwoners. Ook de grondstoffen moeten van leveranciers uit deze gemeente betrokken worden. Het werk moet voor 1 Februari 1932 voltooid zijn. wordt pepermunt niet zooveel mee, gebruikt dun in de oudheid, maar al, een middel voor opwekking en <r. kwikking vindt liet zijn weerga niet,, tenminste nis ge de beste kwaliteit gebrnikt. Want ook in dit artikel wordt veel minderwaardigs verkocht. Wilt gij de beste pepermunt, gebruik dan DE ECHTE MEDICINALE V.S,. PEPERMUNT, onder voortdurende controle van het laborafnrinni Dr, E. Pannenborg en Dr. II. J. Doornbosch te Groningen. 766.5 50-JARIG JUBILEUM VAN DEN HEEP, J. W. KLOPPER. Den mooie huldiging. Gisteren was het 50 jaar geleden dat de heer J W. Klopper bij de N.V. Houthandel voorheen firma J. en G. Alblas alhier in dienst kwam. Reeds in den morgen mocht de jubilaris, thans baas in afd. balken, zagerij, vele gelukwenschen in ontvangst nemen. Ongeveer te halfelf werd hij met. zijn vrouw op het kantoor der vennootschap ontvangen, waar hij hartelijk werd geluk- gewenseht door den directeur, den heer Hoogendoorn, die de groote plichtsbetrach ting'en ijver van den jubilaris memoreerde en hem als voorbeeld stelde voor de jon- gere generatie. Daarna nam het woord de vroegere eigenaar, thans commissaris der N.V. de heer Alblas, die hem eveneens hartelijk toesprak. Verschillende prach tige geschenken, w.o. een radio-toestel, werden den jubilaris aangeboden, namens directie en het kantoorpersoneel. Na ai- ïoop hiervan volgde de ontvangst van het personeel der fabriek, waar de heer de Koster, namens allen een rooktafel aan bood. Men bleef nog eenigen tijd gezellig bijeen. Tevens werd de jubilaris verblijd door het bericht, dat hem bij Kon. Besluit de zilveren eeremedaille der Oranje-Nassao- orde is toegekend. De Botersloot wordt gedempt. Door de groote hoeveelheid persgrond welke naar boven komt door het storten vah zand voor de nieuw aan te leggen spoorlijn GoudaAlphen, hebben B. en W. dezer gemeente overleg gepleegd met den aannemer om dien grond te gebruiken o de z.g. Botersloot te dempen. De aannemer heeft zich daartoe bereid verklaard. Door het dempen van dit water zal d? wegen-aanleg in deze gemeente met 5000 M2. uitgebreid worden. Verkeerstelling. Gedurende één week is een telling ge houden van voetgangers, fietsers, autl enz., die de Hooge WaddinxveensO Brug passeeren. Men heeft hiermee wilk aantoonen dat tijdens den bouw van es nieuwe brug een pontje geen uitkom:, kan brengen. De brug wordt dagelijks g passeerd door gemiddeld 2000 voetganger- 3000 wielrijders, 200 auto's (meest grooü zware vrachtauto'sl, 100 wagens mei paarden, enz. 40-jarig jubileum van den heer Slinger. De heer Slinger herdacht den dag hij 40 jaar geleden als orgeltrapper ln de Ned. Herv. Kerk alhier werd aangesteld. Kerkvoogden en notabelen hebben ge meend dat deze dag niet ongemerkt voor bij mocht gaan. Bij monde van den Pre sident Kerkvoogd den heer J. G. Herfst werd de jubilaris in zijn woning hartelijk gelukgewenscht. Namens Kerkvoogden en notabelen werd de jubilaris als blijk van erkentelijkheid een fraaie fauteuil ten ge schenke aangeboden met den wensch dat hij nog vele jaren in een goede gezond heid daarvan gebruik zou mogen maken. Zichtbaar aangedaan dankte de jubilaris voor het hem aangeboden geschenk. Arbeidsongevallen. De timmermansknecht B. had het onge luk terwijl hij met een beitel een stuk hout stond te bewerken dat deze uitschoot en met kracht in zijn linkerhand terecht kwam. Zijn vier vingers werden ernstig gewond. Inroeping van medische hulp was noodzakelijk. Voorloopig zal hij geen werk zaamheden kunnen verrichten. De fabrieksarbeider T. van den B. had liet ongeluk tijdens zijn werkzaamheden dat een roestige spijker in zijn hanfl drong. Na een oogenblik zette de hand op. wat voor hem reden was, dokters hulp m te roepen. Deze constateerde bloedvergif tiging. De collecte in de Ger. Kerk voor de nieuwe kerk heeft f. 122.24- opgebracht. Aan de beurt van aftreding als Ouder ling en Diaken bij de Geref. Kerk zijn dc heeren van den Berg en Rijswijk en Berg hoef. Mej. B. die aan den Kerkweg van ui' een auto op het trottoir stapte, had M' ongeluk te struikelen en voorover ln de» Kerkwegvaart terecht te komen. Op haar gegil schoten twee mannen toe, die ne' genoegen hadden de drenkeling op ot» wal te halen. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Oct. 1.1 Ingelegu f. 11922.50, terugbetaald f. 6622.02. De meeste bewoners van het Zuide lijk Jaagpad verzoeken den Raad aanslui ting aan het electrisch net der gemeente- Architect P. D. Stuurman alhier benoemd tot adviseur en deskundige vw de eventueel aan te leggen drinkwater' leiding in de gemeenten Bergambacn Ammerstol, Berkenwoude, Vlist en 5W wijk. De wielrijder R. werd aangereden door een hem achterop rijdende auton» viel tegen den grond en zijn rijwiel wer» zwaar beschadigd. De bestuurder van auto verklaarde zich bereid de scbaoe betalen. Hij zelf kwam er zonder letw

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6