724te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 10 November 1931 Tweede Blad No. 21977 GEMENGD NIEUWS. autobotsing in de spuistraat te amsterdam. Diefstal aan het licht gekomen. Gisteravond te ongeveer zes uur kwam een auto uit de richting van het Spui te Amsterdam met groote snelheid de Spui straat afrijden. De kruising Raadhuis straat was reeds gepasseerd, toen de wagen voor het gebouw van de Twentsche Bank in botsing kwam met een daar stilstaande auto. Onmiddellijk daarna had een tweede aanrijding plaats met een auto, die uit de richting van het Centraal Station kwam. De wagen, die de aanrijding veroorzaakt had, stond daarop stil. De eigenaar van een der aangereden wagens begaf zich naar ben schuldigen chauffeur, terwijl er ook een polltie-agent bij werd geroepen. Toen gebeurde er iets bijzonders. Het portier van den wagen werd open geworpen, waar na een drietal mannen er haastig uit sprongen en zoo snel mogelijk in verschil lende richtingen wegvluchtten. Het was niet mogelijk hen te achterhalen. De schade door de aanrijding aangericht, is niet groot. De achtergelaten auto is in be slag genomen en naar het bureau War- moesstraat gereden. Een nader onderzoek heeft uitgemaakt, dat de wagen in Rotter dam is gestolen en dat de daders het nummer hebben veranderd. o de dubbele kindermoord te wateringen. Over den dubbelen kindermoord te Wa teringen is nog geen volledige klaarheid gebracht. Wel is thans uit geneeskundig ?™erz°cb gebleken, dat de moeder van de oeide slachtoffertjes niet toerekenbaar Foet worden geacht en geruimen tijd in net Krankzinnigengesticht te Loosduinen moeten worden verpleegd. o-- fietsendief. hPïsÏ!r®orSen omstreeks 10 uur zag de stma 1 De'ft terwijl hij in zijn woning het Si een man zijn rijwiel, dat voor r,.' 3"1 .stond, meenam. De heer K. ging buiten en maakte alarm, waarop nét vvielrijders den man achtervolgden, hale- u^te hen den man te achter- de lïofJ aatl te houden. Hij is later aan lariee i overgeleverd, waar het de 20- tiln, Tan w- "tt Enschedé bleek te door een vrachtauto aangereden. De landbouwer W. uit Beek, gemeente Princenhage, die met zijn karretje over den rijksweg TilburgBreda reed, werd van achteren aangereden door de vracht auto van v. W. uit Oosterhout, W. en zijn beide dochtertjes werden over den weg geslingerd. De vader en een der meisjes bekwamen vrij ernstige verwondingen; het andere meisje brak ook nog haar neusbeen. in de val geloopen. Door de Haarlemsche politie werd Zon dagmiddag op aanwijzing van een burger, die hem meende te herkennen in de Groote Houtstraat aldaar, een 28-jarig Duitscher gearresteerd, verdacht van een in October te Haarlem gepleegden diefstal, waarbij een bontmantel, een pluche mantel en een bontkraag, gezamenlijk ter waarde van f. 500 werden ontvreemd. De aangehoudene had een koffertje bij zich. Hij verklaarde dat hier zijn voetbal- kleeding in zat. Toen het onderzocht werd kwam er een vergulde piek van een vaan del uit. Op weg naar het politiebureau probeerde de man een handschoen weg te werpen,"waarin vijf medailles bleken te zit ten, ontvreemd uit een sociëteit aan den Zeilweg. Bovendien werd op den aange houdene in beslag genomen een regu van de Ned. Spoorwegen, waarop te Amster dam een koffer werd in beslag genomen, waarin bleek een schrijfmachine te zitten. De politie stelt een onderzoek in. Omtrent den vaandelpiek waarvan de herkomst nog niet is vastgesteld, kan wor den gemeld dat die van verguld koper is, in den vorm van een kruis, waaromheen een breede krans gevlochten is. bewusteloos boven in een paal. Een 12-jarig zoontje van den heer K. te Rijssen (O.) was met z.g. klimschaat- sen in een paal van de radiocentrale ge klommen, toen hij boven was, zaten de klemmen zóó vast. dat hij niet weer naar beneden kon. Bij de pogingen, die hij aan wendde, om zich te bevrijden, sloeg hij achterover en bleef hangen met het hoofd naar beneden. Al spoedig werd hij bewus teloos. Het ongeluk gebeurde in een weide aan den Wierdenschen weg en werd ge lukkig gezien door den winkelbediende Fr. R... die in den paal klom en met groote moeite den knaap bevrijdde. Deze jiad een vrij ernstige beenwonde, terwijl de redder een blauw oog opliep. poging tot vergiftiging van haar man? De „Alkm. Crt." meldt: In verband met het feit, dat de behan delende Alkmaarsche geneesheer ernstige vermoedens heeft gekregen, dat de ziekte var. een zijner patiënten, een 45-jarlge rentenier uit de gemeente Bergen, een ge volg is van ernstige gewelddadige hande lingen, is deze patiënt naar het Centraal ziekenhuis in Alkmaar vervoerd, waar zijn toestand thans geen levensgevaar meer oplevert. Na kennisname van het vermoeden van den medicus heeft de politie een onderzoek ingesteld en is op last van den officier van justitie, in overleg met den burge meester van Bergen, de echtgenoote van den patiënt, waarvan het bekend was, dat zij met haar man in onmin leefde, in het Huis van Bewaring ingesloten. Tegen de vrouw heeft de Justitie, die met het oog op het onderzoek, verschil lende ingrediënten in beslag heeft ge nomen, een instructie geopend. Het 4-jarig kindje van het gezin is in het ziekenhuis bij haar vader onderge bracht. Het vermoeden bestaat dat hier sprake is van langzame vergiftiging. o nieuwe tolbestorming te jutphaas. Een dertigtal auto's, komende volgens „Het Centrum" uit de richting Vianen, hebben een nieuwe bestorming van den tol te Jutphaas ondernomen. Het verloop was eenigszins anders, dan het gewoonlijk gaat. Wederom had een der tolgaarders zich met politie opgesteld bij het brugje over de Nederelndschewetering en ver zocht den automobilisten aldaar hun tol geld te willen offeren. Wilden zij geen tolgeld betalen dan werden zij beleefd verzocht den Nedereindscheweg en Gale- coppersdijk te nemen. De automobilisten echter wilden aldaar niet hun tolgeld be talen, maar wel aan den tol zelf. Dus op zichzelf geen onwil. Dit stond men niet toe, uit vrees voor onregelmatigheden. De automobilisten stapten vervolgens uit hun auto's die door de politie op het sluisje en file werden opgesteld, terwijl de be trokken personen naar het Gemeentehuls werden voorgeleid. Eenige personen, die verzet tegen de politie pleegden, werden achter slot en grendel gezet. De politie heeft tegen hen proces-verbaal opge maakt. o branden. Zondagmiddag Is de landbouwschuur van den caféhouder M. In de buurtschap Reutum (gem. Tubbergen) door onbeken de oorzaak afgebrand. Vijftien varkens kwamen ln de vlammen om, terwijl mede een boerenwagen, stroo en winkelwaren verloren gingen. Door het kordaat optre den van voorbijgangers werd het vuur spoedig gebluscht en konden het woon huis en pakhuis gespaard blijven. Verze kering dekt de schade. Te Westerlee (Gron.) Is tijdens afwe zigheid der bewoners 't dubbele huis van den heer H. Bouman. mede bewoond door e. Nap tot den grond afgebrand. Van den Inboedel kon niets worden gered, terwijl alles laag verzekerd was. Gisteravond om even over halfnegen werd brand ontdekt ln het bedden- en tapijtmagazijn van den heer E. G. J. Distel, Dapperstraat 14, te Amsterdam. De motorspuit van de post Dapperstraat was spoedig ter plaatse. Het brandde fel ln den winkel, waar de vlammen gevoed werden door rollen linoleum, kleeden en dekens. Door het inslaan van den ruit in de winkeldeur verschafte de brandweer zich toegang. Ook werd door den naburigen winkel een slang gelegd, waardoor de brandweer ook aan den achterkant van den diepen winkel kon komen. Een derde straal werd daarna nog uitgelegd. Binnen een kwartier was het vuur zoover bedwon gen, dat niet meei; voor uitbreiding be hoefde gevreesd te worden. Een groot deel van den winkelvoorraad was lntusschen door het vuur verteerd. De nablusschlng nam nog gerulmen tijd ln beslag daar het vuur voornamelijk in de gewatteerde dekens nog lang bleef na gloeien, en veel rook veroorzaakte. De oorzaak van den brand is niet met zeker heid vastgesteld, maar vermoedelijk zijn vonken uit een brandenden kachel, die midden in den winkel staat, gevallen. Om acht uur was de zaak gesloten en de heer Distel, die boven den winkel woont, naar huis gegaan. De schade wordt door ver zekering gedekt. schipper dood gevonden. De 78-jarige schipper J. Bosma te Brits- werd (Fr.) is dood in de roef van zijn schip gevonden. Hij lag over een petro leumstel, dat nog brandde. De kleeren waren gedeeltelijk verkoold en het lijk vertoonde brandwonden. kind door een hond ernstig gebeten. Gisteren is het 5-jarig dochtertje van de fam. C. K„ wonende ln de Kalfjeslaan te Nieuwer Amstei, bij het spelen met een hond (fox terrier) door het dier onver wacht op verschillende plaatsen ln het gelaat gebeten en wel zoo hevig, dat een gedeelte van den neus finaal werd afge rukt. Ook vlak onder het oog bekwam het meisje een ernstige wonde. De arme kleine werd onmiddellijk naar een ziekenhuis overgebracht. De hond, eigendom van een buurman, werd door dezen afgemaakt. (Msb.) 1 het drama te culemborg. In verband met berichten omtrent een vervolging van den heer BUtterswijk ter zake van beleediging van den oud-com missaris Blok te Tiel vernemen wij uit goede bron dat tot vervolging niet zal worden overgegaan. Deze vervolging is in Mei 1930 ambtshalve Ingesteld. Aan BUt terswijk is toen medegedeeld, dat deze vervolging geen verderen voortgang zou hebben, indien hij ophield met het publl- ceeren van stukken in zake den Culem- borgschen moord. BUtterswijk heeft hier aan gevolg gegeven, als gevolg waarvan nu blijkbaar van verdere vervolging wordt afgezien. (Tel.) o goed afgeloopen. Op de machinefabriek „De Etna" te Breda heeft vanochtend een ongeluk plaats gehad, dat bijzonder goed is afge- loopen. Van den luchtdrukketel is door onbekende oorzaak het deksel afge sprongen en door een ruit naar buiten ge vlogen. Het zeilde over den singel naar de overzijde van het water. Daar zat in een der huizen een man voor het raam te lezen. Op enkele centimeters afstand vloog het deksel over zijn hoofd, waarna het projectiel tegen den muur terecht kwam. In 'den muur werd nog een gat geslagen. Er kwamen geen persoonlijke ongeluk ken voor. verdronken. Te Sloten is gistermiddag te omstreeks vijf uur het achtjarig dochtertje van den landarbeider De Vries in een sloot ge raakt aan den Sloterweg nabij de boer derij van den landbouwer Gerritsen, en verdronken. VELE HANDEN MAKEN LICHT WER K. Het laden en lossen aan de kade is nog niet ieders werk. Deze jeugdige enthousiasten denken er a nders over en vinden dat vele hande n licht werk maken. ZEELAND. Een specimen van het niet alleen om zijn kleederdracht voor velen zoo belangwekkend landsdeel. In den economischen gang van de laatste jaren meent ook Zeeland een bijzondere plaats ln. Deze groep schijnt ondanks den ernst der tijden de goede luim nog niet verloren te hebben. DE LAATSTE AANWINST ONZER MARINE. - Het gouvernements vaartuig tevens mljnenlegger „Rlgel" ls van Amsterdam naar Den Helder vertrokken. JONG GELEERD, OUD GEDAAN Druk werk in de ambachts school voor meubelmakers te Amsterdam, waar de jeugdige meubel makers een grondige opleiding ln dit werk ontvangen.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 5