UIT DE OMSTREKEN. Dr. H.MANNING'S SUPPQ5IT0RIA RADIO-PROGRAMMA. AALSMEER. Opening winkelweek. De officieele opening van de hier te hou den winkelweek is vastgesteld op Dins dag 24 November a.s.. des namiddags te 3 uur. in hotel .De III Kolommen". Op 10 December a.s. wordt de aan de winkel week verbonden verloting gehouden, waar aan een eenigszins feestelijk tintje zal ge geven worden. HILLEGOM. Voor de Ver. tot verdieping van Prot. Bewustzijn hcopt als eerste spreker in dit seizoen op te treden ds. K. H. E. Grave- meyer uit den Haag, op Woensdag 11 November in de Ned. Herv. Kerk. Men zie de advertentie in ons nummer van heden. KATWITK AAN ZEE. De haringvisscherij. De laatste week kunnen wij weer een grootere vangst rapporteeren. Het blijkt, dat de Engelsche walvisscherij iets later is begonnen dan in het vorige jaar, doch ook nu weer na het begin direct groote vangsten heeft opgeleverd. Met de haring- prijzen is het nog steeds even treurig ge steld. er viel een kleine prijsstijging te constateeren, doch deze is in ieder geval zoo miniem, dat het voor de reederijen van geen beteekenis is. Er heerscht hier echter de verwachting, dat de prijzen zullen stijgen naar aanlei ding van het besluit, dat de Engelsche zouters hebben genomen. Want die zou ters hebben besloten dit jaar niet meer dan 425.000 vaten te zouten, omdat zij verleden jaar met een grooter aantal zware verliezen hebben geleden. Dat aan tal is nu reeds bijna bereikt, zoodat dit tot gevolg zal hebben, dat er van Engel sche zijde in de toekomst minder concur rentie te duchten is. Tengevolge van de daling* van het pond sterling hebben de Engelschen hun prijzen reeds verhoogd, zoodat die reeds ten deele boven de onze liggen. Tot heden zijn door Katwijksche sche pen te Vlaardingen aangevoerd in 69 rei zen 33.184 kantjes haring (in 1930 39.465); te Maassluis in 6 reizen 3434 kantjes (in 1930 2380); te IJmuiden in 201 reizen 98.532 kantjes (in 1930 88144). Verlichting Ger. Kerk. De gasverlichting in de Ger. Kerk is vervangen door een verlichting met elec- triciteit. De installatie is zeer ten genoege van het kerkbestuur, verricht door de ge broeders Bloot uit de Badstraat. Dit jaar zijn aan de beurt van aftre ding in de Ned.-Herv. Kerk als ouderling de heeren C. Zwitser, A. Ouwehand en Adr. Vooys; als diaken de heeren D. Ge- sink, C. Bezemer en J. v. d. Oever. De af tredenden zijn herkiesbaar. De collecte in de Herv. Kerk voor Prot. Christelijke doeleinden gehouden heeft opgebracht de som van f. 304.77. Wed. H. H. uit 1ste Vuurbaakspad kwam bij de politie mededeelen, dat zij was aangevallen door een hond van D. H. Het dier staat op het lijstje van honden, die gemuilkorfd moeten zijn. Ten politiebureele zijn inlichtingen te bekomen omtrent een heerenrijwiel. o NOORDWITKERHOUT. Dr. C. J. H. DE WIT. Bij zijn heengaan als geneesheer-directeur van St, Bavo. Dr. C. J. H. de Wit. Zooals wij reeds meldden, is aan Dr. C. J. H. de Wit alhier op zijn verzoek eervol ontslag met ingang van 1 Jan. verleend als geneesheer-directeur van het St. Bavo gesticht te dezer plaatse. Van af de oprichting was dr. de Wit verbonden aan het Gesticht voor manne lijke krankzinnigen Eerst als geneesheer, later als geneesheer-directeur. Gedurende zijn zestien-jarig verblijf in onze gemeente heeft dr. de Wit zich onder de patiënten van St. Bavo zeer bemind weten te maken en veel leed helpen ver zachten. Met groot leedwezen werd zijn a.s. heen gaan dan ook door velen vernomen. St. Jozef-parochie. Tot kerkmeester in de parochie van St. Jozef is benoemd, de heer J. R. Zonneveld Ned. Herv. Kiescollege. Ingevolge een nieuw plaatselijk regle ment moet alhier voor de Ned. Herv. Kerk een Kiescollege worden gevormd, dat zal bestaan uit leden van den kerkeraad en tweemaal zooveel gemachtigden als er kerkeraadsleden behooren te zijn De taak van dit kiescollege zal bestaan in 't be noemen van ouderlingen en diakenen en het beroepen van predikanten. OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: J. M. Gerritsen, d.b., Rijn- geesterstraatweg 159, v. Lisse M. J. Taat Oranjelaan 2, v. den Haag P. Stokman en gez. propagandist. Hooge Morschweg 97, v. Lisse B. Landman, boerenknecht Broekweg, v. Warmond J. Daniels en gezin, z. b., Koninginnelaan 2, v. Amster dam C. M. Midden, verpleegster, Ende geest, v. Zeist. Vertrokken: O. H. Bos, opzichter, van Juffermansstr. 27. n. Beilen J. Bongers d.b. v. Wilhelminapark 9 n. Rijnsburg, Moleneind 13 M. van der Wel. d.b. van Nassaulaan 5, n. Voorschoten, Papelaan 6 A. J. Wesselink, v. d. Kempenaerstraat 10 n. Leiden. Nieuwsteeg 3. P. H. van Thiel z. b. van de Kempenaerstr. 96 n. Den Haag, Laakkade 80. J .Brinkman, op zichter, v. Rijnzichtweg 22 n. Holten, A 145. Burgerlijke Stand. Geboren: Anton Richard, zoon van W. A. Tegelaar-van den Berg, Terweeweg 104 Overleden: Nicolaas van der Meij, geh. m. D. van der Meij, 78 jr., Hooge Morsch weg 104. o SASSENHEIM. Burgerlijke stand. Geboren: Antonius Johannes Maria, Z. van A. J. Bisschops en A. M. Straver Hendrica Johanna, D. van F. C. Homan en C. J. v. d. Meer Joannes Willem, Z. van A. B. Oostveen en M. C. Vromesteijn Gerarda, D. en Karolus Petrus, Z. van W. Krom en H. J. Murk Martinus Ber- nardus, Z. van G. J. v. Dillen en J. F. Benting Adrianus Petrus, Z. van M. v. Zeijl en A. G. v. d. Voort Jacobus, Z. van A. Stigter en E. E. Jansen. Gehuwd: S. Kovacs en C. M. v. Zoen A. J. Cuvelier en E. v. d. Schrier. Overleden: B. Kuperus, vr. 56 j. E. A. J. Braun, vr. 1 j. Ingekomen personen: Mw. W. Verbeek geb. v. d. Meij, Zuilhofstr. 16, van Rijns burg. Vertrokken personen: A. Borst en gezin, v. Hoofdstraat 362, naar Uitgeest. STOMPWITK. Burgerlijke Stand. Bevallen: H. J. van Nlerop, geb. Evers, D. L. Noordermeer, geb. Stein, D. A. P. van der Drift, geb. den Hollander, D Ondertrouwd: J. Oudshoom en J. P. van Meurs A, H. van den Akker en P. M. van Herk N. Kaptein en S. M. Vermeer W. H. van Meurs en P. Vogelaar T. A. Zandbergen en L. F. Galhaupt G. Beun en B. M. C. Hake H. L. van Tey- llngen en M. C. Huisman. Getrouwd: C. C. v. d. Zon en T. M. C. Lelieveld. Overleden: H. J. Granneman, M. 2 jaar. o VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. H. Gyben, geb. van der Helden, D. M. J. Scholten, geb. Geer- lings, Z. H. E. Overgaauw, geb. van der Helm, Z. S. M. Snelderwaard geb. Lans Z. E. M. van Veen, geb. Knoppers Z. Ondertrouwd- S de Groot en M. A. G. Bergman Overleden: T. P. Verwoerdt, M., 72 jaar E. van der Helm, M., 75 jaar. o VEUR—LEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD, De begrootingen der bedrijven. Onder voorzitterschap van den burge meester kwamen de raden van Stomp wijk en Veur in gec. openbare zitting bijeen. Afwezig met kennisgeving de heeren van iDam en Blonk. Het nieuw gekozen lid K. P. Bloem- heuvel legt de belofte af en wordt door den voorzitter welkom geheeten. De noiulen der vorige gec. zitting werden onveran derd vastgesteld. Het rapport van het verificatiebureau van de ver. van Ned. Gemeenten betreffende de lichtbedrijven wordt voor kennisgeving aangenomen. Begrooting Lichtbedrijven. Alg. beschou wingen. De heer Willemse verheugt zich in den vooruitgang van de bedrijven, maatregelen van de bedrijfsleiding hebben deze voor uitgang gebracht, ook het administratieve is thans in orde. De opzet van de begroo tingen is een goed stuk werk. Het vorige jaar heeft hij er reeds op gewezen, dat de leiding van het bedrijf voor B. en W. te zwaar is. B. en W. en ook de com missie van beheer hebben de zaak vol doende onder de knie; er moet komen een commissie van fabricage. Hij noemt de instelling van een vastrechttarief een zege voor het bedrijf. De heer Vink brengt hulde aan de bedrijfsleiding, ook ten opzichte van de administratie. Het is B, en W. niet kwalijk te nemen dat zij in de tweede instantie met andere cijfers zijn gekomen. Inmiddels is een andere economische toestand ingetreden. De 3 pet. korting van rijkswege was nog niet bekend. B. en W. merken op, dat een redelijke bedrijfswinst voor de ge meentekas geoorloofd is, de vraag is, maar wat is redelijk, achten zij een prijs van 30 ct. per K.W. een redelijken prijs? Den bedrijven zal worden opgelegd een last van f. 1200 omdat op de secretarie wel eens iets voor de bedrijven wordt ge daan. In de toelichting zeggen B. en W. dat de salarissen van secretaris en burge meester voor het vele werk wat voor de bedrijven gedaan wordt moet rusten voor een deel op die bedrijven. Dit is in strijd met d'e gemeentewet. De geheele com missie was van meening, dat dit niet in orde was. De vraag dient gesteld, waarom hebber B. en W. de presentiegelden niet in de begrooting gebracht. In een latere nota zeggen B. en W„ dat niet is gerekend op f. 75Ö rentevergoeding kasgeld. Waarom is dit niet vroeger ontdeKt? De heer Bloem- heuvel is het in groote lijnen eens met den heer Vink en brengt hulde aan de beqrootingscommissie. De heer Borst zou het juister vinden als voortaan de - gemeentebegrotingen voorafgingen aan de behandeling van de hedriifsb:grootingen. Hij is geschrokken van het beeld van de gemeentebegroting. Toen B on W. de begrooting voor de bedrijven hebben behandeld was het be kend dat voor Veur geld noodlg was, vandaar dat Stompwijk en Veur niet van elkaar zijn los te maken. Veur als kleinste gemeente heeft steeds in het verlies van de bedrijven bijgedragen; Stompwijk kan nu wel zeggerf dat zij niets met Veur te maken heeft, doch straks zal hij hen dit duidelijk maken. Heel veel werk voor de bedrijven wordt op de secretarie gedaan, vandaar de kosten algemeen beheer, pre cies is het echter niet te waardeeren, waar om f.1200 is aangenomen, het presentie geld is geschrapt wegens den slechten linancieelen toestand. De heei Willemse zegt dat de bedrijven moeten worden bekeken los van de ge meentebegroting. De gemeenten mogen niet putten uit de bedrijven. Tegen den iaagst mogelijken prijs moeten zij leveren anders wordt hel een verkapte belasting, alleen kleine bate niet vooraf te overzien mogen in de gemeentekassen vloeien Na 23 jaar komt men pas met den post algemeene beheerskosten De door den voorzitter aan gehaalde werkzaamheden kunnen op het bedrijf zelf wel worden gedaan; daarvoor is de secretarie overbodig. De voorzitter blijft op het standpunt staan dat de bedrijven niet los van de gemeente behooren te staan, in verschillende 2elfs groote gemeenten gebruikt men thans de bed rijf so verschotten ten bate van B.A. of maatschappelijk hulpbetoon ten gunste van de werkloozen. Wanneer de heer Willemse wenscht dat al het werk aan de bedrijven wordt verricht dan zullen de bedrijven daarvdor ook de machines moeten aanschaffen en dit kost toch ook geld. De raad van Stompwijk moge wel bedenken dat als zij thans zich nog kan roeren over 2 jaren ook deze gemeente evenals Veur in de put zal zitten. De heer Vink deelt niet de radicale opvattingen van Willemse en is het eens met den voorzitter wanneer deze zegt dat gemeenten en bedrijven niet los van elkaar staan. Het product behoeft nu juist niet tegen den ^laagsten prijs te worden ver kocht De heer Borst meent, dat men nieuwe perspectieven met nieuwe ideëen voor de bedrijven moet openen. De alg. beschouwingen worden hierna gesloten en overgegaan tot behandeling van de posten. Gasbedrijf. Rapport commissie. Bij den post opbrengst cokes stelt de heer Willemse voor op een bepaalden dag in elke week de gelegenheid open te stellen tot het afhalen of doen afhalen van 2 H.L. cokes 70 ct. per H.L. De heer Vink bestrijdt het prae-advies ook al staat spr. op het standpunt dat in gezetenen geen concurrentie mag worden aangedaan. Om echter aan de bezwaren eenigzins tegemoet te komen stelt hij met de hh Willemse, Koerst, Borst voor, om den prijs 10 ct. hooger te stellen dan de hande laren aan het bedrijf betalen en daarnaast alleen beschikbaarstelling voor gezins hoofden of daarmee gelijkgestemden. De voorzitter wil opmerken dat er een tijd is geweest dat men de cokes niet kwijl kon, de handel betrok deze liever van elders door bespreking met het be- drijfshoofo heeft zich dit gewijzigd. Wij hebben dus thans <*e plicht te zorgen, dat er dan ook cokes voor hen zijn. Indertijd is op verzoek van de Hanze besloten dat de bedrijven niet meer zullen leveren dan gas en stroom. De heer Willemse heeft zich afgevraagd cf er schadé ontstaat voor den handel en dan moet hij dit ontkennen. Als de hande laren erg veel prijs stellen op de cokes dan hadden zij maar een contract met de fabriek moeten sluiten. Het voorstel van de commissie is redelijk en brengt geen schade. De voorzitter meent, dat als er een contract was gesloten wij ook de plicht hadden gehad van levering. Het gaat niet zooals men doet voorkomen om de arme inwoners alleen daar het voorstel spreekt van doen afhalen. De heer Raaphorst is er voor, doch de werkloozen mogen in geen geval meer betalen, dan aan de handelaren wordt be rekend. De heer Vink zegt dat de bezwaren van den voorzitter door de commissie ook bekeken zijn. Men kent aan de fabriek de halers wei en dan is fraude uitgesloten. Als de voorzitter valt over liet doen af halen dan vraagt spr. als het nu betreft een weduwe of dergelijke moet deze ze dan zelf halen. Als er geen voorraad is kan men niet verkoopen dit is logisch doch dan kan men ook geen handelaren Ittlpen. Over het cokesverkoopen is met de Hanze in dertijd niet gesproken, laten B. en W. nu inschikkelijk zijn; in andere gemeenten gaat het ook goed. De voorzitter wil er op wijzen dat de heer Willemsen als bestuurder van de Hanze thans dit voorstel heeft ondertee kend, wat hij vreemd vindt, daar deze indertijd het verzoek van de Hanze heeft verdedigd. B. en W. zullen inschikkelijk zijn en nemen het voorstel over. Bij do post meterhuur wenscht de heer Raaphorst afschaffing van de 1 ct. meer bij muntgas bij een verbruik van meer dan 40 M3. per maand. De voorzitter moet dit voorstel af raden daar het niet is te peilen. De heer Raaphorst wil er op wijzen dat een muntmeter f.35 kost en 35 jaar mede gaai dat is dus f. 1 per jaar, terwijl bij een verbruik van 40 M3 per maand de verbruiker f. 4.80 per jaar betaald. De voorzitter is bereid de cijfers van den heer Raaphorst te doen onderzoeken en dar later op deze zaak terug te komen, waarmede de heer Raaphorst accoord gaat. De begrooting van het gasbedrijf wordt z.h.st. aangenomen. Begrooting Electriciteitsbedrijf. De heer Willemsen merkt op dat de commissie bij haar voorstel blijft, het is niet mogelijk aan de hand van enkele cijfers van Veur een conclusie te trekken. Aan de hand van de bedrijfsbegrooting is ver laging tot 25 ct. mogelijk. Verlaging van tarieven heeft altijd veel voordeel gebracht aan de bedrijven, doordat zij daardoor groeiden. Waar wordt de meeste stroom verbruikt in Stompwijk of in Veur. Wan neer Stompwijk de prijs helpt hoog houden, dan storten de bewoners van deze ge meente gelden In de gemeentekas van Veur. Ook vorig jaar heeft men getracht den stroomprijs hoog te houden. De noo- dige belasting dient" verhaald op de ge heele bevolking en niet op het verbruikende deei alleen. Veur heeft niets aan het luttele bedrag, dat uit de bedrijven komt, zij zal andere middelen moeten aanwenden om het gat te stoppen. B. en W. trachten verwarring te stichten door middel van de gemeentehegrooting. Dc voorzitter zegt dat het een moreele plicht is van Stompwijk om Veur bij te staan, daar omgekeerd Veur dit Stompwijk ook altijd heeft gedaan. Toen de cijfers" van de gemeentebegro ting bekend werden, waren B. en W. ver plicht een anderen weg te bewandelen. Als B en W. de cijfers verstrekken dan moei men daarop vertrouwen, anders is het beter dat men B. en W. wegstuurt. Tal van gemeenten zijn geholpen door de bedrijven indien na een half jaar de toe stand is gewijzigd kunnen we altijd nog zien wat we doen. De heer Raaphorst verwondert het dat Stornowjfk in deze niet meer met Veur mede gaat, daar het verbruik van beide gemeenten gelijk is. Het tekort op de ge meentebegroting behoeft niet geheel op de bedrijven te rusten; er is ook nog een oud voorstel van B. en W. n.l. 27 ct. per K.W. Do voorzitter merkt op dat B. en W. van Veur de belasting niet nog meer wenschen op te voeren," de winst van de bedrijven kan hier helpen. De heer Borst wil er op wijzen, dat de beide gemeenten bedrijven exploiteeren en dat is niet scheiden, Stompwijk moet rekening houden met liet verleden; of schoon spr. altijd voorstander is geweest van verlaging is hij er thans tegen want abui rmale tijden brengen bijzondere maat regelen met zich. Na discussie komt in stemming het voor stel Willemse verlaging tot 25 ct. per K.W. hetwelk wordt verworpen met 5 st. voor n.l. de heeren Willemse, de Lange, noogeveen Mioiman alen van StoniDwijk en noerts van Veur. Z.h.st wordt hierna den prijs gesteld op 30 ct. per K.W. Bij de post f. 1200 kosten alg. beheer stelt de heer Willemsen gesteund door den heer Vink voor deze post waarvan de helft komt voor rekening van het gas bedrijf te schrappen, hetgeen door B. en W. wordt overgenomen. De geheele begrooting wordt hierna z.h.st. vastgesteld. Herstemming over de voorstellen Borst- Vink en Willemse-Koerts inzake eenige art. van het ambtenarenreglement waar over* in de gec. zitting van 7 October de stemmen hebben gestaakt. Beide voorstellen worden thans z.h.st. aangenomen. Tn behandeling komt de Verordening op de Arbeidsovereenkomsten, welke tenslotte geheel wordt vastgesteld. Tijdens de zitting van de raden is het raadslid Bloemheuvel, die pas de belofte had afgelegd ongesteld geworden en moest naar zijn woning worden vervoerd. Wij willen er uitdrukkelijk op wijzen, dat dit een gevolg was van overspanning. Verg. Ned. Ver. v. Spoor- en Tramwegpersoneel. De Ned. Ver. van Spoor- en Tramweg personeel afd. Leidschendam-Voorburg hield een door ruim 300 personen bezochte debatvergadering met als inleiders de hee ren Schwarts voorz. van de afd. van den Prot. Chr. Bond en Jansen voorz. van de afd. van de Ned. Ver. Het hoofddoel van de vergadering was den heer Schwarts als oud-lid van de Ned. Ver. in de gelegenheid te stellen zijn grie ven tegen deze vereeniging naar voren te brengen en uiteen te zetten, waarom hij de Ned. Ver. had verlaten. Te ongeveer 8 uur opent de heer Van Well de vergade ring, er op wijzende, dat de heer Schwarts verzocht heeft te beschouwen, dat hij niet namens de P. C. B. spreekt, doch als oud lid van de Ned. Ver. De heer Schwarts maakte een aanmer king op de inleiding van den voorzitter, welke volgens hem geen neutraal stand punt Innam. Aan de hand van een uitvoerige corres pondentie die spr. voorlas wilde hij bewij zen dat de Ned. Ver. de belangen van het personeel (hiermede bedoelde hij dat van de N.Z.H.T.M.) niet voldoende behartigt, er op wijzende dat hij persoonlijk meer voor het personeel had weten te bereiken. Verder haalde spr. nog aan eenige per soonlijke kwesties met den secretaris van de Ned. Ver. welke hij beschuldigde van het achterhouden van hem ter inzage ge^- geven aanmeldingsformulieren voor den P. C. B. De voorzitter meent te moeten opkomen tegen het verwijt dat hij in zijn inleiding geen neutraal standpunt heeft ingenomen. De heer Jansen van de Ned. Ver. wees er op dat de vorige spreker niet in staat is geweest om maar iets tegen de Ned. Ver. te bewijzen. Wanneer de heer Schwarts meent, dat de Ned.- Ver. een 10-tal jaren geleden niets voor het personeel deed, dan wil hij er op wijzen dat de heer Schwarts uit het oog verliest de machtsverhoudin gen. Hij wilde er daarnaast op wijzen dat als de Ned. Ver. nu eens daadwerkelijk was opgetreden het de P.C.B. was, welke haar in den weg trad, Spr. is 1903 niet vergeten. 'Toen is de bond van Schwarts speciaal opgericht om de Ned. Ver. te ont wrichten, want in die dagen verrezen de confessioneele organisaties als paddestoe len uit den grond. Verder hield spr. nog een betoog over de moderne organisatie, ontwapening enz. Nadat beide heeren nogmaals het woord hadden gevoerd, werd de vergadering ge slote" VOORSCHOTEN. Bijeenkomst Vrijwillige Burgerwacht. Aan den oproep van het bestuur van de Voorschotensche Vrijw. Burgerwacht om ter vergadering te komen was door ver scheidene personen gehoor gegeven, Behalve het bestuur waren aanwezig, de eerevoorzitter, de heer E. Vernède, bur gemeester dezer gemeente en kapitein H. W. Snijders, toegevoegd aan de Inspectie der Vrijw. Burgerwachten. De heer A. J. Turjon sprak een welkomst woord. Nadat de secretaris, de heer Schrassert Bert een verslag had voorgelezen van twee jaren, benevens een overzicht van een gehouden schietwedstrijd, deelde de commandant mede dat voorzoover dit nog niet was geschiedt allereerst de leden in de gelegenheid zouden gesteld worden hunne belofte of eed van trouw aan het gezag af te leggen. Hieraan werd door zeer velen voldaan. Na de beësdiging sprak de commandant een woord van dank voor de toegezegde steun en werden op zijn verzoek een tweetal coupletten van het Wilhelmus ge zongen. Na een korte pauze werd door kapitein Snijders een overzicht gegeven van de veranderingen in politiek opzicht van ver schillende regeeringen. Besloten werd aan H.M. de Koningin een telegram te zenden, waarin gesproken wordt van eerbied en trouw. Na deze toespraak richtte burgemeester E. Vemède zich nog met een enkel woord tot de aanwezige leden. Hierna had de prijsuitd reling plaats van de gehouden schietwedstrijd te Katwijk op RECLAME. (Zetpillen legen aambeien) 7668 25 September j.l. Prijswinnaars waren klasse A: 1. J.-Noort; 2. G. J. Yperlaan 3. R. v. Mulligen: 4. W. Meijer; 5. J. v. d. Lubbe. Klasse B: 1. M. C. Overduin; 2. A. J. Turion; 3. M. de Jong; 4. C. v. Egmond- 5. I. v. Egmond; 6. J. Pynakker, 7 p. v. Klaveren; 8. J. v. "Egmond; 9. H. Mens. Vrije Baan: 1. J. Noort; 2. W. Meijer; 3. P. v. Kiaveren; 4. R. v. Mulligen; 5. 0. J. Yperlaan. De lieer J. Noort kwam in liet bezit van den wisselbeker. De heer G. J. Yperlaan kwam voor het schieten van 1 maximum voor dit seizoen in het bezit van de presse-papier, terwijl de heer W. Meijer een zilveren plaquette ontvangt, aange boden door den heer Schrassert Bert. als hoogste schutter in den Kringwedstrijd. De leden in deze vergadering niet aan wezig zullen op een later te bepalen datum in de gelegenheid worden gesteld hunne belofte of eed van trouw af te leggen. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Nasveld, Leidscheweg 204 van Lelden; W. Jonker, Veurscheweg 103 van Wassenaar; T. Vermaak, Leidscheweg 228 van Oegstgeest; W. H. Lagerwaard. Veurscheweg 82. van Rotterdam; E. van den Bogaerde, Veurscheweg 19, van Hille- gom. Vertrokken: J. A. Taverne, naar Lei den; L. Versteegen, naar Heiloo; M. C. Wijsman, naar Wassenaar; A. W. Dubbel dam en gezin, naar Valkenburg (Z.H.). Burgerlijke Stand. Geboren: Comelis, z. van J. Gerrits en M. van Steenbergen; Comelis Petrus, z. van F. J. van Vliet en A. P. J. Groene wegen. Overleden: Nlc. Krispijn, 62 jaar; C, A, Spiegeler, geb. van Wissen, 56 jaar. Ondertrouwd: C. van den Berg, 29 jaar en G. G. L. Parlevliet, 24 jaar. Gevonden: een tasch met uien. In lichtingen ten gemeentehuize. WOENSDAG 11 NOVEMBER. Hilversum ,298 M. VARA-uitzending, 10 uur VPRO. 6.45—7.00, 7.307.45: Gymna stiekles 8.00: Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding 10.15: Concert: Lente Hillebrand-Kets (zang), Joh. Jong, plano, A. Bouwmeester, voordracht, C. v. d. Lende, toespraak 12.00: Concert, VARA- septet en gramofoonpl. 2.15: Keuken praatje 3.00: Gramofoonpl. 3.30: De schat in het Zllvermeer (II) o. 1. van Willem van Cappellen -r- 4.30: Piano-reel- tal (microfoonlooze vleugel) 4.45 Vraag- halfuurtje 5.30: Concert, VARA-Man- doline-Ensemble o. 1. van J. B. Kok - 6.00: Anti-oorlogsgedichten door M. Bever sluis en gramofoon 6.45Causerie ove: het Kapitalisme 7.15: Hans Snel (le vensliedjes), I. Goudsmit (samenspraat met B. Roeg), John Helden (viool), Joh. Jong (piano) 8.15: Muziek van dezen tijd, VARA-ork. o.a. Kleine Dreigroschen- musik, K. Weill 8.35: Concert: VARA- orkest, o.a. Ouverture „Egmont" Beetho ven 9.00: De soldaten", hoorspel dooi Het Groot Volkstooneel 9.30: Vervolg concert 10.00: „De wederwaardigheden van Wakker en Tropenduit" 10.15: Var Dlas 10.25: Vervolg concert 11.00— 12.00: Gramofoonpl. Huizen 1875 M. Uitsl. NCRV.-uitz. 800. Schriftlezing 8.15—9.45: Gramofoonpl. 10.00—12.00: Uitz. V. d. HIRO. 12.15— 12.30: Gramofoonpl. 12.30: Middagcon cert (viool, fluit, cello, piano) 2.00 Gra- mofoonplaten 2.30: Chr. lectuur 3.00 Concert, Mevr. W. Canté-van Amerongen (sopraan), J. H. v. Ginkel (clarinet) en A. Adam (piano) 4.304.45: Gramof.- platen 5.00: Kinderuurtje 6.00: Voor de landbouwers: „Melkwinning en Behan deling" 7.00: Afgestaan 7.45: Ned. Chr. Persbureau 8.0010.00: Uitz. v. d. Ver. Eeredienst Wilhelminakerk m. m. v. Prof. dr. J. F. Slotemaker de Bruine (causerie), dr. M. den Hertog (dito), mevr. A. de Zeeuw-Slierendracht sopr.) G. J. v. Leeuwen (orgel), o.a. aria uit Paulus. Mendelssohn 10.00: Vaz Dlas 10.10—11.30: Gramofoonpl. Daventry 1554 M. 10.5011.30: Wapen stilstandherdenking bij de Cenotaph ui Londen 12.20: Cinema-orgelconcert - 1.05: Gramofoon 1.50: Concert voor sopraan en cello 2.45: Voor de scholen 2.50: Lezing 3.20: Literaire causerie 3.50: Symphonieconcert, Sted. Orkest van Bournemouth 5.05: Cinema-orgel concert 5.35: Kinderuurtje 6.20: Nieuws 6.50: Moderne pianomuziek 7:10: Boekbespreking 7.30 Lezing - 7.50: Lezing 8.20: Herdenkingsfeest. Community-singing, Bands, Tamboers en pijpers 9.20: Nieuws 9.40: Causerie 10.4012.20: Dansmuziek. Parijs .Radio-Paris" 1725 M. 8.05, 12.50. 1.25. 6.50, 7.20: Gramofoonpl. 9 05: Con cert o.a. Suite in D, Bach 9.50: Ver volg concert. Langenberg 473 M. 6.25—7.20, 10 00— 10.20, 10.20—10.36, en 11.20: Gramofoonpl 12.251.50: Concert 4.20—5.20 Or kestconcert 7.20: Muzikale potpourri. Orkest, koor en solisten. Hierna tot 11-" Avondconcert. Kaluiulborg 1153 M. 11.20—12.35: Strtlk- concert 2.204.20: Orkestconcert 4.204 50: Gramofoonpl. 7.20'JnC Volksmelodiën voor strijkorkest 8.21F- 9,20: Operetteconcert o.a. uit ••Vr'1''''8 und Ihr Husar" Abraham 9.3510.20 Solistenconcert 10.2011.50. Dansmu ziek. Brussel, 508 en 338 M. 508 M 5 20: Or kestconcert 6.30: Gramofoon <sympn°' nle in d-mol, Francki 8.20: Orkesten»' cert o.a. Symphonie Heroïque. Beethoven, 338 M. 5.25: Orkestconcert 6.50 GS- mofoonplaten 8.20: Avond gewijd J® de Vrede. m. m. v. solisten, o.a. Bro1™ Beethoven (orkest). h Rome 441 M. 8.20: „Isabeau", lyrlsc" drama, muziek van Mascagni. Zeesen 1635 M 7.20: Vroolijke avondl*j* 0.20: Lezing en berichten, hierna tot m dansmuziek door de Gerhard Hoffm®f kapel. Om 10.41 verslag van proefnemin gen met auto's op den Nürburgwing

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10