"Üil DE RIJNSTREEK. INGEZONDEN. LAND- EN TUINBOUW! VRAGENRUBFK. een brutaal stukje. nrie gauwdieven hebben met een dom- „Jïnicht de ruit Ingeslagen van een Ju- fiuraiinkel in de drukke winkelbuurt ".„Kensington Highstreet te Londen. Zij I mailden een bord met ringen ter waarde Sn 300 pond weg en gingen er van door n een auto Verschillende voorbijgangers hébben nog getracht den auto tot stil staan te dwingen maar dat lukte niet. STRIJD op nieuw-guinea. De luit-gouv. van Engelsch N.-Guinea I heelt den min.-president van 't Gemeene- st medegedeeld, dat in een gevecht tus schen Papoea-stammen 17 personen zijn gedood. rc VOORHISTORISCHE VONDST. Uit Boedapest wordt gemeld, dat bij de I rpmeente Paszto aan de Theiss de resten ifiin gevonden van een meer dan 4000- I iarlee nederzetting. Vastgesteld is, dat liet hier praehistorische versterklngswer- I ken betreft. De woonhuizen der nederzetting zijn I met diepe grachten omgeven. De bloeitijd I der nederzetting moet gevallen zijn in de I eerste helft van het bronzen tijdperk, on- Igeveer 2400 Jaar vóór Christus. ALPHEN. ONTWERP STEUNREGELING. Commissie van uitvoering. B en W. hebben den raad ter vaststel- Jing van een steunregeling een ontwerp Jiangeboden. Dadelijk na de vaststelling Idaarvan zullen B. en W. den Minister ■van Bmnenlandsche zaken en landbouw Iverzoeken om de daarvoor in aanmerking komende bedrijven in onze gemeente als crislsbedrijven aan te wijzen, de regeling Ivoor werkioozen uit die bedrijven goed te ■keuren en het percentage voor den Rijks- Isteun daarvoor vast te stellen. Door ons is ■aldus B. en W. in hun schrijven aan den ■raad een regeling ontworpen, waarbij litkemng is gehouden met het model en ■oen inhoud van die welke door den ge- Inoemden Minister is gegeven, maar die toepasselijk is niet uitsluitend voor werk- Jloozen uit door den Minister aangewezen Icrlsisbedrijven, maar die is te beschouwen ■als een algemeene regeling voor de vaste Tvikarbeiders in de onderscheiden bedrij ven. B. en W. schrijven verder het is niet onmogelijk dat in de regeling van de zijde Jvan den Minister nog enkele wijzigingen Ivotden noodig geoordeeld, waarom zij |den raad verzoeken hen spoedshalve machtiging te verleenen om daaromtrent leen beslissing te nemen. Omtrent het uit 23 artikelen bestaande fcntwerp ontleenen wU het volgende: Bij de toepassing van de steunregeling t.jn de werklooze arbeiders te onderschei- leen In: a. uitgetrokkenen. Dit zijn de ult- letroltkenen van een vanwege het depar tment van arbeid gesubsidieerde, func- ponneerende werkloozenkas, die nog niet Ig^urende het bij deze regeling voor de lëitgetrokkenen bepaalde aantal weken r.tun hebben genoten; b. dubbel-uitge- pokkenen t.w. die uitgetrokkenen van a hierboven bedoelde werkloozenkas, die buds gedurende het voor uitgetrokkenen fcpalde aantal weken steun hebben ge- jtïia volgens deze regeling; c. reglemen- :iog niet recht hebbenden op de uit- |lslng uit de werkloozenkas; d. onge- aiseerden. Hieronder worden verstaan Kfjenen, die geen lid zijn van een werk- Vioukas als hierboven bedoeld. A. voor bijgetrokken zal de steun bedragen; a. por gehuwde en ongehuwde kostwinners (■li p. w. benevens 75 ct. p. w. per gezins- [toold boven de 2 personen tot een maxi mum van 6 personen, benevens 1 H.L. mes; b. voor kostgangers f. 6.75 p. w. de tonder ci bedoelde H.L. cokes wordt niet ferstrekt tusschen 1 April en 1 November, pan de inkomsten zoowel van den uitge- Nikenen zelf als van de leden van diens geiiii wordt 2/3 in mindering gebracht op pjn steun, vastgesteld volgens deze rege- pg Deze in mindering brenging van 2/3 peelt echter niet plaats voor de bedragen pan werkgeverszijde uitgekeerd tot ver- pooglng van den steun, echter slechts tot ren maximum van 15% van het steun bedrag. Evenmin heeft deze plaats van leen bedrag van f. 2 van de verdiensten pan de vrouw van een gesteunde met kin- peren. De steun aan gehuwden en onge- puwde kostwinners mag nimmer meer toedragen dan 65°/o (voor gezinnen van 6 |n meer personen 70 °/o) en aan kostgan gers hier meer dan 55 °/o van het loon, dat pi 48-urige arbeidsweek in het bedrijf waartoe zij behooren, zouden kunnen ver menen. Slechts 1 lid van het gezin kan poor steun in aanmerking komen. Geen ptkeering geschiedt behoudens in spe- P ale gevallen aan diegenen die den leef- B'ld van 60 jaren overschreven hebben, die |rJBer dan 1 jaar of langer uit een werk- |oozentas en/of volgens deze steunrege- lïfs u'tkeering hebben genoten, zonder in Ciw 1611 minste 1 maand in het vrije pariji te hebben gewerkt, zij die moeten Worden geacht, niet meer aan het werk re zullen komen ln den bedrijfstak waarin ELR^regeld gewerkt hebben, zoomede Xm eeen uitlccering verstrekt aan vrou- het algemeen aan diegenen die na 4„ j Januari 1931 zijn gehuwd, ran h b'tsetrokkenen kan op grond regeling steun worden verleend Er/tlf ten hoogste: a. 18 weken aan !on'8ha,n6ors; b. 24 weken aan gehuwden en t'T.ii/Ji kostwinners. Heeft een uitge- hpnao^5en 6eduronde het te zijnen opzichte howit u^anta' "eken steun genoten, dan Dp el;, h tot de dubbeluitgetrokkenen. Ibii votï? worden ingehouden ingeval ócpnrtp van verkeerde of onvol- als wori! inSen en opgaven, men niet cemff0?henden staat ingeschreven bij Welepiïn i Jlte arbeidsbemiddeling, men srf oiS. te aanvaarden, gebruik maakt B vS6? drank et«- de.reglementair nog niet recht- JSporea"rü«L^ bel uitgetrokkenen en on- ■kostwi™!- n- Gehuwden en ongehuwde |kostpanp„is antvangen f. 1 minder en lender c'- minder p. w. als het NEtelde jiui. ueemde tarief en voor ge- iwntair i*"!®' Bovendien zullen regle- Ikeorinppn Hi. -j1 rechthebbenden op uit- tleonani™™ f werkloozenkas en on to? "red..pi i °ntvangen geen ultkee- werwSe te eerste 2 weken van ltn ongehuwrtl61?' steun aan gehuwden lmeer bedril» k°stwinners mag nimmer l,#n 8 en mS? n 60 Pat- (voor gezinnen eer personen 65 pet.) aan kost gangers niet meer dan 50 pet. v. h. loon, dat zij bij 48-urige arbeidsweek in het bedrijf waartoe zij behooren, zouden kun nen verdienen. Aan deze groepen kan op grond van deze regeling steun worden verleend gedurende ten hoogste, le. Dub- bel-uitgetrokkenen, a. 15 weken aan kost gangers; b. 21 weken aan gehuwden en on gehuwde kostwinners; 2e. reglementair nog niet rechthebbenden en ongeorganiseerden a. 26 weken aan kostgangers; b. 35 weken aan gehuwden en ongehuwde kostwinners. De overige bepalingen der steunregeling voor uitgetrokkenen zijn, voor zoover mo gelijk, ook op deze personen van toepassing De uitvoering van deze steunregeling is opgedragen aan een commissie bestaande uit 7 leden. Twee dezer worden door den raad uit zijn midden benoemd, de andere vijf worden door B en W. aangewezen en wel zoo mogelijk 2 daarvan uit de leden of het personeel van het algemeen arm bestuur en 3 uit de leden van vakorgani saties ln overleg met die organisaties. Deze steunregeling zal voor de eerste maal worden toegepast op 21 Nov. a.s. Zij geldt tot den eersten Zaterdag van de maand. April 1932. UIT DE RAADSSTUKKEN. Dading. In de raadsvergadering van 26 Juli j.l. werd overeenkomstig het desbetreffende voorstel van B. en VV. besloten om, ten einde te komen tot oplossing van een tus schen de gemeente en H. de Water alhier gerezen kwestie over een recht van over pad te vestigen ten behoeve van het per ceel van H. de Water en ten laste van een gedeelte van een perceel der ge meente en goedgevonden om aan Mr. A. Korver voor verrekening met G. van Deu ren en voor den door hem verleenden rechtskundigen bijstand te betalen het ge vraagde bedrag van f. 250.hetwelk ten laste van H. de Water kwam, krachtens het tusschen H. de Water en G. v. Deuren terzake gevoerde proces, waarbij laatstge noemde in het gelijk werd gesteld en eerstgenoemde werd veroordeeld ln de kos ten. Aan dit besluit is inmiddels uitvoe ring gegeven door vestiging van een nieuwe erfdienstbaarheid van overpad ten behoeve en ten laste van de daarbij be trokken perceelen. Nu al de betrokkenen bij deze aangelegen heid, hebben bevestigd dat zij met de ge troffen nieuwe regeling voor de vestiging van de erfdienstbaarheid van overpad ten behoeve en ten laste hunner perceelen instemmen, dient door den raad aldus B. en W. nog een besluit te worden ge nomen tot het treffen van de dading die, nu van een proces waarbij de gemeente zou worden betrokken, wordt afgezien, het gevolg zal moeten zijn. Bij dat besluit wordt dan ook vastgesteld de uitkeering van het bovenbedoelde bedrag van f.250 ten behoeve van H. de Water. B. en W. stellen voor te besluiten tot genoemde dading. Verkoop grond. B. en W. stellen den raad voor tot ver koop van een perceel bouwgrond gelegen aan de Van Genderenstraat groot ongeveer 875 M2. tegen den prijs van f. 6.50 per M2. aan den heer W. B. Kroon q.q. alhier. Verhuur woningen. Waar met reden gevreesd moet worden dat een huurprijs van f. 6 p. week voor de panden Hoofdstr. nr. 260262 gezamenlijk niet zal kunnen worden bedongen en zien thans een huurder heeft aangemeld voor f. 5 per week, stellen B. en W. den raad voor deze te verlagen en te bepalen op f5 per week, hetgeen voor de gemeente toch beter is dan dat ze leeg blijven staan. Straataanleg. Bij besluit van den raad d.d. 9 Febr. 1931 werd aan de N. V. Gemeenschappelijk Grond- en Huizenbezit alhier, voorwaar delijk vergunning verleend voor straat- aanleg op de perceelen kadastraal beuenct gemeente Oudshoorn Seetie C. Nrs. 2949 en 2823. De Directie der genoemde N.V. heeft bij schrijven d.d. 15 Juli 1931 wijziging dei- gestelde voorwaarden gevraagd, onder mededeeling dat zij niet de gewensente medewerking kan verkrijgen van deze eigenaars, waardoor het onmogelijk zou zijn de sloot te dempen en te rioleeren, voor zoover deze haar eigendom niet is. Zij zou de sloot alleen willen dempen in haar eigendom en het afgesloten deel der sloot door een riool willen aansluiten op de in de nieuwe straten gelegde rioleering. Dit laatste achten B. en W. op technische en hygiënische gronden ontoelaatbaar, terwijl door het niet aansluiten van dit sloot- gedeelte een toestand wordt geschapen, die ten eenenmale onmogelijk is, daar de af valstoffen en het hemelwater dan in het geheel geen loozing meer hebben. Voorts schrijven B. en W. verder aan den raad na onderzoek is gebleken, dat de mededeeling van adressanten, als zouden de eigenaars de sloot niet gedempt willen hebben, on juist is. Integendeel, zij zullen zich daar tegen niet verzetten' indien aan de dem ping voor hen geen kosten verbonden zijn en aan enkele voorwaarden wordt vol daan, hetgeen voor de N.V. voornoemd ste}- iig niet te bezwaarlijk kan worden ge noemd. In verband met een en ander stellen B. en W. voor niet af te wijken van de gestelde eischen en afwijzend te be schikken op het verzoek onder mededee ling tevens dat de commissie van bijstand voor openb. werken van meening is dat de eisch van rioleering moet worden gehand haafd, doch die van demping kan vallen. De minderheid van het college van B. en W. heeft zich daarmee vereenigd. De meer derheid van B. en W. kan zich hiermede niet vereenigen, daar een sloot, die van het polderwater is afgesloten een onhoud- baren toestand schept, ook al worden er geen afvalstoffen in geloosd. adres aan den raad. Ingediend door de zickcnhuisverpleging „De Volharding". Aan den Raad onzer gemeente is het volgende adres gezonden: Geven met verschuldigden eerbied te kennen: Arie Groeneveld en Antonie van Em merik, respect, voorzitter en secretaris penningmeester van de Vereeniging tot voorz. van kosten bij ziekenhulsverpleging „De Volharding" alhier, handelend in op dracht van genoemde vereeniging; dat zij met leedwezen kennis nemen van de steeds voortdurende en stijgende werk loosheid in onze gemeente, die tengevolge heeft, dat tal van valide arbeiders, w. o. vele gezinshoofden, verarmen; dat deze verarming tengevolge heeft, dat de getroffenen, ondanks den steun, die zij van Vakorganisatie, Kerk of Gemeente wege genieten, niet meer aan hun financ. verplichtingen kunnen voldoen, omreden de verleende steun slechts ln de allernood zakelijkste levensbehoeften voorziet; dat tal van werkioozen ook niet meer hun financieele verplichting kunnen na komen t.o. de vereeniglngen, als die door adressanten wordt vertegenwoordigd en met name ook het Mij. „Ziekenfonds" het welk voorziet in geneeskundige hulp en de benoodigde medicijnen; dat de contributie voor de door hen ver tegenwoordigde vereeniging bedraagt 4 ct. per week voor volwassenen en 1 ct. voor kinderen tot 15 jaar; dat de contributie voor het Mij. „Zie kenfonds" bedraagt: voor volwassenen 18 ct. p. w. en 4 ct. p. k. p. w. tot een maxi mum van 3 kinderen beneden 16 jaar; dat het recht op uitkeering dezer veree- nigingen vervalt, wanneer de contributie gedurende 4 achtereenvolgende weken niet is betaald; dat tal van arbeiders reeds door werkloosheid in omstandigheden ver- keeren, dat zij door contributieschuld reglementair geen recht meer op medische verzorging hebben; dat naar onze over tuiging de volksgezondheid hier ernstig door zal worden benadeeld, omreden tal van valide arbeiders slechts in de aller uiterste noodzaak zich tot wat de volks mond noemt „een armen-dokter" zullen wenden (bedoeld wordt een dokter van wege het Burgerlijk Armbestuur). Immers het Burger!. Armbestuur geeft geen vrije artsen-keuze; en een allereerste eisch voor een goede geneeskundige verzorging is: volledig vertrouwen van den patiënt in den arts: dat het Mii. „Ziekenfonds" recht geeft op vrije artsen-keuze, met nauw lettende controle door de verzekerden zelf gekozen vertegenwoordigers: dat echter met medewerking van het gemeentebe stuur, zonder echter voor de gemeente eenlg financieel nadeel, de geneeskundige verzorging zou kunnen gehandhaafd blij ven zooals die tot op heden geschiedt; dat dit kan geschieden door b.v. slechts 1 arts aan te wijzen, die met de armenpractijk is belast., waarmee dan is voldaan aan de desbetreffende bepaling in de Armenwet; dat het geld, dat dan vriikomt van de an dere doktoren (die nu f,400 'sjaars ge nieten), op een wijze kan worden besteed, die in elk geval de betrokken patiënten meer bevredigt en voor de artsen geen nadeel beteekent, nl. doordat van gemeen tewege of door het B. Armbestuur voor de gezinnen, die óf gesteund, de contributiën aan het Mij. „Ziekenfonds" en aan de ver eeniglngen tot voorziening- van onkosten voor Zlekenhuisverpleging. waar de werk looze lid van is, worden betaald. Immers iemand, die armlastig is en wegens con tributieschuld geroyeerd wordt, zal bij noodige medische hulp moeten aankloppen bij het Burger! Armbestuur, hetwelk krachtens de Armenwet de medische hulp van gemeentewege moet verleenen. Redenen waarom adressanten u dan ook dringend verzoeken het daarheen te willen leiden, dat. wanneer iemand ingeschreven wordt als werkloos en als zoodanig in de termen valt voor een werkloozen-uitkee- ring. vanaf den datum van inschrijving, de contributie voor dokter en ziekenhuisfonds van gemeentewege aan de betrokken fond sen wordt, hptaald. Waar door de gemeente pl.m. f.2000 p. j. wordt uitgekeerd aan H.H. doktoren en de gemiddelde contributie voor 1 gezin ongeveer 60 ct. p. w. be draagt, daar zal zeker voor pl.m. 75 ge zinnen ongeveer p. week de contributie van dit geld kunnen worden betaald, zonder dat de gemeente hiervoor meerdere uit gaven behoeft te doen. Door te voldoen aan ons verzoek, behoudt de betrokken ondersteunde zijn recht op vrije artsen keuze, en zijn recht om zoo noodig bij ge schil, zich te v/enden tot de vertegenwoor digers van de verzekerden. De H.H dok toren ontvangen uit 't Mij. „Ziekenfonds" van elk lid, kinderen zoowel als volwasse nen. een bedrag van f. 5.50 per j. als zij aootheehhoudend-geneesheer ziin en f. 3.- per j. als zii niet-anotheekhoudend zijn. Wanneer dus gedurende een geheel jaar voor 75 gezinnen de gemeente de contributie zou moeten betalen, dan zouden de financieele kosten voor de ge meente niet hooger ziin als die de ge meente thans aan de doktoren betaalt. De gemeente zou dan bovendien de grootst moeelijke zekerheid hebben, dat de geneeskundige verzorging niets te wen- schen overlaat, want juist door de VTiie artsen-keuze, beijvert elke geneesheer zich nog meer zijn patiënten zooveel als in zijn vermogen is. terwille te zijn. Immers wan neer een patiënt den wensch te kennen geeft (waar hij 2-maal p. j. het recht toe heeft) om van huisarts te willen veran deren. beteekent dit, voor den arts, die niet meer begeerd wordt, een verlies van f 5.50 of f.3 pér lid van het gezin p. j. en voor den arts, die als nieuwe huisarts gekozen wordt, eenzelfde bedrag aan inkomsten meer. Tevens verzoeken adressanten het zoo mogelijk daarheen te willen leiden, dat ook zij, die permanent door het Burg. Armbestuur worden gesteund (armlastige ouden van dagen of invaliden) worden ingeschreven als lid van het Mij. ..Zieken fonds" en een ziekenhuisfonds, waardoor dan ook deze menschen in het genot van vriie artsen-keuze kunnen worden gesteld. Buiten de in het adres reeds genoemde tarieven van het Mii. „Ziekenfonds" wordt onder het adres nog vermeld het tarief van het ziekenhuisfonds. t.w. voor vol wassenen 4 ct. p. w. en kinderen 1 ct. p. w. Mei. Antje Lubbers gehuldigd. Onze plaatsgenoote Mej. Antje Lubbers kamerbewoonster van het St. Joseph ge sticht alhier herdacht gisteren den dag dat zij 60 jaar in dienstbetrekking was bij de familie Hellegers aanvankelijk te Schoonhoven en gedurende de laatste elf jaar bij Deken J. M. Hellegers aan de R.K. pastorie alhier. Donderdag reeds werd haar jubileum herdacht in het St. Joseph gesticht terwijl gisteren op intieme wijze in de R.K. pastorie. Benevens tal van stoffelijke blijken van belangstelling, bloemstukken en gelukwenschen die haar bereikten, ondervond zij ook nog tal van blijken van belangselllng en gelukwen schen uit haar vroegere woonplaats Schoonhoven. Het aantal diensten AlphenLelden visa-versa van de autobusonderneming der „M.o.d.a." zal 9 Nov. weer belangrijk wor den uitgebreid. De gehouden collecte voor het werk van de naalkrans Dorcas" bedraagt f. 300. Gevonden voorwerpen: 1 vilten dames hoed. 1 rijwielbelastlngplaatje, 1 schaar, 1 kinderbroekje. 1 gouden oorbel met rood steentje. 1 tompouce, 1 houten roeiboot. Inlichtingen politiebureau Julianastraat. De ontvangsten van de diaconie der Geref. kerk over de maand Oct. J.l. be- 1 draagt f. 671.64 uitgaven f. 722.79. BOSKOOP. Gegund. Aan de firma, gebr. Bodegraven alhier, is gegund het bouwen van een woonhuis met garage e.a. werken voor rekening van dr. J. Hamburger. Het schilderwerk, is toegewezen aan de firma gebr. Kalkman. HAZERSWOUDE. Het teleioonnet op het Dorp. is be halve een paar ouneiiWAjxen in oen ge- mccneweg, uuigeoouwu toe een onuer- gionuscue kaoei. ue storingen zuilen uaar- uoor aamnerneiijk minuer zijn in 't ver volg. Op uitnoodiging van de Christ. Jongel. Ver. .usere zij Uoameia voor een stamp vol louaaj van baivaton, Ds. Remme van Amsterdam een lezing, met net onder werp „vreae door Reent iviet Klimmende aanuaclit werd den ge- vieruen spreuer van net begin tot net einae gevolgd. IIEUWKOOP. Inbraak in de R.K. Fastorie. Gisternacht is ingebroken in de R.K. Pastorie aimer. Door opscnuivmg van een raam neen men zich toegang verschait tor de spreekkamer, alwaar anes is over hoop genaaid en nagezoent. Daarna heelt men getraent een deur uit te nenten, net- geen evenwel is misiukt. Een oeurag van ongeveer I.tO worat vermist. De politie steit een nauwgezet onderzoek in. TER-AAR. Verkeersongevallen. A. V. reed met een motorrijwiel op den Kerkweg naar Korteraar, doch bleek het stuur nog niet voldoende macntig. Althans hij kwam te vallen en liep eenlge leelijke kwetsuren op, zoodat het inroepen van geneeskundigen hulp noodzakelijk bleek. Op het Jaagpad reden twee personen auto's door nog niet vastgestelde oorzaaK tegen elkaar op. De eene wagen kantelde in een sloot langs den weg, terwijl de andere met geheel in elkaar gereden voor gedeelte nog juist op den kant van het Aarkanaal tot staan kwam. Buiten groote materieele schade liep dit ongeval vrij goed af. o WOUBRUGGE. Loop der bevolking. Gevestigd: Van Rijnzaterwoude K. W. van Staveren, M. Bulk; van Waddinxveen, S. van Dijk en gezin; van Alphen, J. Koopman; van Eibergen, H. E. M. Schami- nee. Vertrokken: naar Alkemade, A. J. van der Willik; naar Rechlinghausen, J. Gle- bochi; naar Leiderdorp, M. Wortman; naar Weesperkarspel, G. Meijer; naar Sassenheim, C. J. Baak; naar Alphen, B. ten Brink en gezin; naar Zoeterwoude, J. A. van den Ing; naar Rotterdam, J. de Jong; naar Leiden, W. L. Loth. Gegund. Het bouwen van een villa voor reke ning van Dr. Loth, onder architectuur van den bouwkundige, den heer Vis te Alphen, Is opgedragen aan de laagste inschrijvers, de heeren Bontenbal en van Mooten. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. HARDE WERKERS. Mijnheer de Redacteur. Het ingezonden stuk van den heer Roëll geeft mij aanleiding het volgende op te merken. In zijn ijver, een bepaalde groep werk nemers aan te vallen, heeft hij verzuimd mijn artikel goed te lezen. Met geen letter werd door mij de han delwijze van den betrokken werkman ver ontschuldigd. en ik wil ten overvloede met nadruk verklaren dat ik ze integendeel afkeur. Maar wel wees ik op het laakbare van A. B.'s handelwijze. Hij toch verzuimde op de eenlg juiste manier te bestemder plaatse kennis te geven van het door hem gesignaleerde plichtsverzuim. En omdat hij kon vermoeden, dat hij bijval zou vinden in die kringen, waarin de bezorgdheid bij het besteden van zijn en ook mijn belastinggeld alleen maar op den voorgrond treedt, als het gaat dit geld uit te geven aan salarissen voor ge meente- en ander overheidspersoneel, in die kringen dus waar men zweert bij par ticulier initiatief, in die kringen ook vooral mijnheer Roëll, waar op autori taire wijze een scheidingslijn getrokken wordt tusschen „meerderen" eneen georganiseerde, „dus", een bevoorrechte klasse, daarom meende A. B. de bewo ners van den Witte Singel te moeten uit- noodigen met hem mede te controleeren hoe zijn en mijn belastinggeld wordt aan gewend. Het is intusschen een. verheugend tee- ken, dat de heer Roell rekening houdt met de mogelijkheid dat hij iets schrijft waarmede men het niet bij voorbaat eens is. Het getuigt van een, zij het dan ook uiterst. vaag, begrip voor werkelijk heidszin. P. HESSING, Kanaalstraat 8. Lelden, 6 Nov. 1931. M. de R. Dat A. B. het nummer van den Ge meentewerker noemde, heeft heel wat pennen ln gal doen doopen. Ik wil de motieven, welke A. B. daartoe hebben ge leld, niet trachten op te sporen en te be- oordeelen; alleen zou ik willen opmerken, dat ik bij het lezen van dat cijfer 123 meer den Indruk kreeg, dat het A. B. niet zoo zeer er om te doen was om een bepaalden werker te signaleeren, doch dat hij (of zij) min of meer onbewust getroffen werd door de Ironie van het geval: „één - twee - drie!" dat is immers de roep, waarmee hardloo- pers of hardrijders worden afgeteld bij den wedstrijd. A. B. 2 Hiermede sluiten wij het debat. Red. LD. RECLAME. Moeders.... weest op Uv Voor Engelache De Engelscho ziekte bedreigt ook uw kind. Zorgt dat het gewapend ls en zorgt blJtUds, want de Engelscho ziekte ls er v6ór ge er aan denkt. Alleen zuiver Vltaminc-D ls een afdoend wapen en alleen „Dohyfral"-tabletten bevatten zuiver Vltamlne-D. Dr. B. van Vliet te Hlllegersberg schrijft ons: ,JEi kind van 4 Jaar. met verwaarloosde „tetanie, gevolgd door een zeer zwaren vorm „van Rachitis, verbeterde niet, ondanks be- „h an del lng met hoogte zon, kalk, levertraan „en Vltamlne-D preparaten ln de gebruike- „lljke doseering, ,.Na behandeling met Uw Vltamlne-D pre- .paraat ln 40-voudlge doseering waren reeds ,,na 14 dagen zeer duidelijke verbeteringen te „bespeuren. Na voortgezette behandeling ver beterde de eetlust, de pijnlijkheid verdween, bet kind begon zich op te richten en ging „zitten. Een halve tablet per dag ls voldoende om uw kind tegen Rachitis te beschermen. Phlllps-Van Houten's „DohyfraT'-tabletten ƒ1.50 per buisje van 10 stuks, voldoende voor 3 weken; per buisje van 20 stuks 2,75. N.V. Pharir»aceutischc Producten Mij. PHILIPS—VAN HOUTEN Amsterdam 7534 Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Woensdag had te Alkmaar de groote herlstjaarmarkt plaats en het liet zich in den beginne aanzien dat er nogal wat handel zou zijn. De markt was goed bezet en er was veel bezoek. Het bleek echter spoedig, dat het bijna uitsluitend de veehandelaren waren die den handel en daardoor ook onwillekeurig de prij zen wat opschroefden. De boeren toonden een zeer onvol doende kooplust om den handel gaande te houden en er bleef dan ook veel vee in ltoopmans handen zijnde onverkocht. Dit was oorzaak dat er gistermorgen door enkele veehandelaren alhier op de Leid- sche markt een vrij groot kwantum vee, overgehouden te Alkmaar werd te koop gebracht, doch ook hier bleek een onvol doende afzet te zijn voor het magere vee. Op de vetveeafdeeling was de markt zo» flauw, dat de moed om voor het weinige geld dat een vet beest weer op kon bren gen, wel eenigszins ontbrak om den vollen prijs weer voor een mager beest te be steden. Want werkelijk de prijzen van een vare koe zijn niet veel of weinig minder als van een slachtbeest. Wij vragen ons steeds af evenals zoovele onzer vakmen- schen, wanneer zal hier toch weer eens een gezonde basis worden gelegd. Overigens verwonderde het, dat op de melkveeafdeeling nog wat handel was. Gezien de toestand in den melkhandel. Groote aanbiedingen op de veilingen, zoo dat de melkprijzen en dat om dezen tijd des jaars terugliepen. We beleven wel een onzekeren tijd. In het Noorden des lands n.l. Zwolle en Leeuwarden, gisteren evenals hier minder aanvoer van vee en een zeer kalme han delsstemming. De boeren worden op heden nog 'weer van de wijs gebracht over de eigenaardige verhandeling van pulp. Slechts enkele dagen weer deze aangeboden voor heel geschikte prijzen, om ten spoedigste ge heel uit de markt te worden genomen. Vele melkveehouders zullen er mede zijn gedupeerd. De jongveehandel was nog onveranderd. Goede fokkalveren prijzig en slachters flauw. Wolvee gisteren over de geheele linie minder. De export gaf bijzonder slechte prijzen. Tevens een zwakkere positie van de varkensprijzen en volgens officieele be richten in de Fransche pers is thans ook het contingent varkens in Frankrijk be reikt. De lichte varkens, toch al weinig waard, zullen er weer door teruggaan. Ook zouters staan laag in prijs. Leeuwarden gisteren slechts 14'/t15 cent per pond. VAN DER S. INVOER VAN VEE IN FRANKRIJK. De directie van den Landbouw deelt mede, dat blijkens telefonische mededee ling van den Rijkslandbouwconsulent te Parijs de contingenten vastgesteld voor de periode 1 Oct.—31 Dec. 1931 voor den in voer in Frankrijk van stieren, vaarzen en varkens zijn bereikt. Invoer van cUt vee wordt in verband daarmede tot 1 Jan. a.s. niet meer toegestaan. W. F., te L. Met vastgesteld zuiver in komen wordt bedoeld het bedrag waarvan belasting wordt geheven. In uw <-eva' wordt dit verkregen door aftrek van "pre mie levensverz. en kinderaftrek. 'Het zuivere inkomen bedraagt voor u f. 1464 De belasting f. 39,56. J. B„ te L. De belasting bedraagt f. 76.08. 5—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7