KING 72s,e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 3 November 1931 Vierde Blad No. 21971 UIT DE RIJNSTREEK. NATUURLIJK PEPERMUNT ALPHEN. UIT DE RAADSTUKKEN. VerpkstoS van lijders aan besmettelijke ziekten. Op initiatief van B. en W. van Leiden i,peIt men op 29 Mei j.l. te Leiden een bespreking gehouden tusschen het ge meentebestuur van Leiden en de burge meesters der omliggende gemeenten, waar bit de burgemeester te Leiden in hoofd trekken heeft ontwikkeld de stichting boor de kringgemeenten samen van een «ebouw voor afzondering en verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten op het terrein van het nieuw academisch zie kenhuis. Nadat het gemeentebestuur van leiden zich heeft gewend tot den min. van 0 K. en W., met een desbetreffend ver- jo'ek heeft genoemd gemeentebestuur be licht dat. de kosten voor een dergelijk ge bouw vermoedelijk zullen bedragen plm. j 150.000. Bij een berekening over de ver schillende gemeenten zouden de kosten voor onze gemeente voor een en ander komen on rond f. 13.500. Het gemeentebe stuur vraagt nu de verklaring dat onze gemeente bereid is tot de geschetste re geling toe te treden. De kosten van ver pleging zijn echter nog niet bekend en af hankelijk van het vast te stellen tarief, jat uiteraard afhankelijk zal zijn van de overeenkomst welke Leiden met den mi nister zal aangaan. Hoewel de inrichting laarover onze gemeente beschikt niet aan alle eischen voldoet, maar men zich in bijzondere gevallen kan verstaan met een ,abij gelegen groote ziekenhuis, waaraan ien behoorlijke barak verbonden is, ter- zijl juist in den laatsten tijd zooveel aan het gebouw als inventaris en restauratie is besteed wat de inrichting zeer ten goede komt en gelet op de tijdsomstandigheden, stellen B en W. den raad voor het ge meentebestuur van Leiden kennis te geven Jat voorshands de raad zich niet kan ver binden tot de voorgenomen stichting van de ziekenbarak mede te werken, maar nadere medewerking wil overwegen wan neer omtrent de tarieven van verpleging meer zekerheid zal bestaan. Heffing van invordering van keur- en slachtloonen. Daar de verordening op de heffing van keur- en slachtloonen in onze gemeente door de Kroon slechts tot 1 Januari a.s. is goedgekeurd is het aldus B. en W. ge- zenscht dat een nieuwe verordening wordt vastgesteld teneinde de heffing te besten- na dien datum. De nieuwe verorde ningen zijn vrijwel gelijk gebleven. De tarieven zijn hetzelfde gebleven. Alleen is daaruit gelaten de heffing van keurloonen voor vleeschwaren. zulks om te voorkomen dat, in verband met. daaromtrent bestaan de meeningsverschillen. de Koninklijke goedkeuring niet op tijd wordt verkregen. Weshalve B. en W. voorstellen tot vaststel- ilng van deze verordeningen over te gaan. Inning van rechten door andere personen dan den Gemeente-ontvanger. B. en W. stellen den raad voor tot vast- •dlng van een bovenbedoelde verorde- ii ingevolge art. 122 der gemeentewet ft 'en behoeve van deze personen en aSenaren door en voor rekening der Hfente een borgverzekering te sluiten ij een solide verzekeringsmaatschappij. De te betalen premiën komen voor reke- dsg der gemeente. Vakonderwijzers v. h. vak lich. oefening aan de lagere scholen. Ia de raadsvergadering van 26 Juni j.l. Krd in handen van B. en W. om prae- >dries een adres van de ouder-commlssies ier openbare scholen gesteld, houdende bovengenoemd verzoek. Zoowel om rede nen ontleend aan de financiën der ge- meente als aan de wettelijk regeling en de daarin neergelegde financieele verhouding tasschen het rijk en de gemeenten stellen B. en W. den raad voor hier afwijzend op te beschikken. Werkverschaffing. In verband met de toeneming der werk loosheid is het noodzakelijk binnenkort, aldus B, en W. in hun schrijven aan den '•ad. over te gaan tot werkverschaffing op ruimere schaal. Na een uitvoerige uit eenzetting der verschillende plannen stel len B. en W. den Raad voor te besluiten L°t: a. tot verlenging van den Buitenweg en daarvoor een crediet beschikbaar te nellen van f. 19.000. waarvan f. 11.000 uit de gemeentekas en f8000 uit die van het grondbedrijf; b tot uitvoering van voor- 'dODlge grondwerken in verband met den aanleg van een nieuwe begraafplaats en daarvoor een eerste crediet beschikbaar te «ellen van f. 30.000; c. te bepalen dat de aanleg sub. b. genoemde begraafplaats zal geschieden op perceelen weiland eigendom gemeente, gelegen aan de Verlengde uarkade. en aan het grondbedrijf, voor °en grond welke uit de gemeentekas en ea te machtigen datgene te doen wat 'oor de uitvoering der sub a en b. ge noemde werken noodig is. Verbreeding Lindehovestraat. hi»- iet?ere onderhandelingen met den bpspu ii Niekerk teneinde z. n. de J®11™! te krijgen over een strook up ,en water teneinde deze verbreeding v,ywren overeenkomstig het oor- t.hn,!,- B'an stellen B. en W. den raad arana voor niet tot aankoop van den te „,.van Benoemden heer Niekerk over thnol»n' doc^ thans genoemde verbree- overrera? SD0Kli£ mogelijk uit te voeren, u™'«nkomstig het plan 2. °ddershandsche gunning v. h. drukken van het raadsverslag enz. Verkoop grond. B. en W. stellen den raad voor over te gaan tot verkoop van eenige perceelen bouwgrond gelegen aan de Jongkindt Co- ninckstraat, Toussaintstraat en Van Gen- derenstraat aan de heeren B. Snel. J. v. Wieringen en W. B. Kroon q.q. Adres aan B. en W. Door de plaatselijke aid. van den R.-K. Graf. Bond, Algemeene Ned. Typo grafenbond en Ned. Chr. Typografenbond werd gisteren onderteekend door de be sturen der plaatselijke afdeellngen aan B. en W. een adres Ingediend houdende het verzoek het drukwerk der gemeente uitsluitend te laten drukken bij plaatse lijke georganiseerde drukkers Genoemd adres werd vergezeld van een uitvoerige toelichting. Genoemd adres houdt onge twijfeld verband met het voorstel van B. en W. aan deii raad hierboven omschre ven om het drukken van het raadsverslag etc. te gunnen aan den laagsten inschrij ver den heer S. C. v. Wieringen die zoover ons bekend ongeorganiseerd is. hebben L 111 de Belegenheid te Eeznuij i om In te schrijven naar WierinB? h'ukwerk was de heer S. C. v. 'e B mn, laaKste inschrijver weshal- <W .„„V,; den raad voorstellen behou- leverlne t rins van Ged- staten de 6 gunnen aan dezen inschrijver. Zending in de Bataklanden. De heer Ydens heeft in de Chr. H.B.S. voor het plaatselijk zendingscomité zijn yervoig-lezlng gehouden over „De Zending in de Bataklanden". Zendeling Nommen- sen, aldus spr„ gaat steeds verder in het gebied waarvan hij de baanbreken is. Steeds verder gaande laat hij andere zen delingen achter voor den opbouw der ge meenten. Door het bezetten van Oostelijk Toba, gelegen aan het Tobameer, werden door den Priesterkoning aangeworven Athje'ers in stelling tegen de zending gebracht. De regeering wilde dit verhin deren door het zenden van soldaten waar door verovering kwam van de Batak landen tot Ballge toe. Later werd het eiland Samosir bezet, waar de slavernij heerschte. Thans is geheel Sumatra's Oostkust bewerkt door de Zending, waar door vele heidenen van het heilige Toba meer afzien en het oog op den Christus gevestigd hebben. In de volgende lezing hoopt de heer Ydens over de toekomst mogelijkheden voor de Bataklanden te spreken. Het 25-jarig jubileum van den heer P. R. Penders. Onze plaatsgenoot de heer P. R. Pen ders van wien wij verleden week reeds een foto plaatsten, herdacht zijn 25-jarig Ju bileum als brugwachter der Alphensche brug. Wegens den Zondag had de herden king gisteren plaats. Reeds gistermorgen vroeg was door het personeel der brug ter gelegenheid van dit feit de frlsschen drie kleur uitgestoken. In het morgenuur werd de jubilaris te zijnen huize door den heer P. B. Sips bouwkundig opzichter van den Waterstaat vergezeld van zijn echtge- noote en de heeren Struik technisch amb tenaar en Hoekwater opzichter gecompli menteerd onder aanbieding van een eer volle vermelding van 25 jaren getrouwen dienst, in lijst, benevens een enveloppe met inhoud. Ook het vervolg van den dag heeft het den jubilaris niet aan belang stelling ontbroken. Naast vele particulie ren kwamen den jubilaris o.m. persoonlijk gelukwenschen deken J M. Hellegers ver gezeld van de beide kapelaans en verschil lende plaatselijke predikanten. Voorts ont ving de heer Penders van de inkoopcom binatie van overheidspersoneel een stof felijk blijk van belangstelling, terwijl hem hedenavond, wanneer het brugpersoneel het jubileum van zijn chef feestelijk zal vieren, ook nog een grootsche huldiging wacht. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. liet echtpaar Pannevisv. d. Giessen. Vandaag herdenken onze alsom bekende plaatsgenooten de heer C. Pannevis en diens echtgenoote M. Pannevisv. d. Giessen zijn 50-jarige echtvereeniging. Beiden mogen zich nog verheugen in een goede gezondheid. Wij zien de heer Pan nevis nog dikwijls door onze straten wan delen; ook zijn echtgenoote is nog zeer ..fit" en behoeft voor de jeugd niet onder te doen. Vooral de heer Pannevis is een zeer bekend figuur onzer gemeente. In de voormalige gemeente Oudshoorn heeft de heer Pannevis ongetwijfeld een plaats van beteekenis ingenomen. Voor 50 jaar van zijn vader de heer Pannevis van Ouds- hoom de timmerzaak te hebber, overge nomen, heeft de heer Pannevis naam ge kregen door zijn architectuur. Zijn be kende zaak heeft hij in 1923 overgegaan aan den bouwkundige de heer G. W. Vis. alhier. Niet alleen het maatschappelijk doch ook het staatkundig terrein had zijn belangstelling. O.a. was hij vele jaren lid van den gemeenteraad van Oudshoorn, waarin hij de liberale fractie vertegen woordigde, opper-brandmeester, voorzitter van de regenten van het algemeen wees- en armhuis te Oudshoorn, opzichter der verschillende polders, terwijl hij tevens vele jaren de functie vervulde als hoofd afd. bouwkunde der Nutsambachtsteeken- school Voorts is de heer Pannevis de oprichter geweest van het bekende stoom gemaal Neptunes in den Vierambachts- polder aan den Woubrugscheweg. Bij de vele gelukwenschen die hun van daag zullen hebben bereikt, voegen ook wij gaarne onze felicitaties met den wensch dat zij nog lang voor elkaar en hun kinderen, die reeds allen gehuwd zijn, gespaard zullen mogen blijven. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkanto ren werd gedurende de maand October 1931 ingelegd f. 57 197.22, terugbetaald f. 24.246.30. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 19035. Lijst van onbestelbare brieven terug ontvangen in de 2e helft der maand Octo ber 1931 aan het postkantoor alhier. Brieven binnenland: A. A„ Noordwijk aan Zee. Briefkaarten binnenland: Mej. Dora v, d. Zwet, Marienbosch Limburg. Mevr. BruningAvenarius Den Haag. RECLAME. is het toe te juichen, dot U zoo nu en dan King Pepermunt gebruiktWllt U echter ten volle ge nieten van den heerlijken smaak en de heilzame werking dan dient U King Pepermunt geregeld te gebruiken, dus eiken dag. U zult bemerken, dat U zich dan veel prettiger gevoelt Zoo zijn er reeds duizen den die King Pepermunt gebruiken als het beste dagelijksche middel ter opwekking' en verfris- sching. Het parool zij dus: Eiken dag BODEGRAVEN. Jubileum „Eliczer". De derde, tevens sluitingsavond der her denkingssamenkomsten ter gelegenheid van het 40-Jarig jubileum van de Geref. J.V. „Eliëzer" werd in meer intiemen kring gehouden. Slechts leden en oud-leden had den toegang. Onder deze laatste bevonden i zich vele oud-Bodegravers, waarvan som migen al tientallen jaren elders woonach tig waren. Deze samenkomst, die een een- voudig feestelijk karakter droeg, stond j Engros: Fa. C. J. KROMWIJK, Leiden. 7138 eveneens onder leiding van den heer G. Batelaan. Deze vertelde velerlei interes sante bijzonderheden, die hij uit oude notulen had opgediept. Een groot aantal oud-leden voerde het woord, w.o. de heer N. de Graaf, uit Leiden, oprichter en eere lid der vereeniging. Brieven van geluk- wensch waren in grooten getale binnen gekomen. Ook de leden zelf droegen het hunne bij om de samenkomst te doen slagen. Geestige gedichten, een mooi tableau, voordrachten en interessante toe spraken wisselden elkander af. Speciaal deze vergadering zal bij velen nog jaren in de herinnering blijven! Plannen ter oprichting van een ijsbaan. Onder leiding van den altijd actieven heer P. H. van Ingen heeft de IJsvereen. „Wintersport" grootsche plannen opge vat. Zij poogt een echte ijsbaan te stichten. De oorzaak daarvan is het steeds nijpen der gebrek aan een berijdbaren baan bij vorst. Bodegraven ligt weliswaar rondom in het water, maar de eene baan na de andere is öf door de scheepvaart óf door het leggen van bruggen öf door demping ongeschikt geworden. Zoo heeft de ver. dan het plan opgevat een kunstmatigen ijsbaan te stichten. Daartoe is aan de Noordstraat, naast de Wetering van het stoomgemaal van den Meijepolder 'n tame lijk laagliggend stuk weiland gehuurd, waarom inmiddels reeds een dijkje is ge legd, terwijl de afscheiding van het hooge water van een duiker is voorzien. Voorts wordt het terrein gelijk gemaakt, eenige boomen worden gerooid en men zal aan stonds het land bij een hoogen waterstand onder water zetten, in de hoop dat spoe dig de vorst er een gladde ijsvloer over heen zal leggen. Vooraf zal een electrische verlichtingsinstallatie worden aangelegd, zoodat de baan zoowel overdag en des avonds berijdbaar zal zijn. Om een zekere dekking te krijgen voor de te maken kosten geeft men nu reeds abonnementskaarten uit tegen een zeer lagen prijs, desnoods nog verlaagd voor minvermogenden, ter wijl de toegangsprijs bij eventueele vorst natuurlijk hooger zal worden-gesteld. Dit mooie plan, dat wanneer het slaagt, een volgend jaar nog zal worden uitgebreid zal niet alleen in Bodegraven, maar zeker ook in de omgeving, waar de behoefte aan een goede baan evenzeer bestaat, met sympha- tie worden begroet. Verdwijnende industrie. De loodaschbranderij van de fa. J. B. Meijer alhier zal deze week worden stil gelegd. Gelukkig is niet slapte in het be drijf hiervan de oorzaak, maar het feit dat de dicerteur, de heer P. Zaal Azn., is benoemd tot Directeur van de Wit- metaalfabriek te Loosduinen en nu beide bedrijven te Loosduinen heeft vereenigd. Het personeel is overgeplaatstv naar de laatstgenoemde fabriek. Ook de heer Zaal zal onze gemeente verlaten. Zoo verdwijnt een der weinige Bodegravensche industriën, die weliswaar slechts aan enkele gezinnen werk verschafte, maar toch sinds men- schenheugenis in Bodegraven is gevestigd geweest. Het fabrieksgebouw is aangekocht door de gemeente om er een vuilverbran dingsinrichting in te vestigen. In loonsverlaging toegestemd. Het personeel van de N.V. Werktuigen- fabriek v.h. Hero de Groot, dat thans in twee ploegen om de 14 dagen werkt, heeft toegestemd in 'n loonsverlaging voorloopig van 5%, welk cijfer echter over enkele maanden verhoogd zal worden. Door de getroffen maatregelen behoeft nu echter niemand van het talrijke personeel te worden ontslagen. Gearresteerd wegens verduistering. Op verzoek van den curator, mr. Thom son, is door de politie alhier gearresteerd zekere J B., rijwielhersteller enz. te Nieu- werbrug, die verdacht werd van bedriege- lijke onttrekking van goederen uit zijn faillieten boedel. In samenwerking met de Rijkspolitie is een zeer uitvoerig onder zoek ingesteld waaruit bleek dat belang rijke hoeveelheden huisraad en winkel goederen vlak voor de faillietverklaring en daarna voor den vorm aan anderen waren overgedragen. Het bewijsmateriaal was zóó groot, dat overbrenging naar den Officier van Justitie te Utrecht noodzake lijk bleek. Het treurige van deze geschie denis is dat meerdere personen, die zich uit medelijden voor B. hebben laten ver leiden om hem z.g. te helpen, er nu zelf eveneens bij betrokken zijn en proces-ver- baal tegen zich hebben zien opgemaakt. Op deze overtredingen staan zware vrij heidsstraffen, zoodat er in verschillende Nieuwerbrugsche gezinnen groote versla genheid heerscht. HET 40-JARIG JUBILEUM VAN DEN HEER Z. J. NINABER VAN EIJBEN. Groot feest op de Gasfabriek. De heer Ninaber van Eyben. Gisteren was het „feest" op de Bode- graafsche Gasfabriek. Bij de bestaande zeer goede verhoudingen tusschen directie en personeel kon het feit dat de heer Z. J. Ninaber van Eiiben veertig jaar de directie voerde niet zoo maar passeeren. Lang tevoren was men reeds bezig voor bereidingen te treffen en zoo werd de In gang der fabriek voorzien van een eere- boog van gaspijpen, die zou dienst doen voor de illuminatie. Deze werd aangevuld met een dak van groen en lampions, ter wijl ook het kantoor feestelijk werd ver sierd. Hier werd gistermorgen de jubilaris met zijn familie in den kring van het personeel ontvangen. Verschillende ge- noodigden luisterden deze huldiging op. Allereerst werd het woord gevoerd door den chef der fabriek den heer J. H. Lin- schoten, namens het personeel. Hartelijke woorden van waardeering werden geuit, waarna de heer Linschoten de ontwikke ling van het bedrijf in de Jaren 1891 1931 naging Onder de uitnemende leiding van den jubilaris ging de productie van jaar tot jaar met 170000 M3. omhoog. Spr. memoreerde verschillende momenten uit de afgeloopen 40 jaar, o.a. het direc teurschap van de Bod. Waterleiding en herdacht tenslotte den steun, dien de Ju bilaris genoot van zijn echtgenoote. Na mens het personeel bood hij den heer Ninaber v. Eijben een plateelen wandbord, voorstellende het interieur der fabriek I aan, terwijl aan mevr. Ninaber v. Eijben een bloemenmand werd aangeboden. I Volgende spreker was den heer den i Houter, directeur ,van de gasfabriek te Culemborg. Deze gewaagde eveneens van de uitnemende kwaliteiten van den jubi laris en van de goede verstandhouding, die er met zijn collega's elders steeds be staat. Tenslotte spraken nog de heeren J. P. du Croix, gasmeester te Sassenheim en L. Woudenberg, boekhouder aan de Bus- sumsche Waterleiding. Beide heeren wa ren vroeger onder den jubilaris werkzaam en danken hunne opleiding en positie voor een groot deel aan hem. Daarvoor brachten zij hem dank. Nadat de heer Ninaber dank gebracht had een allen die hadden medegewerkt om hem dezen feestdag te bereiden ble ven de aanwezigen nog geruimen tijd gezellig bijeen. 's Middags en 's avonds werd er ten huize van den jubilaris een zeer druk be zochte receptie gehouden. Een stroom van bloemenmanden, tot een halfhon- derd toe. werd aangevoerd. Vooral in de avonduren gingen de bezoekers af en aan. O.a. verschenen "burgemeester en wethou ders van Bodegraven, B. en W. van Zwammerdam, mr. la Gro, pres.-comm. en de heeren H. Turkenburg, Bn. Bate laan en J. H. Ru ting, commissaris van de N.V. Bodegr. Waterleiding, een groot aan tal collega's uit de gaswereld en de Water bedrijven. Zeer veel plaatselijke notabelen zoowel uit Bodegraven, als uit Zwammer dam. Ondertusschen brandde van het inrij- hek der fabriek, tegenover de Directeurs woning de illuminatie van het personeel. Kleine gasvlammen vormden het wapen van Bodegraven, en de jaartallen 1891 1931. Meer naar achter prijkten de woor den „Hulde aan onzen Directeur". Daar- tusschen allerlei kleurige lampions. In het kantoorgebouw vierde het personeel, voor zoover het uit het bedrijf kon worden gemist het feest van den directeur mee. Betreffende den loopbaan van den heer heer Ninaber van Eyben vernemen wij nog dat deze aanvankelijk was bestemd voor het onderwijs. Echter kwam hij in 1886 als assistent aan de Gemeente-gasfabriek te Hoorn, waarvan toen Directeur was de heer W. de Liefde. Deze bekwame Gasman was zijn promotor, zoodat hij reeds 5 jaar later werd benoemd tot directeur van het kleine Gemeente-Gasfabriekje te dezer plaatse. Dit was een kwijnend bedrijf, dat echt-er onder den nieuwen directeur spoe dig begon op te leven. Toen echter de ge- heele fabriek vernieuwd zou moeten wor den vonden onze vroede voorvaderen het beter de geheele zaak maar te verkoopen. Dat geschiedde in 1896 en kooper was de zelfde heer W. de Liefde, die een consessie kreeg voor 30 jaar, later weer met 30 jaar verlengd. De relatie met den heer de Liefde en diens tegenwoordige opvolger is voor de fabriek zeer gunstig geweest. Van jaar tot jaar nam de productie toe en ook nu bloeit het bedrijf, niettegenstaan de de electriciteit in veel gevallen het gas verdrong. In 1907 volgde de benoeming tot direc teur van de N.V. Bodegr Waterleiding en nog dit jaar die van de N.V. „Bowadie". Deze Mij. die de Waterwinning voor de stichting „De Elf Gemeenten" verzorgt, heeft veel aan den jubilaris te danken. Jarenlang heeft hij gestreden voor een goede watervoorziening van Noordelijk- Zuid-Holland en Westelijk-Utrecht. In onze gemeente en in Zwammerdam in de heer N. v. L. een zeer geziene persoonlijk heid. Hoewel feitelijk wonende in de kom van Bodegraven, behoort hij kerkelijk en burgerlijk tot de gemeente Zwammerdam. Zijn invloedssfeer is dan ook tot beide Gemeenten uitgebreid. In meerdere vereen en commissies te Bodegraven had hij zit ting, terwijl hij anderzijds in de Chr. Hist. Kiesvereen. te Zwammerdam en in de Ned. Herv. Kerk en School, aldaar een leidende functie inneemt. Voor het Chr. comité v. Winterlezin- gen zullen dezen winter optreden: ds. Wolderink uit Vreeswijk, ds. van Arkel uit Utrecht en dr Lodder uit Doom. Onze plaatsgenoot, de heer L. Bate laan heeft gisteren zijn arbeid als hulp prediker bij de -Geref. Kerk van Hoorn aanvaard en werd des middags ter gele genheid van de opening van het Evan gelisatiegebouw, het middelpunt van zijn nieuw arbeidsterrein, geïnstalleerd. Onze ,plaatsgenoote, mej. C. N. Grif fioen ls geslaagd voor het diploma zie kenverpleging. Aan het postkantoor alhier en de daaronder resoorteerende hulpposikantoren werd gedurende de maand October 1931 iDgelegd f.17169 53. terugbetaald f. 6278.08. Het laatste door dat kantoor uitgegeven beekje draagt het nummer 5506. In de maand October gestort op de Postchèque en Girodiens', aantal s;oriing3n 15S6, totaal bedrag f. 149.917 59. Aantal uit betaalde chèques 391, totaal f. 140.945,55. Lijst van onbeslelbare brieven enz. Brieven binnenland: Dir. Rolt rd. Zuige lingen tehuis, Veelzigtstraat 6, Rotterdam; Kees Havenaar, Dorpstraat, Waddinxveen; Briefkaarten binnenland: Den heer P. Nikkeiman KrommeniSrpad 3, Wormerveer. BOSKOOP. Ontspanningsavonden voor werkloozen. Naar wij vernemen, heeft zich hier ter plaatse een comité gevormd, dat zich ten doel stelt, het organiseeren van ontspan ningsavonden voor werkloozen. Het secretariaat is gevestigd ten huize van den heer J. Bijland, Julianastraat. Kerkhervorming. Alhier had in de Ned.-Herv. Kerk de herdenking plaats van de Kerkhervor ming. Als sprekers traden op. ds. W. N. v. Nooten en dr. P. Glasc, verder verleende het vrijzinnig kerkkoor zijn medewerking, met het zingen van een drietal liederen. De opening had plaats door ds. v. Noo ten. die tevens met dankzegging de bij eenkomst sloot. Er was tamelijk veel be langstelling. HAZERSWCUDE. Burgerlijke ^tand. Bevallen: P. J. C. BaakVeb. Gerse, z. C. Smits geb. Van der Poefl z. Ondertrouwd-4(Jfi>£*-'V5skuil 25 j. en M. J. Hoogeveen 23 3. Overleden: C. de Kost. gehuwd met M. Kruiswijk 58 j. J. Pijnacker wed. van H. Mens 82 j. Verkiezing kiescollege. Op Woensdag 11 Nov. as. zal de verkie zing plaats hebben voor gemachtigden in het kiescollegie der Ned.-Herv. Kerk. Aan de beurt van periodieke aftreding zijn dit jaar de heeren J. A. Brinks, T. J. de Kort-, S. Huisman en G. Lindenburg. Door de kiesvereenigingen „Evangelie en Belijdenis" en „Calvijn" is besloten deze aftredenden wederom te handhaven. In de vacatures, ontstaan door bedan ken van den heer K. Ravensberg. wegens vertrek van den heer T. van der Mast, en wegens overlijden van den heer C. de Kort, zijn door „Evangelie en Belijdenis" candidaat gesteld de heeren T. Ravens berg, dr. J. C. K. Zoete en Adr. de Kort, terwijl door „Calvijn" candidaat werden gesteld, de heeren A. van der Linden, E. B. van Klaveren en Joh. Vos Jaczn. Bedankt Ds. mr. G. M. den Hartogh alhier heeft bedankt voor het beroep der Ger. Kerk te Sneek (vac. H. M. Dethmers). LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z. v. P. Joh. Bakker en G. A. Ooijendijk. Dingina Alida, d. v. A. Spies en D A. Groenendijk. Getrouwd: A. Hoogeboom en E. H. van Teijlingen. Roode Kruis meldingsposten. Ten Raadhuize is vanwege het Roode Kruis een meldingspost gevestigd, terwijl op een tweetal punten in de gemeente, borden zijn geplaatst, aanwijzende, waar men bij voorkomende ongelukken, over de telefoon kan beschikken. Ter secretarie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een jonge herdershond, die is komen aanloopen. WADDINXVEEN. Aanrijding. Doordat een defect ontstond aan de stuurinrichting van de vrachtauto van K. uit Bergschenhoek reed de bestuurder aan de Dorpsstraat alhier tegen het kantoor gebouw van den meubelfabrikant G. van der Loo. Aan de vrachtauto werd door de aanrijding zware averij toegebracht en zij moest naar de herstelplaats worden ver voerd. Het gebouw werd aan den muur beschadigd. Het mag wel als een wonder worden beschouwd dat geen persoonlijke ongelukken zijn voorgevallen, daar de plaats waar het ongeval plaats had. in. het nauwe gedeelte van de straat ligt en op die plaats altijd veel verkeer is van voetgangers. Auto te water. Aan het Noordeinde moest een vracht auto, die voor de provincie grondstoffen vervoert, voor een hem tegemoet komende auto uithalen. Door dat hij te veel naar rechts uithaalde kwam hij in den zachten berm van den weg terecht. Het was voor den bestuurder onmogelijk de auto weer op het weggedeelte te krijgen. Door dat de bestuurder nogal met een tamelijke snelheid reed kwam hij met het rechter voor- en achterwiel in-de Noordeindervaart Het gevolg was. dat het voertuig omsloeg en geheel in het water terecht kwam. De bestuurder wist zich bijtijds, door uit de cabine te springen, in veiligheid te bren gen. Later is de auto door een kraan wagen gelicht.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 13