VERKADES Aambeien,, UIT DE RIJNSTREEK. 7 CHOCOLADE .50"'" BLOKJES WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. FEUILLETON. Het Kostbare Meesterstukje LASTIG C f r mJÊÊSÊÊM LASTIG LASTIG MAAR AARLANDERVEEN. Vanaf heden tot 1 April 1932 zullen de keuringen krachtens de vleeschkeu- ringswet alhier uitsluitend plaats hebben op Maandag, Donderdag en Zaterdag. De aangifte kan blijven geschieden op de gebruikelijke wijze. ALPHEN. Benoeming schoolhoofd. Tot hoofd van den onderbouw der Ohr Mulo-school Is tegen 1 Febr. a.s. benoemd de heer J. Bol te Andijk, die deze benoe ming heeft aangenomen. De heer A. Maas kant blijft hoofd van de Mulo-afd. (4 klassen). Vanaf genoemden datum staan beide scholen derhalve elk onder eigen leiding, ofschoon er een sterke samenwer king onder hetzelfde bestuur zal blijven. ï)e a.s. Gemeenteraad. De eerstvolgende raadsvergadering on zer gemeente is bepaald op Maandag 9 Nov. as. des nm. 2 uur en bij voortzetting indien zulks noodig mocht zijn Woensdag 11 Nov. as. des nm. 7 uur. „—Tot onderwijzer aan de Chr. School Hooftstraat werd benoemd de heer B. Baars van Hazerswoude. BOSKOOP. Hulp bij ongelukken. Het bestuur van de Boskoopsche red dingsbrigade maakt bekend, dat in het telefoonkantoor alhier een lijst is opge hangen van instructeurs(trices). In het geval, dat men een drenkeling bemerkt of op het droge heeft gebracht, of getuige is van een ander ongeval en men zelf geen hulp kan bieden, dan loopt men direct naar de dichtstbijzijnde tele foon en belt de telefoonjuffrouw op on der mededeeling waar dit ongeval plaats neeft. Deze waarschuwt inmiddels de dok toren en brigadeleden, zoodat op deze vojze zeer vlug de noodige hulp aanwe zig kan zijn. Aanbesteding. Bij de alhier onder de ingezetenen ge houden aanbesteding voor den bouw van een woonhuis met garage en verdere werken, architect de heer J. H. van Osna- brugge, voor rekening van dr. J. Ham burger alhier, werd buiten het schilder werk in massa ingeschreven als volgt: Firma Keizer en Bon f. 31.400: firma D v. Leeuwen en Zoon f. 27.999; C. Verwey f. 27.348; J. v. d. Vliet f. 27.248; Jac. v. d Wilden f.27.030; J. v. Geelen f. 27.CD0- M Oppelaar f. 26.950; Jac. Loef f. 26.200 en de firma gebr. Bodegraven f. 25.975. Voor het schilderwerk werd ingeschreven als volgt: J. Heemskerk f.2554; J P c Bouwman f.2485; J. G, Mens f.2424; D. Jengel an f.2348; C. Hoogendoorn f.2296' J. Wijsman f.2185; firma Gebr. f.2135' A P. Bongers f. 1998 en firma Gebr. Kalk man f. 1635. Burgerlijke Stand. Getrouwd: J. v. d. Heerik 24 j. en L. N. Ïïademaker 22 j. Geboren: Aartje, D. v. G. A. v Tol en A. H. Beunschoten Alida Theresia, D. v. P. C. Spruyt en W. de Rooy Martinus, Z. van A. Verlaan en M. J. Starreveld Frederikus Petrus, Z. van Th. G. de Jong en A. M. v. Riet. Overleden: Arie Cornells v. d. Willik 48 jaar. RECLAME. THANS OOK VERKRIJGBAAR IN ONZE SPECIALITEIT ♦.EXTRA VOLLE MELK" CHOCOLADE. 7066 Jongeren Vredes-Actie. Alhier is opgericht een afd. der Jongeren Vredes-Actie (J. V. A.) met aanvankelijk 18 leden. Het bestuur is als volgt samenge steld: Wilto Schortinghuis, voorz.-secr.; mej. Willy v. Oosterom, penn.. en Henk Du llemeyer, brochure-depothouder. De heer W. G. de Jongh, evangelist te dezer plaatse, heeft de benoeming naar Ter Wolde (Gelderland) aangenomen. HAZERSWOUDE. Onze oude Korenmolen. Een stuk natuurschoon in onze gemeen te staat op het punt te verdwijnen. Onze oude, op verren afstand ziende korenmo len die niet alleen in onze gemeente, maar ook voor de geheele omtrek een sieraad is van landelijke schoonheid, onheugelijke jaren actief werkzaam is geweest, doch nu sedert eenige jaren buiten gebruik is gesteld, zal zeer waarschijnlijk worden gesloopt omdat de electricitelt het werk van den wind heeft overgenomen en het onderhoud alzoo een schadepost wordt voor den eigenaar den heer S. Vellekoop. Gaarne hopen wij dat de plannen niet verwezenlijkt zullen worden, en onze mo len, al doet deze geen werk meer. toch nog behouden blijft. De heer M. Kouprie van Leiden, dir. van de Chr. Gem. Zangvereeniging „Zang en Vriendschap" alhier heeft met 1 Jan. a.s. ontslag aangevraagd. ROELOFARENDSVEEN. Een geslaagde Ouderavond. Alhier werd een ouderavond gehouden, waarbij waren uitgenoodigd alle ouders van de patronaatsjongens en van de leden der Gezellen-Ver. Kap. Bijl heette alle aanwezigen welkom. Waarna eenige aar dige nummers volgden door de jongens- mondorgelclub. Rector Braakman sprak over het ge vaar dat er in de jeugdbeweging kan lig gen, doordat er misschien ouders zijn, die nu maar gaan meenen, dat het patronaat en de verdere jeugdorganisaties de ge heele opvoeding van het kind gaan over nemen. Dat is volstrekt niet het geval; de ouders zijn en blijven de door God aan gewezen opvoeders. Vervolgens behandelde spr. uitvoerig de wijze van opvoeding. Kap. Bijl spoorde nogmaals de ouders aan, hun kinderen toch te laten profiteeren van het herha- lingsonderwijs. Voorts werden er nog mededeellngen gedaan over de in het vol gend voorjaar te houden tentoonstelling van bloemen, die zoo groot mogelijk moet worden en waaraan allen kunnen meedoen, zoo niet met bloemen, dan met huisvlijt van alle soort. Na een dankwoord van Pastoor Onel namens de ouders aan den Directeur van het patronaat met zijn staf van mede werkers voor het vele In het belang der jeugd gedaan, sloot kap. Bijl deze goed geslaagde avond. WADDINXVEEN. Gouden Jubileum. Op 17 Nov. a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de heer J. Klopper, thans chef aan de zagerij bij de N.V. Houthandel voorheen firma Alblas als knecht in dienst trad. Deze dag zal den jubilaris zeker niet onopgemerkt voorbijgaan. Verzoek inzake bezuiniging. Het bestuur dezer gemeente heeft zich gewend tot de Ver. van Neüerlandsche j gemeenten met het verzoek om te bevor- deren dat door de regeering een besluit j wordt genomen waarbij voor zoover in de 1 ond°rscheidene centrum-gemeenten nog I geen definitieve stappen zijn gedaan, de plannen tot stichting van barakken voor lijders aan besmettelijke ziekten, als uit- vloeisel van de wettelijke voorschriften, j voorloopig zullen worden opgeschort en een afwachtende houding aangenomen. Eenerzijds. omdat de stichting van derge lijke barakken indien er inderdaad een epidemie mocht uitbreken weinig practisch resultaat zal hebben immers, wat is één bed per 2500 inwoners? en ander zijds omdat de tijd om tot nieuwe en betrekkelijk belangrijke uitgaven over te g?an allerminst gunstig is, met het oog op den finantieelen toestand. 105. kikker Karei stond alles in de verte af te kijken en Tuimeltje klampte zich aan de takken vast. Nu nog zijn arm wat verder uitgestrekt en dan zou hij de muts weer hebben. Maar het windje had anders beslist en toen Tuimeltje de muts had, begon hij zoo heftig met den boom te schudden, dat Tuimeltje de muts liet vallen en alle moeite had niet naar beneden te rollen. 106. Toen kikker Karei dat zag, kreeg hij medelijden met Tuimeltje en reeds wilde hij achter de muts aanren nen, toen Tuimeltje op den grond terecht kwam en het opnieuw op een loopen zette. Ongelukkig voor hen beiden moesten ze over een breede sloot. Tuimeltje liep er mid den door. Nu en dan stapte hij op 'n grooten steen en ein delijk was hij aan den overkant. Maar zijn muts was nergens meer te „zien en troosteloos ging hij tegen een boom zitten. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt 4 Nov. 193J des namiddags te half drie uur in openbare vergadering bijeen. Punten J. Verslag der vergadering van 1 Oct 1931 2. Ingekomen stukken en mededeelingen om daarop zoo noodig te besluiten. 3. Voorstel tot wijziging der rekening courant overeenkomst met de boerenleen bank en huur van een loket in de kluis dier bank. 4. Wijziging der verordening regelende de volkshuisvesting in deze gemeente. 5. Voorstel tot aanplemping van grond in de nabijheid van het emplacement van den spoorweg. 6. Voorstel tot het aanbrengen van ver lichting voor enkele particuliere woningen in Bloemendaal. 7. Balans en winst- en verliesrekening van de woningbouwvereeniging ,,Waddinx- veen" over 1930. 8. Voorstel tot het geven van een vaste aanstelling aan den gemeente-bode-con- cierge Jac. Hogebrug. 9. Verordening tot heffing van rechten voor ontsmetting. 10. Wijziging der verordening op het beheer der gemeentebedrijven. 11. Benoeming van twee vertegenwoor digers in het steuncomité voor werkloozen. 12. Ambtenarenreglement bedoeld in art. 125 der Ambtenarenwet 1929. 13. Wijziging van begrootingen van de gemeente en de bedrijven. 14. Ontheffing van schoolgeld wegens ziekte en vertrek. Kindje gered. Een dochtertje van den heer K. raakte achter de woning te water. De moeder be gaf zich onmiddellijk te water en mocht het genoegen smaken het kind behouden op het droge te brengen. Reclame voor de industrie. Het laatste nummer van het tijdschrift „Nederlandsch fabrikaat" bevat o.m. een overdruk van het door den burgemeester geschreven boekje: „Waddinxveen; thans en voorheen". Tevens bevat het een 13-tal duidelijke photo's van verschillende in dustrieën in onze gemeente. Met de reeds eerder vervaardigde collectieve industrieele film, is dit een prachtige reclame voor onze industrie. Door de N.V. papierfabriek „De schoone Haas" alhier wordt een fabrieksgebouw opgericht, waarvan de vervaardiging van asphaltpapier zal plaats hebben. Wij vernemen, dat door de bewoners van het Jaagpad, Zuidelijk deel, pogingen worden aangewend om te komen tot door trekking van 't gemeentelijk electriciteits- net aldaar. Een verzoekschrift aan den Raad circuleert thaps ter onderteekening bij de bewoners Onze plaatsgenoot, de heer A. J. Stuurman is geslaagd voor het propaedeu- tisch examen civiel-ingenieur. Aan de Herv. School te Loosduinen is benoemd de heer J. J. Meijer, onderwijzer alhier. Tot Comm. van de Ver. Ziekenhuis- verpleging alhier is benoemd de heer de Booij. Uit het Engelsch door mej. C. M. G. de W. 17) Zij was naar hem toe gegaan om hem te vertellen, dat zij weggezonden werd. Maar zoodra zij zich in zijn tegenwoor digheid bevond, kreeg zij een gevoel van louter trots. Van den beginne af aan had deze jonge man haar met een zekeren eerbied behandeld, alsof zij tot een hoo- gere klasse in de maatschappij behoorde dan hij. Zijn gedrag tegenover haar was onderdanig; zij was immers het nichtje van zijn heer en meester. En hij was niet meer dan de dienstknecht, nederig en dankbaar voor de f.5 's weeks, die hij verdiende. Toen zij binnen kwam, stond hij dade lijk op van zijn stoel en maakte een kleine buiging over den pot vernis heen, dien hij in de hand had, met een half lachend air van hulde, zooals een beroemd scheikun dige gedaan zou hebben, wanneer een hooggeplaatste edelvrouwe hem stoorde te midden van zijn geleerde onderzoekingen. Ik weet dat u niet mij komt bezoeken maar dit wonderschoon schilderstukje, dat op den ezel staat, naast mij. Maar neen, het was om Willem zelf dat zij gekomen was. Zij kwam bij hem orn medegevoel en sympathie en het hielp haar niet of zij met eerbied behandeld werd. Dat hij zich bekommerde om net vuil maken van haar handen en al die ridderlijke dingen meer, dat kon haar niet schelen, dat kon hij tegen iedereen zeggen. Hij beschouwde haar alleen als het nichtje van zijn heer, als een hooger \vezen. Het was om wanhopig te worden. Maar als je verstandig was, fluisterde een inwendige stem haar toe, dan moet je het hem niet laten merken. Dus zij zweeg. HOOFDSTUK XVII Julie had een ellendigen nacht. Ze sliep heel weinig. Voortdurend luisterde zij naar het eentonig druppelen van den re gen op de pannen, vlak boven haar hoofd. Nooit in haar leven had zij zich zoo ellen dig gevoeld; zoo eenzaam, zonder hulp middelen of geld, zonder vrienden. Hoe zij dife eindelooze jaren van afhankelijkheid van anderen moest doorkomen, was haar een raadsel. Zooals menschen, die slecht slapen, dik wijls overkomt, zij sliep in juist tegen den tijd, dau ze gewoonlijk opstond. Tot haar grooten spijt kwam zij op Maandagmor gen, dat toch al een akelige dag is, om kwart over zevenen beneden inplaats van half zeven. Oom Si zal nog een kwartier brommend op zijn ontbijt moeten wachten, was de gedachte, die haar steeds vervulde, terwijl zij zich in waanzinnige haast aankleedde. Haastig draaide zij haar haar in elkaar, zonder zelfs een oogenblik in den spiegel te kijken en toen vloog zij naar beneden, terwijl zij de knoopen van haar japon onderwijl vastmaakte. De keukenkachel brandde al, de reepen spek lagen te sissen in de pan: de tafel was gedekt voor het ontbijt; de zitkamer was al geveegd en afgestoft. Juist op het oogenblik, dat Julie voor den dag kwam, zag ze Willem met een heel ijverig gezicht van de vuilnisbak terug komen. Toen ze elkaar tegen kwamen in het gangetje, waar de bak stond, had ze lust hem een standje te geven. Al verslaap ik mij, dan heb jij toch het recht niet zoo hulpvaardig te zijn. Die woorden brandden haar op de lip pen. Maar haar rechtvaardigheidsgevoel, dat niet altijd spreekt, weerhield die woorden. Zulk een vriendelijkheid en toewijding waren toch wel te eerbiedigen; hij had haar daarenboven een onaange name scène met Oom Si bespaard. O, dank je wel, Willem, fluisterde zij, terwijl zij haastig den laatsten knoop van haar japon vastmaakte en hoopte, dat liij niet merkte hoe ongekleed zij beneden kwam Och! spreek er niet van juffrouw Julie, zei hij zoo beleefd als een hoveling, terwijl hij terugkwam van de vuilnisbak. U was gisteravond niet heel wel en nu hoopte ik, dat u vanmorgen liever niet opstond. Ik wou u uw ontbijt boven bren gen en buiten de kamerdeur zetten. Ach, maar Je bent veel te vriendelijk. Ze kreeg eensklaps een vreeselijke kleur. Het was toch een heel aardige jongen, al was hij in sommige opzichten niet zoo flink als hij wezen moest. Wat wel een wonder was, Oom Si was dien morgen een paar minuten te laat aan het ontbijt. Dit gebeurde bijna nooit: in den regel was hij de stiptheid zelve. Maar hij ging naar Newbury met den trein, die om negen uur van het station Paddington vertrekt, om een verkooping bij te wonen; tengevolge daarvan had hij veel meer zorg aan zijn toilet besteed dan gewoonlijk in dit vroege ochtenduur. Hij was in een zeer goed humeur. Dat de werkvrouw terug kwam, zoodat hij in staat was zijn nichtje boos te maken zoo veel hij wilde, had hem opgemonterd, zoodat hij dezen keer als een os geslapen had en als een rechtvaardig man. Je kunt mij niet voor vanavond tegen het avondeten terug verwachten, zei hij tot Julie, toen hij zijn hoogen vilten hoed opzette en zijn overjas aantrok en ook den knoestigen stok opnam, even leelijk als hij zelf (die stok vergezelde hem overal op al zijn reizen). En ik raad je aan, nichtje, eens goed en zorgvuldig na Tot bestuursleden van de dames zwemclub O.D.I. alhier zijn gekozen de dames mevr. van Langevan Os en mevr. MeiburgLuijmes. De slagersknecht R. van E. had het ongeluk dat zijn mes uitschoot tijdens het vleesch ultbeenen en dit met kracht in zijn linkerhand terecht kwam. Er ont stond een groote bloedende wond, die door den dokter gehecht moest worden. Voor loopig zal hij geen werkzaamheden kun nen verrichten. WOUBRUGGE. Het Groene Kruis. De afd. Woubrugge van de ver. het Groene Kruis" hield in een der zalen van het hotel het Oude Raedthuys haar jaar- lijksche ledenvergadering onder leiding van den' voorzitter dr. Loth, Nadat deze de vergadering met een woord van welkom aan de leden had geopend, werden de notulen van de vorige vergadering bij mon de van den heer Tondu gelezen en zonder op- of aanmerkingen onder dank aan den secretaris aanvaard. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de afd. momenteel 313 leden telt en dat de uitgaven over het afgeloo- pen jaar de inkomsten met f.300 over troffen, welk tekort is gedekt door batige saldi van vorige jaren. De kascontrole-commissie bracht daarna haar verslag uit, waaruit bleek dat alles in orde was bevonden. Met dank aan den penningmeester werd de rekening over het afgeloopen boekjaar goedgekeurd. Even eens mochten de magazijnmeester en diens echtgenoote een woord van lof van den voorzitter in ontvangst nemen voor het accurate beheer der inventaris. Uit het verslag van de commissie tot controle der inventaris en gebouwen bleek, dat eenige ledikanten en ligtent een verfje behoeven, terwijl deze commissie in over weging gaf een eenvoudig gebouwtje te plaatsen <^p den open grond bij het be staande gebouw voor berging van de niet in gebruik zijnde ligtenten. Het bestuur zal met deze wenschen rekening houden. Ver volgens kwam de beschrijvingsbrief voor de alg. vergadering ter sprake en werd zuster de Wit als afgevaardigde naar deze vergadering aangawezen. De begrooting 1932 werd vastgesteld aan inkomsten en uitgaven tot een gelijk bedrag van f.2080. De aftredende bestuursleden, de he eren A. D. Husson Heenk en G. Windhorst werden bij acclamatie herkozen en in de vacature ds. Lijsen werd gekozen de heer Joh. van Reenen. De kascontrole-commissie zal bestaan uit de heeren C. Wijsman en F. A. H. de Boer en die tot controle der gebouwen en inventaris uit de heeren W. van Teijlingen, A. Boogaard en Joh. Boer. Tijdens de rondvraag gaf de wijkzuster een overzicht van haar werkzaamheden en deelde mede dat zij een zeer prettige samen werking ontmoet van de zijde der patiënten cn andere personen waarmede zij uit hoofde van haar werkkring moet omgaan. De heer van Zwieten uitte het denk beeld een bazar te houden voor aanvulling der kas en de heer Kroes herinnerde an het nog steeds voorkomend geval van hd niet op tijd betalen van contributie. Niets meer aan de orde zijnde sloot d? voorzitter deze vergadering. De opbrengst van de onlangs ge houden Unie-collecte heeft f85.34 opge bracht. ZEVENHOVEN. Meisje verbrand. De dochter van den landbouwer C, Poel kwam te dicht bij een gasstel, waar door haar kleeren vlam vatten en z>| ernstige brandwonden bekwam. Niettegen staande spoedigen hulp en overbrenging naar een ziekenhuis te Leiden, is zij aan de gevolgen der bekomen verwondingen overleden. ZWAMMERDAM. Verkiezing van notabelen. Woensdag 4 Nov. a.s. des avonds van 78.30 zal in de Consistoriekamer dei Ned. Herv. Kerk alhier de verkiezing hebben van 3 Notabelen. Aan de beurt- van aftreding zijn de heeren J. H. Linschoten, C. A. Oppelaar en J. H. Ruting. In afwijking met de gewoonte van vorig? I jaren, toen deze verkiezing alleen in de kerk bekend werd gemaakt, hebben than? alle stemgerechtigde lidmaten een schri l telijke oproeping voor deze verkiezing ont-1 vangen, naar aanleiding van een daarto I gedaan voorstel door een der Notabelen! welk voorstel in de vergadering van Kerb I voogden en Notabelen de meerderhöj verwierf. Burgerlijke stand. Overleden: Jacoba Johanna Le BlansciJ 8 jaren. RECLAME. ©k VERBAZEND ©S KA©E°S HELPT UITSTEKEND Als znlfüf I.GOp. toberoIn zetpillen a f 2.25 p. doos bij alle Apothekers en Drogisten verkrijgbaar raetft ke«leloo« liillehtltiffro bij KF.RHIIOFF c* KMMiilitde 379. AmMcrd»B>. 7071 te denken over hetgeen ik je gister avond gezegd heb! Met een air van kalme zelfvoldaanheid stapte S. Gedge het huis uit; het was een zachte herfstdag, de zon weifelde nog even of ze zou doorkomen om hem te beschijnen. Het zou een gewichtige dag worden: er zou veel gebeuren. Het was bij elven, toen Julie bij toeval in den winkel kwam. Wil lem was op dat oogenblik in een druk ge sprek met een klant. Het was een neel lange dame; zij was heel gedistingeerd en in de oogen van Julie keurig gekleed. Een zijden japon, lichtblauw met Chi- neesch borduurwerk en kant gegarneerd, het was bepaald een gevaarlijke schoon heid. En vooral haar hoed was zoo smaakvol, een strooien hoed met teere bloemen gegarneerd, een allerliefst geheel. Die hoed was het zeker, die Willem zoo in verrukking bracht. Er was een blik van groote bewondering in de oogen, waar mede de dwaze Jongeling de dame aanzag, een blik, waar Julie zich woedend over maakte. Die bewonderende blik was waarlijk te erg. Julie kon niet nalaten op den drem pel te blijven staan om het tweetal aan te kijken. Zoo schaamteloos was Willem in verrukking over dit visioen van zui vere schoonheid, dat er niet de minste kans bestond dat hij haar kant zou op kijken. En het kon haar ook niets sche len of hij haar aankeek. Zij was ja- loersch: het kon niet erger. Het is heel vriendelijk van u, dat u zich zooveel moeite geeft, zei de schoone dame met een hoffelijke toon, al was het een weinig overdreven, toch niet naar vleierij zweemde. Had hij zich niet ge oefend tegenover haar? De vriendin, aan wie ik het. gezon den heb, was er zeer mee ingenomen, zei de jonge dame. Het was precies zooals zij graag wou hebben. En als u bij toeval iets heeft, dat er bij hoort of bij past, zult u mij veel genoegen doen. Willem met die echte reine ge®ctlU" uitdrukking beloofde heel eenvoudig 1 oprecht, dat hij zijn best zou doen, De prijs was volstrekt niet te hoog, zei het verrukkelijke meisje, met de ops'- l wektheid van iemand, die schatten Hew- Toen draaide zij zich plotseling ora J' haar vroolijke blik. versterkt, door een vergrootglas, viel op het afgodsbeeld. Wat een prachtig monster is o»1 Er was een zekere trilling in haar sten- Het doet mij denken aan één van poppen in de vertooning van de „wai Guignol." Onbedorven door kennis en otjmkt stond Willem daar in zijn volle tong' Julie was verbaasd door zijn kalmte. Echt Oosterseh. zei ze, en zoo vreero zoo koddig! Zeker heel veel waard, ni waar? u, hel Neen, heel veel waard vind ik niet. Julie wist werkelijk niet of ze/? een oprechtheid moest bewonderen 01 treuren. En het neemt heel veel plas» den winkel en staat leelijk in het de in het Britsche Museum moest het eis* lijk staan, daar zou het tot zijn rev komen. Weder kwam die blik van zooeven in f IJ. UIC van oogen van de jonge dame, toen ze ze het beeld naar Willem opsloeg. Die a kaken w stige oogen en die grimmige krokodillentanden geven er iets leve aan. En het is zoo volmaakt afsriiu//^ kend, dat men een gevoel heeft of er W vloek op ligt. Dat beweert mijnheer Gedge oo - Werkelijk? De blauwe oogen van jonge meisje stonden eensklaps vrw Ik zou wel graag Iets bezitten» een vloek op ligtals het echt waar is. (Word! vervol go./ 2-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10