DIE LOST WEIBER vo WRAi Drogisterij J. VS u üciii |jci m -gt 10 oMeende Rund-, Kalts- en Varkensslag LICHTFABRIEKEN - LEIDEN Zondags doorloopen DIE LUSTIGEN WEIB! Volmaakte weergave door onze Wes M EEN NIEUW MEESTERWER Een bezoek aan ons Theater is nimm De groote Attraction Bommen op Monte Carlo Eendeghew°efid Heerscher der Duisternis In d€ h00fc Politie-inval op Monlmartre (^Tnp^L Victoria en haar Huzaar naardebeke De Slag bij Bademunde Nooit meer Liefde U lijd! aan Rauwe Rookworst 50 c. p p. Rolpens80 c. pp. Knakworst per paar 24 c CORRESPONDENTIE. MOELIJK! ANEKDOTES. KWALITEIT SMAKELIJK GOEDKOOP TELEFOON 1239 Presenteert vanaf Vrijdag 30 October a.s. de allernieuwste Super-Toon-Operette Film uitgebracht door de U.F.A. (DE VROOLIJKE VROUWTJ; Yoor echtpaar zonder kinderen per 1 December a.s. te huur een flinke benedenwoning aan de Mare. Huurprijs f. 25. per maand. Brieven bureau van dit blad onder Ho. 6155a De hoofdrollen worden vervuld door WILL7 TORST, Deze film voert U naar het oude intieme Weenen trams en z'n vroolijke vrouwtjes vol gratie en charn LEtf DOLGEZELLIGE ALS 2de HOOFDFILM: Met JACK HOLT in de hc Speelt zich af in de binnenlanden van Afril aanvangende tè 2 als hoofdnummer: en een besloten avondvoorstel Wij bieden onzen geachten bezoekers het allerbes Van groote woorden en opgeschroefde bluf make wij U dit seizoen brengen, overtreft alle verwacht: der films, die wij alreeds voor onze geacht Het rnnurps /Tanst In 'loof!'ro' wuiy Fn lltficuugres (Jdllbl en Conrad Veidt. - Een Tl*a/lor Hnrn TOONT U DE GROOTSTE iiduci uuru EEN OPENBARING 1 grooten zanger EEN MARINI amusementsfili, met LILIAN HARVE1 aardige, leuke film. S Aria no Een buitengewoon Drama, naar den l nridne aNET. - In de hoofdrol ELISABETH Dnorakal 11 Super-film der U.F.A. - VSJJCrctUdl ld Een prachtfilm D l' De eerste Opera-film, gezongen doo 1 alj aS italiaansche Opera van New-York. De geheime Dienst der Internationale Recherche eener Wereldstad. - Die film moet iedereen HIRSCH allf cn zoekt reeds lan dat zacht cn pron toch de darmt Istuln-Tabletten 14 h huizen gebruikte fievalleo tekcr w» Haarlemmerstraat 119 - Korevaarstr. 4 zeserworsi Boterhamworst Tongeworst Pekeivleesch Rookvleescb Ham Gebraden Gehakt Gebraden Rosbief Allen worden dringend verzocht dit te lezen. Het is eerst even een uitlegging waarom verleden week de correspondentie ontbrak. Velen dachten al dat ik al weer ziek was en vragen zeer belangstellend naar mijn gezondheid. Neen kinderen lief, niet i k was ziek, maar de post was ziek, want mijn brief met alle correspondentie is verloren, spoorloos verdwenen en daarom zeg ik voor de grap: de post was ziek. Dit zeg ik voor de grap, maar verder vind ik het heele- maal geen grapje. Jullie hebt allen de moeite gedaan raadsels op te lossen, velen hadden'er een brief bij geschreven. Maan dags en Dinsdags had ik als altijd alles nagekeken, gelezen, beantwoord velletjes vol, er was juist nogal een lange corres pondentie. Woensdagsmorgens als naar ge woonte ging de brief naar de post; ik zat ln de auto en zag dat iemand den brief voor mij in de bus deed en daar hoor ik Donderdagsmorgens (ik werd opgebeld van het Bureau Leidsch Dagblad)dat mijn brief niet was aangekomen. Ik had er veel spijt van, want nu was al jullie werk en al mijn werk, al mijn geschrijf voor niets geweest. Er werd nagevraagd aan 't post kantoor te Leiden, er was niets bekend van mijn brief; echt vervelend. En het zijn flinke couverten met groote gedrukte let ters Leidsch Dagblad, Noordeindsplein, Leiden. Dus duidelijk genoeg. Maar de brief is er niet, jammer niet waar! Er wordt nu ook nog navraag gedaan in Haarlem, maar ik vrees dat het niets zal helpen. Mis schien komt de brief na een jaar of nog later terecht; dat heb ik wel meer gelezen dat een verloren geraakte brief opeens na langen tijd te voorschijn kwam, dan was hij tusschen andere stukken gekomen of in een gleuf van een bus vastgeraakt. Maar in ieder geval, het spijt mij èn voor de raadseljeugd èn voor mijzelf, dat ons werk tevergeefs is geweest. Laten we hopen, dat het nooit meer gebeurt. In dien brief deelde ik mede, dat ik verleden Vrij dag weer naar Den Haag ging, maar aan gezien de Redactie L D. dien brief niet ontving, wist men niet waar ik deze week zou zijn en werd er dus verzocht om alle brieven naar het Bureau L. D. te zenden. Ziezoo, nu weten jullie alles, ik hoop tenminste dat er aan mijn verzoek wordt voldaan door de raadseljeugd om het begin der correspondentie te lezen. Wie lust heeft mag mij weer nieuwe raadsels en anecdotes toezenden. Al degenen, die de brieven altijd over de post zenden, mogen dat nu weer naar Den Haag, Van Beuningenstraat 42, doen, want nu zal ik daar den heelen winter wel blij ven. In November hoop ik weer eens prijs raadsels te geven. Ik ben erg blij, dat de verloren brief niet een brief was met uit slag na de prijsraadsels. Willempje Haasnoot en Mientje Haas noot., gaat voortaan maar samen meedoen, sluit de brieven bij elkaar in, dan kost het maar één postzegel en het is voor jullie gezellig om de raadsels samen op te lossen. Wat jammer Mientje dat de papegaai weg moest, zat hij dan niet in een kooi, hoe kan hij dan een gat bijten in je trui. Willempje nog wel gefeliciteerd met je verjaardag, gezellig net op Zondag, Matthijs van Dijk, ja zeker mag je mee gaan doen en mij Tante noemen. Woon je dicht bij je neefjes, doe het dan allen maar samen in een couvert. Corry van Driel, dat wist ik wel, dat je een prachtig boek zou krijgen. Johan en Hendrik Mulder, leest maar het begin der correspondentie, dan weet je dat ik gelukkig niet weer ziek was ver leden week. Hoe is het met de kiespijn? Hennie de l'Ecluse, ja natuurlijk weet ik aao enkele regels net even goed bedoeld zijn als een lange brief en je bent nog veel te jong om lange brieven te kunnen schrijven. Joop Schouten, dat vond ik heel aardig als jij nu mee gaat doen en nu hoorde ik meteen over mijn vriend, den teekenaar. Ik dacht al telkens waarom hoor ik nooit meer van Frans. Prettig dat hij nu den heelen dag aan zijn geliefd werk het tee kenen bezig is. Annie Verboon, vond jij het zóó naar dat er geen correspondentie was, nu dan zal jij zeker wel niet vergeten om nu het begin der correspondentie te lezen en dan weet je dus wat er is gebeurd. Jacobus Laurier, zoo, heb jij juist 's zo mers meer tijd om to schrijven? Bij alle anderen is het juist het tegenovergestelde, die komen er 's winters met de lange avonden in huls beter toe, om de raadsels op te lossen dan 's zomers als ze buiten zijn en wandelen en fietsen. Pauline Siere, het versje over vlas heeft Mijn oom in Indië 't is ver! Moet ik een briefje schrijven, Want anders weet ik heel secuur, Dat wij geen vrienden blijven. Ik heb het oompje vast beloofd; Maar 't is me een karwetje! Zoo'n heusche brief met echten inkt! En 't kan niet op een let je. Ik weet wel wat ik schrijven moet, Maar moeilijk zijn de zinnen Om zoo te zetten in een brief Hoe moet ik nou beginnen? Ik kan ook niet per radio Een briefj' aan oom gaan schrijven O, wist ik toch maar, hoe het moest' Want zóó kan 't ook niet blijven! Vooruit maar! 't Moet! Dus schrijf ik Wat zal hij vroolijk wezen. gauw, Als hij een echten, langen brief Van mij zal kunnen lezen! (Nadruk verboden). TR. VERDONER SALOMONS er al ingestaan als raadsel en net tweede dat je stuur, zal niet gauw geraden wor den. Zou jij het kunnen raden als je nieta wist, neen nietwaar? Zoek maar wat an ders, dan zal ik zien of ik het kan gebrui ken. Marie Montiba, dat raadsel heeft er ai eens ingestaan, zoek dus maar een ander voor mij Piet Duyverman, je bent mij welkom als raadselneefje. Tot elf jaar behoor je tot de kleineren, maar zooals je nu ook zei. je mag gerust meer dan drie goede oplos singen inzenden. Bram Lasschuit, zal je het begin der correspondentie lezen, dan zal je zien dat ik niet ziek was verleden week en wel degelijk aan mijn raadseljeugd heb geant woord, maar waar is die brief? Adrie van Nood, o dat weet ik, dat het een mooi boek is. Mag je vriendin Dirkje het ook van je lezen? Heb je het begin der correspondentie al gelezen, dan weet je dat ik niet ziek was en wel aan jullie heb geantwoord. Koos en Tom Nieboer zeker heb ik jullie gemist, al een heelen tijd. Ik vind het uit stekend als jullie weer gaat meedoen, van harte welkom. Gerard, Dorus en Keesje de Geus, ja ik heb jullie gemist verleden week, v/ant jul lie zenden zoo trouw in, maar het is heele- maal niets erg als je eens overslaat. Wel bedankt voor het alleraardigste kiekje van je drieën, het is erg duidelijk, het lijkt zeker goed hè? Nu ben ik weer gewoon op mijn Haag- sche adres, stuurt de brieven maar weer daarheen. Nelly Nagtegaal, Annie èn Gerrit Dorre- paal verleden week schreef ik ook al aan jullie, dat het mij erg speet dat ik jullie brieven met de prijsraadsels niet had ont vangen. Ik vond de brieven nu pas in dit pakket, ik weet heusch niet hoe dat komt. Willy Constance Mulder, lees vooral het begin der correspondentie, dan heb je het antwoord op je vraag of ik ziek was ver leden week. O. dus nu geheel op orde in het nieuwe huis, en een mooi huis om op te kijken, dat is toch ook altijd prettig. Ru, Bas en Annie van Dijk zag je al bij de namen der goede oplossingen, dat ik nu in dit pakket jullie brieven met de oplos singen der prijsraadsels vond. Wat jam mer, dat iok die toen niet op tijd heb ge kregen. zoodat jullie konden meeloten. Jo de Wekker nu ik zie wel uit al je verhalen, dat je het heel best naar je zin hebt op de vakschool, dat je al druk aan net koken bent (en daarna aan hdju eten er van), en aan het naaien, knip--:! haken. Ik hoop dat er dan ook nogm overblijft voor de raadsels, je doet afl lang trouw mee. Marietje Laterveer je bent flink zlelfl weest. zie ik uit je brief, ik hoop dat* hoesten spoedig over zal zijn zoodat s| weer naar school mag gaan. want hetil zoo vervelend zoo lang te moeten vernl mer. en dan daarna zóóveel te moeteen halen. Gelukkig dat je thuis toch ookes hebt kunnen werken. Tony en Corrie Wit welja nu heofc. jullie toch beiden plezier gehad w Tonny's prijs, meisjes kunnen toch fc» best jongensboeken lezen. Zoo. hebben p lie het verlichte Haarlem ook gezien? ver- leden week schreef ik in de correspond*;- tie, die helaas verloren is gegaan, dat u Zaterdagsavonds in een auto heel Wr zaam door Haarlem heb gereden om c. verlichtingen te zien. Ja die fontein vo- ik ook prachtig Ziezoo nu hoop ik dat mijn corral»-- dentie niet meer verongelukt. Leest allen het begin der corresponded tie. De brieven over de post kunnen w allemaal weer naar Den Haag worden s* zonden. Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEKEN Den Haag. Van Beuningenstraat 42 Kleine Liesje (wier eerste tandje uit valt)„O Moesje gauw help ik. vai stukjes!" Hij; „Ik weet zeker, dat er iets orde is met de luidspreker, want ik dagen lang geen enkel station goed gen." da! Zij: „O nu herinner ik mij opeen»" ik vergeten heb te zeggen, dat Jam een stuk steenkool in gestopt heelt. Dame tot zoontje van eene wendui. vindt hem onder schooltijd buiten het spelen. „Maar Pietje hoe komt het, oa hier nu aan het spelen bent? Je toch op school zitten." Pietje: „O ja, dat is het. ik wis ik iets had vergeten, maar ik wist meer wat." per ons ïz 12 15 20 25 20 20 25 Beleefd Aanbevelend. Vraagt inlichtingen bij Uw Gasinstallateur of in onze TOONKAMER HOOIGRACHT 14 6790 2-4

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 4