STEMPELS L. DEMMENIE SPORT. RECHTZAKEN. INGEZONDEN. KUNST EN LETTEREN. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Gisternacht is op een bewaakten en ver- ichten overweg tusschen Düren en Lan- ;erwehe een auto van een Hamburgsche 'irma door de gesloten afsluitboomen ge- 'eden en door een voorbij komenden trein jegrepen. De bestuurder is op weg naar iet ziekenhuis aan zijn ernstige kwetsuren lezweken. De vader van het slachtoffer vas op slag dood. o SNEEUWSTORM IN B.ADEN. Ook in het Zwarte Woud is door 'n ineeuwstorm aanzienlijke schade aange- 'icht. Talrijke boomen werden ontworteld. De telefoon- en telegraafverbindingen verden op vele plaatsen verbroken. De reinen hebben aanzienlijke vertraging. DOODELIJK MIJNONGEVAL. Op de Fuerstensteiner-mijn (Silezië) verden de mijnwerkers Koehler en Joppich loor vallend gesteente bedolven. Hoewel (ij spoedig geborgen konden worden, bleek Soehler op slag te zijn gedood, terwijl joppich tijdens het transport naar 't zie kenhuis overleed. GROOTE BRAND TE BUENOS AIRES. Door een hevlgen brand is Maandag- jvond te Buenos Aires in het centrum der jtad een industrieel gebouw van 10.000 M2. oppervlakte in de asch gelegd. Er hadden «enige ontploffingen plaats en een dui- :endtal landbouwmachines zijn verbrand, in het gebouw was een onderneming ge vestigd, die 2000 arbeiders in dienst had. Sen aantal brandweerlieden werd gewond. o ROOFOVERVAL IN BERLIJN. Gisternacht hebben op den hoek ran de Friedrichsberger- en Palissa- denstrasse te Berlijn drie jongelui een ernstigen roofoverval gepleegd op den koopman Gustav Sch.. die op weg naar huis was De jongens hielden hem aan en dreigden hem te dooden als hij hun zijn bezittingen niet gaf. De aan gevallene verweerde zich wanhopig en riep iuid om hulp. Terwijl een der jongens een revolver op hem gericht hield, sloegen de anderen hem tegen den grond en brach ten hem ernstige slagen op het hoofd toe. Zij beroofden hem van een groot bedrag aan geld en van zijn portefeuille met waardepapieren. Door het hulpgeroep van den koopman was echter een politie patrouille gealarmeerd, die weldra ter plaatse was en de vluchtende roovers ach tervolgde. Twee hunner werden gegrepen, en wel de 23-jarige Paul Lackner en de even oude Erich Peschütter. Het geroofde geld kon den koopman worden terug gegeven. BETALEN MET SCHILDERIJEN. In alle landen is de nood onder de kun stenaars hoog gestegen en overal zoekt men naar middelen om den nood dezer menschen te lenigen. In Scandinavië heeft men een organi satie in het leven geroepen, die het den kunstenaars mogelijk zal maken om hun werken te gebruiken als betaalmiddel voor het noodzakelijk levensonderhoud. Vooral de Kunstkring in Stockholm beijvert zich ten zeerste voor dit denkbeeld en wijst het publiek er op. dat het bij een dergelljken ruilhandel goede zaken maakt. De gedachte ls niet nieuw, al kwam het vroeger slechts ln enkele gevallen en niet zoo in het algemeen voor. Hoe dikwijls gebeurde het vroeger,, toen de tijden den kunstenaars beter gezind waren, dat een hotelhouder door den kunstenaar, die bij hem in het krijt stond, een mooi uithang bord liet schilderen. Er zijn talrijke oude lokalen met waar devolle schilderstukken, die de stamgas ten-kunstenaars in plaats van geld achter lieten. Ook thans komt het voor, dat een arts door den schilder, die hem zijn honorarium niet betalen kan, een portret laat schil deren. Ook de bakker, de slager, en andere leveranciers aanvaarden vaak kunstwerken als betaling. Msbde.l MOORD. Gisteren werd in een beek nabij Lauban (Silezië) het 17-jarige meisje Hildegard Schuze vermoord gevonden. Het jonge meisje had een schot in den rug en eenige schoten in het hoofd. Het lichaam vertoonde verder verscheidene verwondingen aan hals en hoofd. Het onderzoek ter plaatse heeft uitge wezen. dat het slachtoffer hevig met den moordenaar gevochten moet hebben. De vermoorde had Zaterdagmiddag de ouderlijke woning verlaten om zich naar haar broeders en zusters, die te Löbenslust wonen, te begeven. Voor de opsporing van den dader is een belooning van duizend mark uitgeloofd o EEN RECORD AAN ECHTSCHEIDINGEN. Gisteren werd het 4000ste geval van echtscheiding behandeld in Engeland. Wanneer men bedenkt, dat dit cijfer voor het jaar teneinde is nog wel met eenige honderden grooter zal worden, blijkt wel hoe enorm veel grooter het aantal echt scheidingen dit jaar is geworden. Het totaal aantal van verleden jaar bedroeg 3200 en in 1913 572. RECLAME. VOOR ELK DOEL tJIT RUBBER OF METAAL HAARLFMMERSTR. 169 TELEFOON i400 6?o2 VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wat er gespeeld is. In de eerste klasse der Zaterdagmiddag competitie toonde A. R. C. 1 met 90 haar meerderheid op A. R. C. 2. De Alphenaren zijn mede door deze overwinning naar de tweede plaats op de ranglijst verhuisd, daar Rijnsburgsche Boys 1, dat nu de derde plaats inneemt, zich met een 11 uitslag opnieuw een puntje door Terleede 1 liet ontnemen Van Terleede intusschen een kranige prestatie S. C. O. 1 klopte L R. C. 1 met 6—2. In de tweede klasse bleef Quick Boys op het goede pad doorgaan. 43 is geen bij zondere uitslag tegen L. R. C. 2, doch de puntjes zijn binnen. A. R. C. 2 kon ook slechts op het nippertje met 32 winnen van Terleede 2. D. V. E. 1 moest thuis met 12 de zeilen strijken voor Rijnsburgsche Boys 2. 3 A bracht een 73 zege vooj Quick Boys tegen S. L. F. 3. L. R. C 3 zag met 53 de puntjes met A. R. C. 3 vertrekken. AchillesTerleede 3 werd een 0—0 gelijk spel. 3 B bracht een groote 111 zege voor Fides Pacta 2 op L. R. C. 5. De L. R. C. juniores wisten Achilles met 31 te kloppen. De juniores van Fides Pacta brachten met 43 de puntjes mee van O. D. I. Voor de eerste klasse Zondagcompetitie deed Alphen 3 goed werk door met 62 van D. V. S. te winnen. A. S. C. 3 moest de puntjes met 82 aan Lugdunum 2 af staan. L. D. W. S. 1 hield met 31 stand tegen L. F. C. 2, terwijl Roodenburg 1 U. V. S. 3 met 42 den baas bleef. In 2 A bracht Lugdunum 3 het tot een 51 zege op U. V. S. 4. L. M. C. veroverde één puntje in een 44 uitslag tegen L. D. O. 1. T. O. N. A 1—Leidsche Boys 2 werd eveneens een verdeeling der punten, 33 was hier de uitslag. Voor 2 B bleven de puntjes in den wed strijd Alphia 4D. V. S. 3 met 31 voor D. V. S. Roodenburg 2 werd door U. V. S. 5 met 40 aan den dijk gezet. Sport man 1 klopte L. D. W. S. 2 met 31. In 3 A kregen R. C. L. 3 en Alphen 5 met 33 elk een winstpuntje. Leidsche Boys 3 wist met 32 Roodenburg 3 te slaan. L F. C. gaf D. S. O. 2 een 20 nederlaag. 3 B bracht Lugdunum 5 een 62 over winning op T. O. N. A. 2. A. S. C. 4 moest met 21 haar meerdere erkennen in L. F. C. 5. Leidsche Boys 4Alphia 5 speelden 33 gelijk. In 4 A wist L. D. W. S. 3 met 5—3 van Alphen 6 te winnen. Lugdunum 7 speelde een puntloos spel gelijk tegen Sportman 2. L. D. O. 2 kreeg thuis met 42 klop van L. F. C. 7 sloeg in 4 B D. S. O. 3 met 2—1. Burgerveen 2 bleef met 42 de baas over Lugd. 6. U. V. S. 7 en Alphia 6 speelden 33 gelijk. Lugdunum (a) juniores speel de tegen A. S. C. 22 gelijk. De juniores van L. F. C, behaalden een 3—0 overwin ning op U. V. S. (b). De (b) juniores van Lugdunum hielden zich kranig, al moes ten zij ten slotte met 54 verliezen tegen Roodenburg. Sportman zag zich met 51 geklopt door U. V. S. (a). o DE L. V. B.-COMPETITIE. In de juniores competitie van den L. V. B. is in afdeeling B als nog ingedeeld L. F. C. (b) In 3 B der Zaterdagmiddag competitie Quick Boys 4. Dit elftal speelt slechts een halve competie. o L. V. B.-SPELERS GESTRAFT. Door het L. V. B bestuur werden onder staande straffen uitgedeeld. 1. S. L. F.-speler kreeg een waarschu wing. 1 S C. O. en 1 Fides Pacta speler ge schorst voor 3 wedstrijden. 2 Alphen juniores geschorst voor 4 wed strijden. 1 S. C. O speler geschorst voor 6 wed strijden. OPROEP SCHEIDSRECHTERS. In het aantal scheidsrechters voor de Zaterdagmiddagcompetitie van den L. V. B. ruim voldoende, voor de Zondag competitie is het tot nu toe slechter ge steld. Moeilijk, zeer moeilijk ls het voor de scheidsrechterscommissie, vooral nu de competitie zoo belangrijk is uitgebreid voor alle wedstrijden voor goede leiding.te zorgen. We doen daarom namens den L. V. B. nogmaals een beroep op diegenen die een wedstrijd kunnen lelden zich spoe dig als scheidsrechter voor den L. V. B. op te geven bij den secr.-penningmeester Kastanjekade 4. telefoon 2116. o LUGDUNUM—L. F. C. In dezen a.s. Zondag te houden wed strijd komt L. F. C. als volgt uit llinks naar rechts): doel: H. Duffels; achter: P. v. d. Plas en J. Koning; midden: L. Vliegenthart, J. Segaar en H. Neuteboom; voor: J. v. d. Blom. A. J. Nagtegeller, A. v. Leeuwen. K. Segaar en J. A. Siebert. Res.: F de Vos. o U. V. S—A. S. C. In den wedstrijd U. V. S.A. S. C. zal A. S. C. Zondag a.s. in de volgende opstel ling uitkomen (rechts naar links): Doel: Westen; achter: Janssen en Le- francy; midden: Parmatjo, Josson en Han; voor: de Ruiter, v. Goor, Tjlam, de Jongh en v. d. Leeden. Het is nog onzeker op welk terrein de wedstrijd wordt gespeeld. WATERPOLO. COMPETITIE HAAGSCHE ZWEMBOND. ZianL.Z.C. 5—3. In de overdekte bad- en zweminrichting De Regentes te 's-Gravenhage heeft gis teravond voor de eerste klasse van de door het district Den Haag van den N. Z. B. ingestelde wintercompetitie de ontmoeting plaats gehad tusschen het pas naar de eerste klasse gepromoveerde Z.I.A.N. en de Leidsche Zwemciub. De volgende zeventallen gingen te water: Z.I.A.N.: Schevelenbosch, doel; G. Hegi, C. de Haas en de Kok, achter; v. Hal, H. de Haas en v. d. Voet, voor. L.Z.C.De la Court, doel; Van Helvert, Elzinga en van Ingen Schenau, achter; Buys, de Reede en Munting, voor De eerste aanvallen waren voor de Hage naars, doch er werd bij het schieten slecht gericht, zoodat succes uitbleef. Toen de gasten enkele aanvallen ondernamen, had de watervlugge Buys vrij spoedig suc ces en met ebn geweldig hard schot werd Schevelenbosch gepasseerd (01). Lang duurde de vreugde over dezen voorsprong niet, want nadat Hegi den bal goed had opgebracht en naar van Hal had doorge zonden, zag deze kans den gelijkmaker te scoren (11). Uit een snellen aanval der Leidenaars door v. Helvert geleid, wist Buys ineens in te zetten, zoodat de Lei denaars andermaal de leiding hadden (1-2) Na rust wist Kok het leder vrij spoedig goed vrij te maken. Met enkele krachtige slagen zwom hij snel op en hij besloot met een uitmuntend schot, dat tie partijen weer gelijk bracht (22). De Leidsche doelverdediger kreeg het hierna enkele malen hard te verantwoorden, en toen op een moment Hegi minder fair werd be werkt. passeerde hij den bal naar Kok. die met een scherp schot van dichtbij de Hagenaars de leiding bezorgde (3—2). De gasten zagen kans gelijk te ifiaken, nu door Elzinga (3—3) Hierna beheerschten de Hagenaars het spel vrijwel geheel en voordat het eindsignaal weerklonk, hadden Kok en H. de Haas kans gezien den stand tot 53 op te voeren. Vad. WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE VAN MONTREAL. Piet van Kempen tweede. De eerste „Zesdaagsche" van het nieuwe seizoen werd te Montreal (Canada) be ëindigd. Het koppel Peden-Lepage werd winnaar met een puntental van 1148 Het koppel, gevormd door den Neclerlandschen renner Piet v. Kempen en Audy veroverde de tweede plaats. De gedetailleerde uitslag luidt: 1. Peden-Lepaga. 1148 punten Op één ronde: 2. P. van Kempen-Audy, 772 pnt.; 2. H. Horder-Zach, 427 pnt.; 4. Gachon- Defilippo. 400 pnt. Op twee ronden: Cross- ley-Baggio, 827 pnt.; 6. R. Boogmans-Rijs, 427 pnt. Op vier ronden: 7. Dempsey- Fielding, 750 pnt. Ril TARTEN. LISSER BILJART-KRING. De indeeling der competitie van den „Lisser Biljart Kring" is als volgt: lste afd.: Excelsior I. L. U. T. O. I, O. N. A. I. Studio I, V. V. I. O. S. I. 2de afd.: Excelsior II. L. U. T. O. 2. O. N. A. 2, Studio 3 en 3. V. I. O. S. 2. 3de afd.: Excelsior III. L. U. T. O., Stu dio 4 en 5. Het progTamma is als volgt: Donderdag 29 Oct.: Excelsior I—V. I. O. S. I; Maandag 2 Nov.: Excelsior 2— Studio 2: Dinsdag 3 Nov.: V. I. O. S. 2— Studio 3; Woensdag 4 Nov.' Studio I— O. N. A. I; Maandag 9 Nov.: O. N. A. I —Excelsior. PAARDENSPORT. ALGEMEENE LEIDSCHE RIJCLUB. De Alg. Leidsche Rijclub hield in café „In den Vergulden Turk" alhier haar jaar- lijksche algemeene vergadering. Voor het nieuwe vereenigingsjaar werd het bestuur als volgt samengesteld: C. Colpa. voorzitterë J. H. O. van Embden Grondijs, vice-voorzitter; mej. E. v. Schaik, Raadhuislaan 1, Wassenaar, secretaresse; N. v. Ginkel, penningmeester; mej. C. de Vlieger en F. C. Noest, commissarissen. Besproken werden o.a. de plannen voor het nieuwe seizoen, welke omvatten ver schillende wandel- en terreinritten in de omgeving van Leiden, Wassenaar en Den Haag, een enkele cross, onderlinge wed strijden. enz. Teneinde te komen tot grootere ritten en meer uitgebreide wedstrijden zal tevens getracht worden contact te krijgen met ruiters in de omliggende plaatsen, voor namelijk Den Haag en Haarlem. In de vergadering werd voorts medege deeld dat, hoewel, thans door ruiters van de Leidsche Hout nog geen gebruik kan worden gemaakt, de belangen van de rui tersport door de bevoegde autoriteiten niet uit het oog worden verloren, en dat het niet lang meer zal duren of ruiter èn paard zullen ook van „de Hout" kunnen genieten. TIJDSCHRIFTEN. Sport in Beeld. Het nog ongeslagen „Feyenoord"-elftaI neemt deze week de eere-plaats in. Foto's van de najaars- reunie der K. N. M. V. te Arnhem met de Kampioenschapsritten. de uitreiking van de Silver Vase, een slipjacht van de Noord- Holiandsehe Jachtvereeniging en de be langrijkste voetbal- en hockey-wedstrijden vullen het nummer aan. RAAD VOOR DE SCHEEPVAART. Deze Raad heeft uitspraak gedaan inzake De stranding van den motorlogger „Ver trouwen" KW 112 nabij Castricum tijdens mist. De Raad kan niet de juistheid aan nemen van het door de beide betrokkenen verklaarde omtrent de plaats van afvaart voor de thuisreis. Nu noch aan de verklaringen van beide betrokkenen, noch aan die van getuige van B. geloof kan worden gehecht, hebben beide betrokkenen zich aan nalatigheid schuldig gemaakt, door een gevaarlijken koers nabij de kust. in een tegen de kust in loopende richting te volgen met volle kracht en in dichten mist. zonder vol doende voorzorgsmaatregelen te nemen. De raad straft mitsdien den schipper met een schorsing voor den tijd van veer tien en den stuurman met een schorsing voor den tijd van acht dagen in hun be voegdheid als zoodanig. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE HUURVERHOOGING IN DE KOOÏ. Het feit, dat in Uw Blad de motie is ge publiceerd, aangenomen in een vergadering van leden der Buurthuurdersvereeniging „De Kooi" gehouden naar aanleiding van de verhooging der huren der woningen, eigendom van de Vereenlging tot Bevorde ring van den Bouw van Werkmans woningen te Leiden, dwingt ons het vol gende mede te deelen: Geruimen tijd geleden bereikte het Be stuur van voornoemde Bouwvereeniging het verzoek van het Bestuur der Buurt huurdersvereeniging om in die woningen waterspoelinrichtingen aan te brengen. Het Bestuur der Bouwvereeniging ver klaarde zich bereid aan het verzoek te vol doen, doch voegde aan die bereidverkla ring toe de mededeeling, dat de groote kosten aan bedoeld werk verbonden, na tuurlijk huurverhooging zouden tengevolge hebben. De spoelinrichtingen zijn thans eenigen tijd gereed. Naast deze verbetering der woningen is de Invoering der straatbelasting aanlei ding geweest de huren te verhoogen, welke maatregel ter dekking dier belasting door het Gemeentebestuur, dat de huren moet goedkeuren, werd voorgeschreven. Uit het bovenstaande blijkt, dat de huur verhooging niet ongemotiveerd is en even min onverwacht kan zijn. Uit de aan de huurders gezonden mededeeling blijkt dit duideliik. Nu de gepubliceerde motie op eenzijdig onvolledig en onjuist ingelichten den in druk kan maken, dat het Bestuur van meergenoemde Bouwvereen. zijn sociaal werk onsociaal doet, meent het genood zaakt te zijn deze verklaring openbaar te maken. Namens het Bestuur der Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen te Leiden Prof. Mr. D. VAN BLOM, Voorzitter. Mr. E A. COSMAN, Secretaris. TIJDSCHRIFTEN. Het R.-K. Bouwblad bevat de volgende artikelen: Een nieuw museum te Brugge. Hedendaagsche kerkmeubelen. De aanspra kelijkheid van architect en aannemer na oplevering en goedkeuring. De lijn der snelheid. Het moderne museum. Bouw woede in Amsterdam-West. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Gratificatie gemeente-opzichter. Geld- leening. Werkloozensteun. De begrooting goedgekeurd. De raad kwam in voltallige vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester. Deze opende de vergadering i®et gebed, waarna d3 notulen door den secretaris werden ge lezen en goedgekeurd. Hierna volgden me- deaeelingen van diverse ingekomen stuk ken, w.o. een schrijven van de Ver. van het Ned. Herv. schoolbestuur om tot stich ting over te gaan van een schoolgebouw met vier lokalen. B. en W. stellen voor om hierover nog nader met genoemd bestuur te beraadslagen, om dan te zijner tijd een beslissing te nemen. Het voorstel werd met alg. st. goedgevonden. Ter tafel wordt gebracht een voorstel van B. en W om aan den gemeente-op zichter. voor de vele werkzaamheden, bij den aanleg van de nieuwe bestrating en bijkomende werken, door hem verricht, een gratificatie van f800 toe te kennen. De heer Klaver vindt dit bedrag veel te hoog. en wenscht dit op f.400 te bepalen. De heer De Haas acht een bedrag van f. 500 voldoende. De heer Groenendijk be pleit dit op f600 te stellen. De voorzitter zegt. dat B. en W. ten volle overtuigd zijn, dat het door hun voor gesteld bedrag volstrekt niet te hoog is. Hij geeft een uitvoerige beschouwing van wat door den opzichter in deze is gepres teerd, zoowel in de voorbereidende werk zaamheden die vele zijn geweest, als bij de uitvoering van het werk. Na eenige dis cussie wërdt het voorstel van B. en W. met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. De heer De Graaf verklaart nog. dat hij oppervlakkig beschouwd de som ook wat groot vond, doch na de uiteenzetting van den voorzitter, zich hiermede geheel kon vereenigen. De voorzitter verklaart nog dat hij alle lof heeft, voor de Leiderdorp- sche burgerij, voor de medewerking van het uitgevoerde werk. De heer Klaver informeert, naar het ge maakte trottoir vanaf dc Kalkbrug tot de openbare school, wat niet in een raads besluit is goedgekeurd, en wat of de reden is waarom wel de eene kant, en niet de andere in orde is gemaakt. De voor zitter verwijst den heer Klaver naar een desbetreffend artikel van de gemeentewet; wat de eerste vraag betreft. Wat de tweede vraag aangaat, hiertoe kon nog niet wor den overgegaan, omdat de gemeente daar niets over te zeggen heeft. Doch B. en W. zijn werkzaam, om ook dit tot een goed einde te brengen. De heer Klaver is met de gedane uiteenzetting tevreden. De voor zitter doet nog mededeeling dat Ged. St. goedkeuring hebben verleend, aan den verkoop van een gedeelte bouwterrein aan den Hoogmadesche weg aan de Gebr. Mol alhier, die reeds een begin hebben ge maakt voor het bouwen van een viertal woningen Vervolgens werd vastgesteld een ontwerp verordening voor de rooilijnen aan den Hoogmadescheweg en Hoofdstraat, vanaf Brrggestraat tot Hoogmadescheweg. Even eens werd vastgesteld een verordening op de woningwet en algemeene politieveror dening. nadat de voorzitter hiervan een uitvoerige toelichting had gegeven. De voorzitter stelt nu aan de orde. om een wijziging te brengen aangaande een vorig genomen besluit d.d. 1 Sept. 1931. In een uitvoerige uiteenzetting memoreert hü het laatste raadsbesluit, en deelt mede dat na overleg, een regeling is getroffen met de Nationale Levensverzekeringsmij. te Rotterdam aangaande een geldleenine van f.150 000 tegen een rente van 41/4. pCt. met aflossing over 30 jaren. Aange nomen. Tevens werd het voorstel van B. en W. met alg. st. aangenomen, om een geldieening te verstrekken aan de gemeen ten Ginneken en Budel voor den tijd van 2 November tot 31 December 1931 te°™ een rente van 3'/s pCt. Het voorstel om de begrooting van he' Armbestuur op inkomsten en uitgaven te bepalen op f. 1400. werd aangenomen, na' dat de heer Klaver op een vraag v0lle- dige inlichting had bekomen Om de aangekochte bouwgronden te brengen onder het grondbedrijf wetd eveneens goedgevonden. Op voorstel van den voorzitter werd aangenomen om punt 14. vaststelling begrooting 1932 aan het slot- te behandelen. Met het oog op de werkverschaffing stellen B. en W. voor. om het in gereed heid brengen van het aangekochte bom. terrein, te doen uitvoeren door werk- loozen, waaronder ook wordt bedoeld het dempen van de sloot langs het Van Leeu- wenpark. Dit voorstel werd met algem stemmen aangenomen. Wat de steun en uitkeering aan werkloozen betreft is het gemeentebestuur aan het Rijk en ministe- rieele beschikking gebonden. Voorgesteld wordt aan uitgetrokken werkloozen en on georganiseerden uit te keeren 4 werkdagen tegen f. 3 per dag voor een gezin, kinder toeslag voor elk kind dat ten laste van het gezin komt f0.50 en huurtoeslag f. i boven f. 3 huur per week. Voor de geor- ganiseerden wordt dit op f. 1.50 gebracht Van eventueele gezinsinkomsten kan dit tot twee derde in mindering worden ge- bracht. Voor alleen zijnde ongehuwden wordt dit bepaald op f. 2 per dag. De voorwaarden aan deze regeling ver bonden. dat geen herberg door de tewerk- gestelden mag worden bezocht. Na eenige bespreking waarin de heeren Klaver en De Haas hun meening te kennen geven, dat de georganiseerden, hoewel zij wekelijks hun contributie offeren, niet in de con ditie verkeeren als de ongeorganiseerden. Nog vraagt de heer Klaver of de regeling wordt uitgevoerd zooals zij is voorgesteld. De voorzitter zegt dat. wanneer dit niet zoo mocht zijn, hij daarover klachten kan inbrengen, en wat betreft de verschillen van de al of niet georganiseerden, B. en W. hierover zullen beraadslagen. Het voorstel van B. en W. wordt met alg. st. aangenomen. Daar het terrein voor het begraven van de cadavers van de uit nood geslachte dieren te klein wordt, stellen B. en W. voor. daarvoor een terrein te huren in eigendom van den heer J. D. van 't Riet, voor een huurprijs van f.30 per jaar. Na dat nog een wijziging is aangebracht in de algemeene voorwaarden verkoop ge meentelijk bouwterrein, behelzende het opleggen van boete, van niet nakomen der verordening, stelt de voorzitter de begroo ting 1932 aan de orde. Over enkele arti kelen worden door enkele leden vragen ge daan. De heer Groenendijk zegt. dat hij opgemerkt heeft, dat een post op de be grooting is gebracht van f. 14000 voor het maken van een brandvrije kluis, hij acht die som schrikbarend hoog. De voorzitter geeft hiervan toelichting en merkt op dat Ged. St. hebben aangedrongen op het ma ken van een brandvrije kluis voor het archief. Daarbij komt dat de lokaliteit van het gemeentehuis zeer beknopt is, zoodat zelfs voor den gem.-ontvanger geen afzon derlijk verblijf voorhanden is, wat toch noodzakelijk is voor de discretie inzake de personen, welke hem wenschen te spreken De voorzitter deelt nog verder mede, dat deze som wel op de begrooting is ge-j bracht, doch dat den raad hierover naderel voorstellen zullen worden gedaan. De begrooting wordt met algemeene st. goedgekeurd. Na rondvraag sloot de voorzitter de ver gadering. RECLAME. [DRAI5IMvan\ALKÉMBURG>- \tt A ••iLE.VERTRAMI T~-LEEUWARDEri- J 3024 AALSMEER. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Vrijdag middag in openbare zitting bijeen. De agenda bevat o.m. de volgende punten: Bespreking werkverschaffing in den a.s winter: a. benoeming van een commissie voor werkverschaffing, bestaande uit 7 werkgevers en 7 werknemers; b. v°orstel tot aanleg van de Columbialaan, traject S:onim:erweg tot Hor.ensia aan (io.ga.ga" weg tot de nieuw te bouwen openbare school); c bespreking andere werken, welke voor uitvoering ter verlichting der werkloosheid in den land- en tuinbouw in aanmerking komen. B. en VV. stellen voor, in overleg met de Commissie van Gemeente werken: Vast te stellen een concept raads besluit tot aankoop van enkele perceels gedeelten voor verbreeding van den Oost- einder weg tusschen Kerkweg en Schinkel- dijk; onderhands te verhuren aan de ten toonstellingscommissie de gereserveerde ter reinen in den Stommeerpolder, nabij de Poeltjeskluft, met ingang van 1 Januari 1931. tegen een huursom van f.3250 per jaar. Ingekomen is een adres van de Bouwvereeniging „Goed Wonen", om de medewerking der gemeente voor den bouw van 40 a 50 arbeiderswoningen aan de Primulastraat en Spoorlaan in Plan Zuid, B. en W. stellen voor het atdres te ren- voyeeren naar zijn college om prae-advies, in overleg met de commissie van gemeente werken. Rozendiefstal. De bloemisten Gebr. de Vr., in het Oost einde, kwamen, toen zij hun rozen wilden snijden, tot de minder prettige ontdekking, dat anderen hun reeds vóór waren geweest en ongevraagd des nachts de beste hadden weggenomen. Het helder schijnend maan tje was de dieven blijkbaar van goeden dienst geweest. Dergelijke diefsta'len komen hier nog al eens voor, doch niet veel gebeurt het dat de daders ontmaskerd worden. De heer J. C. M. Mensing, secretaris van den Aalsmeerschen Tuinbouwhond, is benoemd tot ridder van dc Italiaansche Kroonorde. 2-*

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6