72ste Jaargang dinsdag 27 october 1931 No. 21965 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Scherts In Schets. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentlên uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlên 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlên uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT? Voor Leiden per 3 maanden f.2.35, per week t.0.13 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f.2.35 -jl portokosten. öft nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEIDEN, op MAANDAG 2 NOVEMBER 1931, des namiddags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steenschuur 21). De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een Adjunct-Direc teur der Gemeentewerken. (266). 2o. Praeadvies op het verzoek van C. A. Allers. om ontslag als onderwijzer aan de opleidingsschool voor U. L. O. aan de Drift straat. (267) 3o. Voorstel tot aanvaarding van de door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland verleende vergunningen tot het leggen en exploiteeren van een hoogspanningskabel ten behoeve van de stroomlevering, res pectievelijk aan de firma S. Bodegraven te Nieuwkoop en de firma J. C. P. Janmaat te Waddinxveen. (268) 4o. Voortzetting van de behandeling van het praeadvies op het voorstel van de heeren Wilmer, Huurman en Wilbrink, Inzake het ontwerpen van nieuwe plannen voor den bouw van het nieuwe Raadhuis en de aanwijzing van de plaats voor dat Raadhuis. (247) 5o. Voorstel inzake wijziging van de overeenkomst met de sociëteit ;,Amicitia", betreffende de uitgifte in erfpacht van een gedeelte grond nabij.de Rijnsburger- brug. (211) 6o. Voorstel tot ondershandsche op dracht van de levering van de Ingekomen Stukken en van een gedrukt steno-analy tisch verslag van de Handelingen van den Gemeenteraad, aan de N.V. Boek-, Cou rant- en Handelsdrukkerij voorheen J. J. Groen en Zoon. (269) 7o. Voorstel tot aankoop van een 20-tal huizen aan de 1ste Huigdwarsstraat en van die straat zelve. (270) to. Voorstel tot verkoop van de percee- I ten aan de Korevaarstraat, Sectie D, Nis. M en 961 §ed., aan de N.V. „Leidsche ftploitatie-Ma'atschappij van Onroerende Goederen". (271). 9o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de aanschaffing van een 20-tons dekschuit en twee 10- tons overdekte ruimschuiten voor den dienst der Gemeentewerken. (272). 6629 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeenè kennis, dat door ben vergunning is verleend aan: a. A. J. van Berge Henegouwen en rechtverkrij genden, tot het uitbreiden van de smederij in het perceel Hoogewoerd No. 169, Sectie D. No. 951; b. W. van Dijk en rechtver krijgenden, tot het oprichten van een tim merwerkplaats in het perceel Morschweg No. 140, Sectie P. No. 876. 6657 A. VAN DE SAN DE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 27 October 1931. HET GEHEIM VAN EEN TESTAMENT. IN VERBAND MET ONZE DAGBLAD-PRIJSVRAAG. Een der inzenders aan onze prijsvraag zendt ons het volg:ende schrijven: Slechts weinigen dergenen, die hun krachten beproefd hebben op de prijs vraag van het Leidsch Dagblad „Van Grofsmederij naar Zoutkeet" zullen be kend zijn geweest met de voorgeschiede nis daarvan. Inderdaad: Romantisch is de gebeurte nis, die zich enkele weken geleden begon te ontrollen voor sommige betrokkenen in onze goede oude Sleutelstad. Begin October vond een onzer stadge- nooten in een oude foliant een verzegelde enveloppe, geadresseerd aan de „Erfgena men van Ysbrandt Jansz van Sluyten- burch. Bij opening bleek het verzegelde pakket net testament te bevatten van dezen Van ïRRo Jjburch. opgemaakt in het jaar w?' inhoud was vrijwel onbegrijpelijk totdat een historisch onderzoek licht bracht. .Alvorens dan ook den inhoud van het testament mede te deelen, zal het tot goed ,c?aarvan noodzakelijk zijn eerst „3C historische bijzonderheden te be kwamen die nasporing aan het licht .-.J^.jnoeten daartoe teruggaan tot het hnr,H tt 0p den 14den Maart 1477 ver bot,» vrouwe Maria van Bourgondië bij en f*°°i handvest in Holland, Zeeland tot I? w and zout te winnen door zekere knirüf j gebrande aarde met zeewater te Dp t«' iaar zulks te veel land verslond, hetroon? voerde nu vreemd zout in, Daar grauw en niet zuiver was. Mrbt Lr1 de Middeleeuwen evengoed toe- 1 °P waren bestond, als in dezen tijd van Overheidsbemoeiing werd de invoer of in ieder geval het gebruik van dergelijk verontreinigd zout verboden en ging men dientengevolge naar middelen zoeken om het zout te reinigen. Daartoe vond men de Zoutkeeten uit. Zoo werd ook in Leiden in het jaar 1557 de eerste Zoutkeet in gebruik genomen met Octrooi van den Graaf van Holland. Philips, Koning van Castilië etc. etc. Grave van Habsborch, van Vlaendren, van Artois, van Bourgoingnen Palsgrave ende van Henegouwe, van Hollant, van Zeelant etc. etc. vond vijf jaren later goed, dat de beide oprichters voortaan ieder afzonderlijk een Zoutkeet zouden exploiteeren met uitsluiting van ieder ander „op twee mijlen nae onser voirsz. Stede van Leyden". Dit Octrooi werd nog eenige malen verlengd. Den 28sten April 1578 verleenden Heem raden van Rijnland aan deze zoutzieders Consent tot gebruik van „de nieuw ge- graave Graft door de Duinen", het Malie- gat geheeten, gegraven op kosten van „het Gemeene landt van Rijnlandt door de Duynen tot Catwijc, responderende uyt den Ryn tot aan de Zee toe". Zij moesten echter „tot geryff van de pas serende man tot haeren costen een brugge over die voornoemde gracht doen leggen". In 1638 werd een dezer Zoutkeeten af gebroken om plaats te maken voor de te bouwen Marekerk. Inmiddels was bij de vergrooting der Stad in 1612 op eenige ledige erven aan de Oude Cingel omtrent de (oude) Zylepoort een nieuwe Zoutkeet opgericht door Ysbrandt Jansz van Sluytenburch. Van deze Van Sluytenburch nu was het testament afkomstig, dat op zoo toeval lige wijze na twee en een halve eeuw te recht kwam en waarin was bepaald dat hij aan een nader genoemden neef legateer de eenige waardevolle effecten gedepo neerd bij zijn notaris mits deze neef en nu volgde een zeer zonderlinge bepaling te voet en zonder het passeeren van eenige beweegbare brug van zijn eigene woonplaats gelegen daar waar nu de Kon. Nederl. Grofsmederij is gevestigd, zoude komen naar des erflaters Zoutkeet op de Oude Singel. De vinders van het testament hebben zich het hoofd gebroken over de vraag wat de oude Heer van Sluytenburch wel met deze wonderlijke bepaling bedoeld had. Wat bleek bij zorgvuldige nasporing? De Heer Van Sluytenburch leefde op zeer gespannen voet met de schelpvoer ders, die ook gebruik maakten van het bovenvermelde Mallegat over het onder houd van dit water. De eenige weg nu, die voldeed aan de bepaling uit het testa ment, voerde van 'sneefs naar Ooms wo ning over de brug, die op kosten van de Zoutkeet was aangelegd over het Malle gat en langs deze gracht zelf. Gezien de bestaande vijandschap was deze tocht dus niet zonder gevaar en bleek Oom zijn Neef niet al te gemakkelijk aan zijn erfe nis te willen laten komen. Over deze familiekwestie bekommerde men zich verder minder. Allereerst werd onderzocht welke notaris tegenwoordig in het bezit van het in het testament be schreven pak effecten was. Dit bleek te zijn Notaris L. D. op het Noordeindsplein terwijl er behalve de vinder van het testament, nog vijf andere nakomelingen in leven bleken te zijn, die in dezen crisis-tijd wel wat voor een erfenis voel den. De Notaris wilde niet tot opening van het parket overgaan alvorens aan de bepalingen van het testament voldaan was, zoodat op een zonnigen herfstmor gen zes zenuwachtige erfgenamen in spe, vergezeld van Notaris L. D. en 2 getui gen, op weg togen om des Heeren Van Sluytenburch's laatsten wensch te ver vullen. Gewandeld werd: Grofsmederij, .Zuidsingel, Heerengracht, Nieuwe Rijn, Karnemelksbrug, Gangetje, Steenschuur, Douzastraat, Witte Singel, Jan van Goyenkade, van Wouterenbrug, Zwarte Weg, Jaagpad langs de Vliet, Allemans- geest, Sint-Nicolaasbrug, Voorschoter straatweg, de Vink. Haagsche Schouw, Valkenburgerweg, Valkenburg. Bij het Openbare Voetveer wilden eenigen der erfgenamen, die hun ongeduld niet kon den bedwingen, daarover trekken om den weg te bekorten. De Notaris achtte het echter gezien des erflaters klaarblijke lijke bedoeling beter naar Katwijk aan Zee te gaan om daar de Binnensluizen over te gaan en het Kanaal te volgen tot den bitumenweg. Hier wilden enkele tochtgenooten het paadje lan£s net Oegstgeester-kanaal volgen, doch de No taris wees hun met nadruk op een bepa ling van het testament, waarin vastgelegd was dat de openbare weg moest worden gevolgd, terwijl dit paadje aan Rijnland toebehoorde Men volgde dus den bitu menweg en ging daarna rechtsaf naar Rijnsburg. Vervolgens: Voorhouterweg, Brouwerstraat, Splitsing Rijnsburg, Rijn- zichtweg, Rijnsburgerweg, Stationsweg, Rijnsburgersingel, N. Mare, Langegracht N.Z., Oostdwarsbrug, Oostdwarsgracht, Oude Singel. Zoutkeet, waar de verdeeling van den buit zou plaats vinden. Na het vervullen van de noodige forma liteiten vond onder algemeene spanning, de opening van het pakket plaats. De notarisklerken rekenden een wijl en Notaris L. D. deelde mede, dat hij zou overgaan tot uitbetaling van elk der zes erfgenamen van een som van vijftien gulden, aangezien de betreffende valuta nogal gedeprecieerd was. Hoewel dit eerst wel tegenviel (ja: als men op een flinke erfenis gerekend heeft) was tenslotte ieder toch in zijn schik met deze belooning voor een ferme wandeling door Leiden en Omgeving. Noot van de redactie: Wij hopen Vrijdag te ontsluieren wie de gelukkige erfgena men zijn! UITVOERING MUZIEKSCHOOL TOONKUNST. Met frissche moed is het concertleven ingezet! In alle steden wijdt groot en klein zich weer in Vrouwe Musica: de volleerden gaan voorop, de nog onvolleerden volgen met de animo en het idealisme, die de jeugd eigen zijn. Men weet het: niet in alle opzichten gaat deze ijverige muziek beoefening tegenwoordig in de juiste rich ting, tè veel wordt dikwijls gestreefd naar onmiddellijk en goedkoop succes, waaraan helaas ook vele talentvolle componisten van dezen tijd voor beter werk voorbe schikt, v.n. uit materieele overwegingen en rekening houdend met den smaak van 'n groot deel der massa zich schuldig maken. Maar: de „hoogere" muziek verdient het door de eeuwen heen, dat zij ten volle geëerd wordt en blijft. Nog zijn gelukkig velen niet gegrepen door de cultuuraf brokkeling, waardoor het heden zich helaas te dikwijls kenmerkt. Nog zijn er velen in deze woelige, onrustige jaren, vol van sensatie en vol van sensatiezoeken en -behoevenden, die zich aan de schatten, ons door de bezonken klassieke compo nisten geschonken, blijven wijden. Er is een kern: en daartoe behooren, zij het in beperkten kring, de krachten, verbonden aan de Muziekschool Toonkunst, die hun leerlingen bekend maken met de muzikale uitingen, welke klassieke roem verwierven. Al kunnen wij ons ontegenzeggelijk soms een interessanter en waardevoller greep uit de muziekliteratuur voorstellen, toch bracht de openbare les van gisteravond weer veel, dat goede smaak en juist in zicht bewees. De keuze van Dvorak's Ter zet voor twee violen en alt achtten wij nu juist niet de gelukkigste maar de vertolking door Ton Heering, Ruth Horst en Frank Wensink getuigde reeds van een goed be grip en aanpassingsvermogen. Er waren op dezen avond twee hoogtepunten: Corelïi's Concerto grosso No. 8 en Debus sy's Vioolsonate met pianobegeleiding. Het Concerto grosso, in de muzikale ontwikkeling gevolgd door het solo-con cert en de concert-symphonie, zooals Arnold Schering het type zonder solo-in strumenten noemt, ontstond in het laatste deel der 17de eeuw: een groep van ver schillende concerteerende instrumenten (Concertino) is hier gesteld tegenover begeleidende harmonisch aanvullende in strumenten Bononcieri, Stradelli, Corelli; zij waren de eersten die dit genre brach ten, gevolgd door een Torelli, Muffat, Gre- gori Vivaldi, Ver acini en tenslotte de groote Handel, die evenals Corelli een twaalftal aan het nageslacht schonk. Corelli vond in Handel een gelijkwaar dig navolger en al stellen wij de Concert! grossi van den laatste hooger (hij was dan ook zoo veel verder!), toch heeft ook de beroemde Italiaansche violist ons on verwoestbare melodische schatten ge bracht, waarvan gisteravond dan ook weer in ruime mate kon genoten worden. De kleine jeugdorkestklasse heeft zich hierin al dadelijk van een uitnemende wijze doen kennen: beschaafd spel, groote gevoeligheid, mooie nuanceeringen, alle maal reeds eigenschappen, die wij bij deze jonge menschen hoog weten te schatten. Men kon zien, met welk een vreugde en liefde zij op Corelïi's meesterwerkje had den gestudeerd: zij wisten er dan ook al heel wat van te maken. Goed zoo! Dat belooft reeds veel voor de toekomst! De eerste violist wist mooi leiding te geven hij beschikt over een uitstekend instru ment. Onmiddellijk hierop noemen wij het voortreffelijk spel van Kitty Raphael, die de vioolsonate van Debussy speelde, vol geniale vondsten, maar niet dankbaar voor het groote publiek. De opvatting van deze delicate compositie denken wij ons speelscher, luchtiger, sneller, minder ro mantisch (Thibaud!). Maar dat doet niets af aan de technische en muzikale be kwaamheden van deze rasvioliste, wier rust en beheersching opmerkelijk zijn toe genomen sinds wij haar het laatst hoor den. Eigelijk is zij veel te ver voor een avond als deze! Mej. E. A. L. Modderman begeleidde uiterst volgzaam en dat wil wat zeggen in dit moeilijke werk, waar iedere noot zijn waarde heeft! Nog zij vermeld het reeds goedgevor- derde cellospel van Mark Bruining een uitstekende basis is reeds gelegd, over een aangename toon wordt al beschikt en de vertolking der Six études van Schu mann, in canonvorm gearrangeerd door Debussy, waarmee de dames Bik en de Graaf een vriendelijk succes oogstten. Nog meer afwisseling zal deze weinig gespeelde études intusschen ten goede komen. De heer den Boer zong de bekende aria „So ihr mich von ganzem Herzen suchet" uit Mendelssohn's Elias. 't Was wij zijn het immers bij Toon kunst gewend! weer een avond, die tot groote vreugde stemde. Weer wérd bewe zen, wat onder goede leiding door dilet tanten te bereiken is en welke groote cul- tureele belangen door deze school bij voortduring en met een onverflauwd en thousiasme, gediend worden. Een ♦opge wekt gestemd publiek, w.o. het bestuur en de nieuwe directeur, de heer Richard Boer, waren onder het dankbare gehoor. Moge de muziekschool onder de nieuwe leiding een toekomst van grooten bloei tegemoet gaan. Dat wenschen wij van harte! ERGENS ACHTER KOMEN. NED. VEREEN. VAN CHR. TECHNICI. Lezing van aen heer A. C. Vreugdenhil. In het gebouw „Patrimonium" hield gis teravond de afd. Leiden van de Ned. Chr. Technici een vergadering, de eerste van het winterseizoen. De voorzitter, de heer D. Hendriks, heette, na de opening op de gebruikelijke wijze, de weinig talrijke aanwezigen hartelijk wel kom speciaal den spreker voor dezen avond den heer A. C. Vreugdenhil en den propa gandist van den Bond, den heer Meyer. Spr. wees voorts, naar aanleiding van het voorgelezen Schriftgedeelte op den ernst der tijden, waarover de heer Vreugdenhil het woord zou voeren. Spr. memoreerde verder met dankbaarheid den groei van de afdeeling, die momenteel 26 leden telt, een getal dat nog nooit in Leiden bereikt is. Na nog eenige huishoudelijke mededeelin- gen te hebben gedaan, verklaarde spr. de vergadering voor geopend met zijn beste wenschen voor het welslagen er van. Na mededeeling van enkele ingekomen stukken kreeg de heer A. C. Vreugdenhil, tweede voorzitter van het hoofdbestuur, het woord om te spreken over „De technici en de crisis". Spr. begon met te wijzen op den ernst van den tijd, zooals o.a. blijkt uit het groot aantal werkloozen (250.000 in Nederland en pl.m. 4.000.000 over de ge- heele wereld). Als een der oorzaken van de crisis geldt de rationalisatie, met gevolg de overproductie. Het is waar, dat dit inderdaad een der groote factoren is, zoo als spr. met verschillende voorbeelden aan toont. Toch behoeft de rationalisatie niet de crisis te veroorzaken. De S.D.A.P. zoekt deze oorzaak meer in het huidige produc tiesysteem, in het kapitalistische stelsel. Van rechts naar links geeft men elkander de schuld. Dr. Colijn ziet de oorzaak in de door den oorlog uit elkaar gelagen finan- cieele verhoudingen bij de staten onder ling en in het eigen land. Dr. Colijn heeft de crisis in ons eigen land voorzien, zooals hij verklaard heeft. Van alle mogelijke kanten heeft men naar een oplossing van de kwestie ge zocht en oplossingen aangewezen: vermin dering van den arbeidstijd, het productie proces nemen uit de handen van het parti culier belang (Wibaut); verlaging van de hooge tarief muren (Serrarens). Spr. citeerde uitvoerig uit de conclusies van het Sociaal Economisch Congres, dat on langs te Amsterdam is gehouden en waar van de hoofdzaak is een systematische wijziging van het economisch productie systeem, waartoe verschillende landen overgaan en dat, volgens sommige uit latingen ook bij ons aanstaande is. Een der buitenlandsche economische kopstuk ken heeft het plan geopperd van een „wereld vijf jarenplan". Schouten heeft bij de bekende onlangs gehouden interpella tie in de Tweede Kamer zich voor de zgn. plan-Wirtschaft uitgesproken, maar acht wereld-plan-wirtschaft onuitvoerbaar. Met al deze oplossingen blijven we in tusschen midden in de crisis zitten. Een van de zwaarst getroffen bedrijven is ongetwijfeld de metaal-industrie. Een van de groote factoren daarvan is de uit schakeling van Indië als afzetgebied. Practisch ervaart men hierdoor wat de doorvoering van de leus „Indië los van Holland" voor gevolgen zou hebben. In de bouwvakken is het nog niet zoo erg slecht, maar hier loopt men altijd achter de feiten aan. Ook onder de technici vallen dus harde slagen. De positie van den technicus is wankel. De Chr. Vereeniging van Technici doet alles om de lasten te helpen verlich ten en niet alleen deze vereeniging maar ook allerlei andere instanties doen daar hun best voor, o.a. ook de directeuren van de Middelbaar Technische Scholen. De vereeniging van deze directeuren heeft o.a. aangedrongen op wering van buiten landsche technici uit de bedrijven. Behalve de buitenlandsche technici zijn er nog meer gevaren, zooals het feit dat in Indië geen plaats meer is en het feit dat ver- BINNENLAND. De regeering is niet bereid tot afwijking van de Successiewet, in verband met de crisis. (Binnenland, 2e Blad). Hoe de weduwe Haveman f.2000 vond. (Gemengd, 2e Blad). Vechtersbazen te Oudwoude (Friesland); één van hen zwaar gewond door revolver schoten. (Gemengd, 2e Blad). Verduistering van f. 700.000 ten nadeele der assurantie-firma Kröller te Rotterdam een vroegere firmant aangehouden. (Laat ste Berichten, le Blad). BUITENLAND. Na Laval's bezoek aan Amerika. (Buiten land en Tel., le Blad). Grandi's verblijf te Berlijn. (Buitenl., Ie Blad). Verkiezingen in Zwitserland, Frankrijk en Engeland. (Buitenl. le Blad). Een politiek incident te Warschau tus- schen Borah en den Poolschen gezant. (Tel., le Blad). schillende Ingenieurs de plaatsen der technici gaan innemen. De Chr. Vereen, van Technici kan de economische crisis als zoodanig niet tegen gaan. Wel doet ze nut in incidenteele ge vallen, waarvan spr. verschillende gevallen opsomt. Als de bedrijven weer opleven zul len intusschen uit het groote aanbod die personen worden gekozen die voor het laagste loon hun diensten aanbieden. Dat moet tegengegaan worden. Door de Vereen, zal een schema worden opgemaakt, waar mee men bij eventueele sollicitatie dient rekening te houden. Dat zal intusschen niet veel helpen als niet allen georgani seerd zijn. Daarom wekte spr. op om alle ongeorganiseerde colega's tot de organi satie te brengen. Spr. heeft het gehad over de oorzaken in de oplevingen van den economischen crisis. De grootste oorzaak en de beste op lossing heeft spr. echter nog niet genoemd. Daarmede wil hij eindigen. De groote oor zaak is de afval van den hoogen God. En de beste oplossing is de terugkeer tot de Wet en de Getuigenis. God houdt het wereldgebeuren in Zijn hand en zelf doende, wat onze hand vindt om te doen, moeten we alles aan Zijn wijs beleid over laten. Er volgde op dit referaat een uitvoerige bespreking. Hierna werden nog enkele huishoudelijke zaken behandeld. AANBESTEDING. Hedenmorgen vond namens B. en W. de aanbesteding plaats voor het maken van beschoeiingen en het leggen van bestra tingen aan de Morschkade en het dempen van een gedeelte sloot en het leggen van rioleerïngen en bestratingen aan den Haag weg. Er waren 11 inschrijvingen, door wie als volgt was ingeschreven: A. J. de Later en P. H. Meijers, Oegst- geest, perceel I f. 1990: perceel II f. 1800. J. M. v. d. Bley, Leiden, I f. 1765. Firma Jac. v. Riet, Leiden, II f. 1792. Tli. de Winter en C. J. van Weeren, Leiden, I f. 1450: II f. 1771, in massa f. 3200. C. J. Kiebert, Sassenheim, I f. 1856; II f 2489. N.V. Exp.- en Aannemersbedrijf Hout graaf en Bolsenbroek, Bloemendaal, I f. 1356: II f. 1964. N. Timmers Jr., Leiden, I en n f.4600; idem I f. 2400. Firma M. Brand en J. E. Verzwijveren, Den Haag, I f.2798; II. f.3169. H. Bax en Steenkist, Haarlem, I f. 1584; II f. 1696; idem I en II in massa f.3256. L. P. v. d. Geer en Stuyfzand, Leiden, I f 1592; H f. 1760. Andries Voordouw. Zwammerdam, I f. 1450; n f. 1650. De gunning werd aangehouden. DE HORTUS BOTANICUS. Liefhebbers van planten en bloemen zullen met genoegen vernemen, dat ge durende den winter de daartoe in aan merking komende kassen in den Hortus Botanicus voor het publiek geopend zullen zijn. Van 1 November a.s. af is de toegang vrij op de gewone uren waarop de Hortus geopend is. Het is misschien niet over bodig de kassen en zijn inhoud in de hoede van het publiek aan te bevelen. Misbruik, baldadigheden e.d. zouden het voortbestaan van deze terwille van het publiek gemaakte regeling ernstig in ge vaar brengen.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1