72lte Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 23 October 1931 Tweede Had No. 21962 verkeerd overgestoken. Op den rijksstraatweg tusschen Bussum en Laren had gisteravond een ongeluk plaats. Omstreeks half zes reed daar de heer Grootendorst uit Laren met zijn rijwiel op het rijwielpad. Zonder uit te kijken stak de heer G. plotseling den weg over. Op dat moment naderde uit de richting Amersfoort een auto. De heer G., dezen op het laatste moment nog bemerkende, wilde weder terugkeeren doch doordat de auto reeds naar links was uitgeweken werd de heer G. gegrepen en tegen den grond geslingerd. Hij bleef bewusteloos liggen. Door het harde remmen sloeg de auto over den kop. De bestuurder, de heer H. en zijn echtgenoote en dochtertje kwamen met den schrik vrij. De heer G., die eenige rib ben en een pols gebroken had, werd naar het St. Jans Ziekenhuis te Laren overge bracht. De auto werd in beslag genomen. ONVEILIG STRAND. Het strand te Scheveningen e. o. is on veilig tot Katwijk op Donderdag 29 en Vrijdag 30 October a.s. telkens van elf tot 14.30 uur, wegens het schieten met ge schut. De aandacht wordt erop gevestigd, dat het strand eerst dan weder toegankelijk is, wanneer de roode vlaggen welke de on veilige strook aanduiden, zijn wegge nomen. DIEFSTAL VAN f. 1800. Ten nadeele van den veehouder G. van ttÏ .op Heeswijk (gem. Linschoten in utrecht) is een bedrag van pl.m. f. 1800 ontvreemd. aoKa?r vernamen bewaarde hij dit loJSL ode slaaPkamer onder het bed. Het vermoeden bestaat, dat het geld al eenige dagen verdwenen is. en Ijverig onderzoek wordt ingesteld. U. D. een oplichter. Te Rotterdam is aangehouden de 25- Jarige M. P., die zich uitgeeft voor adver tentiereiziger. De man wordt verdacht zien aan verschillende oplichtingen te hebben schuldig gemaakt, waarbij hij als volgt te werk is gegaan. Hij vervoegde zich bij een drukker en vertelde dan opgebeld te zijn door het be stuur van een personeelsvereniging eener groote firma, die een of ander jubileum vierde. Men zou hem opdracht gegeven hebben om voor de programma's te zor gen. De drukker moest voor een 40-tai programma's zorgen. Vervolgens wendde de man zich tot verschillende firma die hij om een advertentie in bedoeld pro gramma vroeg. In de gevallen dat op dit verzoek werd ingegaan streek hij het geld daarvoor op en om de zaak voor den druk ker wat waarschijnlijker te maken gaf hij dezen opdracht de programma's in een of ander restaurant waar het feest volgens hem gevierd zou worden, af te leveren. De drukkosten moest de drukker rechtstreeks met het bestuur van de vereeniging ver rekenen. Op die manier heeft hij geruimen tijd geld weten te kloppen uit de zakken van argelooze ondernemers. De bedragen die hij zoodoende „verdiende" varieerden van f. 20.— tot f. 100.—. Het ondezoek is nog niet heelemaal be ëindigd doch het schijnt dat de man vrij veel slachtoffers heeft gemaakt. Besturen van vereenigingen, wier naam hij mis bruikt heeft en die een drukkersrekening ontvingen, waarvan zij niets afwisten, hebben daarvan bij de politie aangifte ge daan met het gevolg dat aan P.'s prac- tijken voorloopig wel een einde gemaakt zal worden. de inbraak bij de hema te rotterdam. Drie beroepsinbrekers aangehouden. Zooals gemeld werd, is ingebroken in het warenhuis van de Hema aan de Korte Hoogstraat te Rotterdam, waarbij de in brekers de brandkast geforceerd hebben en er met een buit van f.2500 zijn vandoor gegaan. In verband hiermede zijn door de politie aangehouden drie beroeps-inbrekers: de 38-jarige M. H., de 53-jarige A. B. en de 50-jarige T. de J. Bovendien werd gear- resteerd de sleepersknecht J. G. de J., 29 jaar, die aan de inbrekers de noodige I inlichtingen had verschaft hoe zij het pand I konden binnenkomen. Tenslotte is ook gearresteerd de 31-jarige I portier K. v. H. Deze was werkzaam op het terrein van een brouwerij dat aan den I achterkant uitkomt op het Hema-pand. j De inbrekers hadden den portier overge haald, de deuren van zijn terrein niet te i sluiten, zoodoende konden zij Zaterdag- l nacht op het terrein komen. Van de brou werij waren zij met een ladder op het dak van het warenhuis geklommen, waarna zij hierin binnendrongen. Zaterdagnacht ech ter moesten de inbrekers onverrichter zake terugkeeren, daar hun werktuigen niet sterk genoeg waren om de brandkast te forceeren. Op dezelfde wijze zijn zij Zondagnacht terug gekomen en het warenhuis binnengedrongen; dit maal met krachtiger werktuigen, zoodat zij hun slag hebben kunnen slaan. De vijf aangehoudenen hebben een be kentenis afgelegd. Een gedeelte van het gestolene heeft men kunnen achterhalen. aan de gevolgen overleden. De bejaarde wielrijder, de heer Keur, die gistemorgen op den overweg te Bentveld I door een vrachtauto werd overreden is gisteravond in de Maria Stichting te Haar- 1 lem aan de gevolgen overleden. kinderlijkje dat een. bleek te zijn. pop De machinist, die eergistermorgen zijn sneltrein van Gouda naar Utrecht bracht, deed van zijn hoogen post op de zware Jumbo ter hoogte van blok 11 in den Ach terwillens een lugubere ontdekking. Op het andere spoor bespeurde hij in 't voor bijrijden een geheel ontkleed lijkje van een klein kind, waarvan het hoofd tegen een der rails leunde en het lichaam tus schen de ijzeren staven lag. De door den griezeligen aanblik ten zeerste ont-stelde machinist gaf te Woer den waar de trein stopte, aan den sta tionschef aldaar van zijn bevindingen ken nis. De chef verwittigde zijn collega te Gouda, die op zijn beurt de politie waar schuwde. Oogenblikkelijk togen agenten en re chercheurs op onderzoek uit, terwijl men inmiddels alle maatregelen trof voor de overbrenging en het sectie-onderzoek van het lijkje. Bij voorbaat werd het gansche apparaat in werking gesteld om den dader van het afschuwelijke misdrijf te ont dekken. Gestriemd door regen en wind onder nam men den verren fietstocht van een half uur naar den afgelegen en eenzamen blokpost. De machinist had de plek nauw keurig opgegeven en het kostte weinig moeite het lijkje te vinden. Men boog zich over het inderdaad naakte figuurtje, men keek, men keek nog eens, men betastte, ja twijfel was niet mogelijk, het lijk waseen pop! Toen kwam de aap spoedig uit de mouw. Kwajongens hadden het plan bedacht en uitgevoerd. „Tel." de fraude bij den pensioenraad. Een tweede verdachte gearresteerd. In verband met onregelmatigheden bij den Pensioenraad te Den Haag gepleegd, is op grond van een door den Raad in gesteld onderzoek een tweede verdachte de schrijver le klasse R. in verzekerde bewaring gesteld. R. heeft een bekentenis afgelegd. Naar het zich thans laat aan zien beloopt het door hem verduisterde bedrag pl.m. f. 10.000. In hoeverre medeplichtigheid met den verdachte Z. bestaat is nog niet opgehel derd. Het onderzoek naar deze fraudes, die op zeer gecompliceerde wijze blijken ge pleegd te zijn, is nog in vollen gang. de bedriegers bedrogen. Twee werkloozen, resp. 25 en 26 jaar oud vervoegden zich te Amsterdam in het schoenenmagazijn van de firma B. A. P. aan den Haarlemmerdijk. Zij gaven den wensch te kennen, dat zij een paar nieuwe schoenen wilden hebben. Toen ieder van hen 'n paar aan de voeten had, verklaar den zij dat de rekening moest worden aan geboden aan het Bureau voor Maatschap- pelijken Steun, dat de schoenen wel zou betalen. De chef van de zaak ging hier uiteraard niet op in; hij deelde den hee- ren mede, dat genoemd bureau vermoede- delijk geen acht of negen gulden voor een paar schoenen zou willen betalen, mis schien zou het bereid zijn een bedrag van I f. 4.75 per paar te verstrekken, weshalve hij den twee mannen het voorstel deed, I de schoenen weer uit te trekken en ze voor goedkoopere te vervangen. De twee zonderlinge koopers gingen hierop in, 1 waarmede zij blijk gaven, dat zij er niet j op rekenden, dat de chef hen bij den l neus zou nemen. Toen zij namelijk hun schoenen hadden uitgetrokken, wierp de chef hun de oude schoenen toe en ge lastte hun de zaak te verlaten. Het feit, dat inmiddels de politie was gewaar schuwd en drie agenten naar binnen wa ren gekomen, had tot gevolg, dat beide mannen zich niet durfden verzetten. Na dat naam en adres door de politie was genoteerd, konden zij vertrekken. door een motor aangereden. Gistermorgen werd mej. van D. te Hil versum, die met haar fiets op den Hilver- sumschen weg in de richting Laren reed, bij het oversteken van den weg door een haar achterop rijdende motorrijder aan gereden. Met ernstige inwendige kneuzin gen werd zij per auto naar Hilversum overgebracht. Volgens ooggetuigen had mej. D. te laat aangegeven welke richting zij wilde uitgaan. EEN LUCHTIG KARWEITJE De koepel van de Muider- poort te Amsterdam krijgt een goede beurt. ONZE NEDERLANDSCHE HAVENS. De werkzaamheden aan de groote Coenhaven te Amsterdam, welke in aanbouw is, bepalen zich thans tot geweldige fundeering, welke een belangrijke factor van het werk is. De palen zijn bijna direct naast elkaar in den grond geslagen en de koppen ervan worden van dra ad vlechtwerk voorzien, waaraan later het voor den betonbouw noodige ijzerdraadwerk wordt gevlochten. DE GARNALENVISSCHERS VAN ARNEMUIDEN. Bij het binnenvallen in de havten van Veere heerscht er steeds groote drukte. De schokkers zijn geladen met garnalen, welke reeds op zee wbrden klaargestoofd, om direct aah land verkocht te worden. TWEE PRACHTIGE „TYPEN" uit Oostelijk Rusland IN VERBAND MET DE HAARLEMSCHE LICHTWEEK had gisteravond te Haarlem een proefoptocht plaats met verlichte auto's waarvoor groote belangstelling bestond. Een der w?.~°ns den stoet. WAAR DE MOLENS NOG IN EERE ZIJN. Twee molenreuzen in de omgeving van Horn bij Roermond. Zij staan er als het ware met hun enorme figuren als de be wakers van het rustige landschap.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 5