C. G SMIT VISSCHERIJ-BERICHTEN. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. "WEEKBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 761. Hedenmiddag 3 uur: 750. telegrafisch weerbericht v. h. Kon. Ned Meteorol Instituut. De Bildt Hoogste stand 766.9 te Isafjord. Laagste stand 791.3 te Vardoe. Verwachting tot den avond van 24 Oct.: Zwakke tot matige, later wellicht toenemende Oostelijke tot Zuidelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Aan vankelijk weinig of geen, later toenemen de kans op neerslag. Vooral des ochtends zachter. Buitenlandsch Weerbericht. (Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt). De daling van den barometer over ge heel Europa ging regelmatig door en is nog niet ten einde. Alleen ver in het N.W. stijgt de luchtdruk terwijl de depressies m het Noord-Oosten in beteekenis afne men, wint die in het Z.-Westen, die zich tot ver op den Oceaan uitstrekt, steeds meer veld. Onder invloed van deze lucht- drukverdeeling ligt geheel Skandinavië nog onder polaire koude en waaien van de Riviera tot Ierland zeer warme winden. Zoodat op korte afstanden groote ver schillen in temperatuur worden gevonden. Waarschijnlijk zal de warme luchtstroom zich verder naar het N. en Oosten uit breiden met toenemende bewolking, zoo dat de nachtvorsten zullen ophouden en warmer weer aanvankelijk nog met wei nig of geen neerslag te wachten is. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 6 gr. C. (43 gr. F.) 12 uur 'smldd.: 7 gr. C. (45 gr. F.), 3 uur nam.: 7 gr. C. <45 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zaterdag. V.m. te 1 u. 29 m.; n.m. te 1 u. 45 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 5.21 nam. tot 6.09 v.m. OOSTENRIJK. Fransch crediet. Op grond van door minister b.d., Juch, te Parijs gevoerde onderhandelingen, heeft de Banque de France zich bereid verklaard de Oostenrijksche Nationale Bank door bemiddeling van de Bank voor Internationale Betalingen een crediet van tOmillioen schillingen in deviezen ter 'oe- «Mkking te stellen. CHINA. Het conflict met Japan. In de gisteravond gehouden openbare ritting van den Volkenbondsraad heeft Briand een ontwerpresolutie ingediend, waarin alle punten vande richtlijnen der definitieve regeling van het Japansch-Chi- neesche conflict zijn vastgelegd en waarbij tie Volkenbondsraad per 16 November voor een nieuwe conferentie wordt bijeengeroe pen. De hoofdpunten zijn: De Japansche regeering wordt verzocht onverwijld de terugtrekking der troepen in de spoorwegzone aan te vangen en vóór de volgende bijeenkomst van den Volken- bondsraad volkomen door te voeren. De Chlneesche regeering wordt verzocht on verwijld alle maatregelen te nemen tot bescherming van de veiligheid der Japan sche onderdanen met medewerking van Jertegenwoordigers Van andere mogend heden. welke zullen moeten toezien op de uitvoering. Beide regeeringen wordt aanbevolen direct vertegenwoordigers te benoemen tot doorvoering van de ontruiming en over came der ontruimde gebieden. Hierbij wordt voorgesteld dat China en Japan na de ontruiming alle hangende kwesties in rechtstreeksche onderhande- ï?vi?5 re"clcn en te dien einde een arbitrage-commissie instellen. De vertegenwoordigers der Japansche en Chineesche regeering verzochten een dag bedenktijd opdat hun respectieve regee ringen haar houding zullen kunnen bepa len. De Volkenbondsraad wordt tegen he denmiddag voor een nieuwe zitting bijeen geroepen. J?Tjclens de debatten las de Japansche ambassadeur Yoshisawa een verklaring or, volgens welke Japan zijn bezwaren tegen de toelating der Amerikaahsche re- neemt" de RaadsbesPre'tinSen terug- ,.]?„r'?nd gaf een kort overzicht van de r.tw, onderhandelingen. De ingediende r,^^elu"reso'ut'e is needs goedgekeurd vin T m°gendheden met uitzondering van Japan en China. re»PeJ"tege™oordiSer der Chineesche v.fni verl!laarde vervolgens dat de rret 5,'Vh a"e opzichten rekening houdt nVi Chmeesche eischen. t«nvei,onansCi?e ambassadeur las een bui- er Sn iü? seberpe verklaring voor, waarin onder eepnU£ SP wordt gelegd, dat Japan bedln8 zÜn troepen tegen een trekken lden datum zou kunnen terug- sjoerite'7ooPEe21e-P-.c'e bestand in Mand- onvoorweirn "PP? is' v°orioopig is een men P garantie voor de volko- in Manrisiniti? Japansche belangen Uit Mairt/iUe -en eerste vereischte. »en over hA -riJe b,ijv6n berichten ko dden een ïmfS' waarb« aan weers- len en vele S zouden ztfn seval- tijn oncontrnWK6"' tiocb 1,626 berichten mag er o i mi» baar 6n T6eI waarde o.i. niet aan worden toegekend. LAVAL IN AMERIKA een hartelijke en grootsche ontvangst. Gistermorgen 9.15 uur Amerik. tijd (Amst. tijd is 5 uur 20 min. later), zette de Fransche premier voet op Amerikaan- schen bodem. Precies op den vastgestelden tijd was de rijkelijk met Fransche en Amerikaan- schc vlaggen gepavolseerde statie-barkas van de stad New-York Macon" uitge stoomd naar het quarantaine-station op Ellis Island, om Laval en zijn gezelschap van boord van de ..lie de France" te halen. Aan boord van de „Macon" bevond zich de New-Yorksche commissie van ont vangst. onder leiding van den president van de Chase National Bank. Wiggin en verder een groot aantal journalisten en persfotografen. In New-Yorks straten verdrong zich een geweldige menigte. Voor de vensters der wolkenkrabbers stonden duizenden be langstellenden. om de entrée der Fransche gasten gade te slaan. Honderden hingen in de lantaarnpalen om van 't schouw spel getuige te zijn. De politie had handen vol werk. om het midden der straat, waar de stoet voorbij moest trekken, vrij te houden. Detachementen van leger en vloot, met hun muziekkapellen, stonden in 't gelid, om het saluut te brengen. In het Batterij-Park wachtte Stimson, om den Franschen gast officieel te be groeten. Van de kust dreunden de kanonschoten het saluut, van Amerika aan het buiten landsch regeeringshoofd. Na de begroeting werd Laval, onder op gewonden hoera-geroep van de duizend koppige menigte langs Broadway naar het stadhuis begeleid, alwaar hij door burge meester Walker, uit naam van de stad New-York, op feestelijke wijze werd ver welkomd. Omringd door een groot aantal micro foons dankte Laval die in zijn landstaal sprak voor de hartelijke ontvangst, waar na hij nader op zijn bezoek inging, dat via Londen en Berlijn plaats heeft. Laval verklaarde daarbij steeds op het oog te hebben gehad bij te dragen tot de opheffing van de wereldcrisis. Frankrijk, aldus Laval, is vredelievend en de bewe ring dat het streeft naar de hegemonie in Europa, is onjuist. De geschiedenis van zijn verleden maant Frankrijk evenwel tot voorzichtigheid en dwingt het zeer bij zondere waarde toe te kennen aan zijn veiligheid. Deze veiligheid mag evenwel niet alleen in woorden tot uitdrukking komen, maar moet programmatisch wor den georganiseerd. Amerika heeft de internationale ver bondenheid op grootsche wijze gediend. Zijn ontwikkeling evenwel is net zoo als die van de andere volkeren, door een ern stige crisis onderbroken. „In een door wanhoop verscheurde we reld. moeten onze beide groote democra tieën gemeenschappelijk zoeken naar me thoden welke de rust en het evenwicht herstellen en moeten deze methoden energiek worden toegepast. Met gerustheid en vertrouwen wensch ik in enger con tact te komen met het Amerikaansche volk. Ik ken zijn enthousiasme en. weet dat het in staat is tot groomoedige handelin gen. Met zijn werkelijkheidszin en zijn edel idealisme zal het, indien het noodza kelijk is den roep beantwoorden, welke van de oude wereld klinkt. Ik spreek uit naam van een land dat welbesloten is zijn bemoeiingen met die van Amerika te ver binden. ten einde het hoofd te bieden aan dc gevaren, welke onze cultuur bedreigen" Om half twaalf plaatselijken tijd, zette Laval de reis naar Washington voort. Staats-secretaris Stimson vergezelde Laval Dadelijk na het vertrek begon een bespre king van beide staatslieden over de a.s. onderhandelingen met Hoover. Laval zou verklaard hebben, dat hij grondig inge licht was over de feiten, maar geen vast program en geen bepaalde voorstellen meebrengt. In gesprekken met de persvertegenwoor digers verklaarde Laval: „Wij verwachten niet. alle problemen, waar wij tegenover staan te kunnen oplossen, maar wij zullen in de besprekingen alle problemen, waar Frankrijk en Amerika bij betrokken zijn, behandelen. Ik ben vast overtuigd, dat beide landen bij de besprekingen tusschen Hcover en mij baat zullen vinden." Van deze stemming blijkt ook.uit een proclamatie, die Laval aan boord der „üe de France" nog tot het Amerik. volk had gericht. Gemeld wordt nog dat Laval zich op uitnoodiging van twee senatoren bereid heeft verklaard op 26 October voor de commissie van buitenlandsche zaken van den Amerikaanschen Senaat een verkla ring over de Fransche buitenlandsche po litiek af te leggen. RECLAME. 637S Steenstraat 49 - Telefoon 485 Uw huis voor fijne Vleeschwaren WARME CROQUETTEN EN SALADES. IJMUIDEN, 23 Oct. vischprijzen. Tarbot per KG. f.1 40—1, Tongen f. z.40— 1.85 Groote Schol per kist van 50 K.G. f 47 50 Middenschol f 46 50, Zetschol f.33, Kleine Schol f. 29.11 50, Scnar f. 6.70—3.50, Klcinmiddel Schelviscn 1.40, K.eine Schel- vich f.27—17.50, Kabeljauw per kist van 125 K G f. 94—85, Gullen per kist van 50 K.G. f. 30-12, Wijting f 9-3.10. Aangevoerd 146 manden versche haring f. 6.61—5.30 per mand. Aangekomen de Stoomtrawler: IJM. 88 met f 2256 en de Engelsche haringdrifter LT. 53 met f.900. De logger K W. 135 met 493 kantjes pekelharing voor Katwijk. laval in amerika. WASHINGTON, 23 Oct. (Ned. Tel. Ag.) Na zijn aankomst maakte Laval een rondrit door de stad, waarna hij 's avonds deelnam aan een feestdiner in het Witte Huis, ter gelegenheid van de feesten te Yorktown. In den middag ontving hij de pers en verzocht nadrukkelijk geen vermoedens te uiten of over beslissingen te spreken. Naar gezegd wordt, is Laval geneigd in een vermindering der herstelbetalingen toe te stemmen en zelfs te vinden zijn voor een regeling van het onbeschermde gedeelte. Een verlenging van het morato rium zou hij van de hand wijzen. WASHINGTON, 23 Nov. IV.D.) Een nieuw programpunt van Laval voor de besprekingen te Washington schijnt voor zoover men kan nagaan tc zijn de vor ming van een Fransch-Amerikaansche economische commissie naar het Berlijn- sche voorbeeld. Indien een dergelijk voor stel door hem zal worden gedaan, zal dit waarschijnlijk van Amerikaansche zijde niet op verzet stuiten. Resumeerend kan worden gezegd, dat Laval tot nog toe uiterst voorzichtig opereert en de leiding heeft genomen. Of hij deze zal behouden zal zijn eerste onderhoud met Hoover moeten leeren. PARIJS, 23 Oct. (V.D.) In tegenstelling met bijna alle overige verslaggevers ver klaart Pertinan in een bericht uit Washington dat de ontvangst van Laval door de bevolking van New-York geheel anders was dan de meeste verslaggevers hebben geseind en dat de bevolking zeer terughoudend was. Van eenige hartelijk heid zou niets te merken zijn geweest. het chineesch-japansche conflict. SHANGHAI, 23 Oct. (Nad. Tel. Ag.) Naar gemeld wordt, zou een officieele mededeeling zijn gepubliceerd, waarin alle onwettige anti-Japansche handelingen worden verboden. Hieruit maakt men de gevolgtrekking, dat de Chineesche regeering al het mo gelijke wil doen, om een verscherping van de verhouding te verhinderen. MOSKOU, 23 Oct. (V.-D.) Uit Tokio wordt gemeld, dat de Japansche minister van Buitenlandsche Zaken Shidehara, den Japanschen vertegenwoordiger te Genève instructie heeft gezonden om de in de Vol kenbondsresolutie van gisteren vervatte punten te aanvaarden onder het voorbe houd. dat Japan in geen enkel geval een nauwkeurig vastgestelden termijn van ontruiming kan aanvaarden. De princi- pieele goedkeuring van het voorstel van den Volkenbondsraad zal uitdrukkelijk afhankelijk worden gesteld van de voor waarde, dat de ontruimingstermijn zal moeten worden vastgesteld in directe on derhandelingen mat China. TOKIO. 23 Oct. (Reuter). De Japansche vertegenwoordiger bij den Volkenbond heeft opdracht gekregen de voorstellen aan te nemen. Japan zal binnen drie weken beginnen zijn troepen binnen de spoorweg-zone terug te trekken en zijn best doen de vijan delijkheden te beëindigen, mits China de verplichtingen van de verdragen erkent en zorg draagt de anti-Japansche agitatie te onderdrukken. STADSNIEUWS. Prof. Dr. EERDMANS GEKOZEN VERKLAARD. Als Tweede Kamerlid. De voorzitter van het Centraal Stem- Bureau heeft in de vacature, ontstaan door het ontslagnemen van den heer C. J. van Kempen benoemd verklaard tot lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal den heer prof. dr B. D. Eerd- mans te Leiden. De heer Eerdmans zal de benoeming in beraad houden. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaats-examen rechtsgeleerdheid de dames: W. H. Ver veen en C. H. Verveen (beiden Kethel en Spaland); economisch doctoraal examen Indologie de heer J. Dijk (Den Haag): artsexamen 1ste gedeelte de heeren K. A. N. Verveen (Scheveningen)P. B. de Waard (Rotterdam): J. Mac Daniel (Bos koop) en S. A. Liezenberg (Den Haag). Bevorderd zijn tot arts de heeren: G. P. W. van Waasbergen (Rotterdam), W. Schrafford Koops (Den Haag) en Oei Swie Poen (Leiden.) Bevorderd is tot doctor in de rechtsge leerdheid op proefschrift getiteld: „De Scheepvaartbescherming in Nederland en Nederlandsch-Indië" de heer J. A. Kok (geb. te Tjimahi). Idem tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld „De biologische standaardisatie van het vitamine B" de heer J W. R. Everse (geb. te Viissingen). Met ingang van 1 November a.s. zijn benoemd tot bibliotheek-beambte der Rijks-Universiteits Bibliotheek de heeren G. W. Schut en Jac. Joh. van der Heyde, thans amanuensis. Naar wij vernemen is met ingang van 1 November a.s. benoemd tot schei kundig ingenieur bij de Leidsche Was- scherij (B. C. J. van Ommeren), Haarlem merweg 49. alhier, mej. dr. ir. H. J. de Wijs. wonende te Voorburg. Gisteren slaagden te 's-Gravenhage voor het voorloopig diploma Scheeps- machinlst ter Koopvaardij de heeren W. J Matla en E. Peiger beiden alhier woon achtig en leerlingen van den machinis tencursus, verbonden aan de Ambachts school alhier. De politie alhier heeft als verdacht van oplichting en flesschentrekkerij aan gehouden den 21-jarigen C. de B. alhie: woonachtig. Mr. b. e. asscher bij een aanrijding gewond. De heer mr. B. E. Asscher, bekend ad vocaat en procureur te Amsterdam en o.m. voorzitter van de Permanente Com missie tot de Algemeene Zaken van het Ned. Israëlitisch Kerkgenootschap, is he denmorgen op het Jonas Daniël Meijer- plein aldaar door een auto aangereden. De heer Asscher kwam te vallen, waarbij hij een hoofdwonde omliepen. Na in een nabijzijnde apotheek voorloopig te zijn verbonden, is de wond in het N. I. Z. aan de Nieuwe Keizersgracht gehecht. de vriendelijke buurman. De politie te Lonneker heeft tegen iemand proces-verbaal opgemaakt, die zijn buurvrouw heeft mishandeld en haar daarna de gelegenheid heeft ontnomen haar huis binnen te komen, doordat hij de deuren dichtspijkerde. voor het behoud van de zuiderzee. Een Open-zee-comité gevormd. Gemeld word: Waar naar aanleiding van gehouden besprekingen, gebleken is, dat de actie tot behoud van de Zuiderzee, te verkrijgen door niet-algeheele dichting van den afsluitdijk ter bevoegder plaatso niet genoeg is doorgedrongen, heeft zich dezer dagen te Haarlem een commissie ge vormd, die onder den naam van „Open- Zee-Comité" alsnog zal trachten het daar heen te leiden, dat in de uitvoering dei Zuiderzeewerken een wijziging wordt ge troffen. Met het oog op het groote risico aan de dichting van het laatste sluitgat, de Vlieter, in Augustus of September 1932, verbonden, mag niet worden nagelaten om in 's lands belang een gunstiger oplossing te bewerken, bijvoorbeeld door het bouwen van een brug over een zeker aantal kilo meters Binnenkort zal o a. een request worden gericht aan de beide Kamers der Staten Generaal, terwijl door voordrachten in de groote steden de noodzakelijkheid van niet-aigeheeie afsluiting zal worden toe gelicht. De hoofdleiding van dit Open-Zee- Comité dat dus bedoelt de Zuiderzeekom in haar vollen omvang te behouden, nl. dat eb en vloed onbelemmerd hun loop behouden en de visscherij in haar geheel gespaard blijft, berust in handen van de initiatiefnemers, de heeren G. Sillevis, hoofdredacteur van ..De Visscherij-Cou- rant" en S. ten Bokkel Huining. aanne mer van havenwerken, beiden te Haarlem, zijnde resp. voorzitter en vice-voorzitter- sccretaris ERNSTIG ONGELUK OP DEN LEIDSCHEN' STRAATWEG. Gisteravond vond op den hoek van den Leidschen weg en de v. d. Oudermeulen- laan te Wassenaar een ernstige aanrijding plaats. De heer mr. A. P. Philips, oud-gezant te Washington, begaf zich met zijn echtge- noote en dochter naar Wassenaar en zijn chauffeur wilde de Oudermeulenlaan in draaien, waarvoor hij eerst enkele wa gens komende uit de richting Lelden liet passeeren. Op het moment dat de auto van den heer P. de laan zou indraaien, naderde met zeer groote snelheid een auto uit de richting Leiden, die de auto van den heer P. in den flank aanreed. De heer P. werd hevig verwond aan het ge zicht. terwijl zijn echtgenoote zwaar ge wond binnengebracht werd in een nabu rige villa. De dochter van de familie P., de chauffeur en de bestuurder van de andere auto bekwamen geen noemens waardig letsel. moorbaanslag. Hedenmorgen in de vroegte heeft in de Kovelaarstraat te Utrecht een moordaan slag plaats gehad. De werkman D. heeft, vermoedelijk in een vlaag van verstands verbijstering zijn vrouw, die in bed lag. met een scherp mes ernstige verwondingen toegebracht aan hals, hoofd en armen. Door het gegil der vrouw werden de zoons. c:'e boven sliepen, wakker Toen zij naar beneden kwamen, nam de vader de vlucht. Omstreeks halfzeven heeft een landbou wer, die den Krommen Rijn passeerde, daar het lijk van den dader drijvende ge vonden. De man was los werkman en stond gunstig bekend. Alleen had hij den laatsten tijd vreemd gedaan. De vrouw is in ernstigen toestand naar de Academische Klinieken overgebracht. vrachtauto tegen trein opgereden. Toen de sneltrein van 6.29 uur van Leeuwarden in de richting Stiens heden morgen den onbewaakten overweg bij Jelsum passeerde Is een auto van de zui velfabriek te Jelsum bestuurd door S. Koldijk uit Brltsum tegen den trein ge reden en omver geworpen. De auto die met melk was beladen werd zwaar beschadigd terwijl de lading verlo ren ging. De chauffeur en het naast hem zittende 10-jarige jongetje J. v. d. Meer werden met ernstige vleeschwonden aan den kant van den weg gevonden en naar een arts in Stiens gebracht. Bij onderzoek bleek dat hun verwondingen van dien aard waren dat er alle kans bestaat hen in het leven te houden. Het gezicht op den overweg is ruim, zoo dat het ongeval aan onoplettendheid van den chauffeur moet worden toegeschre ven. De sneltrein, die doorreed, ondervond van het ongeval geen vertraging. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 2 van het Tweede Blad. de broedermoord te aalten. De rechtbank te Zutphen deed heden uitspraak in de zaak tegen D. J. P„ 25 jaar. landbouwer te Aalten. thans gedeti neerd wegens doodslag op zijn broer en veroordeelde hem tot tien jaar gevange nisstraf met aftrek van voorarrest. AMSTERDAM, 23 Oct. Onregelmatige markt. Industrieelen ver deeld. Koninklijke prijshoudend. Suikerwaarden en Rubbers gedrukt. Tabakken en Scheepvaarten stil, Ameri kaansche fondsen kalm. De stemming was heden iets verdeeld. Van sen uitgesproken tendenz was geer» sprake. Algemeen verkeert men nog in onzekerheid omtrent datgene, wat in de V. S. tusschen Hoover en Laval wordt be sproken. De ondernemingslust is dan ook zeer gering. Het bericht uit Batavia dat de G. G. met geneigd is. maatregelen te nemen om de rubberproductie te beperken, had tot onmiddellijk gevolg, dat de prijs te Londen tot onder 3 d per M. terugviel. Dit resulteerde in een koersverlaging der rubberaandeelen" op de A'damsche beurs. Industrieelen waren verdeeld. Phillps- waarden waren goed prijshoudend terwijl Unielevers en Aku's slechts weinig waren veranderd. De Accoustieken daarentegen waren zwakker. De handel in Koninklijke was stiller dan de vorige dagen. De notee ring was eerder iets lager, doch het ver schil was zeer gering. Tabakken lagen buiten de attentie, evenals Mijnen en Scheepvaarten. In Suikerwaarden vonden kleine omzet ten plaats. H.V.A.'s verkeerden lichtelijk in reactie in verband met de daling van den prijs van het product. Amerikaansche fondsen algemeen wat lager in navolging van Wallstreet. Dawes- en Youngleening bleven op peil zonder meer. wisselkoersen. Engeland 9.67'/!, Duitschland 57.55, Frankrijk 9.73, België 34.55, Zwitserland 48.45, Denemarken 54.25, Zweden 5750, Noorwegen 54.50, New-York 2.47 1/4. Prolongatie 3 pet. LEIDEN, 23 Oct. Veemarkt. Aangevoerd 1305 runderen, 76 kalveren, 767 schapen. 27 stieren 95—3.80, handel stug; 193 kalf- en melkkoeien 16o310, 585 vare koeien 130—200, handel matig, 221 vette ossen 160—300 per stuk, 40—82 ct. per K.G. schoon a. d. haak, handel flauw; 279 gras- kalveren 30—80, 14 vette kalveren 45—90 per stuk, 85—100 ct. per K.G. schoon a. d haak, 62 nuchtere kalveren 8—11, handel matig; 405 vette schapen 28—33, 362 weide schapen 22—25, handel matig; 343 mest varkens 12—17, Londensche 26—29 ct. per K.G. levend gewicht, Zouters 28-=- 32 ct. per K.G. levend gewicht, handel zeer matig; 1210 biggen 4—9, 8 paarden 90— 220, 1 veulen, 3 bokken en geiten 4—8. Kaasmarkt, 23 Oct. Aangevoerd 121 partijen kaas. Goudsche kaas 94 partijen, Leidsche kaas 27 partijen. Ie soort Goud sche Kaas f.34—36, 2e soort idem f.30—33, el soort Leidsche kaas f.35—41, 2e soort idem f.30—34. Per 50 K.G. Handel flauw. Aan de Stadswaag gewogen 61 partijen, 2281 stuks 20882 K.G. BOSKOOP, Coöp. Vereeniging „De Bos- koopsche Veiling". 22 Oct. Rozen per bos: Wilh. Kordes 48—55 ct., Phoebe 35—49 ct„ Else Poulsen 50—69 ct., Hadley 70—90 ct„ Butterfly 47—61 ct., Columbia 35—42 ct„ Rosalandia 45—65 ct.. Golden Ophelia 32— 42 ct., Ophelia 20—27 ct., Polyantharozen 50—70 ct., Edith Helen 100—130 ct., Kilham 39—15 ct., Potin 30—51 ct„ August Noach 47—62 ct., Germania 41—52 ct Diversen per bos: Eikenblad 14—17 ct., Physalis Frnnchetti 5065 ct, Chrysanten, gT. bloe mig, 90—110 ct., id. tros 20—30 ct., Clematis Prins Hendrik 230 ct., Anjers 6—8 ct., Gerbera 80 cts Asparagus 17 ct HOOFDDORP, Graanbeurs, 22 Oct. Rogge f. 4.50—5 Witte Duiveboonen f.11— 12. Haver f. 5.59—6, Groene erwten f. 8—10, Kanvij f.20—21, Geel mosterd f. 12—14. Blauw maanzaad f.19 50—20 50 Alles per 100 K.G. LEEUWARDEN, 23 Oct. 146 enter stieren 90—200 105 twenter stieren 200—320, 440 vette koeien 130—275 per stuk 52—72 ct per K.G., 893 melk- en kalf koeien 120—290 242 pinken 80—140, 29 vette kalveren 35 85 170? graskalveren 22—70, 195 nuchtere kalveren 5—10, 317 vette schapen 22—32, 185 weide schapen 16—30, 838 lammeren 16—23. 1046 vette varkens 25—80 per stuk, 3238 ct. per K.G., zouters 30—32 ct. per K.G. 64 magere varkens 20—50, 288 kleine biggen 510, 24 bokken en geiten, 54 paarden. Totaal aanvoer 6573 stuks. Zuivel: Sleutelkaas 12—34, Nagelkaas 18— 22. Gouda kaas 32—50 Edammerkaas 26— 44. Aanvoer 57.339 KG. Mijnboter 1.24. 1.15. 1 05 per K.G,. Vei- lingboter 1.17—1,05 per KG. Aanvoer 1-3, 20-6. 1-12 vaten. Commissienoteering 128. Eierenhand'l: Kipei°ren aangevoerd 16.100 K.G. prijs 5V2—71/? ct. per stuk, handels- prijs 1—1.15 per KG, e°ndei°ren aange voerd 450 K.G.. prijs 51/2—6% ct oer stuft handelsDrijs 70—80 ct. per KG Pluimvee: 20 slnchthanon 60—1.00 600 slaehtk'ppen 55—1 25 290 jong- ha^en 49— 1 00 100 piepkuikens 010—0 30 25 jonge duiven 20 cent. 50 eenden 50-80 ct., 25 konijnen 20 ct. per pond. ROELOFARENDSVEEN, 23 Oct. - Sla f. 0.80—2 20 per 100 krop. Andijvie f 0.81-1 per 100 stuks. Bloemkool 3—6 ct. per stuk. Snijboonen f*2.60—3. enkele stamboonen f.1.10 per 10 K.G Tomaten A. f 13-15 jr.. B f 12 2014 80, id. C. f 8 90-11.10, ink 4.60—5.90, id. donker f. 12 per 100 pond. 32 ^cf. Kaasmarkt. Aanvoer 302 Paaien kaas. Met rijksmerk le kw. f. d5 37 id. 2e kw. f. 3034. Handel traag', WOUBRUGGE, 22 Oct. Kipeieren f.7 20— 7,8(1 eendeioren f.4 55—R per 100 stuks' Br te f. 1.02^1 21 p»r K G. Bloemkool f.2—3.50. roode kool f 6-9 epr 100 stuks, Spruitkool f.5, Appelen en peren f.5—8 per 100 K.G. ZEVENHOVEN, 22 Oct. Aanvoer 4042 eieren, kipueren f.6-7 8\ eend i ren f 4 50 Per 100 stuks. Boter f 0.62-0 61 Kaas f.0 23—0.30 per pond. Kippen f. 1-1.10 Konijnen f. 1.20-2.10 per stuk. Handel vlug. 5-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3