BJ 72s,e Jaargang VRIJDAG 23 OCTOBER 1931 No. 21962 JOP DE SCHILDER ANEKDOTES. OPLOSSINGEN. IETS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. glas melk met een beschuit. Er was dus iemand geweest, Iemand, die hem niet wakker had willen maken en het glas maar achtergelaten had. Zou hij dan zóó ziek zijn, dat ze hem niet wilden storen in zijn slaap? O. wat kreeg hij het weer benauwd! Natuurlijk had hij koorts! Wat gloeiden zijn wangen en zijn handen niet minder! Daar ging de deur open en keek Tante Tine om een hoekje. „Zoo, Hans, hoe gaat het er mee?" vroeg zij opgewekt. Hans, die zich nu werkelijk akelig voel de. antwoordde: „Ik ben niets goed, Tante!" Maar Tante Tine begreep het wel. De jongen begon zich langzamerhand te ver beelden. dat hij ziek was. Eigenlijk had zij medelijden met den ingebeelden zieke, maar daar zij vast besloten was al het mogélijke te doen om hem van zijn kwaal te genezen, liet zij zich niet van de wijs brengen. „Als 't morgen niet beter is, zullen wij den dokter eens laten komen!" zei zij kwasi ernstig. Hans knikte slechts Liever had hij ge had, dat de dokter dadelijk kwam, dan wist hij tenminste, of hij ziek was of niet. Maar toen hijbedacht, dat de genees heer hem wel eens verscheiden dagen bedrust zou kunnen voorschrijven, vond hij het toch maar veiliger hem voorloo- pig althans! niet te raadplegen. Hij rammelde van den honger, at gretig zijn beschuit op, dronk het glas melk leeg en zei: ,Ik wil graag nog wat hebben, Tante." .O nee, Hans," riep Tante Tine nu uit en haar gezicht stond verschrikt. „Ik ge loof vast en zeker, dat die „pijn overal" uit je maag voorkomt en het beste is dus: vandaag heel weinig te gebruiken." Dat viel onzen Hans niet mee en toen Tante weer weg was, balde hij van kwaad heid zijn vuist onder de dekens. De middag zou nog veel akeliger zijn dan de morgen. Toen had hij nog kunnen sla pen, nu lag hij wakker en verveelde zich geducht. Hij gaapte van den honger, maar niemand kwam hem één van zijn lieve lingskostjes brengen. Hij begon de bloemen op het behang te tellen. Maar dat verveelde gauw. Toen werd het behang een soort doolhof, waar in hij weggetjes zocht om van het ééne punt naar het andere te komen. Hij werd er duizelig van. Dat kwam natuurlijk van de koorts, (die hij niet had) Hè, wat rook het nu lekker naar gebra den vleesch! Nog nooit had hij zóó naar middageten verlangd als in dit oogerv blik.alles zou hem goed smaken, als 't maar eten was Hij rammelde letterlijk van den honger! Maar toen het eindelijk etenstijd was werd de zieke met een kop bouillon en een paar stukjes geroosterd brood af ge- i scheept. Tot den laatsten druppel en de laatste kruimel verorberde Hans het hem voorgezette. Heerlijk had het gesmaakt, maar o! wat had hij nog een honger! Hoe hij ook om eten smeekte, hij kreeg niets meer en tot overmaat van ramp zouden de neefjes dien nacht niet bij hem sla pen. „Voor de rust" had Tante Tine ge zegd. Plotseling dacht Hans echter: „Ze zijn zeker bang, dat ik de één of andere besmettelijke ziekte onder de leden heb!" Weer brak het angstzweet hem van alle kanten uit en weer huilde hij zichzelf in slaap. Toen Tante Tine dien avond nog eens kwam kijken, was hij stevig in den dut en glimlachend dacht zij, terwijl zij nog de sporen van tranen op zijn wangen zag: ,,'k Geloof wel, dat het middel geholpen heeft!" Den volgenden morgen sprong Hans bij tijds het bed uit en toen hij in de huis kamer verscheen, verwonderde hij er zich wel over, dat niemand vroeg, hoe 't met hem was. Lang tijd om daarover na te denken gunde hij zich echter niet en hij bewees 't ontbijt alle eer. Tante Tine deed uet, alsof zij niet zag, hoeveel boterham men hij naar binnen werkte. Over zijn ziekte werd geen woord ge- fept en Hans was wel zoo verstandig er niet over te beginnen. Hij was maar wat blij, dat hij weer naar school mocht. zÜn i.pijn overal" was hij echter voor goed kwijt. Die lastige kwaal zou hem niet meer kwellen! Eén dag rust houden en hongerlijden, met alle narigheid daaraan verbonden, uad den vermeenden zieke, die op het laatst zelf begon te gelooven, dat hij wer kelijk ziek was, totaal genezen. (Nadruk verboden.) PRIJS DEZER COURANT3 ;n per 3 maanden f. 2.35, per weekf. 0.18 Iden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0J8 r post f. 2.35 4- portokosten. C. E. DE LILLE HOGER WAARD. Moeder gaf m' een bakje water En daarbij een groot penseel, 'k Schilder ïjv'rig nu mijn kamer. Of die opknapt? Nou, heel veel! 'k Kreeg een schort aan, want 'n schilder Draagt altijd een witte jas. Raar toch zou hij staan te kijken, Als zijn pak vol verf eens was! Vroolijk strijk ik met mijn kwastje Langs het houtwerk heen en weer En geregeld doe 'n mijn werk steeds: 'n Streekje op, een streekje neer! Wat voor kleuren krijgt mijn kamer? O, die kies ik zelf graag: Groen, Met heel mooie, bruine biesjes, Zou 'k er ook wat geel langs doen? RO FR. Schild'ren, schild'ren is mijn leven, Schild'ren doe ik, o! zoo graag! Weet je, wat ik op mijn verjaardag Als mijn liefst cadeautje vraag? 'n Schilderdoos met echte kleuren 'k Schilder 't heele huis vlug op En zet op mijn eigen deur dan Keurig netjes: Schilder Jop. Zeg, wat denk je, zou 'k 'm krijgen? Heb j' er soms al van gehoord? Wees eens lief doe bij mijn Moeder Alsjeblieft voor mij 'n goed woord! 'k Kom voor niets dan bij je schild'ren. Is dat afgesproken? Fijn! Stellig zul je over 't werken Van baas Jop tevreden zijn! (Nadruk verboden). Onderwijzeres: „Liesje je bent vandaag een heel zoet meisje geweest, je hebt niet telkens omgekeken." Liesje: „Dat kan ik ook niet, juffrouw want ik heb een stijve nek." Chauffeur: „De remmen weigeren me vrouw." Dame (heeft maar half geluisterd en zegt doodelijk verschrikt)„Chauffeur stop dan onmiddellijk want dan wil ik liever verder te voet gaan." Jantje kan 's nachts erg zeuren en lastig zijn. „Moeder", riep hij weer eens 's nachts, „mag ik een glaasje water?" „Neen Jantje, draai je maar eens om en ga weer slapen." „Moeder, mag ik nu een glaasje water?" klonk het weer na 5 minuten. „Neen Jantje en als je nu nog eens zeurt, krijg je een pak voor je broek." Toen klonk het na eenige minuten: ..Moeder als u straks komt om mij een pak voor mijn broek te geven, brengt u dan een glaasje water voor mij mee." oplossingen der raadsels uit het vorige nummer. 1. Buikpijn. 2. Een nagel (spijker) die een timmer man gebruikt. 3. Geen laken katoen keper, zijde het is papier. 4. Drie October, beer. boor. Cor, boter, dobber. 5. In het plantenrijk. 6. Lijn, Nijl, 7. Pil, lip. 8. Mei, dat wordt maar met 3 letters geschreven. OPLOSSING VAN DEN REBUS UIT 'T VORIGE NUMMER. Bram schudde met Karei drie hectoliter peren van een boom af. (Nadruk verboden),, 91 Si [BOND. '.dering. 1 de daar- 'e propa- hoeft geen e agenda tl van bij- a de aan- velen zich ng van de den Leid- Jitmaal in voorzitter het lezen xl. ïeette spr. rom, ln 't an dezen en heer J. van den t zangkoor ,'koor gele- a.1 te laten rd verkrij- ^reekwoord 3 er pa- n, die den 1 een ma- gaandeweg propagan- inzet voor inter, 't lukken? wanneer •ct hebben. >e ook in voorname het para- d heen de rs. kken dan agen. We als inge- .nt van de ■eiders zijn critiek. Er arbeider it dan de .ïoefte en fte daar van God wij slaven, mensclien, strijd den stuk hout jven. ons zelf- Tij noodig de eerste zen arbeid, aliteit van .ts voor de ons Chris- wij achter de ideëele .maals had <1 den heer over „De BINNENLAND. Belangrijke besprekingen te Parijs over onzen uitvoer naar Frankrijk (Binnenl., 4e Blad). De nieuwe radio-zender Kootwijk wordt misschien bestemd voor de 298 M.-golf (Binnenland, 4e Blad). Ingediend is een wetsontwerp tot di recte steunverleening aan de aardappel- meel-industrie. (Land- en Tuinbouw, 3e Blad.) Fraude bij den Pensioenraad; een tweede verdachte gearresteerd wegens verduistering van f. 10.000 (Gemengd, 2e Blad). Ons parlementair overzicht; wetsont werp tot instelling van een economischen voorlichtingsdienst aangenomen. (3e BI.) De samenstelling van het voorloopig Nederlandsch voetbal-elftal. (Sport, 2e Blad.) BUITENLAND. De Fransche premier Laval in Amerika. (Buitenland en Tel., Ie Blad.) Lord Reading geeft een verklaring aan de pers. (Buitenland, le Blad.) Het Chineesch-Japansch conflict. Reso lutie van den Volkenbondsraad (Buitenl. en Tel., le Blad). Opstand tegen het Engelsche gezag op Cyprus (Buitenl., le Blad). De moties van wantrouwen tegen de Pruisische regeering verworpen (Buiten land, le Blad). Wij zijn hier trotsch op, aldus spr., maar onze beweging mag hierin niet uit sluitend de kracht zoeken; in de eerste plaats komt de dank aan God toe, die ons het tot zoover heeft doen gelukken. Vervolgens besprak spr. de werkeloos heid van vroeger en nu, erop wijzende, dat de werkloozen van nu in vele opzich ten bevoorrecht zijn bij die van vroeger. Wij beleven moeilijke tijden en men schelijker wijs gesproken is er geen uitred ding uit dezen chaos, maar gelukkig heb ben wij als Chr. Vakbeweging iets anders, want als christen-mensch kunnen wij zeggen, dat wij het geloof hebben, dat God uitredding kan geven. Het moet gaan in onzen strijd om het recht van onzen God en dan zullen wij zeker triomfeeren. Bij monde van den voorzitter werden 1 beide sprekers bedankt voor hun krachtig pleidooi voor de Christelijke vakbeweging. Tevens werd de heer I. Tuinhof de Moed gehuldigd in verband met zijn 12Vs- jarig jubileum als 2e secretaris. Een en ander ging gepaard met de aan bieding van een prachtige vulpenhouder, waarna op de gebruikelijke wijze werd ge sloten. Zooals gezegd verleende het zangkoor geheel belangeloos hare medewerking en ook haar past een woord van lof voor het geen het wist te presteeren. dankte God in het openbaar voor dezen grooten zegen. Spr. schetste den over ledene als een „man van singuliere ga- yren en groote besognes", die zich hoogst verdienstelijk heeft gemaakt voor de 5525 en ons volk en die door ziJn ziele~ verspreid 7861 geestelijken zegen heeft aiSH,was een dienaar des Woords in den -rh°ogsten zin; een trouwe paladijn, v!>n ?eï uit§estoken zwaard het beginsel ontastbare gezag van Gods Woord f i g en wee hem, die het dorst aan ve raken. nahtljy?? een begaafd man, die over een wal H?-, welsPrekendheid beschikte; w>n hij een vuur en een vaart geven alTmen weet Vl'at'de ophooging van het land aan Zuiderzicht (indertijd ook door de Gemeente gekocht) moet gekost heb ben pl.m. f. 100.000!!! Adressanten hopen dat Uw college ter men moge vinden zijne goedkeuring te onthouden aan het Raadsbesluit van 19 October j.l. o HANDELSREGISTER kamer van koophandel Opheffing: l. van Duyvenbode, v. Was- senaerkade 4, Katwijk aan Zee. Aannemer, timmeren, metselen. neiCL Lioa zfdl una naai -u we zelf gedaan hebben. Petrus voor de Joodse Raad, sprak: Wij moeten Gode meer gehoorzaam zijn dan de mensen. De Vader des Vaderlands vóór onze tiran nieke koning Philips II bewerkte diens afzwering. Zeker geen niet-orthodoxe daad. Orthodoxe vrienden! komt tot ons over en helpt ons. Met onverdeelde aandacht werd dit referaat aangehoord. Een leerzame ge- dachtenwisseling volgde. De spreker toon de zich biezonder paraat in 't beantwoor den. Het Kommissielid Ch. L. Waldkötter had het openingswoord gesproken en de bespreking geleid; het Kommissielid dr. Z. Kamerling sprak het sluitingswoord. r spr. op de kracht van het getal, en vertelde dat op 1 Januari 1931 er 82000 en 6 maanden later. 1 Juli 1931 er 95500 leden georgani seerd waren. Alzoo een vermeerdering van ruim 13000 leden, menschen, die zich verplicht gevoeld hadden zich christelijk te organiseer en. Doch niet alleen in het getal zit onze kracht, ook de geldmiddelen maken een belangrijk deel van onze kracht uit. Ook dit is vooruitgaande; was op 1 Jan. 1931 het totaal bezit f. 2.259.000 thans be schikt de christelijke vakbeweging over ruim vier millioen gulden,, waaraan dan tevens verbonden een t. b. c.-fonds, ge bouwenfonds en vacantie-oord. HET GROENE KRUIS, AFD. LEIDEN. Gisteravond werd in het gebouw Pieters kerkgracht 9 de najaarsledenvergadering gehouden van de afdeeling Leiden van het Groene Kruis. De waarnemende voorzitter, dr. Boon- acker, deelde allereerst mede, dat dr. Schreuder wegens vertrek uit de gemeente bedankt heeft als bestuurslid. Sedert de oprichting der afdeeling in 1908 is dr. Schreuder steeds haar voorzitter geweest; een woord van oprechten, hartelijken dank werd hem gebracht voor zijn belangstelling in en toewijding aan het Groene Kruis werk, De notulen der vorige vergadering wer den óoor den secretaris voorgelezen en door de vergadering vastgesteld. Vervolgens werd door de penningmeeste- resse de ingediende begrooting voor 1932 toegelicht. Wij vermelden hieruit, dat de contributies iets lager geraamd worden 1 3400), terwijl de vergoeding voor zuster- hulp tot een liooger bedrag (f.2600) kon worden uitgetrokken. Een bedrag van f214 is voor onvoorziene uitgaven ge raamd. De begrooting sluit in ontvang en uitgaaf met een totaal-bedrag van f. 7140 en geeft den indruk, dat de Gr. Kruis- afdeeling op financieel gezonde basis werkt. De aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden mej. dr. A. J. Steenhauer en H. Filippo W.Fzn., werden herkozen. In de vacatures, ontstaan door het bedanken van dr. J. A. Schreuder en dr. M. D. Horst, werden met algemeene stemmen gekozen mej. dr. Catha. Hovens Gréve en dr. H. A. Schouten. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief behandeld voor de 35ste vergadering der Zuid-Hollandsche Vereeniging Het Groene Kruis op 30 October a.s., waarbij in het bijzonder de hoofdbestuursvoorstellen ten opzichte van bakers in provincialen Groene Kruis-dienst besproken werden. Dr. Boonacker verklaarde zich bereid 30 October als afgevaardigde naar Rotterdam te gaan.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3