UIT DE OMSTREKEN. EEN WOONARK ONDER WATER. In den vorigen nacht is tengevolge van den hoogen waterstand de woonark „Henny", liggende op een drooggevallen gedeelte van de Nieuwlandhaven te Den Oever, onder water geloopen, zonder dat de bewoners er iets van bemerkten. Toen deze gistermorgen ontwaakten zagen zij tot hun niet geringen schrik, dat er bijna een meter water in het schip stond. Het was hierdoor niet anders mogelijk, dan wadende door het water het schip te ver laten. Doordat de ark reeds langen tijd op het droge had gelegen, is deze door het opkomende water niet gaan drijven. De bewoners, zijn door het voorgevallene zeer gedupeerd, aangezien het geheele meubilair onder water zit. Noch het woon- scheepje, noch het meubilair is door ver zekering gedekt. EEN DREIGBRIEFSCHRIJVER GEARRESTEERD. Maandag ontving een inwoner van Am sterdam een briei. waarin geëischt Werd een brief met f. 100 te deponeeren op een nader aangegeven plaats. Wanneer dit niet zou gebeuren, zou hij of een van zijn huis- genooten worden gedood. De brief was onderteekend: „een van de daders van den bankoverval Koninginneweg". De ont vanger van den brief begaf zich dadelijk naar het politiebureau Overtoom, waar is besloten op den bewusten avond op de aangegeven plaats een couvert te depo neeren. Dit gebeurde, doch ook enkele rechercheurs hadden zich verdekt in de buurt opgesteld. Werkelijk kwam na korten tijd een persoon, die den brief meenam. Toen hij weg wilde gaan arresteerde men hem. Hij bleek een jongmensch van negen tien jaar te zijn, die in de buurt van het adres van den persoon, aan wien hij die brief gestuurd had, woont. Hij had een revolver bij zich. Uit een onderzoek bij buren van den aangehoudene ingesteld bleek, dat de man als zeer zonderling be kend stond. Met de revolver heeft hij her haaldelijk op zolder geschoten. Met den overval op de bankinstelling aan den Koninginneweg had hij niets te maken. Proces-verbaal is tegen hem opgemaakt. N. R Crt. 0 BOERENKAR IN EEN SLOOT. Gistermorgen vroeg heeft te Beerta (Gr.l een ernstig ongeluk plaats gehad. Te Beerter-Hoogen sloeg een tweetal paarden, dat voor een boerenwagen gespannen was, plotseling op hol, doordat de dieren ge schrokken waren door een hoeveelheid klaver, dat van den wagen afwoei. De wagen kwam in den sloot terecht. De bestuurder, de arbeider A. Jansen uit Beerta, werd zwaar gewond en in zorg- wekkenden toestand opgenomen. De direct ontboden geneesheer dr. Bolsterhuis, con stateerde ernstige kneuzingen, terwhl eenige ribben waren gebroken. De man is naar het ziekenhuis te Winschoten over gebracht. De paarden bekwamen geen letsel. DE STRANDING BIJ CUXHAVEN. Nopens de stranding van een nog on bekend schip bij Cuxhaven wordt mede gedeeld. dat het gister te 2 uur 30 aan een reddingboot gelukt is verbinding met het schip te krijgen. Het leven van de be manning loopt geen gevaar. De sleep- booten rapporteeren dat de machines weer beginnen te werken en het schip op eigen kracht vlot tracht te komen. o BERGTOERISTEN VERONGELUKT. Bij het bestijgen van den Zwoelferkopf bij Bregenz (Zwitserl.) is een groep berg- toeristen van een met ijs bedekten weg omlaag gestort. Een juffrouw uit Bludenz was op slag dood, terwijl de begeleider, eveneens afkomstig uit Bludenz, ernstige verwondingen opliep. Een ander lid der groep kwam er met lichte kwetsuren af. Van de Zimba is een jongeman uit Feldkirch omlaag gestort. Hij bleef ernstig gewond liggen. HAARLEMMERMEER. BELANGRIJKE WEGVERBETERING. Asphalteering en bestrating. Hoofdingelanden van den Haarlemmer- meerpolder hebben in hun gisteren te Hoofddorp gehouden vergadering con form het voorstel van Dijkgraaf en Heem raden na eenige bespreking in beginsel aangenomen een door den Ingenieur des Pclders ontworpen plan om gedeelten van den Ringdijk van een klinkerbestraling en een deel der wegen van een asphaltbedek- king te voorzien. Met deze belangrijke werken zal een bedrag gemoeid zijn van ongeveer f.570 000. Aanrijding. Op den Hoofdweg werd gisteren een wielrijdster, mej. G.f die bij het passeeren van een 3 tal auto's den macht over 't stuur verloor en aan het slingeren raakte, zoodanig door een der motorrijtuigen aan gereden,, dat ze een eind werd meegesleurd en daarna onderstboven sloeg. De chauffeur van de auto, die dadelijk stopte, hielp de juffrouw, wier hoofd hevig bloedde en rechterbeen bleek gekneusd te zijn, in zijn auto en bracht haar naar een dokter. Omtrent den op het erf van den landbouwer J. de Zeeuw aan den Sloter- weg nabij den Bennebroskerweg plaats gehad hebbenden brand, vernemen wij, dat twee groote strooschelven tot den grond toe zijn afgebrand. De oorzaak moet worden toegeschreven aan het spelen met lucifers door kinderen. Naar wij vernemen is de toestand van den 80-jarigen J. B., die op den IJweg, terwijl hij in een hondenkar was gezeten, door een auto werd overreden en een ernstige beenfractuur bekwam, vooruit gaande, het been kon thans worden gezet. Hij wordt nog ih het Diaconessenhuis in Haarlem verpleegd en zal deze inrichting over eenige dagen misschien wel kunnen verlaten. Ten nadeele van eenige Amsterdam mers werd dezer dagen een kampeertent ontvreemd. De politie stelde een onder zoek in en slaagde er in de tent in deze gemeente op te sporen en in beslag te nemen. -o- KATWITK. Algeni. vergadering afd. „Katwijk" van Het Groene Kruis. In hotel „De Roskam" .aihier, werd de jaarhjkscilè algemeene vergadenng der af- deeling ,,KaiWijk' van de Z.H. Ver. „Het Groene Kruis" gehouden. ue voorzitter, ds. H. Meyering, opende de vergadering met een woord van welkom Hierna kreeg de secretaris, dr. T. Lodder, gelegenheid om de notulen van de vorige vergadering'te lezen, die onder dank on veranderd werden goedgekeurd. Aan het jaarverslag, ontleenen wij het volgende. In het algcioopen vereenigingsjaar is weinig bijzonders voorgevallen. Alles had een normaal verloop. Evenals vorige jaren werd van de verp.egingsarukelen een druk gebruik gémaakc Van 2—2ó Februari werd een Moeciercursus gehouden onder leiding van Zuster Reitsina. Hieraan namen slechts 10 deelneemsters deei, wat voor Katwijk veel te weinig is. Het Consultatiebureau voor zuigelingen moqht zich in groote be langstelling verheugen. In, het afgeloopen jaar waren 310 zuigelingen ingeschreven, waarvan 191 nieuwe, terwijl 2080 consulten werden verstrekt. Het vorige jaar waren deze cijfers resp. 282, 182 en 1/82, zoodat een aanmerkelijke "vooruitgang te consta- teeren valt. De leiding van het bureau berustte weer bij dr. J. E. Feisser, terwijl een bijzonder woord van dank toe komt aan Zuster Zambeek en mevr. Visscher, die den geneeskundige ie.Zijde stonden. In den loop van dit jaar ontving dr. Feisser een benoeming ais directeur van den Geneeskundigen dienst te Rotterdam. Onze vereeniging leed daardoor een groot verlies. In een bijeenkomst op 28 Juni 1931, gehouden met dr. Feisser en het bestuur werd afscheid genomen. De voor zitter ds. Meyering, spraK zijn leedwezen uit over het vertrek en uitte waardeerende woorden, waarop dr. Feisser antwoordde. Als tijdelijk waarnemer in de plaats van dr. Feisser treedt thans op dr. van Dam. De penningmeester, de heer J. Minnee Chr.z. deed verslag omtrent het financieel beheer. Met genoegen constateerde spr., dat de financiën Kerngezond zijn. De inkomsten bedroegen f.996 23. Hieronder bevond zich een gift, groot f. 41.25, verzameld ter ge legenheid van een 25 jarig jubileum. Baiig saldo van de gehouden Moedercursus f. 10.50 De bus geplaatst op het Consultatie-bureau bevatte f.34 43. De totaal uitgaven bedroe gen f. 610.91 zoodat het batig saldo dit jaar f. 385.37 bedroeg. De commissie lot nazien der bescheiden, bestaande uit de heeren A. Wassenaar en B. G. Lammens, bracht bij monde van laatstgenoemde rapport uit; verklaarde al les in goede orde te hebben gevonden en stelde de vergadering foor den penning meester de dcchargeeren voor zijn beheer. Bij de aan de orde komende bestuurs verkiezing werden de aftredende leden dr. J. Eykelenboom, dr. T. Lodder en de heer R. Ouwehand bij acclamatie door de ver gadering herkozen. Daarna kwam in behandeling de beschrij vingsbrief van de 35ste Algemeene ver gadering, welke Vrijdag 30 October te Rotterdam gehouden zal worden. De voor stellen van het hoofdbestuur werden uit voerig besproken, doch vonden slechts matige instemming. De idee van kraamhulp aan on- en minvermogende kraamvrouwen had aller sympathies r/doch de uitvoering daarvan, zooals het hoofdbestuur dit zich voorstelt, zal in de practijk op groote bezwaren stuiten. Aan de afgevaardigden, de heer ds. Meyering en W. G. v. Beelen Wz. werd opgedragen op de Algemeene Vergadering nadere inlichtingen te vragen. Daarna zal het bestuur deze zaak nader onder de oogen zien. De commissie tot het nazien van het magazijn rapporteerde bij monde van den heer R. Ouwehand, dat de verplegings- artikelen in keurige orde bevonden zijn. Nog werd gesproken over de mogelijke aanschaffing van een eenvoudige bestra lingslamp. Deze zaak zal door de heeren doctoren besproken worden, waarna zij, zoo noodig, voorstellen zullen doen aan het bestuur. Bij de rondvraag werd nog gesproken over bekendheid, die gegeven was aan deze jaarvergadering. Algemeen was de* teleurstelling over de slechte opkomst. Met een woord van dank sloot de voorzitter deze vergadering. Tegen de landbouwers Gebr. V. maakte de politie proces-verbaal op wegens het drijven van koeien zonder voldoende begeleiding. o KATWITK AAN ZEE. Nog achterhaald. L. v. d. D. uit den Achterweg deed bij de politie aangifte, dat te zijnen na deele een rashond gestolen was. De politie stelde een onderzoek in, waarbij bleek, dat het dier vermoedelijk was meegenomen door een vrouw van een woonschuitje. Echter was dit reeds vertrokken. Het schip werd echter door de Katwijksche politie te Leiden achterhaald en het bleek, dat de hond zich aan boord van het schip bevond, dat ligplaats had genomen aan de Haarlemmertrekvaart. De hond werd in beslag genomen en aan den eigenaar terug gegeven. Tegen vrouw E. M. B. werd proces-verbaal opgemaakt wegens diefstal. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent een witte geit, die onbeheerd op den weg is aangetroffen. LISSE. Lezing van ds. J. H. Mulder over „Gelooven alleen of goede werken". Gisteravond trad in het gebouw Rehö- both alhier op ds. J. H. Mulder, Ned. Herv. pred. te Hillegom. Deze avond was belegd door de „Vereen, tot verdieping van het Protestantsch bewustzijn", welke vereeni ging onlangs werd opgericht. De voorzitter, de heer J. Vledder, opende de samenkomst en liet zingen Pslam 84: 3, waarna hij voorging in gebed. Gelezen werd 1 Tim. 6. Een welkomstwoord werd gesproken .''waarbij ln het bijzonder ds. G. Tichelaar een woord van welkom toege roepen werd en aan degenen, die te Lisse voor het eerst een dergelijke samenkomst meemaakte. Ds. Mulder, het woord verkrijgende, merkt allereerst op. dat zijn rede geen anti-papistische strekking heeft. Zijn rede zal positief zijn en de vraag beantwoorden of men uit het geloof alléén of uit de werken gerechtvaardigd wordt. De kwestie van „geloof" of „werken" is er een van reeds uit de eerste eeuwen. Reeds in de derde eeuw is aan dit punt op een gehouden Concilie gehandeld en werd Pelagius' leer veroordeeld: De belij denis van Augustinus daarentegen werd als leer der Kerk aangenomen. In een gloedvol betoog toont spr. aan, dat een geloofsheld als Paulus heeft ge tuigd, dat genade alleen in de ziel des menschen het geloof werken kan en de werken daar niets aan kunnen toedoen. Zij zijn gevolg van een waarachtig geloof. De apostel Jacobus schijnt hier tegen over te staan, en de leer van Jacobus schijnt overeen te komen met die der R.-K. Kerk. gezien haar belijdenissen, welke spr. voorlas. Ds. Mulder wees er hierna op, dat er bij de apostelen geen tegenstrijdigheid is, wat ook niet kan, omdat Gods Woord wel tegenstellingen, maar geen tegenstrijdig heden kent. Verschillende teksten uit den brief van Jacobus werden nader bezien. Voorts werd aangeduid op welke wijze men 't eeuwige leven kan beérven. Ook de belijdenis der R.-K. Kerk werd ln het licht van Gods Woord gesteld en het onwaarachtige daarvan aangetoond. Jacobus bracht alleen een tegenwicht in de eerste Christenheid, omdat de leer van Paulus niet verkeerd verstaan zou worden. De goede werken zijn noodzakelijk als ge volg v^n een waarachtig geloof. Het is in onzen tijd noodig, dat wij onze beginselen uitdragen en de dingen scherp bezien en bestrijde het groote gevaar der R.-K. Kerk, welke het geheele volksleven tracht op to slokken. Na deze rede werd gelegenheid tot ge- dachtenwisseling gegeven, waarvan geen gebruik werd gemaakt. Ds. Tichelaar sprak enkele woorden van dank voor de hartelijke verwelkoming en deelde tevens mede, dat het doel der Ver eeniging zijn volle sympathie heeft. Hierna werd de samenkomst onder dank zegging gesloten. De heer P. geraakte met zijn zes- persoons auto op den Achterweg in een sloot. Het verkeer ondervond veel ver traging. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De Bouwmeester-avond in den Volks bond is goed geslaagd. Vooraf gaf Br. Haase een overzicht van het werk der ver eeniging „Herwonnen Levenskracht", ten bate waarvan deze avond was belegd. De nieuwe postdirecteur, de heer J. H. Halm. uit Utrecht, hoopt met 1 De cember alhier zijn functie te aanvaarden. -o- OEGSTGEEST. Verg. inzake werkverschaffing steunregeling. In hot Patronaat kwamen gisteravond de bestuurders der verschillende werklie den-organisaties op initiatief der R.-K. en Chr. Landarbeidersbonden bijeen. De ver gadering werd geleid door den voorzitter van den R.-K. Volksbond, den heer A. J. Döfferhof, terwijl van de uitgenoodigde raadsleden wethouder Rübenkamp en de heer Kortmann van hun belangstelling blijk gaven. Ook werd deze bijeenkomst bijgewoond door kapelaan Roest en de hoofdbestuurders der R.-K. en Chr. Bond. Bij de opening verwelkomde de heer Dof- ferhof speciaal de hierboven genoemde personen en zeide, dat deze bijeenkomst ten doel had de werkloosheid in den ko menden winter te bespreken en de midde len ter bestrijding ojn. de werkverschaf fing. alsook de steunregeling. Door de Bondsafgevaardigden werd het zoeken van objecten bepleit voor werkverschaffing en daarnaast een steunregeling b.v. zooals in de bollenstreek. Speciaal werd de aan dacht gevestigd op den voorrang die de georganiseerde arbeiders èn bij werkver schaffing èn bij gemeentelijke steunver- leening behooren te hebben boven de niet- georganiseerden. Met den meesten klem drong men daarop aan. Een vruchtbare gedachtenwisseling vond plaats, waaraan ook door de aanwezige raadsleden werd deelgenomen, over de toepassing der steunregeling. Zopwel de heer Kortmann als de heer Rübenkamp, ontkenden geens zins de plicht van organisatie en de rech ten van georganiseerden, doch de gemeen te kan de ongeorganiseerde werkloozen toch tenslotte niet aan hun lot overlaten, wanneer de nood dwingt. Een beslist ant woord op de vraag van den hr. Kortmann of er teekenen waren om aan te nemen, dat in deze gemeente het aantal werkloo zen beduidend grooter zou zijn dan nor maal. waardoor bijzondere maatregelen noodig zouden worden, kon niet worden gegeven. De wenschelijkheid werd naar voren gebracht bij gunning van gemeen tewerken, den aannemers te verzoeken zooveel mogelijk gemeentenaren te werk te stellen. Resultaat dezer vergadering was OJn. dat de bestuurders der landarbeiders- bonden binnenkort een onderhoud met B. en W. zullen aanvragen. De voorzitter sprak het slotwoord en meende te moeten constateeren, dat de besprekingen vrucht dragend zijn geweest en dankte in het bij zonder de heeren Rübenkamp en Kort mann voor hun tegenwoordigheid. Verder hoopte spreker, dat ook het resultaat de zer vergadering mag zijn. dat de ongeor ganiseerden in hun eigen belang, zich zul len aansluiten bij hun respectievelijke vereenigingen. Hierna sluiting. o- VOORSCHOTEN. Vergadering „De Hanze". De R.-K. middenstandsver. „De Hanze" vergaderde in het R.-K. Verenigingsge bouw onder voorzitterschap van den heer G. Schrama, voorzitter der afdeeling, die de vergadering op de gebruikelijke wijze opende, waarha de secretaris de notulen der vorige vergadering las, die onveran derd werden vastgesteld. Hierna werd de agenda van den Cen- tralen Raad te houden te Delft behandeld. Tot afgevaardigde naar den Centralen Raad werd gekozen de heer P. van der Werf. Bij de rondvraag werd besproken een te houden St. Nicolaascampagne door de winkeliers in samenwerking met de alhier gevestigde winkellers-vereeniging „Tosca". Getracht zal worden om samen werking te verkrijgen.' Tot commissie leden voor voorbereiding werden benoemd de heeren Mathot, W. Vreeburg en J. de Meester. Naar wij vernemen is de tuinbouw, cursus gisteravond begonnen met een 20. tal leerlingen. Deze cursus wordt gesteund door de afd. van den L. T. B., Bloembol- ler.cultuur en Holl. Mij. van Landbouw. Burgemeester Vernède heeft met een korte toespraak dezen cursus geopend. o WARMOND. Auto in de sloot. Alhier reed een auto komende uit de richting Sassenheim met als bestuurder den heer J. K. uit Haarlem door het te kort nemen van de bocht met flinke vaar: in een sloot. De auto werd zwaar bescha digd. terwijl de ingezetenen, man en vrouw met den schrik vrij kwamen. De wagen werd door middel van erfi andere wagen weggesleept. Gouden zakenjubilcum. Op 29 October a.s. zal het vijftig jaren geleden zijn. dat de heer J. Schakenbos zijn bekende scheepstimmerwerf heeftop- gericht. De heer Schakenbos, die onlangs zijn 80sten verjaardag heeft gevierd en persoonlijk nog leiding geeft, heeft zijn zaak tot een ongekenden bloei gebracht In de watersportkringen is hij overbekend en geniet als scheepsbouwkundige een uit stekende reputatie. Het zal hem zeer zeker een groot genoegen doen te zien. dat. wat hij eenmaal heeft groot gemaakt, op waardige wijze wordt voortgezet door zijn beide zonen. o ZEVENHOVEN. Bezwaren tegen dr. J. G. Ubbink? Naar wij vernemen heeft ds. J. D. Speel man, Geref. pred. te Nieuwveen, op de Classis Woerden der Geref. Kerken bezwa ren ontwikkeld tegen de leeringen van dr. J. G. Ubbink, pred. der Geref. Kerk alhier. De Uniecollecte in wijk Amstel voor de Chr. scholen heeft opgebracht de som van f60.25. Een in de Geref. Kerk gehouden col lecte voor de Zending, heeft opgebracht de som van f. 16. VEUR—LEIDSCHENDAM. TERAARDEBESTELLING Dr. P. HUYSER, Groote belangstelling. Gistermiddag te ongeveer 3 uur vond op de begraafplaats der Ned. Herv. Gem. te Wilsveen onder groote belangstellin" de teraardebestelling plaats van het stof felijk overschot van wijlen dr. P. Huyser, in leven arts hier ter plaatse. Onder de aanwezigen merkten wij vele oud-patiënten van den overledene o> Vervolgens waren aanwezig de burge meester der gemeente Veur, de heer W. Keyser, de wethouders van Veur, de hee ren F. van Heyningen, C. van Wierenburg, de wethouders der gemeente Stompwijlr. de heeren J. van Wijk en H. v, Bosch, no taris W. H. Hoogenstraaten dr. R. Birkhoff beiden uit Voorschoten, dr. H. C. H. Ryers, dr. J. M. v. d. Stam, dr. F. H. M. Zeeland, alle uit Veur, de gemeente-secre taris van Veur-Leidschendam, den heer van Delft, ds. J. de Wit, Ned. Herv. pred en ds. Boukema, Ger. pred. beiden te Veur, den heer H. v. d. Bosch, vriend van den overledene uit Den Haag, de heer A. van Veen, assistent-kapelaan te Leid- schendam. den heer en mevrouw G. P. Loebèr uit Den Haag, oud-hoofd der O. L. school te Leidschendam alsmede veie vrienden van den overledene. Nadat de £ist boven de geopende graf kelder was geplaatst, trad naar voren de burgemeester, de heer W. Keyser, die on geveer het navolgende sprak: Mocht ik ruim een jaar geleden dr. Pie- ter Huyser huldigen bij zijn veertigjarig ambtsjubileum en mocht ik hem bij die gelegenheid het ridderkruis in de orde van Oranje-Nassau op de borst spelden, daarbij den wensch uitende, dat nog vele jaren dit ridderkruis zijn borst mocht sie ren, het heeft niet zoo mogen zijn. Het is mij als burgemeester en als vriend van den overledene een behoefte vanaf deze plaats een woord van warmen dank te spreken voor het vele en goede dat deze eminente dokter voor zijn zieken, alsmede voor de gemeenten en de ver lende vereenigingen is geweest. Zelfs den laatsten tijd lijdende, bezocht hij toch steeds zijn patiënten en wilde niets liever dan hun lijden verzachten, daarbij echter zich zelf vergetend. Zelfs tegenover zijn naaste familie en omgeving trachtte hij zijn kwaal te ver bergen en werkte hij tot den laatsten dag, zijn vreugde en liefde uitdragend naar zijn zieken en voor zich alleen de pijnen en droefheid behoudend. Want een onte genzeggelijke waarheid is het, dat de overledene veel heeft geleden. En gelijk hij geleefd heeft, is hij oofc gestorven, eenvoudig, want dat was hij Ook had hij voor een ieder een gewillig oor. Voor de armen was hij een vader en daarom zullen deze hem ook dankbaar gedenken en een leder van ons zal een gebed van dank voor hem opzenden. Want ook in het gebed zocht hij een troost, daar de overledene was een zeer gelooVig man voor wien talloozen met nul eerbied hadden. Hij was ook een man van groote plichtsbetrachting, steeds op ztJ" post, ziedaar den overledene ten volle ge schetst. Wij mogen dan dadelijk hier van daan gaan, en hem alleen er achterlaten, doch vergeten zuilen wij hem niet. Zrln naam en zijn persoon zullen in dankbare herinnering blijven voortleven. Dit moge de familie tot troost zijn. Moge de Goede God hem reeds het loon gegeven hebben voor al zijn verdiensten. Dokter Huyser, rust in vrede! Hierna werd het woord gevoerd door fc J. de Wit, Ned. Herv pred te Leidschen dam, die sprak naar aanleiding van P-'- 103 vers 16 en 17, n.l.: Als de wind daar over gegaan is, zoo is zij niet meer, en hare plaats kent haar niet meer. Maar de goede tierenheid des Heeren is van eeuwigheid en tot eeuwigheid over degene die Hem vreezen, en zijne gerech tigheid aan kindskinderen. Nadat de kist in de grafkelder nedergelaten werden door velen bloemen in het graf gestrooid, waarna de broeder van de overledene den heer A H. Huyset uit Dordrecht, alle aanwezigen dn1" zegde. Alle aanwezigen verlieten hierop diep onder den indruk den doodenakker. 2-2 Reparateur: „Hoeveel heeft u voor die wagen betaalt, als ik vragen mag?" Eigenaar: „Om je de waarheid te zeg gen, heb ik hem van een vriend gekregen" Reparateur: „Nou mijnheer, dan heeft ie u leelijk afgezet." o BUITENLANDSCH GEMENGD. GROOTE BRAND. In Zevenburgen is in het dorp San Georgioe een brand uitgebroken, die bij den kr&ehtigen wind en doordien in hut doip geen spuit aanwezig was, spoedig een grooten omvang aannam. De helft van het dorp is reeds verwoest. Dertig woonhuizen met schuren en stallen zijn een prooi der vlammen geworden. Daar de brand nog voortduurt, vreest men, dat het geheele dorp verwoest zal worden. De regeering heeft troepen gezonden om hulp te verleenen. DE PARACHUTE ALS REDMIDDEL. De waarde van de parachute als red dingsmiddel is weer eens duidelijk gede monstreerd bij den Zwitserschen militairen luchtvaartdienst. Een militaire kabelballon die op 'n paar honderd meter boven de Berner Allmend stond, werd door een plot seling opgestoken storm losgerukt. In de mand bevonden zich korporaal Herter en de recruut Graf. De ballon steeg snel naar 3000 M. en vloog op die hoogte, waarschijn lijk door het zich vormen van knalgas, in brand. De beide waarnemers sprongen direct na elkaar met hun parachute over boord en kwamen 'n kwartier later be houden neer. o DE UITVAART VAN EDISON. Meer dan vierhonderd personen, onder wie mevr. Hoover, vormden den rouwstoet die door de straten van West Orange trok, waar duizenden bewonderaars van den grooten uitvinder Edison in eerbiedige stilte de uitvaart gadesloegen. Langzaam trok de stoet naar het kerkhof Rosedale, waar de teraardebestelling geschiedde. Edison's graf ligt in de schaduw van een grooten eik, de lievelingsboom van den uitvinder. Een detachement politie zal vier dagen en vier nachten rondom het graf de eere- wacht betrekken. Om 10 uur zijn in 't geheele land de lichten een minuut gedoofd; zelfs de fakkel van het Vrijheidsbeeld. HILLEGOM. Ledenverg. van 't Not. Het Departement van 't Nut heelt een ledenvergadering gehouden onder voorzit terschap van den heer C. Velthuys. £r is een vacature van commissaris van den Nutsspaarbank door vertrek van den heer F. Engel Pzn. Omdat er geen voordracht voor de be- nceming is, werd deze aangehouden tot de volgende vergadering. De voorzitter deelde mee, dat mej. G. Hopman als bestuurslid uedankt neeft wegens verirek uit de gemeente. Zij heeft veel gedaan voor het Departement en de bibliotheek. Dr. ten Hoopen heeft bedankt, zijn prettige en aangename leiding der vergaderingen verdienen waardeering; hij was niet te bewegen op zijn besluit terug te komen. De heer van Spanje heeft bedankt om dat hij op vele vergaderingen verhinderd was en ten slotte had de penningmeester, de heer C. Velthuys bedankt. Op aan dringen van zijn mede-bestuursleden is hij in zoo ver op besluit terug gekomen, dat hij bestuurslid en penningmeester wilde blijven onder voorwaarde, dat hij buiten de commissie van beheer over het gebouw staat. Die voorwaarde is aanvaard, zijn aanblijven werd onder applaus geconsta teerd. Tot bestuursleden zijn benoemd mevr. Vclthuys-Wilbrink en de heeren D. Lodder en W. van Lingen. Uit het jaarverslag bleek, dat de heer P. D van Mourik om gezondheidsredenen is afgetreden en vervangen door den heer Schouten, terwijl de heer Woerlee als waar nemend secretaris fungeert. De Nutsspaarbank had in 1930 een stijging van spaargelden a f. 47.000, waardoor de spaargelden een bedrag van ruim f. 143.000 bereikten. 383 boekjes zijn in omloop. De balans is geteekend door den accountant en de verificatie Commissie. De voorzitter bedankte de Commissarissen van de Spaarbank voor hunne vele werk zaamheden. Uit het verslag van mej. B. v. Waveren over de bibliotheek bleek, dat het lezers- tal gelijk bleef; de jeugdlezers verminder den ln aantal om een onnaspeurbare reden. De kas der bibliotheek behoeft gelde lijke steun. De rekening van den penningmeester over het departement sloot met een batig saldo van f. 91.60, die over het gebouw, in tweeën gesplitst, had een voordeelig en een nadeelig sdldo, door elkaar was £ir een winst van f. 126.40. i Een en ander werd met dank goed gekeurd. De verificatie-commissie werd her benoemd. Do afgevaardigde naar de algemeene ver gadering de heer van Mourik bracht zijn rapport uit.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6