TELEGRAMMEN. BURG. STAND VAN LEIDEN LAATSTE BERICHTEN. 3EURSQVERZ1CHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 763, Hedenmiddag 3 uur: 761. telegrafisch weerbericht v.h. Kon. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt Hoogste stand 767.7 te München. Laagste stand 740.3 te Vardoe. Verwachting tot den avond van 23 Oct.: Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuidel. wind. Nevelig tot half bewolkt. Waarschijnlijk droog weer en nachtvorst. Buitenlandsch Weerbericht. (Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt). De veranderingen in de drukverdeeling rijn meest groot en ze verloopen snel. Al leen de depressie over het gebied van de Azoren tot bewesten Portugal werd slechts weinig dieper en bleef vrijwel ter plaatse liggen. De snelle drukdalingen op IJsland van gisteren zijn door stijgingen gevolgd, terwijl zich ten Westen van de Noorsche kust een depressie heeft ontwikkeld, die aan den Zuidkant sterke barometerdalln- gen veroorzaakt en storm geeft. Van den hoogen druk, die zich gisteren van be zuiden IJsland tot over Zuid-Duitschland uitstrekte met de hoogste standen in Schotland, is het Westelijk deel geheel verdwenen. De langzame ontwikkeling van de depressie in het Zuid-Westen doet voor onze streken een aanhouden verwachten van een Zuid-Oostelijk tot Zuidelijken wind. waarbij opnieuw met nachtvorst is te rekenen. ïn Scandinavië werd de vorst hier en daar streng. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 8 gr. C. (46 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 8'/: gr. C. (47 gr. F.) 3 uur nam.: 9 gr. C. (48 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Vrijdag. Voorm. te 12 u. 52 min.; n.m. te 1 u. 10 min. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a. Donderdag: 5.23 nam. tot 6.07 voorm. LAVAL TE new-york aangekomen. NEW YORK. 22 Oct. (V. D.) De „He de Fiance" is hedenmorgen te 3.47 uur piaatselijken tijd (9.07 uur Amst. tijd) in de haven van New York aangekomen. de economische crisis. LONDEN, 22 Oct. (V.D.) De regeering van Bolivia heeft een wet uitgevaardigd voor een 30 daagsch moratorium tot rege- kng van de buitenlandsche schulden en betaling van deposito's in buitenlandsche valuta's. Het moratorium kan na afloop door de regeering worden verlengd. GANDHI MOEDELOOS? LONDEN, 22 Oct. (V.D.). Naar wordt vernomen heeft Gandhi in de overtuiging dat de Ronde Tafelconferentie tot mis lukking is gedoemd en dat hij er niets Positiefs voor Indië zal kunnen bereiken 'eeds passage op een stoomschip gereser veerd om de volgende maand naar Bombay terug te keeren. uit spanje. MADRID, 21 Oct. (Belg. Tel. Ag.) De Cortes heeft artikel 47 van de gTondwet Aangenomen, inhoudende, dat de staat uitsluitend het recht heeft vak-diploma's uit te reiken. De commissie voor het vaststellen der verantwoordelijkheden heeft thans defi nitief besloten de leden van het kabinet van Primo de Rivera in staat van beschul diging te stellen. Generaal Aispuru. die tijdens den staatsgreep van 1923 minister was. zal eveneens vervolgd worden. MADRID, 21 Oct. (Bel Tel. Ag.) De Ka tholieke Bond van Huisvaders heeft een ang adres aan den nuntius gericht, waar in de anti-godsdienstige politiek van den Cortes wordt afgekeurd. De leden van den bond verklaren zich nauwer dan ooit aaneen te zullen sluiten krachtige stappen bij het openbaar ge- ag te zullen doen, wanneer zij den tijd daartoe gekomen achten. TURKIJE EN DE SOVJETS. DeSTTW?05L' 22 0ct' <Ned- Tel- Ag)- B.v i e m'nistnr-president Tewfik all SI binnenkort een bezoek brengen siieho^ u op nibnoodiging van de Rus sische regeering. zoek „i5 beantwoording van het be- k fan Litwinoff aan Stamboel. RADIOSTATION VERBRAND. radiostation 21 ,P.ct- <Bele- Ag> Het br^id vernield 'S d°°r 660 hevigen gulden TP x?0, bedraagt meer dan 80.000 01 in Nederlandsch geld. het chineesch—japansch conflict TOKIO, 22 Oct. (V.D.). Irv het Japan- sche antwoord op de nota van de mogend heden wordt verzekerd, dat Japan zich bewust is van zijn verplichtingen en dat het slechts maatregelen heeft genomen uit zelfverdediging zonder eenige oorlogszuch tige bedoelingen Japan uit zijn bereid willigheid om met China in directe onder handeling te treden en stelt de vraag of de aanwezigheid van een handvol Japan- sche troepen buiten de spoorwegzöne het afdwingen van speciale voorwaarden door China rechtvaardigt. De anti-Japansche agitatie in China is een systematische hetze van eenige Chl- neesche organisaties die de wet voor hun doel uitbuiten. LONDEN, 22 Oct. (V.D.). In antwoord op de nota der mogendheden waarin deze de regeering van China opmerkzaam maken op het Kellogg-pact heeft de minister van buitenlandsche zaken naar uit Nanking wordt gemeld gelijkluidende nota's aan de betrokken regeeringen verzonden. Daarin wordt verklaard dat China er van heeft afgezien de offensieve maatregelen van Japan met geweld te beantwoorden en dat het zijn lot in handen van den Vol kenbond heeft gegeven in de hoop op een rechtvaardige en vreedzame regeling. De Chineesche regeering zal ook in de toe komst blijven streven naar een regeling die met vreedzame middelen wordt ver kregen. GENEVE, 22 October. (V.D.). Tegen hedenavond is een openbare plenaire zit ting van den Raad van den Volkenbond bijeengeroepen aan welke een voorloopig besluit inzake het Chineesch-Japansche conflict zal worden voorgelegd. Men ver wacht dat Japan en China zich bij de stemming over dit besluit van stemmen zullen onthouden. COMMUNISTISCH LEIDER GEARRESTEERD. SHANGHAI, 22 Oct. (V. D.) De Chi neesche politie is er ln geslaagd den lei der der Chineesche communistische partij Dzangangui te arresteeren. spionnage. PARIJS, 22 Oct. (V. D.) De politie te Lyon heeft gisteren een Italiaan gearres teerd, Tosselli genaamd, die ernstig ver dacht wordt van het plegen van spion- nage ten behoeve van een groote mogend heid. Reeds tijdens de groote Fransche manoeuvres aan de Fransch-Italiaansche grens had Tosselli de aandacht der auto riteiten getrokken. Gedurende deze periode was hij zeer dikwijls naar Frank rijk gekomen en zou hij getracht hebben, van Fransche soldaten bijzonderheden over de Fransche verdedigingswerken aan de grens te weten te komen. Een strenge controle bracht aan het licht, dat de Ita liaan inderdaad slechts voor spionnage- doeleinden naar Frankrijk was gekomen Bovendien vond men bij zijn arrestatie een aantal belangrijke papieren in zijn koffer, waaruit kwam vast te staan, dat de gearresteerde inderdaad spionnage pleegde. Inmiddels heeft de man een uit voerige bekentenis afgelegd. LIJDELIJK VERZET IN POLEN. WARSCHAU, 22 Oct. (Wolff). De beambten en het gemeentepersoneel heb ben besloten vanaf hedenochtend lijdelijk verzet te plegen. Zij zullen zich wel naar hun werkzaamheden en bureaux begeven, doch geen practisch werk verrichten. Slechts de allernoodzakelijkste bedrijven zullen worden gaande gehouden. De actie is gericht tegen de onregel matige en vertaagde uitbetalingen der loonen iiet gestrande schip. CUXHAFEN. 22 Oct. (Ned. Tel. Ag.) De bemanning van het gisteren bij Schar- horn gestrande schip, dat de Deensche stoomer „Peter Moss" bleek te zijn. is gis teravond door een reddingsboot aan land gebracht. Alleen de kapitein en de stuurman be vinden zich nog een boord. Het schip maakt ernstig slagzij. roofmoord TE hamburg. HAMBURG, 22 Oct. (V. D.) Gisteravond heeft men den schilder Johann Hacker in zijn woning op zijn bed vermoord gevon den. Men heeft hier klaarblijkelijk met een roofmoord te doen. De heele woning is overhoop gehaald. Hacker had eenige dagen geleden ongeveer 2000 Mark van een spaarbank gehaald en men vermoedt, dat de moordenaar hiervan op de hoogte was. Elk spoor van den dader ontbreekt. GEBOREN: Gerrit Johannes, z. van A. Ie Febre en J. P. Zweistra Johanna Cornelia, d. van Th. van den Berg en E. Westdorp Fran- cikcus, z. van F. Ouwerkerk en C. P. Boot. ONDERTROUWD. J. Lucas, jm. 27 j. en M. H. van Rijn, jd. 25 j. gehuwd. D. van den Wijngaard, jm. en J. Dui verman. jd. A. Kersbergen, jm. en A. C. van Nieuwenhuijzen. jd. P. Kraan, jm„ en G. Schouten, jd. M. van Reken, jm. en J. A. Prulmboom, jd. P. Sjardijn, jm en A. W. E. Verver, jd. A Seller, jm. en J. S. Kühn, jd. G. Waasdorp, jm. en M. W. C. de Graaf, jd. H. J. Slewe wedn. en A. C. J. van de Visch, jd. OVERLEDEN C. A. van Steln, z. 4 j. M. J. van Zonneveld, ongeh. vr„ 55 j. D. P. Zierikzee, m. 76 j. STADSNIEUWS. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het doctoraal-exa- men rechtsgeleerdheid de dames W. H. A. G. Folmer en E. de Vries (belde Den Haag en de heer Th. M. E. de Testa (Den Haag). Candidaats-examen rechtsgeleerd heid de dames M. A. M. Struycken (Den Haag, C. W. Reijntjes (Lelden) en S. M. van Wilpe (Leeuwarden) en de heer C. G. Immink (Hilversum). Candidaats-examen geneeskunde de heeren L. Th Rhemrev (Leiden), O. A. van Gulik (Rotterdam), W. Kerpel (Leiden). R. L. H Sampimon (Den Haag), B. Allaart (Oegstgeest), C. A. Eindhoven (Rotterdam), K. A. F. Hou- wert (Den Haag), A. Gerrits (Den Haag), Th. Wechelaar (Rotterdam). L. J. J. ten Haaf (Den Haag), A. S. de Wit (Den Haag), J. de Boer (Den Haag), Lie Swan Bo (Leiden) en H. Grelinger (Den Haag). BINNENLAND. TE SNEL GEREDEN. Hedenmorgen omstreeks kwart over elf reed de motorrijder M„ fotograaf te Arn hem, met zijn motorrijwiel met aanhang wagen, waarin zijn moeder, mevrouw M. was gezeten, tegen de kruideniersauto van den heer G. te Oosterbeek, met het gevolg, dat de aanhangwagen geheel in elkaar werd gedrukt en het rechterbeen van mevr. M. werd verbrijzeld. De heer M. bleef ongedeerd, terwijl de auto licht werd be schadigd. Mevr. M. is naar het ziekenhuis te Arnhem overgebracht. Het ongeluk is toe te schrijven aan de razende snelheid, waarmee de heer M. over den Utrechtschen straatweg reed. waar door hij zijn vaart niet kon verminderen, toen de voor hem rijdende auto de Beu kenlaan wilde inrijden', waarna de botsing geschiedde. o INTERPELLATIE-BLOMJOUS INGETROKKEN. Naar wij vernemen, heeft het lid van de Eerste Kamer der StatenlGeneraal, de heer Blomjous. de interpellatie, waartop hem op 15 October 1.1. verlof werd ver leend, ingetrokken op grond, dat de inter- pellatie-v. d. Tempel in de Tweede Kamer zich ontwikkeld heeft tot een algemeen debat over den huidigen toestand terwijl bovendien de voorzitter van den Raad van Ministers heeft medegedeeld, dat binnen kort de indiening kan worden tegemoet- gezien van een wetsontwerp, betrekking hebbende op moeilijkheden, welke zich bij den invoer voordoen. EEN gift, die geen gift was. In vervolg op de mededeeling omtrent de „gift' van f. 3000 van den kassier der boerenleenbank aan de stichting Meer en Bosch te Heemstede wordt thans gemeld, dat de man na een bezoekaan het co mité de toezegging heeft ontvangen, dat het geld zal worden teruggestuurd. De ..Sch. Crt." weet te melden, dat dit resultaat pas bereikt werd na heel wat heen en weer praten en dat de voorzitter der bank bij het onderhoud aanwezig was. Men bezweek bii het comité voor het feit. dat anders de kassier deze groote schade zou moeten lijden. Het spreekt vanzelf, dat dit eind-resul taat een heele opluchting voor den kas sier is: nu blijft bij hem alleen nog het onaangenaam gevoel over. dat dit geval letje gepubliceerd is. GEEN SLUITING DER „PADOX" TE WARMOND. Reeds geruimen tijd gaan in de gemeen te Warmond geruchten, dat de bekende timmerfabriek „Padox" aldaar eerlang zou sluiten. Wij hebben te dezer zake eens nader geïnformeerd, waarbij ons werd me degedeeld. dat van sluiting geen sprake is, en dit ook geen punt van overweging heeft uitgemaakt. Zeer zeker heeft de zaak. zooals alle zaken, nadeel van de cri sis, temeer waar altijd groote orders voor Engeland werden uitgevoerd. door een auto aangereden en gedood. De chauffeur was dronken. Gistermiddag is te Vaesrade (Limb.), gemeente Nuth een doodelijk ongeval ge beurd. Zekere J. Volders die op weg was naar het land en op het wandelpad liep werd door een taxi uit Hoensbroek van achter aangereden. V. was op slag dood. De chauffeur van de taxi. die onder in vloed van sterken drank verkeerde, werd in verzekerde bewaring gesteld. Het lijk en de auto zijn in beslag genomen. Het par ket uit Maastricht stelde heden een on derzoek in. o valsche aangifte. Een schipper had bij de Amsterdamsche politie aangifte gedaan, dat uit zijn schip, liggende aan den IJdljk te Amsterdam, ongeveer 1200 K.G. lijnzaad was on vreemd Het onderzoek in deze zaak heeft onverwachts een ietwat sensatio- neele wending genomen. De schipper, die een koopman als verdachte had aange geven, is zelf door de politie aangehouden. Hij wordt er van verdacht een valsche aangifte te hebben gedaan en de zakken lijnzaad zelf te hebben verduisterd. EEN ZONDERLING MENSCH. Omstreeks één uur in den afgeloopen nacht hcorden buren gekreun in een per ceel aan de Gedempte Sloot te Den Haag. Een surveilleerend agent van politie ver schafte zich door inklimming toegang en vond den 85-jarlgen alleen-wonenden Van D, in vervuilden toestand op den grond liggen Op den man werd een be drag var f. 1024 aan contanten, benevens een spaarbankboekje ten bedrage van ruim f 2000bevonden. Bovendien genoot Van D. ouderdomsrente. Overigens werd o.a. correspondentie aangetroffen, waaruit bleek, dat Van D. financieele ondersteuning bij de Diaconie had aangevraagd. poging tot ontvoering van minderjarige kinderen. De Haagsche rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen mej. De M. geb. L„ ge scheiden huisvrouw van De M„ die terecht heeft gestaan wegens ontvoering van een minderjarig dochtertje waarover de vader als voogd was aangesteld en door dezen in het gesticht. De Voorzienigheid te Noordwijkerhout was geplaatst, door met behulp van haar beide zoons J. de M. en p. de M. te trachten het kind met geweld weg te voeren. De rechtbank veroordeelde de moeder, tegen wie door het O. M. een maand voorw. gevangenisstraf was geëlscht, tot f. 150 boete subs.JS maanden hechtenis. De beide zoons werSen veroordeeld ieder tot een boete van f. 1000 subs. 2 maanden hechtenis. vrouw in brand geraakt. Hedenmorgen is te Amsterdam een 74- Jarige vrouw in brand geraakt, die met de voeten op een test met vuur rustende in slaap was geraakt. Toen haar kleeren vlam vatten schrok zij wakker en is in haar angst in bed gekropen. Buren waar schuwden de brandweer. Deze heeft de vrouw, die zeer ernstige brandwonden had opgeloopen per auto naar het ziekenhuis doen overbrengen. Een begin van brand in de bedstede kon spoedig worden ge- bluscht. ACTIE TEGEN SALARISVERLAGING. Te 'sGravenhage kwam bijeen het „Co mité van Twaalf", gevormd uit vertegen woordigers van de zes Centrales van Over heidspersoneel, welke deel uitmaken van de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg bij het Rijk. Het Comité stelde den inhoud vast van een manifest, dat namens alle Centrales in ruime mate zal worden verspreid onder overheidspersoneel en publiek en waarin met kracht van argumenten wordt opge komen tegen de door de regeering voorge nomen korting op loonen en salarissen van Rijkspersoneel en onderwijzers. Verder werd de tekst vastgesteld van een kort verweer tegen de uitlating van Minister De Geer, als zou bij deze voorge nomen korting geen sprake zijn vansluit- postpolitiek. In de verschillende organen van de bij de Centrales aangesloten bonden zal een gemeenschappelijke oproep worden ge plaatst aan de leden tot krachtigen steun van de actie, door de organisaties tegen de voorgenomen regeeringsplannen te ont wikkelen. Tenslotte werd met groote voldoening vastgesteld, dat de Tweede Kamer blijkens het uitgebrachte voorloopig verslag op Hoofdstuk I der Rijksbegrooting zich in overgroote meerderheid kant tegen de voorgenomen salariskorting. Het Comité wordt hierdoor versterkt in zijn voorne men. alle kracht bij -te zetten om de actio tegen deze dreigende inkomstenverminde ring voor Rijkspersoneel en onderwijzers te doen slagen. In de volgende vergadering van het Co mité zal een uitvoerig adres aan de Tweede Kamer, dat reeds in concept gereed is, in eindredactie worden vastgesteld. DOOR VRACHTWAGEN OVERREDEN. Hedenmorgen werd de bejaarde Keur door een vrachtwagen uit Hoofddorp, op den overweg te Bentveld, toen hij per fiets den weg wilde oversteken aangereden In zorgwekkenden toestand is de man naar de Maria-Stichting in Haarlem ver voerd. De politie stelt een onderzoek in. turksch-nederlandsch handelsverdrag geteekend. Het ontwerp voor een Turksch-Neder- Iandsch Handelsverdrag is vastgesteld en door de delegaties van beide landen ge- teekend. Het verdrag zal een maand na de ratificatie in werking treden. de postvluchten. Hedenmorgen te 6.45 uur is het K.L.M.- vliegtuig de „Specht" van Amsterdam naar Batavia vertrokken. Eerste bestuurder is G. M. H. Frijns, tweede bestuurder E. C. Pellens, boordwerktuigkundige K. A. C Weber, marconist G. van Zadelhof f. Aan boord bevindt zich één passagier die de reis medemaakt tot aan Boedapest. Aan boord ts 209 K.G. post en 9 K.G. vracht. AANRIJDING TRAM EN BRIK ONDER RIJNSBURG. Hedenmorgen had nabij het kantoor der Boerenleenbank te Rijnsburg een aanrij ding plaats tusschen een electrische tram en een met paard bespannen brik. De brik kwam tusschen de tram en een mast der bovenleiding terecht, waardoor de brik geheel werd ingedrukt. Van de tram bra- kerf eenige ruiten. Het tramverkeer onder vond eenige vertraging. DE LOONSVERLAGING IN DE TEXTIELINDUSTRIE. Naar aanleiding van de conferentie tus schen de beide fabrikanten-vereenigingen en de besturen der textiel-organisaties in zake de vraag van loonsverlaging en de mededeeling van den voorzitter der werk gevers-organisatie (men zie onder „Bin nenland") kwam het algemeen bestuur der Landelijke Federatie van Textielarbei ders gisteravond in vergadering bijeen om kennis te nemen van de ontstane situatie. Na bespreking van de door de werkge vers aangekondigde loonsverlaging van 5°/o werd met algemeene stemmen vastgesteld, dat er niet aan kon worden meegewerkt om tot loonsverlaging te geraken. Door het bestuur werden maatregelen getroffen om met de leden der verschil lende afdeelingen waar de loonsverlaging zal gelden, te vergaderen. In deze te hou den vergaderingen zal geadviseerd worden om de verlaging niet te aanvaarden, het welk dan moet beteekenen dat bij de in voering daarvan het werk zal worden stop gezet. üe moties-van den tempel verworpen. In de Tweede Kamer was heden aan de orde de stemming over de moties, die de heer Van den Tempel indiende bij zijn in terpellatie over de economische crisis. De eerste motie: herziening van de werkloozen-uitkeeringen werd verworpen met 31—25 stemmen .(Vóór de sociaal-de mocraten en communisten). De tweede motie: verlenging van den uitkeerlngs- duur door de werkloozenkassen werd eveneens verworpen thans met 60 tegen 24 stemmen. (Voor de Soc.-Dem. en de Com munisten). De derde motie: aanhangig maken bij het internationaal arbeidsbureau van de 40-urige arbeidsweek werd verworpen met 62 tegen 24 stemmen. (Voor de Soc.-Dem.). Alvorens tot stemming over de moties Van den Tempel werd overgegaan, ver klaarde de heer Aalberse namens de ge- beele Katholieke fractie, dat deze fractici tegen de moties zou stemmen. Hoewel er veel aantrekkelijks was in de eerste motie kon men deze als onsplitsbaar geheel niet aanvaarden. Wat de tweede motie betreft wenschte spr. eerst de financieele gegevens der re geering af te wachten. De derde motie kon niet aanvaard worden óp gronden door de regeering aangevoerd. AMSTERDAM, 22 October. Prijshou dende tendenz. Industrieele fondsen iets hooger. Koninklijke en Suikerwaarden weinig veranderd. Tabakken stil, evenals Scheepvaarten en Mijnaandeelen. Rub bers iets lager Amerik. fondsen verdeeld. Youngleening vast. De A'damsche beurs liet zich net be ïnvloeden door de zwakkere tendenz die Wallstreet gisteren te aanschouwen gaf. Dat de Amerikaansche Centrale Banken de voorstellen van de Banque de France niet voetstooots accepteeren, geeft blijk van kracht, die op de beurs een aange- namen indruk maakt. Verder is 't een bemoedigend teeken, dat de Bank of England het grootste deel van het op 1 Aug. verleende credlet op den vervaldag zal terugbetalen. Dit feit is de koers van het pond ten goede gekomen. De handel was beperkt, behalve in Koninklijke, waarin een groote aankooporder moest worden uitgevoerd. De koers hield zich niettemin goed en was slechts weinig veranderd. Industrieele fondsen waren goed van toon. Aku's gol den iets hooger. Philips haaiden het giste ren geleden verlies weer in. Tabakken, Scheepvaarten en Mijnaandeelen lagen op len achtergrond. Suikerwaarden bleven gemakkelijk op peil, liepen later iets terug. Youngleening was vast. Rubbers waren iets lager. Amer. fondsen bewogen zich op onregelmatige wijze. wisselkoersen. Engeland 9.73'/!. Duitschland 57.60. Frankrijk 9.72Vi. Belgie 34.60. Zwitserland 4S.421':. Denemarken 54.75. Zweden 54.75, Noorwegen 58.25. New-York 2.47. Prolon gatie 3 pCt. BARNEVELD, 22 October. Aangevoerd 820.000 eieren. Prijs f. 6.80—7.50 per 100 stuks. Handel kalm. BENTHUIZEN, 21 October. Aanvoer 889 Kipeleren f. 6.40—7.50; 70 Eendeleren f. 5.505.85; Roode kool 3—5; Savoye kool 46: Witte kool 34; Bloemkool 24 per 100 stuks; Radijs 1—2 ct. per bos: Uien 3 ct.; Kroten 4 ct. per K.G. BOSKOOP. 21 October. Coöp. Vereen. „De Boskoopsche veiling". Rozen per bos: Hadley 54—69; Butterfly 23—40; Rosa- landla 32—52; Ophelia 16—21; Else Poul- sen 1317; Mac Keiler 3041; Columbia 3145; Phoebe 4045; Pres. Hoover 50; Claudius Pernet 4256; Golden Ophelia 20—31; Jules Bouché 40; Edith Helen 90 130; August Noach 2839; Florex 65 89; Kilham 3545; Potin 26; Polyantha- rozetn 68; v. Rossem 21; Gemengde rozen 10—15; Diversen per bos: Clematis Du- randi 913; Anjers 1015; Physalis Franchetti 3452; Chrysanten, gr. bloe mig 120150; id. tros 2134; Clematis Prins Hendrik 230290. GOUDA, 22 Oct. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 2566 stuks, waarvan: 163 slacht- varkens. Vette van 20 tot 21'/: cent p. pond levend met 2'/i korting; Londensche van 14 tot 15 cent per pond; lvend met 2°/. korting: Zouters van 15 tot 16 cent per pond; levend met 2% korting; 654 magere varkens f. 14—24 per stuk; 1644 biggen, f.611 per stuk; 3 runderen f. 260—300 p. stuk; 11 nuchtere kalveren f.7—12 p. st.; 6 graskalveren f.80—90 per stuk; 59 scha pen f. 18—22 per stuk; 46 bokken en gei ten f.2—5 per stuk; handel stug. Algemeene markt: 448 partijen kaas le kw. met rijksferk 35—38, 2e kw. met rijks- merk 31—34; zware tot 40; handel stug; 785 ponden boter: Goeboter van 7580 ct, per pond, weiboter 7075 ct. per pond; handel vlug; 83.500 eieren; kipeieren van 6.507.50 per 100 stuks; eendeieren f.4— f. 5 per 100 stuks; kleine kipeieren f. 4 f. 5 per 100 stuks; handel vlug. Coop. Zuid-Holl. Eierveiling; aanvoer 32.400 kipeieren Prijzen 58/60 KG.: f. 7.10- 7.30 per 100 stuks; 60/62 K.G.: f.7.40— 7.50 per 100 stuks; 62/64 K.G.: f. 7.50 7.70 per 100 stuks; bruine 58/68 K.G.: f.7.107.90 per 100 stuks; kleine eieren f. 4.20—5.90 per 100 stuks; aanvoer 520 eendeneieren, prijzen: f.4 404.90 p 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN. 21 Oct. Uien per 100 K.G. f. 2.603.10. Gele kool per 100 f 4 —4.90; Peen per 100 bos f. 4.30—6.50; Roode kool per 100 stuks f. 4.105.20: Bloemkool per 100 stuks f. 4.608.50: Peen per 100 KG. f. 3—5. Aanvoer 1800 bos peen: 52.000 Bloemkool; 1500 Gele kool; 1000 Roode kool: 3000 KG. Peeen. VOORSCHOTEN, 21 October. Kippen eieren f. 7.108 00; Kuikeneieren f. 4 20 5.00; Eendeneieren f. 6.20 per 100 stuks; Hanen f. 0.55—1.10; Kippen f 0.60—1 25; Konijnen f. 1.301 60; Eenden f 0 55— 0.60, per stuk. WADDINXVEEN. 21 October. Eieren- veiling. Aanvoer 482 eieren. Klpeieren f. 7.60850; Kuikeneieren f. 5.50—6.00; Eendeieren f. 5.50 per 100 stuks. WOERDEN, 22 Oct. Op de alhier gehou den najaarsmarkt voor runderen waren aangevoerd 1132 stuks vee. De prijzen be liepen: pinkstleren f 70160. kalfkoeien f. 200—280, vaarkoeien f. 120—210, pinken f80130, vaarzen f120200, graskalve ren f. 30—80. Handel redelijk. 8—1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3