Qm& 1 tyovem&ei- Dl kunst en letteren. rechtzaken. land- en tuinbouw. radic-progrêmma. ARTHUR SCHNITZLER f Groot Oostenrijksch schrijver. Gisteravond om kwart voor zeven is te Weenen overleden ten gevolge van een beroerte de bekende Oostenrijksche schrijver Arthur Schnitzler, van wien ook hier te lande veel tooneelwerken zijn op gevoerd. Zijn naam is den geheelen aard bol omgegaan als romanschrijver, doch sneciaal als dramaturg. Zijn stukken, lijn 4aderd, droegen het karakter van Wee nen. Bepaald populair is hij nooit geweest, hij had geen contact met de groote massa, hetgeen hem eenlgszins in geïsoleerden toestand hield, doch daarin lag misschien voor een deel zijn bijzondere kracht. Arthur Schnitzler werd den 15den Mei 1862 te Weenen geboren, als zoon van een bekend professor, die onder zijn patiënten vele beroemde tooneelspelers en musici telde De jonge Arthur zou in de voetstap pen van zijn vader treden, studeerde me dicijnen, promoveerde op 23-Jarigen leef tijd en werd nadat hij vier jaar lang aan verschillende klinieken werkzaam was ge weest, assistent van zijn vader. Later werd hij officier van gezondheid, maar aan zijn militairen loopbaan kwam. na de publicatie van zijn „Leutnant Gustl" een einde en weldra wijdde hij zich uitslui tend aan de literatuur. De sfeer van het ouderlijk huis, het ge regeld verkeer met mannen van weten schap en kunst en met de vertegenwoor digers van de Weensche aristocratie uit de jaren tusschen '80 en '90 het nauwe con tact met de grootste spelers van 't'„Burg theater", dit alles is van veel invloed ge weest op Schnitzler's ontwikkeling, op het geestelijk gehalte en de gevoels-sfeer van zijn werk. Zijn eerste roem verwierf hij met de reeks dramatische dialogen, die onder den titel „Anatol" (1390) verscheen, waaruit onmiddelijk Schnitzler's speelsche geest, zijn scherpe kijk op karakters en verhoudingen, en zijn fijn begrip van het zielsleven van den modernen Weener bleek, terwijl de lezer door de gratie van stijl- en taalbehandeling werd bekoord. Zijn volgend werk was ,,Das Marchen" (1891). In „Liebelei", het tooneelwerk dat zeker wel het grootst aantal opvoeringen heeft behaald, keert het Anatol-motief terug. De première van „Liebelei" in het Burgtheater (1894) is schrijvers eerste groote triomf geweest. Ook het volgende stuk, „Freiwild" (189G) speelt in Weensche kringen Omstreeks dezentijd heeft hij ook het sterk erotische „Reigen" ge schreven, dat echter pas veel later werd gepubliceerd, en dat in 1920, tegen de be doeling van den schrijver, opgevoerd werd. Daarna volgde, met korte tusschenpoozen. .Das Vermachtnls" (1897); Die Gefahr- tm" (1898); „Der grüne Kakadu" (1898); zijn drama „Der Schleier der Beatrice" (1899) en de reeks kleine stukjes in één bedrijf, waarvan vooral .iiteratur" (1901) bekendheid verwierf. Twee jaar later volgde „Der einsame Weg" en wederom een jaar daarna „Zwi- schenspiel", (hier onder den titel „Inter mezzo" gespeeld). Wij kunnen verder niet alle werken van Arthur Schnitzler vermelden, zijn oeuvre jz te omvangrijk en wij moeten volstaan met de titels van enkele tooneelstukken en romans. Wij herinneren aan ..Professor Bernhardi" (1912) dat in politieke kringen veel stof opjoeg; aan „Die Schwestern oder Casanova in Spa" (1919), (te onzent ge speeld door het Rotterdamsch Hofstad toneel) en aan „Der gang zum Weiher". Ook Schnitzler's novelistlsche oeuvre is aer uitgebreid. In 1892 verscheen „Ster- ben' waarin de laatste levensdagen van een teringlijder scherp en pijnlijk realis tisch geschilderd worden, in 1897 „Der ïlrentag" en „Die Toten schwelgen". Daarna „Die grieehische Tanzerin" (1902). -Casonovas Heimfarht" (1918), „Fraulein Else" (1924); „Die Frau des Richters" (1925), „Traumnovelle" (1926). Arthurs Schnitzler schreef verder vele teknoote novellen, verhalen in dialoog- en mono'oog-vorm en slechts enkele romans. Der Weg ins Freie" (1908) behoort daar- |toe en „Therese" (1928). Volgend jaar zou zijn 70sten verjaardag gevierd worden door opvoeringen van zijn bekendste tooneelwerken Het heeft niet Wogen zijn. NIEUWE UITGAVEN. Verschepen is de prospectus van de Ne- derlandsche Bouwtentoonstelling (NEBO), welke van S tot en met 17 April a.s. in den Haagschen Dierentuin zal worden ge- bouden. Na een inleiding van den voor tter van het Uitvoerend Comité, dr. W. "Uikhuyzen van Maersen, vermeldt het omvangrijke boekwerk de namen der eere- rooraitters en de leden van het eere- romité, van wie velen een woord ter op rekking en verklaring der tentoonstelling schreven. PRIVÉ OMROEPSTATIONS IN BELGIË. In België bevinden zich in tegenstelling jftiet het overige deel van Europa nog di- jVerse particuliere onderstations. Wij noe- jnen: De Evangelische Kerk te Antwerpen. iKadio-Chatelineau. Radio-Schaerbeek. de waaische kerk te Gent, etc. Deze zenders berken met een energie van ongeveer 0,1 p-nowatt. De reikwijdte van deze stations s zoo gering, dat zij de ontvangst van CL ,opeesche Omroepstations niet kun- Up st°5"en' Daarom maken zij gebruik van Uncfer3 6n Van d*verse Europeesche IVIE ZIJN ER RADIO LUISTERAAR. »r,?.f,.,u'.tbreicl'nE van den radio-omroep rro .t Duitschland. ondanks malaise, ,?oeden vooruitgang. In het bij- d n 's te merken in de groote ste- ar;if.uïLomsevlng' Hier z«n het ?oor alles bcrii-iif !,'6" bedienden uit het industrie- Mei ,i„' e z'cb voor radio interesseeren. Vormen "Jbnwerkers en bouwvakarbeiders net ,werkkrachten der industrieën 3 7° cctsto aantal luistervinken, nj. ón ae,tweede plaats komen de be- ,werkz:!"m 'n het Handels- en it i°t 'tezamen met employées Mre m,r.hïi met 30 8°'«- Met S1'00" ptuursamhio komen vervolgens be- L "csa.wbtenaren. k-eri- v.u - EeznndheiHsrti"81?' kerk' vrl^e beroepen en chtzr uet aantal 3°'V Zeer Serln6 is 'andboim Procenten, dat door den oh "hel. Tuiniersbedrijven, vee- opgeleverd wordt, n.l. slechts KANTONGERECHT ALPHEN. Ter strafzitting van het kantongerecht stonden ruim 80 zaken ter rolle, zoodat de zitting om 1 uur tot 2 uur moest worden geschorst. Als kantonrechter fungeerde Mr. J. H. W. Nicolai. Allereerst kwam aan de orde de uitgestelde zaak tegen P. K. wien ten laste was gelegd op 25 Mei van dit jaar te hebben getracht in den Vler- ambachtspolder onder de gemeente Wou- brugge eieren van waterwild te bemach tigen. Eisch een geldboete van f. 7 subs. 3 dg. Uitspraak f.5 subs. 2 dg. Verdachte deelde mede hiermede geen genoegen te zullen nemen en in hooger beroep te zul len gaan. A. de H. aannemer te Gouda was in verzet gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter alhier van d.d. 21 Augs. J.l. waarbij hij terzake wegens het in gevaar brengen van de veiligheid van het ver keer was veroordeeld tot een geldboete van f. 15 subs. 3 dg. De kantonrechter be vestigde zijn vonnis en veroordeelde H. aldus weer tot f. 15 subs. 5 dg. W. Kr. te Boskoop werd wegens over treding der arbeidswet na het hooren van een arbeider van K. als getuige overeen komstig den eisch veroordeeld tot 'n geld boete van 4 x f. 1 subs. 4x1 dg. Hierna kwam aan de orde de zaak tegen de heeren H. W., II. v. V. en J. B. die in den avond van 18 Juli j.l. 'savonds om halftwaalf na blijkbaar wat te veel ge dronken te hebben wat baldadig en ver nielzuchtig waren opgetreden door in de omgeving van de StationstraatConrad en Oranjestraat bü verschillende bewoners dier straten in de verschillende tuintjes planten en bloemen uit den tuin te halen en te vernielen. Ais getuige werd in deze gehoord T. B. die verklaarde verdachten nog te hebben gewaarschuwd doch zich thans niet meer zooveel wist te herinne ren als destijds tegenover de politie. Ge volg was dat de verbalisant de agent van politie A. K. ter zitting werd ontboden die de feiten overeenkomstig zijn verbaal bevestigde. Verdachte W. verklaarde wel in een tuin te zijn geweest om verdachte B. mede te nemen doch geen planten te hebben vernield, hij gaf toe wel een glaasje bier te hebben gedronken. Ook verdachte v. V. ontkende deel te hebben genomen aan de vernieling. Ook hij gal toe wel een glaasje bier te hebben gedron ken doch niet dronken te zijn geweest en evenals W. getracht had B. mede te nemen. Verdachte B. bekende ruiterlijk en deelde mede dat hij van een en ander niet veel meer wist wat hem gelet op den toestand waarin hij blijkbaar dien avond had ver keerd niet kwalijk was te nemen. De amb tenaar achtte de feiten ten aanzien van W. en B. door de verklaringen van getui gen bewezen doch niet van v. V. Tegen beide anderen elschtte de ambtenaar een geldboete van f. 15 subs. 10 d. Verdachte B. drong bij den kantonrechter aan op clementie daar hij reeds een jaar werk loos was. De kantonrechter maakte hierop de bemerking dat hij zich dan althans niet te buiten moest gaan aan het gebruik van sterken drank waarop verdachte mede deelde dat een vriend die jarig was ge weest hem had getracteerd. De kanton rechter hiermede rekening willende hou den veroordeelde W. tot f. 15 subs. 10 d. en B. tot f.7 subs. 3 dg. terwijl verdachte v. V. werd vrijgesproken. J. C. v. d. Pi. te Hazerswoude had aio bestuurder van een rijwiel het verkeer in gevaar gebracht door op 24 Juli j.l. rijdende op den Gemeeneweg onder die gemeente plotseling den weg over te ste ken zonder behoorlijk de richting aan to geven. Tengevolge van een en ander was de motorrijder J. M. thans als getuige gehoord, met duorijder In een Vaart langs dien weg gereden, omdat de motorrijder den wielrijder wilde vrij rijden. Verdachte gaf toe doch beriep zich op woest rijden van den motorrijder. Eisch van den amb tenaar die het feit veel ernstiger vond als hij aanvankelijk had gemeend f. 25 subs. 10 dg. Uitspraak f. 15 subs. 6 dg. Voor het fietsen zonder licht werd F. C. J. B. veroordeeld tot f. 2.50 subs. 1 dg. Voor hetzelfde feit werd ook C. K. K. te Boskoop veroordeeld tot f. 2.50 subs. 1 dg. Me], G. W. v. Sch. uit Leiden die zich ooi; had schuldig gemaakt aan het fietsen zonder licht, was zelf verschenen omdat zij de gevorderde boete van f.4 wat hoog vond. Haar reis van Leiden' hielp haar echter niet veel daar zij overeenkomstig de eisch werd veroordeeld tot f. 3 subs. 1 dg. J. K. v. L. werd wegens overtreding der leerplichtwet veroordeeld tot f. 1.50 subs. 1 dg. Voor hetzelfde feit K. A. Vr. tot 2xf. 1.50 subs. 2x1 dg. Tegen D. v. d. B. te Boskoop werd verstek verleend wegens niet verschijning. Als getuige werd in deze gehoord zekere O. die overeenkomstig het verbaal verklaarde dat verdachte met zijn schip of vlet een draaibrug had stuk ge varen, inplaats van eerst met zijn handen de brug te openen was hij hier tegen aan gevaren waardoor de brug werd bescha digd. Ook na de aanvaring was hij kalm door gevaren. Veroordeeling f. 5 subs. 2 dg. Dr. D. B. te Boskoop was ten laste gelegd de veiligheid van het verkeer in gevaar te hebben gebracht op den Zijdeweg dier gemeente. Verdachte zou aldus de dag vaarding, op 12 Augs j.l. toen ter plaatse den weg was opgebroken wegens vernieu wing hoewel geen ruimte aanwezig was zijn doorgereden waardoor hij een juf frouw genaamd C. H. zou hebben aange reden waardoor deze aan haar been was verwond, bovendien zou verdachte na de aanrijding zijn doorgereden Verdachte gal echter een andere lezing van de zaak waaruit wel bleek dat ook de dames niet goed hadden gehandeld en niet voldoende waren uitgeweken. Genoemde jufrouw en een familiegenoot als getuigen gehoord bleken inderdaad ook niet de betrekkelijke verkeersregelen voor voetgangers geheel juist in acht te hebben genomen. De amb tenaar overwoog ook in zijn requisitoir dat de dames zelf wat onverantwoordelijk waren geweest wat blijkbaar echter be rustte op de onkunde met het verkeers wezen. Hij keurde echter ook het gedrag van verdachte niet goed en vond diens houding tegenover de dames nu juist niet bijzonder hoffelijk. Eisch f. 10 subs. 4 dg. Veroordeeling conform. De schipper v. d. Zw. had den verkeer den wal gehouden waardoor hij op 21 Juli j.l. in de Gouwe onder deze gemeente een aanvaring had veroorzaakt tusschen eenige vletten en een tweetal motorbooten. Getuige C. Sch. van Zwammerdam ver klaarde conform het verbaal. Eisch en uitspraak tegen verdachte die niet was verschenen en tegen wien verstek werd verleend f. 5 subs. 2 dg. De automobielbestuurders G. M. en de J hadden ln den avond van 10 Augs. jJ. in de Pr. Hendrikstraat een aanrijding veroorzaakt waardoor de wielrijder v. d. W. met zijn rijwiel onder de auto van J. terecht was gekomen en zich nog al ern stig had verwond,- terwijl hij bovendien veel materieele schade aan kleeren en zijn rijwiel had bekomen. Eisch van J. f. 15 subs. 5 dg. en M. f.20 subs. 10 dg. Veroor deeling J. f. 10 subs. 4dg. en M. f. 15 subs. 10 dg. De wielrijder W C. v. L, was ln den mor gen van 11 Mei de Bruggestraat uit komende te veel links houdende de Julianastraat ingereden, waardoor een aanrijding met den autobestuurder S. uit Gouda onvermijdelijk was geworden. Eisch en veroordeeling f. 8 subs. 4 dg. Waar geen woonplaats staat vermeld is deze te Alphen a. d. Rijn. MOOIE ROTSPLANTEN. Acaena. Aardige kruipende planten, waarvan de bloemen niet veel te beteeke- nen hebben. De grootste attractie is do zodenvormende groeiwijze en de typisch gevormde vruchttrosjes, die in vorm wel iets op een mlnatuur kogeldistel gelijken. Zij groeien het liefst in zandlgen tuin grond en zijn zeer geschikt om tusschen de naden van steenen paden, trappen, enz. te plaatsen. Acantholimon. Zeer mooie planten, welke een flinke zonnige plaats verelschen Zij groeien het best in zandlgen tuingrond vermengd met fijn gezeefd grint. Gedu rende den winter goed dekken met den nenrijsjes. Ook zeer geschikt voor muur beplanting. Zij bloeien JuniJuli Achillea. Dit geslacht bevat vele prach tige rotsplanten. Zij groeien alle even ge makkelijk. doch geven de voorkeur aan een eenlgszins zandlgen tuingrond, waar aan een weinig kalkpuin toegevoegd wordt Een zonnige, en droge plaats is verelscht. Soorten bloeien In Juni. Juli, Augustus. Alyssum. Aardige rotsplantjes, die reeds vroeg in het voorjaar bloeien. Vooral ln massa aangeplant maken zij veel indruk. Zij groeien in eiken goed gedraineerden grond, liever te droog dan te vochtig. Kan ook met succes gebruikt worden voor muurbeplanting De verschillende soorten bloeien in AprilJuni. Androsace Rotsplanten bij uitnemend heid. welke echter een paar eischen stel len. De hoofdzaak is, dat de planten in den winter bedekt willen zijn tegen onze veelvuldige regens, haar viltige en behaar de blaadjes kunnen daar niet tegen. Men beschermt dus de planten gedurende den winter door er 'n glasruit overheen te leg gen. zoodat het regenwater er over weg loopt. De planten staan graag in goed ge draineerde grond en groeien liefst in een mengsel van verteerde bladaarde. ver mengd met grint en kalkpuin. Ook terp- aarde vermengd met grint en stukjes steen, en zelfs oude turfmolm met grof zand vermengd, zijn goede grondsoorten voor haar. Het eerste mengsel is echter het beste. Er zijn soorten, die bloeien in Mei. Juni en Juli. Antirrhinum. Deze fraaie plantjes zijn gevoelig voor veel vocht in den winter. Dus moeten zij een extra gedraineerde stand plaats hebben. De grondsoort moet droog en arm zijn. Het meeste succes heeft men wanneer zij voor muurbeplanting gebruikt wordt. Bloeitijd Mei-September. Arabis. 2éer mooie kruipende planten voor rotshellingen en taluds. Vooral in massa's aangeplant maken zij effect. Zij groeien 't liefst in de volle zon, terwijl zij elke grondsoort voor lief nemen, die niet te dicht en te nat is. Bloeitijd April-Juni. Arenaria. Zeer mooie laaggroeiende plantjes, welke een lichten, zandigen tuin grond verlangen en lieTst een niet te zon nige standplaats. Zij bloeien van Mei tot Augustus. Aubrietia. Prachtige laaggroeiende plant jes, die zich letterlijk met een laken van bloemples tooien. Zij verkiezen een droog plaatsje en niet al te zonnig. In vochtige aarde ontwikkelen zij zich wel zeer sterk, in den winter echter zullen zij gewoonlijk afrotten en afsterven omdat ze niet vol doende afgerijpt zijn. Hoofdbloei van Mei tot Juni. Wanneer men echter bijtijds de uitgebloeide bloemen eruit haalt kunnen zij tot September bloeien. Campanula Dit geslacht bevat zeer veel mooie rotsnlanten welke alle uitmunten door een buitengewoon rijken bloementooi. Het zijn zeer gemakkelijke groeiers mits de standplaats niet te nat is. Elke goede tuinaarde is geschikt. De meestal vioiet- blauwe kjeuren der bloemen komen het mooist tot haar recht indien de planten niet aan de felle zonnestralen zijn bloot gesteld. Bloeitijd Juni-Juli. Cerastium. Kruipende plantjes, welke in den rotstuin aardige witwollige plekken vormen, waardoor zeer goede contrasten gevormd kunnen worden. Zij groeien liefst in de volle zon en op betrekkelijke droge plaatsen. Bloeitijd Mei-Juni. Cotula. Zodenvormende planten met mosachtig voorkomen, welke heel gemak kelijk groeien ln eiken grondsoort, mits niet te droog, liefst op een half bescha duwd plaatsje, Grootste sierwaarde dezer planten is wel. dat ze fraaie zoden vormen Dianthus. Rotsanjers zijn allerfraaiste planten, welke ons beloonen met een over vloed van prachtige bloempjes Weinig eischend als ze zijn moet men toch zorgen dat de planten zeer goed gedraineerd staan, want een vochtige standplaats is meestal noodlottig. Bloeitijd Juni-Juli. Sommige soorten bloeien tot in Sep tember. Gentians. Onder de blauwe bloemen ne men de Gentianen wel de eerste plaats in. Zij eischen een beslist doorlatende grond en gedurende de groeiperiode geregelde watertoevoer. Verder verkiezen zij 'n lichte standplaats, zonder echter te veel aan de felle zonnestralen te zijn blootgesteld. Als grondsoort bevalt het volgende mengsel zeer goed: lichte tuingrond, vermengd met terp-aarde en wat goed verteerde turf molm Het geheel werkt men goed om en voegt er wat stukjes kalkmergel bij. Ook oude gebluschte kalk is goed maar moet eenige maanden voor het gebruik aan het grondmengsel toegevoegd worden Voor soorten die van kalk afkeerlg zijn, voegt men in plaats van de kalk. fijn gezeefd grint toe Er zijn soorten, die bloeien in Mei. Juni. Juli. Augustus. Helianthemum. Fraai kruipende planten welke alle geschikt zijn voor droge en zeer zonnige Dlaatsen. Gedurende den winter kunen zij slechts zeer weinig vocht verdragen Verder groeien zij gemakkelllk op eiken grondsoort, doch de voorkeur geven zij aan eene die kalkhoudend is. In den winter moeten de nlantles eenlgszins beschermd worden met dennentakjes. Bloeitijd Juni-Augustus. Iberis. Grqenblijvende rotsDlantjes bij uitnemendheid, welke ln eiken goeden RECLAME. 6237 JLtrtirüM. De oplossingen van de Sanella-Prljsvraag moeten vóórl Novemberworden ingezonden! Vraag vandaag nog aan Uw winkelier om meerdere gratis-exemplaren voor deelname. Iedere kooper van t pond Sanella kan den hoofdprijs van f 5000.- of één der andere 1190 geldprijzen winnen. Iedere deelnemer ontvangt In December een mooie Verkeers- 5Nl 0 17-ff tuingrond willen groeien, doch dankbaar zijn voor een gift kalkpuin. Gedurende den winter is veel vocht nadeellg. Maart- Junl zijn de plantjes in bloei. Lavendula. Zeer welriekende heesterach tige struiken met grijachtige bladen, waarmee veel effect te bereiken is. Zij groeien zeer goed ln matig vochtigen tuin grond en verlangen een zonnige stand plaats. Bloeitijd Juni-September. Leonthopodlum. De bekende Edelwels. Bloeitijd Juni, groeit zeer gemakkelijk ln eiken tuingrond met een weinig verteerde I bladaarde rijkelijk voorzien van stukjes kalkpuin. Lithospermurh. Een zeer mooi groen blij- vend, kruipend heestertje met smalle, hel- i dergroene blaadjes. Zij verlangt de volle 1 zon. Zij verdraagt geen kalkrljken bodem. Zij bloeien met blauwe bloempjes, vroeg in de lente. Zoo zijn er Primulasoorten, Sedumsoor- ten, en nog heel vele andere planten die onze rots kunnen verfraaien. In ieder geval oriënteer u eerst eens goed, voordat u uw rots beplant. Vraag: Hoe is de naam van de plant, waarvan een blad hierbij gaat? Wat kan oorzaak zijn dat de bladeren leelSjk wor den en hoe moet de plant behandeld? J. v. N. te K. Antw.: Uw plant heet Aaronskelk. Deze plant kan goed ln pot gekweekt, ver langt een zeer voedzame grond en veel water. Ze kan wel ln een kamer gekweekt, waar de kachel brand, maar dan dient ze zoover mogelijk van de kachel te staan. De grond en ook de not mag nooit droog zijn. Goed is de plant eens oer week ge durende eenleen tijd in een emmer met water tc plaatsen. Ook is het goed de bladeren eens per week te besnroeien om ze stofschoon te houden. Zoodra de bloem verschijnt is het goed af en toe een weinig verdunde mest toe te dienen of beter nog in water ongeloste bloemenmest. Vraag: Hoe te handelen met mijn Cap sicum. die in de luis zit? Mej. J. E. G. te L. Antw.: Meng ln bijv. 10 Liter water 1 ons groene zeen en voeg hierbij 1 maatje brandsDlrltus. Doop daar de plan ten ln met de bladeren en stengels, dit hindert voor de bloemoics niets. Laat het mengsel niet ln de aardkluit dringen Zet de nlantles in het voorlaar leder afzon derlijk ln een not. Zet ze nu in huis. maar koel. liefst eerst ongestookt. Geef nu een weinig kunstmest. Vraag: Ik heb een Thunberzia, een witte en een gele ln één pot. Hoe daarmee te handelen en kan lk die plant ook stekken? Mej. J. E. G. te L. Antw.: Dit is een éénjarige plant, die niet door stek wordt vermenigvuldigd. U dient de plant te zaaien, bijv. in Maart- Aori! ot> een verwarmde olaats. Houdt de plant nu matig warm en houdt haar matig vochtig. s. Vragen op Tuinbouwgebied aan de dactle onder moto „Tuinbouw." Re- RECLAME. 3024 Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bii de Firma |A. HILLEN Stationsweg, Firma A. T. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2 W. G. J. VERBURG Sigarenhandel, Heerenstraat 2 Fa. A. SOMERWIL Azn Hoogew. 24 A. M. VAN ZWICHT, en bii JOH. HOGERVORST Haarl str. 128 en des Zaterdags bii A. H. v. d. VOOREN H Riindijk 74 Kiosk Prinsessekade. VOOR VRIJDAG 23 OCTOBER. Hilversum, 298 M. 6.45-12.00 VARA. 1200—4.00: AVRO. 4.00: VARA. 800-11.00 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 6.45—7 00 en 7.30—7.45: Gymnastiekles. 8.00: Gramo- foonpul. 10.00: Morgenwijding. 10.15: Voordracht door mevr. J. v. Oogen. 10.30 Concert VARA-septet m.m.v. Mevr. J. v. Oogen (voordracht). 12.00—2.00: Con cert. Omroeporkest o.l.v. N. TTeep. 2.00 K. G. Kupfer: „Het beroep van zeeman". 2.30: Gramofoonpl. 3.00: Aansl. Hotel „Terminus" Utrecht. Ensemble o.l.v. A. Nooteboom. 4.00: Gramofoonpl. 4 40: Voor de Kinderen. 5.40: Concert VARA- orkest. Nationale Dansen. 6.40: Voor dracht door Mevr. J. v. Oogen. 7.00: Vervolg concert m.m.v. H. Wiggelaar, viool. O.a. uit „Schön 1st die Welt", Lehar. 8.00: Lezing door Mej. dr. N. A. Brulning. 8.30: Tweede Symphonie in D-dur. van i Brahms. 9.00: Lezing door Mej. dr. N. A. Bruining. 9.30: Piano-kwintet in F- dur, op. 34, Brahms. 10.00: Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05: Vaz Dlas. 10 45: Plano-soli van Dirk Schafer (Gramofoon- muzlek). 11.001200: Gramofoonplaten van de VARA. Huizen, 1875 M. Algemeen program ma, verzorgd door den KRO. 8.009.15 en 10.0011.30: Gramofoonpl. 11.30. Voor ouden van dagen en zieken. 12 00: Politleber. 12.15: Concert KRO kwintet o.l.v. P. Lustenhouwer. 1.452.30: Gra mofoonpl. 3.005.00: Concert door de Hollandsche Kamermuziekvereeniging. 5.00: Causerie over Sportvliegen. 5.30 7.00: Concert KRO Kunst-Ensemble o.l. v. P. Lustenhouwer. 7.00: Causerie door F. Drion. 7.30: Politieber. 7.45: Uit zending vanuit de Schoenenfabriek Ro binson". te Nijmegen. 8.30—11 00: Con cert KRO-orkest oJ.v. J. Gerritsen. Fransch programma. O.a. Petite suite. De bussy en Scènes pittoresques. Massenet. Fant. Manon, Massenet. Ca. 9.15: Vaz Dlas en 11.00—12.00: Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenwij ding. 12.20: Concert. Strijkkwartet. I.00: Orgelconcert, door W. S. Vale. 1.50 Gramofoonpl. 2.45: Voor de scholen (o.a, concert). 4.50: Licht concert door orkest. 5.35: Kinderuur. 6.50: Liede ren van Schubert door L. Helmes. 7.10 —8.20: Lezingen. 8.20: Zang door P. Robeson. 10 00: Arthur Wood-program- ma door het BBC Theater-orkest. 11.00 —12,00: Gramofoonplaten. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 8.05: 12.50; 1.25: Gramofoonjpl. 6.507 45: Gramofoonpl. 8.20: „De Bruiloft van Figaro", opera van Mozart. Leiding: H. Defosse. Langenberg, 473 M. 6.257.20; 10.00 10.35; 11.20: Gramofoonpl. 13.251.50: Orkestconcert. 4.205.20: Moussorgsky- concert (Gramofoon). 730: Avondcon cert. o.a. Rakoczy-ouvert. Keler-Bela en uit „Wo die Lerche slngt". Lehar. 8.20: „Toter Mann", hoorspel van K. A. Diippen gieszer. Hierna tot 11.20: Dansmuziek. Kalundborg. 1153 M. 11.20—12.35 en 2.401.20' Orkestconcert. 7.50: Nieuwe Italiaansche Liederen, o.a. van Respighl en Pizzetti. 7.459,20: Tragedie „Gio- conda" van D'Annunzlo. 9.3510.25: Strijkkwartetten van Beethoven. D-Dur, op. 18 nr. 3 en Es-Dur, op 127. Rome (Napels), 441 M. 7.30: Gramo foon. 8.20: Groot Symphonieconcert, ter gelegenh. v. de Vergad. der Union In ternationale de Radio-Diffusion. Brussel 508 en 338 Meter, 508 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.20 en 0.50: Gramofoon 8.20: Concert. O.a. uit „Het jolige weeuwtje", Lehar en .De dochter v. d. Tambour-Majoor", Offenbach. 9.20: Vervolg concert. 338 Meter: 5.20: Or kestconcert. 8.50: Gramofoonpl. 8.20: Vijfde Symph. Beethoven (orkest), 8.50: „De Terechtstelling", hoorspel van E. Jo- hannsen. 9.35: Concert. Zeesen, 1635 M. Ca. 6.006.50: Gra mofoon. 9.309.55: Voor scholen. 9.55 en 11.20: Berichten. 11.20: Gramofoon. 12.15: Berichten. 1.20: Gramofoon. 2.20: Lezing. 3.50: Concert. 4,50: Le zingen. 7.20: Hoorspel .Verwirrung um Amalie", van M. Klostermaler. Muziek Sattler. 8.20: Tweede Vioolconcert in D van I. Strawinsky. 8.50: Concert uit Amerika. 9.20: Berichten. Hierna tot II.60: Concert ten bate der Werkloozen. 3-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11