UIT DE OMSTREKEN. e BUITENLANDSCH GEMENGD. EEN GEVEL INGESTORT. Te Allmendshofen nabij Donaueschingen ls een gevel van een in aanbouw zijnd huis ingestort. Hierbij zijn twee timmer lieden gedood en één gekwetst. •SCHEEPSBOTSING OP HET BODENMEER Ter hoogte van Meersburg bij de invaart van het Ueberlingermeer is bij dichten mist de stoomboot naar Ueberlingen op een visschersboot geloopen. Deze laatste werd door midden gereten. De beide inzittenden vader en dochter, zijn verdronken. EEN NIEUW AMERIKAANSCH LUCHTSCHIP. Adams, de Amerikaansche minister van marine, heeft toestemming verleend tot den bouw van een tweede luchtschip van het type van de onlangs gereedgekomen Akron. De Akron is officieel door de regee ring overgenomen. MISLUKTE AANSLAG OP DEN SNELTREIN BOEDAPEST—PRAAG. Bij een wegwerker voor de spoorwêg- brug bij Komorn over den Donau ver scheen kort vóór middernacht een man, die informeerde, of de Internationale snel trein BoedapestPraag vertraging had. Toen de wegwerker de lijn volgde, vond hij op de brug twee op de rails liggende stee- nen platen van ca. 70 K G. Door signalen slaagde de wegwerker er in om den snel trein op het laatste oogenblik tot staan te brengen. De Hongaarsche en Tsjecho-Slo- waaksche grenswacht zijn op de hoogte gebracht van het incident. De Tsjecho- Slowaaksche grenswacht heeft reeds een bepaald spoor gevonden. DE ONDERWIJZERS VAN CHICAGO ZONDER SALARIS. Tengevolge van den desolaten toestand van de financiën van de stad Chicago, hebben de onderwijzers bij het stedelijk onderwijs reeds sedert April geen salaris in contanten meer ontvangen. Thans hebben zij besloten, een beroep te doen op het door president Hoover inge stelde nationale steunfonds en de Natio nal Credit Corporation". Het bedrag aan nlet-betaalde salarissen aan onderwijzers is inmiddels opgeloopen tot millloenen. ——o AARDVERSCHUIVING. Te Vizagapatam, nabij Madras in Britsch-Indië zijn dertig personen gedood door een aardverschuiving nabij Jeypore. BANKBEROOVING. Te Menomine, in den staat Wisconsin (V. St.), zijn gisteren vier gewapende ban dieten de Kraft Statebank binnenge drongen en, na het personeel van 16 man op de gebruikelijke wijze in bedwang te hebben gehouden, er ln een auto met 10.000 dollar vandoor gegaan. Een zoon van den directeur der bank is door de bandieten gewond, een tweede zoon is mee gevoerd en later door hen gedood. Een der bandieten is door achtervolgers gewond. o MISLUKTE OVERVAL OP EEN POSTBESTELLER. Gistermorgen werd een postbesteller in de Gustav Poensgenstrasse te Dusseldorf door twee personen van ongeveer 20-jari- gen leeftijd overvallen. De daders hadden den man gevolgd tot hij bij de portiek van een huis kwam, waar een hunner hem bij de keel greep en de ander hem zijn tasch wilde ontrukken. De man verweerde zich echter en diende een der aanvallers een flinken slag toe, terwijl hij om hulp riep. De beide boeven wilden vluchten, doch een kon worden vastgehouden, ter wijl de tweede achtervolgd werd door een politieagent en een motorrijder en ook spoedig gegrepen kon worden. AALSMEER. Jaarvergadering „Olympia". De Gymnastiek- en Athletiekvereen. „Olympia" heeft haar jaarvergadering ge houden in café „Floralia" alhier. De voor zitter de heer K. Eveleens Azn., opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom en constateerde voorts, dat de vereeniging in zeer goeden toestand ver keert. Het aantal leden en adspiranten bleef vrijwel stationair en bedraagt thans 230. De penningmeester, de heer J. de Boer, deelde mee, dat door de vereeniging voor f. 400 was deelgenomen in de N. V. tot exploitatie der oude veiling, terwijl er ten slotte nog een saldo van f. 115.88 in kas was. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen. Het bestuur is nu als volgt samengesteld: K. Eveleens Azn., voorzitter; H. Tas Jbzn., secretaris; J. de Boer, pen ningmeester; M. D. Spaargaren, G. Bies heuvel, C. Keessen Dzn., commissarissen. Dames-bestuursleden: mej. G. Stuiver, mej. P. Bol en mej. IJ. Buisma. In de com missie voor de athletiek werden gekozen. K. de Boer, Jb. de Jonge en W. van Oorde, benevens de dames S. Buisma en S. Veerman. De avond werd besloten met een film voorstelling, gegeven door den heer J. van Bentum. De voorzitter sloot hierop de vergadering Geen postagentschap. De dir.-gen. der posterijen heeft aan het gemeentebestuur meegedeeld, dat in ver band met het te verwachten verkeer voor alsnog geen aanleiding bestaat tot vesti ging van een postagentschap in Plan-Zuid. Wel echter werd de heer G. Nap, Hadley- straat 82, aangewezen als rijksdepothouder voor den verkoop van frankeerzegels ena. Bijtijds gered. Een zoontje van de familie v. d. Polder alhier geraakte ln een onbewaakt oogen blik in de sloot nabij de Weteringstraat. De heer P. mocht er in slagen het kind nog juist bijtijds op den wal te brengen. o HILLEGOM. GEMEENTERAAD. De werkverschaffing. - f. 52.000 voor wegverbreeding. De raad dezer gemeente heeft gisteren vergaderd onder voorzitterscnap van bur gemeester Pont. De heer van Lierop was afwezig met kennisgeving. Na de vaststelling der notulen en ken nisneming van de ingekomen s.ukken kwam net eerste belangrijke agendapunt aan de erde, de vaststelling van steunregeling vcor wcrklooze werklieden in het tijdvak van 15 October tot 15 Mei. Dë werkverschaf fing z«» niet toereikend zijn. B. en W. ramen de kosten op f. 15000. De steun zal 12 tot hoogstens 17 gulden per week zijn. De heer Loerakker maakte aanmerking op enkele techniscne onderdeelen waaraan tegemoet is gekomen. Een verschil bleek in zake de uitvoering n.l. door B. en W. of de commissie voor werkioozen. Bezwa ren had o.m, de heer Fijma en Spilker. Over het begrip „recht op steun" werd lang gediscussieerd, tenslotte is de steun regeling met alg. st. goedgekeurd. De bedrijfsrekeningen over 1930 van het Gasbedrijf Waterbedrijf, Openbare Werken en Slaciitbedrijf werden vastgesteld. De batige sa.di waren: Gas f. 1260.o5'/2* Water f. 33d7.82; Openbare Werken f. 139.36 en Slachthuis f. ;8J42. Waardxrend w<;rd ge sproken over de administratie van Open bar© Werken. Goedgekeurd werd de verkoop van grond achter het Postkantoor, waarop de woning van den pol.tiedienaar Verhaar is gelegen en waar vroeger het Gymnastieklokaal stond. De prijs is f. 6000. Iri de vacature door overlijden van den heer J. C. Groot is tot lid van het Burger lijk Armbestuur benoemd de heer R. J. J. Heirman met 11 st. De Hillegomsche Ver. tot bestrijding der T.B.C. had f. 750 extra subsidie gevraagd toi dekking van het nadeelig saldo over 1930 en ten behoeve van het pas geopende consultaiie-bureau voor zuige lingen. B. en W. voelden er niet voor het nadeelig saldo te dekken, wel waren zij bereid een extra subsidie van f.500 te geven voor het zuigelingen-bureau. Con form dit voorstel besloten. Het bestuur der R.K. School voor buiten gewoon Lager onderwijs had een bijdrage van 40 pet der netto-kosten voor twee kinderen uit deze gemeente gevraagd, voor eer derde kind is al toelating gevraagd. Deze bijdrage kornt neer op f. 20 voor de gemeente Haarlem en f. 54 per kind per jaar. De raad heeft zich hiermede vereen igd. De afsluiting van de Middenstraat voor alle verkeer op meer dan twee wielen is voorgesteld omdat de bestrating te veel te lijden heeft van het rijverkeer, welk vcorstel werd goedgekeurd. De bouwverordening is gewijzigd in ver band met een wijziging van de woningwet. De aanbieding der begrooting 1931 voor* de zweminrichting en het Badhuis is noo- dig, omdat beide in een bedrijf zijn ondergebracht. Het is niet meer dan een formaliteit. De heer de Wreede wees op de verliespost welke geraamd is, terwijl hij aan de commissie verzocht middelen te beramen, dat het bedrijf zich dekt. Door 17 verhuurders van woningen was gevraagd om de verordening op de reini gingsrechten, speciaal het tarief te wijzi gen. Op advies van den directeur van Openbare Werken stelden B. en W. voor, het verzoek voor kennisgeving aan te nemen, waai toe de raad eveneens besloot. f. 52.00Ü is gevraagd voor de verbreeding, gedeeltelijks omlegging en voorziening van een modem wegdex van den Loosterweg I en de Margrietenlaan, de verbinding tus- schen de Pastoorslaan en LöosierwegII, welke gebnumeerd zijn, en den Provincialen weg te Vogelenzang. Van dit bedrag kan f. 15 f. 20.000 aan arbeidsloon besteed worden zoodat het productieve werkver schaffing in den winter is. Zooals bekend is, kan de afzanding van den Veenertburger- laan dezen winter niet doorgaan omdat onvoldoende medewerking van enkele be langhebbenden is ondervonden. Dit voorstel is met twee stemmen ^igen, die van de heeren de Wreede en Garner, aangenomen. Bij de beraadslaging bleek een verzet bij leden der Commissie voor Openbare Werken, die meenden gepasseerd te zijn. Uit de notulen dezer commissie bleek, dat zij met alg. st. in Mei 1.1. voorgestemd had. De Mariastraat is voor een gedeelte ver breed en van trottoirs voorzien. B. en W. willen dit werk voorzetten, door een sloot te dempen en ongeveer 625 M2. grond te koopen van de firma M. v. Waveren en Zn. De kosten zijn, met inbegrip van den aankoop van grond f. 7675. Ook hier kan in den winter werk door werkioozen verricht worcfèn. B. en W. willen spoedig het werk laten aanvangen. Bij dit punt bleek wederom oppositie, voornamelijk bij de heeren Loerakker en Meskers, omdat de commissie voor O. W. niet gehoord was. Na een geheime zitting is het plan met drie stemmen tegen aangenomen Aankoop van eigendommen was het punt betreffende een weg op het uitbreidings plan zijnde een verbinding van de Meerlaan met dc Hoofdstraat tegenover het Post kantoor. Daarvoor moeten woningen van den heer van Zonneveld gesloopt worden. Deze zijn voor f.6000 te koop. De voor zitter deelde .mee, dat de bouwers vi>i de 56 woningen met garantie der gemeen/e, dit aantal willen verhoogen tot 100 zonder meer garantie. Andere faciliteiten hebben zij aangeboden. Hiermee hield verband het punt onteigening hetwelk betrof den zelfden nieuwen weg, waarvoor de gemeente grond noodig heeft van den heer F. E. Müller. Deze vraagt f. 45.000 of f.7 per M2, wat B. en W. te duur vinden en waarom zij vragen een onteigenings procedure aan te vangen. Verschillende cijfers werden meegedeeld. De aandrang op verwijzing dezer twee zaken naar de comm'ssie voor Openbare Werken was zoo sterk, dat de raad met 10 tegen 4 stemmen, die van de heeren Paase, Jansen, Spilker en Fijma, besloot tot aanhoud'ng ter fine van advies dezer Commissie. De voorzitter wees op het verlies van tijd en voorspelde dat de gegadigde bouwers zich zouden terug trekken. Benoemd zijn tot onderwijzer ahn de, Openbare Lagere School de heer P. W. Verbeek te Leiden, tijdelïjK onderwijzer aan de O. L. School; en tot onderwijzeres aan dezelfde school mej. M. C. Etennan, te Haarlem, thans kweekeling met akte alhier. Meegedeeld is, dat de heer van Lierop per brief heeft gevraagd te overwegen het terrein Bakkum te Koopen. Gevraagd is aan de commissie voor werkverschaffing om een vergadering te houden. De heer de Wreede wees er op, dat naast de voorgaande burgemeesters, die in gekleurd gla„. nerdacht zijn, de schenkers van 't Hof zijn vergeten. De familie van Waveren had toch wel een steen of tegel verdiend, hetgeen de voorzitter beaamde. Aan respect ontbreekt het niet. INCIDENT IN DEN RAAD. Tusschen voorzitter en Comnrissie voor Openbare Werken. Bij de behandeling der punten in zake de wegenverbetermg en de wegenaanleg is in de raadsvergadering exi veroC.ul tusschen den voorzitter en eenige raadsleden tot uiting gekomen. De heer Meskers zei verbaasd te zijn, dat het prnn betreffende Loosterweg I en Margrietenlaan, noch de andere wegen aangelegenheden aan de Commissie voor (V>enbare Werken waren voorgelegd om acivies er over uit te brengend De voorzitter zeide, dat zijn standpunt bekend is, het nut dezer commissie ziet hij nie' in. Maar met aanhaling van datum en notulen toonde hij aan, dat de commissie het plan had goedgekeurd en wel met algemeene stemmen. De instelling van een commissie voor de financiën ware beter. Het eerst bedoelde voorstel is aan genomen. In het vervolg der zitting kwam dezelfde vraag naar advies dezer commissie weer naai voren en toen zeide de voorzitter, dat hij er niets voor voelde om hard te blijven werken als de raad hem tegen werkt. Dan zou hij niet meer met voor stellen komen en slechts doen wat hij strikt genomen doen moet. Daarna is gezegd dat geen verwijten bedoeld zijn, fcmaar het slot-was, dat met 10 tegen 4 stemmen besloten is, wel de betrokken punten aan te houden en deze te renvoyeeren naar de commissie voor Openbare Werken. KATWITK AAN DEN RITN. Auto te water. Hedenmorgen te halfelf is op den Kat- wijkschen achterweg een auto te water gereden, doordat de chauffeur achteruit stuurde. Het ongeval liep gelukkig goed af; de chauffeur wist uit den wagen, toe- behoorende aan de firma K. alhier, te komen; de wagen werd later uit het water gehaald. o KATWITK AAN ZEE. In het vervolg zal de gemeente-ont vanger hier eiken Woensdag des n.m. van 24 uur op het bureau van de Arbeids bemiddeling, Burgersdljkstraat 18 en lederen Donderdag des v.m. van 9.30 tot 12 uur in het Weeshuls zitting houden voor het betalen der schoolgelden. o-- LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Josephina Theresia, d. van .J v. d. Voort en E. M. Hoogkamer; Jchannes Adrianus Gerardus, z. van A. J. Schrama en van G. M. v. Stein; Albert Joban, z. van G. Segers en J. v. Waveren; Petronella Leonarda, d. van Th. G. Onder water en van P. Tulen. Overfed;n: Gerardus Postma, echtgen. v. A. Noordermeer, 64 jaar. Ondertrouwd: W. Hoetmer en A. C. v. Turennout;. C. A. Zuidhoek en Th. C. Opdam; A. Marseille en G. Smid: M v. Marsbergen en I. de Veen. Getrouwd: J. E. Bergman en M. I. v. d. Vlugt: M. C. v. Noort en J. E. W. 'v, d Rijdt. Loop der bevolking. Gevestigd: Ds. G. Tichelaar en echtgen. v. Groningen. Grachtweg 2. Mej. J. v. d. Haar, ld. id. J. G. de Graaft, van Oegstgeest. Heereweg 315. Mej. I. Si mons. v. Leiden. Nieuwstraat 35. J. G. Kuiper, v. Murum, Kanaalstraat 31. Mej. A. E. Bodewes, v. Voorst. Grachtweg 1.Mej. C. H. v. d. Veek, v. Haarlemmer meer, Kanaalstraat 17. Mej. J. Brussé, v. Bloemendaal. Kanaalstraat 266. A. Griffioen en echtgen., v. Haarlemmermeer Stationsweg 96. P. W. Hogedoorn en gezin, v. Hillegom. Heereweg 168a. Vertrokken: Mej. A. M. P. Giebels, ver trokken, naar Weert. H. J. Smekens, n. Oegstgeest. C. P. Turnhout, n. Wasse naar. Mevr. de wed. J. v. d. Vliet. n. Oegstgeest. D. Bouwman, n. Hillegom. Mej. Ch. C. Scheele, n. Leiden. Mej. M, Duineveld. n. Alkemade. Doodelijk verkeersongeval. Het vierjarig zoontje van den heer v. St. alhier, geraakte onder een personen auto en is heiaas aan de bekomen kwetsuren overleden. Het knaapje liep den weg over in den avondschemer. Bijna verdronken. Het vierjarig dochtertje van den lieer A. Bons te Lisserdijk kwam in de Ring vaart terecht en kon nog tijdig door den heer M Smlnk gered worden, die door opvarenden va.k een voorbijvarenden boot gewaarschuwd werd. B. en W. verleende aan de Stichting „Hoenderloo" te Baarn vergunning tot het houden van een collecte te dezer plaatse. o OEGSTGEEST. Nachtelijke aanrijding. In de afgeloopen nacht reed de heer A. C. L. W„ wonende te Amsterdam, in de Dorpsstraat met zijn auto tegen de woning van den heer D. d. H., waardoor het spatscherm en de carrosserie zwaar beschadigd werden. De heer W. was on middellijk bereid de toegebrachte schade aan het raamkozijn van de woning van den heer Den H. te vergoeden, waarna de heer W. huiswaarts reed en Den H. zich weder ter ruste begaf. De rijwielendiefstal. Van de door de politie in de laatste dagen ln beslag genomen rijwielen, welke ln deze gemeente waren verkocht, zijn reeds twee rijwielen door personen uit omliggende gemeenten herkend als hun eigendom. Thans beschikte de politie nog over één rijwiel, waarvan de herkomst nog niet bekend ls. Alg. Verg. voor Bloembollencultuur. Gisteravond vergaderde in „Zomerzorg" de afd. Oegstgeest en Omstreken van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur. De voorz. de heer P. van Egmond riep den leden hartelijk welkom toe. Thans beginnen wij weer te vergaderen en zullen dit seizoen eindigen met een feest, in ver band met de herdenking van het 50-jarig bestaan onzer afd. Zooals bekend, beleven wij thans een zeer ernstigen tijd in het vak. Wij kunnen niet in de toekomst zien. Laat ons hopen dat spoedig verandering moge komen. Spr. herinnerde de aanwezigen aan de Vlamingen die de beeldentaal spreken. Wij allen hier zijn menschen die dage lijks met bloemen en planten omgaan en daarom ziet spr. op de kascultuur. Het geheele verloop bij den groei gaat voor den wind. Licht, lucht en warmte wordt kunstmatig verwekt, maar wil een bol of plant tot vollen wasdom komen, dan moet deze buiten staan en zich ontwikkelen in de volle natuur. Dan eerst is er sprake van harding en weerstand. Spiegelen wij ons daarom aan de planten zegt spr. Ook wij moeten weerstand hebben en juisi door deze tegenslagen hoopt hij dat allen, vooral de jeugdigen ln het vak zich dit voor oogen houden zullen. De notulen, voorgelezen door den secre taris, den heer T. F. Vlieland, werden onveranderd goedgekeurd. Bij het punt: opgave van voorstellen voor de a.s. alg. verg. bespreekt de heer W. v. Egmond de tele foonkwestie in de bollenstreek. Spr. vestigde de aandacht op het feit dat Leiden met bij de bollenstreek zal worden ondergebracht en achtte hét zeer ge- wenscht om op de algem. vergadering met klem aan te dringen op aansluiting. De voorzitter zegt dat de organisaties ln de telefoonzaken zullen worden ge hoord. Na bespreking werd besloten deze aan gelegenheid in het Hoofdbestuur te be spreken. Voor de opgave van candidaten voor leden van het Hoofdbestuur gaf de heer Beumer in overweging om uit den boezem dezer afdeeling een candidaat te stellen en deed daartoe een poging bij den voor zitter. Deze, zeer vereerd zijnde door dit bewijs van vertrouwen, deelt mede, dat hij dit niet zal aanvaarden, in verband met zijn functie in het scheidsgerecht. Spr. achtte deze instelling voor het vak zoo uiterst nuttig, dat hij er een eer in stelt aan deze belangen te kunnen arbeiden. De heer Beumer blijft echter bij zijn meening en doet alzoo een voorstel waar mede de vergadering instemt. Bij de eerste stemming werd de heer W. van Egmond met groote meerderheid gekozen. De heer v. Egmond verklaarde daarop deze eandldatuur niet te aanvaarden mede in 't belang van het bollenvak. Hierna werd in de vacature B. Varenkamp als candidaat gekozen de heer G. Lubbe Thzn. te Oegstgeest. In de andere vacatures zal in volgende vergadering worden besloten. Hierna bracht de penningmeester, de heer C. F. Hemerik financieel verslag uit over de gehouden tentoonstelling hetwelk sloot met een gering batig saldo (f. 18.22). De heeren W. van Egmond en A. Colijn werden verzocht bescheiden te contro leeren. De heer Colijn deelt daarna mede dat de bescheiden in volkomen orde zijn be vonden. De voorzitter dankte den penningmees ter voor zijn keurig beheer, namens de leden. Hierna werd het woord gegeven aan den heer Zatskoy uit Leiden, die eenige mede- deelingen verstrekte over het gebruik van den Pehameter van Heilige tot onderzoek van het kalkgehalte in den grond. Tot voor korten tijd is aan het bodem onderzoek, in hoofdzaak wat den zuurgraad betreft, weinig aandacht besteed. In de laatste jaren heeft men door wetenschap pelijke onderzoekingen de bodemreactie op den plantengroei nader leeren kennen. Steeds ontbrak het nog aan een goed- koope en practische wijze om den bodem op den zuurgraad te onderzoeken. De Pehameter van Heilige, thans in den han del gebracht, heeft deze bezwaren over wonnen. De bepalingen met dezen meter zijn eenvoudig en snel uit te voeren, ter wijl de resultaten voldoende zijn voor de in de practijk te stellen eischen. Spr. zette daarom de werking practisch uiteen. Door verschillende leden werden vragen gesteld en door den spreker beantwoord. De voorzitter dankte daarna den heer Zatskoy voor zijn mededeelingen. De voorzitter deelde mede dat in ver band met de a.s. tentoonstelling reeds ver schillende plannen zijn besproken. Naar aanleiding van de ernstige toestan den is echter voorzichtigheid geboden. Het opgeven van een tentoonstelling wordt niet in het algemeen belang geacht. Zeer dankbaar heeft het bestuur de groote medewerking aanvaard van den heer Batenburg die bereids reeds een aan vang heeft gemaakt met een restauratie van de tentoonstellingszaal. De voorzitter dankt de tentoonstellings commissie voor de vele moeiten en zorgen, inzonderheid den Ijverigen secretaris den heer T. F. Vlieland. Hij sprak den wensch uit, dat de a.s. tentoonstelling weer bij uitstek moge slagen. Voorts deeld spr. mede, dat in beginsel besloten is een feestavond te organisee- ren. Plannen moeten daartoe nog worden uitgewerkt. Bij de rondvraag stelde de heer Beumer wederom voor om het bestuur te verzoe ken, plannen te ontwerpen om bij de jeugd de belangstelling en liefde voor bloemen en planten aan te kweeken, en zoo noodig een commissie daartoe te be noemen. De voorzitter deelde mede dat in Oegst geest sedert eenlgen tijd deze belangen worden behartigd en deed toezegging dit voorstel aan het bestuur der afdeeling in overweging te geven. Na verloting van een 10-tal prachtige planten, sloot de voorzitter de vergadering De arbeider W. de M. deed bij de po litie aangifte dat te zijnen nadeele een drietal bollenmanden en eenige mestvor ken zijn ontvreemd, die hij gedurende den nacht op het land had achtergelaten. De politie stelt een onderzoek in. RITNSBURG. Intrede ds. De Jong. Candidaat N. de Jong van Vlaardingen, beroepen predikant bij de Chr. Gerei! Kerk, alhier, is voornemens a.s. Zondag zijn intrede te doen, na alvorens bevestigd te zijn door ds. Van Ree uit Barendrecht. De bloemenhandel. De bloemenkweekers hebben dezer dagen een groote afnemer gehad. Van Zondag op Maandag heeft het n.l. erg gevroren, waardoor een massa bloemen als 't ware zijn weggevaagd. Nog zoo'n nachtvorst en alles wat bulten staat is verdwenen. De prijs is, niettegenstaande de kleinere aan voer, nog laag. Betaald werd als volgt: Snijbloemen per 100 stuks: Pompon Dah lia's 3040 ct. Groote Dahlia's f. 1.201.40 Anjers rood en rose f. 1.401.80. Gladio len: Red Cana 5060 ct. War 5060 ct. Snijbloemen per bos: Elta 35 ct. Harvest 1014. Gold flinder 1216. Chrysanten 3 5. Idem wit 1014. Clymac 57. Fietie 47. Normandië 6—10. Golden Sun 8—12 Juliana 68. Per stuk groote Chrysanten 711 ct. Rozen per bos van 20 stuks: Hadley f. 11.25. Golden Ophelia 7080 ct. Rosalandia 6070 ct. Butterfly 70—80 cent. Gistermiddag schrok aan den Sandt- laan een voor een wagen gespannen paard voor een naderende tram; het steigerde en viel zoo, dat een botsing met de tram niet achterwege kon blijven. Het paard bekwam hierbij eenige kwetsuren, welke echter niet van ern stigen aard waren, doch de wagen werd zwaar beschadigd. Ook bij den heer D. H. kan men thans voor de tweede maal in dit jaar op den kouden grond aardbeien plukken. De vruchten zijn volkomen ontwikkeld en van een behoorlijke grootte. o SASSENHEIM. Verg. Ned. Protestantenbond. De afd. Sassenheim van den Ned. Pro testantenbond hield haar jaarvergadering in het gebouw aan de Jullanalaan. De notulen en het jaarverslag, waarin het verscheiden van notaris ten Bruggen- cate en den heer B. Hoogstraten werd her dacht. werden goedgekeurd. De rekening en verantwoording van de penningmeesteres. sluitende met een batig saldo, werd goedgekeurd. In de plaats van mevr. H. MarbusGoe- bel. die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer J. H. A. Vooren. die de benoeming aannam. De beschrijvingsbrief voor de alg. ver gadering leverde geen stof tot bespreking. De begrooting 19311932 werd vastge steld. Bij de rondvraag kwamen verschil lende interne zaken ter sprake, die een geanimeerde bespreking uitlokten. Auto in de sloot. Gistermiddag kwam de jeugdige W, met zijn auto van de Frank van Borselen- laan en wilde de Zandsloot oprijden. Doordat hij de bocht wat ruim nam en de hevige wind hem veel last bezorgde, kwam de wagen in de Zandsloot terecht. De bestuurder wist zich te redden en kwam met een nat pak vrij. Door het bouwkundig bureau J. P. Oudshoorn en Zonen, werd namens de kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente al hier. in vakken aanbesteed: Het restaureeren en gedeeltelijk ver bouwen van de Oude Herv. School tot Vereenigingsgebouw, staande aan de Hoofdstraat 217 alhier. Perceel 1. Timmer-, metsel- en stuca- doorwerken M. J. en A. van Breda, Sas senheim f. 2750; K. W. van Breda Sassen heim f. 2145. Perceel 2. Lood- en zinkwerk A. W. van Helden. Sassenheim f. 154. Perceel 3. Ijzerwerken H. Engberts, Sassenheim t.419. Perceel 4. Glas- en verfwerk G. J. de Nobel, Sassenheim f. 850; G. C. van Goe- verden, Sassenheim f.820; Jac. van Duikeren, Sassenheim f675. o STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: P. M. Th. Knynenburg gfeb. Vogelaar d. H. M. van den Kraan geb. Lagerberg d. G. M. C. Komen geb. Slootweg d. C. J. van Leeuwen geb. v. Vliet z. J. M. Geylswijk geb. Disseldorp d. M. A. A. Groenewegen geb. Haagen d. E. S. Slingerland geb. Braun d. Getrouwd: D. Grootveld en R. Maxi. Overleden: J. C. A. Olyhoek d. 6 j. B. E. van Beek geb. Eygenrook vr. 41 j. VOORSCHOTEN. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Een zwaar gewonde. Omstreeks half vijf gistermiddag heeft op den Rijndijk ter hoogte van de graan- maalderlj „Welgelegen" een ernstig onge luk plaats gehad. Een aantal schoolkinderen van de Chi. School aan den Morschweg te Oegstgeest ging naar huis en liep aan de rechter zijde van den weg. Juist op het oogenblik dat een groote vrachtauto, geladen met renpaarden, naderde, wilde de 8-jarige Hendrika K. zonder uit te kijken, den rij weg oversteken. De chauffeur trachtte nog een ongeluk te voorkomen en reed zooveel mogelijk naar links, terwijl hij uit alle macht remde. De kleine werd met de auto, dis door de gladheid van den weg naar de overzijde gleed, meegesleurd. Zij werd Bij de familie Schrama binnengedragen. De Eerste Hulpdienst uit Leiden was terstond onder leiding van dr. Hamer aanwezig en heeft het meisje naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Waarschijnlijk heeft zij een schedel fractuur en inwendige kneuzingen beko men. De politie heeft de remmen van de vrachtauto onderzocht en de wagen daar na vrijgegeven. De chauffeur was zeer onder den indruk van het gebeurde. 2-2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6