a 21 72ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 21 October 1931 Vierde Blad No. 21960 UIT DE RIJNSTREEK. DE STERRENHEMEL IN NEDERLAND IN DE WEEK VAN 21-28 OCTOBER, 20 UUR M. T. RADIO-PROGRAMMA. ALPHEN. Onze vroegere plaatsgenoot en hulp prediker bij de Geref. Kerk te Alphen, de heer M. Kamper werd bevestigd als pre dikant bij de Geref. Kerk te Nieuw- Weerdinge (Dr.) door zijn vader, ds. S. Kamper te Meerkerk, naar aanleiding van een predikatie over 1 Tim. 4 16. Des middags deed de nieuwe predikant zijn intrede met een predikatie over 2 Cor. 5 20: „Zoo zijn wij dan gezanten van Christuswege, alsof God door ons bade: wij bidden van Christuswege, laat u met God verzoeken". Na afloop volgden de gebruikelijke toespraken. Het plm. 7-jarig zoontje van de familie K de J. in de Raadhuisstraat, dat onlangs hét ongeval had in de ouderlijke woning van een zQldertrap te vallen, waarbij de jongen met zijn hoofd op een emmer viel en een ernstige wond vlak boven zijn slaap bekwam, is gisteren aan de gevolgen van deze verwonding in het Ac. Ziekenhuis overleden. ALKEMADE. GEMEENTERAAD. De salarissen der ambtenaren. Begrooting aangenomen. De raad dezer gemeente kwam in ver gadering bijeen. Na opening werden de notulen door den secretaris gelezen. Naar aanleiding hiervan merkt de heer Verwey op ,dat hij niet gesproken heeft bij zijn alge'meene beschouwingen over een royale, doch over een loyale toepassing der wet op het lager onderwijs. Voorts wenscht hij de woorden, dat de Inspecteur ook in deze zaak een rol speelt in dien zin geïnterpreteerd te zien, dat daarmede be doeld wordt dat de Inspecteur mede zeggenschap heeft in een onderwijszaak. De voorzitter bracht thans aan de orde de vaststelling van de Begrooting voor het dienstjaar 1932. Spr. deelde mede, dat de Commissie voor Genrganiieerd Overleg op 16 Oct. heeft vergaderd ter behandeling van het door den "Raad in zijn laatste vergadering genomen besluit tot verhaal Van 5 pet. pensioensbijdragen op de ambte naren en beambten in dienst dezer gemeente boven een bedrag van f. 1000. Spr. doet voorlezing van het rapport der Commissie waaruit het volgende blijkt. De Commissie had niet kunnen vermoede^ dat zij reeds zoo spoedig na hare benoeming zich gesteld 2cu zien voor de vervulling van haar taak. die veire van gemakkelijk kan wor den genoemd. Deze taak werd nog moei- I lijker nu de commissie tot de ontdekking is gekomen, dat het besluit in de vorige vergadering genomen in strijd moet worden I geacht met artikel 125 der Ambtenaren-wet en artikel 9 van de Verordening, regelende het Georganiseerd Overeg, waarbij in het eerstgenoemd art:k:l uitdrukk Tik is voor geschreven dat aan vercenigingen van ambtenaren gelegenheid dient te worden 1 gegeven ten aanzien van algemeen ver bindende voorschriften haar gevoelens te kennen, terwijl het laatstgenoemd aitikei voorschrijft, dat door den gemeente raad geen besluiten betreffende dc arbeids- ea dienst voorwaard en der ambt-naren mo- l gen worden genomen zonder tevoren het 1 advies der Commissie voor Georganiseerd overleg te hebben ingewonnen. Door het genomen besluit is wet en reglement ge negeerd. Alleen op dezen grond meent de Commissie, dat er voor den raad alle aanleiding is om zijn genomen besluit in te trekken. Toch heeft de Commissie nog andere motieven, die pleiten voor intrek king van het genomen besluit. Deze komen vooral hierop neer, dat de salarissen der ambtenaren ter secretarie mede door aan merkelijke inkrimping van personeel niet aan den hoogen kant zijn. Er wordt door gemeenten van gelijk zielental een veel nooger bedrag aan jaarwedden ter secretarie uitbetaald. Evenzoo is het gesteld met de jaarwedden der gemeente-politie. De com missie toont dit met cijfers aan. De brug wachter, die een zwaren dienst heeft geniet nog minder salaris dan een brugwachter m dienst der Provincie. De voorgestelde saiaris-korting bedraagt slechts f. 877 voor alle functionarissen. De commissie stelt dan ook voor niet tot pensioensverhaal over te gaan, doch dit vraagstuk eerst onder de oogen te zien voor de behande'ing der geme?nte-begrooting over 1933 en stelt den raaa voor het raadsbesluit in te trekken. De begrooting werd hierna zonder h. st. aangenomen sluitende in ontvangst en uit- gaaf. Gewone Di°nst met een bedrag van -.5 293 45 Kap taa'dienst in 'O' tvaiest en uitgaaf met een bed-ag van f. 16 230. Het supl. kohier Honden belasting wordt (•nveranderd vastgesteld. M.dede.ling ward gedaan van een ingekomen schrijven van Ded Staten houdende goedkeuring van de overdracht van den weg aan de Provincie, en W. hebben dit schrijven in hun ver gadering behandeld en stellen voor aan Ged. Staten een schrijven te richten met verzoek de gelden te ontvangen van I! ?epzeg^3 bedrag wegens gemis van oen tol en het grasgewas. Tevens ver- z'^ over *e £aan *°t taxatie der i A^men en een regeling te treffen voor ername der bruggen. De heer Heems- v s*e't voor ook de twee huisjes in I ,,LVerzoek *e betrekken. De voorzitter lJJ er °P. dat de Provincie tot aankoop v*™*" verplicht is. De heer Los stelt ujj J" de 600 per K.M. eerst te betalen cn^s* der Seteen. De heer Rotteveel BODEGRAVEN. DE WINKELWEEK GESLAAGD! is «?*°i i0r door de Provincie een termijn hut nn? I. voor Metaling der bijdrage in antumo ir.ïoud van den we£- De voorzitter 1 Juli r,'& l?' de bijdrage jaarlijks op 1 Tui; Y- ,Ql ue oijarag Nni.i1'" 'e w°rden betaald. De heer door i1'5 van rdfiening dat de Provincie heeft o».''keurine het Raad<brs'uit ook Verwov de 4 bruggen. De heer te verUCht iet iuister aan Ged. Staten sloten Sa" zaak ,e bespoedigen. Be- om snnna a,on Ged S'.aten te verzoeken Kntrart \!P toezending van het ontwerp ei worden ra?d in d° Selegenheid fit te spreken 2')n 00rdee' hierover Caderingndvraag volSde sluiting der ver- De verkoop overtrof alle verwachtingen. De zoo juist gehouden winkelweek is zeker de best geslaagde geworden. De belangstelling van do zijde van het publiek was ver boven alle verwachtingen. Stond men twee jaar geleden verstomd over het aantal verkochte winkelweekbons dat toen ongeveer 35000 bedroeg, nu is niettegen staande de ongunstige tijdsomstandigheden, het aantal verkochte bons boven de 75000 gestegen. Weliswaar was thans het aantal deelnemers wat grooter, maar toch had niemand vermoed dat men ditmaal boven de 30000 zou komen. Het winkelweek- ccmitè zelf had ook nimmer op een hooger bedrag durven rekenen. Zonneklaar is in- tusschen bewezen dat de Bodegravensche winkelstand nog wel wat kan presteeren. Gisteren had in tegenwoordigheid van de de leden van de Commissie van Toezicht de loting plaats voor de nummers, waarop de verschillende prijzen zullen worden toegewezen. In verband met het succes van de week heeft het comité besloten nog voor een groot bedrag aan prijzen boven de eerst uitgeloofde b2sc'.ikbaar te stellen. Het aantal prijzen zal daardoor ongeveer verdubbeld worden. Deze onverplichte handeling zal zeker bij het publiek sympha- tiek worden ontvangen. De volgende week zal nog een officieele sluitingsavond worden gehouden. Besprekingen inzake de werkloosheids regeling. Op initiatief van de R.K. en Chr. Vak organisaties is in het Patronaatsgebouw een samenkomst b2legd ter besprek ng van een werkeloisheid r g ling, tot wdke ver gadering waren uitgenoodigd de leden van de gemeenteraden van Bodegraven en Zwammerdam. Van Zwammerdam waren aanwezig de burgemeester, de wethouders sen 6 van de 7 raadsleden, van Bodegraven wethouder Batelaan, plus de heeren Jonge- neel, v. d. Poll en Kelfkens. De heer A. Groep opende de samenkomst, waarna de heer P. Verbeek het reglement voorlas dat voor een aantal jaren in onze gemeente bij steunregeling heeft gediend. Uitvoerig werd over deze zaken gediscusseerd. Weth. Batelaan zette uiteen, dat in latere jaren Ged. Staten een dergelijke regeling niet meer wenschten en de zaak wilden onder brengen bij „Armenzorg". In verband met de in de vergadering heerschende meening dat er in Bodegraven geen Burgerlijk Armbestuur bestond, zette de heer Batelaan toen de bestaande regeling, waarvan B. en W. het bestuur in handen hebben, uiteen. Verschillende aanwezige arbeiders ver klaarden dat een goede regeling nood zakelijk was, omdat zij niet via Diaconie of Armbestuur wilden geholpen worden, maar recht meenden te hebben op ge meentelijke werkloozonstsun. Medegedeeld werd, dat er thans reeds in Bodegraven 50 werkloozen zijn. Uitvoerig werd ge sproken over de bestaande toestanden, waarvan men echter geen cijfers kon noe men omdat een regeling ontbrak. Natuurlijk konden geen besliszlngen wor den genomen, slechts werd er bij de aanwezige overheidspersonen op aange drongen dat er geen herhaling zou komen van den winter van 1929, ir. ieder geval staat op de a.s. raads- agenda het punt werkloosheidsregeling, zcodat verschillende leden met liet ge sprokene in deze samenkomst winst zullen kunnen doen. Ouderavond der Christelijke Scholen. Onder leiding van den heer P. Maaskant, Iioold der Verhoeff-Rollmansschool, kwam het bestuur der Chr. Schoolver. met ouders en orderwijzers bijeen voor een z.g. Ouder avond De heer Maaskant opende met gebed en sprak woorden van welkom, inzonder heid tot de heeren Kruijmer, het nieuwe hoofd der Da Cöstaschool en Terpstra, onderwijzer aan de U.L.O. School, die voor de eerste maal een dergelijke vergadering biiwoonden en dezen avond het woord zouden voeren. Voorts sprak de heer M. Kort over den greoten zegen dat ouders en onderwijzers samen de kinderen mogen brengen aan de voeten var. den Heiland. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer Terpstra over „Het Liegen". De heer Terpstra noemde het liegen een der meesl ingewortelde volkszonden. In het leven is het onwaarheid spreken zoo ge woon geworden, dat men niet eens meer weet, dat men liegt. Daarvan gaf spr. interessante voorbeelden. Zoo mag het dus ook niet verwonderen dat de kinderen liegen. Hij maakte echter onderscheid tus- schen liegen en fantasie. Vervolgens be handelde 11j „wat liegen is", „Waarom gelogen wordten „Hoe het liegen te bestrijden". Deze leerrijke, onderhoudende rede van den nog jeugdigen spreker werd door de vele honderden aanwezigen met groote aandacht aangehoord. Na de pauze sprak de heer Kruijmer, die eenige inzichten gaf over de voeding van kinderen. Spr gaf verschillende pittige op merkingen, die den ervaren scherpzienden onderwijzer teekenden. Achtereenvolgens handelde hij over „Telaatkomers", ,.De moeder" en „De vruchten van het Chr. Onderwijs". Ook deze rede genoot groote belang stelling. In enkele warme woorden vertolkte tenslotte de heer Maaskant den dank der aanwezigen voor hst gebodene. De groote zaal van Rehoboth was geheel gevuld. Onze plaatsgenoot, de hesr L. Batelaan, cand. in de Theologie aan de Vrije Univer siteit is door den Kerkeraad der Geref. Kerk te Hoorn benoemd tot hulpprediker, spe ciaal voor het werk der Evangelisatie. BOSKOOP. GEMEENTERAAD. Verbreeding Laag Boskoopscheweg. Aanschaffing motorwals. Werk verschaffing en steunverleening. De raad dezer gemeente kwam In open bare vergadering bijeen. Voorzitter: De heer P. A. Colijn. burge meester. Tegenwoordig alle leden. Na opening werden de notulen van 21 Augustus en 1 September j.l. behoudens een kleine opmerking van den heer Noest, onveranderd vastgesteld. De ingekomen stukken worden alle voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens is ingekomen een schrijven van den heer P. A. Daniël alhier, houden de verzoek om verbetering te brengen in de verkeersmogelijkheid langs de Zuid- kade. B. en W. stellen voor het verzoek in hun handen te stellen ter fine van advies, waartoe wordt besloten. Voorts i* ingeko men een schrijven van het bestuur van de vereeniging openbare leeszaal en boekerij voor Gouda en Omstreken, houdende ver zoek om een jaarlijksche bijdrage. B. en W. stellen voor, in verband jnet de tijdsomstandigheden afwijzend op dit verzoek te beschikken. Wordt aldus be sloten. Voorts is ingekomen een schrijven van den heer W. van Dam alhier, houdende verzoek de rooilijn nader vast te stellen voor de perceelen O.Z. Dorpstraat 21 en 23 De raad besloot overeenkomstig het be sluit van B. en W. B. en W. deelen vervolgens mede, dat de begrooting van de verbreeding van den Laag-Boskoopschenweg f29000 bedroeg. Dat na gehouden aanbesteding mag wor den aangenomen, dat dit bedrag in wer kelijkheid de f. 27.000 niet zal te boven gaan; dat 't het college niet is mogen ge lukken van „de commissie Laag-Boskoop" een garantie verklaring te verkrijgen voor een bedrag van f3000, welke garantie be doeld was voor eventueel van elders be trokken grond; dat, waar eenerzij ds de begrooting nog een speling liet van f2000 en anderzijds van den aannemer der spoorwegwerken de verzekering werd ont vangen, dat door veranderde werkwijze de levering van voldoenden grond vrij zeker was te achten, het college gemeend heeft genoegen te mogen nemen met een ga rantieverklaring van f. 1000 in plaats van f3000, welke verklaring in onze handen werd gesteld en daarna besloot tot uitvoe ring van het werk over te gaan. B. en W. verzoeken, de uitvoering van het besluit van den Raad d.d. 1 Sep tember, zooals door hun is geschied, te willen goedkeuren. Aangenomen. Vervolgens vonden de aanbiedingen plaats van de verschillende begrootingen en rekeningen van gemeente, gemeentebe drijven en Burgerlijk armbestuur, welke in handen worden gesteld van de commissie voor onderzoek. Daarna werd overgegaan tot de benoe ming van een lid van het Burgerlijk arm bestuur. Gekozen werd de heer J. Kreling, aftr. Tot leden van de commissie van toe zicht op het algemeén vormend lager on derwijs werden herkozen, de heeren C. Ph. Moerlands en H. A. v. 't Laar. De raad besloot verder B. en W. te machtigen tot verkoop van een handbrandspuit, en over te gaan tot slooping van het brandspuit huisje. Ook kon de raad zich vereenigen, om aan den heer A. J. van Pelt te ver huren een gedeelte van het oude raad huis, om dat in te richten als werkplaats voor den tijd van één jaar. Goedgekeurd werd vervolgens om aan de Oostzijde der Gouwe een tweede transfor matorhuisje te bouwen, waarvoor een cre- diet van f2000 werd verleend. Aankoop motorwals. B. en W. advisee- ren tot aankoop over te gaan van een wals van 4 ton. welke verzwaard kan worden tot 5 ton, hetgeen een uitgave zal vorde ren van rond f4500. Verschillende leden voerden hierover het woord. Enkelen vonden een dergelijke uit gave voor dezen tijd te hoog, terwijl ande ren bang zijn. dat in verband met den slappen grond, de daarin liggende buizen van gas en water te veel zullen lijden. Nadat door den voorzitter er op gewe zen was. dat voor beschadiging der buizen niet was te vreezen, en verder dat in de naaste toekomst, in verband met den aan leg van nieuwe wegen voor het huren van een wals, zeer groote uitgaven zullen moe ten worden gedaan, werd tot aanschaffing besloten. Verder besloot de raad haar goedkeuring te hechten aan het voorstel van B. en W". om over te gaan tot demping van den Zij de wetering, vanaf perceel 31 tot 47 en verleende daarvoor een crediet van f. 29.000. De voorzitter deed nog mededeeling, dat ook bij dat werk, evenals in Laag-Boskoop werkloozen te werk zullen worden gesteld. De raad hechtte verder haar goedkeu ring om een drietal gezinnen, thans ge huisvest in onbewoonbaar verklaarde wo ningen, onder te brengen in gemeente woningen aan de Emmakade, met vast stelling van den huurprijs. Een concept-besluit tot wijziging van de gemeentebegrooting. dienst 1931, vond geen bezwaar. Vervolgens kwam in behandeling een voorstel van B. en W. om medewerking te verleenen tot de bebouwing van het Pad- land aan den Laag-Boskoopschenweg voor den bouw van eenvoudige arbeiderswo ningen. B. en W. zijn van oordeel, dat het bou wen van arbeiderswoningen in de omge ving van Laag-Boskoop van zoodanige be- teekenis is. dat van de zijde der gemeente een tegemoetkomende houding met be trekking tot den aanleg van een straat moet worden aangenomen. Wij zouden daarom aan de firma G. v. Dam en Zn. aannemers alhier de gevraagde vergun ning willen verleenen onder de volgende voorwaarden: dat de aanvragers beginnen met den bouw van ten minste acht wonin gen; dat het straatprofiel als volgt wordt: grasberm 1.25 M., verhardingsbed 3.50 M.. trottoir 1.25 M„ terwijl een en ander moet voldoen aan door ons college te stel len eischen. vervolgens dat zal worden ge bouwd vanaf Laag-Boskoop. dat een brug gelegd zal worden voor middelmatig rij- verkeer en verder dat de vergunning ver valt wanneer niet binnen de twee jaren met den bouw wordt begonnen. Nadat door verschillende leden het woord was gevoerd en vragen waren ge steld. wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Daarna volgde de werkverschaffing cn steunverleening. waarvoor op de publieke tribune veel belangstelling bestond. Door bijna alle leden werd hierover het woord gevoerd, terwijl een oogenblik de anders zoo rustige sfeer werd verbroken door een uitlating van den heer Noest dat hij. wanneer B. en W. geen verbetering zouden brengen in de nu voorgestelde steunverleening voor werkloozen. hij niet zou schroomen. om de arbeiders aan te sporen tot demonstratief verzet. De voor zitter. alsmede de wethouders, hebben daar krachtig tegen geageerd, zoodat de spanning die in de zaal hcerschte. dan ook spoedig was verdwenen. Nadat de verschillende leden, zelfs in tweede instantie het woord hadden ge- TftOORg" ©EERSTE KW. ©VOLLE MAAK O LAATSTE KWARTIER ©NIEUWE MAAN ZUID VENUS MARS JUPITER SATURNUS Saturnus en zijn verblijfplaats, het sterrebeeld de Schutter, verdwijnen van ons kaartje. Drie maantjes ditmaal; den 21en in den Waterman, en de Volle Maan van 24 en 27 onderscheidenlijk in de Visschen en tusschen Ram en Stier. Men dient er rekening mede te houden, dat in werkelijkheid het Oosten rechts en Westen links van den toeschouwer is, wanneer deze met den rug naar 't Zuiden en het gelaat naar 't Noorden gewend staat: men pleegt echter bij sterrekaarten dit om te keeren, om geen spiegelbeeld van den hemel te krijgen. Wil men nu b.v. de sterrebeelden aan den Oosthemel opzoeken, dan neme men dat deel van den kaarthorizon, waar OOST staat voor zich, zoo, dat de Poolster (aan het einde van den Kleinen Beer) van den toeschou wer is afgewend; men zal dan voor het NO-lijke vierdepart van de kaart de sterrenbeelden zien, juist zoo. als zij aan den hemel staan. De sterren in bovenstaand kaartje, die een gekartelden rand hebben zijn van de le grootte of helderder; de dikke ronde stippen zijn sterren van de 2e grootte en al de andere, kleinere stippen zijn sterren van de 3e of van een lagere grootteklasse. voerd, en de voorzitter naar voren had ge bracht. dat rekening gehouden moest wor den met het practisch mogelijke en te kunnen helpen op langen termijn, terwijl hij tevens beloofde, de gevallen stuk voor stuk te zullen behandelen, terwijl er ver der eenige soepelheid door: het college werd toegezegd, werd ten slotte de steun regeling zooals deze door den minister was vastgesteld aangenomen. Tot slot een wijziging van de bouw- en woningverordening dezer gemeente, welke stilzwijgend werd goedgekeurd. Bij de rondvraag werd op een schrifte lijke vraag van den heer Brand, of door de gemeente Reeuwijk aan Boskoop een aanvraag was gedaan voor drinkwater- levering. hetgeen door den voorzitter met neen werd beantwoord. Verder vroeg de heer Boekraad, in ver band met de aanbesteding, demping ge deelte Zijdeweg dit aan een ingezetene te gunnen, wordt toegezegd. Aan het slot deelde de voorzitter nog mede, dat van den heer J. H. v. Straaten v. Nes een schrijven is binnen gekomen, waarin adressant te kennen geeft, dat in voorbereiding is. het in cultuur brengen van ongeveer een H.A. grond, aansluitende op het tentoonstellingsgebouw en dat in te richten als park. Adressant vraagt daar voor financieele steun van de gemeente, terwijl hij er verder in wijst op de werkverruiming. B. en W. zullen op de eerstvolgende te houden raadsvergadering met voorstellen komen. Hierna sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus, Z. v. W. v. Zoome- ren en W. v. d. Heiden Geertruida Aal tje d. v H. v. Eek en Nik Blonk Enge- len'a Louisa, d. v. H. Bakker en P. N. v. Galen. Ondertrouwd; J. v. d. Heerik en L. N. Dn/I pjri glrpr Overleden: Pieter Boere, 18 jaar; Cor nelia Versluis, echtgenoote van C. v. Drielen, 56 jaar. TER-AAK. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: H. Lek, 26 jaar en W. A. M. Koeleman, 22 jaar; A. Heemskerk, 23 jaar en A. S. Meijer 23 jaar. Getrouwd; W. Timmers, 26 jaar en E. Visser, 23 jaar; F. J. Britsemer, 26 jaar en J. B. Meeuwis, 26 jaar; C. Th. Hooge- boom 29 jaar en M. J. Hoogeveen 31 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Th. J. de Korte van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: M. M. Kroon, naar A'dam; J Th. W. Hebinck n. Wisch; J. G. Pijper n. Mijdrecht, j B. Meeuwis n. Gouda; E. Visser, naar Rijnzaterwoude; A M.. Akerboom, naar Haarlem. Controle IJkwet. Bij de door de politie gehouden controle op den ijk en her-ijk der maten en ge wichten werden in totaal niet minder dan plm. 80 maten en gewichten in beslag ge nomen, welke niet van 't vereischte goed- keuringsmerk waren voorzien. WOUBRUGGE. Raadsagcnda. De raad der gemeente komt morgen ochtend te 9 .uur 30 in openbare vergadering bijeen, ter behandeling van de volgende agenda. 1. Notulen en mededeelingen. 2. Inge komen stukken. 3. Voorstel tot het vast stellen van een suppletoir colli r honden belasting. 4. Voorstel tot het verleenen van afschrijving schoolgeld 5. Aanbieding gemeente-begrooting 1932. 6. Rondvraag. VOOR DONDERDAG 22 OCTOBER. Hilversum, 298 M. Uitsluitend AVRO- Uitzending 8.0010.00: Gramofoonpl. - 10.00: Morgenwijding 10.15: Gramof.- platen 10.30: Praatje over Indische kleeding door mevr. I. de Leeuw—Van Rees 11.00: Concert. S. Joosten. piano, E Vermeulen-Steffelaar, zang en Egbert Veen, vleugelbegeleiding 11.45: Gramo foonpl. 12.00: Kwartetconcert o. 1. v. .A. Nooteboom 2.00: Rustpoos 2.30 3.00: Gramofoonpl. 3.00: Knipcursus 3.454 00: Gramofoonpl. 4.005.00: Ziekenuur 5.00: Lezing door Max Tak 6.00: Sportpraatje door H. Hollander 6.307.30: Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep 7.30: Engelsche les 8.009.15: Ver volg Omroeporkest 9.15: dr. P. H. Ritter: de blijspelen van Aristophanes 9.45— 10.15: Aansl. Concertgebouw Amsterdam: Vierde Pianoconcert v. Beethoven. Soliste Mira Hess. Concertgebouw-orkest o. 1. v dr. W. Mengelberg 10.15: Vaz Dias 10,30-12.00: Gramofoonpl. Huizen, 1875 M. 8.00—9.15: KRO: 10.00 NCRV., 11.00 KRO, 2—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.0010.15: Gramofoonpl. 10.15: Ziekendiest 10.45—11 30: Gramo foonpl. 11.30: Godsd. Halfuurtje door Past. Perquin 12.00: Politieber. 12.15 2.00: Concert KRO-orkest o. 1. v. J. Ger ritsen 2.00: Handwerkcursus 3.00: Vrouwenhalfuurtje 4.00: Ziekenuurtje 5.00: Cursus Handenarbeid v. de jeugd 5.456.45: Vioolduetten door Kees en Dirk Hartveld 6.45. Knipcursus 7.00: Vragenhalfuurtje 7.30: Politieber. 7.45: Ned. Chr. Persbur. 8.0010.15: NCRV.-Propaganda-Avond naar aanlei ding van de eerste vertooning van de NCRV.-Propaganda-fiim, m. m. v. orkest der NCRV., o. 1. v. F. Schuurman en G. v. d. Burg (orgel) 9.00—9 30: Ouderuurtje. Na afloop Vaz Dias en hierna tot 11.30: Gramofoonpl. Daventry, 1554 Meter. 10.35: Morgen wijding 12.20: Orgelconcert door Reg. Foort 1.20. Gramofoonpl. 2 25: Voor de scholen 3.20: Kerkdienst uit de West minster Abdy 4.30: Dansmuziek door J. Payne en zijn BBC. Dansorkest 4.50: Licht orkestconcert 5.35: Kinderuur 6.50: Liederen van Schubert door Helen Henschel 8.20: „The Ridgeway Parade" (zang en dansrevue) van Holt Marveil en Phil. Ridgeway 10.00: Concert. K. Falkner, bariton en W. Murdoch, piano 10.50: Korte Kerkdienst 11.0512.20: Dansmuziek. Jack Payne en zijn orkest. Parijs. Radio-Paris, 1725 M. 8 05, 12.50, 1.25 en 6.50: Gramofoonpl 7.20: Solisten-programma 9.05' Strijkkwartet en haroconcert 0 50: Orkestconcert m. m. v. Solisten. Langenberg, 473 M. 6.25—7 20, 9.35 10.35 en 11.20: Gramofoonpl. 12 251.50 Orkestconcert 4.205.20: Orkest- en Solistenconcert 7.20: Orkest- en solis tenconcert. Oa. uit „Traviata", Verdi, „Polenblut", Nedbal en „Die Schone He lena", Offenbach, Hierna tot 11.20: Dans muziek. Kalundborg, 1153 M 11.20—1.20: Or kestconcert 2.302.50: Noorsche liede ren door T. Andersen 2.504.20: Orkest concert 7.20: Symphonie-concert O.a. Ouvert. „Aschenbrödel", Rossini, „Norma", Bellini, „Die Macht des Schicksales", M. Verdi 0.5511.50: Dansmuziek. Rome (Napels), 441 M. 8.20: Geva rieerd concert. O.a. Comedie ,Le nozze di Arlecchino" v. Falena en uit „Die Meister- singer". Wagner. Brussel, 508 en 338 M. 5.20Orkest concert 6 50 Gramofoonpl 8.20: Gra- mofoonplatenconcert. gewijd aan den Dans. - 338 Meter: 5.20: Concert 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Symnhonleconcert. Vlaamsche componisten 9.20: Vervolg concert. O a. Rhaosodie van A. Meulemans. Zeesen, 1635 M. Circa 6.00—6 50: Gramofoonpl. 7.20—9.00 en 930—9 55: Uitz. v. Scholen 9.55 én 11.20- Berich ten 11.25: Gramofoonpl. 12.15—1.20: Berichten 1.202.20: Gramofoonnl 2.203.50: Berichten en lezingen 3 50 4.50: Concert 4.506.50: Lezingen 6.50: Radio-Cabaret uit Weenen 835: Goethe-Herdenking 9.20: Berichten. - Hierna lez'ng over Strawinsky. Vervolgens tot 11,50: Dansmuziek.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 13