TELEGRAMMEN. BURG. STAND VAN LEIDEN VISSOHERIJ-BERICHTEN. LAATSTE BERICHTEN. RECHTZAKEN. LAND- EN TUINBOUW. SPORT. N. ES VELD, Dorpstraat UIT DE RIJNSTREEK. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 771. telegrafisch weerbericht Y.h. Kon. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt Hoogste Stand 774,3 te Stornoway. Laagste Stand 745,0 te Ingoe. Verwachting tot den avond van 18 Oct. Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen, licht tot half bewolkt. Droog weer, overdag iets zachter. Buitenlandsch Weerbericht. (Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt). De nieuwe stijging op IJsland is aan leiding geweest tot een sterke uitbreiding van den hoogen druk aan den N.W.-kant, zoodat nu de hoogste standen ten Westen van Schotland liggen. Hierdoor is de voor- loopige voortzetting van rustig droog weer wel verzekerd. In het hooge Noorden is de temperatuur sterk gedaald en ook in Zuid- Dultschland en midden-Frankrijk is door nachtelijke uitstraling de ochtendtempe- ratuur laag geworden. Ofschoon er wel kans ls, dat die stralingstoestand zich ook over onze streken uitbreidt, valt daarop niet met zekerheid te rekenen. In het Noorden van Scandinavië vielen hier en daar zware regen- en sneeuwbuien. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 11 gr. C. (52 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 11 gr. C. (52 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zondag. Voorm. te 7 u. 26 min.; n.m. te 8 u. 6 min. Voor Maandag. Voorm. te 8 u. 45 min.; n.m. te 9 u. 55 min. licht op voor fietsers e.a. Zaterdag: 5.35 nam. tot 5.58 voorm. Zondag: 5.32 nam. tot 6 voorm. OOSTENRIJK. Nieuwe minister van financiën. Op voorstel van den Bondskanselier heeft de Bondspresident den afgevaardigde van den Nationalen Raad. dr. Weidenhoffer, tot minister van financiën benoemd. o SPANJE. De echtscheidingsartikelen. Protest van den Paus. De Nationale Vergadering heeft een ar tikel van de nieuwe grondwet aangenomen waardoor de echtscheiding wordt verge makkelijkt. Volgens dit artikel kunnen huwelijken, wanneer beide echtgenooten het eens zijn, op voorstel van een van beiden worden ontbonden, wanneer een rechtvaardige re den aanwezig is. Tevens werd besloten tot gelijkstelling van echtelijke en buitenech telijke kinderen. De Paus heeft den nuntius te Madrid opgedragen aan de geestelijkheid en de geloovlgen in Spanje mede te deelen. dat bij op dit oogenblik meer dan ooit met hen is en dat hij met allen, door het apostolische ambt geboden, nadruk tegen de veelvuldige inbreuken op de heilige rechten der kerk, die de rechten van God en van de zielen zijn. protesteert. De Paus roept allen op. zich bij de ge meenschappelijke gebeden aan te sluiten, speciaal op den dag van den Christus Koning dat hij zelf in de basiliek van het Vaticaan het heilige offer zal plengen, opdat de riooden, waarmede de kerk en het geliefde Spaansche volk getroffen worden, mogen eindigen. De Paus geeft ten slotte uiting aan het vertrouwen, dat dank zij Gods hulp het reeds geleden onrecht weder goedgemaakt zal worden en in de toekomst dergelijk leed afgewend kan worden. CHINA. Het conflict met Japan. Aan de zitting van den Volkenbonds raad welke gisteravond is gehouden, werd voor de eerste maal door den Amerikaan- schen consul-generaal Gilbert deelgeno men als officieel vertegenwoordiger der Vereenigde Staten. Briano verwelkomde Gilbert met een hartelijke toespraak, waarbij hij wees op de vérgaande beteekenis van de samen werking tusschen Amerika en den Vol kenbond, welke reeds door het Kellogg- pact met elkaar zijn verbonden. De Ame- nkaansche deelneming aan de oplossing van het huidige geschil is een bewijs voor den vasten wil van het Amerikaansche volk gezamenlijk met den Volkenbond mede te werken aan de groote kwesties van den vrede. Gilbert las hierna een verklaring voor, waarin uitdrukking wordt gegeven aan de bevredigende samenwerking met den Vol kenbond, doch er den nadruk op wordt ge- mga, dat deze samenwerking met op de ci u..van ^et Volkenbondspact, maar slechts op de basis van het Kellogg-pact piaats heeft. Gilbert onderstreepte voorts S? gro®^ beteekenis van de inschakeling aer publieke opinie in de regeling van een hof 10naal Seschil. Amerika heeft met Jr„°°g °P de dwingende noodzakelijkheid vprr« '^4dhaving van den vrede en ter vniolü s van a*le onoverzienbare ge- f„FVan een breuk in de relaties beslo- hrmH samenwerking met den Volken- n» ïet huidl8e geschil, ledpn .genwoordigers van alle raads- ,met uitzondering van Noorwegen en Japan, gaven uitdrukking aan hun te vredenheid over de medewerking van Amerika. Algemeen viel op dat de Japansche am bassadeur Yoshlsawa, die niet had deel genomen aan de algemeene begroetings toespraken, onmiddellijk na de zitting den Amerikaanschen vertegenwoordiger os tentatief de hand drukte. De instructies, gegeven aan den Ameri kaanschen vertegenwoordiger te Gèneve zijn. ,Gij zijt gemachtigd deel te nemen aan de besprekingen, wanneer zij de mo gelijke toepassing van het pact van Kel logg zullen gelden. Wij verwachten, dat gij een verslag zult zenden over den uitslag der besprekingen aan het departement van Staat, opdat dit de beslissingen zal kunnen overwegen omtrent alle mogelijke acties. Wanneer gij aanwezig zijt bij de 'bespreking van elk ander aspect der Chi- neesch-Japansche kwestie, moet dit enkel zijn als waarnemer en toehoorder." De stemming in Japan is echter nog alles behalve gunstig, hoewel besluiten niet zijn genomen. Volgende verklaring ls echter afgelegd: De Japansche interpretatie van het be sluit om de Vereenigde Staten uit te noo- digen om de vergadering van den Vol kenbondsraad bij te wonen, is dat de Vol kenbond en Amerika, verlangen samen te werken, om het pact van Kellogg in te roepen, waardoor een derde partij in het geschil gebracht wordt. Japan besloot er zich zoo scherp mogelijk tegen te verzet ten, want het kan geen tusschenkomst dulden voor de afhandeling van een ge schil, waar zijn bestaan bij op het spel staat. Daarom is Japan eer geneigd uit den Volkenbond te treden dan zijn poli tiek op te geven om direct met China te onderhandelen. Men merkt overigens op, dat het pact van Kellogg enkel toepasselijk is op oor logsbedrijvigheden en Japan houdt vol dat er geen enkele oorlogsdaad heeft plaats gehad. Zelfs indien China den oor log verklaart, zal Japan, zegt men, er waarschijnlijk geen rekening mee houden. Naar verluidt, heeft de Volkenbonds raad de bedoeling definitieve bijlegging van het Japansch-Chineesche geschil al dus te bewerken, dat de Raad gemeen schappelijk met de Japansche regeering vaste richtlijnen opstelt voor de ontrui ming der bezette gebieden in Mandsjoe- rije. Voor de uitvoering hiervan moet een internationale commissie worden be noemd, welke evenwel slechts tot taak zal hebben de bescherming van leven en bezittingen der Japansche onderdanen op zich te nemen. Een controle bij de uit voering der ontruiming door de Japan sche troepen zelf moet evenwel onvoor waardelijk worden vermeden. Men hoopt op deze basis tot een spoedige oplossing van het geschil te geraken. president hoover eischt bezuiniging. WASHINGTON, 17 Oct. (V.-D.) Pre sident Hoover heeft een beroep op het land gedaan hem te steunen bij het nemen van drastische bezuinigingsmaatregelen, welke naar hij verklaarde, absoluut noodzakelijk zijn. De president verklaarde dat met het oog op het te verwachten groote tekort zelfs zeer verdienstelijke ontwerpen moe ten en zullen worden uitgesteld. Verder verklaarde hij dat de uitgaven der regee ring tot de laatste cent moeten worden bezuinigd. Vernomen wordt dat het Departement van Marine 7.700.000 dollars, jninder wil bezuinigen dan de 61 millioen dollars, die president Hoover als vermindering der uitgaven voor de Marine heeft gevraagd. De president heeft zijn misnoegen te ken nen gegeven dat nog geen definitieve op lossing is verkregen. Het gerucht gaat, dat de Minister van Marine Charles Adams voornemens is af te treden wanneer geen overeenstemming met den president over de bezuiniging op de Marine kan worden bereikt. geboren: Gerardus Johannes, zoon van J. H. A. Schoondergang en L. J. M. Pollmann Cornelis, zoon van P. van der Plas en G. van Houten Johanna, dochter van J. J. W. v. Slogteren en M. J. du Mez Eli sabeth Sofia Johanna, dochter van C. van den Dop en A. M. J. van Loon Gerhar- dus, zoon van H. Schutte en T. Schutte Maria, dochter van P. C. Christiaanse en Chr. Versteeg Johanna, dochter van J. W. van der Heijden en E. de Groot Ge- rarda Johanna Maria, dochter van A. J. Hoffmann en o. M. C. van der Meel Gerdina Louise, dochter van W. I. Erades en D. C. Lantrek. overleden Th. van MosseveldLamers, Vr., 42 jr. J. Roelandse, Zn., 7 mnd. B. Schutte, Wedn. 85 jaar. IJMUIDEN 17 Oct VISCHFRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.20—1.05, Oriet per kist van 50 IC.Q. f. 51—21, Tongen per K.G. f 2.60—1.85 Middenschol per kist van 50 K G. f 37, Zetschol f. 37, Kleine Schol 1.28—6, Schar f. 13—2,40, Pieterman en Poontjes f. 8.50—7 Groote Sclielvisch 1.28 —19 Middel Sclielvisch f 13—15, Kleininid- del Schelvisch f. 9,50—8.60, Kleine Scliel visch f. 5.60—2, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.56—42, Gullen per kist van 50 KG. f. 14.50—0.71), Lengen per stuk f. 1.6'J 0 85 Heilbot per K.G. f. 1.65, Wijting per kist van 50 KG f. 3.70—2 20, Koolvisch per stuk f 1 05—0.62, Makreel per kist van 50 K.G 210) manden versche haring ad f. 4.05— 3.80 per mand. Aangekomen 14 Stoomtrawlers: IJM. 481 met f.2368, 1JM. 35 met 1.1326, IJM 120 met f.1089, IJM. 418 met 1 IS06, IJM 7 met f.2115, IJM. 179 met 1.792, MM. 180 met f.1801, IJM. 3 met f.1751, IJM 85 met 1.1355, IJM. 23 met f.2263, IJM 61 met f.1212, IJM. 114 met f. 1937, IJM 72 met f.2510, IJM. 123 met f.3721, 2 drifters: LT. 358 met f.1397, LT. 1144 met f.817 voor versche haring. de loggers: K.W. 112 met f.509. Overgeladen voor Katwijk uit KAV. 110 578 kantjes, K W. 8 306 kantjes, K.W. 37 418 kantjes pekelharing. BINNENLAND. Mr. Dr. R. H. BARON DE VOS VAN STEENWIJK. Benoemd tot Commissaris der Koningin in Drente. Naar wij vernemen is met ingang van 1 November a.s. benoemd tot commissaris der Koningin in Drenthe de heer mr. dr. R. H. baron de Vos van Steenwijk, thans griffier der Tweede Kamer. De nieuwbenoemde werd in 1885 te Zwolle geboren. Hij studeerde aan de Leid- sche Universiteit en promoveerde daar in 1912 tot doctor in de rechts- en staats wetenschappen op een proefschrift over Stemplicht. In datzelfde jaar werd hij be noemd tot adjunct-commies aan de Prov. Griffie van Noord-Holland en in 1916 be vorderd tot hoofd-commies. In 1918 werd hij door de Tweede Kamer benoemd tot naar commies-griffier en na het overlijden van den griffier, mr. Arntzenius. in 1920, werd hij met ingang van 1 Juli van dat jaar tot griffier benoemd. Behalve ver scheidene tijdschriftartikelen van zijn hand verscheen in opdracht van de ver- eeniging van Delftsche ingenieurs in 1926 het vijfde door hem bewerkte deel in de uitgaaf Rechtskennis van den ingenieur over waterstaat Sinds verscheidene jaren heeft de nieuwbenoemde zitting in de Staatscommissie tot voorbereiding van de wettelijke regeling van het waterstaatsbe stuur. Hij is ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. De nieuwbenoemde is de liberale richting toegedaan. GIFT AAN HET NED. OLYMPISCH COMITÉ. Het Nederlandsch Olvmpiscn Comité maakt met groote dankbaarheid aan de schenkster melding van een ontvangen schrijven van de N.V. Maatschappij Hot Nederlandsche Sportpark, welke een des tijds ten bate van de uitzending van Nederlandsche deelnemers naar de Olympische Spelen in 1932 gedane gilt van f 1000.— aan het comité geschonken heeft als bijdrage in de door het Comité in deze aangelegenheid gemaakte on kosten. DE POSTVLUCHTEN. De Reiger arriveerde heden te Bangkok. De Raaf is heden te Batavia geland. Behalve dat de gebruikelijke minis- terieele conferenties ten paleize hebben plaats gevonden, heeft H.M. de Koningin dezer dagen op het Huis ten Bosch in ge hoor ontvangen den Nederlandschen ge zant in Zweden en Finland. baron Sweerts de Landas Wyborvh en den oud- gouveneur-generaal van Ned. Indië, jhr. de Graeff. UIT NED. OOST-INDIE. EEN WINDHOOS. SEMARANG, 16 October. (Aneta). Een dessa bij Salatiga is door een windhoos geteisterd. Een persoon werd gedood, zeven personen werden gewond, terwijl 29 wonin gen werden vernield. HET DRAMA OP DE MAJELLAKERK TE AMSTERDAM.. Voortgezette behandeling nadat op 25 Mei een onderzoek naar verd.'s geestvermogens was gelast. Heden zette de Strafkamer der hoofd stedelijke rechtbank onder groote be langstelling van balie en publiek de be handeling voort van de geruchtmakende strafzaak tegen den 46-jarigen leidek kerspatroon J. G. M., verdacht van moord subs, doodslag, meer subs, zware mis handeling. Mr. Kokosky deelde mede, uit de ge vangenis van M. een briefje te hebben ontvangen, waarin deze verklaarde onder zijn mede-gedetineerden den man te hebben ontdekt, met wien hij op den be- wusten dag onder aan den toren stond te praten toen Arkenbout den dood vond. Spr. wenschte thans eerst dien man te hooren. De Officier zeide dat M. getracht had ook aan dien gedetineerde een briefje te doen toekomen. De mededeelingen van M. zijn zoo onbetrouwbaar, dat het on- noodig is alsnog dien getuige te hooren. Mr. Kokosky persisteerde bij zijneisch. De Officier tot verdachte: ,.U wilde in dertijd uw zoon opstoken Westendorp te vermoorden." Verdachte wond zich meer en meer op. struikelt over zijn woorden en komt steeds weer terug op het verzoek den nieuwen getuige te hooren. Na in raadkamer te zijn geweest besluit de Rechtbank den gedetineerde alsnog te hooren. Hierop werd dr. Bakker gehoord, die rapport had uitgebracht over verdachte. De deskundige was tot de conclusie ge komen dat verd. toerekeningvatbaar is. De deskundige, dr. Bakker, verklaarde dat verd. geen ziekelijke afwijkingen ver toont naar zijn meenin<? M. simuleert om telkens weer een andere verklaring te geven van het briefje aan zijn zoon Na het hooren van dr. Bakker bracht de officier het briefje van 12 Juni in het ge ding (de brief aan Herman), waarin verd. wederom een medeverdachte (Herman) tracht over te halen om te verklaren dat hij op 29 Maart 1929 voor de kerk stond te praten met M. en hij de gedetineerde twee mannen on den toren had gezien. Verd. spiegelde den gedetineerde veel geld voor om deze noodleugen, zooals hij het noemde, af te leggen. Weer ontspon zich een heftig debat over de verschillende briefjes. Daarna werd de zitting geschorst om te wachten on de komst van den gedetineerde, die met M. op het plein voor de kerk zou hebben staan praten. De Officier van Justitie eischte, na een zeer uitvoerig requisitoir, wegens moord levenslange gevangenisstraf. kon. ned. landbouw-comité. Het Koninklijk Nederlandsch Landbouw- Comité hielü gisteren onder voorzitter schap van den heer J. L. Nijsingh een algemeene vergadering te 's-uravenhage De voorzitter herdacht wijlen den heer D. G. J. Kakebeeke en den heer K. Breebaart Jzn. te Winkel en besprak daarna de land bouwcrisis. Hij zeide daarbij dat, naar ver luidt, eenige Kamerleden een wetsvoorstel zullen indienen, dat de bedoeling heeft, de suikerbietenteelt loonend te maken. Spr. uitte den wensch dat Regeering en volks vertegenwoordiging dit voorstel zullen aanvaarden. Verder drong spr. aan op spoed bij de Regeering met den uitbouw van de Land- bouwhoogeschool in dier voege, dat voor den leerstoel zuivelbereiding een met onze waardigheid van belangrijk zuivelland in overeenstemming zijnd laboratorium wordt gebouwd; zoomede op de instelling van een eigen Ministerie van landbouw. Na deze rede werden rekening en be grooting goedgekeurd. De contributiefactor werd vastgesteld op f. 15. De heer J. M. van Bommel van Vloten, uit Goes, hield vervolgens een voordracht over de landbouwcrisis en de suikerbie tenteelt. LAWN-TENNIS. NEDERLANDSCHE LAWNTENNISBOND. De heer, mr. M. van der Feen, lid van het dagelijksch bestuur van den N.L.T.B., heeft aan het bestuur bericht gezonden dat hij wegens drukke werkzaamheden zijn functie tegen 1 Decemb-r neerlegt. Die datum is zoo gekozen teneinde op de najaarsvergadering, die einde November ge houden zal worden, gelegenheid te geven om een ander bestuurslid te kiezen. TILDEN IN AMSTERDAM. Op Zondag 25 October. Moest de bevestiging van de voorlopige iOVereenKomst tusschen den manager van Tilden en den heer Gourovich nog van Tilden zelf komen, eergisteren heeft deze getelefoneerd dat de ploeg komt, echter niet op Zaterdag 24 doch Zondag 25 Oct. Er is zeer veel belangstelling voor deze wedstrijden. Uit alle deelen van het land kernen aanvragen vcor plaatsen b'nncn. De hoofdvoorstelling vindt des avonds plaats: Tilden. Kozeluk en Hunter tegen Plaa of Eurke. plus de dubbel Tilden-Hunter tegen Kozeluk-Plaa of Burke. Tn den loop van den middag (de ploeg speelt den avond tevoren in Brirsel) wordt geoefend. DUIVENSPORT. LEIDSCHE POSTDUIVENCLUB. De kampioenschappen in deze vcreeniging zijn dit jaar gewonnen door de heeren: 1. J. Rakhorst, kampioen tot Orleans; 2. A. W. Krol. 1. dr. W. Stuurman, kampioen tot en met Orleans 2e afr.: 2. D. v. Driessum. 1 J. Rakhorst, kampioen lange afstand; 2. dr. VV. Stuurman. 1. A. W. Krol, kampioen jonge duiven vluchten. 2. J. Rakhorst. WIELRENNEN. SWIFT. Morgen zal er een wedstrijd gereden worden over ongeveer 30 K.M., zoowel voor A als B-klassers. De samenkomst is 8.30 u. aan het club lokaal, waar vandaan om 9 uur in club- tocht zal gereden worden naar "Katwijk Binnen alwaar de start zal plaats vinden. o KORFBAL. READY—FLUKS II. ,n het programma der Westelijke 3e klasse G is toegevoegd de wedstrijd Ready Fluks 2. RECLAME. De Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor aanleg van Electrisch licht, kracht en Radio, Waterleiding en Sanitaire installaties Lood. Zink, Mastiek en pompweik. Verder reparatie voor Rijwielen. 5939 Rijnsaterwoude. BOSKOOP. Zondagsdienst Doktoren. De Zondagsdienst voor Zondag 18 Octo ber zal worden waargenomen door dr. A. S. Kater. Nog goed afgcloopen. De brievenbesteller G. Ramp, alhier, had de onvoorzichtigheid om, terwijl er een zandtreintje in aantocht was nog den overweg in Laag-Boskoop per rijwiel te passeeren. De man had evenwel mis gerekend, want hij werd door de locomotief gegre pen en opzij van den baan geworpen, waar hij totaal versuft bleef liggen. Door ijlings toegeschoten personen werd de man een woning binnengedragen. De ontboden geneesheer kon echter geen let sel constateeren, doch achtte het noodig dat de man naar zijn woning werd ver voerd en dat hij voorlooplg rust houdt. Het zicht op dien overweg, is zeer goed. AMSTERDAM, 7 October. Noteerlngen algemeen wat hooger. - Indische Staats fondsen gedrukt. - De overwinning van Brüning in den Rijksdag heeft op de Amsterdamsche Beurs niet zoo'n gunstigen indruk gemaakt als men verwachtte. De afwachtende houding liet het publiek niet varen, omdat men er volkomen van over tuigd is, dat d2 moeilijkheden nog in geenen deele zijn overwonnen. De publieke attentie blijft thans geves tigd op de verrichtingen van den Fran- schen premier, zoodat men nog niet op ruime schaal tot aankoopen durft over gaan. De handel was dan ook weer onbe- teekenend. De handel in Koninklijke was zelfs zeer sterk ingekrompen. De noteering die gisteren tot beneden 140 pCt. was gedaald, herstelde zich tot op de hoogste prijzen van gisteren. De Ame rikaansche soorten waren goed gedis poneerd. Uni Levers waren enkele punten hooger. terwijl de Philipswaarden zich herstelden van het gisteren onder beurs- tijd geleden verlies. De Accoustieken liepen wat op. terwijl Aku's zoo goed als onveranderd waren. Rubberaandeelen hadden een stil ver loop en waren over het algemeen iets hooger. Tabakken waren goed prijshou dend, terwijl de Suikerwaarden algemeen een wat hooger koerspeil bereikten. Mijnwaarden- waren op den achtergrond gemaakt Young- en Dawesleening waren vast. De eerstgenoemde avanceerde 3 pet. De Indische leeningen bleven gedrukt. Amerikaansche V/aarden in navolging van Wallstreet algemeen iets hooger ge noteerd. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De eerste berichten dezer dagen in ver schillende groote dagbladen gelanceerd, inzake het reeds bereikt hebben van het contingent boter en varkensvleesch bleken in zooverre nog voorbarig, dat er nog geen algeheele stopzetting'van den invoer heeft plaatsgehad. Wel eenig oponthoud aan de grenzen doch de invoer is ten slotte toch toegestaan. Niettemin ver wacht men ieder oogenblik, dat deze ex port voorloopig tot Januari zal ophouden. De zuivelmarkt is reeds uiterst zwak. Leeuwarden gaf gister voor de boter een commissienoteering voor slechts f. 1.20 per K.G. De kaas ging alhier te Leiden gister ook zeer flauw. Op de afdeeling gebruiksvee hier ter markt was de aanvoer wat grooter, en wel iets meer handel. De aanvoer be droeg pl.m. 300 stuks minder als dezelfde week van het vorige jaar. Hieruit blijkt toch wel volkomen de geringe handel in vee. Te Leeuwarden en Zwolle waren de aanvoeren gister niet grooter als de vo rige week en de handel was minder als hier te Leiden. Hetzelfde was het geval met de Kalveren. Wat het vette vee be treft maakte ook de Leidsche markt een uitzondering, door iets vlugger verkoop en eenigszins verhoogde prijzen. De Noor delijke markten verliepen nog traag en vooral niet duurder. Woensdag j.l. werd in de bestuursver gadering van de Ned. Bond van Veehande laren onder voorzitterschap van den heer J. P. van der Stoel, van hier. een bespre king gehouden over de huidige crisis in den veehandel, met als gevolg het be noemen van een commissie, welke tot taak heeft, wat gedaan moet worden Inzake de invoer van Deensch vleesch en de export van Vee. Secretaris dezer commissie is de heer F. Lapain, de algemeen secretaris van den bovengenoemden bond. Onze vee export staat dan ook op heden zoo goed als stil, hetgeen voor de fokkers die kost baar fokmateriaal hebben, natuurlijk een groot verlies beteekent en de veehande laren en exporteurs eveneens. We behoe ven slechts een blik te werpen op het jonge vee (graskalveren) die thans een zeer minieme waarde vertegenwoordigen, tegenover de nuchtere fokkalveren van dit voorjaar. Om verder nog iets van de schapenmarkt te zeggen, was gister de handel redelijk te noemen en de prijzen eenigszins verhoogd. We hadden reeds vele vette weidelammeren aan de markt, doch gezien de dure inkoop nog dit voorjaar zijn de weidgelden ver beneden middel matig. Op de varkens-afdeelingen een zeer flauwe stemming en voor alles wat lagerê prijzen. VAN DER S LEIDEN, 17 October. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) f. 1.35 per K.G.; prima boerenboter f. 1.40 1.50; goede boerenboter f. 1.301.35, 'per K.G. Aangevoerd 5/3, 6/6, 43/8 en 13/16 vaten, wegende 1490 K.G. Handel vlug. LEIDEN, 1217 October. Turfmarkt. Aanvoer 100.000 lange turf f. 78. ALPHEN a. d. RIJN, 16 October. N.V. Tuin bouwveiling „Alphen a. d. Rijn" Spinazie f. 79; Heerenboonen f. 2233; Snijboo- nen f. 25—32; Postelein f. 9, per 100 K.G., Peen f. 78; Kroten f. 22.80: Uien f. 4: Andijvie f. 1—1.80, per 100 bos; Kropsla I f. 1.502.20; Bloemkool I f. 47, per 100 stuks. Eierenveiling. Aanvoer 3660 stuks. Kipeieren f. 6.507.50; Eendeieren f. 3 4.20, per 100 stuks. BOSKOOP, 16 October. Coöp. Vereen. „De Boskoopsche Veiling" - Rozen per bos: Columbia 2638 ct.; Butterfly 2439 ct.; Hadley 5768 ct.; Claudius Pernet 3846 ct.; Edith Helen 80—1.00 ct.; Golden Ophe lia 1823 ct.; Else Poulsen 4050 ct.; Ophelia 10—16 ct.; August.Noach 1932 ct.; v. Rossem 35 ct.; Wilh. Kordes 4060 ct.; Jules Bouché 30 ct. Diversen per bos: Chrysanten, gr. bloemig 140—170 ct.; id. tros 3040 ct.; Clematis Prins Hendrik 240280 ct.; id. mr. Patijn 100 ct.; As paragus 20 ct.; Acertakken 1820 ct.; Phy- salis Franchetti 3846 ct.; Gerbera 58— 90 ct. KATWIJK a. d. RIJN, 16 October. Tuin- bouwvereen, „Katwijk en Omstreken" Uien per 100 K.G. f. 2-00—2.40; Peen. per 100 bos f. 2.906.40, Bloemkool I per 100 stuks f. 1.903.50; Gele kool per 100 stuks f. 3.504.10; Roode kool per 100 stuks f. 3.70—5.20; Peen per 100 K.G. f, 2 50— 4.50. Aanvoer 2200 K.G. Uien; 2700 bos Peen; 102.000 Bloemkool; 1050 Gele kool; 1000 Roode kool; 1500 K.G. Fy:en. ft-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3