VERKADES DE AVONTUREN VAN ADAMSON. CHOCOLADE BLOKJES LAND- EN TUINBOUW. RADIO-PROGRAMMA. 'peelden. En deze dateeren meest van voor ien oorlog, toen dit gebrek zoo veelvuldig mtstond, dat van een Ohnhander-Pro- Heem gesproken kon worden. Maar de 'erbazing groeit, wanneer men leest of joort, tot hoeveel nuttigen arbeid deze ingelukkigen nog in staat waren na angdurige oefening met meer of minder jecompliceerde Instrumenten en vaker >og zonder eenig hulpmiddel van buiten, yfet de voeten, met den mond, met de jog aanwezige armstompen worden aller- :ei verrichtingen mogelijk en zoo het be- vjjs geleverd, dat de hand ten slotte niet neer is dan een werktuig ten dienste van ien vasten wil en doorzettingsvermogen. Opvallend is het verschil tusschen vroe- jere tijden, toen zulke ongelukkigen door Jun gebrek alleen dan in hun onderhoud tonden voorzien, als zij zich voor vertoo- jingen op kermissen, in varieté's enz. be- ichlkbaar stelden, en thans, nu voor hen jooveel mogelijk nuttige arbeid wordt ge tocht. Door Hohmann werd de aandacht ge vestigd op de belangrijke vorderingen der rrthopaedie. Belangrijke misvormingen tunnen door haar worden opgeheven, stijve gewrichten bewegelijk gemaakt of omgekeerd ook overdadig bewegelijke ge wrichten minder of, zoo noodig, onbewe gelijk gemaakt worden. Bij spierverlam- ming is het mogelijk, van een andere, nog goed functioneerende spier als het ware oen gedeelte te Ieenen en te bevestigen ïan het lichaamsdeel, waarbij de verlamde (pier behoort, zoodat dit weer op de nor male manier gebruikt kan worden. Sprekers uit verschillende landen gaven ten overzicht van de aldaar bestaande inrichtingen voor opleiding van Jongere tn volwassen gebrekkigen. In ons land tijn de belangrijkste de Johanna-stichting te Arnhem en de Adrlaan-stichting te Hilligersberg bij Rotterdam. In die inrich tingen gaan onderwijs, medische verzor ging en opleiding voor een ambacht hand aan hand. Het ware te wenschen. dat de daar verkregen resultaten in breeder kring bekend werden. Het spreekt toch wel vanzelf, dat voor de instandhouding veel geld noodig is en dit geld moet door vrijwillige bijdragen verkregen worden. De behandeling moet meestal heel lang duren, wat ook geldt voor de inrichting van dr. Thomassen voor chirurgische tuberculose te Blaricum, op het voet spoor van de inrichting van dr. Rollier te Leysin. Gelukkig kunnen ook zonder de zon van het Zwitsersche hooggebergte goede resultaten verkregen worden. Na tuurlijk staat de genezing van het tuber culeuze proces op den voorgrond. Maar het Is van groot belang, dat al dadelijk aandacht geschonken wordt aan de mo gelijkheid om nuttigen arbeid te leeren. Dan behoeft na genezing geen ongeluk kige stumper achter te blijven. Een van de sanatoria van dr. Rollier is reeds ge heel er op ingericht, dat de patiënten gedurende hun llgkuur reeds kunnen werken. Er is op dit gebied nog zeer veel te doen. Laat ieder naar vermogen zijn steentje bijdragen, om al dit mooie werk ln stand te houden en uit te breiden. H. A. S. RECLAME. thans ook verkrijgbaar in onze speciaute1t „EXTRA VOLLE MELK" CHOCOLADE. 5987 HET MAKEN VAN EEN ROTSTUIN. Steeds meer worden natuur en gezellig heid als eisch gesteld bij een goeden tuin aanleg, en zeer veel kan men bereiken door het aanbrengen van een rotstuin. Wij moeten een aanpassende beplanting hierin aanbrengen. Duizenden soorten en verschel denheden hebben wij tot onze beschik king. In ons vlakke land moet een rotstuin, zooals vanzelf spreekt, aangelegd worden en vaak beweert men, dat dit gemakkelijk genoeg gaat. In zooverre heeft men hierin gelijk, als men een hoop grond met een massa steenen kris kras door elkaar, daar- tusschen rotsplanten, 'n volmaakten rots tuin noemt. Anderen laten kunstmatige rotsen ma ken van cement en andere soorten kunst steen, het geheel wordt zoo bewerkt, dat het op zich zelf een heele prestatie Is; ook hier zal de ontwerper vanuit zijn stand punt bekeken, gelijk hebben. Laat men echter nu niet komen beweren, dat dit rotstuinen zijn, die iets met de natuur te maken hebben of die zich aan de omge ving aanpassen en beslist aan de eischen, door rotsplanten gesteld, voldoen, want dan heeft men het geheel mis. Neen, om een rotstuin aan te leggen, zoodat hij als hulpmiddel dienst doet en daar gaat het toch ten slotte maar om, want de rotsaanleg is het middel, waardoor men de rotsplanten tot haar volle recht kan doen komen, en niet omgekeerd en zich zooveel mogelijk aan de omgeving aanpast, dat is nog zoo gemakkelijk niet.. Men moet in de eerste plaats zich ervan op de hoogte stellen, waar het Noorden is. Het hoogste gedeelte van de rots moet dan liefst naar het Noorden zijn, terwijl men de helling naar het Zuiden zacht laat af- glooien. Men kan, als het terrein het toe laat. de rots in een moerasje laten eindi gen. Men heeft hier een schema, dat zich leent om aan de verschillende eischen van de rotsplanten, wat betreft bodem gesteldheid, zon en schaduw enz. te vol doen. Ook kan men een soort hollen weg maken, door de twee zijkanten glooiend te doen afloopen. Daarna gaan we eerst een schets of teekening maken van dat gene wat we willen uitvoeren, voortdu rend rekening houdend met de omgeving. De bodem, waar de rotstuin komt, wordt eerst fünk losgemaakt de eventueele harde onderlagen worden doorgebroken, opdat ten eerste 't grondwater door capillaritelt kan stijgen, en ten tweede het overtollige water spoedig weggevoerd kan worden. Is het terrein zeer vochtig en te vast, dan brengt men in den ondergrond een flinke laag puin, grove sintels, enz. aan, want rotsplanten eischen een uitstekende drai nage. Vooral gedurende den winter is dit van groot belang, ja, zelfs de eerste levens voorwaarde. Men make de vorm van den rotstuin zoo, dat deze zoo natuurlijk mogelijk is. Is de hoofdvorm klaar, dan kan men beginnen met steenen te leggen. Deze moeten voor de helft ingegraven worden en wel zoo. dat de aarde aan alle kanten tegen de steenen aan sluit, zon der holten te laten. Men zorge er vooral voor de puntige'zijden van de steenen in te graven, omdat deze gedeelten toch on bruikbaar zijn voor den uitwendlgen bouw van de rotsen zelfs zeer leelijk. Men kan het best poreuze steenen gebruiken. De geheele rotstuin moet ook uit een soort steenen bestaan. Een rots moet niet ge metseld zijn. Zij moeten poreus blijven. Men zorgt vervolgens, dat al de te beplan ten spleten en openingen in verbinding staan met het inwendige van de rots, want onze rotsplanten hebben meestal zeer lange wortels, die de vochtigheid van ver weg halen. Die vochtigheid komt natuur lijk uit den ondergrond. Nadat men den vorm aangegeven heeft met de grootste, ruwste steenbrokken zoekt men de mooiste steenen uit, en brengt deze een beetje in het gezicht zon der dit evenwel te overdrijven. Bij het beplanten zette men hier steeds eenige weinig sterk groeiende plantjes, zoodat de steenen een aardige indruk blijven maken. Verder maakt men de grootste be plantingsvakken of openingen zoo laag mogelijk, hooger op kunnen kleinere openingen en spleten gelaten worden, waar de soorten geplant worden, die meer droogte kunnen verdragen. Dan moet ver meden worden, dat een hooger geplaatste steen verder naar voren uitsteekt dan een lager gelegene. Men moet bij hooger op bouwen steeds trapsgewijs blijven werken, opdat het regenwater in de rotspartij kan dringen. Tevens maakt men het terrein zoo geaccidenteerd mogelijk, tenslotte met eenige verspreidde steenen. Grondsoorten voor Rotsplanten. Hoewel rotsplanten over het algemeen zeer weinig eischen stellen en men zelfs moet vermijden hen in zwaren. rijkbe- mesten grond te planten, zijn er toch, die een bepaalde grondsoort verlangen om goed te kunnen groeien. Een uitstekende grondsoort, geschikt voor bijna alle rots planten, is een mengsel van gelijke dee- len zandige tuingrond en terpaarde. Dit laatste is een soort klei, welke o.a. uit Friesland is betrokken. Daar dit niet altijd mogelijk is kan men een zeer goed mengsel samenstellen. Men brengt daar voor dungestoken kleigraszoden op hoopen, welke men zoo stapelt, dat telkens de graskanten elkaar raken. Bij deze hoopen doet men absoluut geen natuur- or andere meststoffen. Zulke girondhoopen werkt men drie a viermaal in het jaar goed door elkaar. Na een paar jaar bezit men dan een uitstekende, rulle grondsoort, welke een afzonderlijk goede grond is voor rotsplanten. In het volgend artikel zal getracht wor den een lijst van rotsplanten samen te stellen. Vraag: Hoe te handelen met een uit gebloeide Gloxinea? te L. Antw.: Uw plant moet nu ln rust komen. Geef geen water meer en bewaar de knol in den pot, door deze laatste op een koele, maar vorstvrije plaats te over winteren. Half Maart wordt de oude aarde uitgeschud en de knol in versche, voed zame grond geplaatst. De plant maakt dan nieuwe bladeren en ontvangt regel matig water. Vraag: Hoe kan ik een Clivia stekken en wanneer is het daarvoor de beste tijd? te L. Antw.: Wanneer de plant zijscheuten maakt, kunt U deze er afnemen door de geheele plant uit den pot te kloppen en deze zijscheuten af te nemen met wortel. Ze worden dan ieder afzonderlijk in een niet te groote bloempot geplant en regel- ma vochtig gehouden. Het best doet U dit direkt na den bloei. De oude plant wordt vooral stevig weer opgepot. J. S. Vragen op Tuinbouwgebied aan do Redaktle onder motto „Tuinbouw". VOOR ZONDAG 18 OCTOBER. Hilversum 298 M. 8.30-10.00 VARA. 10.30 -12.00 VPRO. 12.00-5.00 AVRO. 5.00—8.00 VARA. 8.00-12.00 AVRO. 8.30—8.45: Gym nastlekles o.l.v. G. Kleerekooper 9.00: Tuinbouwhalfuurtje. 9.30: Concert Mieke Scager (viola d'amore) en D. J. Vos (piano 10.30: Kerkdienst uit de Doopsgezinde kerk te Amsterdam 12.001.00: Concert omroeporkest o.l.v. Nico Treep 1.00: L. J. Jordaan. „De groote regisseurs" (Mur- nau). 1.302.00: Gramofoonpl. 2.00 —2.30: Sam Goudsmit leest voor uit zijn „Ter Bruiloft" 2.304.00: Operette-schla gers Fritz Hirsch, Friedl. Dotza. Paul Har den, Herbert Weissbach en Kovacs Lajos en zijn orkest. 4.00: Lezing door dr. H. C. Sluiter 4.305.00: Gramofoonmu- ziek, Vaz Dias. 5.00: Kinderuur. 6.00: Concert. VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 6.45: „Het water stijgt", historisch hoor spel van G. Ohlischlaeger. Bew. Beversluis 7.158 00: Slot concert. O.a. Pique Dame, Suppé en Kompotpourril 1931. Dostal. 8.00: Vaz Dias. 9.159.45: Het Dresde- ner Kreuzkoor o.l.v. R. Mauersberger. 9.4510.20: „De Witte", Vlaamsche kwa jongenshistorie naar E. Claes door Rlen van Noppen. 12.20: Gramofoonpl. 10.3011,00: Muziek-ensemble. „Oberbay- rische Bauernbühne" „De Tegermseer". 11.001200: Gramofoonpl. Huizen, 1875 M. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 5.00: NCRV. 7.45—11.00: KRO. 8.30: Morgenwijding door Joh. de Heer. 9.30 10.45: Uitzending van de „Deutsche Slng- messe" uit de kerk van de H. Thomas v. Aqulne te Amsterdam. 10.4512.00: Gramofoonpl. 12.00: Concert van het KRO-kwartet o.l.v. P. Lustenhouwer. I.30: Godsdienst-onderricht voor ouderen. 2.00: Causerie door Pater J. van Heug- ten S.J. 2.304.15: Palestrina-program- m a door het Palestrijnsch koor o.l.v. J. Vranken. 4.15: Ztekenlof. 5.00: Or gelspel door W. Toornvliet. 5.507.45: Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Amster- dam-Z. 7.458.10: Causerie door Drs. J. Eykeler. 8.10: Voetbaluitslagen. 8.1510.40: Concert KRO-orkest m.m.v. J. v. d. Woude (viool) o.a. Ouvert. „Barbier van Sevilla, Rossini en Concert voor viool en orkest van Tschaikowsky. Ca. 9.15: Vaz Dias. 10.4011.00: Epiloog door het Klein Koor oJ.v. J. H. Picckers. Daventry, 1554 M. 3.20: Kantate nr. 180, Bach. 4.05: Bijbellezing. 4.20: Missiepraatje. 4.35: Orkestconcert m.m. v. Solist. 5 50: Liederen van Jo Vincent (Sopraan) 6 20—6.40: Kinderuur.6.50 Wales'sche kerkdienst. 8.10: R.-K. Kerk dienst. 9.25: Albert Sandler en het Park Lane-Hotel-orkest. O.a. selectie uit Men delssohns werken. 10.50: Epiloog. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 8.05 II.50: Gramofoonpl. 12.50: Orgelconcert 1.20: Dansmuziek. 2.204.20: Gramo foonpl. 5.35: Orkestconcert. 7.50: Circus Radio-Paris. 8.20: Orkestconcert. Langenberg, 475 M. 6.207.20Orkest concert. 7.20: Gramofoonpl. 12.20 1.50: Orkestconcert. 3.505.00: Orkest- concert. 7.20: Orkestconcert. 8.30: Quatre mains, pianomuziek. 9.2510.20: Waldteufel-Ganna-concert. 10.2011.50: Dansmuziek. Rome (Napels), 441 M. 7.50: Berichten 8.20: Kamermuziek. Strijkkwartet en so listen daarna Dansmuziek. naar Julie's zolderkamertje leidde. Daar vlak naast, met een dun beschotje er tus schen, was een soort verlengstuk van haar eigen hokje, een vrij groote en heel lichte kamer, door den bewoner met den mooien naam van atelier bestempeld. In den verst verwijderden hoek, alsof die er niet bij behoorde, stond een bed, een waschtafel en een latafel. De baas heeft dit alles aan mij af gestaan ter wille van het licht, zei de jonge man met opgewekte stem. terwijl hij de deur openwierp. Ik heb veel licht noodig om te werken. Met het air van een groot schilder, die een aanzienlijke dame binnenleidt, liet hij haar voorgaan. Het oog van de vtouw nam alles in één oogopslag op. De witte muren baadden zich in de glorie van een herfstzonsonder gang, de heldere lucht, de twee ezels met een paar verwaarloosde stukken gereed schappen, stukken doek en lijsten, een doordringende reuk van terpentijn en een verrukte uitdrukking op het gezicht van den jongen man. Maar dit is werkelijk een atelier, zei Julie. Zij was bepaald onder den indruk. Ik heb er eigenlijk nooit één gezien, maar het is juist wat men er ln een boek van leest. O, neen, een atelier is een vertrek, waar schilderstukken geschilderd worden. Hier worden ze maar schoongemaakt en hersteld. Misschien komt er wel eens een tijd, dat u ze zelf schildert. Ja, misschien; ik weet het niet. Hij zuchtte, hij was te verlegen om te beken nen wat zijn droom was. Maar die tijd ligt nog lang in het verschiet. Dat weet ik nog niet. Hij was al begonnen het te probeeren, maar tot nu toe was het een geheim voor iedereen. Gaat u naar een schilder- of teeken- School? Zoo kan Ik het eigenlijk niet noe men. Maar mijn leermeester wil mij zoo veel mogelijk laten leeren van de practijk van den handel, dat heb ik bij hem ge leerd. En hoe meer ik over schilderstuk ken te weten kom. hoe beter het zal wezen voor den handel. De meester heeft zelf niet zoo heel veel verstand van schil derstukken. dat beweert hij ook niet. Hij weet meer van meubelen, van de inrich ting van een huis. Heb ik nu niet gezegd, dat u knap is? Julie kon niet nalaten een beetje trotsch te zijn op haar eigen ruimte van blik. Dat zou u niet zeggen, als u wist hoe weinig ik eigénlijk weet. De toon, waarop de jonge man dit zei, was bepaald droevig. Want ik wou u even laten zien wat ik te Crowden gekocht heb. Kijk daar staat het. Hij wees opi het oude schilderstukje op een klein ezeltje. Het was nu uit de lijst genomen en leek Julie niet meer dan een kladschilderijtje, vuil en oud en verwaar loosd. Zij kon haar teleurstelling niet ver bergen. Ik zou niet weten hoe ik dat ding noemen moest. Neen! Ook zijn toon was diep teleur gesteld. Neem dit vergrootglas eens. Hij overhandigde haar een microscoop. Bekijk het nu eens heel, heel nauw keurig en houd het goed bij het licht. Zij bekeek het met de grootste aan dacht, maar moest eindelijk erkennen, dat zij niets zag dan vuil. Ziet u dan geen water? Waar? Met zijn nagel wees hij op water. Neen, zei Julie op beslisten toon, ik zie geen enkel druppel water. En dat is heel jammer, want naar mijn opinie moest het eens goed afgewasschen worden. Dit was een teleurstelling, maar hij hield er zich dapper onder. Ziet u geen boomen? Waar zijn de boomen? De Jonge man wees de boomen aan met zijn vinger. Ik zie geen enkel takje. Maar u ziet toch wel een wolk? Al weer moest zijn nagel dienst doen. Ik zie niets anders, dan stof en vuil, zei de oprechte Julle. Ik zou danken, dat dit geen schilderstukje is. Maar u ziet toch een molen? Een molen? Geen taal of teekeji van een molen. Wacht maar totdat het schoonge maakt is, zei Willem met het optimisme van het genie. Hij nam een mes en begon voorzichtig de donkere oppervlakte weg te krabben, waarvan hij het bovenste ge deelte van de verf al had verwijderd, die een onhandig schilder er boven op had gestreken. Julie schudde het hoofd. Er was een op gewekte klank in de stem van den jongen man, maar om haar te overtuigen, was meer noodig. Zij geloofde, dat haar oogen even goed waren als die van ieder ander, maar zelfs met een microscoop en Wil- lem's vinger om haar te helpen, zag zij geen zweem van een wolk en geen spoor van water. En dan een boomen een molen!of die knappe Jongen want werkelijk, hij was knaphad een zintuig, dat gewone menschen niet heb benofof HOOFDSTUK V. Daar herinnerde het jonge meisje zich in eens, dat zij voor het avondeten moest zorgen. Willem vroeg heel bescheiden of hij helpen mocht. Kunt u tafel dekken? Haar toon weis zeer beleefd, maar Julie dacht toch wel ADAMSON ER IN Brussel, 508 en 383 M. -508 Meter: 5.20 Orkestconcert. 6.35: Gramofoonpl. 7.30: Idem. 7.35: Religleuse causerie. 8.20: Orkestconcert. 9.20: Vervolg. 338 M.: 5.20: Orkestconcert. 6.20: Gramo foonpl. 8.20: „Het jctlige weeuwtje", operette van Léhar. Zeesen, 1635 M. 6.20: Concert. 8.15: Morgenwijding. 10.20: Gramofoonpl. 11.35: Bazuinconcert. 12.05: Concert. I.50: Liederen. 2.10: Concert. 3.00: Ber. v. d. Renbaan Grunewald. 3.25: Hoorspel. Daarna vervolg concert. 5.20: Pianosoli. 5.507.20: Lezingen. 7.20: Zie Langenberg. 9.20: Berichten en hierna tot 11.50: Dansmuziek. VOOR MAANDAG 19 OCTOBER. Hilversum, 298 M. Algemeen Programma verzorgd door de VARA. 10.00: VPRO. 6.457.00 en 7.30—7.45: Gymnastiek 3.00: Concert VARA.-septet o.l.v. Is. Eyl en Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding VPRO. 10.15: Voordracht door Mevr. M. Erf man 10.30: Gramofoonpl. 12.00 Concert VARA.-septet en Gramofoonpl. 2.30: Literaire voordracht door M. J. Brusse (Uit eigen werk) 3.15: Piano recital door B. Tjomsma 4.00: Gramo- foonplaten 4.30: Voor de Kinderen 5.30: Concert VARA.-orkest 6.30: Zang en piano, resp. Betty Kinsbergen en Mevr. Vegt de Swarte 7.00: Paedagogisch con cert o. 1. v. P. Tlggers. M. m. v. het VARA.- orkest o.l.v. H. de Groot 6.00: „Der Messias", oratorium van G. F. Handel. Het Residentie-orkest en „De Stem des Volks". Solisten Jo Vincent, sopraan, Suze Luger, alt, T. v. Tulder, tenor. W. Ravelli, bas, J. de Zwaan, orgel. Leiding: Plet Zwagers. In de pauze: M. Beversluis: „Het verstaan van Poëzie" 11.1012.00: Gramofoonpl. (O.a. uit „Faust" v. Gounod). Huizen, 1875 M. Uitsl. NCRV.-Uitzending 8.00: Schriftlezing 8.159.45: Gra- mofoonplaten 10.30: Ziekendienst II.00: Lezen van Christ. Lectuur 11.30 12l30: Gramofoonpl. 12.00: Politieber. 12.301.45: Orgelconcert door Jan Zwart 1.45: Gramofoonpl. 2.00: Uit zending voor Scholen 2.35: Causerie door A. J. Herwig 3.15: Knipcursus 4.00: Ziekenuurtje 5.00: Christ. Liede- renuurtje door Joh. de Heer 6.00: Cau serie door Ensign F. Glaeijs 6.30: Ver- teluurtje voor jongeren 7.00: Engelsche les voor beginners 7.30: Politieber. 7.45: Ned. Chr. Persbur. 8.00: Concert NCRV. Symphonie-orkest. 0.a. Onvol tooide symphonie, Schubert en Ouvert. Midzomernachtsdroom Mendelssohn 9.00: Causerie door Ds. J. C. Koningsber ger. Na afloop Vaz Dias en tot 11.30: Gra- mofoonplaten. even, dat dit soms buiten de grenzen van Willem's kundigheden lag. O ja, juffrouw Julie, ik doe het bijna iederen dag. Het hoort tot mijn werk zaamheden. Welnu, ik ben natuurlijk heel blij dat u helpen.kunt. De toon, waarop zij dit zei, was heel vriendelijk. Maar ik dacht dat u verlangen zou weer naar uw windmolen te zoeken? Ja, dat Is eigenlijk wel zoo. Dit was nu juist niet zoo heel hoffelijk, maar zijn oprechtheid maakte alles goed. Dat dacht ik wel, zei Julie met een flauw glimlachje. Ze zou het wel aardig gevonden hebben geholpen te worden door dezen bekwamen jongen man. maar ze was heel practlsch van aard en begreep dus dat tijd goud waard was voor den jongen. Ik denk dat het u heel wat tijd zal kosten naar dien windmolen te zoeken zei ze. Ze deed haar best niet sarcastisch te wezen, maar de zaak ernstig op te nemen. Van dien molen ben ik nog niet zoo heel zeker, maar dat er water en boomen op te vinden zijn. dat weet ik secuur. Maar het kan misschien nog een tijdie duren voor ik ze gevonden heb. Willem nam een lapje op. Maar we zullen zien. Hij bevochtigde het lapje met een oplos sing van een soort olie en mineraalwater en begon daarmee over het schilderstukje te wrijven. Ik hoop, dat het zal gelukken, zei Julle op twijfelachtigen toon. En ze ging naar beneden met iets ongeloovigs op haar gezicht, dat zij niet in staat was te verbergen. Intusschen begon ze het souper klaar te maken; dat was niet omslachtig; brood en kaas en een kan bier, dat ze moest af tappen uit het vat in de provisiekamer. Er werd pas gesoupeerd om kwart over negenen, toen S. Gedge uit Clerkenwell terugkwam. De ouden man was best in GELOOPEN. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 12.20: Licht klassiek concert 1.20: Licht orkestconcert 2.45: School- uitzending 4.05: Solistenconcert 4.35: Licht concert door Moschetto's orkest 5.35: Kinderuur 6.50: Liederen- van Schubert door Leslie Holmes 7.10 8.20Lezingen 8.20: Licht orkestcon- cert o. 1. v. Lewis. O.a. Polonaise uit „Eugen Onegin", Tschaukowsky 10.00: Sibelius- programa door strijkkwartet en solisten 11.20—12.00: Dansmuziek. Parijs „Radio Paris", 1725 M. 8.05, 12.50, 1.25, 6.50: Gramofoonpl. 8.20: „Prof. Klenow", Hoorspel van Karen Bramson 9.50: Gramofoonpl. Langenberg, 473 M. 6.25, 7.20, 10.00 10.35 en 11.20: Gramofoonpl. 1.251.50: Orkest- en Solistenconcert 4.205.20: Sollstenconcert 7.35: „Melodrama" „Eiserne Welt", voor mannen koor, bas- solo van W. Knöchel. Hierna tot 11.20: Avondconcert. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 er. 2.204.20: Orkestconcert. A. Haugsted, piano 4.204.50: Gramofonpl. 7.20— 8.20: Oude Muziek. Radio-orkest. 0.a. uit „Samson", Handel en „Profeet", Meyerbeer 8.20: „Miss Pligt of the Brand in den skycraper", hoorspel van Dymow 9.10 9.30Deensche Liederen 9.4510.20: Moderne Fransche muziek. Orkestconcert Rome (Napels) 441 M. 7.30: Gramo- foonplaten 8.20: Licht orkestconcert m. m. v. Solisten. Brussel, 308 en 338 M. 508 M.: 5.20: Orkestconcert 6.20: Gramofoonpl. 8.20: Orkestconcert 9.20: „Colonel Cha- bert", hoorspel naar de Balzac door T. Fleschman 338 M.: 5.20: Orkestconcert 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Concert Omroep-orkest. O.a. W. Tell, Rossini en Manon Lescaut, Puccini 9.35: Orkest- concert. Zeesen, 1635 M. c.a. 6.006.50: Gram- foonplaten 9.20: Hegelcongres 9.55 11.20: Berichten 11.25: Schooluitz. Hierna Gramofoonpl. 12.151.20: Ber. 1.202.05: Gramofoonpl. 2.05—3.50: Lezingen 3.50: Orkestconcert 4.50— 6.50: Lezingen 6.50: Orkestconcert 7.358.00: Lezing 8.00: Populair concert 8.40: „Die Flucht vor der Freiheit", hoorspel van F. v. Hoerschelman 9.35' Berichten en hierna tot 11.50: Dansmuz. RECLAME. 5970 zijn humeur; haast op de grens van het buitensjiorige. Het was hem gelukt de sofa voor 48 gulden te koopen. Dat is een buitenkansje voor u, mijn heer, zei Willem. Willem was het geweest, die de sofa ontdekt had en hem sterk had aangeraden hem te koopen. Dat zal nog moeten blijken, zei zij" baas, voor wien het een groote teleur stelling geweest zou zijn te moeten den ken, dat het geen buitenkansje was. Na het avondeten, toen de oude man zijn pantoffels had aangetrokken en een oude rookpet of muts had opgezet, waar mee hij wel een Turksche pacha leek, nam hij een pijp en een tabakspot van den schoorsteenmantel, trok den gemakke- lijken stoel bij het vuur en begon liet avondblad van de courant te lezen. A propos, vriend, zei hij schertsend, ben je nog bezig geweest met dat merk waardige stuk. dat Je zoo slim bent ge weest te Ipswich te koopen? Op de markt te Crowdon, mijnheer. O. was het te Crowdon? Mijn vader placht te zeggen, dat een dwaas gauw af scheid neemt van zijn geld. Julie was bezig de tafel af te nemen en kon niet nalaten den jongen man een triomfeerenden blik toe te werpen He! j was duidelijk, dat Oom Si niet meer ge loofde van den windmolen, om niet te spreken van de boomen en het water dan zij zelf. Hij schrikte er even van. maar Wille® bekende, dat het een heel werk zou we zen om het schoon te krijgen. Het zou lang duren En als je het schoon hebt. zei zl0 baas, wat vermoedt je dan te zullen vin den.... als je tenminste zoo gelukkig bent iets te vinden. Ja. dat weet ik nog niet. zei Wille® openhartig. (Wordl vervolgd-' 2—I

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 14