N. V. LEIDSCB IMCBLAD UIT DE RIJNSTREEK. RECHTZAKEN. vwvwwws NAGEKOMEN BERICHTEN. STADSNIEUWS. BUITENLAND. Nieuwe Telefoonaansluitingen. 120. Dr. G G. J. Westholz, Directeur Abattoir Rotterdam; 121. C. H. Kostering, Veurschestraatweg 186; 122. A. J. J. Schneider Zand- en Grinthandel, Veur schestraatweg 210. GEMEENTERAAD. Discussies inzake de barakken. De raad van Veur kwam onder voorzit terschap van den burgemeester in open bare zitting bijeen. De notulen van de vorige zitting werden onveranderd goed gekeurd. Ingekomen waren: Schrijven van den heer Van Bommel dat hij wegens ver trek naar Stompwijk ophoudt lid te zijn van den z.g. dubbelen raad. Proces-verbaal kasopname gemeenteont- vanger. Verslag woningwet, Mededeellng van Ged. Staten, dat zij hebben verdaagd de beslissing inzake het raadsbesluit in ning watergelden. inzake de controle op den gemeente-ontvanger. Mededeellng van Ged. Staten dat door hen is goedgekeurd liet raadsbesluit van 30 Juni betreffende den verkoop van grond aan het R.-K. Kerkbestuur, dat is goedgekeurd het raads besluit betreffende de gemeenschappelijke regeling betreffende de openbare school. Ook is nog ingekomen het kohier van de inkomstenbelasting 1930—31, ld. van de Vermogensbelasting en van de Dividend- tn Tantièmebelasting. Al deze stukken werden voor kennisge ving aangenomen. Verder was nog inge komen de begrooting 1932 betreffende den schoolartsendienst te Katwijk, aan Zee. Rekening en verantwoording 1930 van de gezondheidscommissie. Goedgekeurd. Te behandelen bü de begrooting. Voorstel tot wijziging van de verorde ning op het burgerlijk armbestuur. De heer Raaphorst vindt het vreemd, dat voorgesteld wordt met 1 persoon, zoo dat daardoor ontstaat een evenredig getal. De voorzitter wijst er op dat het een noodmaatregel is. bovendien was verwacht dat een ander lid zou zijn opgestaan; dit niet is geschied. Wij kunnen niemand dwingen en moeten wel tot deze wijziging overgaan, anders zou het Geref. kerkbe stuur niet in aanmerking kunnen komen. De heer De Koning vindt nu juist een even getal leden niet zoo wenschelijk; doch zal dit accepteeren aan de hand van de toelichting. Ais lid wordt hierna geko zen de heer Schinkelhoek met 9 stemmen, waarbij 1 stem werd uitgebracht op den heer De Ruyter. Voorstel inzake gebruik van barakken bij besmettelijke ziekten. De heer De Koning is de meening toege daan, dat de kosten zeer hoog zijn en vraagt wat de gemeente Leiden berekent. De voorzitter kan hierop mededeelen, dat het tarief van Leiden even hoog is als als van Den Haag terwijl Leiden nog dit nadeel heeft dat men zich voor 40 jaren moet vastleggen, wat Den Haag niet eischt. Deze neemt met 5 jaren genoegen, vandaar dat B. en W. Den Haag de voor keur geven. De heer De Koning vindt dit alles geld uit de gemeentekas kloppen. De voorzitter: Elke sociale wet kost geld De heer Raaphorst heeft ook kostenbe- zwaar. de stad Vollenhove betaald aan Zwolle slechts 1 cent per inwoner en per jaar Is er wel geïnformeerd bij andere z,ekenhuizen. De voorzitter moet tot zijn spijt consta- teeren. dat hetgeen de heer Raaphorst be weert niet waar is. Laat deze de concept- overeenkomst goed lezen. Het voorstel werd na eenige discussie z,h.st. aangenomen. Overgelegd werd de gemeenterekening 1930. Als leden van de commissie van onder zoek werden aangewezen de heeren De Koning. Raaphorst. Kranenburg. Van Veen en Koerts. Hierna volgt sluiting. Aanrijding. Gisteravond te halfacht had op den Veurschestraatweg een aanrijding plaats tusschen een wielrijdster en een auto. Het dochtertje van den heer De W„ wonende te Veur. werd aangereden door een auto H 17506, bestuurd door een koopman in sponsen en zeemleder. De kleine werd tegen dd straat gesmeten en bekwam daar door een schouderfractuur, terwijl haar rijwiel werd vernield. Op doktersadvies is zij per brancard naar de ouderlijke woning vervoerd. De gemeentepolitie maakte van het geval proces-verbaai op. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben goedgekeurd het besluit van den raad van Stompwijk tot overname van den Redin- gerbroekpolder van een deel van den Broekweg. De reconstructie van dezen weg zal worden verricht door werkloozen, waar- I door een flink aantal te werk zal kunnen worden gesteld. Dat het ernst is van het college van B. I en W. om deze zaak met spoed in het be lang van de werkloozen uit te voeren, «Hikt wel. dat reeds dadelijk met opme tingen onder leiding van den gemeente- opzichter een aanvang is gemaakt. Voor de benoeming van onderwijzeres aan de O. L. school bevelen B. en W. aan: lo mei. N. Plaats, onderwijzeres o. 1. s. te Sleewijk; 2o. mej. E. Rikkoert. onderwij zeres aan de o. 1. s. te Bleskensgraaf; 3o. mej. A. F. Luyendijk, assistente te Pijnacker. De collecten voor de kerkvoogdij del Ned Herv. Gemeente hebben over Sep tember opgebracht f. 102.13'/:, aan de deur f. 23.54'/:, extra collecte f. 38.10. Donderdagavond 7.15 uur komt de raad van Stompwijk in openbare zitting bijeen. VOORSCHOTEN. Aanrijding. Gisteravond is op den Leidscheweg het 9-jarig zoontje van de familie K. aange reden door een auto, bestuurd door den heer G. J. IJ. alhier. De knaap stak per rijwiel den weg over zonder aan te geven dat hij vaii richting zou veranderen. De heer IJ. remde uit alle macht en kwam aan de linkerzijde van de trambaan terecht. f^rstond heeft hij het jongetje naar li-der stoeI gebracht, waar bleek u ,a"een verwondingen aan het hoofd nfeld Het rywiel was geheel ver- WARMOND. Raadsagenda. De raad dezer gj,ue.n.c komt Donder dag j.s. in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de navolgende punten: 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek ge loofsbrieven van het benoemd verklaarde lid van den Raad, den heer J. Heitlager. 3. Voorloopige vaststel.ing gemeente-reke ning 1930. 4, Vaststelling begrooting voor het waterleidingbedrijf dienst 1932. 5. Vaststelling gemeentebegrooting 1932. 6. Verordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom der fondsbelastlng. 7. Idem tot verhooging der opcenten op de hoofd som der grondb lasting voor de gebouwde en ongebouwde eigendommen. 8 Wijziging der verordening op de heffing en invori rlering van terreingelden. 9 Idem van die op de heffing van Secretarieleges en van rechten wegens verrichtingen ten bureele van den Burgerlijken Stand. 10. Idem tot wijziging van die op de beplanting ver ontreiniging van wegen en wateren en gebruikmaking van gemeentegrond. 11. Vaststelling verordening betreffende de politie op de haven, kade en wateren binnen deze gemeente. 12. Idem betreffende liet beroep bedoeld in de artikelen 7 en 9 der Woningwet. 13. Comptabiliteit 14.. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. 15. Rondvraag. aan te brengen, teneinde een proces-ver baal uit te lokken, omdat men deze aan gelegenheid in hoogste instantie wenscht te doen uitmaken. LEIDERDORP. EEN ADRES INZAKE DE WERKLOOSHEID. RECLAME. WASSENAAR. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op Woens dag 14 October a.s., des v.m. te 9 3/4 uur in openbare vergadering bijeen, ter be handeling van de volgende agenda: 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Ingek. stukken en mededeelingen. 3. Onderzoek geloofsbrief van den heer L. A. F. Prins, lid der grenswijzigingscom missie. 4. Verkoop bouwterrein aan de Van Zuylen van Nyeveltstraat aan den heer C. J. van der Aa. 5. Verkoop terrein aan toevoervaart naar de Haven aan mej. de Wed. De Bode. 6. Ontheffingen voorschriften bouwver ordening. 7. Vaststelling pensioensgrondslagen. 8. Aanvulling salarisverordening. 9. Subsidieverhooging muziekvereeni- ging „Excelsior". 10. Vergoeding boventallige leerkracht Wassenaarsche Schoolvereeniging. 11. Ingebruikgeving gymnastieklokalen aan Sportvereenigingen. 12. Vaststelling bedrag zekerheidstelling plaatsvervangend ontvanger. 13. Overname eigendom gedeelte Bac- kershagenlaan. 14. Benoeming onderwijzer (esl openbare ULO-school. Voordracht: lo. de heer G. J. Spijker te Meppel; 2oo. mej. J. Heering te Terborg; 3o. de heer B. Dijkstra te Win terswijk. 15. Benoeming onderwijzeres openbare lagere school No. 3 aan de Bloemcamp- laan. Voordracht: lo mej. C. A. Kaboord. te 's-Gravenhage; 2o. mej. I. J. Noordhoek te Wolphaartsdijk: 3o. mej. H. J. Wesse- link te Wassenaar. 16. Bestendiging overeenkomst met 's-Gravenhage inzake middelbaar- en voorbereidend hooger onderwijs. 17. Uitbreiding rijwielbergplaats bij openbare ULO-school. o 18 Aanvrage uitbreiding bijz. R.-K. la gere school a. d. Driesprong. 19. Voorstel v. den heer Kimman inzake bevordering Ambachtsonderwijs. 20. Wijziging Begrooting 1931. 21. Suppletoir retributiekohier 1 Mei 31 Juli 1931. 22. Verhuur ODslagterrein en mestput aan den heer Tl:, van den Barselaar. 23. Voorstel opzegging huur voormalig remiseterrein aan de Haven. 24. Voorschot aan de woningbouwver- eeniging „St. Willibrordus". 25. Aanbieding gemeentebegrooting 1932. 26. Bespreking werkverruiming. 27. Beantwoording gestelde vragen. In de plaats van den heer J. J. Meu- lendijk te Kloetinge, die de benoeming niet heeft aangenomen, is benoemd tot klerk ter secretarie alhier de heer W. F. C. M. Smeets te Eist. ALPHEN. Aanrijdingen. Gistermorgen werd de wielrijder v. D„ staande met zijn rijwiel aan de hand op het rijwielpad langs den rijksstraatweg ter hoogte ongeveer van de vaartuigenver huurderij van de fa. Boot. aangereden door een auto. afkomstig uit Arnhem Het rijwiel werd bijkans geheel vernield, doch de schade wordt door verzekering gedekt. Van D. kwam met den schrik vrij. Door den autobestuurder Sch. uit Den Haag werd gistermorgen omstreeks 12 uur bij het uitgaan der scholen, een zoontje van Z. uit de Torenstraat aangereden. De jongen, die een been kneusde werd door omstanders bij dr. Gr. binnengebracht, die de eerste hulp verleende. Volgens oog getuigen trof den bestuurder geen schuld. De vleeschkeuringswet. De vleeschkeuringswet en de betrekke lijke verordeningen die hier reeds zooveel stof hebben doen opjagen betreffende de keuring van de blikjes vleeschwaren, geven thans weer aanleiding tot een nieuwe kwestie tusschen B. en W. en de slagers, omtrent art. 19, krachtens welk artikel de slachtplaatsen en andere inrichtingen als nader omschreven in dit artikel sedert 24 Sept. J.l. moeten voldoen aan de daar voor gestelde wettelijke eischen. B. en W. hebben de slagers van een en ander schrif telijk kennis gegeven, terwijl hierbij werd medegedeeld dat op de uitvoering streng zal worden gelet en eventueel proces-ver baal zal volgen. Ten tijde echter van de overgangsbepaling 1926—1931 hebben vele slagers vrijwel hun slachtplaatsen geheel verbouwd en gerestaureerd, zulks op ad- vier van de plaatselijke ambtenaren der Vleeschkeuringswet. terwijl deze verbou wingen eveneens door het college van B. en W. zijn goedgekeurd. Thans echter zijn verschillende inrichtingen en slachtplaat sen afgekeurd, zoodat men destijds blijk baar geen voldoende rekening heeft ge houden met art. 19 der bovengenoemde wet. Deze slagers moeten nu door de ge noemde verbouwingen weer onkosten gaan maken Naar wij vernemen hebben zij ge- zamenlijk besloten te weigeren wijzigingen BOSKOOP. 50-JARIG JUBILEUM DER ..BOOM- EN PLANTENBEURS". De nieuwe rozennaamlijst. A.s. Donderdag zal het 51) jaar geleden zijn, dat de v/er. Buoui- en i'laiuenbeurs werd opgericht. Zooals de naam aanduidt, was de bedo-i.u r v .reemging liet houden van een „Beurs" waar handelaar en kweeker zouden kunnen samenkomen voor inkoop en verkoop van hoornen en planten. Oorspronkeleijk werd deze b:urs gehouden gedurende den verzendtijd des Donderdag avonds. In den loop der jaren en vooral na het veranderen der Boskoopsche cultures van vruchtboomen en heesiers in ïne^r weelde rige siergewassen, verliep rle hiurs. zoodat nu een tientpl jaren geleden de beurs- avpnden werden afgeschaft Echter was het tegenwoordig b^sluur van me?ning dat een beurs hier zeker raden van bestaan had. en werd, geleerd door de ervaringen besloten, thans in samenwerking met den Bond van Plantanhandelaren, een geheel nieuw instituut t: st chten als een vrijwel zelfstandige ondarafdeeling der bside ver- eenigingen. Hierin is men geslaagd en de beursdagen. die laan v r j -.varden ge houden worden geregeld door 200 a 400 personen uit Boskoop ei daarbuiten bezocht Behalve net houden ai een burs heeft de vereeniging Boom en Plantenbeurs nog ten doel het verzorgen van cultureele be langen. Voor dit doel werden in den loop der jaren verschillende naamlijsten van de gekweek-le gewass°n samengesteld en in druk uitgegeven. Hieronder behoorde ook een naamlijst van rozen, waarvan de eerste uitgave verscheen in 1888. Door de groote uitbreiding van het rozensortiment beant woordde allengs de bestaande naamlijst niet meer aan de behoefte en werd in 1909 een nieuwe naamlijst uitgegeven, waarin plm. 2000 rozen werden beschreven. Door liet steeds groeiend aantal nieuwe rozen moesten respectievelijk in 1917 en 1923 supplementen op de bestaande lijst worden gedrukt en thans nu we 8 iaar verder zijn, zal ter gelegenheid van liet 50-jarig bestaan der vereeniging een geheel nieuwe naamlijst worden gedrukt. In deze laatste 8 jaren is het rozen- sortiment met 1300 nieuwe soorten ver rijkt, en de nieuwe naamlijst waarvan wij indertijd in 't kort melding deden zai bijna 5000 rozen-namen bevatten, met kleurbeschrijving, naam van winner, jaar van in den handel komen en groep waartoe de roor behoort. Het samenbrengen van deze 1300 soorten heeft heel wat tijcl in beslag genomen, daar deze moesten werden overgenomen en vertaald uit prijs couranten o.a. uit Nederland. Duitschland, Frankrijk. België, Engeland, Amerika, Spanje enz. Aan het einde van de naam lijst zal een alphabetische lijst worden toegevoegd van alle woorden die bij de kleurbeschrijyingen zijn gebruikt, met de vertaling van elk woord in het Fransch, Duitsch en Engelsch, zoodat ieder die een dezer talen verstaat met behulp van deze woordenlijst zijn weg zal kunnen vinden in d^ Hollandsere kleur beschrijvingen. De uitga- van dit werk. mag nog in den loop van dit jaar worden tegemoet gezien. GEMEENTEZAKEN. Credictaanvrage van f. 30.000 v. demping der Wetering. B. en W. vragen den raad hun een crediet te verleenen van f. 30.000, voor demping van de wetering vanaf perceel 31 tot perceel 47 aan den Zijdeweg. Van dat bedrag is noodig een som van f. 6.300 voor aanKOop gronden, voor het graven van een nieuwe vaarsloot achter de huizen, terwijl f. 22,700 benoodtgd zijn voor uitvoering van het werk. Een beslissing is gewénscht, mede in verband met het program van dezen winter met het oog op de werkloosheid uit te voeren werken. Naar aanleiding van een- advies van den directeur der gemeente-bedrijven, steTsn B. en W. voor, om over te gaan tot den bouw van een tweede transformatorenhuisje aan de Oostzijde van de Gouwe. Zij vragen voor dien bouw een crediet vanf. 2000. B. en W. schrijven aan den raad: Gelijk u bekend zal zijn, is in een huisje aan de Dorpstraat O.Z een handbrandspuit geplaatst. Deze spuit heeft naar het oordeel van den oppeibrandmeesler, waarmede Ons College zich v°reen:gt. zijn beteekenis voor deze gemeente verloren, waarom tot ver koop van den spuit kan worden overgegaan. Te zijner tijd kan het huisje dan worden gesloopt. De vrijkomend? grond kan mis schien, indien de eigenaren der belendende perceelen de gelegenheid willen benutten, aan die eigenaren worden verkocht. Wij stellen u voor ons te machtigen tot verkoop van den spuit en te zijner tijd tot afbraak van het huisje over te gaan. De slooping van het oude raadhuis, die in September zou gebeuren, kon geen ge volg hebben, omdat de Rijkstelefoon niet vóór het begin van November de stellage van het dak kan verwijderen. In verband hiermede deelen B. en W. mede dat begin November de slooping zal plaats hebben, doch stellen tevens voor, om het achterste gedeelte van het gebouw nog niet te doen afbreken en dat gedeelte te verhuren voor den tijd van één jaar aan den heer A. J. v. Pelt, meubelmaker alhier, die het geheel zal inrichten als werkplaats. De provincie- kan zich hiermede vereenigen. Van de vereeniging openbare leeszaal en boekerij voor Gouda en omstreken is d.d. 28 September j.l. een verzoek binnen ge komen om een jaarlljksche bijdrage; In verband niet dè tijdsomstandigheden stellen B en W. den raad voor afwijzend op liet verzoek te beschikken. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Agatha Maria. d. van O Belt en H. E. Ammerlaan: Beatrix, d. van F. v. d. Mast en Z. C. B. Groenen boom; Gijsbert Celius, z. van D. van Tev- lingen en D. A Bogaard. Getrouwd: D. v. ~d. Ham, 31 jaar en J. Anker, 27 jaar. ^n de Federatie van Fabrieksarbeiders. Reeds nu laat het zien aaiitiui dai de werkloosheid in d?n komenden white* in Leiderdorp ui in z,oc.envoudj z^r gruo.e alnietingen zai aannemen. In verbanu niet deze zaak liejK j ..u van i-abrieks- arb-.:.ders aangesloten bij het Nationaal Arbcids Secretariaat zich met een schrijven tojt B en W. van Zoeterwoude gewend, inet het verzoek het bestuur van dezen Bond een onderhoud Loe te slaan terzake de positie van zijn werkelooze leden te Zoeterwoude. Daar in Leiderdorp een regeling tot steunuitkeering aan uitgetrokken crisiswerk- loozen nog met bestaat, heeft de Federatie het volgende adres aan den Raad der gemeente gezonden. Geven te kennen ondergetrekenden, resp. voorzitter en secretaris, van den Ned Fed. Eond van arbeidcrs(sters) werkzaam in de Fabri.kma ige Bedrijven, geves.igd Bredc- rodestraai 17, te Amsterdam; dat zij handelende in opdracht van de bij dezen bund aangesloten leden woon achtig in Uwe gemeente er den aandacht van Uwen raad op vestigen dat vele ar beiders in Uwe gemeente door de groote werkloosheid die er hecrscht worden ge troffen; dat naar het inzicht van adressanten deze werkloosheid in de komende maanden on getwijfeld nog grooter afmetingen zal aan nemen. met als gevolg dat nog meerdere gezinnen daardoor gedupeerd zullen worden: dat het naar de opvatting van onder- geteekenden, tot de taak van den Over heid behoort, maatregelen te nemen waar door de door werkloosheid getroffenen, zoo danig worden geholpen dat zij in staat zijn met hun gezin op menschwaardige wijze te leven, en dat met het oog op de naderende toenemend? werkloosheid bij voorbaat maatregelen dienen getroffen te worden, waardoor het euvel der werkloos heid zoo niet geheel, dan toch in belang rijke mate weggenomen wordt; dat bij het trctfen van maatregelen tegen de gevolgen van werkloosheid in de eer ste plaats gestreefd dient te worden naar het verstrekken van productieven arbeid, tegen met dc va k ve reen i gin gen der arbei ders overeen te komen arbeidsvoorwaarden en dat het scheppen van werk-objecten derhalve ernstig overwogen en nagegaan moeten worden; dat. inden Uw Raad niet bereid mocht worden g' vonden op bovengenoemde wijze het euvel der werkloosheid te bestrijden, een financieele steunregeling voor de werkloozen in het leven dient te worden geroepen, daar de thans verstrekte steun uitkeering als onvoldoende en ontoereikend is te beschouwen om in de levensbehoeften van de gezinnen der werkloozen te voorzien; dat zij mitsdien de eer hebben Uwen Raad te verzoeken te besluiten dat met betrekking tot de bestrijding der werk loosheid en de steunuitkeering aan werk loozen. het volgende wordt besloten: le. De steunuitkeering voor gehuwden en kostwinners te brengen op minimum f.12 per week plus f. 1.25 toeslag per kind; de steunuitkeering voor ongehuwden al leen staande personen te brengen op f. 9 per week: 2e. Toeslag op de uitkeering uit de werkloozenkas. zoodat de kasuitkeering ln dit geval gelijk wordt aan de uitkeering van liet Crisis-comité, zooals dat in andere plaatsen reeds bestaat; 3e. Toeslag op de woninghuur boven de f.3 tot een maximum van f.6: 4e. Verstrekking van een bon per week voor brandstoffen gedurende de maanden November tot cn met Maart. 5e. Opheffing van de wachttijdregeling zoodat in de z.g. wachtweek der werk loozenkas, de crisisuitkeering wordt ver strekt- 6e. Verstrekking van kleeding en schoei sel aan werkloozen en hunnen gezins^den. Twee ongelukken op een morgen. Een zware vrachtauto, die gebruikt wordt voor het vervoer van materialen ten dienste van den Hoogmadeschen weg kwam, door dat het stuur weigerde op het trottoir terecht en vernielde daar een gaslantaarn. Ook dc carrosserie werd geheel vernield. De chauffeur kwam er zonder letsel af. Het was overigens een ongeluksmorgen voor hem, daar hij te voren rSeds met een auto in een sloot gereden was. HAAGSCHE RECHTBANK. Flesschentrekkerij. De 46-jarige koffiehuishouder J. M. F. V.. uit Leiden is bij verstek door de recht bank veroordeeld tot één maand gevange nisstraf en terbeschikkingstelling van de Regeering. wegens overtreding van art. 326 W. v. S. (flesschentrekkerij). van welk vonnis V. eenige weken geleden in verzet is gekomen. Bij die gelegenheid kwamen een aantal getuigen verklaren, dat V. ver schillende goederen, waaronder tafels en stoelen, rietmeubelen, schoenen en ijs machines heeft gekocht, doch dat betaling achterwege is gebleven. Verdachte beweerde toen o.a. dat hij slechts tijdelijk in geldverlegenheid was. doch dat het geld disponibel lag. Andere getuigen werden door hem als meineedig betiteld omdat hij hun de verschuldigde bedragen zou hebben betaald. Eén getuige was niet verschenen en die moest verd. juist hebben. Om die redenen werd de zaak toen uitgesteld. Heden diende de zaak opnieuw. Twee getuigen kwamen opnieuw verklaren, dat zij verd. wijn en ijsmachines hadden gele verd, doch geld hadden zij nooit gezien. Verd verweerde zich wederom duchtig en verklaarde, dat, indien de zee zonder water zou rijn, hij geen geld zou hebben. Overigens maakte hij verschillende op merkingen, die niet ter zake waren. Het O. M. vroeg bekrachtiging van het verstekvonnis. Verd. verzocht daarop terugwijzing van zijn zaak naar den Rechter-Commissaris. „uit liefde voor de gerechtigheid", waarbij dan zou blijken dat hij het slachtoffer eener rechterlijke dwaling is. De rechtbank zal 27 October uitspraak doen. Indien U de huidporién niet geregeld f en grondig reinigt, verzamelen zich j daarvuil en bacteriën, die de oorzaak j I kunnen worden van vele ziekten. i f i Alleen met een sterk schuimende i. zeep als Dobbelmann's vermaarde Co-co-ro-so (Cocosrozenzeep), die daarbij krachtig reinigt, kan dit vuil volledig worden verwijderd. Prijs per stuk 1 5 cent, per doos van 1 2 stuks f 1.70 VWVWWAA^ 5644 DE LEIDSCHE BURGERWACHT. Bij een gehouden bestuursvergadering is als voorzitter der Leidsche Burgerwacht gekozen mr. F. J. J. Trapman en als plaatsvervangend voorzitter mr. G H. E. Nord Thomsom. HET BOERHAAVE-STANDBEELD. Het standbeeld van dr. Boerhaave. dat onlangs gelijk wij uitvoerig meldden van zijn oude standplaats overgebracht was naar de Oegstgeesterlaan, is aldaar hedenmiddag op het voetstuk geplaatst. DE PRUISISCHE CRISIS. BERLIJN, 13 Oct. (V.D.) De Pruisische minister van binnenlandsche zaken Seve ring heeft als waarnemend minister-presi dent den minster van handel dr. Schreiber voorloopig tot de terugkeer van minister president Braun. die tot herstel van zijn gezondheid in het Zuiden vertoeft, belast met het waarnemen ad interim van het ministerie van financiën in de plaats van den afgetreden minister Höepker Aschof. Minister-president Braun zal naar Berlijn terugkeeren zoodra zijn geneesheeren hem zulks veroorloven. GEVOLGEN VAN SPIRITUS-DRINKEN. STOCKHOLM, 13 Oct. (V.D.) Tengevol ge van het gebruik van gesmokkelde Fransche uit hout gestookte spiritus, zijn vijf personen te Stockholm onder vreese- lijke pijnen overleden, terwijl twee andere personen blind zijn geworden. Aangezien men niet kon uitvinden, hoe veel gesmokkelde spiritus in den handel is gebracht, vreest men nog meer vergif- tlgingsgevallen. Een stoker van een in de haven van Stockholm liggend Zweedsch schip heeft in Frankrijk veertig liter spi ritus gekocht waarschijnlijk zonder te weten dat het houtspiritus was. De man is gearresteerd. Tot de slachtoffers van het spiritusdrinken behoort o.a. zijn ver loofde. ZWALUWEN PER VLIEGTUIG. CONSTANTINOPEL, 13 Oct. (Wolff) In een extra vliegtuig is hier gisteren een troep zwaluwen uit Weenen aangekomen en vrijgelaten, in totaal 4000 vogels, welke verzonden waren door de Weensche ver eeniging tot bescherming van dieren. Eenige waren onderweg gestorven, doch het meerendeel had de luchtreis goed door leefd en fladderde weldra boven den Gouden Hoorn. Heden wordt weer een vliegtuig verwacht met 5000 zwaluwen. DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. S-2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7