KLACHTEN J. BAALBERGEN WIJNTJES' kolen in den haard zijn meer waard. UIT DE OMSTREKEN. TAPIJTEN, MEUBELEN, BEDDEN, DEKENS ENZ. PERSONEEL IN OPENBAREN DIENST. De laatste dag. Gisteren is het congres van den Ned. Fed. Bond van personeel in openbaren dienst voortgezet. Aangenomen werd een resolutie inzake verkorting van den ar beidsduur, waarin de bond de propaganda door het N.A.S.' en het bestuur van den Bond gevoerd voor verkorting van den dagelijkschen arbeidsduur tot zeven uur en in gevaarlijke of voor de gezondheid der arbeiders schadelijke bedrijven als mede in continu-bedrijven tot zes uur goedkeurt. Ook werd aangenomen een motie waar in de bond stelling neemt tegen de voor gestelde verlaging van de rijksambtena- Fensalarissen. Aangenomen werd een voorstel om het hoofdbestuur opdracht te geven bespre kingen aan te gaan met het bestuur van het vacantiekinderfonds van het N.A.S. om van het F. Domela-Nieuwenhuys-va- cantie-oord te Beekbergen een stichting te maken met gelegenheid tot logies en verblijf voor alle bij het N.A.S. aangeslo ten leden en hun vrouwen en kinderen. Besloten werd voor dit vacantie-oord f. 500 beschikbaar te stellen. Besloten werd het inkoop-bureau in een naamlooze vennootschap te veranderen, welke haar werkzaamheid over het ge- heele land uitstrekt. Verworpen werd een voorstel Amster dam om het bezetten van functies in een openbaar bestuurslichaam onvereenigbaar te verklaren met een bezoldigde functie in den bond. De ontwerp-statuten. gewij zigd- door de betreffende commissie, wer den vastgesteld. Het volgende congres zal te Amsterdam plaats vinden. EERE-GERECHTSHOF VOOR JOURNALISTEN. Gistermiddag heeft het gemeentebestuur Van 'sGravenhage een lunch aangeboden ter gelegenheid van de plechtige installa tie van het eere-gerechtshof. In de groote zaal van Hotel De Twee Steden werden de gasten ontvangen door den burgemeester, jhr. mr. dr. L. H. N. Bosch ridder van Rosenthal, terwijl mede aanwezig was wethouder Quant, de ove rige wethouders en de gemeente-secreta ris waren wegens vergadering van den gemeenteraad verhinderd. Onder de verdere aanzittenden bevon den zich de president en de leden van het eere-gerechtshof alsmede vertegenwoor digers van verschillende pers-organisaties. Gisteravond bood de regeering in de Ridderzaal een soirée aan. Er waren ruim 200 personen. Namens de regeering zijn zij begroet door minister Ruys de Beeren- brouck. STEUN AAN MOBILISATIE- SLACHTOFFERS. De heer K ter Laan heeft op het wets ontwerp tot wettelijke regeling inzake het verleenen van geldelijke uitkeeringen aan de mobilisatie-slachtoffers eenige amen dementen ingediend, o.m. met de bedoe ling de wet in werking te doen treden met ingang van 1 Jan. 1931. Ook de heer Tilanus heeft een tweetal amendementen ingediend. In de eerste plaats wil de voorsteller duidelijk doen uitkomen, dat aanspraak op een jaarlijksche uitkeering slechts be staat. wanneer aannemelijk is. dat de in validiteit een gevolg is of verband houdt met verrichtingen of vermoeienissen, aan de uitoefening van den militairen dienst verbonden, of in bijzondere omstandig heden of toestanden, die zich bij de uit oefening van den militairendienst hebben voorgedaan. Een tweede amendement dient om aan de weduwen en weezen van de oud-ge- mobiliseerden, die voor een uitkeering in aanmerking komen en die na 1 Januari 1920 zijn overleden, eveneens een termijn te stellen van vijf jaren om een verzoek om steun in te dienen. VISSCHEN OP SNOEK EN BAARS. De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft bepaald, dat van 1 No vember a.s. tot den aanvang van den ge sloten tijd voor snoek in 1932 de mini mum-maat op blank- en ruischvoorn, te bezigen als aas aan den hengel, wordt vastgesteld op 13 c.M. en dat gedurende dat tijdvak een hengelaar, die visch als aas gebruikt aan den hengel, in het bezit mag zijn van ten hoogste 50 levende on- dermaatsche blank- en ruischvoorns. mits deze een lengte hebben van ten minste 13 c.M. Ten slotte is bepaald, dat op verzoek van belanghebbenden, voor bepaalde wa teren, waarin het visschen op baars en snoekbaars van eenige beteekenis blijkt te zijn, door den minister onder nader te stellen voorwaarden ter voorkoming van misbruik kan worden toegestaan tusschen 1 November 1931 en 29 Februari 1932 te visschen met den hengel, geaasd met blank- en ruischvoorn, beneden de maat Van 13 c.M. VRÏJZ. DEMOCRATISCHE JONGEREN. De Vrijzinnig Democratische Jongeren Organisatie hield haar jaarvergadering te Assen. Door statutenwijziging werd aan de be ginselen der organisatie toegevoegd: ..Voor Nederland dient naar nationale ontwape ning te worden gestreefd, met behoud van een politiemacht, tot handhaving van orde en veiligheid". Het nieuwe hoofdbestuur is als volgt samengesteld: S. Zandstra, Sneek, voor zitter; E. Klein, Hilversum, secretaris; C. Tolsma. Assen, penningmeester; C. B. van Dam, Haarlem, bibliothecaris; B Levits Jr., Den Haag. 2de secretaris. VERSPREIDE BERICHTEN. Gisteren is bij de Nederlandsche Eeintoestellenfabriek te Hilversum een staking uitgebroken onder 150 fabrieks meisjes. Het conflict is ontstaan omdat de meisjes niet accoord gaan met de nieuwe tarieven, waardoor de loon en met 10 pCt. verminderd en de werkzaamheden vermeerderd worden. Naai* de „Tel." verneemt is aan de N.V. Kon. Maatschappij „De Schelde" thans definitief opdracht gegeven voor het maken van de spoorbrug over de Waal bij Zaltbommel. De bemanning van het postvliegtuig „De Valk" is te Batavia door een groot aantal enthousiasten gehuldigd. UIT NED. OOST-INDIE. BENOEMING VAN RESIDENTEN. BATAVIA, 20 October. ((Aneta). Eerst daags zijn de volgende benoemingen resp. herbenoemingen tot resident te ver wachten. In de provincie Midden-Java zal wor den benoemd tot resident ter besch. Gou verneur J. Byleveld, tot resident van Te- gal C. O. Matray, id. van Pekalonfan J. Popelier, ia van Semarang J. Brinks, id. van Japara en Rembang F. Laculle, tot id. van Banjoemas W. C. Adriaans, tot id. van Kedoe J. van Pelt, tot id. van Baealen H. de Cocq. In de provincie Oost-Java zal worden benoemd tot resident ter besch. Gouver neur F. Halkema. en A. Moreu. Tot resi dent van Bodjonegro H. van Altona. tot resident van Soerabaja C. Schnitzler, tot id. van Madioen V. de Leeuw, tot id. van Kediri M Treur, tot id. van Blitar R. Mooy, tot id. van Malang H. Kool, tot id. van Probolinggo G. Scholten, tot id. van Besieko C. Snell, id. van Madoera J F. Verhoog. RECLAME. 5647 AALSMEER. Verg. Middenstandsbond. De afd. van den Ned. Middenstandsbond alhier hield een vergadering, onder leiding van den lieer J. v. d. Zwaard, in hotel „De III Kolommen". Behandeld en vastge steld zijn de statuten, alsmede het huis houdelijk reglement. Tot voorzitter werd met alg. stemmen gekozen de heer J. v. d. Zwaard, die deze benoeming aanvaardde. Het bestuur werd van 7 op 9 leden ge bracht, waartoe gekozen werden: H. de Wilde Oosteinde en Van 't Schip (Kudei- staart). Na langdurige besprekingen werd besloten tot het organiseeren van een win kelweek door de groep winkeliers uit de afdeeling, welke daaraan medewerking ver leent. Een commissie ter voorbereiding, werd daartoe benoemd. Besloten werd om deze maand nog een propaganda-filmavond te organiseeren voor aansluiting bij den Middenstandsbond. Na sluiting bracht de heer C. H. Nuyt hulde aan den nieuwen voorzitter voor zijn leiding; de rechte man bleek op de rechte plaats gesteld te zijn. Ds vergadering werd door ruim 50 mid denstanders bezocht. De bloemenhandel. Het heerlijke weer. waarvan nu reeds vele dagen algemeen genoten wordt en dat we nog wel wat zouden wenschen te houden, is voor den handel en het prijs verloop van de bloemen in de afgeloopen week minder gunstig geweest. De prijzen, besteed voor verschillende soorten bloe men, zijn de laatste dagen steeds meer teruggeloopen. De aanvoeren van kasro- i zen, chrysanten en buitenbloemen aan onze veilingen zijn zeer groot en de han- j del kan ternauwernood het enorme aan- j bod. ondanks de lage prijzen, verwerken, i Als een voorname ongunstige factor voor den handel komt nu nog, dat de export naar verschillende landen, welke voor heen een vlot verloop had. thans moet geschieden onder zeer bezwaarlijke om standigheden. waardoor menig handelaar zijn aankoopen sterk inkrimpt. Geconsta teerd moet dan ook worden, dat de voor uitzichten voor ons centrum, mede ook voor het aanbrekend seringenseizoen, niet gunstig zijn. Filmavond. Alhier heeft de afdeeling van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling alhier een filmavond belegd in hotel „De III Kolommen". Deze eerste bijeeenkomst stond onder leiding van den heer M. van Schaik, die den avond met een kort wel komstwoord opende. Dan werd met het weergeven de verschillende films begon nen Achtereenvolgens werden vertoond: ..Herfst", een zeer mooie natuurfilm; „In den beginne was het woord," weergevende den groei van het socialisme in ons land en Duitschland; „Gifgas", een beeld ge vend van haar gebruik, zoo te kwader ure een oorlog mocht uitbreken, waarbij ook de burgerbevolking niét ontzien zou wor den. Het is voor de afdeeling een goede avond geweest, welke door velen werd be zocht. De groote zaal was bijna geheel bezet. Ballonwedstrijd. Door de kinderen der Chr. scholen werd ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin een ballon-wedstrijd georganiseerd. In totaal werden 80 daar aan bevestigde kaartjes teruggezonden, waarvan een groot gedeelte uit Katwijk en Scheveningen. Er was door de feest commissie een drietal prijzen uitgeloofd, welke gewonnen werden door: Clara Piet, Jacob Been en Jan van Zijverden, wier ballonnen zijn gevonden in Oostkapelle op Walcheren. Bedankt voor het beroep der Ned. Herv Gemeente (le pred. plaats) alhier, ds. H. J. Hak te Alkmaar. HAARLEMMERMEER. Keuring van warmbloedveulens. Op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp had onder belangstelling van vooraanstaande fokkers een keuring plaats van ingevoerde warmbloedveulens, voor den aankoop waarvan den fokkers hulde werd gebracht, in de hoop dat ze veel zul len bijdragen aan den bloei van de reeds op hoog peil staande fokkerij van de warm- fcloedpaarden. De veulens stonden in de daartoe be schikbaar gestelde nieuwe manege netjes opgesteld. De jury bestond uit de heeren Bulk en Zijlmans. bijgestaan door den heer Noordam, die aanraadde tusschen de tribune en het concoursterrein te monste ren, hetgeen uitstekend voldeed. Door de Regelingscommissie was beschik baar gesteld een bedrag van f. 500. het welk als volgt werd toegekend: No. 1 Tekla, eig. J. M. Knoop te Nieuw-Vennep f. 100; No. 2 Fila van O de Kok, aldaar f. 100; No. 3 Theana, dezelfde eig. f. 100; No. 4 Truda van A. C. Pruissen Wzn, aldaar 1. 100 en No. 5 Ticola van Joh. Gehrels te Halfweg f. 100. Een slechte dag! In een woning nabij Schiphol alhier was de vrouw des huizes bezig eenige pa pieren te verbranden, er blijkbaar niet op bedacht zijnde dat er geldswaardig papier tusschen zat. Toen ze even later een pakje bankbiljetten miste, dat bij of tusschen de papieren gelegen had, begaf ze zich dadelijk naar de brandende kachel om to onderzoeken of er nog iets van de pape rassen was overgebleven, doch helaas er was van bankpapier niet het minste spoor meer te ontdekken. Het bevolkingscijfer. Het bevolkingscijfer van de gemeente Haarlemmermeer is thans definitief vast- pesteld op 13.797 mannen, 13032 vrouwen, totaal 26.829. Verg. Nutsdepartement. De afd. Haarlemmermeer van het Nuts departement hield te Hoofddorp haar jaar vergadering. Bii de bestuursverkiezing werd in de plaats van den heer S. Silver gekozen de heer J. F. Jansonius en in de plaats van mej. Stoel mej. T. Knaap. Er werd een mooi winterprogramma vastgesteld. De bietencampagne. Het plan bestaat bij voldoenden aan voer van bieten de suikerfabriek „Holland' te Halfweg op Donderdag a.s. in werking te stellen. De waterstand in dezen polder is weder op normaal peil gebracht, hetgeen bij het bietenvervoer voor de schippers een uit komst is Voor hen zou het ook van groot belang zijn wanneer aan weerszijden van de Geniesluizen te Hoofddorp een flinke electrische verlichting werd aangebracht, omdat de met bieten beladen vaartuigen ook 's avonds laat aldaar nog passeeren en het nemen der bochten van de Hoofd vaart in de Genievaart en omgekeerd bij gebrek aan goed licht niet van gevaar ontbloot is. BENTHUIZEN. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: Dirk Mets, 27 jaar alhier en Hendrika Cometii van Eerden, 23 jaar te Zegwaart. De suikerbietencampagne i> alh'er be gonnen. Reeds liggen honderdduizenden kilo s op de losplaats op verscheping te wachten. De oogst is niet schitterend, naar wij vernemen van 15 tót 30.000 K.G. per Hectare. KATWIJK AAN DEN RIJN De Hanze. De R.-K Middenstandsver. „de Hanze" hield een ledenvergadering in het Pa rochiehuis. De voorzitter, de heer W. Cas- pers. opende de vergadering met een woord van welkom, inzonderheid aan Pater Oscar Cremer, die zoo bereidwillig was ge weest Pastoor Schiphorst tijdens diens ongesteldheid, als G. A. te vervangen. Ingekomen is een schrijven van de Kamer v. K. te Leiden als antwoord op het ingezonden afschrift van het adres aan den Gemeenteraad van Katwijk betref fende den nieuwen weg door of om Kat wijk. Dit schrijven werd voor kennisgeving aangenomen. Verder komen in behande ling de agenda voor de 46ste Centrale raadsvergadering te houden te Delft, be nevens afschriften van exploitatierekening en balans en begrooting. Deze financieele aangelegenheden worden met belangstel ling behandeld. Het voorstel van het Hoofdbestuur om den voorzitter, den heer Struycken. aan te wijzen als lid van den Middenstandsraad, wordt goedgekeurd. Het voorstel van Gouda om vast te leggen, dat men pas van de rechten als lid eener af deeling kan profiteeren als men 3 maan den als lid staat ingeschreven, wordt niet gesteund. Met betrekking tot het voorstel Beverwijk om een actie te voeren waar door een mildere toepassing van de ar beidswet wordt verkregen, speciaal dat wat aangaat de principale hechtenis, gaat men mee met het hoofdbestuur om deze zaak eerst in de landelijke vakbonden ter sprake te brengen. Ook ten aanzien van de andere voorstellen van Beverwijk over het afbe- tal'.ngssysteem en het kortingsstelsel gaat men mee met het prae-advies van het Hoofdbestuur Als afgevaardigden naar den Centr. Raad worden gekozen de heeren A. J. Mulder en M. C. v. d. Berg, secundus Jac. P. Rietveld. Bij de rondvraag wordt o.m. gesoroken over het aanwerven van nieuwe leden waartoe het bestuur de noodige stappen zal doen Mede over een te voeren steun- actie indien in den a.s. winter steun zal noodlg blijken. Voor dit laatste wordt o.m. verwezen naar de hiervoor in vorig seizoen benoemde commissie, die nog niet is ont bonden. Hierna sluiting der vergadering met gebed De Tuinbouw. Het zijn zware dagen voor de tuinders. Zeer groote bedragen worden dagelijks op de teelt verloren. Meer dan 6000 stuks bloemkool gingen gisteren beneden mini mum prijs van f. 0.75 per 100 en moesten vernietigd worden. Dit waren dan wel 2de soort doch ook de massa 1ste soort kon niet meer dan f 1.30 tot f.2 per 100 halen. Een enkele partij ging er iets boven. En dit product moet het zomerseizoen goed maken. Het buitenland neemt momenteel niet af waarom verwacht wordt dat de prijs nog wel eenige dagen zeer laag zal blijven De aanvoer was b.v. gisteren 100.000 stuks. KATWITK AAN ZEE. Een groote schadepost! Van den motorlogger KW 127 van den reeder Joh. Parlevliet, schipper Jac. Groen zijn in den nacht van Vrijdag op Zater dag van de uitstaande vleet, vermoedelijk door een stoomtrawelr, 27 Schotsche net- zij'n niet plezierig, doch U kunt dit VOORKOMEN door te koopen hij! VOORSTRAAT 43 KATWIJK AAN ZEE Uitsluitend prima kwaliteit, tegen den laagsten prijs ten afgesneden. Daar de geheele vleet uit 100 netten bestond, was dit een groote schadepost. Des Zaterdags ging de schip per er naar zoeken en op een afstand van 8 a9 K.M. zag hij de blazen. De netten, die aan den grond zaten, werden zwaar beschadigd opgevischt. De schipper, die pas uitgevaren was en slechts 70 kantjes aan boord had, besloot naar IJmuiden terug te keeren, waar hij gisteren binnen viel. Nieuwe netten werden meegegeven en vanmorgen om 5 uur werd de reis uit IJmuiden hervat. C. v. d. P. uit de Adrianastraat deed bi] de politie aangifte van vernieling van netten, die ten noorden van de Watering in de duinen lagen. De politie stelt een onderzoek in. De drie en vijftigste Jaarcoilecte voor de scholen met den Bijbel heeft alhier (Geref. Kerk) opgebracht f. 44.62. LISSE. Father Bern. Father Bern hield in de R.K. Kerk een afscheidspredikatie bij zijn vertrek naar Mellone. In de afd. van den R.K Volksbond is een afdeeling Houtbewerkers" opge richt. Het patronaatsseizoen is op plechtige wijze geopend, 's Avonds had een gezellig feest plaats voor leden en ouders. NOORDWITK. De Van Panhuysweg. In een gehouden conferentie van B. en W. en verschillende bouwondernemers in deze gemeente is overeenstemming bereikt over de uitgifte van meerdere perceelen bouwgrond aan den Van Panhuysweg. zoo dat thans zeer spoedig met den bouw van verschillende huizen zal worden aange vangen. Onbestelbare brieven. In de tweede helft der maand September zijn aan het postkantoor de volgende brie ven en briefkaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn. terugontvangen: Anni Gerwig. Rotterdam; Haagweg 7. Wassenaar; H. van Koot, M. van Wayenburg-Povel, Deventer; R. van Leeu wen, Berlin: A. A. E. de Leur-Hilger, Ham burg; Oskar-Back, Wurzburg; Baartmans, Amsterdam; Anni Gerwig. Rotterdam; A. Cokart. Arnhem; A. W. Klopper, Leersum; N. van der Loo, Oosterbeek: J. Nisanden, Sneek: T. van Rooy, Naarden: A. Sonne- veld. Noordwijk a. Zee: Weingart, 1 briefkaart zonder adres; C. M. Ban. Koln; G. M. Boas-Bossen, Paris; Frau Brack, Zurich; J. M. Brander. Mannheim; P. C. Coaps-Kesper. Manderscheid Eiffel; P. H. Damste, Bournay; Ed. Fick. Uitagnies; Hans Fischer, Westerland Sylt; Fam. Du- mont. Backeln Britan; Maarten Frowein, Arlor,: W. Loos. Soerabaja; Mad. Max, Paris: Mevrouw Nes, Paris; A. M. Ooster- baan, Koningswinter: L. Roth-Wittlich, Dri Fendrig; Jaap Rubing. de Burg Uter- schau Kessel; Sarazin, Jcihannismauen; Sildermann. Bruxelles; Suchcoln. Zako pane: H. Vegter. Bed Ems; J. van der Vel den. Brussel: Wachtel. Wien; K. Wagner, Berlin-Neukoln: Ilse Weber, Bad Bertrich: Maria Weissenbeck. Batavia; Wesler, Ol denburg; Lotte Wiemer, Berlin; Gertrude Zabel, Paris: Zlachingen, Innsbruck. Arbeidsbemiddeling. Bij het alhier gevestigde correspondent schap voor arbeidsbemiddeling zijn de vorige week als werkzoekenden ingeschre ven 93 personen t.w. 6 metselaars, 11 opperlieden. 7 timmerlieden. 9 schilders, 22 handarbeiders. 18 visschers, 7 losse arbeiders. 2 boekdrukkers, 1 kantoorbe diende, 1 winkelbediende. 1 loodgieter en 8 jongens beneden 18 jaar. B. en W. zijn voornemens aan den raad voor te stellen zoowel den Zwarte- weg naar Katwijk als den Rijnsburgerweg afdoende te verbeteren, zoodat aan een grooten wantoestand op verkeersgebied een einde zal worden gemaakt. NOORDWITK AAN ZEE. De heer Goslinga spreekt over de Ziektewet. De Chr. Besturenbond alhier vergaderde in het. Vereenigingsgebouw aan de Hoofd straat. Als spreker in deze openbare ver gadering was aangekondigd de heer T. S. Goslinga, voorzitter van den Raad van Arbeid te Leiden, met het onderwerp „Wat moet iedereen van de Ziektewet weten?" De voorzitter van den besturenbond, de heer D. v. d. Niet. opende de vergadering, na gemeenschappelijk zingen van Psalm 89 vs. 7 met gebed. De voorzitter memoreerde in zijn ope ningswoord de aanleiding tot deze verga dering. Er is veel misverstand omtrent de Ziektewet In zijn inleiding zeide spreker, dat de arbeiders niet altijd meewerken op 't punt van de Ziektewet. Met een 35-tal plaatjes werd zijn rede verduidelijkt. Allereerst besprak hij de geschiedenis der Ziekte wet. Minister Talma diende haar in 1913 in. Er is toen echter niets van gekomen. Toen volgden de oorlogsjaren, waardoor de Ziektewet bleef liggen. Hierna kwam 'n nieuw plan Posthuma- Kupers. dat niet is doorgegaan, evenmin het gewijzigde plan-Aalberse. Prof Slote- maker de Bruine kwam ten slotte met de gewijzigde wet-Talma. Deze werd in 1929 door de Kamer aangenomen en trad in Maart 1930 in werking. Hierna bracht spr. verschillende practische voorbeelden naar voren. Diverse raadgevingen, hoe te handelen in noodige gevallen, werden duidelijk ge geven. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door een achttal personen gebruik gemaakt. Zij allen werden door den heer Goslinga en den chef van den buiten dienst duidelijk beantwoord. De voorzitter bracht ten slotte woorden van welgemeenden dank aan den spreker, waarop de heer Goslinga de bijeenkomst met dankzegging sloot. NOORDWITKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Quirinus, z. van Anthtinie Chr. Flipphi en van Geertruida van den Berg Petronella Catharina, d. van G. H. van den Berg en van A. L. van Trijp Pieter. z. van Adr. Zandbergen en van J. Durieux Adrianus Petrus, z. van P. A. Duiven voorden en van M. F. Koemans Theo- dorus Petrus, z. van Adr. van den Nieu- wendijk en van Joanna A. Mens Petrus Leonardus, z. van P. H. Kerkvliet en van C. H. den Elzen Petronella Johanna, d. van C. G. Hulsebosch en van G. J. Beelen Willem, z. van J. J. Taskin en van Ma ria H. Duivenvoorden Henricus Petrus, z. van J. J. Weijers en van M. A. van der Voet Anna Maria, d. van Ant. van den Berg en van Maria v. ,d. Voet Gudula Maria, d. van C. A. van den Berg en van W. J. M. van Emmerik Gerarda Johan na, d. van Jacobus Hoogkamer en van J. P. Koster Cornelis Maria, z. van B. Th. Zandbergen en van Jacoba C. M. Heems kerk Helena Maria, d. van C. Meijer en van C. Th. Steenvoorden Geertruida Jerona Theresia, d. van Arie Duivenvoor den en van G. C. v. d. Weijden Engel- bertus Cornelis, z. van E. J. Bakker en van A. M. K. Schulte Cornelis Johannes, z. van Th. L. Kol en van A. van den Berg Petronella Antonia Cornelia, d. van J. P. van der Ploeg en van A. G. Beelen Ca tharina Luisa, d. van W. J. Kaptein en van Hillegonda van Diemen Gerarda Apolonla, d. van A. C. Philippi en van A. Hoogkamer Adrianus, z. van A. G. Phi lippi en van A. Hoogkamer Overleden: Johannes van Mook 49 j., echtgenoot van E. Wilkes. Gehuwd: S. van der Meij en W. Koet. Ondertrouwd: Adrianus Petrus van der Hulst en Maria Johanna van der Lans. SASSENHEIM. Goed politietoezicht. Een met niet minder dan 11 paarden beladen vrachtauto werd door de politie aangehouden, daar een der dieren gevallen was en met zijn kop over den bovenkant van de auto hing, terwijl zijn lichaam, naar later bleek, danig bewerkt was door de hoeven van zijn lotgenooten. Eerst nadat de wagen ontladen was, kon men met veel moeite het dier overeind krijgen. De veearts, die ter assistentie geroepen werd, vond het vervoer niet verkeerd en op diens advies werden de dieren weer inge laden en werd de tocht naar het slacht huis vervolgd. Toch zal er proces-verbaal worden op gemaakt wegens het niet voldoende toe zicht houden tijdens het vervoer. Een woord van lof voor de oplettendheid van onze politiemannen is hier zeker niet misplaatst. Want het dier was althans voor de verdere reis uit zijn benarde positie verlost. Voor het te Utrecht gehouden examen van den Schoolraad der Scholen met den Bijbel is geslaagd de heer R. Pit, onder wijzer alhier. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. G. Somers geb. Renes, Z. M. A. Heydt geb. Dieben, Z. J. G. van der Zijden geb. van Santen, D. M. J. van Leeuwen geb. Pronk, D. C. J. v. d. Zalm geb. de Koning. D. J. H. v. Haas ter geg. van Santen, D. Ondertrouwd: C. Chr. van de Zon en Th. M. C. Lelieveld. Getrouwd: P. Rietkerk en E. J, van der Kraan. G. L. Scholtes en P. F. W. C. van der Haar. Overleden: N. J. M. Willemse m. 15 d. VEUR. Burgerlijke stand. Getrouwd: A. J. van den Akker en S. K. Horster. Overleden: C. J. de Gier m. 1 j. VEUR—LEIDSCHENDAM. Vragen aan B. en IV. inzake de werkloosheid. Het raadslid K. Vink heeft de volgende vragen tot B. en W. van Stompwijk gericht. Kunnen B. en W. den raad een over zicht geven van den huidigen stand der werkloosheid in onze gemeente zoowel in volstrekten zin met de aanduiding der categorieën, als in vergelijking met de vorige jaren? Welke werkverschaffingsobjecten hebben B. en W. op het oog om indien noodig de werkloosheid op de meest gewenschte wijze te bestrijden? Zijn B. en W. bereid een beknopt over zicht te geven van de wijze waarop in den winter var J930'31 b.v. van 1 Oct, 1930 tot 1 Mei 1931 de steunverleenlng is geregeld en welke bedragen daarmede gemoeid waren. 2-2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6