WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. LAND- EN TUINBOUW. Nerveus FAILLISSEMENTEN. RADIO-PROGRAMMA. DE ZWENDEL AFFAIRE TE ALKMAAR. Het optreden van den advocaat. Zaterdagavond hebben wij melding ge maakt van de arrestatie van mr. S, te Amsterdam. Naar aanleiding van dit bericht heeft de „Alkm. Crt te Llmmen een onderzoek ingesteld. Het blad weet te melden, dat de benadeelde is mej. Willers, die op Dissel dorp te Llmmen al sinds jaren de manu facturenzaak drijft van haar vader, wien dit door ongesteldheid niet meer mogelijk is. De heer Willers drijft gedurende 50 jaar met succes aldaar den manufactu- renhandel. Sinds zijn dochter de leiding heeft, ging het niet zoo goed meer en in Februari kwam een neef uit Duitschland. die het meisje duidelijk maakte, dat de zaak gemoderniseerd moest worden Hij had een vriend In Amsterdam, een zekere S.. die zoo zeer het vertrouwen van het meisje wist te winnen, dat zij goed vond, dat hij den geheelen boel uitver kocht. Toen dit was geschied, wist hij het meis je te bewegen, om voor f. 2000 nieuw goed bij een grossier in Amsterdam te koopen. S. had het geld van het verkochte goed onder zich gehouden en zelfs de juweelen en sieraden van het meisje te gelde ge maakt. alles onder het voorwendsel, dat er geld gemaakt moest worden, om de zaak te moderniseeren. Toen de grossier op betaling van de goederen aandrong, wendde mej. W. zich weer tot den heer S.. die haar verzocht in Castricum te komen, waar hü haar een paar blanco stukken liet teekenen, onder het voorwendsel, dat er een credlet-hypo- teek op het huls en de goederen zou wor den gesloten. Het huis was reeds hypothecair verbon den voor een bedrag van f. 5000. Een nieuwe taxatie was noodig. doch deze kwam iets hooger dan f.8000. De heer S. wist raad en verzekerde bij den notaris, J. S. te Amsterdam, dat de taxatie geen f. 8000, doch f. 18,000 was, waarop de no taris er genoegen mee nam, dat er een 1 voor de 8 werd geplaatst. Op advies van mr. S.. die inmiddels gearriveerd was, verklaarde de heer Josef Engers uit Bus- sum zich bereid, om een crediethypotheek van f. 10.000 te verstrekken. De heer S. wist het meisje te bewegen, hem een volmacht te verstrekken, waar door hij het geld voor haar in ontvangst kon nemen. Na een maand had zij echter nog niets ontvangen en aangezien de gros sier, die mej. W. failliet heeft laten ver klaren, op betaling aandrong, toog zij naar Amsterdam, en moest tot haar te leurstelling vernemen dat S. vertrokken was. De burgemeester van Llmmen nam hier op met den rijksveldwachter de zaak in onderzoek. Het bleek hun. dat de advo caat in deze zaak een onbetrouwbare rol heeft gespeeld. Toen kwam vast te staan, dat het delict te Amsterdam had plaats gehad, hebben zij de zaak overgegeven aan den officier van justitie te Alkmaar, met het gevolg, dat thans mr. S. gearresteerd is en de heer S. eveneens. Meer arrestaties zijn te wachten, doch de justitie wenschte hierop niet vooruit te loopen. DOODELIJK MOTOR-ONGELUK. Op den Rotterdamscheweg nabij Delft is Zaterdagmiddag omstreeks twee uur een verkeersongeluk gebeurd, dat aan den 29-jarigen motorrijder J. D. Harsfeld, wo nende Tuinderstraat te Rotterdam, het leven heeft gekost. Deze wilde op dien weg een kalm voor hem rijdende personenauto voorbijrijden, doch bemerkte te laat, dat op hetzelfde oogenblik, dat hij wilde passeeren een auto van de tegenovergestelde zijde na derde. Een botsing ontstond en daarbij kwam Harsfeld met zijn motor onder de auto terecht. Hij werd eenige meters me- degesleurd. Toen de auto gelicht was, werd de man doodelijk verwond opgenomen. Hij had verschillende arm- en beenfrac turen bekomen en was inwendig zwaar gekneusd. Een Haagsche dokter, die pas seerde. verleende de Delftsche politie as sistentie bij het verbinden. Per politie- zlekenauto werd Harsfeld naar het gast huis te Delft vervoerd, waarin hij kort na aankomst is overleden. De man was ge huwd. HEVIGE WORSTELING MET EEN VERVALSCHER. Naar de „Msb." verneemt is de recher che te Amsterdam erin geslaagd een man te arresteeren, die zich aan twee ernstige delicten zou hebben schuldig gemaakt. Het eerste feit betreft het volgende: Op 2 September werd op het Valerluspleln een man overreden, een ongeval dat den dood als onmiddellijk gevolg had. De bestuurder van de auto was toen schielijk doorgere den, maar in sommiger geheugen was het nummer van den wagen achtergebleven. Men was echter gedwongen lang te zoeken naar den eigenlijken bezitter van de auto, omdat verschillende namen en nummers moesten worden nagegaan. De man bleek in den omtrek van het Leidsche Plein te wonen. Zaterdagmiddag heeft de recherche van het bureau Overtoom hem in zijn woning opgezocht. De verdachte gaf zich allerminst ge willig aan de dienaren der gerechtigheid over. De woning werd het tooneel van een hevige worsteling, die zelfs tengevolge had, dat menig stuk huisraad 't af moest leggen. Tenslotte gelukte het den beiden rechercheurs den man te overweldigen. Geboeid is hij naar het bureau Leidsche Plein en vandaar naar het bureau Over toom overgebracht. Hier bleek, dat de man zich ook aan een belangrijke vervalsching had schuldig ge maakt. In het begin van de week al kreeg een drukker in West opdracht, om een aantal in- en uitvoerbiljetten voor auto's na te drukken. De politie was hier echter achtergekomen, ze ging er daarom toe over de drukkerij scherp in de gaten te houden. Toen er iemand uitkwam, die de gedrukte stukken was komen halen, schoot men naderbij, om den man te arresteeren. Deze bleek evenwel niet de opdrachtgever te zijn. De politie meent echter met den thans gearresteerden automobilist ook den aanlegger van de falsificaties gevat te hebben. o VLOT GESLEEPT. De bij Terheyde gestrande motorlogger „SCH. 189" is Zaterdagmiddag bij hoog water door de sleepboot „Vlaardingen" van L. Smit en Co's Sleepdienst te Maas- Sluis vlot gesleept. VLIEGONGELUK TE AERDENHOÜT. De piloot slechts licht gekwetst. Zaterdagmiddag en gisteren hebben te Aerdenhout, gemeente Bloemendaal, eeni ge Beiersche piloten vllegdemonstraties gegeven, waarbij vele gewaagde staaltjes van vliegkunst en ook parachutesprongen werden vertoond. Toen gistermiddag de demonstraties bijna waren afgeloopen, gebeurde er een ongeluk. De vlieger Erwin Aishele zou nog eenige toeren vertoonen. Zijn toestel was juist los van den grond, toen de vlieger een omheining van prikkeldraad wilde ontwijken. Hij maakte een zwenking, doch hierbij raakte de rechtervleugel een boom en brak af. Het vliegtuig stortte neer. waarbij de motor ongeveer 10 M. verder in den grond sloeg. Voordat hulp aanwezig was zag men den vlieger uit de overblijf selen van zijn toestel stappen. Het bleek, dat hij slechts eenige onbeteekende schram men in 't gezicht gekregen had. Het onge luk veroorzaakte groote opschudding bij de duizenden toeschouwers. o DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. Brieven van vroegeren verdachte aan minister en gerechtshof. Naar wij vernemen heeft C. Sweeris. eertijds verdachte in de bekende Culem- borgsche moordzaak, brieven gericht tot den minister van Justitie en het gerechts hof te Arnhem. Den minister deelde hij mede, dat hij in Januari 1930 een klacht heeft ingediend bij het gerechtshof te Arnhem, aangezien op zijn eerste klacht, ingediend bij de rechtbank te Tiel. om tot strafrechtelijke vervolging over te gaan tegen de Gebrs. C. en tegen O., terzake van moord en geweldpleging, gepaard gaande met diefstal, afwijzend was be schikt. Hij verzoekt thans den minister van Justitie te Tiel of Arnhem opdracht te geven tot deze vervolgingen over te gaan. Aan het Gerechtshof te Arnhem heeft hij in ongeveer gelijken geest geschreven, tevens wijzende op de uitlatingen van den procureur-generaal tegen den verslaggever van een dagblad: „Als de schrijver van den anonymen brief (doelende op een anonymen brief van 24 December 1923) bekend Is, wordt de sluier van de Culem- borgsche moordzaak opgelicht." Voorts wijst Sweeris er op, dat volgens dr. Hessellng, schriftkundige te Arnhem, W. C. de schrijver van dien brief ls. Het doet Cweeris vreemd aan. dat de procu reur-generaal nu al l'/i jaar weet. wie de schrijver is en niets in die richting doet. (Vad.) BRANDEN. Te Almelo is de boerenwoning van J. G Telgenkamp op het Sluitersveld door brand vernield. Alles was verzekerd: oor zaak van den brand onbekend. Te Oude-Pekela is 's nachts om 3 uur brand uitgebroken in een perceel, bewoond door drie gezinnen, toebehoorende aan den heer F. Wolters Twee perceelen brandden af, het derde werd door de brandweer behouden. De bewoners konden zich bijtijds redden. Verzekering dekt de schade. a Te Klein-Ulsda (prov. Groningen) is afgebrand de groote boerderij van den heer T. ten Have. De ln de schuren ge borgen oogst verbrandde mee. Alles was verzekerd. m e Gistermorgen om zes uur brak door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit in de boerderij van Klaas Lantlng in Kostvlieg bij Gieten (Dr.) De geheele Inboedel benevens boe rengereedschap, de voorraad hooi en rogge gingen verloren. Een 60-tal konijnen kwam in de vlammen om. terwijl de 40 varkens konden worden gered. De schade, welke geschat wordt op f 20.000. wordt door ver zekering gedekt. o lANGEHOUDEN. Te Heerenveen is Zaterdagmiddag ge vankelijk binnengebracht een ongeveer 35- jarige Hagenaar, die de laatste drie dager, in het dorp Nieuwebrug vertoefde en aan een twintigtal arbeiders aldaar werk be loofde. Hij was in pension bij den brieven gaarder. Zaterdagmorgen vertrok hij stilletjes en toen bemerkte de postman, dat hij geld uit zijn kas miste. Direct zette de brievengaarder den man na en leverde hem aan de politie over. Na ver hoor is hij in hechtenis gesteld. Het blijkt, dat de man als verdacht van ver schillende andere strafbare feiten gesig naleerd stond. o STOOMTRAMLOCOMOTIEF GEDERAILLEERD. Zaterdagavond omstreeks zes uur is te Nieuwe Pekela, even voorbij sluis I. de locomotief van de stoomtram, komende uit de richting Winschoten, gederailleerd, doordat twee koeien plotseling de rails oplieppen. De beesten werden vermorzeld. De locomotief reed van de spoorbaan af en bleef aan de koppelingen boven de sluis hangen. De machinist Monnema en de conducteur Roemeling konden zich door tijdig van de machine te springen in vei ligheid stellen. In de tram bevonden zich slechts twee passagiers, die geen letsel bekwamen. Mevrouw: „En heb je nog geklaagd tegen den melkboer, dat de melk zuur gewor den was?!" Meisje: „O, de eerste paar dagen nog niet, mevrouw. Hij heeft beloofd dat le me mee zou nemen naar de blejeskoop". (Passing Show) 69. Tuimeltje en kikker Karei krêgen werkelijk mede lijden met den armen kruidenier en hielpen hem op de been, maar toen konden ze zelf geen stap meer verzetten. Vanaf hun muts tot hun teenen liep de stroop in straaltjes van hun lijf en kreeg zelfs de kruidenier medelijden met hen. En de kok vergat een oogenblik zijn eigen leed en wilde kikker Karei naar buiten helpen. 70. Maar hoe verschrokken ze. Daar kwam de koning zelf aanrennen. In zijn paleisVvaren de menschen komen klagen over Tuimeltje en kikker Karei en toen was de koning zoo woedend, dat hij zelf zoo gauw mogelijk het tooneel wilde zien. Daar kwam hij aan, in zijn fluweelen jas. Zijn staf hield hij in zijn hand en hij scheen erg kwaad te zijn. BUITENLANDSCH GEMENGD. KINGSFORD SMITH. Kmgsford Smith zal niet terstond vap Engeland naar Australië terug vliegen, daar de geneesheeren hem het vliegen voor op z'n minst 3 tot 4 maanden hebben verboden. Hij verklaarde in Maart van het volgend jaar een nieuwe poging te zullen doen om het EngelandAustralië-record te verbe teren. o ZIJN VROUW DE TONG AFGESNEDEN. Naar de „Politika" uit Srebrnica (Zuid- Slavië) meldt, heeft de landbouwer Milo- schewltsch aldaar zijn vrouw de tong af gesneden. Hij had twist met haar gekre gen en haar verboden hem tegen te spre ken. Daar zij niet gehoorzaamde, bond hij haarj op het erf aan een boom vast. greep met een tang haar tong en sneed dien af. SPIONNAGE TE BOEDAPEST. De Boedapester bladen melden, dat de Hongaarsche recherche een uitgebreide spionnage-organisatie op het spoor is ge komen. Drie personen zijn reeds gearres teerd en nieuwe arrestaties zijn nog te wachten. Onder de gearresteerden bevindt zich een oud-lultenant, genaamd Johann Kol- lar, die als vertaler werkzaam is bij een buitenlandsche diplomatieke vertegen woordiging. Een zekere Sigmund Kirschner. die reeds vroeger in verband met een spionnage- affaire was gearresteerd, werd thans op nieuw in hechtenis genomen, doch moest wegens gebrek aan bewijs weer worden vrijgelaten. De derde gearresteerde is verwant met een buitenlandsch vertegenwoordiger bij een consulaat te Boedapest. Zijn naam is Luca Knezewics: hij zou in het bijzonder belast zijn met militaire spionnage. Opvallend is intusschen, dat in deze be richten niet wordt medegedeeld, om welke buitenlandsche vertegenwoordiging en om welk consulaat het hier gaat. DE SPOORWEG AANSLAG IN HONGARIJE De voornaamste dader gearresteerd? In het onderzoek naar de daders van den aanslag bij Bia Torbagy is een verras sende wending gekomen. De nasporingen van de Weensche en Boedapester politie heeft er toe geleid een der voornaamste daders in arrest te stellen. Het betreft een 39-jarig koopman, ge boren te Csantaver. maar permanent ver blijf houdende te Weenen. genaamd Syl vester Matusker, die zich in den ongeluks nacht onder de overblijfselen van den D- trein bevond en die verklaarde een der passagiers te zijn geweest. Hij meldde zich aan bij het reddingsbureau, waar men zijn naam noteerde en vaststelde, dat hij slechts een paar schrammen in gelaat en nek had bekomen. Men liet hem naar Weenen vertrekken, doch hield hem in het oog en deelde de Weensche politie mede, dat men hem verdacht. Hij woonde daarna in Weenen, waar hij door Hongaarsche en Oostenrijksche ge heime politie-agenten werd nagegaan. Men stelde vast, dat hij zeer uitgebreide betrekkingen onderhield met de Weensche communistische kringen. In Juli had hij ecrasiet en lont gekocht en was heen en weer gereisd. Te Boedapest had hij ver scheidene woningen, waar hij overal onder valschen naam leefde. Ook na de ramp zou hij in Boedapest en zelfs in Bia Tor bagy zijn geweest. Hij beweert, dat hij het ecrasiet gekocht had voor he.t in de lucht blazen van een schoorsteen, kon echter geen antwoord geven op de vraag, waar die schoorsteen, resp. het ecrasiet waren. Verdere bijzonderheden moeten nog te Weenen blijken, waar Matusker op het oogenblik in verhoor is, waarbij hij zich steeds meer in tegenspraken verwikkelt. EEN JAPON ALS SAFE. Gemeld wordt over een zwaren last, die een 93-jarige vrouw te New-York uit die stad althans is het telegram gedateerd meer dan dertig jaar lang heeft getbrst. Zij droeg alles echter in stilte en niemand zou er achter gekomen zijn, ware het niet, dat de oude vrouw dezer dagen ietwat bukken moest, om Iets op te rapen. Tot groote verbazing van haar ver pleegster rolden bij die manoeuvre 500.000 (vijfhonderd duizend) dollar aan bank papier en goudstukken uit haar japon. In haar kamer had men al in het begin van de week geld gevonden n.l. nog 40.000 dollar aan bankpapier, 50.000 aan obliga ties en een aantal diamanten en andere juweelen, die daar zorgvuldig verborgen waren. Hiervan had zij 71.000 dollar in Maart J.l. geërfd. De oude vrouw zeide tot haar verbaasde gedienstige, dat zij het geld al meer dan dertig Jaar bij zich droeg. Men vermoedt, dat het restant van haar fortuin, of ongeveer 34.000 dollar, bij een bank ls gedeponeerd. GROOTE BRAND TE ESSEN. Zaterdag werd brand ontdekt in het groote modemagazijn der firma Franktln. Toen de brandweer aanrukte, stonden het parterregedeelte en de eerste verdie ping reeds in lichte laaie. De hitte was zoo groot, dat ook de ven sters van het tegenover gelegen gebouw der „Essener Volkszeitung" sprongen. Wegens de buitengewone rookontwikke ling moest de brandweer zich bij het blus- schingswerk van gasmaskers bedienen. De aangerichte schade wordt op 180.000 a 200.000 mark geraamd. VOOR KLEINE TUINEN. Bol- en knolgewassen in den tuin. Nu het weer herfst is en de vallende bladeren er ons aan herinneren dat het straks winter wordt gaan we de ln het vroege voorjaar bloelende bol- en knol gewassen weer uitplanten. Wel eigen aardig. dat, nu boomen, struiken en kruidachtige planten voor het groote meerendeel de wlnterrust tegemoet gaan, deze juist een periode van actief leven beginnen. Nadat in den voorzomer hun bladeren waren afgestorven hebben zij hun rusttijd gehad om nu met vernieuwde energie het leven te beginnen. We plan ten nu Tulpen, Hyacinthen, Narcissen, Crocus, Sneeuwklokjes, Blauwe druif jes Hyacinthus botrloides, sneeuw- roem Chionodoxa, Scilla sibirlca en vele andere. Voor perkbeplanting zijn Hyacinthen en vroege enkele en dubbele Tulpen het meest geschikt. Eerstgenoemde zijn niet winterhard en moeten gedekt worden met een laag droge turfmolm of ander koude werend materiaal. We planten ze op een afstand van 12 tot 15 c.M. bij een diepte van 8 c.M. Tusschen de Tul pen planten we zoo mogelijk laagblij- vendc, vroegbloeiende vaste planten, als: Arabis, alpina, witbloeiend, Aubrietia. waarvan we lila, paars en rose bloeiende variëteiten bezitten. Phlox subulata, bloeit rose. Cerastium, met zilvergrijs blad en witte bloempjes, Primula veris, vooral de geel bloeiende, P. Yuliae en de hybriden daarvan met purperkleurige bloemen, Alyssum saxatile met oranje kleurige bloemen, en meer andere. Door een juiste kleur Tulpen bij het boven genoemde materiaal te kiezen kan men mooie kleurcombinaties verkrijgen. Ver der kan men vergeetmenietjes Myo- sotls, en Violen als ondergrond van Tul pen zeer goed gebruiken. Verreweg de meeste' bol- en knolgewassen zijn mooier indien ze op losse, natuurlijke wijze wor den aangeplant. Groepen Darwintulpen voor en tusschen laagblijvende hout gewassen, op ongedwongen wijze hieruit a. h. w. naar voren springend, zijn al zeer mooi. Men bereikt dan bovendien met weinig bollen een mooi effect. Het zelfde geldt voor narcissen. Van deze laatste maken we de groepjes niet te groot daar de bladeren anders na den bloei wat hinderlijk zijn. Crocus en Sneeuwklokjes plaatsen we gewoonlijk geheel in het gras. Strooi de knolletjes van Crocus uit over het gras en plant ze waar ze neer komen, dan verkrijgt men zeker een los geheel. Maak nooit figuren en randjes, dat is erg leelijk. Blauwe druifjes, Sneeuwroem, en Scilla planten we ln losse groepen van 50 tot 200 bijeen ln boordbedden of lang laag blijvende houtgewassen. INVOER VAN DEENSCH VLEESCH. Maatregelen gevraagd. Het Tweede Kamerlid, de heer Braat, heeft den minister van Binnenl. Zaken en Landbouw de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend: dat er hier te lande wekelijks ongeveer duizend stuks geslachte vette koeien of ossen uit Dene marken ingevoerd worden? Voorts, dat daar te lande die uitvoer gesteund wordt met regeeringsgeld; dat dientengevolge de prijzen van vette koeien, ossen, schapen en varkens hier te lande in enkele maan den tijds met 40 tot 60 pet. gedaald zijn; dat bij deskundigen de verwachting be staat. dat bedoelde vee-invoer nog zeer lang kan en zal duren, omdat in Dene marken groote overvloed bestaat van vet gemest vee en de regeeringssteun daar de boeren aanmoedigt? En dat die invoer hier de veeboeren tot wanhoop drijft door de enorme verliezen, welke z(j hierdoor lijden? Is de minister niet van meening, dat, om een geheele ruïneering van de vee boeren hier te lande te voorkomen, ter zake van bovenbedoelden vee-invoer zeer spoedig en krachtig ingegrepen dient te worden? Zoo ja, is de minister dan bereid mee te deelen welke maatregelen en wanneer die maatregelen genomen zullen worden? RECLAME. en overspannen, onrustig en slapeloos, men gebniike hiertegen de zenuwstillende en zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisjes 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten 5565 In de week van 510 October zijn in Nederland uitgesproken 81 faillissementen VOOR DINSDAG 13 OCTOBER. Hilversum, 298 M. Ultsl. AVRO.-Uitzen- ding 8.00—10.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Gramofoon- platen 10.30—11.00: Mevr. L. M. Piersonf De Italiaansche vrouw in haar huis 11.0011.45: Solist Mconcert. Eugène Char- mon (zang) en L. de Groot (piano) 11.45: Gramofoonpl. 12.00—2.00: Concert door kwartet o. 1. v. A. Nooteboom 2.00: pauze 2.30: Gramofoonpl. 3.00: Knip- les door Mevr. I. de Leeuwvan Rees 4.00: Tweede Hollandsche middag. John Helden (viool) en Egbert Veen (piano) 4.30: Radio-Kinderkoorzang o. 1. v. J. Ha mel 5.007.00: Concert door de Staf- muziek van het 5e R. I. te Amersfoort o. 1. v. J. R. v. d. Glas 7.00: Gramofoon- piaten 7.30: Praatje door Fred Fry over de a.s. Engelsche taallessen 7.40: Ver volg Gramofoonpl. 8.00: Opera „De Ijzervreter", muzikale-burleske in 1 bedrijf van L. Roberts. Muziek van J. Offenbach. Muzik. leiding N. Treep 9.00: Gramo- foonplaten 9.3011.00: Concert door het Omroeporkest o. 1. v. N. Treep 11.00 12.00: Aansluiting met de „House of Lords" te den Haag. Concert door het „Ismonde Ensemble". Huizen, 1875 M. Uitsl. KRO.-uitzending 8.00—9.15 en 10.00—11.30: Gramofoonpl. 11.30: Godsd. halfuurtje door Pastoor Perquin 12.00: Politieber. 12.151.45: Concert. KRO.-trlo, o. 1. v. P. Lustenhou- wer 1.452.00: Gramofoonpl. 2.00: Vrouwenuurtje 3.00: Gramofoonpl. 3.30: Pauze 4.00—5.00: Gramof<|>npl. 5.00—6.20: Concert KRO.-kunstensemble o. l.v. P. Lustenhouwer 6.20: Cursus Be- drijfscontrole door P. v. Zwieten 6.45— 7.10: Engelsche les door K. J. v. d. Sloot 7.10: Pastoor F. C. Beukering: „Kerk gang" 7.30: Politieber. 7.45: Ver- bondskwartiertje 8.0011.00: Uit de Gemeent. Markthal te Amersfoort: Concert KRO.-orkest o. 1. v. J. Gerritsen. Jo Immink (Mezzo-sopraan) en Fr. Boshart (vleugel) 11.00—11.30: Uit Bussum: Een half uurtje H. O. B A. (Helpt onze Bussumsche armen) 11.30—12.00: Gramofoonpl. c.a. 9.30: Vaz Dias. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 10.50: Tijdsein, berichten 11.05: Huishoud, praatje 11.20: Voor Huisvrou wen 12.20: Orgelconcert door Edward O'Henry 1.20: Licht orkestconcert 2.10: Berichten 2.25: Uitzending voor scholen 4.50: Concert door orkest 5.35 Kindcruur 6.20: Berichten 6.50: Piano-recital 7.10: Fransche causerie 7.40: Orkestconcert 8.50: Lezing 9.20 9.35: Berichten 9.40: „PeepBo hernia" radi%revue van C. Seyler 10.40: Zang 10.5512.20: Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.257.20; 9.35 10.20; 10.2010.35 en 11.30: Gramofoonpl. 12.251.50: Orkestconcert 4.20—5.20: Orkestconcert 7.20: Orkestconcert 8.20: Muzikaal Literaire uitzending „zau- berische Stunde". Brussel, 508 en 338 M. 508 M„ 5.20: Orkestconcert 6.50: Gramofoonpl. 3.20: Orkestconcert 9.35: Orkest door het Omroeporkest 338 M.: 5.20: Orkest- concert 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Orkestconcert 10.20: Laatste berichten. Parijs „Radio-Paris'', 1725 M. 3.05: 12.50; 1.25; 6.20 en 7.50: Gramofoonpl. 8.20: „La Bohème" van Puccini. In de pauze berichten en tijdsein. Kalundborg, 1152 M. 11.20—12.20: Orkestconcert 2.204.20: Orkest en So- llstenconcert 7.209.35: „Gurre" drama in 5 acten van H. Drachman 9.5011.20 Mandolineconcert 11.20—11.50: Dans muziek. Zeesen, 1035 M. 5.055.50: Berichten c.a. 6.00—6.50: Gramofoonpl. 9.55 en 11.20: Berichten 11.20: Gramofoonpl. 12.15—1.20: Berichten 1.20—2.20: Gra- mofoonplaten 2.203.50: Lezingen 3.504.50: Orkestconcert 4.506 50: Le zingen, lessen enz. 6.50: Concert door orgel en obligaat-Instrumenten 7.35: Drlegesprek 8.30: „Mann in de Tunn", Plat-Duitsch hoorspel 9.35: Berichten en hierna Operetteconcert 10.50: „die Nacht der Prominenten", vroolijke avond ten bate der werklooze tooneel- en andere artlsten. 2—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10