duitschland. engeland. china. TELEGRAMMEN. bulgarije. LAATSTE BERICHTEN. 3INNENLAND. pof.menie. uit ned. oost-1nd1e. BURG. STAND VAN LEIDEN V1SSCHER1J-BER1CHTEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEEKBERICHT. Barometerstand. Gistèrmiddag 3 uur: 765. Hedenmiddag 2 uur: 767. TELEGRAFISCH WEERBERICHT v. h. Kon. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt Hoogste stand 772.1 te Clermout. Laagste stand 732.6 te Reikjavlk. Verwachting tot den avond van II Oct. Zwakke tot matige, noord-westelijke tot suid-westelüken wind, des ochtends ne velig. Overdag half tot zwaarbewolkt, wei nig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. Buitenlandse!) Weerbericht. (Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt). Tengevolge van de stijging van den barometer in Engeland, bleef de gisteren verwachte depressie-invloed achterwege. Thans is ten Westen van ons, een rug van hoogen luchtdruk gelegen. Boven Frankrijk en Duitschland bleef het mooie herfst weer aanhouden. Over IJsland en Scan dinavië is nog steeds een uitgebreid de pressiesysteem gelegen. Het is te verwachten dat de rug van hoogen luchtdruk zich ook over ons land zal uitbreiden. Waarschijnlijk zal de nacht koud zijn en in de temperatuur overdag weinig verandering komen. Ook voor de eerst volgende dagen is nog geen sterke afkoe ling te verwachten. LUCHTTEMPERATUUR 9 uur voorm.: 13 gr. C. (56 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 15 gr. C. (59 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zondag. Voorm. te 2 u. 1 min.; nam. te 2 u. 24 min. Voor Maandag. Voorm. te 2 u. 42 min.; nam. te 3 u. 1 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 5.50 nam. tot 5.45 voorm. Zondag: 5.48 nam. tot 5.47 voorm. acht werd, zooals trouwens andere partij leiders bij gelegenheid door den Rijkspre sident ontvangen plegen te worden. Men kan aannemen, dat het onderhoud in de eerste plaats het congres van morgen te Harzburg zal gelden. De Rijkspresident zal Hitier bijzonder op den grooten ernst van den toestand wijzen, waarin Duitsch land zich op het oogenblik bevindt, het geen niet gedoogen zou. dat van Harzburg een verdere verontrusting uitgaat. Het kabinet Brüning gereed. Hitier naar Hindenburg? Het nieuwe kabinet Brüning is gereed gekomen en heeit reeds de goedkeuring van president Hindenburg verkregen. De samenstelling is aldus: Financiën en vlce-kanselier: Dr. Dietrich Rijksweer tn Binnenlandsche Zaken (ad interim): ur. H. C. Groener. Arbeid: dr. H. C. Stegerwald. Posterijen: Dr. Schaetzel. Voedingswezen en landbouw: dr. H. C. Schlele. Economische Zaken: prof. dr. Warmbold. Verkeerswezen: Treviranus. Justitie: dr. Joel. Rijkskanselier dr. Bruening zal de por tefeuille van Buitenlandsche Zaken be- zetten Dr. Scnatzl, die tot de Beiersche volkspartij behoorende minister van posterijen, heqft zich zijn beslissing over het aanblijven als minister tot heden voorbehouden. De Beiersche minister-president Held is in verband met deze vraag gisteravond te Berlijn gekomen. Minister Treviranus, die tot nog toe rijkscommissaris voor de hulp aan het Oosten was, zal deze functie, nu hij weer een departement heeft, neerleggen. Wie daarvoor zal worden aangewezen, staat nog niet vast. De post van Rijkskolonisatiecommissans is nog niet bezet. Er zijn dus twee nieuwe ministers. De Rijksminister van Economische aange legenheden prof. dr. Phil, dr. Hermann Warmbold werd in het jaar 1867 te Klein- Helnstedt (district Hiidesheim) geboren. Hij studeerde landbouwwetenschappen en economie, werd in 1911 landbouwkundig organisator in Estland en in 1913 leider der afdeeling advies in economische zaken te Berlijn. In het jaar 1917 werd hij pro fessor aan de Landbouwhoogeschool te Hohenheim en in 1919 Ministerialdirector bij het ministerie van landbouw te Berlijn. Hij behoorde in 1921 tot het ministerie Stegerwald als minister van landbouw. Na zijn aftreden werd hij in 1922 directeur van de Badische Anllin- en Sodafabriek te Ludwigshafen. De nieuwe Rijksminister van Justitie dr. jur. Curt Walter Joël werd in het jaar 1865 te Greifenberg (Silezië) geboren. Hij studeerde te Jena en werd in het jaar 1899 ambtenaar bii het O. M. te Hannover en later te Berlijn. In 1906 werd hij rijks advocaat te Leipzig, in het jaar 1908 kwam dr. Joël aan het Rijksministerie van Justi tie. waar hij In het jaar 1917 directeur werd en plaatsvervangend gevolmachtigde van den Bondsraad. In het jaar 1920 werd Joël onderstaatssecretaris en later staat secretaris In het Riiksminlsterie van .Tust®- tie Sinds het aftreden van prof. dr. Bredt is dr. Joël leider van het ministerie. Opzien is gewekt door het bericht, dat Hitler hedenmorgen een bezoek zou brengen aan president Hindenburg. En te meer opzien, waar dit blijkbaar in het ge heim zou plaats hebben, want nu door een indiscretie dit wereldkundig is geworden, schijnt het doorgaan nog niet geheel zeker. Er moet aan herinnerd worden, dat reeds drie weken geleden geruchten over een dergelijk bezoek in omloop waren, en dat een onderhoud tusschen den Rijks president en de leiders der nationaal socialistische arbeiderspartij mogelijk ge Verkiezingsmanifesten Lloyd George in oppositie. Wederom zijn eenige verkiezingsmani festen verschenen. In de eerste plaats van Labour. In dit, door Henderson en Graham, oud-ministers van Buitenland sche Zaken en Handel, onderteekende ma nifest verklaart de Labour Partij, dat de natie thans een beslissende gelegenheid heeft, de grondslagen van haar bestaan te herstellen. Verder wordt verklaard, dat het kapitalistische systeem er niet in geslaagd is, aan de millioenen werkloozen arbeid te verschaffen en dat de Labour-regee- ring opgeofferd is aan de bankiers. De politiek der regeering, aldus het manifest, is op een rampzalig échec uit- geloopen. Thans verlangt zij een mandaat voor de onmogelijke taak om het kapita lisme te reconstrueeren. Het manifest geeft uiting aan de hoop, dat het land zich niet door de „arrogante en oneerlijke" eischen der regeering van de wijs zal laten bren gen. N Verder wordt een opsomming gegeven van het bekende program (o.a. tegen ta rieven.) Voorts verscheen het Labour manifest Het is onderteekend door de ministers Sir Herbert Samuel en Lord Reading, en de liberale whips Sir Archibald Sinclair en Sir Robert Mulr en eindelijk door den voorzitter der parlementaire fractie Sir Donald Maclean. Het zijn dus de liberale kopstukken, behalve Lloyd George zelf en Runciman. Het manifest begint met de vaststelling, dat de liberale partij eigenlijk liever geen nieuwe verkiezingen gezien had in de huidige omstandigheden, maar aangezien de liberale ministers den premier beloofd hebben dat ze hem in zijn nationale re geering zouden steunen, willen ze zich bij de zienswijze van den premier neerleggen, die verklaard heeft met het oude Lager huis niet langer te kunnen regeeren. De liberalen willen een stevige en sterke regeering, waarin hun stem echter zal ge hoord worden, om in de eerste plaats het pond sterling te stablltseeren. want zon der dat is geen economisch herstel moge lijk. Inflatie beteekent ellende en armoede en gedeeltelijke Inflatie in elk geval een groote verlaging van het levenspeil. Dii moet dus tot eiken prijs vermeden worden In de buitenlandsche politiek staat men an den vooravond van gewichtige beslis singen. Er moet een oplossing gevonden worden voor het knellende vraagstuk der oorlogsschulden en herstelbetalingen, er moet overleg gepleegd worden met andere landen tot herstel van het internationaal vertrouwen in den handel en het crediet- systeem en ten slotte moeten de tarief- muren, die een zoo belangrijke oorzaak vormen van de werkeloosheid allerwege, met vereende krachten een flink stuk omlaag. In het binnenland moeten landbouw en industrie ontwikkeld worden door beper king van invoer van levensmiddelen en verhooging van de industrieele capaciteit. De liberale partij aanvaardt het beginsel van MacDonald, dat in deze tijden van nood ook andere dan de genoemde maat regelen tijdelijk noodig kunnen zijn of nuttig effect afwerpen, maar welke nood maatregelen de nationale regeering ook zal voorstellen, de liberale partij wil nu reeds vaststellen, dat het beginsel van vrijhandel het beginsel van de normale economische politiek moet blijven in de toekomst. Lloyd George, die herstellende is van zijn operatie, doch nog niet in staat om actief deel te nemen aan de verkiezings campagne heeft een verkiezingsmanifest gepubliceerd, waarin hij in de scherpste bewoordingen de conservatieven laakt, omdat zij oigemeene verkiezingen hebben opgelegd, die. zegt hij de meest noodeioos rnti-patriotische zijn, waarin het land ooit gestort is. Lloyd George zegt, dat nog geen enkel bewijs geleverd js, waarom de vrijhandel moet worden opgegeven, die het land zoo vele weldaden bewezen heeft. Lloyd George zal dus opkomen voor vrij-j handel en. indien hij het persoonlijk kon, zou hij eiken vrijhnndelscandidaat steu nen. zonder onderscheid van partij. Lloyd George zegt nog, dat hij zich ge-i lukkig zal achten in het toekomstige par-| lement elke regeering of partij te helpen, die trouw zal trachten het land door da tegenwoordige moeilijkheden heen helpen, maar hij weigert bijstand te ver- ieenen voor wat hij beschouwt als een ma noeuvre der conservatieven bestemd ore de buitengewone omstandigheden van het land te exploiteeren om conservatieve oogmerken te dienen. Onlangs had hU verklaard, dat hij zijn hoofdkwartier zou sluiten en de sleutel van de brandkast met de verkiezing.--- fondsen mee zou nemen. Thans heeft Lloyd George, als eigenaar van het ge bouw. waarin het liberale hoofdkwartier gevestigd is. deze organisatie laten aanzeg gen, dat zij het gebouw verlaten moet. ring zou van meening zijn dat Roemenië door zijn vergrooting met de nieuwe pro vincies eer zijn zwaartepunt moet zoeken in Midden-Europa en eigenlijk niet meer als Balkanstaat kan worden beschouwd. De oppositioneele pers doet naar aan leiding van deze geruchten een scherpen aanval op de regeering en verklaart dat de belangen van Roemenië met die van de overige Staten zoo zeer verbonden zijn, dat het beslist te Konstantinopel verte genwoordigd moet zijn, ten einde te ver mijden dat daar eventueel tegen Roeme nië gerichte besluiten worden genomen. Opnieuw ingrijpen van Volkenbond en Amerika. Japan heeft gisteren de reeds aange kondigde, in scherpe bewoordingen ge stelde nota aan de Chineesche regeering gezonden, waarin haar wordt verweten den Japanschen elsch tot staking der anti-Japanschen beweging In China niet te hebben vervuld. De nota eindigt met de bedreiging, dat China de verantwoorde lijkheid voor alle gevolgen zal moeten dragen, indien de Chineesche regeering de anti-Japansche beweging langer duldt en geen zorg draagt voor een afdoende be scherming van leven en eigendom der Ja- pansche staatsburgers in China. Enkele kleine incidenten hebben zich inmiddels nog weer voorgedaan, zoodat de situatie inderdaad critiek is te noemen, temeer waar de Japansche militairen iedere kans schijnen te benutten voor ge wapend optreden. De Raad van den Volkenbond is tegen Dinsdag, dus een dag vroeger dan oor spronkelijk was vastgesteld, in een buiten gewone zitting bijeengeroepen ter behan deling van het Japansch-Chlneesch con flict. De voorzitter Lerroux is hiertoe overge gaan op verzoek van de Chineesche regee ring. Lerroux en de secretaris-generaal van den Volkenbond hebben tevens nog eens een dringend beroep op de Japan sche en Chineesche regeeringen gedaan, om alles na te laten, wat den toestand in Mandsjoerije zou kunnen verscherpen. De vergadering zal ook door lord Rea ding, den Engelischen minister van bui tenlandsche zaken, worden bijgewoond. Van Amerikaansche zijde schijnt men een definitieven stap voor te bereiden in deze materie. Stimson heeft alle aandacht gewijd aan het probleem en schijnt een beroep op de wereldopinie te willen doen. Ofschoon men geen bepaalde inlichtin gen heeft, verklaart men, dat het echter zeer onwaarschijnlijk is. dat de regeering een anti-Japansche démarche zal onder nemen, want een dergelijke procedure zou de zending van een scherpe nota aan Japan beteekenen. HET KABINET BRUENING, PARIJS. 10 Oct. (Ned. Tel. Ag.). Het gisteren gevormde kabinet Bruening wordt door de Fransche pers over het algemeen niet ongunstig beoordeeld. Wel wordt het afglijden naar rechts als minder gunstig beschouwd, doch het feit, dat Bruening de leider blijft bewijst, dat de Fransch-Duitsche samenwerking niet zal worden verbroken. LONDEN, 10 Oct. (Ned. Tel. Ag.). Ook de Engelsche pers uit zich niet ongunstig over het nieuwe kabinet Bruening. De Times juicht het ten zeerste toe, dat Bruening de leiding behoudt en ook het ministerie van buitenlandsche zaken op zich heeft genomen. De benoeming van Groener tot minister der Reichswehr en binnenlandsche zaken wijst erop, dat men er wel van overtuigd is dat de minister van binnenlandsche zaken tevens een militaire taak heeft te vervullen. De Macedonische kwestie. De Joegoslavische regeering heelt door bemiddeling van haar gezant te Sofia aan de Bulgaarsche regeering een protestnoto doen toekomen, waarin ten sterkste ge protesteerd wordt tegen de grensincidenten van den laatsten tijd en de bomaanslagen, die vermoedelijk steeds door Macedonische benden bedreven worden. De Bulgaarsche regeering heeft toegezegd, dat de grens- autoritelten een onderzoek naar dc ge beurtenissen zullen instellen. Van Bul gaarsche zijde wordt er echter op gewezen. dat het bewijs niet geleverd is dat de benden uit Bulgarije afkomstig zijn. DE PLANNEN VAN HOOVER EN LAVAL'S BEZOEK. WASHINGTON, 10 Oct. (V. D.) Aan de algemeene onzekerheid omtrent de hou ding van Hoover ten aanzien van de Europeesche schulden aan de Vereenigde Staten is gisteravond een einde gemaakt door een van bevoegde zijde gedane mede- deeling. Het Witte Huis heeft doen weten dat de i Vereenigde Staten niet zullen vasthouden i aan hervatting der Europeesche betalin gen na afloop van het éen-Jarig morato rium, tenzij de schuldenaars-staten in staat zijn hun verplichtingen na te Ko men Voorts verluidt, dat president Hoover momenteel tracht de meening van de meest vooraanstaande senatoren en con gresleden te toetsen ten opzichte van een voorstel tot grondig herziening van de schuldenovereenkomsten met de verschil lende Europeesche landen. In welinge lichte kringen is men van meening, dat zoowel de publieke opinie In Amerika als het Congres accoord zullen gaan met een vermindering der schulden indien een dergelijke maatregel gepaard gaat met gelijktijdige concessies van de Europee sche mogendheden inzake een vlootbewa- peningsvacantie en andere verminderin gen van hun bewapening. NEW York, 10 Oct. (V. D.) Volgens den Parijschen correspondent van de „New York Times" is Laval voornemens aan president Hoover voor te stellen, de schul den met vijftig procent te verlagen en de bewapeningen met vijfentwintig procent te verminderen. PARIJS, 10 Oct. (Ned. Tel. Ag.) Op zijn reis naar Amerika zal Laval door een groot aantal financieele deskundigen en een rechtskundig adviseur van het mi nisterie van buitenlandsche zaken worden vergezeld. Uit het feit, dat Laval wel vertegen woordigers van het ministerie van finan ciën, doch niet van buitenlandsche zaken, oorlog en marine medeneemt, blijkt vol gens sommige bladen, dat Laval niet voor nemens is het te Washington tot een di plomatieke conferentie te laten komen. Aansluiting bij Midden-Europa? In politieke kringen te Boekarest ver luidt, dat Roemenië waarschijnlijk niet aan de a.s. tweede Balkanconferentie te Konstantinopel zal deelnemen. De regee MINDERWAARDIGE MANUFACTUREN. Te Haarlem zijn dezer dagen vele ar beiders bezocht door Amsterdamsche koop lieden, die manufacturen te koop aanbo den. Aangezien in termijnen betaald mocht worden maakten zij goede zaken. Iemand deelde bijvoorbeeld aan „Haarl. Dagblad" mede voor f. 135 gulden te hebben gekocht. Zelfs een betaling van een paar kwartjes per week heette reeds voldoende te zijn. Er moest echter een contract worden ge- teekend. Thans is met de levering begon nen en de ontevredenheid is algemeen: slechte kwaliteit en hooge prijs. Bovendien werd direct een wissel aangeboden tot een vrij hoog bedrag. Door velen is geweigerd te betalen met het gevolg dat er gisteren in een café aan het Stationsplein te Haarlem een conferentie heeft plaats ge had tusschen eenerzijds de kooplieden met hun advocaat en anderzijds meer dan honderd teleurgestelde koopers. Het is daarbij tot heftige scènes gekomen, waar bij de politie tenslotte heeft Ingegrepen! NOG JUIST AANGEHOUDEN. Directeur van gefailleerde vennootschap wilde de grens over. Kort geleden werd door de Haagsche Rechtbank in staat van faillissement ver klaard de N V. Exploitatie Maatschappij „Neptunus", gevestigd aan de Laan van Meerdervoort No. 4 te Den Haag. een be kende woekerzaak, waartegen reeds meer malen klachten bij de politie en justitie werden ingediend, terwijl eenige malen voor het aanknoopen van relaties met deze instelling werd gewaarschuwd. Op grond van het bepaalde in de fail- iissementswet is de directeur van een ge failleerde N.V. verplicht zich ter beschik king van den curator te houden en dezen alle gewenschte inlichtingen te verschaf fen. Zonder toestemming van den curator mag hij zijn plaats van inwoning niet verlaten. De directeur der gefailleerde N.V. „Nep tunus", zekere H., wenschte zich aan deze wetsbepalingen niet te onderwerpen, wes halve door de Haagsche Rechtbank een gijzeiingsbevel tegen hem werd uitgevaar digd. Ook hieraan trachtte H. zich te ont trekken door over de grens te willen vluchten. Lukte hem dit dan zou het gijzeiings bevel zijn kracht hebben verloren, terwijl wanneer mocht blijken dat frauduleuze handelingen waren gepleegd, H. geen vrees behoefde te koesteren uitgeleverd te wor den, aangezien hij vdn Duitsche nationa liteit bleek te zijn. Zoodra dan ook bleek, dat H. zich niet meer in Den Haag be vond werd telefonisch en telegrafisch zijn opsporing en aanhouding verzocht. Dit verzoek had het gevolg dat H. gister middag te Simpelveld, juist toen hij per auto de Duitsche grens wilde passeeren. werd gearresteerd en te Heerlen in bewa ring gesteld. Vandaar is hij op transport gesteld naar Den Haag, waar hij in het Huls van Bewaring is ingesloten. (Avp.) ERNSTIG VLIEGONGEVAL. MEXICO CITY, 10 Oct. (Reuter). Bij den val van een vliegtuig te Toluca zijn vijf personen om het leven gekomen. DE DALENDE ONTVANGSTEN DER NED. SPOORWEGEN. Over Augustus Vit millioen minder ontvangen. De totaal-ontvangsten der Ned. Spoor wegen over de maand Augustus bedragen: 1.15.989.200, terwijl de ontvangsten over Augustus 1930 f. 17.427.301.04 bedroegen, die op haar beurt ruim een millioen min der waren dan die in Augustus 1929. De totale ontvangsten van 1 Januari tot en met 31 Augustus 1931 bedroegen f 111.242.538.29, die over bet overeenkom stig tijdvak in 1930 f. 118.964.629.90. Na- deelig verschil dus ruim zeven en een half millioen. De ontvangsten over Juni hebben be dragen f. 13.814.966.86 tegen f. 14.987.549.88 in Juni 1930; nadeelig verschil f. 1.172.583.01 Terwijl het goederenvervoer bijna ander halve ton meer opbracht dan in 1930. is de opbrengst van het reizigersvervoer en het daarmede gepaard gaande bagage- vervoer door het slechte weer gedaald met te zamen ongeveer anderhalf millioen. Zoo'n sterke daling kwam nog niet voor bij de Ned. Spoorwegen. DOODEHJK MOTORONGELUK. Gisteravond week de handelsreiziger H. J. R., uit Amsterdam, met zijn motor op den weg naar Zwolle voor een naderende vrachtauto uit. Hierdoor kwam R., die te ver uithaalde tusschen de tramrails te recht en slipte. De motor sloeg over den kop en de berijder werd er uit geslingerd R. kwam hierbij met zijn hoofd zoodanig op de steenen terecht, dat hij met een levensgevaarlijke schedelbreuk werd opge nomen en naar het Ziekenhuis te Zwolle werd vervoerd waar hij spoedig daarna is overleden. Den autobestuurder treft geen schuld. Geslaagd voor het eandidaatsexamen in de rechten aan de Vrije Universiteit te Amsterdam de heer W. Rijs te Hoofddorp V. AHN t BUITENZORG. 9 Oct.. (Aneta) Over leden is de heer Victor Ahn, superinten dant van de Pondok Gedeh-landen. oud lid van den Volksraad. Jhr. L. Th. HORA SICCAMAt Het overlijden wordt gemeld, 82 jaren oud, van jhr. L. Th. Hora Siccama, oud lid in den Raad VEfn Ned.-Indië. Hbld. o BEZUINIGING. SEMARANG, 9 Oct. (Aneta). De Se- mar'ang-Cheribontram liet om reden van bezuiniging vele treinen uit de dienstrege ling vervallen en op sommige trajecten het reizigersvervoer staken, terwijl talrijke stopplaatsen werden gesloten. GEBOREN: Cornelia Johanna, d. van C. Hensing en J. E. de Haas Dirk, z. van D. Plug en A. Schaap Paulus, z. van P. Pikaar en J. Kruit Johanna, d van J. van Wezel en J. Smit Juliana Paulina, d. van A. Bouman en F. L, Roetman Cornells, z. van J. Schouten en P. Kluivers. ONDERTROUWD. P. Sjardijn jm. 26 j. en A. W. E. Verver jd. 25 J. OVERLEDEN D. A. Lamboo m. 79 J. P. Luijtjes m. 53 J. W. Chr. Christiaanse-Hanno wed. 74 Jaar. IJMUIDEN, 10 October 1931. VISCHPRIJZEN. Tarbot per kilo f2.100.80, Griet p. kist van 50 kilo f. 45—20, Tongen per kilo f. 2.501.80, Groote Schol per kist van 50 kilo f.37. Middelschol f.36, Zetschol f.36- f.29, Kleine Schol f.23—5, Schar f.14, Roggen per 20 stuks f.21, Vleeten per st. f. 2.802.10, Pieterman en Poontjes per kist van 50 kilo f74.90, Groote Schelv. f.38—35, Middel Schelvisch f. 25—19.50, Kleinmiddel Schelvisch 1.127.50, Kleine Schelvisch f. 7.90—3, Kabeljauw per kist van 125 kilo f. 5446, Gullen per kist van 50 kilo f. 123.90, Lengen per stuk f. 1 f. 0.80, Heilbot per kilo f. 1.60, Wijting per kist van 50 kilo f. 3—2.30, Koolvisch per stuk f. 1.100.30, Makreel per kist van 50 kilo f. 15.50—4.65. Aangevoerd 3500 manden versche ha ring. Prijzen f. 3.451.25 per mand. Aangekomen 11 stoomtrawlers: L1M 92 met f.2291, IJM 60 met f.1142, IJM 125 met f.2168, LJM 271 met f.1716, IJM 39 met f.6265, IJM 86 met f.1730, IJM 131 met f.2556, IJM 57 met f.1819, IJM 115 met f.1902, IJM 32 met f.1614. IJM 97 met f. 2277 en 2 loggers KW 151 met f612 en KW 112 met f. 645 besomming; 6 En gelsche drifters: YH 189 met f.597, YH 228 met f.956, YH 263 met f.780, YH 627 met f.682, LT 1291 met f.601 en LT 1167 met f. 527 voor versche haring; KW 68 met 350 kantjes, KW 2 met 520 kantjes en KW 54 met 422 kantjes pekelharing voor Katwijk. AMSTERDAM, 10 Oct. Matte tendenz Koninklijke gedrukt Industrieelen en Mijnwaarden weinig ver anderd Tabakken en Rubbers stil Scheepvaarten prijshoudend Amerikanen onveranderd. De A'damsche beurs neemt een afwach tende houding aan. De gebeurtenissen op politiek gebied in Duitschland on Engeland dwingen wel tot een dergelijke houding, terwijl het verloop van zaken op finan cieel en economisch terrein in de Ver. Staten ook niet tot het aangaan van transacties animeert. De kooplust van het Nederlandsche publiek was dan ook tot het uiterste beperkt en de verkooporders kenden dan ook slechts tegen licht rea- geerende prijzen worden uitgevoerd. Koninklijke begonnen wat lager, in ver band met de lagere koersen, die New- Ycrk had afgezonden en in het verder verloop liep de noteering nog wat terug. De Amerikaansche soorten verkeerden in reactie. H.V.A.'s golden wat lager. MIjnaandeelen waren maar weinig veranderd, evenals de industrieelen. Eenige vraag was er voor Accoustiek, die tot 10 pet. aantrokken, om later het avance weer gedeeltelijk prijs te geven. Tabakken en Rubbers waren verwaarloosd. De Youngleening was prijshoudend. De obligatiemarkt bleef op peil. LEIDEN, Botermarkt, 10 Oct. Prima fa- brieksboter f. 1.35, prima boerenboter f,1.35 —1.45, goede boerenboter f. 1.20—1.30 per K.G. Handel vlug. Aangevoerd 61-8, 27-16 vaten, wegende 1510 K.G. 6 Turf marlet van 6 tot en met 10 Oct. Lange turf geen aanvoer, f.7—8 per 1000 stuks. Den 25sten October a.s. hopen wij D.V. met onze geliefde ouders JACOB EBES WIJNTJES ELIZABETH BERGMAN hunne 25-jarige Echtvereenl- ging te gedenken. Hunne dankbare kinderen DICK ANTON CORRY NELLY EBE ANNIE GEP SJAAK BETSY ALIE Thuis: 14 Oct. van 7.30-9 uur Sassenheim, 10 October 1931. Molenstraat 2. 5469 3—1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3