HARTEVELT's JENEVER C. G SMIT BUITENLAND. Firma HOLSWILDER SPORT. AGENDA. Heden. Do Burcht. Vergadering Liberale Staats partij. „De Vrijheidsbond". Volksgebouw: Ledenvergadering Volks gebouw. Zaterdag. De Harmonie, Ver. van Zeeuwen „Luctor et Emergo" S uur n.m. Zondag. Concordia: Tooneelwedstrijd L.D.C. Rot- terdamsche Tooneelver. „Onze vrije uren", „De spaak in 't wiel", 8 uur nam. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Oct. a.s. waargenomen door apotheek C. B. Duyster, N.-Rijn 18, tele foon 523. RECLAME. 5443 Steenstraat 49 Telefoon 485 Uw huis voor fijne Vleeschwaren WARME CROQUETTEN EN SALADES. NEDERLAND OP DE KOLONIALE TENTOONSTELLING. Bezwaren tegen den heer Moojen. Uit 'sGravenhage wordt aan de Tele graaf het volgende geschreven: Het is reeds lang bekend, aat men in Inaië en ook in Nederland, verre van te vreden is over de wijze, waarop de Neder- landsch-Indische deelneming aan de In ternationale Koloniale Tentoonstelling te Parijs georganiseerd is. Eenerzij ds wordt nog steeds gewezen op het feit, dat de absoluut onvoldoende be waking de oorzaak was dat het paviljoen in vlammen op kon gaan, anderzijds neemt men het zeer kwalijk, dat aan de voorwaarden in Indië gesteld, o.m. om de kostbaarste voorwerpen in een safe op te bergen, niet voldaan is. Deze verontwaardiging neemt toe nu zoo langzamerhand bekend wordt hoe het mo gelijk was, dat bedoelde voorwaarden en voorschriften, geheel en al veronacht zaamd zijn, ondanks het feit, dat het In disch comtié een vertegenwoordiger had aangewezen om op die voorwaarden toe te zien. Men geeft daarvan de schuld aan den lieer Moojen. die den bedoelden vertegen woordiger alle medewerking zou hebben onthouden. Het Indisch comité toch had als ge machtigde bij acte aangewezen den heer Moens, hoofdingenieur in de Vorstenlan den. eerelid van het Kon. Bat. Genootsch. en een kenner bij uitnemendheid op het gebied van Indische kunstvoorwerpen. Ir. Moens, die toch op het punt stond met verlof te vertrekken, verklaarde zich be reid die opdracht geheel belangeloos te vervullen. Natuurlijk werden zijn onkosten hem vergoed. Toen de heer Moens met de bezending te Parijs kwam. meende de heer Moojen echter, dat de collectie te laat kwam, hoe wel er naar het gevoelen van den heer Moens nog voldoende tijd was om haar op te stellen, mits men maar dadelijk aan pakte. De heer Moojen gaf er echter de voor keur aan zijn eigen collectie, die hij reeds uit Antwerpen had laten komen, te plaat sen en men maakte, wellicht als gevolg daarvan, met het uitpakken van het niet onmiddellijk benoodigde deel der Indische collectie geen haast. Zoo weinig haast zelfs, dat een deel dier inzending in de kisten verbrand is. Het is duidelijk, dat ten aanzien van deze voorwerpen de voorwaarden niet zijn nagekomen. Hetzelfde geldt voor de gou den en zilveren voorwerpen, die in strijd met het voorschrift na het bezoek der Koningin buiten de safe gehouden waren I om de moeite te besparen hen den volgen- den dag als de Koningin terugkwam, weer I op te zoeken. Het toezicht op het naleven dier voor- I waarden was het werk van ir. Moens, doch deze ondervond daarbij, naar men ons van bevoegde zijde meldt, niet de minste mede werking. Als voorbeeld daarvan wijst men op de omstandigheid, dat de heer Moens, hoewel officieel Indisch gedelegeerde, iederen dag evenals het gewone publiek, een kaartje moest nemen. Kon hij dus op die wijze al bij de schatten komen, waarvoor hij moest zorgen, daar werd hij volkomen genegeerd en op den achtergrond gehouden en aan niemand voorgesteld. Hoewel hij actief deelnam aan de werkzaamheden, kende het Ned. Comité te Parijs hem niet; eerst na den brand werd notitie genomen van zijn volmacht uit Indië en hoorde mr. Fock van hem, die daarop verklaarde den heer Moens te willen leeren kennen. De volgende gebeurtenis kan de verhou ding van de heeren Moens en Moojen il- lustreeren. De heer Moens had al verschil lende onkosten gemaakt, mede in verband met zijn reizen ParijsMarseille, vice versa, doch daarvan nog geen afrekening ontvangen Hij telegrafeerde naar Indië, vanwaar men hem tot zijn verbazing ant woordde. dat men reeds f. 1000 had over gemaakt. Bij onderzoek bleek, dat de heer Moojen die f 1000 ontvangen had, doch daarvan niets had gezegd aan den heer Moens en dat hij ze geheel of gedeeltelijk gebruikt had voor de inrichting van het paviljoen. Hij gaf daarbij den heer Moens, als ware deze zijn ondergeschikte, te kennen, dat als de heer Moens iets te declareeren had, hij het dan maar bij hem moest doen! Zeer kwalijk neemt men het den heer Moojen, dat hij, waar de verhouding zoo was, getracht heeft in een interview na den brand de schuld gedeeltelijk op ir. Moens te laden. Naar wij voorts vernemen, heeft het comité te Parijs, of althans mr. Fock, over deze geheele geschiedenis een rapport doen samenstellen dat naar het departe ment van Koloniën is verzonden en waar van ook de minister heeft kennis geno men. BESTRIJDING DER IEPENZIEKTE. Het Comité ter Bestrijding der Iepen- ziekte vestigt met nadruk de aandacht van eigenaren van iepenboomen op de wen- schelijkheid. alle doode, stervende of ernstig door de iepenziekte aangetaste iepen in den komenden winter te vellen en de schors onschadelijk te maken door deze te verbranden of desnoods met den stam gedurende ten minste drie maanden onder water gedompeld te houden. Thans kunnen de zieke boomen nog ge makkelijk worden herkend; als over en kele weken het blad zal zijn afgevallen, is dit zelfs voor deskundigen veel moeilijker en voor den leek uiterst bezwaarlijk. Snel handelen verdient dus ten zeerste aanbe veling; er staan hier groote belangen op het spel. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. besl. zijn benoemd: tot substituut-griffier bij de arrond. rechtbank te Amsterdam mr. A. van Laer, waarn. griffier bij de arrond. rechtbank aldaar, en mr. J. C Baak waarn. griffier bij de arrond. rechtbank te .Rotterdam; tot griffier bij het kantongerecht, te Weert mr. J. E. Conradi. advocaat en pro cureur en waarn. griffier bij het kanton gerecht te Oss; te Sittard mr. L. J. H. Janssen te Utrecht; te Ommen mr. L. H. A. Montijn. waarn griffier bij de arrond. rechtbank te Utrecht; te Kampen mr. R. H. van Houten, waarn. griffier bij het kantongerecht te Amsterdam; is aan P. J. Brunt, eervol ontslag ver leend als kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Woerden, onder dankbetui ging voor bewezen diensten. UIT NED. OOST-INDIE. WILDE HONDEN. SOERABAYA, 8 Oct. (Aneta). Het Bin- nenlandsch bestuur te Malang ontving bericht dat groote benden wilde honden groote schade aanrichten in het natuur reservaat op den Ardjoeno. Zij vallen herten, karbouwen en zelfs panters aan. Een verdwaald paard van een Suiker onderneming werd verscheurd. DE MERAPI. BANGDOENG, 8 October. Aneta). De vulcanologische dienst constateerde, dat de hoogste Merapi-top thans 2899.7 M. hoog is. zoodat de Merapi na de eruptie 44 M. lager is geworden. RECLAME. DE ALGEMEENE TOESTAND. Sombere wolken. Rede van Hoover. Lord Reading huiswaarts. In Duitschland ziet het er voor Bruning niet al te rooskleurig uit. De politieke bakens worden meer en meer naar rechts verzet en het wordt steeds twijfelachtiger, of de Rijkskanselier den stroom zal kun nen keeren. Het feit, dat Tegen de ver wachting in, zijn nieuwe jregeering nog steeds met is gevormd, stemt allesbehalve hoopvol! En Engeland steunt in de richting van tarieven. Men zie slechts het verkiezings manifest van Baldwin. Zoo de conserva tieven een meerderheid verwerven, en daaraan schijnt moeilijk meer te twijfe len, dan is deze kwestie beslecht! Men ziet, rooskleurig ziet het er niet uit en dit geldt ook verder, fraaie rede voeringen van lord Oecil en Smuts ten gunste van ontwapening ten spijt. President Hoover' heeft op het 4e Pan- Amerikaansche congres te Washington weer een opmerkelijke rede gehouden. Geen regeering. zeide de president, moet voortaan een leening opnemen of een leening verleenen, als deze niet werkelijk vcor productieve doeleinden bestemd is, want alleen van de door productie -ge maakte winst kan een leening terugbe taald worden. Er zou reeds veel bereikt zijn, aldus Hoover, indien de volken der wereld op hielden, leeningen te verleenen voor het in evenwicht brengen van begrootingen of andere niet-productieve doeleinden. In het bijzonder, zeide Hoover, moet ge waarschuwd worden tegen leeningen die worden opgenomen door regeeringen, om de staatsbegrooting in evenwicht te bren gen, wanneer deze begrootingstekorten ontstaan zijn door bewapeningsuitgaven of onproductieve openbare werken. De president der Ver. Staten legde er voorts den nadruk op, dat de moeilijk heden waarvoor de wereld thans staat, zeker geringer zouden zijn geweest, indien de volken dit principe, in het bijzonder in de laatste vijf jaren hadden gehuldigd. De toepassing van deze grondstelling is voor alles geschikt, om nieuwe oorlogen te verhinderen. Tenslotte herhaalde Hoo ver nogmaals, dat „financieele transacties zullen moeten gebaseerd zijn op het prin cipe. dat de getransfereerde gelden dienen voor productieve doeleinden". Iedere an dere leening zou voeren tot de verarming van het leeningopnemende volk. De president zag er van af kwesties be treffende de douane-politiek te bespreken, hoewel deze het belangrijkste onderwerp zijn der conferentie. President Hoover ver klaarde slechts op het standpunt te staan dat alle volken wederzijds economisch af hankelijk zijn. i De Engelsche minister lord Reading is gistermiddag naar Londen teruggekeerd. Briand deed hem uitgeleide. Hij had eerst nog in het Engelsche ge zantschap de journalisten ontvangen, wien hij zijn tevredenheid betuigd heeft over de FranschDuitsche samenwerking met den wensch. dat de reis van Lava] naar Amerika met succes bekroond moge wor den. Hij had aan de Fransche ministers den toestand van Engeland vrij en open hartig uiteengezet ^r. nam den indruk mee. dat Engeland. rtTv-Frankrijk in vol ledige overeenstemming voor het welzijn van beide landen, en der .geheele wereld vrder zullen samenwerken. In overeenstemming daarmee gaf ook Laval een communiqué uit. Laval heeft een uitnoodiging om naar Canada te komen, wanneer hij Amerika VISS0HERIJ-BER3CHTEN.* j bTafaiiotin^gS moratorium-voorstel van Hoover, tevoren geheel op de hoogte gebracht van diens voornemen alle groote kwesties te behan delen bij zijn verblijf te Washington. Id Literllesscben f. 3.40 In V* Literllesscben f. 1.75 Exclusie! glas. ALOM VERKRIJGBAAR! IJMUIDEN, 9 October 1931. VTSCHPKl J ZEN Tarbot per K.G. f. 1.200.80; Griet per kist van 50 K.G. f. 5025; Tongen per K.G. f 2.401.90; Groote Schol per kist van 50 K.G. van 50 K.G. f. 34; Middelschol per kist van 50 K.G. f. 28.50; Zetschol per kist van 50 K.G. f.3530; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 26.505; Schar per kist van 50 K.G. f. 14.503.20; Roggen per 20 stuks f.2112; Vleeten per stuk f. 7.50 2.25; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 9.502.50; Groote Schelvisnh per kist van 50 K.G. f.334—26.50; Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 27 19.50; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 14.50—8.50; Kleine Schelvisch per kist van 50 K G. f. 9.504; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.5340.50; Gullen per kist van 50 K.G. f. 112.10; Lengen per stuk f. 1.650.90; Wijting per kist van 50 K.G f. 3.403.05; Koolvisch per stuk f. 1.750.40; Makreel per kist van 50 K.G. f. 14.50—5. Aangekomen 12 Stoomtrawlers: IJM. 10 met f.2033; IJM. 109 met f.1940; IJM. 168 met f.1411; IJM 417 met f.2024; IJM. 238 met f.1263; IJM. 155 met f.678. IJM. 55 met f.1439; IJM. 384 met f.2217; IJM. 330 cret f.1163; IJM. 116 met f 2060; IJM. 103 met f.2001; HO. 249 met f.3275; en de loggers: K.W. 65 met f.365; BCK. 400 met f 1073; LF. 68 met f.1218 versche haring; K.W. 41 met f. 2120 pekelharing. Overge laden voor Katw k: K.W. 105 met 605 kantjes; K.W. 55 met 442 kantjes pekel haring. Praairapport Hr. Ms. „Nautilus". 6 October. Op ongeveer 2 gr. 30' Ol. en 53 gr. Nbr. SCH. 4, 48 kantjes; SCH. 6. SCH. 50. SCH. 110, SCH. 210. 68 kantjes; IJM. 266, op ongeveer 2 gr. 20' Ol. tusschen 53 gr. 40' en 53 gr. 45' Nbr. SCH. 261, 102 kantjes; KW. 34. 10 kantjes; KW. 97. KW. 130, VL. 73. 100 kantjes; tusschen 2 gr. en 2 gr. 5' Ol. en op ongeveer 53 gr. 55' Nbr. SCH. 242, SCH 305, 340 kantjes; SCH. 361 360 kantjes; SCH. 412, KW. 2, 430 kantjes; KW. 19. Praairapport Hr. Ms. „Nautilus". 7 October tusschen 2 gr. 05' en 1 gr. 50' Ol. en 53 gr 55' en 54 gr. Nbr. SCH. 16. 25 kantjes; SCH. 53. 331 kantjes; SCH. 161. SCH 339. 306 kantjes; SCH. 412. 442 kantjes; KW. 29, 300 kantjes; KW. 55, KW. 70, VL. 29 tusschen 2 gr. 05' en 2 gr. 13' Ol.; op ongeveer 53 gr. 50' Nbr. SCH. 8, SCH. 198, SCH. 305; op ongeveer 2 gr. 20' Ol. en 53 gr. 40' Nbr. KW. 48; op onge veer 2 gr. 30' Ol. en 53 gr 25' Nbr. SCH. 310 SCH. 181; op ongeveer 2 gr. 35' Ol. en 53 gr. 15' Nbr. KW. 50; tusschen 2 gr 35' en 2 gr. 30' Ol. en 53 gr. 05' en 53 gr. 10' Nbr. SCH. 37, SCH. 50, 250 kantjes; SCH. 89, 100 kantjes; SCH. 95, SCH. 179, 450 kantjes; KW. 159, 400 kantjes; SCH. 365, 385 kantjes. DUITSCHLAND. De crisis eerder verscherpt. Nog hebben de pogingen van Brüning een nieuw kabinet te vormen niet tot een positief resultaat geleid. Afgezien van de ministers, die weer in het kabinet opgenomen zullen worden, bestaat slechts over de bezetting van drie ministeries zekerheid. Dat is die van het departement van Economische Zaken, met Prof. Warmboldt, die van het dept. van Justitie met staatssecretaris Goeb en de overneming van de portefeuille van Bui- tenlandsche Zaken door Rijkskanselier Brüning. In strijd met andere berichten, is Neurath niet in Berlijn, maar voor her stel van gezondheid in Beieren. Hij zal zich morgen voor besprekingen ter be schikking stellen van den kanselier. Deze besprekingen zullen waarschijnlijk betrek king hebben op het feit. dat dr. Neurath misschien later de portefeuille van Bui- tenlandsche Zaken zal overnemen. Voor de a.s. Rijksdagcampagne valt echter niet op hem te rekenen als minister van Buiten- landsche Zaken. De voornaamste reden daarvoor is, dat men door de overneming van de portefeuille van Buitenl. Zaken door dr. Brüning ook den minsten schijn wil vermijden, dat er een verandering in de Duitsche buitenlandsche politiek zou ingetreden zijn. De onderhandelingen met dr. Gessier over de portefeuille van Binnenl. Zaken zijn ook nog niet afgesloten. Dr. Gessier, die bedenktijd gevraagd had, heeft in middels overleg gepleegd met zijn Ber- lijnsche vrienden. Het ziet er op het oogen- blik niet naar uit, of de kans hem te win nen, er beter op geworden is. Afgezien nog van het verzet der sociaal-democraten tegen dr. Gessier. blijkt dit ook hieruit, dat reeds met Bracht, den burgemeester van Essen, onderhandeld werd Dr. Bracht heeft definitief geweigerd en komt als minister niet meer in aanmerking. In be voegde kringen meent men thans ook, dat de leider der Duitsche Volkspartij dr. Scholz voor het ministerie van Binnen- landsche Zaken in aanmerking komt. Even weinig zijn de onderhandelingen voor de bezetting van het ministerie van Verkeer gevorderd. Waarschijnlijk hangt het hiermee samen, dat de kanselier nu met dr. Voegler en dr. Silverberg contact gezocht heeft, zonder echter tot een resul taat te komen. Naast de personeelskwesties schijnt nu ook het probleem der volmachten, die de Rijkspresident bereid is aan dr. Brüning te verleenen actueel te worden. Gisteren had dr. Brüning nog geen vol macht om, in geval van een parlementaire nederlaag van het nieuw te vormen kabi net, den Rijksdag te ontbinden. De beslis sing dezer vraag zal waarschijnlijk afhan gen van het verdere beloop der onderhan delingen van den kanselier. Nochtans kan men met eenige zekerheid zeggen, dat, wanneer de Rijkspresident zich principieel tot ontbinding bereid zou verklaren, hij de volmacht daartoe in de eerste plaats aan dr. Brüning zou geven. Wanneer er overigens eenige Berlijn- sche avondbladen laten verstaan, dat ook een ontbinding onder uitstel der nieuwe verkiezingen mogelijk zou zijn, kunnen wij daartegenover met beslistheid zeggen, dat de Rijkspresident een dergelijke oplos sing, uit constitutioneele overwegingen en in overeenstemming met zijn geheele men taliteit, onder geen voorwaarde zou toe staan. Rechts geeft reeds het parool: de tijd van Hugenberg komt weldra! In den Rijksdag staan achter Brüning eigenlijk nog slechts vier partijen met in totaal 105 stemmen, n.l. het Centrum met 68 stemmen, de Beiersche Volkspartij met 19 stemmen, de Staatspartij met 14 stem men en de Volksconservatieven met vier stemmen. De regeeringspartijen rekenen nog op steun van de kleine en kleinste groepen, n.l. de christelijk socialen met 14 stemmen, de Volksnatlonalen met zes stemmen, de Duitsche Boerenpartij met zes stemmen en de Hannoveranen met drie stemmen. Dit zouden in totaal 134 stemmen zijn. De Duitsche Volkspartij met dertig stemmen, de Economische Partij met 23 stemmen en de Landvolkpartij met 19 stemmen hebben zich hun houding ten aanzien van de regeering nog voorbe houden In scherpe oppositie tegenover de regee ring staan 234 afgevaardigden, n.l. 107 Nationaal Socialisten, 41 Duitsche Natio- nalen, 77 communisten, 6 leden der nieuw opgerichte Socialistische Arbeiders Partij, die uit de S.P.D.-fractie zijn geroyeerd en drie afgevaardigden van de Landvolk Partij. Daar tegenover kan de regeering in het gunstige geval, wanneer ook de midden partijen als de Duitsche Volkspartij, de Landvolk Partij en de Economische Partij zich bij haar aansluiten, slechts beschik ken over 206 zetels. De beslissing over het nieuwe kabinet- Brüning ligt dus geheel bij de sociaal democraten. die na de scheuring in hun partij nog over 137 van de 577 Rijksdag zetels beschikken. Het zal ditmaal niet voldoende zijn wanneer de sociaal-demo craten zich van stemming onthouden. Zij zullen tegen de moties van wantrouwen moeten stemmen om het nieuwe kabinet- Brüning te redden. En zullen zij dat kunnen doen ENGELAND. De zoon van Lloyd George uit de regeering - Verkiezingsmanifest van Baldwin - Tegenslag ter Ronde-Tafel conferentie. Majoor Gwilyn Lloyd George, zoon van den liberalen leider, heeft besloten zijn ontslag in te dienen als particulier secre taris van het departement van handel. In zijn ontslagbrief aan MacDonald zegt de zoon van Lloyd George, dat hij niet wenscht de verantwoordelijkheid te dra gen om de natie in den storm te werpen van een algemeene verkiezing, waarvan de eenige beweegreden is om een parle mentaire meerderheid te bezorgen aan de conservatieve partij en aan haar program van douanetarieven. Het ontslag van Gwilyn Lloyd George wordt beschouwd als een aanwijzing, dat ook zijn vader vijandig staat tegenover de nationale regeering, Gisteren heeft Baldwin het verkie zingsmanifest der conservatieve party gepubliceerd, waarin hij o.a. zegt, dat op internationaal gebied de vraagstukken der schadevergoeding, der oorlogsschulden, der ontwapening, der ongelijke verdeeling van het goud en de financieele verhoudin gen der volken onderling opnieuw bestu deerd moeten worden. Voor de binnenlandsche politiek is het voornaamste vraagstuk dat van de pas sieve handelsbalans, die actief moet wor den in het belang der stabilisatie van de Engelsche financiën. Dit kan slechts door vermindering van den invoer of vermeerdering van den uit roer, of door beide samen, worden ver kregen. Baldwin erkent, dat de toestand door de waardevermindering van het Engelsche pond gewijzigd is, doch hij is van meening, dat dit nog geen equivalent is voor een zorgvuldig uitgewerkt douanetarief, dat in overeenstemming met den tegenwoordigen toestand is. Hij zal dus voortgaan met de kiezers een douanetarief aan te bevelen als het snelste en zekerste wapen, niet alleen om den al te hoogen invoer te verminderen, doch ook om Engeland in staat te stellen, andere landen te bewegen hun hooge tol muren omver te halen. Aan het slot van den oproep zegt Bald win, dat het groote vraagstuk voor het rijk is, tot de economische eenheid te ge raken. De Indische ronde-tafel-conferentie on dervindt ernstigen tegenspoed door de verdaging van de commissie, die de tegen overgestelde eischen van de Hindoes, Mo hammedanen en andere volksgemeen schappen moet trachten te overbruggen. Gandhi bekende droevig, dat de pogin gen, die hij de vorige week ondernomen heeft om tot een accoord te komen, geheel mislukt zijn. Mac Donald deed een beroep op de ge*- delegeerden om op te houden den weg naar overeenstemming te versperren. Hij zeide verder, dat de Britsche regeering zou moeten optreden, indien de conferen tie mislukte. De conferentie is verdaagd tot de om standigheden een bijeenroeping weer wet tigen. Begrijpen de Indiërs niet, dat zij door hun oneenigheid het directe bewijs leveren, dat Indië voor zelf-bestuur niet rijp is? SPANJE. Dc nieuwe eigendomsbepalingen. Het parlement heeft het grondwetearti kel betreffende de regeling van den eigen dom aldus geformuleerd: Alle rijkdommen van het land, onver schillig waar hun eigenaars zijn, zullen ondergeschikt gemaakt worden aan de be langen der volkshuishouding en aange- I wend tot bestrijding der openbare lasten, overeenkomstig de grondwet en de wetten. Eigendom, van welken aard ook, kan op gronden van sociaal nut tegen een billijke schadevergoeding gedwongen onteigend worden, voorzoover het parlement met absolute meerderheid niet anders be schikt. In overeenstemming hiermede kan het eigendom ook gesocialiseerd worden. Openbare bedrijven en exploitaties van algemeen belang kunnen genationaliseerd worden, als sociale noodzaak dit eischt. De staat kan langs wettelijken weg in de exploitatie en samenstelling van indus trieën en ondernemingen ingrijpen, voor zoover de rationalisatie der productie en de belangen der gemeenschap dit nood zakelijk maken; De straf van confiscatie van het eigen dom zal in geen geval meer worden toe gepast. CHINA. Het conflict met Japan. Het Chineesche antwoord aan Japan inzake de anti-Japansche beweging is gisteren aan den Japanschen zaakgelas tigde te Nanking overhandigd. De nota wijst alle Japansche bezwaren op scherpe wijze af, en verklaart, dat de normale betrekkingen tusschen Japan en China slechte hersteld kunyen worden wanneer Japan zijn troepen uit China terugtrekt. Maatregelen tegen de anti-Japansche boycot kan de Chineesche regeering met den besten wil niet nemen. Heden zal Japan te Nanking een Jiieuwe krachtige nota overhandigen om de re geering te laken, dat zij verzuimd heeft recht te doen, haar -te verzoeken de stel selmatige anti-Japansche beweging in te perken, en China te beschuldigen, dat het zich niet gehouden heeft aan de verplich ting te Genève op zich genomen, om den toestand niet te verergeren. Voorts verluidt, dat de bevelhebber der Japansche troepen in Mantsjoerije de stad Tsjintao zou willen aanvallen, omdat daarheen de zetel der regeering van Tsjang Sjoe Liang is overgebracht zelfs verluidt reeds, dat vliegtuigen bommen wierpen! doch bevestiging zal moeten worden afgewacht. Het zou opnieuw be wijzen, hoezeer de militairen handelen buiten de regeering te Tokio om, die daar uit dan wel eens de consequenties zou kunnen trekken. RECLAME. LEIDEN - HAARLEMMERSTRAAT No. 137 Gevestigd sedert 1845. Ook voor Corpulente figuren hebben wij een groote sorteering in 5381 COSTUUMS EN JASSEN. ZIE ONZE WINKELWEEK-ETALAGE ROEIEN. DE WEDSTRIJDEN VAN DEN WESTELIJKEN ROEIBOND. Ploegen van „Die Leythe." Op den Trekvliet te 's-Gravenhage wor de Zondag de jaarlijksche wedstrijden gehouden van den Westelijken Roeibond. Naar wij vernemen zal „Die Leythe" hier aan met de volgende ploegen deelnemen: Vierriems-overnaadsche gieken (begin nelingen): H. A. Jansen, G. J. Gelderblom E. L. Nauta, U. G. Ruhaak en A. J. Goos- zen (st.) Sciff (beginnelingen)W. „Nyoley". Vierriems-overnaadsche gieken (stijl roeien dames- beginnelingen)R. Nieu- wenhuis, A. B. Collins. A. M. Capel, E. de Regt en C. G. S. de Boer (st.) Sciff (dames-beginnelingen): E. van Bommri. VOETBAL. u. v. s.—SCHEVENINGEN. Aangezien het nieuwe U.V.S.-terrein aan den Kanaalweg nog niet in orde is. wordt de wedstrijd U.V.S.Scheveningen Zon dag op het L.F.Cr-terrein aan den Haag- weg gespeeld. Het U.V.S.-elftal zal er in dezen wed strijd als volgt uitzien (rechts naar links): Doel: Kramp; achter: Delfos en Graaf- mans; midden: Harteveld. Burgij en Boom; voor: H. Laman; Beekman, Koore man, C. Laman en Onvlee. DAMMEN. „D E S." (ALPHEN). Na een rustperiode van 3 maanden heeft de Alphensche Damvereeniging „D. E. S." haar onderlinge wedstrijden wederom aangevangen. De stand na de 5e ronde van den bordenwedstrijd luidt als volgt: Afdeeling I. gsp. gew. rem. vrl. pnt. J. Oosterman 5 5 10 J. v. Oeveren 5 3 117 L. Houweling 5 3 117 F. Oosterman 6 3 12 7 K. v. Leeuwen 5 2 12 5 M. Roggeveen 5 2 12 5 J. v. Ofwegen 5 2 12 5 N. de Jong 5 2 12 5 H. Wolf erts 4 2—24 G. Peeneman 5 113 3 A. v. Ofwegen 3 1 2 2 W. v. Ofwegen 1 1 H. v. Egmond 5 5 Afdeeling II. D. v. d. Neut 5 4 18 W. den Daas 5 3 117 H. Hulscher 5 3—26 A<Jr. v. d. Ent 5 3 2 6 A. Sampion 3 2 14 J. Wortman 3 2 14 C. Ravensbergen 4 2 2 4 J. v. Stigt 6 114 3 C. v. d. Hoek 5 1—42 G. de Leeuw 1 1 B. Roda 1 1 D. v. d. Vis 1 1 2—1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2