LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. SPREEKCEL FINANCIEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 754. TELEGRAFISCH WEERBERICHT v. h. Kon. Ned. Meteorol. Instituut. De Bildt Hoogste stand 766.8 te La Coruna. Laagste stand 738.9 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 8 Oct.: Aanvankelijk matige Westelijke later weer krimpende wind. Aanvankelijk ge deeltelijk bewolkt met weinig of geen regen. Later zwaar bewolkt tot betrokken met regenbuien. Weinig verandering in temperatuur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van De Bildt om 8 uur 35 aan alle posten: „Weest op Uw hoede". Buitenlandsch Weerbericht. (Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt). Vrijwel het geheele gebied kwam onder invloed van de vrij diepe depressie, die zich sinds gisteren van bewesten IJsland in Oost-Zuid-Oostelijke richting heeft verplaatst. Een V-vormige secundaire geeft krachtigen wind en regen over het Noordzeegebied en naar het zich laat aanzien zal deze secundaire worden ge volgd door een nieuwe, die nu ten Westen van Ierland en Schotland reeds druk daling brengt. In het algemeen is de ochtendtemperatuur iets hooger behalve op de Britsche eilanden, waar tusschen de beide secundaire depressies in den nacht het wolkendek was gebroken, waardoor uitstraling mogelijk was. In Zuid-Frank rijk en Noord-Spanje is de barometer flink stijgend, of daarin een aanwijzing is te zien, dat een gebied van hoogen druk in het Zuid-Westen zich Oostwaarts zal verplaatsen, laat zich nog niet zeggen. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 11 gr. C. (52 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 13 gr. C. (56 gr. F.) 3 uur nam.: 13 gr. C. (56 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Donderdag. Voorm. te 11 u. 15 min.; nam. te 11 u. 42 min. LICHT OP VOOR FTETSERS e.a. Woensdag 5.55 nam. tot 5.40 voorm. BORAH INGELICHT. WASHINGTON, 7 Oct. (Ned. Tel. Ag.) De minister van buitenlandsche zaken Stim- son en senator Borah, de voorzitter van de Senaatscommissie voor buitenlandsche aangelegenheden, hebben gisteren aan een lunch de internationale problemen be sproken. Het ministerie van buitenlandsche zaken deelt mede, dat de besprekingen betrek king hebben gehad op den internationalen economischen toestand en op 't Chineesch- Janansch conflict in Mandsjoerije. Voorts stelde Stimson Borah op de hoogte van zijn waarnemingen in Europa, met name over de mogelijkheid van be- wapenings- en vlootbouw-pauze. WASHINGTON, 7 Oct. (Reuter) Sena tor Borah en Garner, lid van het Huis van afgevaardigden hebben zich tegen het denkbeeld van verlenging van het mora torium verzet. DE FINANTIEELE CRISIS. MONTREAL 7 Oct. (Reuter). Twee make laars firma's Watson and Chambers te Montreal en Robinson and Sons Ltd. te Saint John (Nieuw Bronswijk) hebben hare betalingen gestaakt. VANCOUVER, 7 Oct. (Reuter) De pre sident var de Candian National Railways heeft verklaard, dat sinds 1929 in de Ver- eenigde Staten 2400 banken gesloten heb ben, met «en totaal van 1500 millioen dol lars deposito's, terwijl gedurende dien tijd in Canada geen enkele bank failliet is ge gaan. Hij voegde hieraan toe, dat gedurende deze periode in de Vereenigde Staten 54.182 firma's failliet zijn gegaan met een totaal tekort van anderhalf milliard dol lar tegen 4654 faillissementen in Canada met een tekort van 837.000 dollar. FRANKRIJK TEGEN NTERNATIONALISEERING VAN DEN MUNTSTANDAARD. PARIJS, 7 Oct. (V.D.). In verband met liet bezoek van den Britschen Minister van Buitenlandsche Zaken Lord Reading aan Parijs, weet de „Excelsior" mede te deelen, dat de stabilisatie van het Engel- sche Pond met behulp van een Fransch- Amerikaansch crediet het onderwerp van diepgaande besprekingen zal zijn. Minis terpresident Laval en de Minister van Financien Flandin zouden reeds verklaard hebben, dat zij in hooge mate rekening zullen houden met de Engelsche wenschen. Van Fransche zijde weigert men echter be slist deel te nemen aan een internationale goudconferentie of in te stemmen met het vormen van een internationaal betalings middel. In officieel Fransche kringen staat men zeer vijandig tegen elke poging om te trachten de wereldcrisis te verminde ren door internationaliseering van de muntstandaard. Te Parijs is men van meening dat men thans niet kan denken aan een legale stabiliseering van het Pond. doch dat men slechts moet trachten met behulp van een Fransch-Amerikaan- sche leening het Pond voor plotselinge koersdalingen te behoeden. DE DUITSCHE NOODVERORDENING. BERLIJN, 7 October (V.D.). De derde noodverordening van den Rijkspresident ter beveiliging van net econonusene leven en ter bestriding van politieke excessen is heden gepubliceerd. i£ij beslaat 30 pa gina's van net Rijksolaa en oestaat oe- nalve de slotbepalingen, uit 7 deelen. Het eerste deel behandelt de wijzigingen in de verordeningen van den Rijkspresi- aent van 1 December J930 en 5 Juni 1931, inzake tabaksbelasting, salarissen en loo- nen, Rijksbemoeiingen, verlaging der sociale lasten der gemeenten en de finan- cieeie gelijkstelling. Het tweede deei behandelt de werkloos- heidskwestie en de crisisregeling. Het derde deel regelt ae begrootingen en schulden van lanaen en gemeenten, de beambtensalarissen, de pensioenkorting en de opstelling der begrootingen. Het vierde deel regelt den woningbouw en het vestigen van kolonies, werkver schaffing in den landbouw, in de voor steden, net beschikbaar stellen van tui nen vopi werkloozen, enz. Het vijfde deel bevat maatregelen be treflende de handels- en financieele poli tiek, de spaarbanken en giro-instellingen, de gemeentelijke crediet-instellingen, de vermindering van kapitaal, verlaging van overmatig noogen rentestandaard, ga- rantie-leeningen en machtigingen tot het sluiten van leeningen, vergemakkelijking van den verkoop van den aardappeloogst, verplichte controle op bedrijven in open baren dienst, enz. Het zesde deel bevat maatregelen en richtlijnen voor het verkrijgen van ver eenvoudigingen en bezuinigingen. Het zevende deel bevat uitsluitend be palingen ter bestrijding van politieke excessen. De slotbepalingen brengen de buitenge woon belangrijke buiten-werking-stelling van het tweede deel van artikel 48 der Rijksgrondwet, dat een aantal rechten bevat, die thans voor den duur der nood verordening buiten werking zullen treden. Het zijn de artikelen 114: onschendbaar heid van de persoonlijke vrijheid, artikel 115: onschendbaarheid van de woning, artikel 117: onschendbaarheid van het briefgeheim, artikel 118: het recht van vrije meeningsuiting door middel van woord, geschrift, drukwerk of boek, arti kel 123: het recht van vergadering zon der voorafgaande opgave en zonder ver gunning, artikel 124: het recht van vereeniging en vergadering, en artikel 153: het waarborgen van het eigendom door de wet. Over de straffen het volgende: Wanneer bij overtredingen, die onder de bevoegdheid van het kantongerecht vallen, een voor-onderzoek noodig is, zijn de gewone strafkamers bevoegd. De ter mijn van dagvaarding kan worden vermin derd tot vierentwintig uur. Tot vervolging zal slechts worden overgegaan wanneer het publiek belang zulks eischt. Wanneer bij civiele zaken de schuld van den aan geklaagde slechts gering is. kan de recht bank besluiten de procedure te staken. De rechtsmiddelen tot het verkrijgen van revisie van een vonnis van de landsge- rechten zullen beperkt worden. Met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar wordt gestraft hij. die met voor bedachten rade of ten gevolge van nala tigheid drukwerken doet verspreiden van politieken inhoud, die niet voldoen aan de opgaven van den uitgever of welker inhoud strafbaar is. Het uitgeven van nood-uitgaven in de plaats van verboden drukwerken wordt gestraft met gevange nisstraf van minstens drie maanden. Paragraaf zes van dit deel brengt tevens een wijziging in de film-wetgeving, waar door ook het in gevaar brengen van de belangen van den staat door middel van de film, strafbaar is. Verder kunnen vol gens paragraaf acht lokaliteiten, die ge bruikt worden als verzamelnlaats of uit gangspunt voor gewelddaden gesloten worden, evenals drukkerijen, waa^ ver boden geschriften worden gedrukt of andere plaatsen waar verboden hande lingen nlaats vinden. Aan café's en her bergen kan in een dergelijk geval voor een tijdvak van drie maanden de vergun ning ontnomen worden. Verder bevat dit hoofdstuk nog nieuwe strafbepalingen tegen overtreding van het vergaderver bod van 28 Maart 1931. Tot nu toe was door dit verbod het deelnemen aan ver boden vergaderingen strafbaar. Voortaan zal ook het deelnemen aan niet volgens het nieuwe voorschrift van tevoren aan gekondigde vergaderingen strafbaar zijn. AANBESTEDING. Namens den garnizoenscommandant is hedenmorgen aanbesteed de levering van aardappelen benoodigd voor de soldaten- menages alhier gedurende de tijdvakken van 31 November 1931 tot en met 31 Maart 1932 en van November 1931 tot en met 31 Mei 1932. Er was als volgt inge schreven. Firma Den Heeten en Zn.. Lei den 1ste tijdvak, klei f. 4.88. 2de tijdvak klei f. 5.36; fa. Van der Vlist, Leiden, 1ste tijdvak klei f. 5.49. zand f. 5.39; fa. Kem- penaers Leiden le tijdvak klei f5.64, zand f. 3.98; 2de tijdvak klei f. 5.74; zand f4.08. De levering werd voorloopig toegewezen' aan de firma Kempenaers. EEN VERDWIJNEND RAS. Sinds geruimen tijd is de Rijkstele foondienst hier ter stede bezig het boven- grondsche telefoonnet te veranderen in een ondergrondsch kabelnet. Tengevolge daarvan verdwijnen ook de groote ijzeren masten, die vroeger ten getale van acht- en-dertig door de stad verspreid waren. Hedenmiddag is een der laatste, staande in de Rembrandtstraat nabij het Noord einde, opgeruimd. Men had de vereischte voorzorgsmaatregelen genomen, zoodat het gevaarte zonder ongevallen zijn verticalen stand voor een horizontalen verwisselde. Er zijn nu slechts nog twee van derge lijke masten over. n.l. in de Van der Werff- straat en in de Kaiserstraat. Ook deze twee zullen binnenkort het voorbeeld van hun makker in de Rembrandtstraat volgen. o Naar wij vernemen is de toestand van den 45-jarigen E. N. alhier, die Zater dag j.l. ten gevolge van het ontploffen van een ballon schadelijke gassen in ademde, niet gunstig, daar zijn longen vergiftigd zijn. MILITARIA. De majoor der artillerie N. T. Carsten wordt ingedeeld bij het 6de regiment Veld artillerie alhier met bestemming voor de functie van Hoofdinspecteur. De kapitein A. den Hertog van het regiment Jagers wordt overgeplaatst bij het 4e regiment Infanterie en werkzaam gesteld bij het vrijwillig Landstormcorps Luchtvaartdienst. De eerste luitenant R. P. Wirix van het 4de regiment Infanterie wordt overge plaatst bij de Normaal Schietschool te 's-Gravenhage. o Mr. G. VISSERING. Ontslag gevraagd als president der Nederlandsche Bank. Mr. Trip wordt zijn opvolger. Met leedwezen zal worden vernomen, dat mr. G. Vissering, wiens gezondheidstoe stand sedert eenigen tijd te wenschen overliet, ontslag heeft gevraagd als presi dent van de Nederlandsche Bank. Toen mr. Vissering enkele weken geleden op medisch advies naar Zwitserland was ver trokken voor het doorbrengen van een rustkuur, heeft hij, nadat slechts vijf da gen daarvan verstreken waren, zich ge noopt gezien de kuur te onderbreken wegens de Engelsche crisis die de aanwe zigheid van den president hier te lande noodzakelijk maakte. Daar zulks ook de eerstvolgende tijd nog het geval zal zijn en een bevredigend herstel onder deze omstandigheden niet binnenkort te ver wachten is, heeft mr. Vissering het thans zijn plicht geacht, zijn taak aan jeugdiger krachten over te dragen. Nog deze week zal een Kon. besl. ver schijnen, waarin met ingang van 2 October als zijn opvolger zal 'worden benoemd mr. L. J. A. Trip. oud-president van de Ja* vasche Bank. Mr. Leonardus Jacobus Anthonius Trip is geboren to Utrecht op 20 November 1876 Hij bezocht de gymnasia te Utrecht en 's-Gravenhage en studeerde aan de Uni versiteit te Utrecht in de rechtsweten schappen Van 1916—1923 was hij the saurier-generaal aan het Departement van financiën, van 19231924 directeur van de Javasche Bank. In 1924 werd hij benoemd tot president dezer vennootschap welke functie hij bekleedde tot 1929. Dit jaar werd hij voorzitter van tien Onder- nemersraad van Ned.-Indië. JHR. DE GRAEFF TERUGGEKEERD. De ontvangst te Rotterdam. Met het motorschip „Baloeran" van den Rotterdamschen Lloyd is hedenmor gen te Rotterdam aangekomen de afge treden Gouverneur-Generaal van Neder- landsch-Indië jhr. mr. De Graeff. Aan boord werd hij verwelkomd door kapitein van Kesteren namens H.M. de Koningin. Voorts kwamen hem aan boord begroeten de heer van Voorthuizen, van het Departement van Koloniën, de beide oud-Gouverneurs-Generaal van Idenburg en Fock, de heer Welter, oud-Wicepresident van den Raad van Indië en de Directie van den Rotterdamschen Lloyd. o KEURING_ VAN SPOORWEGPERSONEEL. In den laatsten tijd werd bij de herkeu ring voor de oogen op 45-jarigen leeftijd zóóveel spoorweg-personeel afgekeurd, dat er een zekere onrust onder dit personeel ontstond, vooral daar de pensioneering op 45-jarigen leeftijd meestal niet voldoende is. zoodat een andere werkkring gezocht moet worden. In verband hiermede heeft de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tram wegpersoneel zich met een verzoek tot de directie der Ned. Spoorwegen gewend om tot mildere voorschriften te komen wat de herkeuringen voor de oogen betreft. Na herhaalde verzoeken en besprekingen heeft de directie thans aan de betrokken orga nisatie medegedeeld dat het betrokken reglement van de oogheelkunde geheel herzien is en de voorschriften zijn gewij zigd, waardoor voortaan mildere toepas sing zal plaats hebben. OPLICHTING. Bij de laatst gehouden verloting van de Groningsche Harddraverijver, blijkt een der colporteurs, de 32-jarige Th. E. R. te Groningen, de opbrengst van eenige hon derden loten ten eigen bate te hebben aangewend. Van het geld was niets meer over. De man is gearresteerd en zal ter beschikking van de justitie worden ge steld. ONDERNEMERSRAAD VOOR SURINAME. In plaats van wijlen prof. mr. M. W. F. Treub is als voorzitter van den Onder- nemersraad voor Suriname benoemd de heer G. J. W. Putman Cramer, thans eerste secretaris van dien Raad. De heer mr. dr. H. H A. van Gybland Oosterhoff. thans tweede secretaris van dien Raad. heeft thans als eenig secreta ris de leiding van het secretariaat. -O- STEUN AAN DE SUIKERBIETENTEELT. Wij vernemen, dat het in het voorne men der Regeering ligt voor het jaar 1932 eenzelfde steunregeling voor de suikerbie tenteelt toe te passen als voor 1931. Aan gezien vrijwel vaststaat dat deze regeling weder ten gevolge zal hebben, dat een on voldoende oppervlakte suikerbieten zal worden uitgezaaid, zullen, naar verluidt, eenige Kamerleden voorstellen het recht op den invoer van suiker eenigszins to verhoogen. o MEISJE GEDOOD. Gistermiddag reed het 9-jarig dochtertje van den heer Henver te Vriezenveen mee op een 6-wielige vrachtauto geladen met steenen van den heer Hommer. Het meisje sprong op een gegeven mo ment van de auto en kwam daarbij te val len waardoor het achterste deel van de wagen over haar lichaam reed. Ernstig gewond werd zij op advies van een geneeskundige naar het R.K. Zieken huis te Almelo vervoerd, waar zij kort daarna is overleden. Den chauffeur treft geen schuld. HET HYPOTHEEKBANKBEDRIJF. Een verklaring van deskundige zijde. In verband met de huidige moeilijkhe den in het bankbedrijf is door het Corr.- Bureau geïnformeerd hoe de toestand in het hypotheekbankbedrijf is. Van deskun dige zijde werd medegedeeld dat het be drijf der hypotheekbanken den laatsten tijd stagnatie ondervindt. De grootste fac tor, welke deze stagnatie veroorzaakt is het abnormale aanbod van pandbrieven. De eigenaardigheid van den handel in pandbrieven is. dat deze wel door commis sionairs te koop worden aangeboden, doch niet gekocht. Willen dus de hypotheek banken de koersen in dezen' tijd niet laten vallen, dan zijn zij wel genoodzaakt de koersen te steunen en het aanbod al is het nog zoo groot, op te nemen. De angst voor inflatie van den gulden is ook hier een factor. Herstelt het vertrouwen zich en worden de pandbrieven niet meer* in massa op de markt geworpen dan krijgen de -banken ook weer middelen ter harer beschikking. De beurs is zelfs eenige dagen gesloten geweest voor den handel in pandbrieven. Kort daarna is echter besloten de notee ringen weer te doen plaats hebben en kwamen deze op normale wijze tot stand, zich over het algemeen aanpassende bij die der Staatsfondsen. In verband met den inkoop van pand brieven hebben de banken zorg gedragen voor liquide middelen en daarom zullen over het algemeen geen hypotheken in deze dagen te verkrijgen zijn. In het geval dat toch nog hypotheken afgesloten worden, geschiedt dat slechts tegen verhoogde rente. Nadrukkelijk werd ontkend dat hypo theekbanken verliezen gehad zouden heb ben. De malaise op de huizen-markt doet zich in hoofdzaak gevoelen bij de groote heerenhuizen en villa's. Het huizentype van middenstandsprij- zen is niet belangrijk in waarde gedaald. Ook bij de betaling van de verschillende renten zijn tot dusver geen groote moei lijkheden voorgekomen. Er is, zoo besloot onze zegsman, geen enkele reden tot on gerustheid over het hypotheekbanken-be drijf. De banken kunnen in deze dagen de koersen van hun pandbrieven echter niet laten gaan. Vandaar de stagnatie in het bedrijf. n OPENSTELLING LANDGOEDEREN VOOR HET PUBLIEK. Bij beschikking van den minister van binnenlandschen zaken en landbouw en van financien is indertijd de Natuur- schoonwet 1928 toepasselijk verklaard op de landgoederen „Singraven", „Harsse- veld" en „Bögelskamp", onder de Gemeen ten Losser en Denekamp. Deze bezittingen zijn zeer schilderachtig langs de Dinkel gelegen. Ze bestaan be halve uit een kasteel met omgeving, uit bosschen. lanen en boomgroepen, afgewis seld door meer of minder uitgestrekte bouw- en graslanden. De eigenaar mr. W. F. J. Laan te Denekamp heeft thans naar wij vernemen een belangrijk deel van de landgoederen opengesteld, waar door voor.het publiek een fraaie wandeling is verkregen. De openstelling geschiedt op kaarten, welke verkrijgbaar zijn aan het huis Sin- graven van 's morgens 9 tot 's avonds 6 uur, tegen den prijs van f. 0.25 en die geldig zijn voor een geheel jaar. o BRAND. Vanmorgen om vijf uur brak brand uit in het dubbele woonhuis, bewoond d.oor de wed. Sweers en de familie Peters, aan den Ouden Arnhemschen weg te Rheden. Hoe wel de brandweer spoedig ter plaatse was kon niets worden gered. De bewoners kon den zich nog bijtijds in veiligheid bren gen. Vermoedelijk is de brand ontstaan op den zolder waar een partij roggestroo lag, waarin vonken van den kachel geval len moeten zijn. Verzekering dekt de schade. Te Beverwijk is gisteravond omstreeks 11 uur brand ontdekt in de bloembollen bergplaats van de lirma W. Duiker aan den Jan Alsweg. De brand, die op de bovenverdieping was ontstaan, droeg een fel karakter en weldra stond de groote schuur, waarin 1000 H.L. bloembollen waren opgeslagen in lichte laaie. Ook een belendende bloembollenbergplaats werd een prooi der vlammen. De brandweer werkte met vier slangen, waarvan drie op de motorspuit waren ge koppeld en slaagde er in den brand tot de beide schuren te beperken. Een nabij ge legen winkelhuis bekwam eenige water schade. Voor zoover bekend is waren zoo wel de schuren als de voorraad bloembollen verzekerd. o LIJK GEVONDEN. Sinds Maandag van de vorige week tastte men in het duister omtrent het lot van den Dusseldorfschen bankier Fritz Emille Schüler. Men had toen zijn kleeren gevonden aan den oever van de Waal tegenover Nijmegen. Onlangs had hij nog briefkaarten ver zonden naar Dusseldorf. Sindsdien hoorde men niets meer van hem. Vanmorgen werd zijn lijk gevonden ln de Waal tusschen Tiel en Echteld. o NA HET DRAMA TE WATERINGEN. Hedenmorgen had op de algemeene be graafplaats te Wateringen de begrafenis plaats van den 6-iarigen Albert en de 4- jarige Harmelina Dekker, Zondag j.l. op zoo'n wreede wijze vermoord. Een groote menigte toeschouwers werd door de politie op een eerbiedigen afstand gehouden. De kistjes werden op een baar, gedragen door leden van de Jongelingsver., naar de groeve gedragen, waar allereerst ds. J. C. Verhagen van de Ned.-Herv. Gem. het woord voerde. Daarna spraken de burge meester de heer A. J. Verhoeven en het hoofd der Chr. school de heer J. Ouden dijk. De patroon van Dekker, de heer J. P. Janknegt, sprak namens de familie een kort dankwoord. Een onzer abonné's zou gaarne de aan dacht der autoriteiten vestigen op den Hoogen Morschweg, welke in zeer slech ten toestand verkeert. N.V. HOLLAND-NOORD-AMERIKA- HYPOTHEEKBANK IN LIQUIDATIE. Een eerste uitkeering. Omtrent den financieelen toestand der vennootschap en den loop der liquidatie is thans door liquidateuren verslag uitge bracht. Wat de Handels- en Lanabouwbank in faillissement betreft, deze had aan de Hy potheekbank als zekerheid voor haar vor dering accepten van derden gegeven. Toen de Handels- en Landbouwbank in moeilijkheden geraakte had de Hypotheek bank tot een bedrag, groot f. 523.000 van dergelijke accepten onder zich. Op deze accepten is tot uit. Juni f160.097 ontvan gen. Het nominaal bedrag der in porte feuille zijnde accepten is verminderd met f 206.562. Dit verschil spruit daaruit voort, dat in verschillende gevallen voor de Hy potheekbank aangewezen bleek een rege ling te aanvaarden, waarbij de acceptant finale kwijting kreeg tegen betaling van een zeker percentage, zij het dan ook een hooger percentage, dan waarop bij ge dwongen liquidatie van diens zaken mocht worden gerekend. Van de thans nog in portefeuille zijnde accepten zal een groot bedrag oninbaar blijken, van anderen zal slechts een ge deeltelijke betaling kunnen worden ver kregen. In het eerste halfjaar 1931 werd een tweetal remises uit Amerika ontvangen. Het zal veel beleid en tijd vorderen om de liquidatie in Amerika tot een behoorlijk einde te brengen. Kan deze in den huldigen vorm worden voortgezet, dan is o.i. de mogelijkheid niet uitgesloten, dat op den duur een redelijke opbrengst wordt ver kregen; wordt de voortzetting der liquida tie in den tegenwoordigen vorm onmoge lijk gemaakt, dan moet, gelet op de Ame- rikaansche wetgeving en de thans aldaar heerschende toestanden, het ergste worden gevreesd. De thans beschikbare middelen laten een eerste uitkeering toe. Daar vaststaat, dat de vennootschap aan haar verplichtingen niet in vollen omvang zal kunnen voldoen, zullen de uitkeeringen moeten worden geregeld naar de verschul digde hoofdsommen en zal met rente slechts rekening kunnen worden gehouden voorzoover verschuldigd op het oogenblik, dat de huidige financieele toestand een feit werd. De uitkeering op de hoofdsommen zal ditmaal 8 pCt. bedragen. Teneinde het bewerkstelligen der uitkee ringen practisch niet te bezwaarlijk te maken, is besloten op de tot 1 Januari 1931 verschuldigde rente thans een éénmalige uitkeering te doen van 15 pCt. Bij volgende uitkeeringen behoeft dan alleen rekening te worden gehouden met de hoofdsom „Hbld" AMSTERDAM. 6 October. - Wisselende tendenz. - Industrieelen weinig veranderd. - Koninklijke hooger. - Rubbers prijshou dend. - Tabakken en Suikerwaarden vas ter. - Obligaties onveranderd. - Ameri- kaansche fondsen hooger. De hooge noteeringen van het ochtend verkeer konden in het offiqieele verkeer niet gehandhaafd blijven In hoeverre hieraan de verklaring van Hoover schuld is. valt moeilijk na te gaan. maar de be richten, dat de president van de Neder landsche Bank is afgetreden oefende een druk op de koersen uit. In Koninklijke ging het druk toe, die om 145 pCt. fluctueerde. Unielevers zetten bo ven 120 pCt. in, doch konden zich niet handhaven. De Philipswaarden waren goed van toon. Ook Aku's behaalden eenig avance. Accoustieken trokken wat aan. H.V.A.'s waren bij de opening goed van toon, doch later had weer een reactie plaats. Tabakken en Rubbers waren prijshou dend. Mijnaandeelen en Scheepvaarten waren geheel op (Jen achtergrond geraakt. Obligaties bleven goed op peil. Amerika nen zetten algemeen hooger in, maar rea geerden vervolgens weer. WISSELKOERSEN. Engeland 9.65. Duitschland 56.80. Frank rijk 9.77Vs. Eelgië 34.75. Zwitserland 48.67Vt Oostenrijk 31.00. Denemarken 55.50. Zwe den 57.75. Noorwegen 55.50. New-York 2.48. Prolongatie 3 pCt. AMSTERDAM, 7 Oct. Veemarkt. Aan gevoerd: 343 vette kalveren, le kwaliteit 6470; 2e kwal. 5462; 3e kwal. 44—52 p. K.G. lev. gewicht; 32 nuchtere kalveren 811; 640 varkens. Vleeschvarkens, we gende van 90110 K.G. 49—50; zware varkens 4849: vette varkens 4447 per K.G. slachtgewicht. BENTHUIZEN, 6 Oct. Aanvoer 1450 kip eieren f. 5.25—6.10, 60 eendeieren f. 4.75 4 85 per 100 stuks. Wittekool f. 1—7, Savoye- kool 2—7, per 100 stuks. Pronkboonen f. 17— 30 per 100 K.G. BOSKOOP, 6 Oct. Coöp. ver. ,,De Bos- koopsche veiling". Rozen per bos: Golden Ophelia 18—27 ct.; Butterfly 24—30 ct.; Edith Helen 5061 ct.; Rosalandia 2341 ct.; Briarcliff 28—34 ct.; Mac. Keiler 18— 26 ct.; Wilh. Kordes 4051 ct.; August Noack 22—30 ct.; Phoebe 3441 ct.; Co lumbia 2439 ct.; Hadley 48—70 ct.; Ophelia 12 ct.; Polyantharozen 3045 ct.; Jules Bouché 20 ct.; Claudius Pernet 23-29 ctMarcel Royer 18—25 ct.v. Rossern 13 ct.; Gemengde rozen 1517 ct. Diversen per bos: Clematis-Durandi 12 ct.; Chry santhen, grootbloemig, 170 ct.; Anjers 1426 ct.; Gerbera 5171 ct.Herfst- asters 1014 ct.; Physalis-Franchetti 26 tot 38 ct. KOUDEKERK, 7 Oct. Eierveiling Koude kerk-Rijndijk. Aanvoer 4060 stuks. Kip eieren f. 5.80—7.60, eendeieren f. 4.50- 5.10, per 100 stuks. Kippen f. 0.50—0 75, Hanen f. 0.50—0.75 per stuk. Kaas f. 0.30—0.38, Boter f. 0.650.75 per pond. ROELOFARENDSVEEN 7 Oct. Peen 2 ct. per bos. sla f. 0.40—3.70 per 100 krop; Andijvie f.0 60—1.30 per 100 stuks, Bloem kool 6—12 ct. per stuk. Tomaten A. f. 3.90— 8.10, id. B. f.4—5, id. C. f.3—4.60, id. CC. f.2 202.60 per 100 pond. Snijboonen f. 2.8Ö —3 id. stek f. 1,70—1.90 per 10 K.G. Meloenen 1—3 ct. per stuk. TER-AAR, 6 Oct. Snijboonen f. 2.803 10- stokprlnces f. 2.40—3.30: witte pronkers f. 0.300.80: tomaten A f. 6.60: tomaten B f. 5.40; tomaten C f. 3.40; bloemkool 1—7 cent. Wi« „v 3-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3