Tweedstof 29 ct. (i lp d 72ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 6 October 1931 Derde Blad No. 21947 UIT DE RIJNSTREEK. WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. I h FEUILLETON. Het Geheim van de Oude Kast ALPHEN. WEEZENKOOR NEERBOSCK. Geslaagde uitvoering. Gisterenavond gaf het zangkoor der weesinrichting te Neerbosch op haar tour nee in deze omgeving in de Ned. Herv. Kerk Julianastraat, welke vrij goed bezet was zijn eerste uitvoering in de Rijnstreek. Onder de aanwezigen zagen wij o.m. de burgemeester dr. H. J. .Lovink. Klokke halfacht werd aangevangen met het zin gen van Ps. 89 1 waarna ds. J. G. L. Brouwer in gebed voorging en een kort openingswoord sprak, waarbij hij de wee zen hartelijk welkom heette. Onmiddellijk werd hierna overgegaan tot de afwerking van het programma waarbij ds. Kluin pre dikant-directeur der inrichting den kansel ietrad en een uiteenzetting gaf omtrent de weesinrichting en den arbeid te Neer bosch. Spr. bracht ondermeer naar voren dat de reizen die gemaakt worden om uit voeringen te geven en reeds dateeren van het jaar 1878 niet in de eerste plaats het financieele gedeelte te beoogen, doch spe ciaal de band tusschen Neerbosch en de buitenwereld pogen te verlevendigen. De door het zangkoor ten gehoore gebrachte liederen kunnen wij alle niet afzonderlijk beschrijven, doch werden zeer goed en be schaafd vertolkt. Aan het eind van den avond bracht ds. Kluin den aanwezigen dank voor de belangstelling en richtte zich hierbij in 't bijzonder tot het college van kerkvoogden, kerkeraad en heeren predi kanten, tevens bracht ds. Kluin eenige woorden van dank tot den organist voor de verleende medewerking. De avond werd besloten met dankgebed en het gemeen schappelijk zingen van Gez. 2 13. Volgens het programma zouden de ver pleegden, die den afgeloopen nacht bij be woners onzer gemeente hebben doorge bracht, vanmorgen een rondgang door onze gemeente maken en hedenmiddag vertrekken naar Leiderdorp alwaar men hedenavond het programma zou her halen. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand September 1931 ingelegd f. 33.108.03 en terugbetaald f. 23.640.60. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummei 18974. Opsporing verzocht. Di or mej. W. werd aan de politie alhier de opsporing verzocht van haar echtgenoot E. W. sinds kort geleden nog "hier wonende, doch thans te Leiden, die sinds eenige dagen is verdwenen. Begin van brand. Gistermorgen vroeg werd de familie v. O. in de Visserstraat gewekt door de buren, die in hun huis een brandlucht waar namen en in de veronderstelling leefden, dat bij van O. een begin van brand was ontstaan. Bij onderzoek bleek dit inder daad het geval te zijn. Op een slaapkamer- was een kleerenkast met kleeren in brand geraakt. Met eenige emmers water wist men het vuur spoedig te beperken. De schade wordt door verzekering gedekt. Mishandeling. De heer U. deed bij de politie aangifte van het feit, dat zijn 12-jarig zoontje door zekeren B. was mishandeld. B. zou o.a. den jongen met een stuk hout hebben ge slagen. De politie stelt een onderzoek in. RECLAME. 100 cM. breed Aanbesteding. De uitslag van de door den architect W. B. Kroon alhier in het café H. Kompier gehouden aanbesteding betreffende het uitbreiden van de Jachthaven „Hollandia" te Woubrugge door bijbouwing van een loods met woning en magazijn met bij komende werken, is als volgt: Perc. 1. Grond-, beton-, metsel- en tim merwerken. D. J. Wenting en H. Smit f.5712; K. de Jong f.7492; J. v. Wieringen f.7969; C. M. Deerenberg f.8049; H. Oude nes f.8140; Johs. Moree, Woubrugge f 8282; D. Donker f.8359; Gebrs. J. en P. v. Wijk f.8440; Gebrs. Vrisekoop f.8573; A. Bik, Rijnzaterwoude f.8585; Fa. v. d. Breggen, Boeree en V. Wingerden te Nieuw- veen f.8645; A. v. Dam f.8878; R. A. Meijer Koudekerk f.8900; A. H. Vollen- berg, Zoeterwoude f.9665; W. A. Borst, Voorhout f.9800. Perc. 2. Lood- en zinkwerken. J. J. Bonte f.498; C. Slingerland, Koudekerk f. 550.75; J. v. Raad, Woubrugge f.560; J. Verhoef f. 775. Perc. 3. Schilderswerk. C. Wijsman, Wou brugge f. 673; v. Keeken en Bauer f. 699.50; C. Hoogeveen, Bodegraven f.710. Waar geen woonplaats vermeld, wonen de aannemers te Alphen a. d. Rijn. De gunning werd aangehouden. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten terugontvangen in de 2e helft der maand September 1931. Brieven binnenland: Kaascontrole Sta tion, Den Haag (geweigerd) Mej. T. Vogelesang, Den Haag Den heer Inspec teur, Alphen a. d. Rijn Ministerie van Onderwijs. Den Haag (geweigerd). Briefkaarten binnenland: Wed. G. Boer, Lisse. Brieven buitenland: Alfred Wagner, Hannover. Door J. de Gr. werd bij de politie kennis gegeven van de vermissing van een bankbiljet van f. 25, ontvreemd uit een overjas, welke hij in een schuur had ge hangen. De politie stelt een onderzoek in. Door baldadige jongens werd de woonschuit van J. v. L. aan de Spoorhaven met steenen bekogeld. L. wist een der bel hamels aan te houden en over te leveren aan de politie. Ook de anderen zijn bij de politie bekend. Door den wielrijder J. A. werd bij de politie aangifte gedaan van de ontvreem ding van een rijwiellamp. Door den landbouwer v. M. werd in het weiland nabij de Ziende een zak inhoudende een 33-tal kippen en visch- netten gevonden. Daar de eigenaar niet kwam opdagen zijn deze goederen onge twijfeld van diefstal afkomstig. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. 5152 Geboren: Joanna Adriana, d. van P. L. de Jeu en J. Schoo; Helena Maria, d. van O. Termeulen en C. M. van der Meer; Alida Petronella Maria, d. van S. C. Bak ker en A. C. J. Volwater. Getrouwd: Jacobus van der Meer, j.m. 23 jaar en Adrina Alida van Klink, j.d. 21 jaar; Johannes Leonardus Bakker, j.m. 27 jaar en Agatha Johanna van der Willik, j.d. 20 jaar; Jacobus Cornelis Zoet, j.m. 28 jaar en Maria Cornelia Zaal, 26 jaar. Vertrokken: M. J. Meiman, naar Leiden; K. Korporaal en gezin, naar Den Haag; G. Raaphorst, naar Haarlemmermeer; H. G. Buskermolen, naar Zundert; P. de Vogel, naar Hazerswoude; G. W. A. Soede, naar Noordwijkerhout; J. E. Schrama n. Alphen aan den Rijn; Th. E. M. Bakker, naar Millingen; A. N. de Jong, naar Noordwijk; A. A. den Haan, naar Leimuiden; Th. C. van Haastregt, naar Hazerswoude. Gevestigd: J. H. M. van Schijndel van Stad-Delden; J. Pees, van Blokzijl; J. M. van der Krogt van Zoeterwoude; C. A. de Prie, van Bloemendaal: C. P. Meereboer, van Warmond; H. Ludlage van Lastrup (D.): J. P. Pouw, van Heemstede; J. J. van der Putten, van Alphen aan den Rijn; M. Scalasz, van Pesterrsébet (H.); E. J. Hogeboom, van Leimuiden. CK 5* ~</l>lW\k//M*t\fc -/Cl 59. Buiten gekomen kropen de twee kikkers onder het tapijt en schudden er den zak roet in leeg. Natuurlijk alle maal netjes aan den binnenkant, anders zouden Tuimeltje en Karei het zien en zou de pret er af zijn. Toen dat gebeurd was gingen ze voor het keukenraam zitten en wachtten af tot de mattenkloppers verschenen. 60. „Laten we het vroolijk opnemen", was het eerste wat Karei zei en Tuimeltje vond dat ook de beste manier om er doorheen te komen. „Het is maar gelukkig, dat ik nog geen honger heb", zei Tuimeltje. „Laten we maar vlug beginnen, des te eerder zijn we er van af" en hun mutsen stevig op hun hoofd drukkend, begonnen ze er op los te slaan. lem Gerrit Adrianus, zoon van S. v. d. Lee en M. Griffioen. Getrouwd: P. A. v. d. Werf, 23 jaar en M. H. v. d. Nieuwendijk, 23 jaar F. J. Binken, 25 jaar en C. v. Toor, 24 jaar KI. Bobeldijk, 22 jaar en M. de Jong, 19 jaar W. van Ofwegen, 27 jaar en E. Keizer. 28 jaar. Aan het postkantoor alhier zijn de volgende brieven als onbestelbaar terug te bekomen: firma Hoppenbrouwer, Eind hoven, firma van Schuppen, Veenendaal en Lennebank en Co, Utrecht. Gèdurende de afgeloopen maand werd aan de Rijkspostspaarbank te dezer plaatse ingelegd f. 18280 43 en terugbetaald f. 9765.50. Het laatste door de spaarbank uitgegeven boekje draagt het nummer 5178 Omtrent onderstaande gevonden voorwerpen zijn bij de politie inlichtingen te bekomen omtrent een konijn, belasting- rijwielmerk en een paar motorbroek pijpen. B. en W. dezer gemeente deelen mede, dat op 12 Oct. a.s. alhier schouw zal worden gedreven. BOSKOOP. Burgerlijke stand. Geboren: Jan, zoon van KI. Bouter en G. Rietveld Petrus Anthonius Hen- drikus, zoon van P. A. de Frankrijker en. N. J. de Knoop, Helena Theresia, dochter van W. v. Lint en J. P. Ballering Wil- LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. Vaststelling gemeenterekening. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Afwezig met kennisgeving de heer J. de Rijk. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeente. De voorzitter opende de vergadering I met gebed. De notulen van de vorige vergadering werden voorgelezen en onveranderd vast gesteld. De voorzitter deed mededeeling van eenige ingekomen stukken, w. o. een schrijven van Ged. Staten, waarbij goed gekeurd teruggezonden wordt het ga- rantiebesluit inzake het aangaan van een geldleening door de Stichting „De Drie gemeenten". Van de bewoners van den Geerdijk is ingekomen een schrijven waarin deze verzoeken, vrijgesteld te mogen worden van de verplichting tot aansluiting aan de drinkwaterleiding. De voorzitter deelde mede, dat uit een bacteriologisch onderzoek moet blijken dat het drinkwater dat de bewoners thans hebben goed is. Het doet er niet toe van welke stichting de buizen in den Geerdijk komen. B. en W. stellen voor het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Conform be sloten. De heer Rietdijk deelde mede dat de Commissie belast met het onderzoek der gemeenterekening dienst 1930 haar werk gedaan heeft. Alles is in de beste orde aangetroffen. De Raad besluit daarna de rekening vast te stellen. Gewone dienst Inkomsten f. 72.262.85. Uitgaven f. 61.268.16. Batig slot f. 12.194.69. Kapitaaldienst: Inkom sten f. 19.906.49. Uitgaven f. 22.296.70. Na- deelig slot f2390.29. RITNZATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Vaststelling gemeentebegrooting. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Er zijn nog steeds 3 vacaturen. De voorzitter doet mededeeling van het besluit vant Ged. Staten, waarbij het Raadsbesluit tot toelating van den heer J. A .de Bruijn vernietigd wordt. De voor zitter geeft in overweging om niet bij de Kroon in beroep te gaan, aangezien deze aanwijzing door den voorzitter van het centraal stembureau in strijd met de wet geweest is. B. en W bieden vervolgens aan de ge meentebegrooting voor het jaar 1932. Deze sluit in inkomsten en uitgaven met f. 29.891.31. De heeren W. Dorrepaal en N. Dissel dorp worden benoemd tot leden van de commissie van onderzoek. Op voorstel van B. en W. wordt de begrooting dienst 1931: inkomsten, gewijzigd tot een bedrag van f. 317.51. Bij de rondvraag bespreekt de heer Dorrepaal nog even den toestand van het Kerkhof. Hij zegt dat alles keurig in orde is, alleen zal de heg op sommige plaatsen bij geplant moeten worden. De voorzitter deelt mede dat juist in de vorige vergadering van het College een en ander ter sprake gebracht is. Spoedige verbetering volgt. Op een vraag van den zelfden omtrent het Molenpad, deelt de voorzitter mede dat B. en W. van plan zijn om spoedig met verbetering van den weg aan te vangen. Daarna volgde sluiting. TER-AAR. GEMEENTERAAD. Dc Waterleiding Steunregeling werk- loozen en werkverschaffing. De raad kwam in openbare zitting bij een. Afwezig de heeren Apeldoorn, Hen- drikse en Post. Na opening las de secre taris de notulen van de vorige vergade ring. Naar aanleiding daarvan deelde de voorzitter mede dat nog geen overeen stemming is verkregen met de Ned. Spoor wegen over het leggen van waterleidings buizen in de Schilk. daar de Spoorwegen pen hooge schadeloosstelling vragen. B. en W. zullen echter alsnog trachten een re geling te treffen, waardoor de bewoners van de Schilk niet alleen waterleiding doch ook electrisch. licht kunnen bekomen. Onder de ingekomen stukken bevond zich o.a. een schrijven van Ged. Staten naar aanleiding van het benoemd verkla ren als lid van den Raad van den heer P. Post, waartegen beroep was aangeteekend door den heer P. Kroon. De benoeming van den heer Post is conform de Wet ge schied. Volgde advies van B. en W. op het adres van het Ned. Herv. Schoolbestuur om be schikbaarstelling van gelden. Het advies van B. en W. luidde afwijzend, daar deze aanvrage (n.l. gelden voor het aanschaf fen van een nieuwe kachel) volgens B. en W buiten art. 72 L.O. valt. De geheele Raad kon zich met het standpunt van B. en W. vereenigen. Hierop kwam aan de orde een voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een steunregeling voor georganiseerde werk- loozen. B. en W. hebben dezer dagen een conferentie gehad met enkele vertegen woordigers van de R.K. Land-Arbeiders bond en van de Chr. Bond om werkver ruiming te bespreken. Daar de Gemeente zelf geen werk heeft voor de werkloozen hebben B. en W. een schrijven gericht aan de Besturen van de Niewkoopsche en Was- senaarsche Polders of deze soms werk te vèrrichten hebben. Verder hebben B. en W. gedacht aan de mogelijkheid om bij Land bouwers of Tuinders werk te laten ver richten door de werkloozen, waaraan de Gemeente dan voor een deel zou kunnen bijdragen. De heer Hoogervorst juichte het toe dat B. en W. reeds stappen gedaan hebben voor werkverschaffing. De Voorz. deelde nog mede dat B. en W. alleen bedoelen zoodanig werk, dat in nor male omstandigheden niet verricht zou worden b.v. slootschieten en baggeren. Het is niet de bedoeling van B. en W. om den boeren aan goedkoope krachten te helpen om b.v. bieten te rooien of te melken. Besloten werd tenslotte dat de gemeente per arbeider f. 1.toeslag per dag zal geven, onder voorwaarde dat in totaal zijn loon minstens f. 15.per week Vil be dragen. De voorz. wil deze regenng in laten gaan op Maandag 12 October, en eindigen vóór 1 December. Aldus besloten. Per circulaire zal aan de werkgevers be kend gemaakt worden, dat degenen die dergelijk werk te verrichten hebben, zich kunnen vervoegen aan de Gem. Secretarie Als commissieleden werden gekozen de heeren P. Kroon, Jac. Valentijn en C. de Boer. De voorz. deelde vervolgens mede dat verschillende arbeiders die zijn aange sloten bij een arbeidersvereeniging, eerst op 1 December recht krijgen op werkloos- heidsuitkeering van hun bond. B, en W. adviseeren om aan deze arbeiders, als zij werkloos zijn van Gemeentewege weke lijks 60 pCt. van hetgeen zij kunnen trekken na 1 December uit te^keeren, be nevens kindertoeslag. Onder deze regeling vallen alle werkloozen, georganiseerd of niet. De Raad kon haar goedkeuring hier aan geven. Na rondvraag volgt sluiting der vergadering. RECLAME. Engros: Fa. C. J. KROMWIJK, Leiden. 5174 Oorspronkelijke schets in ouden trant door A. DUYTS—GAYDOU. 11) Zij zat in stille bewondering den man te aanschouwen, dien zij haar zoon mocht noemen. Hij was het evenbeeld van zijn vader; de oogen alleen waren geheel anders, en zijn blik ontweek haar blik... Zij voelde, dat er een scheidsmuur tus schen hen lag. Zij wist niet wat, maar er was iets, of iemand. Een vrouw? Mis schien. Zij wilde er niet naar vragen. Er was iets gejaagds in hem, iets, dat hij verbergen wilde; hij zag er vermoeid, ziek uit. Maar zij vroeg niets. Toen zij hem naar zijn vertrekken had gebracht, die van zijn vader, waar alles nog zoo stond als jaren geleden verzorgde zij hem als een klein kind en toen alles in orde was, kuste zij hem goeden nacht en verwijderde zich. Het was nog vroeg m den avond; Ines deed haar zwarte man tilla om en begaf zich naar de kerk. Zij knielde op haar gewone plaats neer. Zij smeekte haar in.de ziel van haar zoon te mogen lezen, hem troost te kun nen geven. Zij wist niet, dat een scherp zwaard i haar eigen ziel zou doorboren. Er verliepen dagen en dagen, zonder dat moeder en zoon nader tot elkaar kwamen. Hij hield veel van haar, dat wist zij; maar hij vertelde haar niets van zijn ver leden, van de jaren, die hij ver van haar had doorgebracht. Zijn hart bleef geslo ten; zij voelde zich niets minder eenzaam en verlaten! Zij had niet eens van hem kunnen ver krijgen met haar mee te gaan naar de kerk. Hij was vermoeid, zeide hij, hij sliep slecht. Zoo bleef hij uren lang in den tuin en staarde naar de stroomenden Ebro Op een ochtend, toen de Villanova niet was opgestaan, ging dona Ines naar zijn kamer en vond hem zeer opgewonden, het hoofd als vuur en rillend over al zijn leden door de koorts. Zij nam een van zijn handen in de hare en bleef naast zijn bed zitten, luisterend naar de wartaal, die hij sprak. Allerlei woorden kwamen over zijn brandende lippen: „Silvia, gij zult de mijne worden. Rinaldo, gij verrader! Vooruit, vooruit naar Duinkerken; dat is de ring hier, hier, naar de boot, het geld is ge borgen; o, dat water, de kerker! help, help!" en hij viel achterover op zijn kus sen als een verslagene. Zoo duurde het eenige dagen. Ines verliet hem geen oogenblik, en de dokter zei later, dat ze hem aan den dood had ontrukt. Toen kwam een tijd van zwakte en machteloosheid. Hij sprak haast geen woord, maar begon nu en dan als zij het hoofd omwendde, naar haar te kijken. Zijn blik was niet meer zoo strak, zijn oogen hadden dat bange ontwijken van haar oogen niet meer, en nu en dan ver zachtte zijn uitdrukking zoo zeer, dat Ines de tranen niet kon terughouden. Zij neuriede een kinderliedje. Bij het hooren van het bekende oude liedje wa^het de Villanova, alsof hij ont waakte uit een langen benauwden slaap; hij zag zijn moeder aan. alsof hij haar voor het eerst gade sloeg en trok haar tot zich. Toen begonnen de tranen te vloeien, de dikke brandende tranen van berouw, en hij trok haar nog dichter naar zich toe en met gedempte, gebroken stem stortte hij al zijn geheimen uit voor haar, die alles voor hem was, die hem zou ver geven, hem troosten, hem beter zou doen worden. Zij hield zich goed, al werd door die bekentenis haar ziel als door een snijdend zwaard verscheurd; zij verroerde zich niet, zij liet hem uitspreken Eenige maanden daarna verliet de Vil lanova voor goed het kasteel zijner vaderen. Het geld, dat hij nog bezat schonk hij aan de armen; hij nam den pelgrimsstaf op en scheepte zich in op een naar het Heilige Land vertrekkend schip. De moederliefde had het wonder ver richt; haar gebeden hadden haar zoon ten goede doen keeren. XII. Langs den prachtigen ouden romein- schen weg tusschen Reggio en Massa reed Gualtiero voort. Zijn ros had naar eigen goedvinden een bedaarden stap aangeno men, als wilde het zijn meester den tijd gunnen het mooie landschap te bewon deren. De weg voerde door een vrucht bare vallei, eerst tusschen heuvels en daarna langs den voet van hooge bergen; de Appenijnen die geheel Italië als de spieren van een lichaam doorloopen. Onze ruiter had juist het dorp Canossa bereikt en hij klom tot aan de ruïne van het beroemde kasteel van gravin Ma thilda, waar keizer Hendrik IV drie dagen boete deed voor'Paus Gregorius VII. Gualtiero bleef een tijd verdiept in dê beschouwing van het schoone panorama; in het zuiden de Appenijnen, in het noor den de uitgestrekte Po-vlakte met Parma, Reggio en Modena. Het was Juni, de mooiste maand m Italië. De zon verhelderde en verwar mende bergen en dalen, en deed de bla deren van de mooie groene steeneiken glinsteren, een soort ilex, die ook des win ters groen blijft. Gualtiero kwam uit Modena, waar hij eenigen tijd aan het hof had doorge bracht; hij had zijn wederwaardigheden verteld, ook het treurig einde van Wal- fried. Daar had hij tevens vernomen dat Silvia eenzaam en teruggetrokken te Mon- tignoso leefde. Nadat hij te Reggio zijn moeder had bezocht en de zaken van zijn vader, die kort geleden was gestorven, ge regeld had, besloot hij naar Montignoso te gaan. Het vurig verlangen om Silvia terug te zien liet hem geen rust.en toch aar zelde hijMaar hij was geen ronddo lende ridder, de wapenfeiten, waaraan hij deel had genomen,, hadden zijn naam be kend gemaakt. De hertog van Savoye had hem een schrijven medegegeven, waarop hij met recht trotsch kon zijn, en ook te Modena werd hij rijkelijk beloond voor zijn dapper en nobel gedrag; men droeg hem een post van vertrouwen op en hij werd in een moeilijke zaak als afgezant van den hertog uitgezonden. Deze gedachten, het prachtige zomer weer en de mooie natuur, gaven hem nieuwen moed en hij vervolgde zijn weg in sneller draf. Na de opdracht van den hertog te Spezia te hebben volvoerd, nam Gual tiero de route langs de zee, totdat hij Massa bereikte. Daar gunde hij zich eenige rust. Hij wilde kalm zijn, maar zijn bloed stroomde onstuimig door zijn aderén. Hij wilde zich op de ontmoeting voorbereiden, maar één en dezelfde gedachte hield hem al door bezig. Hij zat daar voor de kleine osteria. een glas wijn en een stuk brood voor zich. Hij kon niet gelooven, zóó dicht bij Montig noso te zijn en zoo spoedig zijn aange bedene Silvia te zullen terug zien, zijn Madonna. In den laten namiddag vertrok hij uit Massa. Bij het majestieuse kasteel geko men, hield hij even zijn paard in. Door de laatste stralen der ondergaande zon wa ren de kleine ramen van de torens als in vlammen gehuld, en daar er niet de min ste wind was, was alles roerloos stil. Hij luisterde naar die stilte, die hem zooveel zeide en zie, hij hoorde plotseling een klank, een zachte muziek, ae Klave cimbel zeker, en o! een stem verhief zich, een volle harmonieuse vrouwenstem. Neen, hij vergiste zich niet, het is „Het Gebed van Stradella": „Se i miei sospiri, o Dio placassero"..dat hij zelf zoo vaak gezongen had. En wat hij toen zag, was als een visioen. Een jongen van dertien of veertien jaar kwam op het terras en keek naar de ondergaande zon, hij maakte een gebaar als om iemand te roe pen, die nog binnen was, ging terug naar het venster en vatte de hand van een vrouw, die juist op den drempel ver scheen. Een lange sierlijke gestalte, ge- hel in het wit gekleed. Zij nam den arm van den jongen en samen leunden zij op de balustrade: Silvia en Alfonso Gualtiero durfde haast een zoo lief too- neeltje niet storen, maar zijn paard werd ongeduldig en hij gaf het den vrijen teugel. Enkele oogenblikken daarna berichtte een page aan Silvia, dat een reiziger wenschte binnengelaten te worden. De oude Rinaldo had Gualtiero zien aankomen en hij was hem tegemoet ge gaan. Benoenuto! Gualtiero, wat ben ik blij dat je terug bent. Jij tenminste, Je hebt hem gezien, onzen meester, onzen Walfried. O! wat een ramp is dat ge weest. Wat zal de Signora blijde zijn, zij verlangde zoo naar je.. Zij verlangdemij te zien0 Ja natuurlijk, je hebt voor hem ge zorgd, en je was voor haar ook een steun in die moeilijke dagen. En Alfonso spreekt ook altijd van je. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 9