KINADRUPPELS RECHTZAKEN. Jaar lang P1RIN de wereld BINNENLAND. lAND- EN TUINBOUW. UIT DE OMSTREKEN. BURG. STAND VAN LEIDEN CORRESPONDENTIE. RECLAME. 47 tijn de bekende Aspirin-TableHen in den landel. Sedert 30 jaar bestrijdt men ver- loudheidsziekfen, rheumatiek en alle soorten piin met Aspirin-Tabletten. U kunt dus net volste vertrouwen in dit middel stellen. [fij Let op den oranjeband. Prtjs ?5 ets. DE DALING VAN DEN PONDENKOERS. Vergadering; van de Nederlandsche Werkgevers. Het bestuur van het Verbond van Ne derlandsche Werkgevers heeft zijn leden, wier belangen betrokken zyn bij de koers daling van het pond sterling, opgeroepen tot een bespreking van de hoogst ernstige situatie, die daardoor voor het Nederland sche bedrijfsleven is ontstaan. De bijeenkomst zal plaats vinden in de Industrieele Club. Vijgendam 2. Amster dam. op Vrijdag 2 October a.s des v.m. te 11 uur. RADIO-TELEFOONVERKEER MET NED.-INDIE. Met ingang van 1 October a.s. wordt het radiotelefoonverkeer geopend tusschen Nederland en het Noordelijk deel van Su matra via Bandoeng. Tot dit verkeer zijn toegelaten de gou- vernementsnetten ..Sumatra's Oostkust" en „Atjeh en Onderhoorigheden" en de netten der Deli Spoorweg Maatschappij, voorloopig met uitzondering van het locale net Medan. Te Medan kunnen de gesprek ken voorloopig alleen worden gevoerd in de aldaar ingerichte radiospreekcel, waar in verscheidene personen gelijktijdig aan een gesprek kunnen deelnemen. Het tarief bedraagt f39 per gesprek van 3 minuten en f. 13 voor elke volgende minuut. DE AFSLUITING DER ZUIDERZEE. Ontevredenheid onder de Zuiderzee- visschers. De Zuiderzee-visscherijraad vergaderde te Enkhuizen onder voorzitterschap van het hoofd der visscherijen in het 2e en 3e district. Voornamelijk kwam ter sprake, welke maatregelen noodig zijn met het oog op de a.s. afsluiting der Zuiderzee. Aangezien verwacht wordt dat een eventueele najaars- en voorjaarsharing- visscherij zich voornamelijk zal concen- treeren in het Noordelijk gedeelte van de af te sluiten Zuiderzee en het bovendien wenschelijk is dat de eigenlijke Zuiderzee- visschers bij de laatste uitoefening van hun bedrijf zoo weinig mogelijk belemmering ondervinden werd met alg. st. besloten den Minister van Binhenlandsche Zaken en Landbouw te verzoeken zoo spoedig mogelijk te bepalen, dat het verboden is de visscherij met den wonderkuil of met de bordenkor uit te oefenen met vaar tuigen die voortbewogen worden door mid del van mechanische kracht. Tevens stemden alle leden voor een ver bod der wonderkuilvisscherij, dus ook zeilvaartuigen, zoodra de afsluitdijk ge dicht is of als het tijdstip van afslui ting tijdens de haringcampagne valt zoodra de voorjaars-haring-campagne ge ëindigd is. Voorts bleek uit- de gehouden bespre kingen dat zich van de Zuiderzeevisschers een geest van ontevredenheid en verbitte ring meester maakt, omdat nog steeds niet verschenen zijn de uitvoeringsmaat regelen als bedoeld in art. 3 en art. 6a van de gewijzigde Zuiderzeesteunwet, niet tegenstaande het thans bijna een jaar ge leden is, dat de gewijzigde Zuiderzee steunwet door de Tweede Kamer werd aangenomen en in de Memorie van Ant woord dato 2 Maart 1931 op het voorloopig verslag van de commissie van rapporteurs over het ontwerp van wet tot wijziging der Zuiderzeesteunwet (Eerste Kamer der Staten Generaal) door den Minister van Waterstaat wordt medegedeeld „dat in af wachting van en in vertrouwen van de beslissing van deze Kamer het ontwerpen van den hierbedoelden algemeenen maat regel reeds ter hand is genomen en dat hij ter zake gaarne als diligent zou wen- schen te worden beschouwd." Inderdaad is het zeer grievend voor de Zuiderzeevisschers, dat zij nog niet weten hoe zij er voor staan met de ..Waardever mindering." Bovendien werkt deze onze kerheid zeer remmend op een vlot ver- loopende likwidatie van vele visschers- bedrijven en houdt zij de zoo hoog noodige afvloeiing van visschers naar andere be drijven. terug. Er werd besloten een deputatie uit den Raad af te vaardigen naar den Minister van Waterstaat om dezen minister den ernst van den toestand mede te deelen, en de zoo zeer noodige medewerking te ver zoeken, opdat de bedoelde uitvoerings maatregelen op zeer ko «ten termljn in het Staatsblad verschijnen. o EEN PROTEST VAN DROGISTEN. Tegen het wetsontwerp op de artsenijbereidkunst. Gisteren vergaderde te Utrecht de Alge- meene Nederlandsche Drogistenbond, on der leiding van den heer J. Zon. uit Woer den, ter bespreking van de wet op de artsenijbereidkunst. Met algemeene stemmen vereenigde men zich met de volgende motie Drogisten en verkoopers van verpakte geneesmiddelen, over het geheele land ver spreid, in vergadering bijeen enz.. gehoord de besprekingen over het wets ontwerp inzake uitoefening artsenijbe reidkunst; komen met algemeene stemmen tot de volgende conclusies: lo. dat het wetsontwerp niet is in het belang der volksgezondheid; 2o. dat het is tegen een goede genees middelenvoorziening in het algemeen en voor het platteland in het bijzonder; 3o. dat het gevolg ervan zijn zal duur dere geneesmiddelen: 4o. dat het den ondergang zal veroorza ken van 7000 nijvere middenstanders; 5o. dat honderden menschen, werkende in pharmacologische fabrieken en den groothandel, daardoor broodeloos zullen worden; 6o. dat het alleen en uitsluitend in het belang is van den apothekersstand; 7o. dat het niet zal beletten den vorkoop van sterkwerkende en abortieve middelen; 8o dat het een algemeen belang is. dat het wetsontwerp nimmer als wet in het Staatsblad komt, en besluiten deze con clusies onder de aandacht te brengen van de minister:- \an Arbeid en Binnenland- sche Zaken, de Tweede Kamer en de pers. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer is bijeengeroepen tegen Woensdag 14 October, des middags om 1 uur. Op de agenda staan de interpellatie De Savornin Lohman over den stand der Ne- derlandsch-Belgische onderhandelingen en het wetsvoorstel-v. d. Bergh betreffende wetelijke regeling van het geldschieters- bedrijf. TER-AARDE-BESTELLING Dr. G. J. NIEUWENHUIS. Gistermiddag is op de algemeene be graafplaats te Deventer aan den schoot der aarde toevertrouwd het stoffelijk over schot van dr. G. J. Nieuwenhuis, rector van de Academie voor Lichamelijke Op voeding te Amsterdam, die Zaterdagavond j.l. op zoo noodlottige wijze om het leven is gekomen. Op de begraafplaats was groote belang stelling. Aan de groeve werd het woord gevoerd door den president van het college van Curatoren, den heer A. Dudok van Heel, prof Steinmetz, dr. Berkelbach van der Sprenkel (namens de docenten), den heer Korpershoek. voorzitter van de Vereeni- ging van Leeraren en Onderwijzers in de Lichamelijke Opvoeding, den heer R. Schuiling, den oud-leeraar van den over ledene. den heer Otto namens het College van Advies voor de Lichamelijke Opvoe ding. den heer Storm namens de studen ten en verder nog door eenige persoonlijke vrienden van den overledene. Een pleegzoon dankte voor de belang stelling. Er was een schat van bloemen. DE ZUIDERZEEWERKEN. Overlegging van het advies van den Zuiderzeeraad gevraagd. Het lid der Tweede Kamer de heer Van der Waerden, heeft den minister van Wa terstaat gevraagd het advies van den Zui derzeeraad in zake het beheer van den Wieringermeerpolder en de uitgifte der Zuiderzeegronden bekend te maken, opdat de Staten-Generaal zullen kunnen beoor- deelen welke voorgestelde regelingen wor den afgewezen. HET BELEGGINGSVRAAGSTUK VOOR DE VAKBEWEGING. In verband met de steeds grooter wor dende beteekenis van het beleggingsvraag stuk voor de vakbeweging, is door het N.V.V. een commissie ingesteld ter bestu deering van dit vraagstuk. Deze commissie bestaat uit de volgende heeren: K. Lindner, S. Brouwer, S. Gou- deket, S. de la Belle Jr.. G. J. A. Smit Jr., H. J. van der Born. B. J. van Stapele en B. van Praag. Tot voorzitter werd K. Lindner gekozen, terwijl W. A. Rengelink als secretaris aan de commissie werd toegevoegd. De commissie is dezer dagen geïnstal leerd door F. van de Walle, den tweeden i voorzitter van het N.V.V.en ving onmid dellijk haar werkzaamheden aan. (Het Volk). SALARISVERLAGING BIJ DE AMSTERDAMSCHE BANK. Naar wij uit goede bron vernemen, is gistermiddag aan het personeel van de Amsterdamsche Bank en haar bijkantoren mededeeling gedaan, dat de salarissen met 10 procent zullen worden verlaagd. Deze salarisvermindering zal geleidelijk worden ingevoerd, met dien verstande, dat de salarissen op 1 November a.s. met 5 pCt, worden verminderd en op 1 Januari 1932 nogmaals met 5 pCt, Slechts enkele leden van het personeel, die tantième ge nieten uit winst, vallen niet onder deze nieuwe regeling. (Msb.) o DE MERWEHAVEN TE ROTTERDAM. Het werk aan de Merwehaven te Rot- i terdam dat in 1929 is aangevangen, nadert thans zijn voltooiing. De eerste van de j drie bekkens van dit groote drie-haven plan is reeds geruimen tijd geleden gereed I gekomen en in gebruik genomen, het mid- delste is eveneens op een kleinigheid na gereed maar aan de zuidelijkst gelegen i haven wordt nog druk gewerkt. Een der voornaamste onderdeelen van dit werk is 1 gisteren echter gereed gekomen, doordat de laatste caisson is geplaatst. Daarmee is de kademuur afgesloten en wacht deze nu op verdere afwerking. De 112 caissons die voor deze haven benoodigd waren, zijn alle door de Hollandsche Betonmaatschappij op een terrein aan de Waalhaven vervaar digd. Elk zoo'n caisson is 45 M. lang en 16 M. diep en vertegenwoordigt een waarde i van f. 70.000. Het vervoer van de 112e 1 caisson is op eenigszins feestelijke wijze geschied. (U- D.) o VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. besluit is alsnog benoemd als afgevaardigde der Nederlandsche Re geering ter Vierde Alg. Conferentie voor Verkeer en Doorvoer, die op 12 October te Genève zal bijeenkomen, prof. dr. E. Mo- resco, oud-secretaris-generaal van het Dep. van Koloniën, oud-vlce-president van den Raad van Ned.-Indië. Een aantal schippers van stoom trei- lers te IJmuiden heeft aan den minister van binnenlandsche zaken en landbouw verzocht, de zich nog steeds op bepaalde plaatsen van den zeebodem bevindende mijnen te laten verwijderen. (N.R.Ct.) Men meldt aan de „N. R. Ct."; Naar wij vernemen, worden de Hartog's Fabrieken te Oss, voor zoover betreft de margarinefabricage, op 1 November stop gezet. Ongeveer 700 menschen zullen hier door werkloos worden. RECLAME. Dr H.NANNING's EETLU5T-0PWEKKEND. 1.30 p fl 4776 PERSDELICT. In de Telegraaf van 5 Maart 1930 heeft een artikel gestaan, getiteld Drie of vier ton verduisterd? In dit artikel werd de voormalige bankier Kloppenburg ervan beticht, dat hij voor zijn faillissement als een appeltje voor den dorst een ton op den naam van zijn vrouw had overge schreven, doch dat hij met zijn geschei den vrouw te Haarlem was blijven samen wonen. De nachtredacteur, die dit arti kel in het ochtendblad van 5 Maart had opgenomen en die ook de opschriften er voor had samengesteld, werd door K. we gens smaadschrift aangeklaagd. De Am sterdamsche rechtbank veroordeelde den redacteur op 1 April 1.1. derhalve tot f. 300 boete en een voorwaardelijke gevangenis straf van één maand met een proeftijd van drie jaar. Tegen dit vonnis had de verdachte hoo- ger beroep aangeteekend, dat gisteren door het gerechtehof te Amsterdam is behandeld In zijn requisitoir wees de advocaat- generaal erop. dat het bericht in De Te legraaf te veel in details gaat om geacht te worden het publieke belang te dienen. De onschriften acht mr. Bauduin noode- loos krenkend. Wel is gebleken, dat ver dachte in de overtuiging verkeerde, dat het bericht juist was. Hij eischte derhalve jegens verd. een geldboete van f. 100. o ROEKELOOS RIJDEN. De 19-jarlge chauffeur C. A. L. uit Rot terdam heeft op Zondag 31 Mei j.l. als bestuurder van een auto. rijdende op den Rijksstraatweg onder Wassenaar te snel gereden waardoor hij geen gelegenheid had tijdig te stoppen voor een uit een rechterzijweg komenden auto. zoodat een botsing ontstond tengevolge waarvan een inzittende dame F. B., lichamelijk letsel heeft gekregen. Na verhoor van vijf getuigen onder wie een deskundige, vorderde het O. M. der Haagsche Rechtbank, waargenomen door mr. Blok tegen verdachte zes weken hech tenis. Vonnis 13 October. POGING TOT MOORD TE 's-GRAVENHAGE. Verdachte vrijgesproken en in vrijheid gesteld. Op 11 Juni j.l. behandelde de Haagsche Rechtbank de zaak tegen den 45-jarigen mijnwerker C. K., afkomstig uit Duitsch- land, verblijf houdende te Utrecht, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te 's-Gravenhage, die terecht stond wegens poging tot moord op zijn echtgenoote K. T. H. eveneens afkomstig uit Duitschland, wie hij in den morgen van 11 April j.l. op de derde étage van een perceel in de Spuistraat te Den Haag getracht zou hebben van het leven te berooven door haar met een scheermes eenige sneden in den hals toe te brengen. Het slachtoffer is evenwel spoedig van de bekomen verwondingen hersteld. In deze zaak werd destijds door de ver dediger, mr. C. H. Bruijn, een onderzoek naar verd's geestvermogens verzocht, het welk door de Rechtbank werd toegestaan. Gisteren diende deze zaak opnieuw voor de 5e Kamer der Haagsche Recht bank. Dr. Scholten bracht als deskundige rap port uit, waarbij hij concludeerde tot verminderde toerekensvatbaarheid van verdachte. Tevens gaf hij als zijn mee ning te kennen, dat verdachte's vrouw aan hysterie lijdende was. Mr. Hoekstra, het O. M. waarnemend, persisteerde bij de eisch, destijds door zijn voorganger mr. Rijkens gesteld, die toen geen poging tot moord, doch wel po ging tot doodslag aanwezig achtte en tegen verd. een gevangenisstraf van drie jaren had geëischt. Mr. C. H. Bruyn, ook ditmaal voor K. pleitend, vroeg, op grond van de deskun dige verklaringen, alsmede op eerder aan gevoerde gronden vrijspraak van ver dachte en diens onmiddellijke invrijheid stelling. Na zich in raadkamer te hebben bege ven, deed de rechtbank onmiddellijk uit spraak, waarbij zij verdachte vrijsprak en zijn onmiddellijke in vrijheidstelling ge lastte. POGING TOT OPLICHTING. Voor de rechtbank te Arnhem stonden terecht de 31-jarige handelsreiziger W. M. Sp. uit Nijmegen en zijn echtgenoote mej. K.. verdacht van poging tot oplich- J ting. Door middel van een advertentie in een Nijmeegsch blad waarin verd. Sp. een in- casseerder vroeg, kwam verd. in aanra- j king met zekere de Gr. te Nijmegen, van wien hij f. 4000 borgstelling eischte, om m de gelegenheid te worden gesteld pand brieven van een hypotheekbank te Zierik- zee te plaatsen. Deze pandbrieven, die verd. aan de G. toonde als lokmiddel, bleken vervalscht. Tezamen met zijn vrouw had hij ze ver vaardigd. Verd. Sp. heeft eenige jaren geleden den gemeentelijken girodienst te Amsterdam voor een bedrag van f34.000 opgelicht, waarvoor hij destijds tot 3jaar gevan genisstraf werd veroordeeld. Thans eischte het O. M., waargenomen door mr. Lasonder, een gevangenisstraf van anderhalf jaar tegen hem, wegens oplichting en een gevangenisstraf van zes maanden tegen zijn vrouw wegens medeplichtigheid. Uitspraak over 8 dagen. HOOFDREDACTEUR VAN DEN „VELDBODE." De heeren Leyeter Nypels, te Maastricht uitgevers van den „Veldbode" deelen mede dat met ingang van 1 November a.s. tot hoofdredacteur van dit blad is benoemd de heer Tj. B. E. Kielstra. oud-secretaris van de Zeeuwsche Maatschappij voor Land bouw en tot 1 November a.s. directeur van de N.V. Chili Salpeter Handel Maatschap pij te Rotterdam. BENTHUIZEN. Van een trap gevallen. Tegen een boom gereden. Op den Wassenaarschen weg, bij de grens Wassenaar kwam een met tonnen haring geladen auto, op Sleeptouw ge nomen door een andere vrachtauto, door het niet goed nemen der scherpe bocht in botsing met een der boomen. De lading haring schoof door de schok naar voren mede hierdoor werd de botsing nog erger. Do wager was ernstig beschadigd, doch de inzittenden kwamen er zeer goed af. o OEGSTGEEST. Li de Geversstraat is voor een winkel een heerenrijwiel achter gebleven. Inlich- tinger. zijn bij de politie te bekomen. De veldwachter J. J. Vos is te Am sterdam geslaagd voor het politie-diploma met aanteekening, afgegeven door den Algemeenen Nederlandschen Politiebond. Door een vrachtauto van J. v. d. L. alhier is in de Dorpsstraat bij het achteruit rijden een kop van een gaslantaarn af gereden. De schade zal worden vergoed. Bij het achteruitrijden is een pas ge plaatste papiermand op den Terweeweg stukgereden door een personen-auto. De bestuurder is doorgereden, doch nummer en letter is bekend. De politie onderzoekt de zaak. Naar wij vernemen zal de heer C. J. Krijger, chef-veldwachter morgen zijn 12'/j-Jarig jubileum als veldwachter alhier vieren. Hedenmorgen omstreeks halftien heeft de motorrijder K. uit 's-Gravenhage op den Rijksstraatweg den 16-jarigen wielrijder T. aangereden. T. bekwam een ernstige hoofdwonde en is door den E. H. D. uit Leiden voorloopig verbonden. WARMOND. Onze plaatsgenoot, de heer W. A. Hagemans. verwierf te 's Herlogenbosch het diploma met aanteekening van den Ned. R.K. Politiebond „St. Michaël". ZEVENHOVEN. Tot tweeden volontair ter gemeente secretarie is aangesteld de heer B. Cox uit Aarlanderveen. GEBOREN: Wieske, d. van H. van Duuren en N. Pouw Maria Josepha Ludovica, d. van J. Th. M. Gussenhoven en M. L. Verborgh. o OVERLEDEN C. Plu—Pracht, wedw. 82 j. E. Dreef •-Mielo, wedw. 91 j. P. de Graaf, m. 81 j. J. C. te L. Wendt U tot de politie. 2—2 De timmerman G. V. verrichtte boven op de eerste torentrap eenige werkzaamheden. Op een zeker oogenblik brak de trap, zoodat V. naar beneden stortte. Hij kreeg eenige ontvellingen en een gat in 't hoofd. Dit ongeval liep gelukkig nog tamelijk goed af. Eenoemcl zijn tot diaken bij de Ned. Herv. gemeente alhier, de heeren W. van Driel en P. Francken. HAARLEMMERMEER. Van een dak gevallen. De heer K., wonende te Haarlem, had gisteren, terwijl hij zich bij het verrichten van werkzaamheden aan een woning nabij den Sioterweg alhier, op een dak bevond, hel ongeluk zijn evenwicht te verliezen en van een hoogte van eenige meters naar beneden te vallen. Aan rug en schouders verwond, werd hij opgenomen en per auto naar zijne woning gebracht. Zijn toestand is bevredigend. Aanrijding. Op den Vijfhuizerweg werd een wielrijder die rechts van den weg reed, door een passcerende auto, waarvan de bestuurder vermovdelijk niet voldoende uitweek en geen signalen gaf, aangereden, waardoor hij zoodanige verwondingen bekwam, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De politie werd met het gebeurde in kennis gesteld. Onvoorzichtig. Een 10-jarige knaap beging gister op den Ringdiji nabij den Bennebroekervveg alli'er de onvoorzichtigheid om op een in be weging zijnde vrachtauto te klimmen. Hij sprong plotseling van den wagen, doch kwam daarbij zoo danig te vallen, dat hij aan het hoofd en de handen verwond werd. De jongen werd naar de ouderlijke woning vervoerd, alwaar geneeskundige hulp werd ingeroepen. HILLEGOM. Benoemd tot onderwijzer aan de RehoboLhschool te Rotterdam de heer W. Kuil alhier. KATWIÏK AAN DEN RITN. Een dronken bestuurder. De bestuurder van auto H 82477 kwam op den Noordwijkerweg aanrijden en volgde een veruachte roete, n.l. van den eenen kant van den weg naar den andere kant. Bij den lagen weg reed hij den met een paard bespannen wagen van den tuinder R. v D. aan, die door tien schok van de bek viei. Daarna maakte de Chevrolet een nog vreemder zwaai en kwam in 't tuin land terecht. Spoedig bleek dat de bestuur der aanmerkelijk veel aan Baclius geofferd had. De politie werd hiervan in kennis gesteld. Zij nam de auto in beslag en de bestuurder mee naar het cachot. Daar verbleef hij tot hij weer in beter conditie was en kon met een proces verbaal ver trekken. De schade aan den wagen van R. v D. is nogal aanzienlijk waarvoor de luchtige bestuurder wel zal moeten boeien. Knaapje door auto gegrepen Langs den nieuwen Commandeurslaan passeerde een auto vanuit de richting Kat wijk aan Zee en tegelijkertijd een uit andere richting. Op hetzelfde oogenblik wddc het zoontje van den tuinder J. Kn. den weg oversteken, doch hij werd door een der auto's gegrepen en een eind weg geslingerd. De jongen was ernstig verwond. Dr. J riueting die direct ontboden werd, verieende geneeskundige hulp. Den bestuur- treft geen schuld. NOORDWITK AAN ZEE. Aanslag tegen het leven. G'steravond te ongeveer 10 uur, toen een agent van politie alhier in dé Hoofdstraat c-énige personen waarschuwde, voor een overtreding, kreeg hij plotseling een vuist slag in zijn gelaal en werd hij ook van acl teren aangevallen. Teen de bedreiging tegen zijn leven ernstig werd voortgezet, heeft hij ter zelfverdediging zijn revolver genomen. Heden is een der verdachten zekere J. v. d. B. alhier gearresteerd en op last van den commissaris van politie inge sloten, ten einde het onderzoek daarom trent voort te zetten. VEURLEIDSCHENDAM. De begrooting der bedrijven. Aan ue uns toegezonden begrooting van het gemeentelijk gas- en elecir.c.teitsbedrijf cmitenen wij de volgende cijfers: Gasbedrijf. Baten. Verkoop 155.000 M3. k 13 ct. 220.000 Mi a 14 ct., en 35.000 M3. a 6 ct. f. 53.050. Straatverlichting Stomp- wijk 37 lantaarns 12.8-i6 Mo a lo ci. f. 2177.98 Veur 21 lantaarns 6730 M3. a 13 cent f. 1168.90. Teerverkoop 81.050 kilo k f. 1.75 f. 1418.38. Cokesverkoop 14.521 H.L. a 60 ct. t. 8712.60. Meterhuur f.1225. Diversen f. 6228.77. Nadeelig saldo f. 2139.97. Lasten. Kolen 1621 ton a f. li.7a f. 19046.75 Loonen f. 17471.66. Intrest f. 12.159.08. Af schrijving f. 14.997.88. Diversen f. 11.446.23. Onvoorzien f. ÏUOU. K.pi.aa sd^enst. Ontvangsten. Afschrijvin gen f. 14.997.88. Kasgeidleening f. 8i.O00, Nadeelig saldo f. 54.427.u8V2. Uitgaven. Na deelig saldo f. 44.430.2öA/2- Aflossing lee- nir.gen f. 14.995. Uiibreiuing en vernieuw.ng f. lu.000. Atlossing Kasgeld leening i.ol.OOd. De staat van afschrijvingen vermeldt de volgende gegevens. Gebouwen 2 pet f. 1856.39, Buizennet 2Vs pet. f. 3159.58, Huisaansluitingen 8 pet. f. 1263.46, Huis leidingen 5 pet. f. 211.53, Muntinstallaties 6 pet. f. 1471.61, Gewone meters 6 pet f. 1071.94, Muntmeters 6 pet. f. 1767.22, Machines en toestellen 5 pet. 2107.52, Ovens buitenwerks 2 pet. f. 399.82. Ovens binnenwerk 25 pet. f. 1000 Zuiverinstallatie 5 pet. f. 381.07, Kantoorinstallatie 8 pet f. 102.23, Vernieuwing huisieiding rest f. 142.20. Gereedschappen 10 pet. f. 63.31. Electriciteitsbedrijf. Baten. Verkoop stroom 187.000 K.W. a 27 ct., 58.000 K.W. k 15 ct. en 30.000 K.W. k 8 ct. f. 62.460. Straatverlichting Stompwijk 12.000 K.W., Veur 9000 K.W. a 27 ct. f.7170. Meterhuur f. 8850. Diversen f. 2275.07. Lasten. Inkoop stroom van de gemeente Delft 30.50i.85, Vergoeding Hoogspannings kabel f.4700. Transformatorennuur f. 8ü0, L.onen f.6798.42, Afschrijving f. 14629.05, Intrest f. 12.752.88, Diversen f. 10.464.65. Kapitaaldienst. Ontvangsten. Batig saldo f. 31.621.51 Vrijgekomen door afschrijving f. 14.629.05. Uitgaven. Aflossingen f. 12.960. Uitbreidingen en vernieuwingen f. 11.800. Saldo beschikbaar f. 21.490.56. De staat van afschrijvingen vermeldt de volgende gegevens. Bovengr. vnet voor par ticulieren 4 pet. f. 3S54.62. Kabelnet voor particulieren 3 pet. f. 2104.60 Bovengr. net voor straatverlichting 4 pet. f. 591.94, Ka belnet voor straatverlichting 3 pet. f.559 52. Transformatorenstations 2 pet. f. 485.05, Huisaansluitingen 4 pet. f. 2774.15. Meters 7 pel. f. 2829.32. Huurinstallatie rest. f. 679.25 Instrumenten 5 pet. f. 81.67, Meubilair 6 pet. f. 58.46, Magazijninrichting 10 pet. f. 121.24, Disagif 3 1/3 pet. f. 281.73, Gereedschappen: 10 pet. f. 117.50. Voorgesteld wordt den stroomprijs te verlogen van 30 ct. per K.W. op 27 ct per K.W. en daarnaast de huisinstallaties af te schaffen. o

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6