LAATSTE BERICHTEN. UIT DE RIJNSTREEK. VISSCHERiJ-BERICHTEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 162. TELEGRAFISCH WEEKBERICHT v. h. Kon. Ned. Meteorol. Instituut, De Bildt Hoogste Stand 167.4 te Dresden. Laagste Stand 142.0 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 1 Oct.: Meest matige Zuid-Oostelijke tot Zuid- Westelijken wind. Zwgar bewolkt of be trokken. Waarschijnlijk eenige regen. Aan vankelijk iets zachter. Buitenlandsch Weerbericht. (Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt). De depressie bij IJsland heeft over de Britsche eilanden een secundaire gevormd die aan de Westkust van Ierland reeds zware regens gaf. Ook aan de Noorsche kust is de druk gedaald. Indien deze se cundaire zich op normale wijze om de hoofddepressie beweegt, dat is in den zin tegen de wijzers van een uurwerk, terwijl de hooge druk in Oost-Duitschland lang zaam verder Oostwaarts trekt, dan moet ook in onze streken de Zuid-Oostelijke of Zuidelijke wind voor een Zuidwestelijken of Westelijken plaats maken, waarbij zware bewolking met regen zijn te ver wachten. De temperatuur is, als gevolg van de de pressie op de Britsche eilanden, gestegen, terwijl in ons land en in Duitschland door nachtelijke uitstraling de ochtend- temperatuur lager werd. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 11 gr. C. (52 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 13 gr. C. (56 gr. F.) 3 uur nam.: 13 gr. C. (56 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Donderdag. V.m. te 5 u. 54 min.: n.m. te 6 u. 10 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 'sMiddags 12 uur: 15 gr. C. Zweminrichting „De Zijl." 'sMiddags 12 uur: 15 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a. Woensdag: 7.12 nam. tot 6.29 voorm. STADSNIEUWS. DE WINKELWEEK 1931. DE OFFICIEELE OPENING. In den foyer van de Stadsgehoorzaal is hedenmiddag in tegenwoordigheid vaneen groot aantal genoodigden de Winkelweek 1931 officieel geopend. Onder hen zagen wij o.m. den burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, den wethouder mr. A. J. Romijn, den heer ir. W. J. Modderman, den chef van de afdeeling sociale zaken, den heer P. C. G. A. Wijkmans, den direc teur van de markt- en havendienst, den heer L. A. Mennes, het bestuur van de afd. Leiden der Ver. „Nederlandsch Fabrikaat" den voorzitter en secretaris der Kamer van Koophandel, de heeren D. ten Cate Brou wer en dr. Knibbe, den heer P. Boot Sr., voorzitter van de afdeeling groot-bedrijf dezer Kamer, de directie der Stedelijke Lichtfabrieken en voorts een groot aantal winkeliers. Nadat allen gezeten waren, heette de voorzitter der Winkelweek-Commissie, de heer J. J. M. Meijers, het gezelschap welkom. Rede van den heer Meijers. Spr. begon met zijn dank uit te spreken tot allen, die hun sympathie hebben ge schonken aan het streven der Leidsche winkeliers om de welvaart en het aanzien onzer stad te verhoogen. Dank bracht spr. ook aan de directie der Stedelijke Lichtfabrieken en wederkeerig zegde hij de medewerking der winkeliers toe, wanneer het volgend jaar de Lichtfa brieken haar zilveren jubileum vieren. Deze winkelweek, aldus vervolgde spr.. hebben wij aangediend als de Leidsche „Nederlandsch Fabrikaat" Winkelweek, dat wil zeggen, dat wil zeggen, dat gedurende deze week met alle middelen zal worden getracht, het Nederl. Fabrikaat te propa- geeren en te introduceeren. Om dit op de juiste wijze te doen heb ben wij samenwerking gezocht met het Instituut „Het Nederlandsch Fabrikaat", welks Hoofdbestuur hier tot ons groot ge noegen tegenwoordig is, en hetwelk wij bij dezen onze bijzondere waardeering be- tulger voor de medewerking van hen on derbonden. Wat de voorzitter der afdeeling Leiden in samenwerking met den secretaris ge durende de 3 vöorbereidingsweken gedaan hebben, kan ik hier onmogelijk aanstip pen, doch ik hoop voor de Vereeniging Nederl. Fabrikaat, dat de activiteit en de enorme moeite, welke deze heeren zich voor de zaak hebben gegeven, bij de Ne- derlandsche Fabrikanten evenveel waar deering mag vinden als bij ons. En ter slotte heet ik hier welkom de besturen der 3 Middenstands-Organisaties en in het bijzonder den voorzitter der Middenstands-Centrale, mr. Romijn, onze opdrachtgevers, en ik spreek, hierbij de wensch uit, dat mr. Romijn, ondanks de vele werkzaamheden welke hem als Wet houder op de schouders zullen worden ge legd, de Middenstandszaak niet zal ver geten. Waar mij heden de eer te beurt valt vóór de opening dezer Winkelweek een kort overzicht over opzet en doel dezer actie te mogen geven, vraag ik hiervoor enkele minuten uw aandacht. Twee vragen zou ik hierbij nader willen beschouwen: Waarom een Winkelweek? en Waarom een „Nederlandsch Fabrikaat Winkelweek"? Het houden van een Winkelweek is zelfs voor vele winkeliers schijnbaar nog een twijfelachtige zaak. Hoe dat mogelijk is, is een raadsel. Het is toch niets anders als een collectieve reclame, waarbij het beoogde doel zeker wordt bereikt en met geringe kosten. Iedere mdividueele recla me is veel kostbaarder en het succes twijfelachtig. Zeker is dus een Winkelweek een groot belang voor den Winkelstand, maar niet minder voor Leiden als stad. Het aanzien van Leiden als Centrum van de Rijn- en de Bollenstreek te ver hoogen en den trek naar onze stad te ver- grooten is toch zeker een belang voor iederen Leidenaar. Ook voor de gebruikers is een Winkel week van belang. In zoo'n week wordt niet alleen hun belangstelling gewekt, maar ook alles in het werk gesteld om het nieuwste en beste aan te bieden. En de prijzen in Leiden zijn bekend en erkend lager dan elders. Wanneer er ondanks dit alles nog steeds zoo'n groote trek is naar andere plaatsen dan moeten er andere middelen zijn en gevonden worden om het koopen in, en den trek naar Leiden aan te moedigen. Een der voornaamste middelen hiertoe lijkt ons. de aantrekkelijkheid onzer stad te verhoogen. Hiervoor hebben wij in de eerste plaats de medewerking van ons Gemeentebestuur noodig en wij willen daarom van deze ge legenheid gebruik maken, om nog eens, en met grooten nadruk, eenige onzes inziens niet overdreven wenschen naar voren te brengen. Spr. noemde in dit verband betere bestrating der binnenstad, waarvan vooral de Haarlemmerstraat zeer misdeeld is en wanneer de concessie der H.T.M. af- geloopen is de tram uit de Haarlemmer straat of over enkel spoor. Waarom een Winkelweek met propa ganda voor Nederlandsch Fabrikaat? Deze vraag beteekent eigenlijk: Waarom artikelen koopen, welke in Nederland ge maakt worden? of nog beter: Waarom zullen wij artikelen koopen. welke niet in Nederland gemaakt zijn, als ze hier even goed en vaak beter te krijgen zijn? Vooral in dezen tijd, nu onze goede wil en royaal voorbeeld om buitenlandsche producten hier vrij entree te geven wordt beantwoord met de onvriendelijkheid om aan onze Industrie bij den afzet harer producten de grootste moeilijkheden in den weg te leggen, moet toch ieder Neder lander doordrongen zijn of worden, dat het niet alleen een sympathieke daad is tegenover onze Industrie om aan eigen fabrikaten, waar mogelijk, de voorkeur te geven, maar dat men het Nationaal belang dient door Nederlandsch fabrikaat te koopen. Vast staat, dat door hierin onze eigen Industrie te steunen wij tevens: de Volks welvaart bevorderen, de koopkracht ver hoogen en de werkloosheid helpen ver minderen. En dit is toch zeker een grootsch doel. Spr. wil deze Inleiding besluiten met den wensch en het vertrouwen uit te spre ken, dat het goede voorbeeld in deze be langrijke zaak door den Leidschen Win kelstand gegeven, navolging mag hebben er. weerklank mag vinden bij ieder goed Nederlander en zoodoende uit onze actie zal groeien: Een goede Nationale daad van duizen den Nederlanders erheen blijvende samen werking tusschen handel en industrie tot welzijn van ons land. Een luid applaus weerklonk na deze rede. Hierna was het woord aan den burge meester, mr. Van de Sande Bakhuyzen. die zeide. dat hij gaarne gevolg heeft ge geven aan de uitnoodiging om deze Win kelweek te willen openen, omdat het ge meentebestuur groote belangstelling koes tert voor deze gebeurtenis en zulks ook bij de voorbereiding door daden heeft getoond. Terecht heeft de voorz. zoo straks ge zegd, dat het aantrekkelijk maken der stad een van de grootste factoren is, noo dig voor een bloeienden winkelstand. In dit verband wijst spr. op het verbe terde wegennet, het dempen van verschil lende grachten, het aanleggen van nieuwe woningwijken en de binnenkort te ver wachten verbetering van het Noordeinde ma de Winkelweek), de Breestraat, waar toe het voorstel gereed ligt en de Haar lemmerstraat. Het uitbreidingsplan omvat voorts een beter onderling verband der verschil lende stadswijken, en vele andere zaken, welke in de practijk verbeteringen zullen blijken. Ook op het gebied der belasting verlaging is veel gedaan. Vergelijk de be lasting hier ter stede maar eens met de omliggende gemeenten, waartegen Leiden vroeger heel ongunstig afstak. Steeds grooter eischen worden evenwel aan de gemeente-financiën gesteld; de nieuwe veemarkt vraagt al reeds groote offers. Parkeerplaatsen zullen voorloopig wel tot de vrome wenschen blijven be lmoren, want voor den aanleg van een plein in Leiden is het noodzakelijk, dat er een kruitschip in de lucht vliegt. Spr. sprak zijn vreugde uit over de sa menwerking met de Ver. „Het Ned. Fabri kaat", al hoopte hij niet, dat de Leidsche winkeliers alle buitenlandsche artikelen zullen gaan weren en hij eindigde met den wensch, dat de Winkelweek 1931 volledig moge slagen. Nadat het buiten opgestelde Muziek corps twee coupletten van het Wilhelmus had gespeeld, sprak de heer D. ten Cate Brouwer, voorz. der K. v. K. alhier. Deze wees op het gewijzigde karakter dezer Winkelweek in vergelijking tot haar vier voorgangsters sinds zijn 10-jarig presidium der K. v. K. Droegen deze alle een min of meer egoïstisch karakter, de Winkelweek 1931 propageert het Ned. Fabrikaat. De middenstand heeft een belangrijke sociale taak te vervullen en waar de tóe standen momenteel zoo critiek zijn. acht spr. het tijdstip gekomen om uitsluitend inheemsche producten te propageeren zoolang er nog één werklooze in Neder land is. Wanneer Leiden in dit opzicht het ini tiatief neemt, dan is spr. ervan over tuigd. dat het Leidsche voorbeeld een zegen zal zijn voor ons geheele land. Tenslotte sprak nog de heer A. W. Frentzen. voorzitter van de afd. Lelden van „Ned. Fabrikaat", die zijn blijdschap uitte over het feit, dat de Leidsche mid denstand inziet, dat het thans geen tijd is voor woorden, maar voor daden. Spr. besloot met de hoon. dat de hier in praktijk gebrachte eendracht moge leiden tot gunstige resultaten. De heer Meijers dankte de verschillende sprekers, waarmede de plechtigheid was afgeloopen. Na afloop van de officieele opening- maakte het Leidsche Politiemuziekgezel- schap een muzikale rondwandeling door de hoofdstraten, terwijl een vliegmachine reclame-biljetten boven de stad uitwierp. Vanavond zullen verschillende gemeen tegebouwen door schijnwerpers worden verlicht, de winkeliers doen uit den aard der zaak hun best om hun etalages zoo aantrekkelijk mogelijk te doen zijn, terwijl de eerepoorten en reclamezuilen op de drukste verkeerspunten ons al vast een voorproefje geven van de opgewekte 3 Octoberstemming. De Filmvoorstellingen op de Kaasmarkt. Om practische redenen zullen de open luchtfilmvoorstellingen gegeven door de Afd. Leiden van de Vereeniging Neder landsch Fabrikaat tijdens de Nederlandsch Fabrikaat Winkelweek, niet gegeven wor den op de Haven, maar op het rustige Kaasmarktterrein. De 30 verschillende voorstellingen zullen achtereenvolgens plaats vinden Woensdag avond 30 September. Donderdag en Vrijdag 1 en 2 October, en Maandag, Woensdag en Vrijdag 5, 7 en 9 October, telkens 's avonds van 8V2 tot lO'/s uur (uitgezonderd Vrijdag I October van 9—11 uur in verband met den lichtstoet.) In overleg met de verkeerspolitie wordt gratis toegang verleend tot het terrein door de beide Koppehinkstegen, terwijl het terrein verlaten moet worden door den Middelweg. De afd Leiden spreekt de hoop uit, dat duizenden stadgenooten op deze wijze in kennis zullen worden gebracht met het geen verschillende der belangrijkste Ne derlandsche Industrieën in staat zijn te leveren. 0 ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaats-examen rechtsgeleerdheid de heer W. A. Zijp (Tiel) en mej. M. Snijders (Den Haag); voor het candidaats-examen wis- en natuurkunde letter F. mej. W. E. Heijmans (Den Haag). MISSTANDEN IN HET VOLKSCREDIETWEZEN. De Nederlandsche Bond van Crediet- gevers heeft zijn medewerking aangebo den aan de Commissie ter bestrijding van de misstanden in het Volkscredietwezen alhier. Den hoofdopzichter bij den bouw van het Academisch Ziekenhuis, den heer P. van der Steen is met ingang van 1 Octo ber a.s. op zijn verzoek eervol ontslag ver leend. In zijn plaats is benoemd met in gang van denzelfden datum, de heer A. van Rijnswou. o BINNENLAND. DE SALARISVERLAGING VOOR RIJKSAMBTENAREN. Een Comité van Actie gevormd. Gisteren kwamen te Amsterdam bijeen de besturen der Centrales vdn Overheids personeel. die vertegenwoordigd zijn in de Centrale Commissie voor georganiseerd Overleg in Ambtenarenzaken, ter bespre king van te nemen maatregelen, in ver band met de in de Millioenennota 1932 aangekondigde korting op de salarissen van het Rijkspersoneel en de Onderwijs krachten. De besturen waren eenstemmig van oor deel dat deze korting niet te aanvaarden is. Men stelde zich op het standpunt, dat liet onjuist is de aanvulling van een tekort op de Staatsbegrooting in het bijzonder te laten drukken op één categorie van Staats burgers, die toch al sober wordt bezoldigd en die bovendien nog gebukt gaat onder vroegere salarisverlagingen. Besloten werd een ..Comité van Twaalf" te stichten, dat de leiding der actie op zich zal nemen. In dit Comité namen van eik der volgende Centrales twee leden zitting: Permanent Comité van Christe lijke Organisaties van Personeel in Publie- ken Dienst: Centrale van Hoogere Rijks ambtenaren; Comité ter behartiging van de Algemeene Belangen van Overheids personeel (A. C. OP): Roomsch-Katho- lleke Centrale van Burgerlijk Overheids personeel; Centrale van Vereenigingen van Personeel in 's Rijks dienst; Centrale van Nederlandsch Overheidspersoneel (V. N. OP.), Een kleine commissie zal zich met de voorbereiding belasten. BARON VAN GEEN UIT INDIË TERUG. De heer F. M. L. Baron van Geen. par ticulier secretaris van H.M. de Koningin, keert Zaterdag a.s. van zijn reis naar Ned. Indië in ons land terug. Tijdens zijn afwezigheid is de functie bij H.M. de Koningin waargenomen door kapitein O O. van Resteren. BRAND. In de Magneet-rijwielenfabriek te Weesp is hedenmorgen 0111 kwart voor elf brand ontstaan in de lakafdeeling. Het vuur breidde zich snel uit. De brand werd be streden door 4 stralen van de motorspuit der firma van Houten en twee stralen der gemeentelijke brandweer. Met vereende krachten slaagde men er in den brand te DE POSTVLUCHTEN. Het postvliegtuig de Specht vertrok gisteren om 5.35 uit Bagdad en arriveerde na een tusschenlanding van 12.18 tot 13.05 te Gasa, om 14.25 in Cairo. O EEN POSTZAK GESTOLEN TE 's GRAVENHAGE. De dader vluchtte in een auto. Even 11a de sluiting van het Bijpost kantoor Wittebrug aan den Van Lennep- weg te 's Gravenhage, is gisteravond om streeks 8.30 uur een postzak met gelds waarden geroofd. Op de voorgeschreven wijze hadden de met de overbrenging van de waardestuk ken naar het hoofdkantoor belaste be ambten en de chauffeur van de auto de zakken, afkomstig van het bijkantoor, in den wagen geladen en deze afgesloten. Zij begaven zich toen naar hun plaats in do bestuurderscabine en waren op het punt te vertrekken, toen de chauffeur be merkte dat iemand aan de achterzijde de deur weder opende en in een minimum van tijd een van de zakken uit de auto haalde om daarna het hazenpad te kie zen. Dit ging zoo snel in zijn werk, dat de chauffeur, die zijn zetel had verlaten er slechts toe kon overgaan den vluchten den dief na te rennen, zonder zich den tijd te gunnen de wagen in beweging te bren gen. Tot zijn verrassing moest de post- chauffeur constateeren, dat de dief in een auto sprong om zich te verwijderen. Intusschen gelukte het den chauffeur nog het nummer van de auto, waarmee de dief de vlucht had genomen, te noteeren. De politie, met het geval in kennis gesteld, deed een uitgebreid onderzoek, dat be reids tot het vermoedelijk spoor van den dader leidde. De waarde van het gesto- lene bedraagt f.20 000. namelijk oneeveer f 13.000 aan zilver. Nader vernemen wii. dat de politie er ln den afgeloopen nacht in ges'aagd is de garage, waaruit de auto afkomstig is, op te sporen en de hand te lepgen op den vermoedelijken dader zekeren J., een ouden bekende. Op hem zou een deel van het gestolene zijn aan getroffen. Bevestiging van deze arrestatie konden wij nog niet verkrijgen. Volgende week zal te Amsterdam het gouden jubileum van den Nederlandschen Bakkersbond gevierd worden. ALPHBN. HULDIGING VAN DEN HEER J. KOBLENZWEY. 25 Jaar Zondagsschoolonderwijzer. In tegenwoordigheid van de leerlingen der hoogste klassen, de predikanten ds. J. G. L. Brouwer en J. de Bruin, werd gister avond de heer J. Koblenzwey ter gelegen heid van zijn 25-jarig jubileum als Zon dagsschoolonderwijzer der Zondagsschool Aarkade in het gebouw van deze school gehuldigd. Te ongeveer 8 uur in den avond werd de jubilaris in het met palmen ver sierde en bevlagde gebouw, na met een auto van zijn woning te zijn afgehaald, binnengeleid. Den jubilaris werd door de aanwezigen en de kinderen toegezongen Ps. 134 3 en 4. Achtereenvolgens werd hij toegesproken door ds. Johs. Stehouwer, den heer Rijsdam namens het personeel in dichtvorm, den heer P. Spruijt, secr. der jongel.-ver. „O.D.S." en den heer C. A. Bos namens het Zondagsschoolbestuur Hoorn. De verschillende toespraken gingen verge zeld met de aanbieding van een prachtige fauteuil, eenige kistjes sigaren, sigaren koker, tal van andere geschenken, bene vens vele bloemstukken, w.o. verschillende van oud-leerlingen. Van de gelegenheid om den jubilaris tijdens de receptie te complimenteeren, werd door de talrijke vrienden een druk gebruik gemaakt. Aan het eind van den avond bracht de jubi laris in een kernachtige toespraak allen woorden van dank en verzocht den aanwe zigen te zingen Ps. 75 1 „U alleen U lo ven wij", waarna ds. Stehouwer in dank gebed voorging. Hierna was deze spontane huldiging van den alom beminden en be- vrienden jubilaris geëindigd. Aanrijding. Op den Steekterweg reed gistermiddag een autobestuurder, afkomstig uit Den Haag, met zijn wagen tegen een boom, daar hij plotseling moest uitwijken voor een onverwachts den weg overstekenden wielrijder, die geen richting aangaf. De voorruit der auto werd hierbij vernield, doch de bestuurder kwam er goed af. Niettegenstaande het feit. dat de bestuur der trachtte den wielrijder den 62-jarigen K. te ontwijken, kwam deze toch te vallen waardoor ook diens rijwiel werd bescha digd en de man werd verwond aan een arm en been. Bij Kon. Besluit is benoemd fot ambtenaar van het O.M. in het arrondisse ment Leeuwarden, Dokkum, Bergum, Har- hngen, Sneek, Bolsward en Zuidhorn, standplaats Leeuwarden mr. J. Zaayer, wnd. ambtenaar van het O.M. onder meer alhier. BOSKOOP. De Ned. Herv. Gemeente. Door een besluit van het Provinciaal Kerkbestuur van Zuid-Holland, goedgekeurd door de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk vallen vanaf 1 October e.k., de kerkelijk' grenzen tusschen onze gemeente en Waddinxveen samen met die der bur gerlijke gemeenten. Aan het gebied der Ned. Herv. Gem. wordt door deze wijziging een gedeelte toegevoegd in grootte ongeveer gelijk aan 1/3 van het vroegere, hetgeen een aanzien lijke stijging, vermoedelijk ongeveer ui dezelfde verhouding van het aantal lid maten en leden ten gevolge zal hebben. Mede door deze grenswijziging zal een maal na het vertrek van dr. P. Glas, die Vrijzinnnig is, een reclitzinnig-predikant alhier zijn arbeidsveld vinden. De geheele kerkeraad, op den predikant na. is thans reeds rechtzinnig. Or.zc gemeente behoort van 1 October a.s. al aan tot de grootste Hervormde dorpsgemeenten met één predikant in Zuid- Holland. IJMUIDEN, 30 September 1931. VISCI1PRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 0.85—0.60; Griet per kist van 5J K.G. 1. 45—25; Tongen per K.G. i. 2.20—1.00; Groote Schol per kist van 50 K.G. 1. 33; Middelschol per kist van 50 K.G. t. 34; Zetschol per kist van 50 K.G (.36 23; Kleine Sehol per kist van 50 K.G. 1.28 1; Bot per kist van 50 K.G. 1.10.50; Schar per kist van 50 K.G. 1.16—3.40; Roggen per 20 stuks f. 3633; Vleeten per stuk 1.3.803.13; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. 1.261.40; Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f.3631; Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. 1.2830-50; Kleinmiddel Schelvisch per kist van" 50 K.G. 1.24—11; Klein; Schel visch per kist van 50 K.G. 1 173.60; Ka beljauw per kist van 125 K.G. 1.6838; Gullen per kist van 50 K.G. 1.181.60; Lengen per stuk 1.1200.60; Heilbot per K.G. 1.1.501.40; Wijting per kist van 50 K.G. 1. 3.8C—1.05; Koolvisch per stuk 1.0.60; Makreel per kist van 50 K.G. 1.1.10 3 90. Aangevoerd G30 versche haring. Aangekomen 18 Stoomtrawlers: RO. 9 met 1.3000: IJM. 26 met 1.4400: IJM. 103 met 1.1900, IJM. 180 met 1.1100; IJM. 272 met 1.1300. IJM. 8 met 1.2200; IJM. 19 met 1.3300; IJM. 104 met 1. 1200: IJM. 195 met 1.2200: IJM. 98 met 1.2100: IJM. 95 met 1. 220U; IJM. 86 met 1.1600: IJM. 197 met 1.2500, IJM. 41 met 1.1200: IJM. 111 met 1.3400; IJM. 161 met 1.1700: IJM. 88 met 1.1900; IJM. 97 met 1.1700; 1 Deen- sche kotter F.N. 136 met 1 1197; L.T. 53 met 1. 941. en 2 loggers: K.W. 44 met 1080; K.W. 112 met 1.640; K.W. 37 met 572 kantjse; K.W. 173 met 476 kantjes; K.W 34 met 651 kantjes peke'harlng voor Katwijk. Praairapport Hr. Ms. „Nautilus". 23 September. Op ongeveer 3 gr. 10' 01. en 54 gr 15' Nbr SCH. 68, 34 kantjes; op ongeveer 2 gr. 57 01. en 54 gr. 10' Nbr. SCH. 35; 200 kantjes; SCH 399, 340 kantjes, VL. 142, tusschen 2 gr. 30' en 2 gr. 40' Ol. en 54 gr. 0' en 53 gr. 50' Nbr. SCH. 19, 330 kantjes; SCH. 48, 360 kantjes; SCH. 69, SCH. 95, SCH. 196. SCH. 263, 90 kantjes; SCH. 274, 190 kantjes; SCH. 302, 365 kantjes: VL. 75; K.W. 49. 212 kantjes; K.W. 176, 15 kantjes. AMSTERDAM, 30 September. Zwakke stemming. Koersen algemeen belangrijk lager. De zwakke houding van Wallstreet en en de dalende tendenz op andere buiten landsche beurzen maakte een zeer ongun- stigen indruk. De gunstige weekstaat der Nederlandsche Bank maakte een einde aan de angst voor den Nederlandschen gulden, waardoor eenig aanbod op de aan deelenmarkt los kwam. Daarnaast oelende het op de obligatie- markt een gunstigen invloed in zooverre het aanbod inkromp. De vraag bleel hier echter zeer beperkt. De handel in Konink lijke was verreweg de grootste. Het aan deel zag zich een kleine 10-tal punten ontgaan. Unilevers reageerden ver bene den 120 pCt, Aku's kwamen in de buurt van 40 pCt Philips-waarden stelden zich beneden 60 pCt. Tabakken en Rubbers waren ge drukt, doch zeer Hauw waren H. V. A.'s die ongeveer 25 pCt. moesten prijsgeven. Scheepvaart-aandeelen liepen enkele pCt. terug. De Dawes en Youngleenlng ver keerden in reactie. Laatstgenoemde kwam beneden 30 pCt. Amerik. londsen golden beneden de noteeringen van gisteren. o WISSELKOERSEN. Engeland 9.64. Duitschland 58.15, Frank rijk 9.80. België 34.65, Zwitserland 48.75, Oostenrijk 34.50. Denemarken 35.00, Zwe den 57.00. Noorwegen 55.00, New-York 2.48 5/8 Prolongatie i'/t pet. AMSTERDAM. 30 Sept. Veemarkt. Aan gevoerd 345 vette kalveren. Ie kw. 7074. 2e kw. 60—68. 3e kw. 52—60 ct. per K.G. levend gewicht. 32 nuchtere kalveren 1.8 13 p. stuk. 600 varkens. Vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 4951. zware varkens 4749, vette varkens 4346 ct. p. K.G. levend gewicht. Aan het abattoir zijn heden aangevoerd 8 wagons geslachte runderen uit Denemarken. BENTHUIZEN. 29 Sept. 1787 kipeieren prijs 1. 5—5.85. 70 eendeneieren prijs 1.4.55 —4.75; Roodekool 1.6—7: Savoyekool 1.4 8; Wittekool 1.7; Komkommers 1.12 per 100 stuks. Eoonen 2037 ct.; Kroten 12 ct.; Uien 10 ct. per kilo. Andijvie 23 ct. per bos. BOSKOOP. Coöp. vereeniging „De Bos- koopsche veiling". Rozen per bos: Hadley 5162 ct.. Columbia 2536, Butterlly 19 23, Mac. Keiler 21, Golden Ophelia 15. Rosalandia 2935. Briarclill 1518, Potih 3237. Ophelia 10. Claudius-Pernet 49, Polyantharozen 4051. Willi. Kordes 40— 50. Florex 47, August Noack 1418, Kilham 2035. Germania 41. Jules Bouché 23. Phoebe 20, van Rossem 2030. Diversen per bos: Chrysanthen, gr. bloemig 1.80 1.90. id. tros 30, Anjers 1620, Physgtlis- Franchetti 23—35, Clematis Prins Hendrik 1.902.40, Dahlia's 811, Gerbera 29 ct. KOUDEKERK, Rijndijk 30 Sept. Aanvoer 5781 eieren. Kipeieren F. 5.80—6.75, eend eieren f. 4.104.60 per 100 stuks. Kippen f. 0.C50.75 Hanen 1'. 0.6 i -0.70, per stuk. Kaas f. 0.330.38, Boter 1.0.540.73 p. pond. ROELOFARENDSVEEN, 30 Sept. Sla f. 2.402.80 per 100 krop, Andijvie t.0.801 per 100 stuks, Bloemkool 7 si. per stuk, Spinazie 7 ct. per K.G., Postelein 4—5 ct. per K.G. Tomaten f. 0.70—3.30 per 100 pond Snijboonen f. 1.233.10, Prine b.ionen 1.1.85—2.05 Dubb. stam f. 2.50. Per 10 K.G. TER AAR. 29 Sept. 1931. Centrale Veiling Snijboonen 1.33 30: Stokprinces 1.2.40— 3.10; Witte Pronkers 1.0.40—1.40; Bloem kool 1—15 ct.; Tomaten A 1.2.104; idem B 1.3.80; Idem C 1.1.20—2.90. WOERDEN. 30 Sept. Kaasmarkt. Aange voerd 430 partijen. Prijs met Rijksmerk le kwaliteit 1. 3742. 2de kw. 1.32—35. Zware f.42. Handel traag. 8-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3