Om het floretkampioenschap van Leiden ALPHEN—ELINCKWIJK 3—2. De beslissing kwam uit een strafschop. De uitslag van dezen wedstrijd heeft de verhouding vrij goed weergegeven. Fraai spel werd maar weinig te zien gegeven. Zulks neemt evenwel niet weg, dat de strijd zeer spannend was. De ploegen wogen aardig tegen elkander op. al valt niet te ontkennen, dat met wat meer ge luk de overwinning voor Alphen grooter zou zijn geweest. De bezoekers beschikten over een vlugge voorhoede, terwijl hun verdediging wel de beste was van de ploeg Alphen speelde aanvankelijk een futloos spel, dat later evenwel wat beter werd. Een penalty bezorgde de thuisclub de overwinning. A.ls scheidsrechter Doon laat beginnen, werpen beide elftallen zich met élan in den strijd en aanstonds ontstaat aan beide zijden reeds gevaar. Vooral de Utrechtsche aanvallen blijken niet zonder gevaar en menigmaal moet de verdediging van Al- plien flink handelend optreden. Na onge veer 15 minuten nemen de bezoekers door hun links-binnen de leiding. De thuisclub blijkt hier slecht over te spreken en haar midvoor zet dit in daden om, door den gelijkmaker te scoren 11. Nadat het spel eenigen tijd gelijk is opgegaan, herneemt Alphen door Windhorst uit een voorzet van links de leiding. Ondanks felle tegen aanvallen der bezoekers komt ongewijzigd de rust. De eerste minuten in de tweede helft zijn eenigszins sensationeel. Nauwelijks is er begonnen of de bezoekers weten reeds gelijk te maken Alphen neemt daarna ge- ruimen tijd het spel in handen, waardoor de Utrechtsche achterhoede het zwaar te verantwoorden krijgt. Zij weet evenwel stand te houden. Eens denken we Elinck- wijk nog te zien doelpunten, doch de bal rolt naast het verlaten doel. Bij een her nieuwde doorbraak van Alphen, bewerkt een back der gasten het leder met zijn handen. Den scheidsrechter ontgaat dit niet en de penalty wordt door Hesseling in een doelpunt voor zijn club omgezet. De strijd blijft nog steeds spannend, doch sooedig kondigt de scheidsrechter 't einde aan met een kleine doch verdiende over winning van Alphen. HILLINEN—R. V. C. 1—4. Een geflatteerde overwinning der Hagenaars. Ook in den tweeden wedstrijd is het Hillinen niet mogen gelukken één puntje te bemachtigen. Wanneer wij de 41 nederlaag tegen R. V. C. objectief bekijken, valt direct op, dat Hillinen meestentijds in den aanval is geweest. Het veldwerk was in geen geval minder dan dat der gasten. Hun aanvallen waren echter iets gevaar lijker. Was het voor de rust een gelijk opgaande strijd, in de tweede helft was er een geweldige druk op het R. V. C.-doel, getuige de vele corners. We telden er negen. Over het spelverloop het volgende: Hillinen trapt af. Verder dan de half backs komt ze echter niet. De eerste goede aanval is voor R. V. C. Van Waveren grijpt resoluut in, de bal belandt bij Keijzer, die rakelijks naast schiet. Wanneer er 8 minuten gespeeld is, brengt de halflinie van R. V. C. keurig op. Van Waveren mist; Zantwijk, R V. C.'s linksbinnen, komt voor van der Jagt. en een schot in den uitersten hoek bezorgt den gasten de leiding. In deze periode is R. V. C. sterker; een schot tegen de lat volgt, van der Jagt kan niet wegwerken en de toeloopende Zantwijk heeft weinig moeite den bal in het doel te loopen. 0—2. Het spel is razend snel, Hil linen geeft niet op. H. Scholte zet den eer sten corner schitterend voor het doel, de backs weten echter weg te werken. Een hard schot van Van Engelen had beter lot verdiend, de bal gaat rakelings over. Ook aan de andere zijde zien wij een vluggen aanval. R. V. C.'s beste schutter schiet net naast. Eindelijk komt het eerste en wat later blijkt, eenige doelpunt der blauw-witten. E. Scholte geeft over aan Van Engelen, die overzet naar Freeke; het harde schot treft doel, 12. Weer een aanval van rechts, Freeke kan het kunstje niet herhalen en mist jammerlijk. Een vrije trap tegen Hillinen komt goed voor doel, waar de rechtsbinnen inschiet, 13. Even voor rust schiet van der Schrier uit I een corner net over. De tweede helft is bijna geheel voor Hillinen; een enkele maal doet R. V. C. een uitval, die mede door het zwakke verdedigen van Fijma, de backs groote moeite bezorgen. Door treuzelen van E. Scholte gaat een goede kans verloren om den achterstand te verkleinen. Hij wil het dan beter doen, maar wordt gehaakt; de vrije trap levert ook weer niet het ge- wenschte resultaat. Corner volgt op corner, alle komen goed voor doel, maar öf de bal wordt overgeschoten, óf de backs weten met de grootste moeite weg te werken.Van Engelen passeert handig een tegenstander, het schot gaat echter hoog over. Een cor ner op het Hillinendoel wordt ingeschoten, van der Jagt die niet meer den gewonen betrouwbaren indruk maakt, laat het leder glippen. 41, waarmee het einde komt. Scheidsrechter Vaessens leidde behoorlijk. R. C. L D. V. S. 5—2. De eerste plaatselijke ontmoeting voor de 4e klasse leverde de Racing een ver diende overwinning op. Er werd heel wat beter gespeeld dan de vorige week tegen D. V. V., waarbij echter niet uit het oog verloren mag worden dat D. V. S. er al heel weinig van terecht bracht. De achter hoede was vrij onzeker, de halflinie ging nog, maar- in de voorhoede was het heele- maal misère. Alleen Hillebrand deed hier verdienstelijk werk, maar zonder behoor lijken steun van zijn mede-aanvallers kon ook hij de situatie niet redden. Zooals gezegd, bij de Racing ging het beter. Er was meer verband ln de linies onderling, en al was de voorhoede wat langzaam, er werd thans behoorlijk ge combineerd Het schieten was echter zwak. D.V.S. heeft het eerste succes als haar linksbinnen onhoudbaar scoort; vrij spoe dig zorgt Hoogkamer op vrij gelukkige wijze dan voor den gelijkmaker. Wel neemt D. V. S. nog eens de leiding door een fraai doelpunt van Hillebrand, maar v. d. Berg zorgt er voor dat de rust met gelijken stand ingaat. Hoewel R. C. L. nu wind tegen krijgt, is zij doorloopend sterker. Een goede aan val wordt door Leeuwenburgh met een onhoudbaar schot via den paal besloten. Dezelfde speler heeft daarna uit een through-pass nog eens succes. D. V. S. speelt ontmoedigd verder. Er valt thans niet veel moois meer te genieten. Moo- ten Sr. krijgt nog eens een wij veld en voor de vijfde maal wordt dan de groen zwarte doelman gepasseerd. Met een 52 overwinning voor R. C. L. komt het einde. Zooals steeds in de wedstrijden tusschen D. V. S. en R. C. L werd er fair gespeeld, terwijl alles in de beste harmonie verliep. De heer v. d. Berg heeft uitstekend geleid. LEIDSCHE BOYS III—R. C. L. III 5—3. Nadat de paars-witten op» eenigszins zonderlinge wijze de leiding hebben ge nomen, brengt de Racing-rechtsbinnen de partijen op gelijken voet als de L.B.-keeper een gezellig praatje maakt met een naast het doel staanden supporter en vergeet uit te loopen. Met de rust ls de stand 21. In de tweede helft zijn de paarswitten in de meerderheid en het einde van dezen prettigen, door den heer Lancel niet on verdienstelijk geleiden wedstrijd komt met een verdiende 53 overwinning der Boys. T.H.B. I—HILLEGOM I 0—1. Vóór dezen wedstrijd speelden de Hille- gom Veteranen tegen de T. H. B.-Vetera nen een voorwedstrijd ter gelegenheid van de officieele opening van het keurige en schitterende T. H. B.-veld, welke wed strijd door de T. H. B.-oudjes met 31 werd gewonnen. Bij den aanvang bood Hillegom aan T. H. B. bloemen aan. Hierna laat scheidsrechter Oldenburg- tossen, Hil legom wint deze en laat T. H. B. tegen den schuin over het veld staanden wind in aftrappen. T.H.B. brengt dadelijk de Hillegom-veste in gevaar en speelt zeer enthousiast. Het duurt dan ook 10 minuten voordat Hillegom is ingespeeld en inziet dat er aangepakt zal moeten worden om beide punten mee naar Hillegom te nemen. Bij een algemeenen Hillegom-aanval lost de midvoor van verren afstand een schot dat den T. H. B.-doelman verrast en door zijn vingers laat glippen, 01. T. H. B. zet er alles op, speelt stevig wat de veel lichtere Hillegommers belet hun betere spel te ontplooien. Af en toe is dit duidelijk waar te nemen. Vermelding ver dient nog een prachtschot van den Hille- gom-rechtsbinnen dat buiten bereik van den T. H. B.-keeper van de lat in het veld terug springt. Kort daarna is het rusten en heeft Hillegom de leiding met 0—1. Als weer is begonnen dringt Hillegom T. H. B. geheel op eigen helft terug, het is onbegrijpelijk dat de score niet wordt op gevoerd. Ettelijke schoten worden door den T. H. B.-keeper gekeerd en kansen door de Hillegom-voorhoede gemist. Na dit overwicht is waar te nemen, dat T. H. B. een gelijk spel uit het vuur wil sleepen en zij begint wel wat al te vurig te spelen, wat den linksback van Hillegom nood lottig wordt. Hij moet met een hoofdwonde het veld verlaten. Den resteerenden tijd gebeurt er niets bijzonders meer. Als scheidsrechter Oldenburg, die matig vol deed. het eindsignaal geeft, heeft Hillegom verdiend gewonnen. LUGDUNUM II—L. F. C. II 4—2. Het spel is nauwelijks 2 min oud of én de L. F. C.- én de Lugd.-keeper hebben beiden reeds een moeilijk schot te keeren gehad. Het spel tusschen twee volledige H.V.V. IV—U.V.S. II 2—6. De U. V. S.-reserve's hebben het seizoen met een stevige overwinning ingezet. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op, maar langzamerhand werd U. V. S. sterker. Kantebeen opende de score, en even later had dezelfde speler nogmaals succes. 0—2. De weinige aanvallen van H. V. V. werden door de U. V. S.-backs in de kiem ge smoord, en het werd dan ook in hoofd zaak een strijd tusschen den U. V. S.-aan val en de Haagsche verdediging. Nog voor de rust bracht Lubbe met een scherp schot de score op 03. De tweede helft zette H.V.V. veelbelo vend in. Toch kwam succes aan de andere zijde, toen een der Haagsche Sacks leelijk miste. Wel bleef U.V.S. sterker maar na een goeden H.V.V.-aanval kwam toch een keurig tegenpunt. Een tijdlang bleef toen het spel ver deeld, en in deze periode mochten zoowel Akerboom als dé Haagsche doelman den bal uit het net halen. Tegen het einde van den wedstrijd kwa men de blauw-witten nog even opzetten en Lubbe maakte met medewerking van den Haagschen doelman U. V. S.' zesde en laatste doelpunt. Scheidsrechter Brandei had geen moei lijke taak waarvan hij zich naar behooren kweet. houdbaar, 10. Geenszins ontmoedigd tijgt nu L. F. C. ten aanval, doch zij vindt de Lugd.-achterhoede op haar post. Aan den anderen kant lukt het beter. T. de Roo zet keurig voor en Aal kop- onbereik baar langs van Berkel (2—0). Kort voor de rust dribbelt K. Segaar langs de Lugd.- backs om daarna zuiver te doelpunten, 2-1. Dan een keurige Lugd.-aanval. De Jaeger gaat er snel van door en doelpunt op schitterende wijze in volle vaart het derde doelpunt. 3—1.. Als de Lugd.-backs een kleine fout begaan, bestraft Smit dit met een tweede tegengoal. 32. De spanning bereikt dan haar hoogtepunt, doch als Roman 10 min. voor het einde keurig in kopt (4—2) geeft L. F. C. zich eenigszins gewonnen. Het einde van dezen sportieven en spannenden strijd eindigt dan met een 42 overwinnig voor Lugd. De heer Houps leidde strikt eerlijk. R. C. L. II—LUGDUNUM III 0—5. Voor de pauze zit het Lugd. niet mee, terwijl de R. C. L.-achterhoede keurig op dreef is. De rust gaat dan ook met blan ken stand in. De tweede helft geeft een groot Lugd.-overwicht en resp. scoren linksbuiten (2 x), midvoor en midhalf vijf maal. Aan de andere zijde weet keeper Berg z'n doel schoon te houden en met 50 komt het einde. T.O.N.A.—L.D.O. 9—3. Nadat het spel geruimen tijd verdeeld is geweest, neemt T.O.N.A. het initiatief en binnen 10 min. is de stand 40. Nog voor de rust maakt LD.O. er 41 van. Nadat na de rust de stand op 52 is gebracht, neemt T.O.N.A. weer het spel in handen. Opvallend is in deze periode het zeer goede spel van den midhalf, die de vleugels uitstekend aan het werk zet. Spoedig is de stand 82. Bij een misver stand in de verdediging van T.O.N.A. weet L.D.O. te doelpunten, 8—3. Nog eenmaal weet T.O.N.A. het net te vinden, en het einde komt met 93. Scheidsrechter van Vliet leidde uitstekend. LUGDUNUM V—ALPHIA V 2—1. Evenals vorige week heeft nu Lugd. V ook met 2—1 van Alphia V gewonnen. De rust ging in met 10, dank zij den Lugd. rechtsbuiten. Na de rust wist v. Weerlee Jr. er 2—0 van te maken, terwijl Alphia een tegenpunt cadeau kreeg toen een tegen den paal springende bal als doelpunt werd toegekend. 2—1. Vlak voor het einde stopte de Lugd.-keeper een penalty. Einde 2—1. ROODENBURG III—BURGERVEEN I 5-2. Na 10 minuten weet Rodenburg bij een doelworsteling door haar linksbinnen de leiding te nemen, doch kort voor de rust maakt Burgerveen gelijk. Even na de rust weet de midvoor Roodenburg de leiding te geven, direct gevolgd door no. drie en vier. Na een plotselinge doorbraak schiet Roodenburg hard in. De keeper is niet klemvast en de terugspringende bal komt bij den midvoor die hem keihard in dS touwen jaagt, 5—1. Kort voor het einde maakt Burgerveen er 52 van. Met deze stand komt het einde. Scheidsrechter De la Rie toonde zich een goed arbiter. LUGDUNUM VI—BURGERVEEN' II 3—2. De rust ging in met 21 voor Lugd. Na de thee probeerden de rood-gelen alles om gelijk te maken, hetgeen 10 min. voor het einde door toedoen van haar echtsbuiten gelukte. 22. Niet dan met de grootste moeite gelukte het Vos om vlak voor het einde de winnende goal in het rood-gele doel te jagen. Het debuut van scheids rechter v. d. Tuin was zeer goed. JUNIORES; L.F.C.—LUGD. (A) 2—6. Door pittig vasthouden gelukte het Lug- dunum een 21 achterstand in een 6—2 overwinning om te zetten. Lugd. nam de leiding, doch L.F.C wist deze spoedig over te nemen. Vlak voor de rust maakte Lugd. gelijk. Na de rust speelde Lugd. vlot samen en nog 4 maal wist de Lugd.-toe- komst het L.F.C.-doel te doorboren. Einde 62 voor Lugd. (A.). I JUNIORES LUGD. <b)ROODENBURG 0-6 De Lugd. (b) juniores hebben nog heel wat te leeren, maar daar is hun leeftijd ook naar. Goed opletten bij andere wed strijden en succes zal ook hen wel eens beschoren zijn. Roodenburg was over alle linies beter en won dan ook met 60. De scheidsrechter had het niet zwaar. UITSLAGEN UIT HILLEGOM. Haarlem 3 AHillegom II 52. Hillegom 3—E. H.S. 3 5—2. Hillegom Jun.Zeemeeuwen Jun. 17. Hillinen IVDe.Ce.O. II 21. Ripperda II—Hillinen II 23. Spaarnestad IIIHillinen III 16. L. R. C. ni—ACHILLES 1—2. Een mooie overwinning mag dit zeker heeten van deze slechts 9 man sterk zijnde Achilles-ploeg. Rust ging in met 0—1 en na de rust gelukte het beide partijen nog éénmaal te doelpunten en alzoo kwam het einde met 12 in het voordeel van deze jonge ploeg. ACHILLES JUN.—FIDES PACTA JUN. 4—2 Achilles begon met den wind mee en wist voor de rust met 30 de leiding te nemen. Na de rust slaagde de midvoor er nog in een doelpunt te maken en alzoo den stand tot 40 op te voeren. Fides Pacta kwam ook herhaaldelijk voor het Achilles-doel, maar het goede verdedigen van de Achilies-backs en den keeper voor kwam vele doelpunten. Het einde kwam alzoo met 4—2 DUITSCHLAND—DENEMARKEN. Gisteren vond voor 30.000 toeschouwers te Hannover de landenwedstrijd plaats tusschen Duitschland en Denemarken. Met de rust leidden de Duitschers met 32. Eindstand 42 voor Duitschland. Richard Hoffmann scoorde drie doelpunten. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van Zaterdag zijn in de eerste klasse; ArsenalEverton 32 Aston VillaWest Ham United 52 BlackburnBirmingham 1—2 BlackpoolManchester City 22 Huddersfield T.Bolton Wand20 Leicester CityChelsea 10 LiverpoolGrimsby Town40 Middlesbrough—Derby County 52 Newcastle Un.Sheffield Wedn. 41 PortsmouthWest Bromwich Alb. 0—1 Sheffield U.Sunderland 11 En in de tweede klasse: BradfordBurnley 20 Bristol City—Leeds Un02 BuryMillwall 20 Charlton Athl.Southampton 23 Manchester Un.Chesterfield 31 Notts County—Barnsley23 Oldham Athl.Bradford City11 Plymouth Ars.Swansea T. 4—2 Stoke CityPort Vale40 Tottenham H.Nottingham Forest 13 Wolverhampton W.—Preston N.E. 32 J. D. Schepers wint den titel. Foto Bleuzé. Finalisten van het floret-tournooi met den leider. Van links naar rechts, zittende: de heeren Gijsberti Hodenpijl, mr. J. D. Schepers (met z'n zoontje) en van der Beid; staande: De Boer, Steliwagen, Beer en Hofsteenge. Voor den wedstrijd om het floretkam pioenschap van Leiden, welke gistermid dag in de schermschool „Gijsberti" alhier plaat-s vond, hadden 23 schermers inge schreven. Er waren er echter maar 16 opgekomen. Dezen werden verdeeld in 3 poule's van resp. 6, 5 en 5 deelnemers. Onder leiding van de heeren Bruins, Van Duuren en Gijsberti werd te precies 2 uur met de vóórronden begonnen. Uit deze plaatsten zich voor de demi finale: Uit poule I: lo. v. d. Beid, 4 gew. p.; 6 ontv., 16 geg. tr.;II. Hofsteenge, 3 gew. p., 11 ont-v., 12 geg. tr.; III. Dreef 2 gew. p., 11 ontv., 13 geg. tr. Uit poule II: le. Schepers, 4 gew. p., 1 ontv 16 geg. tr.; 2e. De Boer, 3 gew. p., 9 ontv., 13 geg. tr.; 3e. Schramp, 1 gew. p., 13 ontv. en 9 geg. tr. Uit poule III: le. Beer, 4 gew. p., 8 ontv., 16 geg. tr.; 2e. Steliwagen, 2 gew. p., 12 ontv., 13 geg. tr.; 3e. Oostërhoff, 2 gew. p., 13 ontv., 10 geg. tr. Als de beste 4de ging Erades over naar de demi-finale. De tien schermers worden ondergebracht in 2 poule's van 5, waarvan er uit elke poule 3 overgingen naar de finale. In poule I. onder leiding van den heer Bruins, was de spanning er gauw uit, daar beide jonge schermers hier in te sterk ge zelschap waren, zoodat al aanstonds bleek wie over zouden gaan. No. 1 werd De Boer, 3 gew. p., 8 ontv. en 13 geg. tr.; No. 2 werd na spannenden strijd met v. d. Beid, Hofsteenge, 3 gew. p.; 9 ontv. en 11 geg. tr.; No. 3 v. d. Beid, 3 gew. p., 10 ontv. en 13 geg. tr. Uit poule II, onder leiding van den heer v. Duuren gingen over als le. Schepers. 4 gew. p., 9 ontv. en 16 geg. tr.: 2e. Steli wagen, 3 gew. p., 7 ontv. en 14 geg. tr.; 3e. Beer, 2 gew. p., 11 ontv. en 10 geg. tr. Te ongeveer 5 uur ving de finale aan onder leiding van den heer Gijsberti, bij gestaan door 4 neutrale secondanten, te weten Bruins, v. Duuren, Eijsinga en De Jager, welk systeem beter voldeed dan dat waarin de schermers zelf als zoodanig optraden. Begonnen werd met de partij Schepers- v. d. Beid. door eerstgenoemde, door mooi samengesteld riposteeren, met 54 ge wonnen. Op de helft der finale stonden Schepers en v. d. Beid het sterkst, op den voet gevolgd door Beer en De Boer. Laatst genoemde sloeg Beer met 5—2, waardoor deze voor de 1ste en 2de plaats was uit geschakeld. Daar v. d. Beid steeds meer winstpartijen vergaarde, ging het om de lste plaats spannen. Schepers moest toen nog trekken met Steliwagen en Beer. Ver loor hij één dezer partijen dan stond hij met v. qi. Beid gelijk. Doch deze wilde van geen verliezen weten en wist ook z'n laatste partijen, door sterk weren en riposteeren met 52 te winnen. Van der Beid begon met een 20 ach terstand tegen Hofsteenge. wist echter op te halen en na hardnekkigen strijd den stand op gelijken voet 44 te brengen, om daarna met een snelle attaque deze partij te winnen, waarmede hij tevens be slag op den 2den prijs legde. Een spontaan applaus beloonde de scher mers dikwijls voor de wijze, waarop zij trokken, terwijl het publiek in spanning de partijen volgde. Dank zij het accurate werken van den heer Swaan als leider van het wedstrijd bureau. kon de uitslag direct na afloop der laatste partij bekend gemaakt worden. Eerste was de le luitenant mr. J. D. Schepers met alle gewonnen part., 11 ontv. en 25 geg. tr.; 2e. H. v. d. Beid, 4 gew. p., 17 ontv. en 24 geg. tr.; 3e. R. J. Beer, 2 gew. p., 16 ontv. en 18 geg. tr.; 4e. W. de Boer, 2 gew. p., 19 ontv. en 19 geg. tr. De stijlprijs werd door de jury éénparig toegekend aan den heer v. d. Beid, waar mede deze wederom bewees, dat het be waren van een goeden stijl zeer wel mo gelijk is zonder nadeel. Na afloop reikte de heer Gijsberti met een toepasselijk woord de prijzen uit. De kampioen en de jeugdige v. d. Beid (met zijn dubbel succes) werden tevens met een krachtig applaus beloond. Namens „A. E. W." bood de heer Kors den heer Schepers een fraai bouquet dahlia's aan in de Leidsche kleuren. Tenslotte dankte de heer Gijsberti voor de opkomst en verder de vereenigingen, die een prijs beschikbaar stelden, de hee ren Bruins en v. Duuren voor hun belang- looze medewerking en de andere aanwe zigen voor de betoonde belangstelling, waarop de heer Bruins als voorzitter van den Leidschen Schermbond antwoordde. LAWN-TFNNIS. WEEK-END WEDSTRIJDEN TE NOORDWIJK. Op 1920 en 2627 Sept. zijn op de banen van de Noord wij ksche Sportver- eeniging onder leiding van den heer Tous- saint wedstrijden met voorgift gehouden. Het voordeel van deze wedstrijden is, dat nu ook de zwakkere spelers een kans hebben eenige ronden te winnen. Dank zij de goede leiding en het droge weer kon het grootste deel van de partijen de vorige week reeds afgespeeld worden. In den eindstrijd heeren-enkelspel won R. Schelling verdiend van Ketjen, nadat hij in den halven eindstrijd met moeite van Lysen gewonnen had. In het dames enkelspel zegevierde mej. Sluys over mej. Leeksma. Voor de dubbelspelen, die zon der voorgift waren, verwijzen we verder naar de einduitslagen. Heeren enkelspel eindstrijd: B. Ketjen 2/6) sl. D. Breukelman 63, 65; R. Schelling sl. Lysen (—2/6) 6—0, 5—6, 9—7. Eindstrijd: R. Schelling sl. B. Ketjen 6—3. 6—3. Dames enkelspel, halve eindstrijd: mej. Sluys sl. mej. Moolenburgh 56, 64, 62; mej. W. Leeksma sl. mej. F .Wagner 15) 6_2, 6—1. Eindstrijd: mej. Sluys 15 3) sl. mej. W. Leeksma 62, 63. Heeren dubbelspel, halve eindstrijd: T. Damsté en H. J. de Koster sl. B. Ketjen en W. Verwey 63, 36, 75. Z. Szekely en Lysen sl. R. Schelling en D. Breukel man 46, 6—3, 62. Eindstrijd: Z. Szekely en Lvsen sl. T. Damsté en H. J. de Koster 64, 57, 64. Gemengd dubbelspel, halve eindstrijd: mej. Sluys en Lysen sl. mej. v. Vliet en Gratama. Mej. A. Moolenburgh en B. Ketjen sl. mej. F. Wagner en D. Breukel man 63, 75. Eindstrijd: Mej. Sluys en Lysen sl. mej. A. Moolenburgh en B. Ketjen 2—6, 62, 6—4. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. Gisteren werd te Noordwijk de wedstrijd om den Dharmajiva-cup gespeeld. Win naar werdVE. Chabot (30) met een netto score van 66; de tweede prijs werd ge wonnen door mevr. N. Carp (24) met een netto-score van 70. WIELRENNEN. MICHARD door FALCK HANSEN GESLAGEN. Te Geneve is de zooveelste „revanche der wereldkampioenschappen" gehouden. Falck Hansen won daarbij op fraaie wijze. Eerst won hij een rit a deux, waarbij hij een wiellengte op Michard voor bleef. Daarna zegevierde hij in drie ritten tegen Michard en Kaufmann en tenslotte won hij in een achtervolgingsrit. SWIFT. Alhoewel er was aangekondigd dat gis termorgen het kampioenschap korten af stand gereden zou worden is dit veranderd in een gewone sprintwedstrijd. Gehouden zijn ritten a deux waarvan de uitslag is geworden: 1. A. de Ruiter, 2. J. Verschoor, 3. D. Ramp, 4. A. v. Egmond, 5. J. v. d. Wilk en P. Pluijn, beiden met het zelfde aantal punten, 6. J. v. Wezel. Dezelfde wedstrijd is ook gereden door de B-klassers. Hier was de uitslag: 1. C. den Blanken, 2. C. Paats, 3. R. Riethoven, 4. D. Hogendijk. Na beëindiging der wedstrijden is er teruggereden naar het clublokaal, waar de prijsuitreiking plaats had. Nadat de voorz. had bekend gemaakt dat de Ruiter, doordat hij op de baanrace materiaal was uitgekomen voor deze prij zen niet in aanmerking kwam, overhan digde hij den len prijs aan J. Verschoor, en den 2en prijs aan D. Ramp. Ook voor de B-klassers waren er twee prijzen en wel de le prijs voor C. d. Blan ken; de 2e pr. aan C. Paats, waarna de voorz. allen dankte voor de prettige en aangename sportdemonstratie van dezen morgen. ZWEMMEN. EEN NIEUW WERELDRECORD. De Engelsche zwemster Miss Wolsten- holme zwom te Manchester de 500 Meter schoolslag ln den tijd van 8 min. 24.8 sec. De Duitsche zwemster mej. Wunder. had tot op heden het wereldrecord op haar naam met 8 min. 32 sec.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 12