BINNENLAND. SPORT. BURG. STAND VAN LEIDEN VISSCHERIJ-BERICHTEN RADIO-PROGRAMMA. 40-jarige jubileum. De Geref. Jongel. Ver. „Eliëzer" zal In October a.s. haar 40-jarig jubileum vieren. Een comm. uit leden en oud-leden heeft een feestelijke viering voorbereid. Deze zal bestaan uit een gedachtenisavond in de Geref. Kerk, een groote openbare jaar vergadering en een intieme samenkomst met oud-leden. De komende Winkelweek. Het ziet er naar uit, dat de in October te houden winkelweek een mooi succes voor de samenwerkende mlddenstandsver- eenigingen zal worden. Allereerst reeds hierom, dat het aantal deelnemers alle vorige winkelweken over treft... Nu is het in onze gemeente wel zoo als overal en rijzen de winkels als pad denstoelen uit den grond, maar dat thans 100 winkeliers zullen deelnemen, tegen in 1929 70, is toch wel typeerend. Het bewijst trouwens, dat de laatste winkelweek een succes is geweest. Uit dit cijfer 100 blijkt, dat alle winkeliers, tot de kleinsten toe, straks zullen deelnemen. Ditmaal is men overgegaan tot een veel grootere opzet. Thans heeft het winkelweekcomitë, be staande uit de heeren W. Karssen. voorz., P. W. M. van Niekerk, secretaris. J. E. Huchshorn en A. R. v. d. Heijden, zelf be langrijke hoofdprijzen beschikbaar ge steld, w.o. een haard, een divan, een rij wiel enz. Bovendien geven alle deelnemers een prijs, plus verschillende prijzen van particulieren. De bekende Ford-dea,ler, de heer H. L. van Bunningen heeft zijn mooie show room aan den Overtocht voor den duur der winkelweek beschikbaar gesteld om de beschikbaar gestelde prijzen te étaleeren. Op den openingsavond, Vrijdag 9 Octo ber, zal door het muziekgezelschap S.D.G. een muzikale rondgang worden gemaakt, terwijl de kleppermarsch. die op 31 Aug. zulk een groot succes had, zal worden her haald. De bekroningen van den fotowedstrijd. Voor den fotowedstrijd op 31 Augustus waren in totaal 68 foto's ingekomen.. De eerste prijs werd toegekend aan den heer H. C. Ooms, die een geslaagde foto van het Pinksterbruidje met den Pinksterbruide gom, jeugdige medewerkers aan de Oost.- Ned. Boerenbruiloft inzond. De tweede aan een dubbele inzending van den heer J. C. Slager te Woerden. De derde verwierf mevr. A. Schilling, de vierde mej. B. Hoo- gendoorn, de vijfde de heer C. de Graaf, de zesde de heer D. Cremer. Een troost prijs voor het fotografeeren van een aar dig geval werd toegekend aan den heer A. Edelman Jr. Het meerendeel der inzen dingen bestond uit foto's van den Hist. Allegor. optocht. Daarvan konden echter slechts twee inzendingen n.l. met den vijfden en zesden prijs, worden bekroond. Dit soort opnamen bleek wel heel moei lijk te zijn. o BOSKOOP. De Rijkstuinbouwschool. Voor het toelatingsexamen voor de fhjks- tuinbouwschool alhier slaagden 70 candi- daten L. de Vries, Aalten, K. Visser, Ter Aar, I C. C> Braams, F. J. Boelen, J. Groepewoud, G. Klaveren, H.Mielatz, R. J., jLoeff, J. W. Volkert, Amsterdam, L. Laporte, J. Prins W v. d. Poll, Amersfoort, J. Groot, Arnhem. J. v. Amstel, Barendrecht, A. W. Broese W, R Broese, Bloemendaal, Ad. v. d .Berg F Boer, J. P. Hage, H. Oosler- wijk K. Rosbergen, alhier, H Biegel, H. J. Scheepens, Bussum, H. Romijn, Delft, L. K. J. Ilsink, J. G. v. Rhijn, Deventer, B. J J. de Ruijter, Dongen, F. Leverland, Ermelo, E. J v. Bel, Gorsel, H. A. Bos- schart. J. J Hollenberg, B. D. G. Warden burg, Haarlem. W. de Blauw. O. Birnie, M. R Butin Bik. J. Chr. Drielsma, B. C. v. Es W E. Felix, H. P. H. Gans, G. Geerts P. D. v. d. Harst, J. G. Hoevenaar, F. W Mann, C. B. Moorman, J. Nieuvv- meijer, J. Noordink, B. Pfeiffer, W. A. Plugge, H. v .Rees Vellinga, W. W. v. Riemsdijk, M. S. P. Straatman, J. Th. Salomons, G. W. Veeren, R. J. Werner, Th. v Wijngaarden, Den Haag, J. T. Bruins, Haren (Gron)., P. E. v. d. Gaast, R. C. Pekelharing. Hilversum, W. H. Ledeboer, Overveen, H. Bornkamp, W. ten Bosch, Rotterdam, A. Korn, Rijswijk (Z.H.), L. Cals. Schaasberg, W. Barnard, J. Edelkoort, Utrecht. P. R. Schell, Veveij (Zwitserland), H. Dekker, Warnsveld, G. H. N. Steenwijk, Wormerveer, J, Giesberts, Woudrichem, J. Willemsen, Zutphen. Afgewezen werden 22 candidates Diefstal van palingfuiken. Door den rijksveldwachter van hier. als- inede door de gemeente-politie van Wad- dinxveen, zijn in het water, toebehoorende aan den heer C. de L. alhier, 14 paling fuiken in beslag genomen, die van diefstal afkomstig' waren. De vermoedelijke dader, v. D., wonende in de gemeente Waddinx- veen, is in verband met dezen diefstal door de politie aangehouden. Onbestelbare brieven. Aan het postkantoor te dezer plaatse zijn de volgende brieven als onbestelbaar terug te bekomen: Mej. W. M. v. Drenth, Utrecht, I. B. Haevens en H. Wille, Somergem bij Gent en Bur. Rotterdamsch Nieuwsblad te Rot terdam. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Theodora, D. van P. H Verbeij en A. T. M. Romijn. Ondertrouwd: KI. Bobelbijk en M. de Jong W. v. Ofwegen en E. Keizer. Gehuwd: A. Hoogendoorn 25 j. en A. Zaal 23 j. G. Booij 27 j. en M. J. Groe nendijk 25 j. Overleden: Dirk van Leeuwen 78 j. Tuinbouwcursus. Er bestaat wederom gelegenheid tót het volgen van een tuinbouwcursus, waarvoor men zich kan opgeven bij het hoofd van den cursus, den heer J. Zwartendijk, Zijde- weg 69. Oud-leerlingen, die een diploma bezitten, kunnen het 5de leerjaar volgen, gedurende één avond per week, waar spe ciale onderdeelen van volle gronds- en kascultuur, bemesting, plantenziekten enz. wordt gegeven. Storing waterleiding. Tijdens de werkzaamheden aan de ver breeding van het Jaagpad werd bij het graven tot tweemaal toe, de buis van de waterleiding doorgehakt. Zooals te begrij pen is dit voor de bewoners zeer lastig, daar zij geruimen tijd van water versto ken zijn. Gevonden voorwerpen: Aan het poli tiebureau zijn omtrent onderstaande ge vonden voorwerpen inlichtingen te beko men: 3 Heerenrijwielen, 2 bankbiljetten en een handzaag. Bij H. Boer, Zuidkade 202 zijn terug te bekomen: 2 belastingrij- wielmerken, geborgen in een sigaretten doosje. In het afgeloopen seizoen is aan 37 personen het zwemdiploma uitgereikt. KOUDEKERK. Teraardebestelling C. van Ginhoven. Onder zeer groote deelneming had Za terdagmiddag de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer C. van Ginhoven, die deze week on der de gemeente Alphen a. d. Rijn op zoo noodlottige wijze om het leven kwam. Nadat de kist in de groeve was neergela ten, nam ds. Odé, Ned. Herv. pred., het woord. Deze wees onder meer op de on zekerheid van het leven. Diep onder den indruk verliet men den doodenakker. o LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Arie den Hollander m. 25 j. en Jannetje Rietveld j.d. 22 j. De Unie-collectie heeft in deze ge meente f. 219 opgebracht. Op Woensdag' 23 September a.s. zal er in het gebouw Irene van des namid dags 1 tot 2 uur gelegenheid zijn voor kostelooze inenting en herinenting. NOORDEN. De gehouden collecte in de Geref. Kerk alhier voor de Zending heeft opge bracht de som van f. 16. o OUD-ADE. Meisje verdronken. Dezer dagen is het dochtertje van den veehouder C. de H. alhier in een onbe waakt oogenblik verdronken in de Zeven- huizersloot. De tunmerman V., die ter plaatse aan het werk was zag het schortje van den kleine in het water drijven. Van het lijkje dat uit het water werd gehaald, bleken de levensgeesten reeds geweken te zijn. De inmiddels ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. De vele verdrinkingsgévallen in den laatsten tijd in deze gemeente voorgekomen manen de ouders tot groote waakzaamheid aan. RITNSATERWOUDE. GEMEENTERAAD. De heer Donker niet toegelaten. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering. Aanwezig alle leden. Er zijn drie vacatures. Voorzïttèi "burgemeester J. A. Bakhui huizen, die de vergadering opende met gebed. De notulen van de vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. Aan de orde komt thans het onderzoek van de geloofsbrieven van den heer P. E. Donker. De heeren Disseldorp, Dorrepaal en Visser worden benoemd tot leden van de commissie belast met het onderzoek der geloofsbrieven. De heer Dorrepaal is van oordeel, dat dit onderzoek wel achterwege kan blijven, aangezien de heer P. E. Donker toch weer bedankt heeft. De voorzitter zegt, dat de heer P. E. Donker medegedeeld heeft de benoeming aan te nemen. Later, wanneer hij even tueel toegelaten is, kan hij weder bedan ken. De commissie van onderzoek ver klaart daarna dat de stukken in orde zijn bevonden. De heer Donker kan derhalve worden toegelaten, daar de aanwijzing van den heer Donker niet juist geweest is. De raad besluit daarna met alg. st. den heer Donker niet toe te laten. De heer Dorrepaal vraagt, waarom de heer de Bruijn niet uitgenoodigd is tot bij woning van deze vergadering. De voor zitter deelt mede dat zulks straks bij de ingekomen stukken wel zal blijken. De voorzitter deed daarna mededeèling van een schrijven van Ged. Staten d.d. 14/15 Sept. waarin medegedeeld wordt, dat op Maandag 21 Sept. as. op de Prof. Griffie verslag zal worden uitgebracht, inzake de ingevolge art. 35 der gemeentewet ambts halve te nemen beslissing omtrent het be sluie van. den raad der gemeente d.d. 1 Sept. tot toelating van J. A. de Bruijn als lid van den raad. Vastgesteld werd nog een besluit tot wijziging van de bsgrooting 1931. Daarna sluiting. o WADDINXVEEN. Adres voor straatverlichting. Er wordt door de bewoners aan den Bloemendaalschenweg getracht aldaar straatverlichting te verkrijgen. Men laat dan ook een adres bij de bewoners circu- leeren. Ongelukken. De slagersknecht C. K. had het ongeluk terwijl hij vleesch aan het uitbeenen was dat het mes uitgleed en in zijn linkerhand terecht kwam, waardoor een groote bloe dende wond ontstond. Inroeping van dok ters hulp was noodzakelijk. In de meubelfabriek van den heer Matse had de Vries het ongeluk met zijn duim in de cirkelzaag te raken. De ver wonding was zóó ernstig, dat hij eenigen tijd zijn werkzaamheden zal moeten staken. Door de gemeente-politie is proces verbaal opgemaakt tegen A. v. D. aan de Noordkade wegens diefstal van visch- fuiken. Het bouwen van acht woonhuizen voor den heer A. Vermeulen is opgedragen aan de aannemers P. Rehorst en W. de Bas, beiden alhier. BEZUINIGING IN HET LEGER. Een ministerieele beschikking. In een dezer dagen verschijnende Le gerorder is opgenomen de volgende be schikking van den minister van Defensie: „Bij meer dan één gelegenheid heb ik er op gewezen, dat de uitgaven ten be hoeve van de landsverdediging zich tot het strikt noodzakelijke moesten beper ken. Om doorvoering van dit beginsel te verzekeren, is het allereerst noodig, dat bij zee- en landmacht soberheid wordt be tracht overal, altijd en door allen. Ik heb mij er van kunnen overtuigen, dat velen bij voortduring dezen regel in acht nemen en ik stel dit op hoogen prijs Het is mijn nadrukkelijke wensch, dat hun voorbeeld door allen worde gevolgd. Ieder, die tot de weermacht behoort, dient bij zijn han delingen, dus ook bij het -gebruik van Rijksgoederen, voor oogen te houden, dat elke kostenbesparing, de kleinste niet uitgezonderd, haar beteekenis heeft Hij. die met gezag ls bekleed, moet daar, waar het pas heeft, zijnen ondergeschikten zulks voorbehouden. Ik acht het mogelijk en zelfs waar schijnlijk, dat er officieren, onderofficie ren en minderen zijn, die denkbeelden hebben omtrent een of andere bezuini ging, welke naar hun meening kan wor den verkregen zonder dat de waarde dei- weermacht er door zal verminderen Ik verzoek hun, deze denkbeelden schriftelijk te doen kennen en ik machtig hen, dit te doen in een rechtstreeks tot mij gericht schrijven. Ook indien verwezenlijking van hun denkbeeld slechts een oogenschijnlijk geringe kostenbesparing ten gevolge zou hebben, laten zij niet na, het onder mijn aandacht te brengen". (Hbld.) BELANGRIJKE GRONDAANKOOP DOOR HET RIJK. Ten behoeve van de werkverschaffing in Drente. „Het Volk" vernam, dat de spoedige indiening tegemoet k^n worden gezien van een wetsontwerp tót aanvulling van hoofdstuk V der rijksbegrooting 1931. waarbij een bedrag van omstreeks f185.0U0 zal worden aangevraagd tot fi nanciering van den aankoop van een uit gestrekt heideveld onder Eip, Grolio en Schoonlo. De regeering heeit aldaar tot dusver de hand gelegd op een complex van bijna 1400 hectaren, hoofdzakelijk be staande uit heide, met eenige oppervlakte ontgonnen grond. Met een groot aantal eigenaren zijn daartoe reeds koopcontrac ten gesloten tegen prijzen van f. 125 en deels van f. 100 per hectare voor heide, die uitsluitend in aanmerking komt om te worden beboscht. Het is de bedoeling, dit werk bij wijze van werkverschaffing te laten uitvoeren door het Staatsboschbe- heer, dat er een boschwachterij zal stich ten, zooals het er de laatste tien jaar ver scheidene in Drente en in het Oosten van Friesland heeft gevormd. Met de exploi tatie-uitgaven dezer nieuwe boschwach terij „Grollo" is reeds rekening gehouden in het pas ingediende wetsontwerp tot vaststelling van het Ve hoofdstuk der rijksbegrooting voor 1932. In verband met de omstandigheid, dat het crediet voor dezen omvangrijken ter rein-aankoop, waarbij snel moest worden doorgetast, nog niet door de wetgevende macht is toegestaan, zijn in de inmiddels reeds gesloten koopovereenkomsten ont bindende bepalingen opgenomen. WEGENBELASTING VOOR EEN AUTOSPUIT. De fiscus onvermurwbaar. Op het verzoek van de gemeente Zaan dam aan den minister van Fin ancien om de autobrandspuit van de Vrijwillige Brandweer aldaar te stellen van de beta ling der wegenbelasting is afwijzend be schikt. Naar wij vernemen zal thans de Kon. Ned. Brandw'eervereeniging zich tot den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, onder wiens departement het brandweerwezen ressorteert, wenden en dezen verzoeken bij zijn ambtgenoot van Financiën aan te dringen op een gunstige beschikking. (Tel.) o W. F. PRIVÉ, f Oud-chef van den mil. pharmaceutischen dienst. Te Amsterdam is overleden de heer W. F. Privé, oud-luitenant-kolonel, dirigee- rend apotheker, oud-chef van den mili tairen pharmaceutischen dienst, oud-di recteur van het rijksmagazijn voor genees middelen. De heer Privé, geboren te Leiden, 23 Januari 1868, verkreeg in 1890 aan de Leid- sche universiteit het apothekersdiploma. Na eerst twee jaar-in burgerlijke betrek king te zijn geweest, werd hij in 1892 be noemd tot militair apotheker. Als zooda nig is hij achtereenvolgens werkzaam geweest te Kampen, Zutphen en Am sterdam. De overledene was officier in de orde van Oranje-Nassau. De begrafenis is Dinsdagmiddag 12 uur op de Nieuwe Oosterbegraafplaats bij Amsterdam. o DE LUCHTVLOOTSCHOUW OP SCHIPHOL. Het voorloopige programma. Het voorloopige programma voor de luchtvlootschouw van den K. L. M. op Schiphol op 29 September a.s. luidt als volgt: 11.30. Onthulling van een monument ter eere van den wekelijkschen lucht- dienst AmsterdamBatavia vice-versa op het voorplein van Schiphol. 1213. Rondvluchten boven Amster dam door de K. L. M. 12.45. Aankomst deelnemers Nationale Luchtvaartschool. 1313.30. Vliggdemonstraties Nationale Luchtvaartschool. 14.30. Aankomst der koninklijke familie. 15.1516 Opstijgen leger- en marine escadrille Vlledemonstraties Nationale Luchtvaartschool. 1617. Rondvluchten van de K. L. M. NIEUWE STATIONSCHEF TE AMSTERDAM. Tot chef van het Centraal-Station te Amsterdam is benoemd de heer J. Haak, thans stationschef te Roosendaal. SIGAREN- EN SIGARETTENVERKOOP AAN KINDEREN. Te Rotterdam niet meer strafbaar. B, en W.. van Rotterdam stellen den raad voor de verordening tot beteugeling van het gebruik van tabak door kinderen in te trekken. Deze verordening bevat strafbepalingen tegen verkoopers die kin deren beneden 16 jaar tabak, sigaren of sigaretten verkoopen De Hooge Raad heeft uitgemaakt dat onder „vertrekken" ook verkoop door middel van een auto maat moet worden verstaan. Daar het niet in de nlacht van den winkelier staat verkoop door middel van automaten aan personen beneden 16 jaar te voorkomen, zou de bepaling alleen ge handhaafd kunnen worden indien tot ver wijdering der automaten werd besloten. Daar liet winkelbedrijf daardoor zou worden getroffen, meenen B. en W. er de voorkeur aan te moeten geven de veror dening in te trekken. o VEREENIGING VOOR FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING. Zaterdagmiddag heeft de voorzitter, prof. van Itallie, uit Leiden, de druk be- z<$thte jaarvergadering in Hotel Amicitia te Leeuwarden geopend. In de twee vacatures van het hoofdbe stuur werden, daar geen tegencandidaten waren gesteld, de heeren J. J. Neurden- burg (alg. secretaris) en mr. C. W. Sthee- man, rechter in de arrondissements-recht- bank te Leeuwarden, gekozen verklaard. Het verslag van den staat en de hande lingen der vereeniging over 1930, benevens de rekening en verantwoording werden goedgekeurd, nadat vreugde was uitge sproken over deh gestadigen voortgang der crematie-gedachte, blijkend uit snelle stijging van het ledental en voortdurende toeneming van het aantal verasschingen. Bijzonder werd nog gewezen op het feit, dat de meerderheid van de veraschten nog steeds bestaat uit niet-leden, beste bewijs, dat de stille reserve nog altijd grooter is dan 't openbare leger. Goedgekeurd werd' het voorstel van het hoofdbestuur om het batig saldo der re kening, zijnde f. 15.960 in het Fonds voor Lijkovens te storten, dat daarmee een stuk over de f. 100.000 gekomen is. Het hoofdbestuur vroeg daarop goed keuring op een overeenkomst, welke het voorwaardelijk namelijk behoudens goed keuring der vergadering heeft aangegaan. De overeenkomst bestaat hierin, dat de vereeniging 100.000 fr. zal leveren aan de zustervereeniging in België voor de toe rusting en meubileering van het te Uccle voltooide crematorium. Met geestdrift heeft de vergadering het voorste] goedgekeurd. Door deze hulpver leening zal het eerste Belgische cremato rium nog dit jaar worden geopend. Steun door Indië voor crematoriumbouw gevraagd, werd eveneens in beginsel goed gekeurd, maar men-is,.nog in correspon dentie over de beste manier, waarop dit zal kunnen geschieden. De afdeeling Leeuwarden, gastvrouw, heeft na afloop der vergadering de leden tot een bezoek aan het Popta-huis aldaar genoodigd, waar de voorzitter der afdee ling, mr. C, W. Stheeman, een thee aan bood. -o BIOSCOOPCONFLICT TE GRONINGEN. Een oplossing nabij? Met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid mag worden verwacht, zoo' meldt de „Prov. Groninger Crt." dat de bioscooptheaters te Groningen bin nen niet al te langen tijd weer geopend zullen worden. Deze verandering van de situatie is een gevolg van besprekingen, die dezer dagen zijn gehouden tusscnen vertegenwoordi gers van het gemeentebestuur en enkele leden van het hoofdbestuur van den Ne- derlandschen Bioscoop Bond Wij hebben den indruk gekregen, zoo gaat het blad verder, dat deze conferenties in hoofdzaak tot resultaat zullen hebben, dat de bios copen op het reeds verlaagde percentage geopend zullen worden en dat na een bepaalde periode, op grond van de exploi- tatiecijfers, nagegaan zal worden of ver dere verlaging inderdaad noodzakelijk is voor de rentabiliteit der theaters. o HET BOSSCHEVELDERKANAAL. Hedenmorgen te 7 uur heeft onder groote belangstelling van officieele zijde de ingebruikneming plaats gehad van het Bosschevelderkanaal te Maastricht. Een rijkssleepboot heeft de eerste boot naar de Maas gesleept. GOLF. NOORD WIJKSCHE GOLFCLUB. Op de banen van de Noordwijksche Golf club is gisteren dé wedstrijd om den Har lekijn-beker gespeeld, medalplay over 36 holes open voor in Nederland wonende professionals. De eerste prijs werd gewon nen door Jos. van Beek met een netto score van 151; de tweede prijs door D. Oosterveer met een netto-score van 153. DUIVENSPORT. „DE BLAUWKRAS". Wedvlucht met oude en jonge duiven van af Neufvilles (België), afstand 180 K.M. In concours 75 vogels. De duiven werden om 9.45 uur gelost met Noordwes tenwind en rangschikten zich als volgt: P. v. d. Leek le en 15é; J. Marijt 2e, 7e en 12e; Jac. van Leeuwen 3e; G. A. L. v d. Reijden 4e, 6e en 10e; A. v. Rooijen 5e; F. Breedijk 8e en 14e; Gebr. Leget 9e; C. W F. Onvlee 11e, F. v. Kempen 13e. De médaille voor de eerst-aankomende welke in 1931 nog niet Neufvilles gevlogen had werd gewonnen door P. v. d. Leek. Const steering le vogel 1 uur 22 min. 5 sec. Cons ta teering 15e prijswinner 1 uur 44 min. 22 sec. GEBOREN: Angenieta, d. v. J. de Tombe en E. Zlrkzee. o ONDERTROUWD. H. van den Berg en C. Voorbij. A. Stikkelorum gesch 26 j. en A. Paling jd. 23 j. D. Hogervorst wedr. 54 j. en J. Beij gesch 36 j. P. Kanbier jm. 25 j. en H. Blar.sjaar jd. 21 j. OVERLEDEN A. 'üraaijer gesch, m. 62 j. J. Tib- boel m. 80 j. J. C. Ruigrok van der Werven m. 39 j. IJMUIDEN, 21 Sept. VISCHPRUZEN. Tarbot per K.G. f. 1.20—1.10, Griet per kist van 50 K.G 1.55—27, Tongen per K.G. f 2 251.75 Middelschol per kist van 50 K f38 Zetscliol f. 38—33, Kleine Schol f 26 50—8.50, Schar f. 12.50—9.50, Roggen per 20 stuks f.35—16, Vleeten per stuk f 2 90—1.80. Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G f. 4,30, Groote Schelvisch f.46. Middel Schelvisch f.35—30, Kleinmiddel Schelvisch f.21—14, Kleine Schelvisch f.14— 5.10, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 80—69. Gullen per kist van 50 K G. f 21.50 —3 50 Lengen per stuk f 0.70, Heilbot per K.G 'f. 1.75. Wijting per kist van 50 K.G. f 5 70—3.60 Makreel f9.50—6. Aangevoerd 175 kisten versche haring. Prijs f. 6.10—4.85 per kist. Aangekomen de Stoomtrawlers: IJM 121 met f3185, IJM. 109 met f.2673. IJM 168 met f2207, IJM. 405 mej f.3497, I.JM 272 met f 2830, IJM. 40 met f,1565, IJM 76 met f 1076, IJM. 67 met f. 1963, IJM 147 met f'1956 IJM. 152 met f.2385, IJM. 3 met f.4835, IJM. 14 met f.2267. de Deensche kotter E. 84 met f 12S1 en de IJM. 113 met f.585. en de logger K.W. 26 mef 17 last pekel haring. KW 65 met f.633, K.W. 151 met f.1360, K.W, 89 met f.725. K.W. 24 met f.613, KW 178 met f.665 besomming en de K.W- 102 met 460, K.W 54 met 443. K.W. 110 met 377 K.W 42 met 531, K.W. 147 met 426, K.W. 68 'met 391. K.W. 48 met 500 en 'de K.W. 26 met 184 kantjes pekel haring voor Katwijk. VOOR DINSDAG 22 SEPT. Hilversum, 1875 M. Uitsl. AVRO-uit- zending 8.0010.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Gramo foonpl. 10.30: Lezing 11.0012.00; Declamatie en plano, resp. door Emile Kel- lenaers (declamatie) en Emma Kwast (piano-recital) 12.002.00: Uit Hotel Terminus Utrecht: Concert door Orkest o, 1. v. A. Nooteboom 2.303.00: Gramo foonpl. 3.00: Erno von Kelemen: .Merk waardige dingen in Nederland", verteld door 'n buitenlandsch journalist 3.30: Gramfoonpl. 4.005.00: Kinderuurtje 5.00: Piano-recital door Jud. de Leeuw 5.307.30: Concert Stafmuziek 5de Reg. Inf. o. 1. v. J. R. v. d Glas 7.30—7.40: Modepraatje door Mevr. I. de Leeuw van Rees 7.408,15: Aansluiting Kurhaus, Scheveningen. Orgelconcert P. Palla. 8.15: Studio-opvoering van „De strafzaak Socrates", hoorspel in 4 bedrijven van H. Kyser. Vertaling: Czopp. Regie: Kommer Kleyn. 9.45: Mevr. Ketelaar—Van Gogh: ..De Zonnestraal-Collecte" 10.0010.15: Omroeporkest (vervolg) 10.15: Vaz Dias 10.3011.00: Omroeporkest 11.00 12.00: Uit Grand-Hotel „Central". Den Haag. Concert door W. Honsbeek en zijn orkest. Huizen, 298 M. Uitsl KRO-Uitzending 8.009.15 en 10.0011.30 Gramofoonpl. 11.30: Godsd. Halfuurtje door Pater Lec tor J. Dito O. P. 12.00: Politleber. 12.151.45: Concert KRO Trio o. 1. v. P. Lustenhouwer 1.45: Gramofoonpl. 2.00: Vrouwenuurtje 3.00—3.30: Gramo foonpl. 4.00—6.15: Opera ..Rigoletto" Verdi (Gramofoonpl.) 6.15: P. v. Zwie- ten: Inleiding op de a.s. cursus in be- drijfscontrole" 6.30—7.00: Gramofoonpl. 7.00. Dr. Th. E. de Jonge Cohen: Causerie 7.30: Politieber. 7.45: Verbondskwar- tiertje 8.00—11.00 Concert KRO-orkest o. I. v. J. Gerritsen. Sophie Both—Haas (zang) en Fr. Boshart (piano) C.a. 9.30: Vaz. Dias 11.00—12.00: Gramo- foonplaten. Daventry, 154.4 M. 10.35: Morgen wijding 11.05' Lezing 11.20—11.25: Lezing 12.20: Orgelspel door E. O'Henry 1.20: Orkestconcert 2.15: Televisie 2.25: School-uitz. 4.50: Orkestconcert 5.35: Kinderuurtje 6.20: Berichten 6.50: Piano recital door E. Isaacs 8.20: Concert. Orkest, H. Williams (bari ton), Solomon (piano) 10.3512.20: Dansmuziek. Parijs „Radio Paris". 1725 M 8.05: Gramofoonpl. 12.50: Gramofoonpl. 1.25: Gramofoonpl. 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Radio-Tooneel 9.05 Gramofoon- platen 9.50: Gramofoonpl. Kalundborg, 1153 M. 12.25—2.20: Or kestconcert 3.20—5.20: Orkestconcert en viool-soli 8.20—10.20: Radio-Tooneel 10.3511.20: Orkestconcert 11.2012 50: Dansmuziek Brussel, 508,5 M en 338,2 M 508,5 M.: 5.20: Orkestconcert 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Orkestconcert 9.20: Orkest concert. 338.2 M.: 5,20: Orkestconcert 6.50: Gramofoonpl. 8.20Orkestcon cert. zang en toespraak. Langenberg, 473 M. 7.25. 10.35. 12.30: Gramofoon 1.25: Orkestconcert 5.20 6.20: Concert. Mezzo-sopraan met piano- begel. 8.20: Concert. Werag-orkest, ö.m. 2de Hongaarsche Rhapsodie, Liszt. Zeesen, 1635 M. Circa 7.00—7.50: Gra mofoonpl. 10.30: Uitz. v. Scholen - 10.35 en 12.20: Berichten 12.20; Gramofoonpl. 1.15—2.20: Berichten 2.20—3 20: Gra mofoonpl. 3 20—4.50: Lezingen 4 80: Concert 5.508.50' Lezingen 8.50: Opera „Don Juan" van W. A. Mozart In de pauze om 10.20: Berichten. 3—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7