De voetbal-competitie begonnen. Maandag 21 September 1931 72sle Jaargang No. 33 Het voornaamste Nieuws van heden. BUREAU NOORDEINDSP.LEIN LEIDEN tbim. TELEFOON DIR.en ADMIN.2500 RED. 1507 UlllUllllllUUiUJllUllHIlUilUIJIIIIIlUKIIIillMHtlllUllllltll Uitslagen van den Kon. Ned. Voetbal-Bond. Afdeeling X, le klasse: H.V.V.-Stormvo- géls 2—4, 't Gooi—W.-Frisla 1—1, K.F.C.— H.D.V.S. 4—0, Sparta—R.C.H. 4—3, Ajax— H,B.S. 6—4. 2e klasse A: Kinheim—D.W.S. 35. De Spartaan—V.V.A. 0—2, Z.V.V.—Haarlem 2—3, HJt.C.Bloemendaal 41, Velox— D,Ë.C. 7—3, B.F.C.—Zeeburgia 0—2, Baarn- Zftndvoort 02, A.F.C.E.D.O. 22. 2e klasse D: UtrechtAlphen 3—2, U,V.V.—Z.N.C. 2—2, Zeist—Amsvorde 3-0, Holland—Culemborg 3—2. Elinckwijk— D.O.S, 0—4. AXdeeling II, le klasse: Feyenoord-Hil- versum 6—1. V.S.V.—Blauw Wit 5—3, H.F.C.A.D.O. 0—5, V.U.C.—Z.F.C. 7—1, B.F.C.Xerxes 40. 2e klasse: D.H.C.O.D.S. 52. Vios— Excelsior 3—5, S.V.V.—R.F.C. 2—1, Unitas- Overmaas 12, V.O.C.B.E.C. l2 Quick- Eortuna 05, D.C.L.Neptunus 23, B.M.T.C.V.V. 1—4, V.D.L.—Gouda 1—4. 3e klasse A: Scheveningen—A.S.C. 31, LugdunumBodegraven 60. L.F.C. G.S.V. 2—1, R.V.C.—U.V.S. 3—3, Alphia— Hillinen 3—2. 4e klasse A: D.V.S.—V.C.S.T. 4—4, R.C.L. D.V.V. 3—4. 4e klasse B: TonegidoO.B. 23. Cele- 1-itasH.D.V. 5—1, Waddinxveen—W.I.K. 60, De JagersTerlaak 35. Res. 3e klasse A: A.S.C. IIH.V.V. II 7—1, B.E.C. IIR.V.C. II 7—2, Laakkwar tier II—Delft II 6—3. D.H.C. III—A.D.O. ni 4—4. Res. 3e klasse D: G.S.V. II—Velox III 22, Bodegraven IIO.N.A. II 11. 3e klasse E: D.O.S. IILeerdam II 34. Vriendensch. IllU.V.V. Ill 15. Alphen ÏIVoorwaarts II 6—1. Afdeeling III, le klasse: Z.A.C.Hera- fcles 21, Go AheadTubantia 30, En schedéRob. et Vel. 81, A.G.O.V.V. Vitesse 60, WageningenP.E.C. 13. Afdeeling IV, le klasse: N.A.C.P.S.V. 2—6, Bleyerheidede Valk 51. Longa M.V.V. 83, Noad—B.V.V. 6—1, Eindho venWillem II 41. Afdeeling V, le klasse: Frisia—Be Quick 4—1, F.V.C.Veendam 0—2, Alcides— Leeuwarden 2—3, G.V.A.V.—Friesland 52. AchillesVelocitas 12. (Ontleend aan De Courant). Van Overal. De eerste competite-dag is misschien wel één der meest spannende van het gansche seizoen. Men kent de krachten der elftal len niet meer, teert op herinneringen en komt aldus heel dikwijls bedrogen uit! Ook de resultaten van vriendschappelijke wedstrijden spelen den voetbal-volke daarbij parten. Wie had gedacht dat de ■winnaars van het Zilveren Bal-tournooi roemloos ten onder zou gaan tegen K.F.C. in Koog aan de Zaan? Niettemin boekte Hermes een verdiende 40 nederlaag. H. V. V. schijnt weer heel zwak te zijn. Het spel tegen Stormvogels bood bitter weinig perspectief. Veel beter deed Sparta, dat tal van spelers vervangen heeft en niet zoo heel sterk werd geacht. De ploeg was tegen R. C. H. best op dreef en boekte een 43 zege, welke haar ten volle toekwam, hoewel R. C. H. goeden tegenstand bood. In de derde klasse begon Alphen niet al te fraai. Zij verloor tegen Utrecht als ge volg van onproductiviteit der voorhoede, die verleden jaar juist haar sterkste linie was! In afdeeling II kwam de groote surprise uit Den Haag. waar Z. F. C. met niet minder dan 71 door V. U. C. werd ver pletterd. Zouden de Hagenaars dit seizoen bijzondere plannen hebben? Feyenoord moge bij het Zilveren Bal-tournooi wat teleurgesteld hebben, zij was gisteren vol komen superieur aan Hilversum. Resultaat 61. Van Heel c.s. spelen natuurlijk ook ditmaal weer een belangrijke rol. Xerxes werd met 40 in Dordt geslagen, wat nog niet beteekent. dat zij zoo zwak is. Een bezoek aan D. F. C. gaat altijd met groote bezwaren gepaard! In den wedstrijd AjaxH. B. S. scoorde Van Reenen vijf doelpunten. De uitslag 6—4 wijst anders op onzekere verdedigingen. Voor de 3e klasse sneuvelde A.S.C. tegen Scheveningen (rood-zwart was slecht op dreef), terwijl U. V. S. blij was met een draw tegen R. V. C. Hier ter stede boekten L. F. C. en Lugdunum beide een verdiende zege, terwijl Alphia thuis met 3—2 van Hillinen won. Men zie de verslagen en verder (voor de lagere klassen) de uit slagen. Het Oosten bracht weinig nieuws. Go Ahead, Enschedé en A. G. O. V. V. hebben bewezen weer tot de sterksten te behooren. Wellicht mag ook P.E.C., gezien haar 31 overwinning op Wageningen, daartoe gerekend worden. Haar spel was technisch en tactisch goed, niettegen staande de gebroeders De Bruyn niet meer voor P. E. C. uitkomen. Vitesse faalde volkomen. Andermaal dreigt de Arnhem- sche ploeg dit seizoen in gevaar te komen! En zij zal dan wel weer in gezelschap zijn Van Robur. In het Zuiden was Longa buitengewoon schotvaardig. De 83-uitslag tegen M.V.V. bewijst zulks. P.S.V. (tegen N.A.C.) en Noad (tegen B.V.V.) deden trouwens wei nig voor haar onder. Intusschen mag wor den aangenomen dat N.A.C. geen op den voorgrond tredende rol zal vervullen. Al leen met geestdrift komt men er nu een maal niet! De nieuwe eerste-klasser, Bleyerheide, won met 51 van De Valk en zij was inderdaad ook absoluut de sterkste. In het Noorden omzeilde Velocitas een gevaarlijke klip door in Assen te winnen. Zij zal nu wel weer aan den kop blijven. Alcides stond met rust met 20 op Leeu warden voor. Niettemin werd zij met 3—2 geklopt. Toch schijnt de Meppeler ploeg niet zoo slecht als de uitslag van verleden week in Assen wel zou doen vermoeden. LEIDSCHE VOETBALBOND. Uitslagen van gisteren. le klasse: L. D. W. S. I—D. S. O. I 3—1; U. V. S. III—Lugdunum II 2—3. 2e klasse A: Lugdunum IIILeidsche Boys II 1—3. L. M. C. I—U. V. S. IV 0—5. 2e klasse B: Roodenburg IID. V S. III 3—4; U. V. S. V—Alphen IV 6—2. 3e klasse A: Lugdunum IVLeidsche Boys III 9—0. 3e klasse BAlphia VLugdunum V 12. 4e klasse: L. F. C. VIILugd. VI 25. U. V. S. VI—L. D. O. 3—0. Juniores A: Alphen—Lugdunum (a) 53 Idem B: D. V. S.Lugdunum (B) 10—0. RoodenburgU. V. S. 09 Zaterdagmiddagcompetitie: Rijnsb. B. I L. R. C. I 42; Rijnsb. Boys II—L.R.C. II 54; Rijnsb. Boys IIIL. R. C. III 3—2; Rijnsb. Boys IV—L. R. C. IV 2—0; Achil les— A. R. C. III 1—7. L. F. C.—G. S. V. 2—1. Een goed begin. Het eerste treffen in het nieuwe seizoen is voor L.F.C. in een 21 overwinning uitgeloopen. Heel gemakkelijk is zulks voor de geel-zwarten niet gegaan. Er moest tegen de Gouwenaars, die over een goed elftal met enkele opvallend goede spelers beschikken gewerkt worden en: er is ge werkt. Met Duffels, Van der Plas en De Koning, heeft L.F.C. een prachtverdedi- ging, wat dan ook gisteren tegen de snelle en handige G.S.V.-voorhoede wel noodza kelijk is gebleken. De voorhoede der gas ten met den snellen en steeds gevaarlij ken rechtervleugel speelde een doortas tend en aantrekkelijk spel en was beter dan dit van L.F.C., ook al werd deze uit stekend door de halflinie der withemden gesteund. Van Wijngaarden heeft vooral voor de rust op de linksbuitenplaats uit stekend werk verricht. Vliegendhart blijkt nog niet aan zijn nieuwe omgeving ge wend. Nagtegeller, die nu rechtsbuiten speelde, zagen wij liever op zijn plaats. Mogelijk dat een plaatsverwisseling van die twee een verbetering zou brengen. Van Leeuwen en Neuteboom zagen wij vooral wat schieten betreft meermalen beter. L.F.C. heeft voor de rust wind mee. De eerste aanvallen zijn voor G.S.V. en Duf fels moet al direct handelend optreden. Het overwicht duurt echter niet lang. Na wat middenveldspel krijgt Nagtegeller den bal goed toegespeeld, een hooge voorzet van zijn voet volgt en Van Wijngaarden benut de kans onhoudbaar 1—0. Dan komt G.S.V. opzetten. Na een aan val, geleid door den snellen rechterwing, denken wij den gelijkmaker te zien ma ken. Duffels echter vangt klemvast en de bal is direct weer bij het andere doel. De trapvaste G.S.V.-backs weten er echter ook raad mee. Toch keert L.F.C. door het uitstekend voedend spel der middenlinie herhaaldelijk terug. Van d. Wijngaarden weet zich fraai door de verdediging heen te werken en de bal ligt als 't ware voor het intrappen voor Neuteboom's voeten, die de score tot 20 verhoogt. Dat is G. S. V. te machtig. L.F.C. krijgt het kwaad te verantwoorden. Een doelpunt zit in de lucht en weldra ligt de bal door den middenvoor in de touwen 21. De druk op het LJ.C.-doel wordt geweldig, doch Duffels en de backs veel gesteund door Duffels (rechts half) spelen een beste verdedigende partij en zijn niet te pas- seeren. Na de rust speelt L.F.C. tegen wind in beter. Eenige schoten gaan tegen de lat. Duffels krijgt een kei van de G.S.V. rechts buiten te verwerken (wij telden hem al) doch de L.F.C.-keeper toont zijn talenten. Opnieuw ingeschoten staat hij wéér op zijn plaats, voor L.F.C. schitterend, voor de Gouwenaars wanhopig om aan te zien. Van eenig overwicht is nu geen. sprake meer. De bal gaat van doel tot doel. De verdediging blijft echter meester van het veld, zoodat, als de rustig en goed leiden de scheidsrechter Van Blerk het einde aankondigt, het publiek een aardigen wed strijd hPeft bijgewoond, waarin L.F.C. met de eerste twee puntjes is gaan strijken; LUGDUNUM—BODEGRAVEN 6—0. Een uitstekend begin. Begin goed alles goed heeft Lugdunum gedacht, 6-0 en een teeken van enthou siasme en volharding. Vóór de rust was het slapjes en scheen het alsof Lugdunum geen verband had. Mom spaarde zijn krachten zeker voor de 2e helft. De rechtsbuiten Dool als in valler voor Ramaker bracht er niets van terecht en v. d. Berg deed soms zeer ge vaarlijk met zijn bekende trucjes. Maar na de rust was er maar één elftal dat speelde en dat was Lugdunum. Vermond en Mom zorgden steeds voor goede aan vallen, goed gesteund door de Roo en van der Laan. De middenlinie trok steeds mee, terwijl de achterhoede de tegenaanvallen van Bodegraven gemakkelijk aan kon. Beide ploegen hebben één Invaller. Bodegraven kruipt door het oog van een naald als van der Laan schitterend voor geeft en Dool schiet in doch de keeper redt. 15 Min. na het begin heeft Lugdunum succes als Dool goed oploopt en voorgeeft aan de Roo die schitterend scoort, 1-0 Bodegraven is niet ontmoedigd, doch knoeit voor doel. De Roo komt alleen voor den keeper, doch schiet Juist in de handen van den keeper. Weer verschijnt de voorhoede van Lug dunum waarbij de bal driemaal op doel wordt geschoten. Tweemaal houdt de kee per hem, doch de derde maal ligt de bal tegen het net. Alles wat Lugd. is, juicht, doch de scheidsrechter annuleerde het doelpunt voor buitenspel Na de rust gaat het bij groen-wit veel beter en Mom maakt er al spoedig 2-0 van. Bodegraven gaat nu forsch spelen, waardoor Landesbergen even het terrein moet verlaten. Thans komen de Lugd.- aanvallen alle van links waar Vermond schitterend werk verricht. Bij een ren van Vermond loopt de keeper uit en v. d. Laan benut de kans 3-0. Even volgt hierna een slap spelletje van beide zijden, welke eindigt met een corner voor Bodegraven, die van der Berg op vangt. Landesbergen komt daarna alleen voor den keeper, doch deze weet het schot te houden. Vermond brengt den bal goed op, lokt den keeper uit zijn doel en het is 4-0 voor Lugd. door Mom, die ook het 5e punt maakt als Bodegraven rekent op buiten spel. Tenslotte volgt na goed samenspel van den voet van denzelfden speler het zesde en laatste doelpunt. SCHEVENINGEN—A.S.C. 3—1. Een slecht begin. Wanneer wij de voetbalcapaciteiten der Leidsche rood-zwarten zouden moeten aanslaan naar de prestaties van gisteren tegen Scheveningen, dan zouden wij A.S.C. zonder twijfel als een der zwakste ploegen van haar afdeeling moeten qualificeeren, want wat de Leidenaars gistermiddag in Wassenaar hebben laten zien leek naar niets. Onvolledigheid was daaraan voor een deel schuld, want hoewel The als partner van Josson zijn best deed en ook wel goede momenten had, was hij toch aanmerkelijk zwakker dan Lefrandt. die nog op de ziekenlijst staat. De combinatie JossonThe vlotte niet en daarvoor speelde een middenlinie, waarin alleen Han niet uitgesproken slechts was. Deze middenlinie kwam stukken tekort in haar verdedigende taak, doordat Schevenin gen twee tempo's vlugger bij den bal was en van aanvallen was er in het geheel geen sprake, zoodat de voorhoede volko men „zwom". Toen Van Haaften, die Van der Leeden verving, door een blessure al gauw verdween en Goethart hopeloos naar zijn vorm liep te zoeken, was de lin kervleugel daarenboven al direct volkomen uitgeschakeld. Dat Janssen desondanks meer op links dan op rechts bleef spelen was een kapitale fout, ook al waren Van Goor en De Ruiter ver beneden hun ge wonen vorm, hetgeen trouwens van alle A.S.C.'ers kan worden gezegd; den jeugdi gen doelman Westen uitgezonderd. Al- met-al. werd het een van A.S.C.-zijde zeer slecht gespeelde wedstrijd, gelijk de rood zwarten er zoo dikwijls spelen, als het in den beginnen niet mee zit. Den A.S.C.'ers ontbreekt geestdrift en alleen al hierdoor waren zij op Scheveningen achter. De gastheeren moesten het trouwens niet alleen van zwoegen hebben. Scheveningen speelt een forsch spelletje, zonder echter bepaald hard te worden, maar daarenbo ven kunnen ze „voetballen" ook. Er is afwisseling en vooral snelheid in hun spel en de voorhoede schiet veel en goed. Ver uitsteken boven het derde klasse-spel doet deze ploeg echter niet en het zal nu in de Leidsche afdeeling Scheveningen onge twijfeld heel wat minder gemakkelijk val len om kampioen te worden dan verleden .jaar. o m Scheveningen was al dadelijk in den aanval, hetgeen een buitenspel doelpunt tengevolge had, dat na dertien minuten door verkeerd opstellen van The werd ge volgd door een geldig doelpunt (1-0). De Leidenaars werkten zich daarna wat los en na een goed door Van Haaften en Goet hart opgezetten aanval schoot Janssen den bal uit een voorzet van Van Haaften knalhard in het uiterste hoekje tegen de deklat. Toen Van Haaften was uitgeval len was het echter gauw met de -rood zwarte meerderheid gedaan en heel wat malen moest Westen in het A.S.C.-doel redding brengen. Enkele minuten vóór de pauze werd het echter 2-0. zonder dat de Leidsche doelman, gehinderd door eigen spelers, een hand naar den bal uitstak. Ook na de hervatting is het vlugge tempo der thuisclub A.S.C. te machtig. Na enkele minuten is het 3-0, als Josson on gelukkig komt te vallen en Westen het harde schot van enkele meters voor het doel niet kan keeren. Het laatste kwartier van den door den heer Langezaal streng geleiden wedstrijd is grootendeels voor A.S.C. Josson benut een strafschop (3-1) maar resultaten leveren de overige aan vallen van de Leidenaars niet op. R.V.C. I—U.V.S. I 3—3. Een prettige wedstrijd. U. V. S. heeft haar eersten wedstrijd gespeeld en kan dankbaar zijn dat ze ge lijk heeft gespeeld. R.V.C. is een jonge ploeg met een uiterst beweeglijke voor hoede, waar goede schutters tusschen zit ten. Ook de rest van de ploeg is in dezen vorm heel goed. Menig elftal zal dit nog moeten ondervinden. Onder leiding van scheidsrechter Doon over wiens leiding we tevreden zijn, trapt R.V.C. af en met den vrij straffen wind in den rug stevenen zij direct op het U.VB,-doel af. Deze aanval wordt afge slagen, maar R.V.C. komt weer terug. Van rechts wordt de bal opgebracht, een voor zet volgt en de rechtsbinnen weet te scoren (1—0.) Van lieverlee komt UV.S. er beter in maar het lukt nog niet, al is Beekman niet gelukkig met een kopbal die door den R.V.C.-doelman corner wordt gestompt. Als de halflinie van U.V.S. een R.V.S.-aanval onderbreekt en Delfos door geeft naar Arbouw loopt deze schuin op het R.V.C.-doel aan om dan onhoudbaar te scoren (11.) Het spel gaat dan ge- ruimen tijd gelijk op. Jammer is het wan neer Boom een R.V.C.-aanval onderschept en dan iets te zacht op Kramp terug- speeld. De R.V.C.-midvoor is er als de kippen bij en het is 21 voor R.V C. De tweede helft geeft in den beginne U.V.S. eenig overwicht maar R.V.C. weet van geen wijken. Bij een aanval van R.V.C. loopt Graafmans op den bal toe gelijk met den R.V.C.-rechtsbinnen waarbij de laat ste aan het oog gewond raakt. Met 10 man speelt R.V.C. dan even ver der en juist in die periode maakt de R.V.C.-midvoor van een weifelen der U.V.S.-backs gebruik en onhoudbaar voor Kramp is het 31. Tot een kwartier voor het einde blijft de stand zoo (intusschen speelt R.V.C. weer met 11 man) maar dan laat U.V.S. zien dat zij nog niet overwon nen is. Het tempo wordt verhoogd en als H. Laman keurig voorzet krijgt C. Laman den bal te pakken, even een handig pas- seeren en onbereikbaar voor den doelman is het 32. U.V.S. ziet dat het kan en nog geen 4 minuten later benut C. Laman we derom een voorzet nu van Onvlee en de partijen staan gelijk 33. Weinig had het gescheeld of U.V.S. had de leiding ge nomen maar de keurige kopbal van Beek man gaat juist over. Het einde der wed strijd is dan daar en in een fanatieken, maar eerlijken strijd heeft R.V.C. zich doen kennen als een prettige tegenstander Naar aanleiding van het berichtje var, den overzichtschrijver deelen wij mede j aan belangstellenden dat de tribune op het nieuwe terrein er definitief komt. I De afstandsmarsch der L. P. S.V. een succes; 289 deelnemers volbrachten den tocht. Het begin der voetbalcompetitie; A. S. C., Alphen en Hillinen geslagen; U. V. S. speelde gelijk; overwinningen van Lugdu num, L. F. C. en Alphia. Te Amsterdam zijn vijf Nederlandsche athletiekrecords verbeterd. De internationale roeiwedstrijden te Amsterdam. Alphia vergroot haar voorsprong door C. Bouthoorn uit een goeden voorzet van rechtsbuiten Pijpers. 2—0. Een mooi doel punt, maar de vreugde is van korten duur want uit een voorzet van rechts springt de bal van de voet van Alphia's rechtshalf in eigen doel en de stand is 21. Dit is het sein voor Hillinen om harder aan tl pakken en het spel wordt nu wat forsch. Pijoers is het die den Hillinenkeeper voor de 'derde maal weet te passeeren en even later wordt Zwaan ongeoorloofd aange vallen wat Hillinen een penalty kost. Deze wordt door C, Bouthoorn tegen den paal geschoten en dus niet benut. Hillinen be gint steeds beter te spelen en het is van Engelen die uit een voorzet van rechts den stand op 3—2 brengt. De Alphianen raken nu in de minderheid en menig angstig moment wordt voor doel doorstaan. De stand blijft echter onveranderd. UTRECHT—ALPHEN 3—2. ALPHIA—HILLINEN 3—2. Een spannende ontmoeting. De eerste ontmoeting in deze competitie tusschen Alphia en Hillinen is een span nende geweest. Over de ploegen wist men zich van tevoren nog geen oordeel te vormen doch het was wel bekend dat de Hillegommers in het zomerseizoen goed en onder goede leiding hebben getraind. De verwachtingen van dezen wedstrijd waren dan ook van dien aard dat Alphia haar beste beentje zou moeten voorzetten om een gelijk spel uit het vuur te slepen En Hillinen heeft getoond dat deze verwach tingen niet zonder grond waren. Haar samenspel was somtijds vlotter dan van Alphia en ook het plaatsen van de voor hoede was heel goed. Alphia wist echter tegen welke ploeg zij den strijd zou moeten aanbinden en het is dan ook door het harde werken dat de Oranjehemden het tot een overwinning wisten te brengen. Langen tijd was het onzeker in wiens voor deel de strijd beslist zou worden want on danks haar achterstand gaf Hillinen zich lang niet gewonnen en het heeft er ln de laatste 15 minuten kwaad genoeg voor de thuisclub uitgezien. Onder leiding van scheidsrechter Schud- deboom werd om half drie aangevangen. Het spel gaat vlug heen en weer en van Engelen weet een venijnig schot te lossen dat tegen de lat ketst. Aan den anderen kant probeert Zwaan het met een ver schot dat in veilige handen van den doel man belandt. Uit een corner heeft Alphia sucqes wanneer een Hillinenspeler den bal verkeerd op z'n hoofd krijgt en in eigen doel kopt. 10. P. Bouthoorn is inmiddels wegens een oude blessure uitgevallen en van Zanten neemt zijn rechtsbackplaats in. Alphia zat er na rust direct beter op en Hillinen schijnt hierdoor ontmoedigd. Aanval op aanval onderneemt de Alphia- voorhoede en Zwaan krijgt een paar goede kansen die echter door te zacht schieten verloren gaan. In deze periode moet Hil linen zich tot eenige uitvallen bepalen.. Een onverdiende nederlaag. De eerste competitiewedstrijd tegen Utrecht is voor Alphen in een onverdiende nederlaag geëindigd. Het samenspel dei- bezoekers was veel beter dan dat van de thuisclub en hierdoor was Alphen dan ook bijna den geheelen wedstrijd de meerdere. De voorhoede miste echter de mooiste kan sen. Middenlinie en verdediging vormden 't beste deel der ploeg. De Utrechtenaren speelden een faire partij, maar zij wisten het meestal niet verder te brengen dan tot de helft. De weinige kansen, die de Utrechtsche voorhoede zich wist te schep pen. heeft zij benut. Direct na den aan vang neemt Alphen het spel in handen. De Utrechtsche achterhoede blijkt in goede conditie, vooral de keeper weet enkele gevaarlijke schoten goed pe verwerken. De thuisclub neemt dan het Ieder over en na enkele vergeefsche aanvallen ziet zij ein delijk kans door haar linksbuiten de lei ding te veroveren. Voor Alphen is zulks aanleiding wat beter aan te pakken. Een voorzet van Krumpelman wordt direct door Van Kooyk in den gelijkmaker om gezet. Bij een nieuwen Utrechtschen aan val, ontstaat een scrimage voor het doel der bezoekers, waaruit zij weder de lei ding herneemt. Even voor rust ontstaat voor het Utrechtsche doel een corner welke Windhorst fraai benut. 22. In de tweede helft zijn de bezoekers voortdurend sterker doch hun voorhoede schijnt het schieten verleerd. Menige goede kans gaat dan ook op deze wijze verloren. Bij een plotselingen doorbraak der Utrech tenaren weet hun midvoor keurig te scoren Alphen werkt zeer hard voor den gelijk maker, doch heel Utrecht verdedigt zich met hand en tand, zoodat het einde on veranderd aanbreekt. R. C. L.—D. V. V. 3—4. De groen-witte Hagenaars hebben in dezen wedstrijd den stelregel, dat het doel de middelen heiligt, wel ruimschoots ge huldigd. Haar linksachter bijv. speciali seerde zich op het raken van tegenstan ders wat de Racing-captain aan den lijve ondervond. Aan arm en been geblesseerd moest hij met halftime den strijd staken. Wel had deze wijze van voetballen de Racing toen twee doelpunten in den vorm van strafschoppen opgeleverd, maar de hoofdzaak is nog steeds om bij het eind signaal van den scheidsrechter heelhuids het veld te kunnen verlaten, waarbij win nen af verliezen bijzaak is. Het verloop van den wedstrijd is vlug verteld. D. V. V. nam uit een voorzet van links door haar mid-voor de leiding, toen men in het midden vergat te dekken, maar Mooten Sr. maakte van dichtbij gelijk. Een keurige kopbal uit een corner gaf D. V. V. toen weer een kleinen voorsprong, doch uit een strafschop bracht de kleinste Mooten toen de partijen op gelijken voet, iets wat hij voor rust nog ééns herhaalde, nadat de groen-witte midvoor den stand op 23 had gebracht. Na rust, met den sterken wind tegen, heeft de Racingachterhoede kranig verde digd. Haar voorhoede, waarin Mooten Sr. bijna alles alleen op moest knappen, speelde echter zwak. In de halflinie heeft Robbers op de spilplaats met een 40 K.M. marsch achter den rug gezwoegd en ge ploeterd dat het. een lieve lust was, en ten slotte heeft D. V. V. slechts door een strafschop een verdiende, maar onregel matig bevochten overwinning behaald.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 13