KATWIJKERS Droogblijvende Sigaren KATWIJK AAN ZEE AVOND-NAAI en KNIPCURSUS FINANCIEN. UIT DE OMSTREKEN. LEÏDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. Uitkomst voor den Zeeman D. GESINK, Voorstr 80, Katwijk a. Zee KATWIJK EN OMSTREKEN door de Dames VIS werkzaamheden in verband met de econo mische behoeften en de financieele om standigheden vast te stellen. Alvorens hierop verder in te gaan en mede ter inlossing van de toezegging door den minister in de Eerste Kamer gedaan bij de behandeling der begrooting van het Zuiderzeefonds voor het loopende dienst jaar, wordt eerst een overzicht gegeven van het geen tot nu toe is geschiedt en bereikt. In 1919 werd aangevangen met 't eerste werk voor de afsluiting. Daarna werd in verband met den minder gunstigen toe stand der financiën besloten, gedurende de vierjarige periode 19221926 genoegen te nemen met een beperkt werkplan. Bij Kon. boodschap van 27 Mei 1925 werden twee wetsontwerpen ingediend, achtereen volgens tot wijziging van de wet van 14 Juni 1918 en van die van 20 Dec. 1918 tot Instelling van een fonds ten behoeve van de afsluiting en droogmaking van de Zuiderzee, met de bedoeling tot krachtige voortzetting der werken te kunnen over gaan. In de memorie van toelichting tot deze wetsontwerpen werd de wenschelijk- held betoogd om wegens de behoefte aan nieuwen cultuurgrond gelijk met de afsluiting ook de droogmaking van den N.-W. polder of Wlertagermeer te onder nemen. Met de uitvoering werd in 1927 begonnen en er werd sindsdien geregeld voortgewerkt. In 1933 zullen, als gedacht was, de laatste werken binnen de Wierin- germeer gemaakt worden, terwijl de af sluiting in 1932 zal zijn tot stand gebracht of wel 2 jaren vroeger dan aanvankelijk was verwacht. De totale kosten van de afsluiting kun nen op ongeveer 100 a 170 millioen wor den gesteld. Betreffende de kosten van de 20.000 H.A. groote Wieringermeer zij in herinnering gebracht, dat de raming der werken van 1924 beliep 37 millioen gul den. terwijl in 1928 die raming 60 millioen bedroeg. De werken zijn thans zoover ge vorderd, dat aangenomen kan worden, dat de jongste raming niet zal worden overschreden. In 1924 werd aangenomen, dat de kos ten voor het in cultuur brengen van de gronden ruim gedekt zouden worden door de voorloopige opbrengst van de gronden, totdat, deze hun normale cultuurwaarde zouden hebben bereikt, en dat nog op een bate zou mogen worden gerekend. Die onderstelling is thans niet meer geldend, eensdeels als gevolg van de gewijzigde landbouwconjunctuur, anderzijds omdat het in cultuur brengen van den maagde lijken zeebodem hoogere kosten blijkt mede te brengen dan voorheen is voorzien. Hoewel nog geen voldoende gegevens voor een vaste raming ter beschikking staan, meent de minister thans ongeveer 20 mil lioen te mogen stellen voor uitgaven van in cultuur brengen en sociale voorzienin gen. Met den rentelast medegerekend. mag worden aangenomen, dat de totale kosten van het droogmaken van de Wieringer meer op rond 100 millioen zijn te stellen. Deze kosten zijn aanzienlijk hooger dan de waarde van den grond, zelfs onder nor male omstandigheden. De regeering meent op grond van ver schillende overwegingen, dat het maken van de zuidelijke polders thans niet aan de orde moet worden gesteld. Voortgezet onderzoek voor het inpolde ringsplan van den N.-O polder acht de minister gewenscht. In Mei 1931 is een voorstel ontvangen van de Unie van Waterschapsbonden be treffende de administratieve organisatie van de Zuiderzeegronden en in Juni en Juli d.a.v, een verslag van de Vereeniging van Ned. Gemeenten over de vraag welke maatregelen te bevorderen zouden zijn tot het treffen van een goede administratieve regeling ten aanzien van de Wieringer meer. Deze beide voorstellen bevatten waardevolle beschouwingen welke alsnog overweging verdienen. Dat het voortduren van den tegenwoor- digen toestand van beheer der droogge legde Wieringermeergronden nadeeligen invloed zou hebben op het in cultuur brengen van die gronden en wat daarmee samenhangt, behoeft niet te worden ge vreesd Bij de directie van de Wieringer meer is naar 's ministers overtuiging de leiding in goede handen. o DE NEDERLANDSCHE JAARBEURS. Een gunstig verloop. De XXVde Nederlaudsche Jaarbeurs, welke Donderdagmiddag gesloten werd, heeft een over het algemeen gunstig ver loop gehad. Van verschillende zijden en uit diverse bedrijfsgroepen ontving het jaarbeursbestuur van de deelnemers te vredenheidsbetuigingen over de zakelijke resultaten. De inkoopen geschiedden in hoofdzaak voor de binnenlandsche markt. Het bezoek aan deze beurs was zeer druk. De bezoekcijfers overtroffen voor eiken dag die der najaarsbeurs van het vorig jaar. Aan de loketten de vóór verkoop op aanvrage dus niet medegere kend werden verkocht in totaal 33.468 toegangsbewijzen tegen 29.842 op de na jaarsbeurs 1930 en 21649 op de najaars beurs 1929, De oplage van de catalogi was op den voorlaatsten dag der beurs totaal uitver kocht. o DIENSTPLICHTIGEN EN BEGROETINGS-BIJEENKOMST. De N. R. Crt.: Op een vraag van het lid der Tweede Kamer den heer Ter Laan betreffende het niet verplicht zijn van dienstplichtigen tot bijwoning van de z.g. begroetingbij eenkomsten of andere vergaderingen met oen godsdienstig karakter, heeft de mi nister van defensie geantwoord' De ter zake geldende voorschriften ver plichten den militair niet tot het bij wonen van godsdienstige bijeenkomsten. Ten aanzien van het bijwonen van de zoogenaamde „begroetingsbijeenkomsten" in welke legerpredikanten of aalmoeze niers de voor de eerste oefening of vooi herhalingsoefeningen in werkelijken dienst gekomen dienstplichtigen in algemeenen zin toespreken welke bijeenkomsten geen godsdienstig karakter dragen blijkt evenwel verschil van opvatting mo gelijk te zijn. Ondergeteekende is van oordeel, dat het bijwonen door militairen van de zooge naamde „begroetingsbijeenkomsten" eveneens een vrijwillig karakter behoort te dragen; de legerautoriteiten worden 'met deze opvatting in kennis gesteld. R.K. MEUBELMAKERS-, BEHANGERS- STOFFEERDERS-PATROONS. De Ned. R.K. bond van werkgevers in het meubelmakers-, behangers-, stoffeer ders- en beddenmakersbedrijf St. Reinol- dus heeft een algemeene vergadering ge houden te 's-Gravenhage, onder leiding van den heer J. Bröcker. Uit het jaarver slag bleek dat het ledental gestadig groeit en de bond in kracht toeneemt. In behandeling kwamen drie voorstellen van de afdeeling Amsterdam. Bij het eer ste voorstel, dat beoogde maatregelen te nemen tegen het den laatsten tijd veel voorkomende euvel, dat leveranciers recht streeks leveren aan z.g. inkoop-combina ties van particulieren, deelde de voorzitter mede, dat de ingestelde commissie ter bestrijding van dit euvel haar werkzaam heden zal beginnen, doch dat eerst voor .het verkrijgen van betere resultaten de medewerking van de andere vakbonden zal worden ingeroepen. Het tweede voorstel betreffende de te voeren propaganda werd uitvoerig bespro ken, waarna de voorzitter concludeerde, dat de bond zoowel als de afdeelingen de propaganda krachtig ter hand dienen te nemen. Bij de propaganda in de afdee lingen zegde het hoofdbestuur alle moge lijke medewerking toe. Het derde voorstel van de afdeeling Amsterdam werd gelijktijdig behandeld met een eensluidend voorstel van de Haag- sche afdeeling betreffende de oïficieeie inkoopvereeniging van den bond St. Homo bonus en de den laatsten tijd sterk aan be- teekenis winnende inkoopvereeniging St. Thomas van Villanova. Besloten werd een commissie te benoemen, die deze zaak in behandeling zal nemen en verslag zal uit brengen aan het hoofdbestuur, In deze commissie werden benoemd mr. F. Bach, directeur van het Centraal Hanzebureau te 's-Gravenhage, als voorzitter, en de heeren W P. Zwart, Amsterdam, en J. C. de Zwart, Den Haag. Het voorstel der Haagsche afdeeling om aan de te Delft woonachtige leden toe stemming te verleenen zich aan te sluiten bij de Haagsche afdeeling, werd aange nomen. De aftredende bestuursleden, de heeren A. Cornet, Amsterdam, J. Hermans, Utrecht, en J, C. de Zwart, Den Haag. werden herkozen. De heer H. Maas werd als lid van den bedrijfsraad herbenoemd. Een uitvoerige bespreking volgde over de arbeidsvoorwaarden in verband met het afloopen van het thans geldende ar beidscontract. Vervolgens deed de heer H. L. Besters, directeur der Middenstands- Onderlinge, mededeelingen aangaande de uitvoering van de Ziektewet door deze bedrijfsvereeniging. Mr. F. Bach, directeur van het Centraal Hanzebureau te 's-Gravenhage, hield ver volgens een Inleiding over „De weg naar publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie." N. R. Crt o VERSPREIDE BERICHTEN. H. M. de Koningin-Moeder heeft gis teren een bezoek gebracht aan de Zui derzeewerken. Te 's-Gravenhage is gisteren een dmer gehouden ter viering van het 50- jarig bestaan der Ned Ver. van Tram wegen. Ook Minister Reymers heeft het woord gevoerd. Voor de betrekking van bedrijfsboer en assistent-bedrijfsboer in den Wleringer- meerpolder hebben zich 1780 sollicitanten aangemeld. Het postvliegtuig „de Specht" is gis teren 6.45 uit Batavia vertrokken en na een tusschenlanding van 9.40 tot 11.30 te Palembang, om 17.18 te Medan aange komen. De Reiger, op reis naar Indië, is gister morgen half zes uit Boedapest vertrokken en om 8.28 te Belgrado geland, vandaar vertrokken om 9 30 en om 15.30 te Athene aangekomen. De landarbeidersstaking in de beide Exloermonden is opgeheven op een basis van een loonsverlaging van 6 pCt, voor stukwerk. UIT NED. OOST-1NDIE. ZES MENSCHEN VERDRONKEN. BANDJERMASIN, 18 Sept. fAneta) Een motorbootje, dat nabij Ntesa-Asoe een scherpe bocht nam trok daarbij den lich ter, welke het op sleeptouw had, door het water waardoor de deklading werd afge spoeld. Eenige Opvarenden van den lichter geraakten te water waardoor een soldaat, twee vrouwen en drie kinderen ver dronken. o AANVARING. BATAVIA, 18 September (Aneta) De „Nieuw Holland" van de Kon. Paketvaart Maatschappij is in de havan van Batavia in aanvaring gekomen met het Britsche stoomschip „Silver Sandal" Beide stoom schepen werden licht beschadigd. P. J. SIEGERS EN ZOON TE VLISSINGEN. De kantoren van de firma P. J. Siegers en Zoon, kassiers te Vlissingen. aan wie door de rechtbank te Middelburg voor loopige surséance van betaling ls ver leend, zijn heden weer geopend, na vier dagen gesloten te zijn geweest. P. DE GRUIJTER ZOON. Onveranderde dividenden. In verband met de op 26 September a.s. te houden algemeene vergadering van aandéelhouders deelt de N.V. Kon. Indus trie en Handelsmij. van P. de Gruvter Zn, te Den Bosch mede. dat door direc tie en commissarissen zal worden voorge steld over het afgeloopen boekjaar een dividend-uitkeering te doen van 10 pCt. op de gewone aandeelen, 6 pCt. op de preferente aandeelen, 7 pCt. op de preferente winstdeelende aandeelen en 6 pCt. op de prioriteits-aandeelen. Voorts zal worden voorgesteld een be drag van f. 1.500.000 te storten in het Reservefonds en bovendien een bedrag van f. 1.200.000 af te zonderen als reserve voor bijzondere voorzieningen ln het be lang van het bedrijf der Vennootschap. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren Nicolaas, z. van V. Kranenburg en G. Molleman; Claslna Cornelia, d. van N. van Schie en M. C. Vastenhout; Adriana d. van H. Boellaard en C. van Oeveren; Johannes Evert z. van N. Moolhuysen en M. Buiser; Hendrlka Geertruida, d. van K. Schoorl en C. J Meiman; Cornelia Juliana, d. van J, Hoogenes en J. Kos; Pietemella M&gdalena, d. van D Maarssen en P. van der Maas; Gabriel, z. van D. Klootwijk en H. A. Hage; Betsie Barbara, d. van W. Slootweg en B. Verbeek; Pieter, z. van P. Faas en C. E. van der Stelt; Franciscus Wilhelmus, z. van P J. Schroers en H. A Stek; Alida, d. van G. J. Sluis en J. T Jonker. Aaltje, d. van K. Horsman en G. J van Kelmpema. Ondertrouwd: W. Verschoor, 21 jaar en C. C Hogerwerf, 20 jaar; B. Bakker, 22 jaar en A. L. Vermeulen, 20 jaar; G. M. Boer, 23 jaar en E. Mulder, 25 jaar; I. Kempe, 25 jaar en A. J. Tas, 24 jaar. Getrouwd: K. Stiemer, 27 jaar en N. Kooij, 28 jaar; N. Rusman, 24 jaar en A. C. Steevens, 21 jaar; G. Zegwaard, 22 jaar en J. M. E. Verwoerd, 22 jaar; H. Joren, 28 jaar en P. van der Steen, 22 jaar; A. A. Lagrouw, 25 jaar en A. de Cloe, 22 jaar; H. J. Filius, 26 jaar en T. Gou- looze, 24 jaar. Overleden: Criszina Kazemier, 83 jaar, wed. van J Luit; Arend Jan van den Berg, 30 jaar, geh. met P. van den Dolder; Jaantje, 19 jaar, ongeh. dochter van C. Pols en F, Vaandering. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. M. Beugelsdijk en E. M. van der Hulst C. P. A. Beijersbergen en A. D. Bakker. Getrouwd: C. P. Beers en G. P. van Haastrecht M. Weijers en A. A. van der Lans. Bevallen: A. J. PeetoomScholten, Z. A. C. Suijkerland—Warmerdam, D. J. van der LansRaaphorst, D. F. C. S. AdamseNeerings, D. Overleden: C. Weehlers, wed. van J. Tel- kamp, vr. 75 jaar. Sluitingsuur feestdagen. Onverwacht en kort vóór de feestdagen is het besluit van den burgemeester be kend geworden, dat alle café's en verma kelijkheden op de beide feestdagen om elf uur 's avonds gesloten moeten zijn. Menigeen is zeer verrast door dit be sluit. De burgemeester grondt zijn besluit op de slechte tijdsomstandigheden en de noodzakelijkheid van sparen. De feestdagen worden 23 en 24 Septem ber a.s. gehouden. Gevonden voorwerpen Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie: hondenketting, sleuteltje: blikken doos tabak; duimstok; .ceintuur; kindermuts (wit); witte ceintuur; rentekaart (Jong bloed twee notaboekjes, &SIA KATWITK. Request aan den Raad. In de vergadering der slagersvereeni- ging ..Katwijk en Omstreken" werd o.m. besloten een request te zenden aéin den Raad. waarin verzocht wordt de slacht- loonen te verlagen. ADVERTEERT IB HET Get blad voor Katwijk en Omstreken. Geeft Uw advertentiöD en abonnementen op m aan deo agent die alle inlichtlngeD verstrekt KATWIJK AAN DEN RIJN Hoeve „Callao". De hoeve Callao" is niet meer. Sloo- pershanden, gemeentewerklieden, hebben „Callao", ook wel genaamd „Konijnshol", weggevaagd. „Callao" heeft meerdere ma len een punt van bespreking uitgemaakt in den raad der gemeente. Enkelen wilden het gebouw restaureeren en in zijn ouden vorm brengen. Het had echter te weinig oudheidkundige waarde om er een som van pl.m. f. 8000 aan te besteden De restauratie ging dus niet door. Thans is het van gemeentewege afgebroken en hierdoor is een flink stuk aaneengesloten bouwgrond vrijgekomen, waardoor de om geving aanzienlijk mooier zal kunnen worden, Orgel-concert. Gisteravond werd in de Ned. Herv. Kerk door den heer Hennie Schouten, leeraar aan het Conservatorium te 's-Gravenhage, een orgel-concert gegeven. Wij wiilen al lereerst onze teleurstelling uitspreken over de geringe belangstelling. Slechts onge veer 100 bezoekers waren aanwezig. De thuisblijvers hebben ditmaal wel zeer on gelijk gehad. Het programma was met zorg samen gesteld. Begonpen werd met Toccata en fuga in d van Joh. Seb. Bach. De vertol king hiervan deed reeds dadelijk uitko men. welk een begaafd musicus de heer Schouten is. Hierna volgden drie koralen van Bach. Voor hen, die het nog niet wisten, was het nu zeker wel duidelijk welk een prachtig orgel de Ned. Herv. Kerk rijk is. De voordracht van het bekende Halle lujah" van Handel was meesterlijk. Van de volgende nummers noemen wij nog in het bijzonder „Gebed" en „Menuet" van Boëllmann en de beide slotnummers „Hosannah" en „Toccata" van Dubois. We hopen, dat het niet bij dit eerste concert zal blijven en houden ons er van verzekerd, dat een volgend maal heel wat meer muziekliefhebbers zullen komen genieten. Voor het toelatings-examen der Theologische School te Kampen is ge slaagd de heer G. Meijering alhier. Naar wij vernemen zal dit jaar - ge lijk in bijna alle plaatsen in ons land ook hier de Unie-Collecte worden gehou den. Waar deze collecte hier voor het eerst gehouden wordt, is het misschien niet ondienstig te vermelden, dat de op brengst geheel ten goede komt aan het Christelijk Onderwijs. Ook aan boord der zeevaart, zelfs bij reizen van 6 weken gegarandeerd levert deze in water- en voebtdiebte verpakking prijs per 5 stuks verpakt, d 30, 35, 40. 50, 60 en 75 cents per pakje. 4065 De SLAGERS te Katwijk aan Zee hebben besloten hun Winkels voortaan te sluiten des avonds ten 8 ure en Zaterdagsavonds om 10 u. en iederen middag van één tot half twee, vanaf Maandag 2t September. 4064 Aangifte voor deelname voor 1 October, des avonds tussohen 8 en 9 uur. Adres Havenstraat 7 Katwijk aan Zee. 4063 NOORD WITK. Burgerlijke Stand. Geboren: Mattheus Jacobus Pelrus, z. van A. van der Linden en H. H. Smit; Nicolaas, ■j. van N. van den Eijkel en A. Barnhoor;. Hans Maria, z. van U. Th. Litjens en Ch. G. M. van der Werf; Cornells, z. van G. Plug en A. Ammeraal; Jacoba, d, van L. van Duin en J. Klinkenberg; ivtarinus Tho mas, z. van F. A. de Lincei en M. J. Hiep. Ondertrouwd: W. P. van Schie, 25 jaar en C. J. Vink, 27 jaar; H. Scheurwater, 24 jaar en J. van Beelen, 22 jaar; J. L. J. Luijckx, 27 jaar en M. van Deuren, 22 jaar. Getrouwd: J. van Beelen. 21 jaar en M. Barnhoorn, 22 jaar. Overleden: Hendrika Maria Ruigrok-van der Werven, 34 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: F. Schnareski, dienstb., van Gelsenkirchen naar Gooweg 16b: C. B. J. van den Berg, 1, verpleegster, van A'dam, Arim. de Ruytervveg' 3u6, naar Zw&rtèweg 20: J. E va.n Gasteren, religieuse, van Apeldoorn, Molenstraat 2, naar Bronck- borststraat 42: F. B. J. Visser, van Nij megen, Berg en Dalscheweg 81, naar Voor straat 55; B Polte, dienstb., van Duisburg .naar Gooweg 5; E. Brauer, dienstb., van Duisburg naar Beeklaan 21; E. Balke, dienstbode, van Duisburg naar Gooweg 12; J. de Bruin, dienstb., van Vlaardingen, Havenstraat 3, naar Schoolstraat SO: P. H. M. Alkemade, van Voorschoten, Veur- scheweg 3. naar Voorslraat 56. A. W. P. Perquin, religieuse, van Pijnacker, Oostlaan 25, naar Bronckhorststraat 42; C. P. van Leeuwen, dienstbode, van Leiden, Kaiser- straat 36, naar Voorstraat 55; A. J. Hoog land, van A'dam, Orteliusstraat 95, naar Oude Zeeweg 21a; A. van der Eist, en fam., ambtenaar O M., van Leiden. Morscli- singel 2, naar Stationsplein 7; M. C. Keune, dienstb., van Noordwijkerhout, Kerkstr. 80, naar Lnngeveld 29; C. van Bakel. van Ncordwijkerhot, Dorpsstr. 37, dienstbode, naar Kerkstraat 26. Vertrokken; J. P. Commandeur, van Huis ter Duinstraat 25, naar Weert, Missiehuis Paters H. Geest; G. J. van Dam, rijks telegrafist, van Pickéstraat 25b, n. Noord- wljkerhout, Kerkstraat 39: H. J. Vastert, hotelbediende, van Beeth.weg 8, naar 01- uenzaal, Grootestraat 14; E. A. Straver, I. verpleegster, van Langeveld 29, naar Zwammerdam B. 110; F. ~P. Hagen, kap- persbed., van Hoofdstraat 95, naar Lisse, Kanaalstraat 54, R, Bessrlsen, dienstbode, van Oranjeweg 10, naar Amersfoort, Bem- melstraot 40; M. M. van Roon, religieuse, van Bronckhorsstraat 42, naar 's Hertogen bosch, Postelstraat; C. N. Oostcrom, kolcin, van Rembrandtweg 10, minr Boskoop, Zuid- kade, 37; A. I. Gaisch, dienstbode, van Oude Zeeweg 5, naar den Haag, Visser straat 17; M. M. Gaisch. dienstbode, van O. Zeeweg 5, naar den Haag, Hou'igeest- straat 2; H, E. Huveneers, dienstb., van Oude Zeeweg 5, naar den Haag, Paulus Potterstraat 8; H. J. de Jong, banket- baltkerbed. van Voorstraat 67, naar Joure, Mldtstraat 695; D. J Prent, winkeljuffr., van Voorschoten 60 a, naar Voorschoten, Leidscheweg 155; C. L. Mulder en fam., var. Beeklaan 2, naar Leiden, Haarlemmer vaart 21; J. J, M. van Steijn, dienstbode, va i Bronckhorststraat 69, naar Zoeterwoude R. 18: L, Eichholzcr, serveerjuffr., van Zd. Boulevard 5, naar den Haag, de Vries- strrat 51; A. J, Straathof, dienstbode, van Oude Zeeweg 2, naar Amsterdam, Burman- siraol 13 lis.; G. J. G. van Parijs, van Zd. Boulevard 30, naar don Haag, Oog in 't Zeilstraat 6. A„ Kramer, verpleegster, van Zwarteweg 20. naar den Helder, Brou werstraat 18 A. A. Peters, dienstbode, van Gooweg 16, naar Rosmalen, Dorps- straal G. 97; G. Pool, verpleegster, van Zwarteweg 20 naar Smallinger'and Rotte- valle. IIET FLORAPARK 1932. Naar men weet bestaat de afd Noord- wijk van de Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur ln 1932 vijftig jaar. Dit gouden jubileum zal zij herdenken, gelijk vroeger gemeld, door het houden van een volle- grondsbloembollententoonstellingFlora park 1932 Deze naam ls gekozen, omdat de afd. Noordwijk de pionier is geweest, op het gebied van vollegrondstentoonstellln- gen, waarvan zij er reeds twee heeft ge houden in het nu reeds verre verleden. Florapark 1932 wordt gehouden in de parken van het landgoed „Offem" van Leopold Graaf van Limburg Stlrum, die belangeloos een oppervlakte van ongeveer twee hectaren van zijn landgoed afstond, om er de tentoonstelling op te organi- seeren. Reeds vanaf Januari van dit jaar maakt men onafgebroken het terrein in orde en thans is men bezig met het planten der bloembollen. De schitterende ligging te midden der bosschen van „Offem" de langdurige en vakkundige voorbereiding, alsmede het zeer rijke sortiment van hya cinten, tulpen en narcissen, dat er geplant wordt, belooft een expositie, die in het voorjaar van 1932 gedurende den bloei tijd der bloembollen honderden lief hebbers zal trekken: juist, wat de jubilee- rende afdeeling beoogt, want haar doel is het populariseeren der bloembollen voor parkversiering en perkbeplanting. o RIJNSBURG. De Tuinbouw." Eenige dagen geleden was het artikel vree c bloemkool het hoofdproduct van den aanvoer. Do vroege bloemkool gaat echter verminderen en wordt nog niet voldoende aangevuld door de late kool zoodat er op lieden minder bedrijvigheid is dan we gewoon waren. De prijzen voor de bloem kool waren zeer goed loonend, voor 1ste soort van f. 13 50—17.40, 2e soort bracht van f. 510-6.60' op. Voor uien is weinig vraag met lage prijzen, f. 2.90—3.60 per 100 K.O Ij le kool laag in prijs, gaat voor f.5—5 8? per 100. Tuinbouweursus. Overtuigd, dat de tegenwoordige kermis op tuinbouwgebied bij vroeger ten achter raakt, is door de veilingver. tuinbouwpro ducten Rijnsburg. en Omstr., de veiling- vereeniging „Flora" en veilingvereeniging „Bloemenlust" alhier besloten, weder een tuinbouweursus in het leven te roepen, waar jonge tuinders en toekomstige be drijfsleiders de noodige kennis kunnen opdoen. Wij verwijzen naar de in dit blad voorkomende advertentie. De Sandtlaan. Nog binnen den bepaalden tijd is de bestrating van de Sandtlaan gereed geko men en dus de afsluiting opgeheven. Het kllnkerwegdek is een aanzienlijke verbetering ten opzichte van de vroegere basaltverharding, hetgeen vooral in het ongunstige jaargetijde zal blijken. Aan één zijde van den weg is men thans nog bezig een verhard wandelpad aan te leggen. o VEUR—LEIDSCHENDAM. Tot onderwijzer aan de Koningin Em- maschool te Vlaardingen is benoemd de heer J. D Fossen, onderwijzer aan de school met den bijbel alhier. De houthandelaar Lamens uit IJssel- monde, die het hout heeft geleverd voor den bouw van de middenstandshuizen aan de Tedingerstraat, welk werk ls stopgezet wegens gebrek aan geldmiddelen, heeft met behulp van de politie dit hout weder weggehaald. o VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Begrooting 1932 Benoeming Commissie leden Het presentiegeld. De Raad dezer gemeente kwam in openb, verg. bijeen. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig alle leden, uitgezonderd de heer H. J. Vester. De voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de heer Jansen werd aangewezen om bij even- tueele stemmingen het eerst zijn stem uit te brengen. Na enkele besprekingen en wij zigingen werden de notulen der vorige vergadering vastgesteld. Ingekomen was een adres van de R.K. en Ned. Chr. Landarbeidersbonden, waarin verzocht werd spoedig maatregelen te ne men tegen de komende werkloosheid en reeds ee*rder uitkeering te doen of werk te verschaffen aan werkloozen, alsmede de besprekingen hieromtrent te houden. De Voorzitter zegt dat dit adres is in gekomen na de vergadering van B. en W. Hij stelt voor dit adres te revoyeeren naar B. en W. ter fine van advies. De heer van der Voet vraagt wanneer de eerstvolgende vergadering zal plaats heb ben. De voorzitter zegt, waarschijnlijk over enkele weken. De heer van der Voet verzoekt in verband met de behandeling van dit adres zoo spoedig mogelijk te ver gaderen. Hij begrijpt dat B. en W. een en ander nader moeten overwegen om tot de behandeling in den Raad van het adres over te kunnen gaan. In het belang van de werkloozen dringt hij evenwel op de meest mogelijke spoed aan. Overeenkomstig het voorstel van den Voorzitter wordt be sloten. Een verzoek van de R.K. Geiten- fokvereeniging om een subsidie van f. 50.— wordt eveneens op voorstel van den Voor zitter ter fine van advies gezonden naar het Collega van B. en W. Voorts was nog ingekomen een schrijven van den heer L. Borst, waarin hij een be roep doet op de rechtvaardigheid van den Raad en verzoekt hem nog een bedrag van f. 6— uit te betalen voor het klop pen van puin. Adressant is in de veronder stelling dat door hem geklopt puin niet goed is opgemeten en waarvoor hij slechts f. 20.— heeft ontvangen in plaats van f. 26.—. De voorzitter zegt dat tmressant aangenomen had een hoop puin te klop pen tegen en M3 prijs. Na het kloppen heeft de gemeente-opzichter de puin ge meten en geconstateerd dat 8 M3 puin ge klopt was, terwijl Borst in de meening verkeert door gezegdes van andere werk lieden. dat het 10 M3 puin was, weshalve hij verzoekt het geld uit te betalen voor 10 M3. Deze aangelegenheid is reeds in de vorige vergadering (geheime) behandeld geweest on spreker stelt voor mede na mens de wethouders hierop afwijzend te beschikken. De heer van der Voet vraagt of geconstateerd is dat de hoop juist ge meten is en of de mcnschen waarop Borst doelt zijn gehoord. De voorzitter zegt dat de Gemeente-op zichter hieromtrent rapport heeft uitge bracht en reeds lang de kwestie monde ling hoeft medegedeeld. Hieruit blijkt, dat 8 M3 is geklopt geworden en niet meer. De juiste meting is nagegaan en stemde overeen met de opmeting van den ge meente-opzichter. 2—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6