72sle Jaareang ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1931 No. 21934 TER OVERPEINZING. STADSNIEUWS. BORG. SJkm LEIOEN KERK- EN SCH00LNIEUWS Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIENu 30 Cts. per regel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT??] Voor Lelden per 3 maanden 1.2.35, per week 1.0.18 Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 1.2.35 4- portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. WEER THUIS. De vacanties zijn al weer eenige dagen achter den rug. De schooldeuren gingen weer open. Waar de meeste ouders ver plicht zijn hun vrijen tijd in den zomer te regelen naar de vacanties van hun Kinderen, daar kan men gerust zeggen dat de zomergasten de min of meer ge zochte zomerverblijven hebben verlaten en weer thuis gekomen zijn. Een enkele na- blijver geniet nog van de komende herfst tinten en herfststemmingen in de bos- schen of op de heide. Maar als vereen zaamden zitten ze in de serre's en de eet zalen van de hotels en de pensions. Bulten gaat men zich weldra voorbereiden op den winter. De reizigers van den zomer zijn weer thuis gekomen. Het is goed. dat het zoo is. Want al moge. naar een oude spreuk, heel het menschenleven een staag verreizen en vertrekken wezen, tenslotte heeft ieder een plaats, waar de tentpin nen dieper in den grond geslagen zijn: het eigen thuis, een plekje, waar dan ook, in de groote moderne stad, in het kleine lan delijke dorpje, dat hem liever is, dat hem althans liever wezen moet dan alle andere plekjes grond, hoe schoon, hoe aantrek kelijk of dierbaar ook. Het kan geen kwaad gedurende eenigen tijd iets te moeten missen, omdat het daardoor te meer gewaardeerd wordt. Hoeveel kinderen leerden eerst in den vreemde het ouderlijk huis waardeeren. Toen ze nog thuis de voeten onder de tafel staken, toen meenden ze, dat dit ontbrak en dat weer beter en anders kon. Zeker in den vreemde, toen herinnerden ze zich, hoe het goede en de zegen van het ouderlijke huis door hen niet op de goede waarde geschat was. En als ze dan weer eens thuis waren, meer als gast dan als kind, en de jongste broers en zusters hadden hun op- en aanmerkingen over het ouderlijke huis. dan zeiden ze: wacht maar eens tot je het huis uit bent. Hun bracht gemis de gave om het goede te waardeeren. Wanneer de zomer in aantocht is, kan men vaak de verzuchting hooren: ik snak ernaar om er eens uit te komen. De man wil eens enkele dagen de zorgen van zijn verblijf ontvluchten; de dagelijksche sleur van zijn betrekking ontvlieden; de vrouw wil wel eens niet voor zooveel grootere en kleinere huishoudelijke zorgen staan. Ze heeft bijna een heel jaar gediend, nu zou ze voor korten tijd wel eens bediend willen worden. De kinderen hebben zoo veel dagen geloopen in den tredmolen van school en huiswerk; ze hunkeren om eruit te wezen. En dan komt de lang ver beide vacantie-tijd. De treinen zijn volge laden met vacantie-gangers. Verlaten oor den worden bevolkt. Men geniet, ook al is het weer niet zooals men het gaarne zou willen. Men geniet, alleen reeds door het feit. dat men uit is. En men somt al de heerlijkheden op. die het uit zijn mee- brengt. Maar die heerlijkheid ligt be grensd tusschen het uitgaan en weer thuiskomen. De dag, het uur komt, dat de sleutel weer in het slot van de huis deur wordt gestoken: men is weer thuis. Er ligt toch in die woorden „weer thuis" iets ontzaglijk vriendelijks, hoe men ook genoten moge hebben, toen men niet thuis was. Wat is de kracht van dat vriendelijke? Het is hetzelfde, wat huis nummer zooveel in die straat in gene stad maakt speciaal tot ons huis en niet tot het huis van een ander. We zijn weer bij ons zelf. Alles wat we in dat huis heb ben, heeft om zoo te zeggen voor ons een geschiedenis. Alles spreekt tot ons, omdat het zoolang ons op onzen levenswegheeft vergezeld; omdat het daar staat, waar wij het wilden hebben; daar hangt, waar ons oog er het meest door wordt geboeid. Iedere kamer heeft haar geschiedenis, niet geschreven om door het nageslacht uit het hoofd geleerd te worden, alleen geschreven in ons hart en geheugen. Zoo als we spreken van ons hart als van het centrum van heel ons geestelijke leven, zoo kunnen we ook ons thuis het cen trum van ons aardsche leven noemen, ge lijk een gewijde schrijver het eeuwige leven genoemd heeft: „ons huis bij den Heer". Spottend wil men wel eens zeg gen: thuis is het ook niet alles; wanneer het alles was zou het volmaakt wezen. Volmaakt is niets op de aarde. En nu misten we vrijwillig in de dagen van ons uitgaan dat eigen thuis. De vraag is deze: heeft dat gemis ons ook ons thuis leeren waardeeren? We zeggen misschien, dat we veel genoten hebben van de zee of van de bergen van de bosschen of van de heide; we roemen het hotel of pension en prijzen de welverzorgde tafel. Er is zoo veel meer om op de creditzijde van onze vacantie te boeken. Schriiven we daarop ook: we leerden ons eigen thuis weer beter waardeeren. Een simpele vraag, zal men zeggen. Toch een vraag van de aller grootste beteekenis. Want het antwoord daarop brengt tot uitdrukking wat dat thuis feitelijk in ons leven beteekent. Treden we met een zucht weer binnen, dan blijkt daaruit, dat het niet goed staat met ons thuis in ons leven. Zijn we dank baar. dat we weer thuis mogen wezen: oost west, thuis best; dan bewijst dat ge voel onwedersprekelijk, dat ons thuis die plaats in ons leven inneemt, die het heb ben moet: van alle plekjes op aarde het beste en het dierbaarste. Zoo moet het toch wezen! GEMEENTELIJKE KWEEKSCHOOL, Gouden Jubileum. In het najaar van 1931 zal het vijftig jaar geleden zijn, dat de Gemeentelijke Kweekschool voor Onderwijzers en Onder wijzeressen te Leiden door een reorgani satie van avondschool tot Kweekschool met volledige opleiding voor Lager- en Hoofd-akte werd gereconstrueerd. Uit de oud-leerlingen is een comité ge vormd, dat zich ten doel stelt, dit feit niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Het stelt zich voor, op Dinsdag 29 Decem ber a.s. een feestelijke herdenking te organiseeren. Het programma is voorloo- pig als volgt samengesteld: 'sNamiddags gelegenheid tot het aanbieden van geluk- wenschen aan het tegenwoordig perso neel der inrichting. Bij voldoende deel name zal deze receptie gevolgd worden door een diner, terwijl 's avonds een ge zellige bijeenkomst gehouden zal worden in de StadsrGehoorzaal, met gevarieerd programma, 'gevolgd door een bal. Teneinde aan de onvermijdelijke groote onkosten, die verbonden zijn aan een goed georganiseerden feestavond tegemoet te komen, wordt de finaneieele medewerking van alle oud-leerlingen ingeroepen. Daar het onmogelijk is, om allen per soonlijk te bereiken, wordt ieder verzocht in eigen kring bekendheid aan deze her denking te geven, opdat ze goed moge slagen. Bijdragen worden gaarne ingewacht onder gironummer 181167 van de pen- ningmeesteresse. Het comité is samengesteld uit de heeren J. C. B. Hüner, voorzitter; W. A. Kriest, vice-voorzitter; G. C. Broeze, le secretaresse; M. A. J. Ruigrok, 2e secre taresse; A. A. M.-van Parreeren, le pen- ninmeesteresse, Jan van Goyenkade 27, giro 181167 en J. Bergman, 2e penningm. KINDERFEEST OP 3 OCTOBER. Naar wij vernemen zijn de wedstrijden voor kinderen op vliegende hollanders, welke de laatste jaren op 3 October op de Jan van Houtkade werden gehouden, dit maal vervangen door een ringrijderij op fietsen voor kinderen boven 12 jaar en een behendigheidswedstrijd, bestaande in het overbrengen per fiets van een ei op een lepel voor kinderen beneden dien leeftijd. Wij twijfelen er geen oogenblik aan of alle kinderen in onze stad die in het be zit zijn van een fiets, zullen op 3 October a.s. mededingen naar een der vele mooie prijzen. Inschrijvingen vóór Zondag 27 dezer te richten tot Haagweg 31 of Turfmarkt 8. HET LAATSTE PARKCONCERT. Onder zeer groote belangstelling heeft „Orpheus" gisteravond in het Plantsoen het laatste van de reeks concerten gege ven door den Bond van Leidsche Har monie- en Fanfarekorpsen aan de ge meente aangeboden. De burgemeester, die had toegezegd deze uitvoering te zullen bijwonen, was tot zijn spijt door ambtsbezigheden ver hinderd aan dat voornemen gevolg te geven. In zijn plaats werd het gemeente bestuur vertegenwoordigd door den heer F. G. Rozier, die na afloop „Orpheus" dankte voor het mooie concert en den Bond voor het genot, dat de verschillende vereenigingen in den afgeloopen zomer aan het Leidsche publiek hebben ge schonken. Een zeer op prijs gestelde attentie was de bescheiden tractatie, welke het ge meentebestuur den concertgevers in de pauze aanbood. Het bondsbestuur woonde nagenoeg voltallig dit laatste concert bij. We weten ons de tolk vanvelen, wanneer wij ook hier den Bond dank zeggen voor het hoo- gelijk gewaardeerde initiatief. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Hoogeveen en Arnoldus, Haarlemmer weg 24 Leiden. Timmer- en aannemers bedrijf Overleden mede-eigenaar: P. Ar noldus Jr., Leiden, dd. 7 Sept. 1931. C. Mank Johzn., Langeraar A. 146, Ter Aar. Groen te nzouterij en handel. Bijvoe gen uitgeoefend bedrijf: tevens inleggerij van fijna tafelzuren. CURSUS ZUIGELINGENVERZORGING Zuster van Ditzhuyzen zal in het Leid sche Volkshuis een cursus geven voor moeders en aanstaande moeders over de behandeling van de zuigeling, waaraan verbonden zal worden gelegenheid tot practische oefening in het baden, aan- kleeden enz. van de baby. Het is wel een zeer goede gedachte ge weest dezen cursus in het programma op te nemen want hoevele jonge vrouwen hebben weinig of geen ervaring op dit ge- bir-i en toch, van hoeveel belang is het, dal iet ionge kind vanaf de geboorte in alle opzichten door bekwame handen wordt verzorgd. Laten daarom niet alleen moeders, maar ook de aanstaande moe ders zich voor dezen cursus opgeven. Zie hiervoor de advertentie. DE BIOSCOPEN. Trianon-Thcater. Zoo Mariene Diet rich misschien wel eens iets te veel op offert aan sensualiteit en raffinement, zij is en blijft voor velen de meest gevierde filmster van den tegenwoordigen tijd. Vooral in films, waarin zij zoowel let terlijk als figuurlijk met mannen speelt, komt dit uit den aard der zaak sterk naar voren; doch tevens is zij dan als actrice op haar best en weet mis schien juist door haar geraffineerd spel de theaterbezoekers mede te sleepen. In de film „Onteerd" treedt zij op als de spion X 27 van den Oostenrijkschen Ge heimen Dienst tijdens den wereldoorlog; toen de Russische legers voor een groot deel Oostenrijksch grondgebied bezet had den. Ongetwijfeld zou zij, gelijk in den aanvang der film gezegd wordt, de groot ste spion van haar tijd géweest zijn, in dien zij geen vrouw geweest ware. Want na eenige verbluffende staaltjes van spionnage en moed teekent zij als het ware haar eigen doodsvonnis door een met moeite gevangen genomen Russischen spion, H. 14. te laten ontsnappen. Zij levert met dezen laatste Victor Mac Lag- len) buitengemeen sterk spel. hetgeen door de uitstekende geluidsweergave vol komen tot zijn recht komt. De Paramount heeft n.l. in deze rolprent voor het eerst gebruik gemaakt van een volmaakt ge- ruischloos opname-apparaat, wat in deze film uitstekend voldoet. Voor de pauze houdt de vraag „Wie is Moreno" de bezoekers door het goede spel van Harry Piel in zijn dubbelrol van Carlo Moreno, den beruchten inbreker en op lichter en Egon prins van Molano tot de laatste beelden in spanning. Gelijk in alle films van Harry voeren sensatie en span ning den boventoon. Alles komt evenwel dank zij een vrouwelijke detective, die eenige grove fouten heeft goed te maken, in orde. Tezamen met het. Journaal en een alleraardigst klank-trucfilmpje een programma, dat een bezoek volkomen waard is. Luxor-Theater. Het hoofdnummer van Luxor's nieuwe weekprogram is een geluidsfilm, getiteld „In Doodsgevaar", met onder meerde bekende Amerikaan- sche filmspeler Farrel MacDonald in één der voornaamste rollen. 'Een rolprent met sterk stijgende spanning, die na een zeer geestigen inzet leidt tot den tragischen ondergang van een duikboot. Vijf-en- negentig voet onder den zeespiegel zitten de voor kort nog 200 opgewekte mannen dicht opeen in het gezonken schip, en overal loert de dood op zijn prooi. Er ligt een bijna angstwekkende climax in dit filmverhaal: in het gerochel der naar adem snakkende menschen, in hun plot selinge buien van razernij, in hun hoop op behoud En uitstekend gevonden is de oplossing van de vraag: wie tenslotte als slachtoffer zal achterblijven in de kooi, onherroepe lijk gedoemd tot den ondergang, na alle anderen bij hun redding te hebben ge holpen „In doodsgevaar" is een sterke speel film, die door zijn boeienden inhoud en zijn uitstekende regie een bezoek aan dit theater ten volle wettigt. Vóór de pauze ziet men een aardig blij spelletje, een city-film: „Zangleeraar tegen wil en dank." Casino-Theater. Hoe word ik rijk en gelukkig! Een aanlokkelijke titel, vooral in dezen crisistijd. En al kan de film geen afdoend middel geven tegen de malaise, hij kan ze ons toch eenige uren doen ver geten. De titel doet denken aan die be kende boekjes, zooals ..hoe leer ik koken", en inderdaad hebben we ook hier te doen met een handleiding om rijk en gelukkig te worden, waarvan 't eerste gemakkelij ker blijkt te gaan dan 't laatste. Een arme schilder gaat ook de lessen uit 't boekje opvolgen en al spoedig heeft hii uitstel van huurbetaling gekregen; alles gaat naar wensch, want hij komt in aanraking met een rijk meisje, dat ook de goede raad uit 't boekje opvolgt, niet om rijk, maar om gelukkig te worden. Het rijk worden van den schilder is iets, dat gemakkelijk gaat hoe kan 't ook anders, als je je met een schatrijk meisje verloven gaat? Maar 't gelukkig worden is een onover komelijke moeilijkheid, die zelfs niet uit boekjes te leeren is. De schilder besluit ten slotte om toch maar tot zijn vroegere liefde met 't schil dermodelletje terug te keer en; 't rijke meisje zoekt haar voornamen vriend weer op. Slotsom: twee gelukkige huwelijken, waarbij nog de tevreden vader van 't meisje komt, die deze oplossing toch maar beter vindt. Deze vader wordt goed ge speeld door Paul Hörbiger een acteur, die zoo langzamerhand op 't eerste plan is geraakt. De verdere hoofdrollen zijn bij Hugo Schrader en Use Korseck in goede handen, terwijl ook de liedjes van Spo- liansky, de scherpe fotografie en de goede décors de film tot een heel goede maken. Voor de pauze draai als eerste hoofd film „De opiumsmokkelaars van Mon tana", een boeiend verhaal, dat begint met een inval door de politie in een opium huis, Waarom en door wiens toedoen deze inval geschiedt, toont de zeer span nende film, waarvan we u den inhoud niet zullen verraden. Door de sprekende gelij kenis van de twee hoofdpersonen, is de film heel interessant, zonder ook maar eenigszins verwarrend te zijn. Al met al een goed verzorgd programma, dat 't on getwijfeld „doen" zal. CURSUS NATUURKUNDE. Deze cursus, uitgaande van het Leidsche Volkshuis zal wederom gehouden worden in de groote Collegezaal van het Natuur kundig Laboratorium en wél op de Don derdagen 24 Sept., 1, 8, 15 Oct. De heeren J. v. d. Handel en J. van Lammeren zullen behandelen „Warmte", waarbij de talrijke mooie proeven en licht beelden een groote aantrekkelijkheid zijn. Het vloeibahr maken van lucht is op zichzelf al zoo interessant, dat dit net bijwonen van dezen cursus overwaard is. Voor toegang zie advertentie. Woensdag 23 September a.s. hoopt onze stadgenoot W. Boudrij zijn 25-jarig jubileum te herdenken in dienst van de firma Jan Zuurdeeg en Zoon, dekenfabri kant aan den Oude Singel alhier. Bij den stalhouder Dieben zijn een schaap en een kalf geschut. Inlichtingen bij de politie. In de Roodborststraat is een rijwiel onbeheerd gevonden. De politie verstrekt inlichtingen. Wij verwijzen naar een advertentie in dit Blad betreffende de uitvoering van het Dresdener Kreuzchor op Donderdag a.s. GEBOREN: Maria, dochter van W. Hamerling en M. Houps Maria, dochter van L. P. van der Geer en M. M. A. Mens Theodora Geertruida, dochter van A. A. Wansinck en W. Hoogerwerf Thomas, zoon van D. Catsburg en N. van Ankeren Jacobus, zoon van W. F. Meijers en P. Nievaart Pieter Franciscus Hendrik, zoon van H. J. de Roos en S. Massaar Theodora Cor nelia, dochter van J. de Boer en M. G. de Jager Wilhelmina Johanna, dochter van L. J. Henzing en E. van Lunsen Cor- nelis Antonius, zoon van A. J. van Berge Henegouwen en J. G. Vink Pieter, zoon van J. F. van Loe en G. Blansjaar Pieter, zoon van C. J. Zaal en C. Kruijk Johannes Leonardus Mattheus, zoon van P. J. Kempers en E, C v. Smoorenburg Paul Johannes Leopold, zoon van C. J. Briejer en A. W. Leopold Gerard, zoon van M. D. Stafleu en L. M. Stafleu. OVERLEDEN K. P. van Dijkvan der Linden, Wedw. 66 jaar W. Massink, M., 69 jaar P. J. Petit, M. 52 jaar H. BruneCopier, wedw. 87 jaar. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 20 SEPTEMBER. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorm. halfelf, ds. J. H. van der Slooten van Delft. Eglise Wallonne: dix heures et demie du matin, M. Bresson. Evang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf, ds. de Meijere. Geref. Kerk (Stille Rijn la)Voorm. 10 uur en nam. halfzes, de heer van der Berg. Kinderkerk (V. C. F,-Huis)Nam. half een, dr. Boersema. Rem. Geref. Gem.: Voorm. halfelf, ds. Tjalsma. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis) Voorm. halfelf. dr. Boersema. Vrijz. Jeugdkerk (V. C. F.-Huis)Nam. halfacht, ds. A. M. van der Laar Krafft van Rotterdam. Vrije Kath. Kerk (Bon.-kapel, Vreewijk straat 19): Voorm. halfelf, Gez. Mis. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, de heer Stroo van Koudekerk; nam, half acht, ds. van Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. Moolhuizen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat)Voorm. 10 uur, ds. J. C. Wolthers van Onstwedde; nam. 7 uur, ds. Johs. Stehouwer. Hulpgebouw (Gouwsluis): Nam. 7 uur, ds. J. de Bruin. Kinderkerk „Bethel": Voorm. 10 uur, de heer Offringa. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornscheweg) Voorm. halfelf, dr. J. P. Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstraat)Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, de heer A. J. Dekker Geref Kerk (Hooftstraat): Voorm. 10 uur en nam halfzeven, ds. J. H. Broek Roelofs van Vroomshoop. Chr. Geref. Kerk (van Reedestraat) Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. P. Zwier. Geref. Kerk (Raadhuisstraat)Voorm. 10 uur, ds. J. H. A. Bosch; nam. 6 uur, de heer E. Masselink, cand. te Hoogeveen. Geref. Kerk (de Ruyterstraat)Voorm. 10 uur, de heer E. Masselink; nam. 6 uur, ds. J H. A. Bosch. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Lutein van Vlaardingen; nam. 6 uur, ds. Odé van Koudekerk. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 2 en 6 uur, leesdienst.. BINNENLAND. Begrootingen van Arbeid, Wegenfonds en Zuiderzeefonds; steun aan het Neder - landsch fabrikaat. (Binnenland, 2e Blad). Gunstige resultaten der Jaarbeurs. (Bin nenland, 2e Blad). De bekroningen der Haagsche Dahlia tentoonstelling. (Land- en Tuinbouw, 4e Blad). Treinaanslagen bij Sittard; de daad van een waanzinnige? (Gemengd, le Blad). BUITENLAND. Uit de Volkenbondsstad. (Buitenl., le BI.) Botsing tusschen Japanners en Chi- neezen. (Buitenl., le Blad). BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Kruishoop; nam. halfzeven, de heer Müller. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven (Bed. H. A. en Dankz.), ds. Dam. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, leesdienst. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Haumerse. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Glas. Salvatori: Voorm. half tien en nafh. 6 uur (jeugddienst), ds. Tuinstra van Huis ter Heide. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Bijdemast. Rem. Geref Gem.: Voorm. 10 uur, ds. van Nooten; nam. halfzeven (jeugd dienst), ds. Kramer. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Kiehl; nam. 7 uur, ds. Lekkerkerker van Bennebroek. Geref, Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. den Hartogh. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Eijkman van Zoeterwoude. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. de Bruin van Alphen; nam. 5 uur, de heer Baas. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, cand. Tamminga. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Touw. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Bruyn. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Meijering. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Ingwersen. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Odé; nam. halfzeven, de heer Stroo. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Streeder. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Dijk. LEEVIUIDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Jongens. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. half vier, ds. van der Weerd. LISSE. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10 1/4 uur, ds. Binnerts van Haarlem. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Jansen Schoonhoven van Oegstgeest; nam. 5 uur, ds. Dönselman van Amster dam. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 4 uur, dr. Ruys. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur, ds. Minderman. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van 'Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht. ds. Kouwenhoven van Utrecht. Remonstr. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Homtgast van Dordrecht. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Ko$k: Voorm. 10 uur, ds. Brink. Evangelisatie: Voorm. 10 en nam. 7 uur, de heer Van Scherpenzeel. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven (H. A.), ds. Speelman,

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1