72ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 18 September 1931 Vierde Blad No. 21933 FINANCIEN. LAND- EN TUINBOUW. INGEZONDEN. RECHTZAKEN. GEEN SLUITING VAN DE BEURZEN. Vergadering van vereenigingen, betrokken bij den effectenhandel. Gisteren had te Amsterdam een bijeen komst plaats van de besturen van de Vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam, de Vereeniging van Effecten handelaren te Rotterdam en van den Bond voor den Geld- en Effectenhandel in de Provincie, in welke vergadering mede de heer J. A. Luysterburg, als lid der Com missie van Bijstand voor de Uitvoering van de Beurswet 1914, aanwezig was. Deze vergadering was belegd in verband met de groeiende ongerustheid, welke zich langzamerhand van het Nederland- sche publiek dreigt meester te maken en welke vooral in de laatste dagen meer en meer ter beurze tot uiting komt. Met algemeene stemmen besloot de ver gadering geen voorstellen te doen aan den Minister van Financiën om tot slui ting van de beurzen over te gaan. Door het bestuur van de Vereeniging voor den Effectenhandel zal bij het vaststellen van de prijscourant ten scherpste worden toe gezien, dat de koersen niet ten onrechte en noodeloos worden gedrukt door invloe den, welke hun grond niet vinden in de werkelijke marktpositie. Aldus zullen ex cessen worden tegengegaan. Eenstemmig achtte de vergadering zich verplicht het publiek ten sterkste te waar schuwen zich niet door een paniekstem ming tot ongemotiveerde verkoopen te laten verleiden. SPECULATIE A LA BAISSE. Vragen van het Kamerlid Boon. Het Tweede Kamerlid mr. Boon heeft de volgende vragen tot den Minister van Ar beid, Handel en Nijverheid gericht: X. Is het den Minister bekend, dat het bestuur van de Vereeniging voor den Effectenhandel niet de hand houdt aan het artikel uit het Reglement voor den Geld- en Effectenhandel, dat voorschrijft, dat levering van gekochte fondsen in het algemeen moet plaats vinden uiterlijk den vierden dag na het sluiten der transactie? 2. Is de Minister niet van oordeel, dat hierdoor de speculatie a la baisse sterk wordt bevorderd, waarvan in het bijzonder misbruik wordt gemaakt door internatio naal opereerende groepen en waardoor tal van intrinsiek voortreffelijke fondsen tot afbraakprijzen op de markt worden ge worpen, door dien een angstpsychose het publiek heeft bevangen en groote en kleine beleggers zich tot iederen prijs van hun bezit al of'niet gedwongen ontdoen? 3. Is de Minister niet van oordeel, dat deze praktijken uitermate zouden worden bemoeilijkt, wanneer niet slechts aan deze bepaling streng de hand werd gehouden maar bovendien levering binnen 24 uur verplicht zou worden gesteld? 4. Is de Minister bereid zijn bevoegdheid nem krachtens art. 8 der Beurswet 1914 ïcgeven, gebruik te maken door met den meesten spoed voorschriften in bedoelden geest te geven of te doen geven? DE KOSTER EN CO. TE VLISSINGEN. In staat van faillissement gesteld. De rechtbank te Middelburg deed uit spraak inzake de aanvraag om surséance van betaling, ingediend door de firma de Koster en Co., bankiers te Vlissingen, Axel en Terneuzen. De rechtbank overwoog o.a., dat op de crediteurenvergadering van 9 September 287 crediteuren, al of niet bij volmacht tegenwoordig waren, met een gezamenlijk kapitaal aan vorderingen van f. 688.583 en dat van deze 125 met f. 317.101 voor en 162 met f. 377.481 tegen het verleenen van surséance waren. Er waren dus meer dan 1/3 der aanwezigen tegen de surséance Daarom heeft de rechtbank het verzoek met ingewilligd, doch de firma de Koster en Co. in staat van faillissement verklaard met benoeming van den heer mr. A. van der Hoop tot rechtercommissaris en van de heeren mr. J. F. van Deinse, advocaat te Middelburg, en C. Kamermans, accoun tant te Vlissingen, tot curatoren. POSTKANTOOR LEIDEN. Ljjst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn* Terugontvangen in de le helft der maand September 1931. BRIEVEN BINNENLAND. W. Ansons, Den Haag A. J. Bauer, Den Haag J. v. d. Berg, Amsterdam Centraal Bern. Bureau, Utrecht Mevr. Dunlop Elis? Adv. Bureau „Ensie". Den Haag Fabriek „Era", Deventer Rechtskundig Bureau „de Geer", Den Haag Mej. v. d. Geest, Sassenheim J. de Gelder, Middelburg J. de Groot, Den Haag L. Kaasenbrood, IJmuiden Oost J. F. v. Klaveren, Rotterdam G. Kranendonk, Haarlem A. M. v. Meurs, Leiden F. Moer, Amsterdam Boekh. Nijkamp, Zutphen I. Lefeber, Leiden A. Ouwerkerk? Mej. W. v. d. Plas, Kat wijk (Binnen of Zee) Mej. G. Seel, Haarlem D H. v. Valburg, Oegstgeest P. v. Veen, Den Haag C. v. d. Velden, Alkmaar F. M. Wansink, Den Haag. BRIEFKAARTEN BINNENLAND. Faas, Lisse J. A. Froges, Den Haag G. v. Veld, Haarlem V. T, C. Haaster, Hengelo (O.) J, Sluyter, Den Haag W. v. Gink, Den Haag N. Hoogeveen, Amsterdam L. Olman, Rotterdam W. Vergunst, Leiden Voorham? H. de Jonk, Amsterdam. BRIEVEN BUITENLAND. P. Denis, Paris - Mej. C. C. Meyers, Rammanet France. BRIEFKAARTEN BUITENLAND. J. J. Peen, Aitenhoevden C. M. Vel- tenm, Heidelberg. 8 Briefkaarten zonder adres. Hieronder behooren ook poststukken, keerd °f onvo^oenc*e z^n gefran- DE LANDBOUWCRISIS. Men schrijft ons: Onder den indruk van de ernstige moei lijkheden waarmede onze landbouw thans te kampen heeft, voelt de afdeeling 's-Gravenhage der Hollandsche Maat schappij van Landbouw sterken drang om een daad te verrichten, waarvan vermin dering dier moeilijkheden kan verwacht worden. Uit den aard der zaak wordt thans al gemeen de aandacht vooral gericht op hetgeen zou kunnen geschieden om den nood van den landbouw zooveel en zoo spoedig mogelijk te verlichten. Nu echter ingrijpende veranderingen optreden in de economische toestanden die het bestaan van den landbouw beheerschen, is het duidelijk, dat ook in den land-, tuin- en boschbouw andere wegen zullen moeten worden ingeslagen, om zich aan de gewij zigde omstandigheden aan te passen, en dat het derhalve aanbeveling verdient mede aan dit punt de volle aandacht te schenken. Het verloop van vorige crisis sen levert daarvan velerlei voorbeelden. Zouden nu verschillende tot oordeelen bevoegden zich er toe willen zetten om zich te uiten over de vraag hoe onze landbouw, in algemeenen zin bedoeld, zich aan de nieuwe toestanden zal moeten aanpassen, dan vertrouwt de afdeeling dat zulks nuttige aanwijzingen zal kunnen opleveren. Het is op grond van deze overwegingen dat de afdeeling 's-Gravenhage der Hol landsche Maatschappij van Landbouw be sloten heeft te vragen: „Welke wegen dient de Nederlandsche landbouw in te slaan om zich zoo snel mogelijk aan te passn aan de gewijzigde toestanden". Zij stelt voor die beantwoording drie prijzen beschikbaar, onderscheidenlijk groot: zeven honderd en vijftig gulden; twee honderd en vijftig gulden; een hon derd gulden. De door de afdeeing benoemde Com missie van Uitvoering bestaat uit de heeren: Th. J. Mansholt, voorzitter; V. R. Y. Croesen; prof. dr. G. Minderhoud; dr. K. H. M. van der Zande, secretaris, huize ,De Terp", Bennekom. De antwoorden moeten vóór den lsten Mei 1932 ingezonden worden bij den secre taris der commissie, den heer van der Zande. Doel van dit artikeltje is slechts dit onderwerp in de aandacht en aan het oordeel van de vakkundige lezers te on derwerpen en met hun hulp en voorlich ting te weten komen of er voldoende be langstelling bestaat om in deze richting verdere stappen te ondernemen. Aan hen die daartoe medewerking zou den willen verleenen, voorloopig slechts door de toezegging de te zijner tijd apart te houden hoeveelheden van uitgezaaide slazaden aan ondergeteekende voor ver der onderzoek te willen opzenden en later na den oogst hun aanteekeningen over de resultaten dier slazaden te willen mede- deelen) wordt door deze verzocht van hun bereidwilligheid te willen doen blijken door toezending van een briefkaart met hun adres aan J. H. FABER Zoeterw. Singel 76, Leiden. HET GESCHENK VAN HET NEDERLANDSCHE VOLK. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. ZAAD-ONDERZOEK. Nu voor de tuinderijen de tijd van 't sla- zaaien weer aanbreekt en het zaad besteld moet worden, rijst de vraag: „is iedereen tevreden geweest over de kropvorming enz. van de sla-oogst van dit afgeloopen voorjaar. Ongetwijfeld zullen velen zeer voldaan zijn geweest over de kwaliteit van hun geoogste sla. dus ook over het ontvangen zaad. Daartegenover zal er zeker ook een bepaald percentage kweekers zijn, dat een slechte kwaliteit sla oogstte en dat dan tyeeft geklaagd over het ondeugdelijk zaad dat werd ontvangen. Het is natuurlijk een hoogst onaange name gewaarwording, als men bemerkt, dat kropsla niet kroppen wil, maar men moet niet direct aannemen dat dit steeds de schuld van het zaad is geweest. Nog minder heeft men het recht om van een zaadfirma waar men reeds jaren met goede cultuur- en oogstresultaten zaden van heeft betrokken, te zeggen, dat zij niet deugt of wat op 't zelfde neerkomt niet betrouwbaar is. Mochten de uitkomsten van het vorige zaaisel niet beantwoord hebben aan de verwachtingen, die, men er redelijkerwijs van kan verwachten, dan is het toch nog onredelijk om niet meer te willen betrek ken van den zaadhandelaar die sedert jaren goed geleverd heeft. Men vergete n.l. niet dat ook de zaad firma's menigmaal hun zaden planten niet zelf kweeken; doch zaad uit den vreemde betrekken en ook op goed vertrouwen moeten koopen. Ook hun zal het dus wel overkomen zijn, dat zij niet ontvingen wat zij besteld en verwacht hadden. Voor kweekers en zaadhandelaars schui len de moeilijkheden hierin, dat aan de zaden van de vele plantensoorten en va riëteiten etc. niet te voren te zien is welke resultaten zij bij de cultuur en de oogst zullen afwerpen (bij normale groei-ont- wikkeling). Ook wanneer men op monster kocht, zou men nog niet altijd door het uiterlijk aanzien kunnen constateeren of werke lijk volgens monster geleverd werd en of men als opbrengst zal verkrijgen wat er van voorgespiegeld en verwacht werd. Di.t geldt niet alleen voor zaden van sla, doch ook van peen en andere gewassen; ook bij het zaaien en cultiveeren daarvan zalmen wel eens voor tegenvallers en stroppen komen te staan, ten opzichte van hunne soort echtheid. Het is dus voor de tuinderijen, zoowel als voor de zaadhandelaars, van het groot ste belang, als de vraag eens positief be antwoord kon worden, of zaden in hun ras, soort en variëteit etc. gedetermineerd kunnen worden (op hunne kenmerkende eigenschappen) Menigeen zal hier sceptisch tegenover staan en het als een utopie beschouwen, omdat buiten kwestie, slechts na een uiterst minutieus en zeer tijdroovend, systematisch en wetenschappelijk onder zoek de in de zaden te voren aanwezige kenmerkende eigenschappen van de plant zullen zijn op te sporen. Het is zelfs geenszins onmogelijk en zelfs niet onwaarschijnlijk te achten, dat bij ontleding door microscopische en verder uitgebreid laboratorium-onderzoek in de zaden reeds de kenmerken zullen worden aangetroffen en zullen kunnen worden aangetoond, waaruit te voren de toekomstige cultuur-eigenschappen met zekerheid kunnen worden afgeleid. Deze kenmerken zouden dan ongetwijfeld door er zorgvuldig aanteekeningen en prepara ten van te houden, kunnen worden vast gelegd. Om een dergelijk onderzoek mogelijk en vruchtdragend te maken zal het in de eerste plaats noodig zijn, dat belangheb benden van elke soort sla, die zij dit jaar uitzaaien een monstertje achterhouden en daarbij zorgvuldig aanteekenen welk re sultaat bij den oogst van elk soort is ver kregen. (Voor de epileptici in ons vaderland). Dezer dagen wordt een krachtige actie gevoerd, die helaas *niet terwille van den huidigen economischen nood kan worden uitgesteld, om het geschenk, dat namens het Nederlandsche Volk zal worden aan geboden, op 25 Januari a.s. bij gelegen heid van het vijftig-jarig-bestaan der Stichtingen voor Toevallijders te Haarlem en Heemstede, aan het Bestuur dier Stich tingen, zoo volkomen mogelijk te doen zijn. De bedoeling is, nevens de in den loop dier vijftig jaren reeds verrezene tien ge bouwen, vormende met de bijgebouwen twee inrichtingen, die in ons vaderland allerwege een goeden naam hebben, en waar nu 450 patiënten van alle gezindten en uit alle elf provinciën van ons vader land een doelmatige en liefderijke verple ging vinden, nog een geheel nieuw Kin- der-Jongenshuis of Ziekenhuis ten ge schenke te geven, als dank van ons Volk in al zijne geledingen, voor alles, en dat is niet weinig, wat in die halve eeuw door Bestuur en Zusters en Broeders voor deze ongelukkigen is gedaan en werd bereikt. Reeds werd hiertoe in vele plaatsen van ons vaderland gewerkt, maar in deze maand* wordt een laatste en krachtige po ging gedaan om allen te bereiken van wie men mag verwachten, dat zij voor dit liefdewerk wel iets gevoelen en daarom ook willen offeren. Weet men, dat de kosten voor dit werk jaarlijks niet minder dan f. 380.000 be dragen, welke sommen, zonder eenige Staatshulp, moeten worden bijeenge bracht door particulieren en instellingen van weldadigheid, dan zal ook zelfs in dezen tijd van grooten economischen nood, toch ieder, die daartoe maar eenigs- zins in de gelegenheid is, in de zak tasten. Postgiro: J. A. Hoekendijk, Heemstede No. 34781. DOOD DOOR SCHULD. De aanrijding in Sassenheim. Voor de rechtbank te 's-Gravenhage heeft terecht gestaan de 28-jarige chauf feur W. G„ wegens het veroorzaken van dood door schuld. 12 Juli j.l. te 8.45 uur 's avonds zou hij met een door hem be stuurde auto hebben gereden in de Hoofd straat te Sassenheim, in de richting Haar- I lem. Van tegenovergestelde zijde naderde i een autobus, waarvan de bestuurder de I rechterzijde van die straat hield. Bij het passeeren van de bus is verd., die veel te snel reed, hoogst roekeloos en onoordeel kundig en onvoldoende naar rechts uitge weken. niettegenstaande hij daartoe gele genheid zou hebben gehad. Het gevolg is geweest, dat G. in aanraking kwam met de autobus, waardoor hij het stuur kwijt raakte en in aanraking kwam met vier personen, die allen zwaar lichamelijk let sel bekwamen. De jeugdige J. P. Dorsman overleed kort na de aanrijding aan de bekomen wonden. Het O. M had 12 getuigen, o.w. drie des kundigen. gedagvaard, alsmede eenige passagiers van de autobus. Een bloemist verklaarde, de auto van G. te hebben zien aankomen. Hij keek haar na omdat de auto zoo hard reed en slingerde, zoodoen de heeft hij de aanrijding gezien. De auto vloog door den geweldigen schok tegen den trottoirband en maakte vervolgens zwenkingen naar links. Volgens een andere getuige heeft G. met een snelheid van 70 K.M. gereden. Een van de slachtoffers, de bloemist C. de Zwart, uit Sassenheim, heeft eerst de bus zien aankomen, daarna kwam de auto van G. met groote snelheid van de brug. Hij heeft de aanrijding gezien; hij stond te praten in gezelschap van zijn dochtertje, op den hoek van de Bergstraat. Na de botsing reed G. de stoep op, waar zoowel hij als zijn dochtertje werden gegrepen. Het kind is nog onder behandeling. De verdediger, mr. E. G. S. Bourlier, had eenige getuigen a décharge gedagvaard, o.a. den deskundige Dolk en een broeder van G„ die zelf vroeger bus-chauffeur is geweest. Laatstgenoemde verklaarde, dat de chauffeur van de autobus naar links uitweek om twee wielrijders te passeeren. Eveneens een medepassagier en een chauf feur, die verklaarden, dat verdachte met matigen gang reed. G. zei zelf, dat hij niet roekeloos had gereden; de door hem bestuurde auto kon hoogstens 60 K.M. hebben gereden. Toen hij de autobus op zich af zag komen, trachtte hij te remmen, hetgeen evenwel niet gelukte. Verd. botste toen tegen den muur. met het bekende noodlottige gevolg Zelf heeft verd. een beenwonde opge- loopen. Daar de officier van justitie prijs stelde op het hooren van twee niet verschenen getuigen, werd de behandeling der zaak uitgesteld tot 12 November a.s. OPLICHTING. De bouwvakarbeider P. K., uit Leiden, stond gisteren voor de Haagsche Recht bank terecht, wegens oplichting. P., die lid is van de plaatselijke afdeeling van de Federatie van Bouwvakarbeiders, zou door valsche opgave, ten onrechte van den Ge meentelijken Dienst voor Sociale Zaken f. 87.60 als steun hebben geïnd, terwijl hij daarop geenszins recht had. Als getuigen werden gehoord de direc teur van den G. D. voor Sociale Zaken, den heer Wijkmans en de adj-directeur de heer Oostveen, die verklaarden, dat verd. het had doen voorkomen alsof hij geheel hulpeloos was, terwijl gebleken is, dat hij bij zijn ouders thuis inwoonde, ter wijl uit het onderzoek kwam vast te staan, dat het gezin plm. f.70 per week inkomen had. Eisch6 weken gevangenisstraf. Uitspraak 1 October a.s. KANTONGERECHT TE LEIDEV. Volgende vonnissen zijn geveld: C W. T. Haarlem, overtreding der vis- scherijwet f. 3 of 2 d.; P. D. N. Amsterdam, te Noordwij k zonder vergunning venten f.2 of 1 d.; J. T. Utrecht, te Katwijk zon der schriftelijke vergunning met eenig vervoermiddel een standplaats innemen f.3 of 2 d.; H. Th M. Voorhout, overtre ding der verkeersverord. van Sassenheim f.3 of 2 d.; J. v. D„ J. de V., Katwijk, loo- pen op verboden grond, ieder f.2 of 1 d.; P. de B. zwervende, idem, f.3 of 2 d.; W. v. D. Katwijk, als melkverkooper op den openbaren weg melkmaten onbeschermd vervoeren f.3 of 2 d.; H. P. J. de V. Rot terdam, met een motorrijtuig rijden over een gesloten verklaarden weg f.5 of 3 d.; H. L. B. Wassenaar, idem f. 5 of 3 d.; C. v. H. Spijkenisse, overtreding der motor en rijwielwet 2xf.4 of 2x2 d.; H. Th. M. Voorhout, met een motorrijtuig rijden over een gesloten verklaarden weg f.5 of 3 d.; D. C. te Leiden zich na middernacht bevin den in een café f. 2 of 1 d.; W. W. Katwijk, te Katwijk op verboden wijze mest ver voeren f.2 of 1 d.; H. K. zwervende, te Voorschoten zonder vergunning venten f.2 of 1 d.; C. H. wed. P O. Katwijk, over treding der leerplichtwet f.10 of 5 d.; C. H. idem idem f.5 of 3 d.: C. K. idem, idem f. 10 of 5 d.; C. S. idem idem f. 10 of 5 d.; C. S. idem, idem f. 3 of 2 d.; L. R. zwer vende, openbare dronkenschap f. 5 of 3 d.; B. B. Zoeterwoude, overtreding der motor- en rijwielwet f. 8 of 4 d.; J. A. K. fietsen zonder licht f. 3 of 2 d.; J. A. de G. Zoeterwoude, fietsen zonder bel f.3 of 2d.; F. F. Oegstgeest, te Leiden zonder noodzaak fietsen over een trottoir f. 2 of 1 d.; J. V. te Leiden fietsen over de Kar- nemelksbrug f.2 of 1 d.; H. C. A. v. d. T. —V. den Haag, autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood ach terlicht 2 x f. 4 of 2 x 2 d.; L. M. G. T. idem met een motorrijtuig rijden over een ge sloten verklaarden weg f.5 of 3 d.; A. S. de P. vr. van v. H. autorijden zonder ver licht nummer met letter en zonder rood achterlicht 2 x f4 of 2 x 2 d.; S. S. fietsen zonder licht en zonder reflector 2 x f3 of 2x2 d.; C. M. vr. v. P. Zoeterwoude, fiet sen zonder licht f.3 of 2 d.: B. Z. Noord wijkerhout, idem f.3 of 2 d.; A. L. v. d. H. Hillegom f.3 of 2 d.; F. K. den Haag, te snel autorijden f.6 of 3 d.; J. W. B. Voorhout, idem f. 6 of 3 d.; J. C. v. E. Boskoop, te Katwijk zonder vergunning met eenig vervoermiddel een standplaats innemen f.3 of 2 d.; P. H. B. Utrecht, idem f.3 of 2 d.; C. v. B. Katwijk, idem f.3 of 2 d.; C. H. B. Noordwijkerhout, over treding der rijverord. van Noordwijk f. 2 of 1 d.; F. H. H. Noordwijk, autorijden zonder rijbewijs f. 10 of 5 d.; A. M. E. H. vr. van v. H. L. H. L. den Haag, auto rijden zonder nummerbewijs f. 10 of 5 d.; J. v. R. Katwijk, fietsen zonder licht f. 3 of 2 d.; C. K. Rijnsburg, idem .f.3 of 2 d.; J. V. D. Katwijk, idem f.3 of 2 d.; E. L. v. d. H. Hillegom, idem f.3 of 2 d.; C. A. M. Rotterdam, motorrijden zonder licht f. 10 of 5 d.; M. Z. te Leiden, fietsen over een trottoir f.2 of 1 d.; S. H. D. zwervende openbare dronkenschap f. 5 of 3 d.; C. W. de G. te Leiden op den openbaren weg personen uitschelden f.3 ot 2 d.: J. F. openbare dronkenschap f.5 of 3 d.; P. S. Zoeterwoude, fietsen zonder bel f. 3 of 2 d.; P. C. de H. te Leiden met een hand wagen rijden door de Hooglandsche Kerk steeg in verboden richting f.2 of 1 d.; J. W.W. zwervende, openbare dronkenschap f. 5 of 3 d.; F. J. B. Noordwijk, fietsen j zonder licht f.3 of 2 d.; H. G. Katwijk. J in staat van dronkenschap de orde ver storen f.10 of 5d.; A. M. idem. overtreding der arbeidswet 2 x f5 of 2 x 3 d.: J. S. Rot terdam, idem 3xf.3 of 3x2d.; N. O. vr. van W. v. R. Katwijk, overtreding der verord. Katwijk op de restauraties enz. f.3 of 2 d.; J. W. F. V. overtreding van het binnenaanvaringsregl. f. 3 of 2 d.; R. O. S. Oegstgeest. te Noordwijk een auto on beheerd op een weg laten staan f. 3 of 2 d.; J. C. U. fietsen zonder bel f.3 of 2 d.; J. de J. te Leiden, fietsen over een trottoir f.2 of 1 d.; A. H. J. S. fietsen zon der bel f.3 of 2 d.; A. J. v. d. V. te Leiden fietsen over een trottoir f.2 of 1 d.; Chr. W. openbare dronkenschap f.5 of 3 d. A. v. G. Amersfoort, te snel autorijden f. 2, 1 dag; W. H. M„ Rotterdam, motor rijden zonder verlicht nummer met letter en zonder reflector 2x 2 f. 4, 2 x 2 dagen; P. O.. Katwijk, fietsen zonder rem f. 3 2 dagen; J. J. v. L„ Zeist, overtreding der wet spoorwegen f. 4, 2 dagen; W. v. d. Z„ zwervende, overtreding der jachtwet f, 3, 2 dagen met verbeurdverklaring van de in beslag genomen wildstrikken; H. J. G.. Alphen aan den Rijn, overtreding der handelsregisterwet f. 3, 2 dagen; P, M„ idem. idem f. 1, 1 dag; J. M. H., den Haag, overtreding motor en rijwielwet f. 3, 2 da gen; W. C. v. d. Z., zwervende, loopen op verboden grond f. 4, 2 dagen; A. v, d. E„ Katwijk, overtreding der arbeidswet 3 x f. 4, 3 x 3 dagen en f. 3, 2 dagen; C. A. S., Noordwijkerhout, motorrijden zonder ver licht nummer met letter f. 4, 2 dagen; L. de B., Rijnsburg, overtreding keur van Rijnland f. 3, 2 dagen; C. v. d. W„ Rot terdam, loopen op verboden grond f. 3, 2 dagen; D. C., overtreding der invaliditeits wet f. 5, 3 dagen; C. N, en A. O., in staat van dronkenschap de orde verstoren, ieder f. 8. 4 dagen: L. B„ overtreding der ar beidswet f. 3, 2 dagen; J. KS, fietsen zonder licht en een valschen naam opgegeven f. 3 2 dagen en f. 7, 4 dagen; G. S. E.. War mond, overtreding der visscherijwet 2 x f. 3, 2x 2 dagen niét teruggave van het in beslag genomen vischtulg; E. M. S., idem, idem; K. H. Katwijk, melkmaten onbe schermd vervoeren f. 5, 3 dagen; G. B„ zwervende, te Noordwijk zonder vergun ning van B. en W. op den openbaren weg het bedrijf van orgeldraaier uitoefene f. 1, 1 dag; C. C., Noordwijk, motorrijden zon der geldig nummerbewijs f. 5. 3 dagen: P. C„ autorijden zonder geldig rijbewijs f. 6, 3 dagen; F. B. v. d. B., Heiloo. met een motorrijtuig rijden over een gesloten verklaarden weg f. 3. 2 dagen; M. B„ Noordwijk, autorijden zonder rood achter licht f.4, 2 dagen; J S., Valkenburg Z.H., fietsen zonder licht f. 3, 2 dagen; J. B. fietsen zonder bel f. 3, 2 dagen; J. H., Rijnsburg. idem. idem; Z. W. M. D., te snel autorijden f. 4. 2 dagen: C. H. R Sas senheim. idem, idem: J. A. H.. Rijswijk Z.H.. idem. idem; W. H. E. M. H„ Wasse naar, idem, idem-; S. v. d. H.. te snel mo torrijden f. 4, 2 dagen; L. W. BAalsmeer, te Katwijk zonder vergunning met een motorrijtuig op den openbaren weg een standplaats innemen f. 3. 2 dagen; H. A. H„ Oegstgeest, idem, idem; H. S. te Noord wijk zonder vergunning venten f. 1, 1 dag; C. B„ Wassenaar, te Voorschoten met een auto rijden langs een stilstaande tram f. 3, 2 dagen; D. B., Sassenheim, fietsen zonder licht f. 3, 2 dagen; J. H„ Katwijk, idem, idem; M. v. K., Amsterdam, auto rijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht 2 x f. 4, 2x 2 dagen: H. de B., Rijswijk, Z.H. met een motorrijtuig rijden over een gesloten ver klaarden weg f. 3, 2 dagen: M. J. B., den Haag, idem, idem; C. L. J., idem, idem: S. v. D., Lisse. fietsen zonder licht f. 3, 2 dagen; F. de B., den Haag, loopen op ver boden grond f. 3, 2 dagen; M, B. v. B„ Wa-ssenaar, te Katwijk zonder vergunning met een motorrijtuig op den openbaren weg een standplaats innemen f. 3, 2 d.; P. v. d. W„ Boskoop, idem, idem; A. A., openbare dronkenschap f 5, 3 dagen; C. J. v. d. S„ met een motorrijtuig rijden zon der geldig rijbewijs f. 4, 2 dagen; J. A. W., idem, f. 10, 5 dagen; J. B., Wilnis, autorijden zonder spiegel f. 4, 2 dagen; J. Chr. v. D.t fietsen zonder licht f. 3. 2 d.; E. H.. idem, idem; G. M. v L., Zoeterwoude fietsen zonder reflector f. 3, 2 d.; J. de K., zonder noodzaak fietsen over een trottoir f, 2, 1 dag; A. v. D., Haastrecht, te Lelden met een handwagen rijden over de Mare in verboden richting m. 2, 1 dag; M. de M„ te Leiden op den openbaren weg kaart spelen f. 2, 1 dag; S. K„ overtreding der verord. Leiden op de straatpolitie f. 2, 1 dag en f. 4, 2 dagem; T H„ Katwijk, loo pen op verboden grond f. 3, 2 dagen; W. V., Rotterdam, idem, idem; J. V., idem, idem, idem; L. H. idem, idem, idem; R. R„ de Bilt, met een motorrijtuig rijden over een gesloten verklaarden weg f. 3, 2 dagen; H. K„ Voorschoten, fietsen zonder licht f. 3, 2 dagen; G. J. Th. V., idem, motorrijden zonder deugdelijke remmen f. 5. 3 d.; J. J., Amsterdam, idem, idem: H. K. Voorschoten, fietsen zonder licht f. 3, 2 d.: B. D. H., Sassenheim, idem, idem; B. v. D„ Katwijk, idem, idem; A. H. H., een auto onbeheerd en onverlicht op een weg plaatsen f. 3, 2 dagen: W. J. H. B.. Amster dam, met een motorrijtuig rijden over een gesloten verklaarden weg f. 3, 2 dagen; H. S„ Zeist, idem, idem; J. J. N„ Noordwijk, openbare dronkenschap f. 5, 3 dagen; H. M. B„ Sassenheim, fietsen zonder licht f. 3, 2 dagen; L. R. te Leiden fietsen over de Karnemelksbrug f. 2, 1 dag; D. K., openbare dronkenschap f. 5, 3 d.; W. H. W„ idem f. 3, 2d.; W. H. W„ te Leiden op den openbaren weg personen uitschelden f. 2, 1 dag; E. P., te Leiden fietsen over een trottoir f. 2, X dag; M. J. L„ Noord wijk, autorijden zonder spiegel f. 3, 2 d.; J. M. D„ Scheveningen, met een motorrij tuig rijden zonder rijbewijs f. 5, 3 dagen: A. J. M. K„ Noordwijkerhout, te Noordwijk fietsen over een voetpad f. 2, 1 dag; M. v. d. V„ Katwijk, loopen op verboden grond f. 3, 2 dagen; H. B„ Bussum, varen zonder vergunning f. 3, 2 dagen. J. A. v. D. den Haag. met een motor rijtuig rijden over een gesloten verklaar den weg en zonder rijbewijs 2 x f. 5 of 2 x 3 d.; M. v. d. M. Valkenburg Z.-H. loopen op verboden grond f.2 of 1 d.; A. C. A. Rotterdam, met een motorrijtuig rijden over een gesloten verklaarden weg f. 5 of 3 d.; J. v. d. G. Amsterdam, overtreding der wet spoorwegen f 10 of 5 d.; W. P. M. Voorschoten, overtreding der verkeers verord. van Sassenheim f. 3 of 2 d.; Mr. D, F. P. Hillegom, geen geldig rijbewijs ver- toonen f.20 of 10 d.; P. v. d. B. Katwijk, fietsen zonder licht f.3 of 2 d.; C. L. K. idem, idem f.3 of 2 d.; D. v. d. P. idem, overtreding der leerplichtwet f. 10 of 5 d.; J. iTh. V. Amsterdam, overtreding der motor- en rijwielwet 2xf.5 of 2x3 d.; A. N. R. den Haag, met een motorrijtuig rijden zonder nummerbewijs f.10 of 5 d.; A. Z. Bodegraven, overtreding der motor en, rijwielwet 3xf. 5 of 3x3 d.; J. A. F. zwervende, openbare dronkenschap f. 5 of 3 d.; J. v. d. O. Katwijk, idem f.5 of 3 d.; A. O. idem, idem f. 5 of 3 d.; A. Chr. v. W. Rotterdam, overtreding d. verkeersverord. van Sassenheim f.3 of 2 d.; J. P. openbare dronkenschap f.5 of 3 d.; J. A. v. L. auto rijden zonder geldig rijbewijs en zondêr spiegel 2 xf. 5 of 2 x 3 d.; J. S. T. den Haag autorijden zonder nummerbewijs f. 10 of 5 d.; A, v. d. B. Aikemade, overtreding motor- en rijwielregl. f. 5 of 3 d.; G. A, Woubrugge. fietsen zonder licht f. 3 of 2 d.; A. R. Alphen a. d. Rijn, idem f.3 of 2 d.; A. P. Voorschoten, idem f.3 of 2 d.; J. W. Oegstgeest, fietsen zonder bei f. 3 of 2 d.; A. P. Voorschoten, idem f.3 of 2 d.; J. W. Oegstgeest. fietsen zonder bel f.3 of 2 d.; J. K.^Nieuwkoop, idem f.3 of 2 d.; K. W. C. M. H. Bussum, te Leiden autorijden door de Watersteeg f.5 of 3 d.; D. K. te Leiden fietsen door de Water- steeg f.2 of 1 d.; J. C. P. te Leiden per rijwiel een last vervoeren breeder dan 70 c.M. f.2 of 1 d.; F. W. Rotterdam, te Kat wijk zonder vergunning met een motor rijtuig op den openbaren weg een stand plaats innemen f.3 of 2 d.; W. P. V. idem idem f. 3 of 2 d.: J. v. M. zwervende, te Katwijk zonder vergunning venten f. 2 of 1 d.: W. v. d. N.. Noordwijk, te Noordwijk zonder noodzaak een motorrijtuig op een weg laten staan f. 3 of 2d.; M. v. D. Alphen a. d. Rijn met een motorrijwiel rijden over een gesloten verklaarden weg f.5 of 3 d.; J. L. H. L. Amsterdam, idem f. 5 of 3 d.; H. V. Katwijk, links van den weg fietsen f. 3 of 2 d.: A. S. te Leiden autorijden door de 2de Groenesteeg f.5 of 3 d.; J. J. v. H.( Veur, fietsen zonder reflector f. 3 of 2 d.: D. de N. Waddinxveen, autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht 2 x f. 4 of 2 x 2 d.; J. v. E. Rijnsburg, fietsen zonder licht f. 3 of 2 d.; C. H. idem. idem f.3 of 2 d.; M. W. openbare dronkenschap f. 5 of 3 d.; S. G. J. te Katwijk zonder vergunning met een auto op den openbaren weg een. stand plaats innemen f.3 of 2 d.; F. G. C. G: idem f. 3 of 2 d.; C. F. te Rijnsburg zonder vergunning venten f.2 of 1 d.; C. K. te Voorhout zonder vergunning een collecte houden f.2 of 1 d.; F. v. H. autorijden zonder rijbewijs f. 10 of 5 d.; T. G. B. Nieuwe Wetering, autorijden zonder spie gel f. 5 of 3 d.; H. H. Amsterdam, auto rijden zonder geldig rijbewijs f. 5 of 3 d.: A. D. Zwammerdam, autorijden over een gesloten verklaarden weg f.5 of 3 d.: P. P. Haarlem, idem f. 5 of 3 d H. H. Katwijk loopen op verboden grond f.3 of 2 d.; J. v. d. B. te Voorschoten zonder vergunning op den openbaren weg muziek maken f. 2 of 1 d.; J. G. M. Oegstgeest. motorrijden zonder nummer- en geldig rijbewijs 2xf. 5 of 2x3 d A. S. te Noordwijk zonder ver gunning venten f.2 of 1 d.; A. S. een val schen naam opgeven f. 8 of 4 d J. B. K. fietsen zonder bel f.3 of 2 i; D. P. idem f.3 of 2 d.; A. L. H. Alkemade, idem f.3 of 2 d.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 13