BURG. STAND VAN LEIDEN Groote Dahlia-tentoonstelling in den Haagschen Dierentuin KERK- EN SCH00LNIEUWS UIT DE OMSTREKEN. 'is geen gek Da mes en kinderkleedinq NOODWEER IN NOORD-AFRIKA. Noord-Afrika wordt sinds 48 uur door een zwaren orkaan en hevige regens ge teisterd, welke behalve aanzienlijke mate- rieele schade, ook eenige menschenlevens hebben gekost. Alleen al in de provincie Algiers zijn 20 dooden te betreuren, In de Europeesche wijk van Burkika zijn de watermassa's in bijna alle huizen doorgedrongen. Op ver schillende plaatsen staat het water ander- halven meter hoog. Zeven inboorlingen, die niet tijdig een goed heenkomen konden zoeken, zijn in den stroom verdronken. Te Suma zijn acht inboorlingen ver dronken. Het noodweer heeft ook Oran geteisterd. Hier zijn bijna alle telefonische en telegrafische verbindingen met Algiers verbroken. De tarwe-oogst is volkomen vernietigd. ALLEN EN MOYLE TERECHT. Bij de kustwacht te Seattle is gisteren bericht ingekomen, dat de vorige week in Japan gestarte vliegers Allen en Moyle. die als verloren werden beschouwd, wei behouden op de Aleoeten vertoeven. Nader wordt bericht, dat de vliegers zich bevinden op een onbewoond eiland in de Golf van Olioetorski voor de kust van Kamschatska. Een boodschap, door de verloofde van Moyle overgebracht, zegt, dat alles goed gaat en dat ze 22 dezer in Seattle zullen zijn. HET LOT VAN PARKER EN CRAMER. Een Engelsch vaartuig heeft op 56 gr. 50 min. N.B. en 1 gr. 10 min. Oi. over blijfselen gevonden van een vliegtuig, dat geidentificeerd is als de eendekker, waar mede Parker en Cramer met hun mecani cien een vliegtocht van New-York naar Europa over Groenland ondernomen had den. maar op welken tocht zij op het tra ject van Lerwick op de Shetland-eilanden naar Kopenhagen spoorloos verdwenen waren. SPOORWEGONGELUK IN RUSLAND. In de buurt van Pensa heeft een bot sing plaats gehad tusschen een goederen trein en een reizigerstrein. Een locomotief en vijf wagons zijn ernstig beschadigd. Twee spoorwegbeambten zijn gedood, vijf zwaar gewond. Het ongeluk schijnt aan onvoorzichtigheid van den machinist van den goederentrein te wijten te zijn. De man is door de Gepeoe gearresteerd. DE TREINAANSLAG IN HONGARIJE. De gearresteerde studenten onschuldig. Het is gebleken, dat de verdenking te gen de Duitsche studenten, die tot Zon dag te Bia Torbagy hebben vertoefd, on gegrond was. Geconstateerd is, dat de uit Stuttgart afkomstige studenten door den hevigen regen bij bekenden te Bia Tor bagy onderdak hebben gezocht. Zij wer den ultgenoodigd tot en met Zondag te blijven. Hun onschuld staat buiten twijfel. Onmiddellijk na ontvangst van de be richten over den aanslag op den D-trein in Hongarije heeft de Tsjechoslowaaksche recherche nasporingen gedaan en voor zorgsmaatregelen getroffen. O.a. zijn op Tsjechoslowaksch gebied drie menschen aangehouden, die elke verklaring weigeren en omtrent wier identiteit men nog in onzekerheid verkeert. VLIEGONGEVAL. Het Amerik. departement van marine heeft bericht ontvangen, dat een vracht vliegtuig, dat uit de Panamazone vertrok ken was om levensmiddelen naar Belize in Honduras te brengen, vergaan is en dat daarbij de beide vliegers zijn omgekomen. EDISON ACHTERUITGAANDE. Volgens Edison's geneesheer is de ge zondheid van den grijzen uitvinder de laatste acht dagen gestadig achteruit gaande. TREIN-OVERVAL. Gemaskerde bandieten hebben op het Roemeensche station Timis gepoogd een rijdenden trein te overvallen Er ontspon zich een kort revolvergevecht. De machi nist gaf ten slotte vol stoom, zoodat de trein ontkwam. Bij de schietpartij werden 4 passagiers licht gewond. GEBOREN: Antoinette Elisabeth, D van P, M. Pan sier en J. C. Heeren Hendrik Roelof. Z. van M. Zandbergen en A H. Wesselink Wilhelmina, D. van J. I. van der Meer en Th. Schuttenhelm Maria Bernadette, D. van J. Semp en G. J. Schafer Petrus Cornelis, Z. van A. W. Krol en C. M. Lan- geveld Theodora Theresia. D. van A, W. Krol en C. M. Langeveld Hendrlkus Wilhelmus, Z. van H, W. van Haaften en J. van Hasselt Jansen, Z. van H. ter Steeg en H. Schaap. OVERLEDEN J. M. Peters—Van Welie, Vr. 42 j. GEHUWD. C. Klinkenberg jm. en G. Bakker ]d. J. van Es jm. en J. Gijzenij jd. J. Sierat jm. en C. Neuteboom jd. J. Klootwijk jm. en A. Fuchs jd. J. J. P.ozeboom jm. en E. H. Scheer jd. \V. Sinteur jm. en G. Chr. Derogee jd. I. Zitman jm. en Chr. Kapaan jd W. J. Mensen jm. en P. A. Franken jd. ONDERTROUWD. G. van Wingerden Jm. 20 j. en A. Roe- loffs jd. 22 j. EEN SCHITTERENDE EXPOSITIE. (Van onzen deskundigen medewerker) De Nederlandsche Dahliavereeniging heeft hedenmorgen. In samenwerking met de vier 's-Gravenhaagsche Tuinbouwver - eenlgingen haar derde vijfjaarlijksche Dahiiakeuring geopend, die gepaard gaat met een demonstratie van om en bij 20000 afgesneden bloemen, als nimmer te voren gezien. De belangstelling tot het houden van bloemententoonstellingen blijkt nog niet aan het afnemen; het aantal inzendingen van speciale Dahliakweekers is buitenge woon, terwijl het bloemwerk zooveel plaats inneemt, dat nevenculturen ditmaal niet konden worden geaccepteerd. In alle zalen van den Dierentuin niet alleen, doch ook daarbuiten is een kleu renweelde te aanschouwen die alleen te bereiken is met dit mooie, dankbare, deco ratieve materiaal. Angstvallig is door de Dahliakweekers naar dezen dag uitgezien; het vele regen weer en de tallooze koude dagen hebben veel nadeel aan dit plantengeslacht ver oorzaakt. doch de paar laatste, mooie herfstdagen hebben het ruimschoots ver goed, zoodat het ingezonden materiaal van prima kwaliteit is. Een paar nieuwigheden konden echter door vorst en windschade niet worden ingezonden. In de roode zaal vindt men een kern verzameling nieuwigheden, zoowel uit het buiten- als uit het binnenland; hier kan zelfs de leek zien op welk een hoogen trap deze cultuur in ons land staat, want zij overtreft verre de buitenlandsche bloemen Onder deze nieuwe snufjes treft men de mooiste kleurencombinaties aan, van hel der wit tot bijna gitzwart met alle daar- tusschen liggende tinten. Als een bijzon derheid vestigen we speciaal de aandacht op een nieuwe zwarte verscheidenheid zooals nog niet bekend is. De groote zaal is één bloemenweelde; de Dahlia's, met hun schitterende kleuren, die hier worden tentoongesteld geven een overweldigenden indruk, terwijl het arran gement zoodanig is dat iedere groep vol doende tot haar recht komt en men vanaf den ingang tot in de uiterste hoeken een juist overzicht van het fraaie geheel krijgt. De zijwanden zijn hoog opgewerkt en vor men met de sierlijke palmen een omzoo ming van bordes om het veel lager, als het ware in een vallei liggend middenge deelte waar het bloemwerk een plaats heeft gevonden en hetgeen kunstvol is af gewerkt met de laaggroeiende Dahlia- rassen. Overweldigend is de inzending van de firma J. G, Ballego en Zonen alhier, bui tengewoon mooi zijn haar potculturen. zoogenaamde eenpoters, niet hooger dan 5060 c.M., doch met bloemen van 25 c.M. doorsnede. Prachtvol gearrangeerd vraagt deze groep ieders aandacht en Ballego's nieuwste aanwinsten prijken hier in volle glorie. Schitterend zijn de bloemen van Lugdunum Batavorum met haar helder roode en witte kleuren; IJzersterk is Bal lego's Glorie; terwijl de Von Siebold, brons met zalmkleur en Ballego's Magenta mede tot de beste nieuwigheden behooren. Bijna de geheele rotonde is door deze firma in beslag genomen en geeft een waardevol entree naar de groote zaal waar bekende firma's zooals C. Vianen, D. Bruidegom, De Wit. A. C. v. d. Schoot en vele andere hebben medegewerkt tot het welslagen van dit Dahliafeest. De groote zaal is geheel tuinarchitecto- nisch aangelegd en er is rekening mede gehouden om het vele publiek, dat ver wacht wordt, te kunnen rondleiden zonder dat men elkaar hindert. Dat de verschillende inzenders en de tentoonstellingscommissie ten volle samen werkten blijkt alras uit de keurige, zuivere ineenvloeiing der diverse inzendingen; het geheel is zuiver en harmonisch, zoodanig geëtalleerd dat iedere vaas afzonderlijk een fraai bouquet geeft en waardoor de mooie, bij de Dahlia veelvuldig voorko mende herfsttinten met de vele kleurscha- keeringen niet vloeken. Vanaf het balcon krijgt men een groot- schen indurk van deze bloemenpracht, van hier is het een kleurenspel, door geen schilder te benaderen, het lijkt één gol vende zee van bloemen, waaruit konink lijke palmen en sierlijk gekleurdbladige warme kasplanten statig oprijzen. Van hier wordt men ten volle bewijst wat de he- dendaagsche Dahliacultuur voor den Ne- derlandschen Tuinbouw wil zeggen en welk een weelde en genot de bloemen kun nen geven aan het groote publiek De verschillende Dahliarassen worden op deze tentoonstelling getoond naar de volle waarde, die zij verdienen, zoowel als snijbloem dan wel als tuinversiering. Zoo zien wij de gracieuze Mignon Dahlia's bij honderden uitgeplant in den fraaien tuin, waar zij een ieder bekoren van den vroe gen zomer totdat de vorst er een einde aan maakt. Ook is er gelegenheid voor de Cactus- liefhebbers om hun hart op te halen; in den tuin vindt men een vrij groote cactus- kas opgebouwd, gevuld met reeds bekende soorten en nieuwere importatie's. De belangstelling voor deze show is enorm, het Koninklijk Huis schonk ver schillende medailles, Z. K. H. Prins Hen drik bracht hedenmorgen met gevolg een bezoek De tentoonstelling blijft tot en met 20 September geopend, niemand verzulme dus een dezer vier dagen een bezoek te brengen aan deze tentoonstelling in den Haagschen Dierentuin, waar momenteel ook de kassen en terreinen, met hun mooie collecties planten, bloemen en die ren, een bezoek op zichzelf meer dan waard zijn. PREDIKBEURT. ALPHEN AAN DEN RIJN. Vergaderlokaal van Mandersloostraat: Vrijdagnam. 7 1/4 uur, de heer Schoonder- beek van Putten. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Ernst, Molenaarsgraaf en te Tholen, J. C. Terlouw, te Kamperveen; te Schraard, P. Bouw, cand. te Utrecht; te Heteren (2de maali J. H. Koster, te Montfoort; te Slijk-Ewijk, W. G. G. Bee- rekamp te Nunspeet; te Ridderkerk, G, J. van de Graaf te Nijkerk. Bedankt: Voor Hoogmade en voor Raamsdonk, J. van Kuiken, te Exmorra; voor 's-Grevelduin-Capelle, W. Deur, te Schoonhoven. REM. GEREF. GEM. Beroepen: Te Scheveningen, D. Rustige, voorganger te Leerdam. EVANG. LUTH. KERK. Aangenomen: Naar Pekela (toez.), W. Spliethoff, te Gorinchem. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Watergraafsmeer (2e pred.- plaats), G. C. Berkouwer te Oudehorne en P. Kruyswijk te Hilversum. Beroepen: Te Haren (Gron.) (hulppred.) F. Strlkwerda, cand. te Lollum. Bedankt: Voor Bergum, Th. Boersma te Heilaard. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te 's-Gravenhage, R. Kok te te Veenendaal. LEERAREN R. H. B. S. Bij Kon. besluit is benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Schiedam A. Berg, thans tijdelijk; zijn benoemd tot tijdelijk leeraar aan de R. H. B. S. te Schiedam J. Smit te Rot terdam; aan de R.H. B. S. te Veendam P. J. van Herwerden te Groningen, aan de R. H. B. S. te Enkhuizen H. Meyling te Dordrecht en aan de R. H. B. S. te Velsen dr. K. A. Schild te Haarlem; zijn wederom tijdelijk benoemd tot lee- rares aan de R.H B.S. te Warffum mej. R. C. M. Tellegen en mej. E. L. Kuiper: wederom tijdelijk benoemd tot leeraar; aan de R. H.B. S. te Assen A. J. van Gelder, J. de Bruyn. dr. K. W. Staal, K. W. Suers, H. R. S. van der Veen en G. M. de Boer; aan de R. H. B. S. te Helmond F. W. Nan- ning; aan de R.H.B.S. te Tiel C. F. P. Stutterheim; aan de R.H.B.S. te Velsen H. A. Kamermans te Haarlem en aan de R.H.B.S. te Zwolle W. J. Meyer; wederom tijdelijk .benoemd tot leerares aan de R.H.B.S. te Assen mej. C. Bitter en mej. J. Kloppenborg. RECLAME. DRAI5IÏ!/Wan\ALKÊNBURQ'S-' e A ••iLEVERTR/ V LEEUWARDEN HAARLEMMERMEER. Tegen een boom gebotst. Gisteren wilde de vrachtrijder de S. met zijn auto op den Kruisweg alhier een ander motorrijtuig voorbij rijden, doch week daarbij omdat de andere bestuurder vermoedelijk te weinig ruimte liet zoo ver uit, dat de vrachtauto tegen een boom botste en deerlijk gehavend werd. De S. kwam mfet den schrik vrij. De politie werd met het gebeurde in kennis gesteld. Aanrijding. Op den Ringdijk nabij Bennebroek heeft 's nachts een aanrijding plaats gehad tus schen twee auto's, in een waarvan een tweetal dames was gezeten. Doordat nog al hard gereden werd, was de schok zoo hevig, dat beide wagens ernstig beschadigd werden. De inzittenden kwamen er allen vrijwel ongedeerd af. Middenstandsvereeniging. De. Middenstandsvereeniging „Haarlem mermeer' kwam in ledenvergadering bijeen in de Beurs te Hoofddorp. Verslag werd uitgebracht van de voorbereidende werk zaamheden van de te houden winkelweek er; van den stand van den bouw der Nijverheidsschool,' terwijl een bespre king werd gehouden over de regeling bij het ingebruiknemen van deze school en over te houden cursussen. 3024 KATWITK AAN ZEE. Commissie van Plaatselijk Schooltoezicht. Gisteravond vergaderde bovengenoemde commissie in het gemeentehuis. De voor zitter, ds. R. F. A. Butgers, opende met een kort woord deze vergadering. Al vorens de heer W. v. d. Akker de notulen der vorige vergadering las, herinnerde deze er aan, dat het dezen dag juist 10 jaar geleden was, dat deze commissie geïnstal leerd werd. Uit het notulenboek las hij de namen voor van hen, die gedurende dien tijd zitting hadden gehad. Vervolgens werden door den voorzitter de ingekomen stukken voorgelezen, waaronder ook voor kwam de regeling van het land- en tuin- bouwverlof vanaf 1 Augustus j.l. De heer Castermiller, hoofd van de R.K. School, merkte daarbij op, dat hij het vreemd vond, dat de hoofden der scholen met de nieuwe regeling niet in kennis waren ge steld. Het volgende punt van de agenda was: vaststelling tweetallen, aan den ge meenteraad op te geven. Aan de beurt van aftreding zijn de heeren ds. Rutgers en L. v. d. Zwan. De volgende tweetallen werden opgemaakt: ds. Rutgers en ds. P. Pras; L. v. d. Zwan en J. Vooijs, uit de Badstraat. De heer R.. P. Tjebbes gaf nu het ver volg over het referaat „In moeilijke jaren' Een gedachten wisseling ontstond na het gesprokene. Na de rondvraag volgde slui ting der vergadering door den voorzitter. NOORDWITK. Bij beschikking van den minister van Financiën is ingetrokken de verplaatsing van den ontvanger der directe belastingen, enz. F. K. C. Timmerhans van Abcoude van het kantoor der directe belastingen en accijnzen alhier naar het kantoor dier middelen te Delft, buitengemeenten. VOORSCHOTEN. Aanbesteding. In hotel Deurloo had hedenmorgen de aanbesteding plaats, ten overstaan van architect J. W. Reyneveld te Leiden, van het bouwen van een schoolgebouw voor L O. en U. L. O. op Gereformeerden grondslag, aan de Wijngaardenlaan, al hier. Ingeleverd werden: J. Vonk, Alphen a ,.d. Rijn f.38500; W. Oudshoorn en Zonen, Leiden f.40500; fa. v. d. Velden en de Jong, Oegstgeest f.33890; M. de Jong en Zoon, Voorscho ten f.34470; J. W. Kappers. IJmuiden f.36500; firma v. Duin en Vink, Noord- wijk f.41900; Jansen en Moens, Haarlem f.38770; A. Warnaar, Den Haag f.39000; R. A. Meyer en N. v. Diggele Koudekerk f.35490; M. Kool, Warmond f.35900; J. en A. C. Joele, Den Haag f.47100; A. A. Brand, Rijpwetering f.31500; Jac. Kootor, Den Haag f.46690; Gebr. de Graaff, Voor schoten f.36700; Van de Van en Venho ven, Vogelenzang f.31520; W. v. d. Bregge Boeree en H. van Wingerde, Nieuwveen f.36250; Gebr. G. en H. Batelaan, Hazers- woude f.34000; H. A. Niersman en Zn.. Voorschoten f.36782; W. Hennipman, Lei derdorp f.33600; Gebr. Verloop, Katwijk a. Zee f.34617; C M. Deerenberg, Alphen a. d. Rijn f.37500; Gebr. Vriesekoop, Al phen a. d. Rijn f.39604; A. G. v. Osna- bruge en Zoon, Leiderdorp f.33750; fa. Gebr. de Wit, Wassenaar f.37579; A. v. Nieuwkoop, Sassenheim f.35695; Gebr. Stikvoort, Leiden f.37800; Helmond en Maermond, Wasenaar f.34110; J. T. Cor net, Leiden f.36250; wed. H. v. Driel, Koudekerk f.36400; A. J. Langeveld, Lei den f.36098; wed. J. Zwaan en Zoon en C. van Osnabrugge, Voorschoten f.38747. De gunning is aangehouden. Het cijfer van de begrooting werd niet bekend gemaakt. WARMOND. Nieuwe verordeningen. Door H.H. Ged. Staten dezer Provincie is dc ontvangst bericht van de navolgende verordeningen: Verordening houdende verbod tot het zich vertoonen in ongeoorloofde kleeding binnen deze gemeente, verordening houdende ver bod tot het laten losloopen van honden, verordening betreffende verlotingen en collecten, verordening betreffende de straat- politie en de openbare vermakelijkheden. Waar deze verordeningen op de gebrui kelijke wijze zijn afgekondigd, hebben zij reeds rechtsingang verkregen en treden van heden af de desbetreffende bepalingen in werking. R.K. Philosophicum. Voor het nieuwe leerjaar op het R.K. Philosophicum alhier hebben zich 40 leer lingen aangemeld. Onze oud-plaatsgenoot, de heer J. Been, cud-veldwachter dezer gemeente, is be- noenid tot Majoor der Rijksveldwacht te Haemstede in Zeeland. WASSENAAR. Tuinbouwver. „Wassenaar en Onistr." De Tuinbouwver. Wassenaar en Om streken hield in café van der Zalm haar ledenvergadering. Door den voorzitter den heer A. v. Tol werd deze vergadering met een kort woord geopend, waarna door den heer J. van Berg de notulen werden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Door den voorzitter werd tot jury be noemd om het ingezondene voor de uit geschreven prijsvragen en het puntenstelsel te keuren de heeren N. van den Heuvel, F. van Linschooten en Onderwater. Hierop kwam ter tafel een voorstel tot het houden van een tuinbouw cursus. Over dit onderwerp ontspon zich een lange en breedvoerige discussie. Tenslotte werd het voorstel aangenomen en tot leden der Commissie benoemd de heer H. A. N. Jansse, mej. Nijland terwijl een nog later door het bestuur aan te wijzen bestuurslid daarin ook zitting zal nemen. Hierop deed de commissie bij monde van den heer van den Heuvel verslag van de gehouden keuring. Prijsvraag I: le soorten of variëteiten Dahliabloemen, van ieder 6 stuks: le prijs D. de Gans met lof der Jury. Prijsvraag II: 3 meloenen, le pr. D. de Gans. Prijsvraag III. De mooiste collectie snij- en princesseboonen: 2e pr. D. de Gans en 2e pr. G. A. Henkes. Voor het puntenstelsel behaalden de hee ren G. A. Henkes voor 3 Primula Abconica 10 p., J. Gips voor Marguerite Marillat 10 p.; Triumph de Vienna, 10 p.: Souver- nir du Congres 10 p.; Beurre a Merode 10 p.; William Duchesse 10 p.. Favorite 8 L. B. d'Airanche 10 p. K Goudswaard Justica Carnea 8 p.; Stopelia resolute 10 p. met lof: D. de Gans voor 9 soorten Chrysanthenums resp. 6 p., 9 p., 6 p., 10 8 p., 7 p., 5 p., 8 p. en 6 p. C. Filius voor Adrianthum Gloriosum 10 p. met lof; Primula Aalsmeers Roem 10 p., Cyclame Perle vom Zehlendorf 10 p.; Fuchsia Soliga 10 p. met lof; Dienthus 10 p. met lof. Scabiosa Du Fu 8 p. J. Gips voor Pulling 10 p. met lof, P. Zegwaard voor Peren Clapps Favorite 10 p., Beuma Hardy 10 p. Triomphe de Vienn 10 p. met lof. Marguerite Marillat 10 p.; Appels Cox Pomona 10 p.: Celline 9 p.; Eeng. W. Gend Pearmari 10 p., Bauman Reinette 10 p.; The Queen 9 p.: Carle Mouski 9 p Perzik Sea Eaglf 10 p., D. de Gans Komkommer groene Spers 10 p. met lof. Daar de tijd reeds ver gevorderd was meest de aangekondigde lezing van den heer J. van den Berg worden uitgesteld. Nadat nog eenige huishoudelijke zaken in de rondvraag ter sprake kwamen sloot de voorzitter deze wederom leerzame en geanimeerde vergadering. RECLAME. tent kijken HOFWEG DEN HAAG Allcén Hofweg 6. ROTTERDAM Hoogstraat hoek Spui. 3430 GEMEENTERAAD. Onteigening van eigendommen. - Het vakonderwijs. - Benoeming Commissieleden. In de gehouden vergadering van den gemeenteraad was afwezig de heer J. M. Drop wegens familieomstandigheden. Mededeeling geschiedde van enkele in gekomen stukken. Op een verzoek van de Floraliavereeni- ging om over 1931 een subsidie te mogen ontvangen van f.60 werd gunstig beschikt. Ter tafel kwam een adres van de Buurt- verecniging Deijleroord en een adres, onder teekend door een 30 tal bewoners in de omgeving van de tram-remise en de Am- monslaan, waarin wordt aangedrongen op een afdoende en spoedige verbetering van de verbinding tusschen Deijleroord en om geving en het park Den Deijl, eerstens omdat de eenige behoorlijke verbindings weg, n.l. de Rijksstraatweg vooral voor kinderen gevaarlijk is, en vervolgens, om dat de Middelweg vaak onbegaanbaar en voor kinderen, met het oog op het dichte struikgewas gevaarlijk is, hetgeen verschil lende in den laatsten tijd voorgekomen aanrandingen hebben uitgewezen. Adressanten zijn van meening, dat de eenige oplossing is onteigening van de eigendommen van den heer L. A. F. Prins, waardoor aanleg van een behoorlijken weg mogelijk zal zijn. De voorzitter zeide, dat deze aange legenheid thans in een stadium verkeert, waardoor het bezwaarlijk is mededeelingen te doen, zoodat hij voorstelt deze adres sen tot een volgende vergadering aan te houden. De heer mr. Wildt Meyboom wees erop, dat deze aangelegenheid dringend om afdoening vraagt. In Maart is reeds een voorstel gedaan, om de onteigening van de eigendommen van den heer Prins te bevorderen, welk voorstel op verlangen van den voorzitter is omgezet in een verzoek, om pogingen in het werk te stellen voor het verkrijgen van een betere verbinding. Hij acht het daarom gewenscht, dat, zij het in besloten vergadering, thans wordt medegedeeld, hoever de onderhandelingen zijn gevorderd. Do voorzitter antwoordde, flat de onder handelingen reeds ver zijn gevorderd. Daarom achtten B. en W. het ongewenscht thans nadere mededeelingen te doen. De heer mr. Wildt Meyboom handhaafde zijn meening en vroeg in besloten zitting althans eenige mededeelingen te willen ver strekken. Dit voorstel, dat voldoende werd ondersteund, werd aangenomen, waarna de raad in besloten zitting gaat. Na heropening der openbare vergadering kwam ter tafel een voorstel van den heer Kimman, luidende, dat van nu af de moge lijkheid zal worden geopend, voor het volgen van den gedeeltelijken of den vol- ledigen cursus in het vakonderwijs aan één der ambachtscholen in Den Haag of Leiden voor die jongelui, a. die met goed gevolg alle klassen der lagere school hebben doorloopen en een bewijs van het hoofd dier school kunnen overleggen, dat verwacht mag worden, dat zij met goed resultaat een dergelijken cursus kunnen volgen; b. wier ouders of voogden niet bij machte zijn de onkosten, daaraan verbonden, te kunnen bestrijden; c. wier ouders of voogden meer dan één jaar in de gemeente woonachtig zijn, terwijl in zeer bijzondere gevallen een bijdrage aan die ouders of voogden kan worden verstrekt als compensatie van loon derving. De voorzitter zegt, dat B. en W. nog niet over voldoende gegevens ten aanzien van dit voorstel kunnen beschikken, wes halve zij voorstellen, het om praeadvies in hunne handen te stellen. Hiertoe werd besloten. Op een adres van V. Hellendoorn, om oneer de gewone voorwaarden een gedeelte van den Oostdorperweg als bouwstraat agn te wijzen, werd gunstig beschikt. Een verzoek van de Sportvereeniging Petrolea, om een uitneembaar clubge bouwtje te mogen oprichten, wordt inge willigd. Ontheffing van bepalingen der bouw verordening wordt verleend door het uit breiden van het meetgebouw in het kamp Waalsdorp. Het kohier van het retributiegeld voor in Den Haag schoolgaande kinderen wordt over het tijdvak 1 Mei t.m. 31 Juli 1931 vastgesteld op f. 1685, voor het Middelbaar en op f. 2354 50 voor het Voorbereidend Hooger Onderwijs. Dc rekening van het Burgerlijk Arm- bestuu over 1930, welke sluit met een batig slot van f. 1573 84, wordt goedge keurd. Op verzoeken van de heeren A, L. Rooij- akkers en H. Brouwer om ontslag res pectievelijk als Ambtenaar van den Bur gerlijken Stand en voorzitter van de com missie van advies inzake werkloosheids verzekering werd gunstig beschikt onder dankzegging voor de in die betrekkingen bewezen diensten. Besloten werd de commissie van Advies uit te breiden met 2 raadsleden. Hierna hadden diverse stemmingen plaats ter verkiezing van leden van commissies. Benoemd werden tot: Voorzitter der Commissie van Advies in- 2—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6