72ste Jaargang WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1931 No. 21931 STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. BURG. Sim um LEIDEN LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:! Voor Leiden per 3 maanden f.2.35, per week 1.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post f.2.35 4- portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. NIEUWE LEDEN VAN HET L.S.C. EN DE V.V.S.L. Er hebben zich tot nu toe 94 eerste jaars-studenten laten inschrijven als lid van het Leidsche Studentencorps (vorig jaar 98.) Zij zijn als volgt over de ver schillende faculteiten verdeeld: rechten 52 (v. j. 69), ver. faculteiten van rechten en letteren 4 (3), medicijnen 25 (19), wis- en natuurkunde 11 (3), godgeleerd heid 1 (1) en letteren 1 (1.) Voor het lidmaatschap van de Ver. van Vrouwelijke Studerten te Leiden hebben zich gisteren niet minder dan 146 dames aangemeld (v. j. 131) als volgt over de verschillende faculteiten verdeeld: rechten 37 (38), letteren 33 (39), medecijnen 33 (17), wis- en natuurkunde 25 (33) en rechten en letteren 18. INSTITUUT-KERN. Onderwijs in de Oostcrsche talen. 1931—1932. Het Bestuur van het Instituut Kern al hier, waar reeds ruim gelegenheid tot onderwijs in Oostersche talen bestaat aan de Universiteit, is in 1927 begonnen, cur sussen in levende Oostersche talen te organiseeren, berekend op de praktijk en in de eerste plaats bedoeld voor allen, wier werkkring een korter of langër ver blijf in het Oosten medebrengt. Daarbij is getracht, ddbr middel van een leergang van in den regel zes maanden, een grond slag van taalkennis te leggen, waarop kan worden voortgebouwd, als men eenmaal in het land zijner bestemming is aange komen. Een commissie, door het Bestuur van het Instituut aangewezen, vond een aan tal competente personen bereid om on derwijs te geven in verschillende talen van het Oosten. De bedoelde docenten waren in het algemeen personen, welke zich met de door hen te onderwijzen talen vertrouwd hadden gemaakt door middel van een langdurig verblijf in de landen, waar die talen gesproken worden. Zij waren dus in staat, gedurende hun onder richt menigen nuttigen wenk te geven omtrent zeden en gewoonten der betrok ken volken. Waar, niettegenstaande de ondervonden bezwaren, de verkregen resultaten toch voldoende bevredigend werden geacht, heeft het Bestuur van het Instituut Kern besloten, opnieuw de gelegenheid open te stellen tot het verkrijgen van onderwijs in levende Oostersche taAen. In het prospectus voor 1927'28 wer den ook eenige talen en dialecten opgeno men, waarvan de kennis slechts in zeer speciale gevallen zal worden begeerd. Daar deze thans niet meer zijn opgenomen, kan het zijn nut hebben, er op te wijzen, dat desgewenscht leiding bij de studie ook van andere dan de thans vermelde talen kan worden verstrekt. Bij voldoende deelneming zullen te Leiden en Amsterdam cursussen worden geopend voor een groot aantal talen. Zoo dit gewenscht blijkt, kunnen zij nog op andere plaatsen worden gehouden. Deze taalcursussen zullen aanvangen met be gin October van dit jaar en plaats heb ben: te Leiden in het Instituut Kern (Ge bouw Gravenstein, ingang Gerecht) of in een ander lokaal en te Amsterdam in het Koloniaal Instituut en, zoo noodig, ook in de School voor Suikerindustrie. In het al gemeen zal het ongewenscht zijn, dat tus- schentijds deelnemers tot deze cursussen worden toegelaten. De kosten der taallessen zijn bij voor uitbetaling te voldoen en bedragen f.25 per cursus. Voor ingeschrevenen aan de Hoogeschool te Leiden is dit bedrag ge steld op f. 10. Men gelieve zich schriftelijk aan te melden met duidelijke opgave van naam en adres bij den heer R. A. Kerr. Witte Singel 35 Leiden, aan wien tevens de verschuldigde gelden kunnen worden overgemaakt (giro-nummer 129535 ten name van het Instituut Kern). De les uren zullen bij nader overleg van docent en leerlingen worden vastgesteld. DE LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN." Deze Vereeniging vangt dit seizoen haar 7de reeks Concerten aan, zooals een ad vertentie in deze courant vermeldt. Het bestuur hoopt hiermede weer zes muziekavonden te organiseeren, waarop in in den waren zin des woords de kunst gediend wordt. Voor hen die nog geen lid zijn staat de gelegenheid open zich op te geven bij de firma Eggers, Botermarkt alhier, tegen een contributie van ten minste f. 3.plus rechten. Behalve de gewone Concerten, is het de bedoeling van het bestuur bij voldoende deelname weder twee Paedagogische Con certen onder leiding van den heer Willem Andriessen te geven Voor muziekliefheb bers en studeerenden waren deze avonden steeds een groot genot. Ook hiervoor kan men zich nu reeds op geven bij bovengenoemde firma, of aan het Secretariaat. UIT DE MILLIOENENNOTA. Wij lezen in de Millioenen-nota de vol gende cijfers, welke betrekking hebben op Leiden: Meer wordt o.a. aangevraagd voor per soneel der Rijksuniversiteit te Leiden f.1500 ;voor materieele uitgaven (waar onder begrepen onderhoud en nieuw bouw) der Rijksuniversiteit te Leiden f. 41.000; voor personeels-uitgaven voor het ziekenhuis te Leiden f.7000; voor personeel der Rijksuniversiteit te Utrecht f. 13.000; voor personeel der Rijksuniversi teit te Groningen f. 15.000; voor bijdragen in de exploitatiekosten en in de uitbrei ding van het Algemeen Provinciaal Stads en Academisch Ziekenhuis te Groningen f. 14.000; voor personeel der Techn. Hooge school te Delft f. 22.000. Tegenover deze verhoogingen staan verminderingen van de materieele uit gaven (waaronder begrepen onderhoud en nieuw), voor het ziekenhuis te Leiden f. 386,000; voor de universiteit te Utrecht f. 222.000; voor klinieken en ziekenhuis te Groningen f. 17.000 en voor de Techn. Hoogeschool f200.000. Bij de universiteit te Leiden zijn als nieuwe credieten uitgetrokken een post van f500 ten behoeve van den conser vator in de tandheelkunde en een van f. 250 ten behoeve van het onderwijs in het Javaansch. Voor de geologie is uitgetrokken f. 140.000 als slottermijn van de bouw kosten van den nieuwen vleugel, welken het laboratorium verkrijgt. Voor de afwerking van het nieuw Aca demisch Ziekenhuis wordt f. 175.000 aan gevraagd; met behulp daarvan zal de chi rurgische afdeeling in 1932 voor gebruik gereed gemaakt kunnen worden. THEEMIDDAGEN EN -AVONDEN IN „PREDIKER". Ten bate van de kerkelijke Wijk IV. In het gebouw „Prediker" zijn gistermid dag theemiddagen en -avonden geopend in den vorm van een bazaar ten bate van de kerkelijke wijk IV der Ned. Herv. Gemeente. In de groote zaal is een aantal stands verrezen, die allerlei luxe en ge bruiksartikelen, benevens de noodige aan lokkelijke lekkernijen toonen, terwijl bovendien een aantal aardige attracties is opgesteld, welke voor de noodige afwis seling zorgen. Het dames-comité heeft ge zorgd, dat alle factoren van den bazaar te doen slagen aanwezig zijn en het hangt thans maar van het publiek af om al deze moeite te bekronen met een grooten ver koop. waar het natuurlijk in de eerste plaats om te doen is. Men kan te kust en te keur terecht. Er is voor iedereen wel wat zijn gading en daarom moet men vandaag nog of in elk geval morgen de laatste dag eens een kijkje in Pre diker gaan nemen. Wil men precies het doel weten, waarvoor deze bazaar gehou den wordt dan leze men het hieronder volgende verslag van de toespraak, welk Dr. van Apeldoorn bij de opening gister middag hield. Spr. heette nadat gezongen was Ps. 103 1 en nadat hij was voorgegaan in gebed allereerst de talrijke aanwezigen hartelijk welkom en herinnerde voorts aan den velen arbeid, die aan dezen bazaar ten grondslag ligt. een arbeid die voortspruit uit liefde tot Hem en Zijn dienst, om Wiens wil dit alles is tot stand gebracht. Men kan thans het bestuur zijn erkentelijkheid voor den arbeid hier ver richt, gelijk geven, door te zorgen, dat na afloop alle aanwezige artikelen zijn omge zet in zilver en goud. De opbrengst van dezen verkoop is voor een nieuw Wijkge- bouw. We kunnen in het tegenwoordige niet lang meer huizen, aldus spr. Het is te klein en beantwoordt niet aan zijn doel. We kunnen niet en we willen ook niet omdat het gebouw ons belemmert in onzen arbeid. Spr. sprak voorts een woord van dank tot allen die aan totstandkoming van dezen bazaar hebben medegewerkt. Bovenal past echter dank aan God, die dit alles mogelijk maakte. Met dank aan Hem in 't hart en de bede dat Hij het alles zal doen slagen tot Zijn eer. ver klaarde spr. deze theemiddagen en -avonden voor geopend. Onmiddellijk daarna nam de verkoop een aanvang. VER. VOOR INTERNATIONAAL JEUGDVERKEER. Ter uitbreiding van het belangrijke werk dat >Mevrouw Dr. M. Nieuwenhuisvon Uexküll steeds voor de jeugd in het alge meen gedaan heeft, werd Zaterdag j.l. de „Vereeniging voor Internationaal Jeugd- verkeer" opgericht. Het doel dezer Vereeniging is het be vorderen van een vriendschappelijk ver keer,. tusschen de Nederlandsche en de buitenlandsche jeugd, terwijl de voor naamste doeleinden bestaan in het be vorderen van de briefwisseling tusschen en de uitwisseling van de jeugd. De Vereeniging zal daartoe o.a. cor respondentie-adressen verstrekken, inlich tingen verschaffen over zomerverblijven, 'zomerkampen enz., groepsreizen organi seeren en medewerking verleenen bij de uitwisseling van de jeugd. Al is haar doel in de hoofdzaak gericht op de jeugd, toch kunnen ook volwasse nen gebruik maken van de diensten der Vereeniging. Tot bestuursleden werden in de gehou den vergadering gekozen: Baron J. E. de Vos van Steenwijk. Voorzitter, Mevrouw Dr. M. Nieuwenhuisvon Uexküll.. Onder- Voorzitster, Prof. Dr Ph. S, van Ronkel, Penningmeester en Mr. A. A. Reepmaker, Secretaris (Huize Eikenrode, Wassenaar). Het secretariaat der vereeniging zal ge vestigd zijn te Leiden, Jan van Goyen- kade 44. MU ZIEK VRIENDEN VËREENIGT U! EEN BESLISSING VAN GED. STATEN. Inzake Rijnland's bundergeld. Gedeputeerde Staten van de provinciën Noord-Holland en Zuid-Holland hebben een gemeenschappelijke beslissing gegeven omtrent het bezwaarschrift van mr. A. J. Sormani te Leiden namens de Erven van Cornells Sprong tegen hun aanslag in Rijnland's bundergeld over 1930. Besloten werd te vernietigen het besluit der vereenigde vergadering van het Hoog heemraadschap van Rijnland tot vaststel ling van het gaarderboek voor 1930 en het besluit von dijkgraaf en hoogheem raden van genoemd hoogheemraadschap tot vaststelling van het kohier voor 1930 een en ander voor zooveel betreft den aanslag der perceelen, kadastraal be kend gemeente Leiderdorp, Sectie B, nos. 417, 577 en 676. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: Daan Ladan. Nieuwstraat 11. Verfhan del. Bijvoeging uitgeoefend bedrijf: tevens verf malerij. Maatschappij tot Voortzetting van Vare- kamp's Motorbootdiensten (filiaal) Haven 14. Leiden. Hoofdzetel 's-Gravenhage. Het filiaal te Leiden is met ingang van 29 Dec. 1930, opgeheven. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. Een korte zitting. De leden van de K. v. K. voor Rijnland kwamen gistermiddag in openbare verga dering bijeen. De voorzitter, de heer D. ten Cate Brouwer opende de vergadering, waarna de notulen van de vorige zitting onveranderd werden vastgesteld. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van den Prov. Water staat in Zuid-Holland betreffende ver nieuwing van de Spanjaardsbrug. Er bestaan nog geen definitieve plan nen betreffende de plaats en de door- vaartwijdte. Dit en alle overige stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Tot leden der commissies voor het Han delsregister en voor het Handelsonderwijs werden respectievelijk benoemd de heeren Dijkdrent en Sanders. De periodieke verkiezingen der Kamer zullen worden gehouden op Woensdag 18 November. Daarna was aan de orde de bespreking van een ambtenarenreglement als bedoeld in art. 125, le lid van het Alg. Rijksamo- tenarenreglement 1929. De Kamer acht zich, aldus de voorzitter, door de bepalin gen van het aanhangig gemaakte wets ontwerp in haar bevoegdheid bij de be noeming of het ontslag van haar ambte naren, belemmerd. Besloten werd evenwel eerst het ver slag van de commissie van rapporteurs af te wachten. De heeren van Zonneveld en Heringa opperden eenige bezwaren tegen de ver zending aan den minister van justitie van het onlangs door ons gepubliceerde concept-adres inzake cessie van loon. De secretaris, dr. P. G. Knibbe achtte een regeling, zooals door de Kamer gewenscht, in het belang, zoowel van den werkgever als van den arbeider. Besloten werd het adres te verzenden, in zooverre gewijzigd, dat de wenschelijk- heid van cessie met medewerking van den werkgever niet werd uitgesproken. Bij de rondvraag vestigde de heer Heringa de aandacht op het wetsontwerp regelende de handelingen van agenten en reizigers. De voorzitter zegde toe deze kwestie op de volgende vergadering te doen behan delen. De heer van Zonneveld vroeg inlich tingen omtrent de invoering van telefoon centrales en waarschuwde er tegen, dat geen plaatsen, welke economisch bij elkaar hooren (zooals bijv. de bollen streek) in verschillende districten worden ondergebracht. Getracht zal worden deze -aangelegen heid door een deskundige in een huishou delijke vergadering te doen uiteenzetten. Hierna te ruim halfvier sloot de voorzitter de openbare vergadering en ging de Kamer over in huishoudelijke zitting. RING LEIDEN EN OMSTREKEN VAN CHR. ZANGVEREENIGINGEN. Op de laatst gehouden Ringvergade- ring is besloten het volgend jaar op Hemelvaartsdag te Zandvoort een zang concours te houden. Het Bestuur gister avond in vergadering bijeen, heeft het uitvoerend comité voor dit concours als volgt samengesteld: C. B. v. d. Zeeuw, voorzitter; G. Goedhart, 2de voorzitter; J. Waasdorp, Leidscheweg 153, Voorscho ten, 1ste secretaris; G. J. Corts, 2de secre taris; J. J. v. d. Kamp, Zijlsingel 22, Lei den, penningmeester; G. Zitman en C. Koenen, bestuursleden. Een laatste opwekking. De secretaris van de afd. Leiden der Mij. tot Bevordering der Toonkunst richt de volgende, laatste opwekking tot de leden van de Mij. voor Toonkunst en van de afdeeling Leiden van de Mij. tot Be vordering der Toonkust, en aan alle mu- ziekvrienden van Leiden en omstreken: Voor eenige dagen is U eene circulaire toegezonden, betreffende de voorgenomen fusie tusschen de beide bovengenoemde vereenigingen, waarin U werd medege deeld, dat, wanneer deze samenwerking door voldoende belangstelling en steun van het Leidsche Muziek- en Kunstlie vend Publiek werd mogelijk gemaakt, niet minder zouden worden gegeven, dan twee cpncerten van het Mengelbergorkest en twee groote uitvoeringen van het zoo be kende Leidsche Toonkunstkoor onder lei ding van den befaamden Richard Boer, met begeleiding van het Residentie-orkest. Waar dan dez^ fusie aan Leiden het voortbestaan moet verzekeren van het prachtige Toonkunstkoor, een der aller beste en bekendste gemengde koren van ons land, een koor, waarvoor de grootste buitenlandsche meesters, zooals Pierné, Vincent Dindy, en Honnegger de grootste vereering betoonden, waar ook deze fusie tweemaal per jaar het Mengelberg orkest naar Leiden zal voeren, is zij voor Leiden ongetwijfeld van groot belang. Of is het niet de zaak van eene stad als Leiden, om een bezit als het Toonkunst koor te bewaren en te behoeden voor op heffing? en alzoo het meest voor iedereen toegankelijke kunst te beschermen? Doch daarvoor is te eenenmale noodig een voldoende belangstelling van het pu bliek! Worden er dan in Leiden geen 1000 menschen gevonden, welke f9 over heb ben en kunnen betalen voor vier concer ten als boven genoemd? Ziet hier, waarom de besturen der beide Toonkunsten, nogmaals een beroep doen op uw aller kunstzin, belangstelling en daadwerkelijken steun en U oproepen nog heden lid te worden van deze Leidsche Toonkunstvereeniging, opdat de groote waarden, welke voor Leiden gelegen zijn in hetgeen deze vereeniging bezwaart, voor onze stad niet verloren gaan. BINNENLAND. De inhoud der Millioenen-nota: tariefs- verhooging van 8 op 10 pet., salaris verlaging rijksambtenaren van 5 pet., opschorting van de inpoldering der Zui derzeewerken, invoering van een benzine belasting. (3e Blad). De Pers over de Troonrede. (3e Blad). Ingediend zijn wetsontwerpen: tot wijzi ging der invaliditeitswet, invoering van een invoerrecht op benzine en verhooging van het tarief van invoerrechten. (Bin nenland, 2e Blad). Verschenen is de memorie van antwoord inzake den economischen voorlichtings dienst. (Binnenland, 2e Blad). De verhouding tusschen Nederland en België; besprekingen te Genève. (Binnen land, 2e Blad). De regeering over de uitgifte van Wie- ringermeer-gronden. (Binnenl., 2e Blad). Ons Parlementair overzicht. (3e Blad). Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging der L. O.-wet. (Kerk en School, 2e Blad). Fraude tot een bedrag van f. 150.000 bij het departement van financiën. (Gemengd, 2e Blad). Ingevolge besluit van de algemeene vergadering van de afdeeling Leiden der Ver. „Kerk en Vrede" is door de heeren Ch. L. Waldkötter, dr. Z. Kamerling en H. J. Nijhof een cursus georganiseerd, welke in den a.s. winter zal worden ge houden en waarop de heer H. J. Nijhof zal spreken over „Orthodoxie en Vredes beweging", dr. J. ter Meulen, bibliotheca ris van het Vredespaleis over „Het werk van Genève", ds. Tjalsma over „Is Kerk en Vrede revolutionair?" en dr. Z. Kamer ling over „Organisatie en individu in de vredesbeweging". Gistermiddag arriveerde met den trein, welke hier om 13.31 uit Utrecht aan het station aankomt, een aantal Hongaar- sche kinderen uit Boedapest, die hier~weer eenigen tijd verblijf zullen houden. Gistermiddag omstreeks 4 uur is op den Maredijk een vrachtauto van de firma van O. bij het draaien te water geraakt. De auto moest met behulp van een takel wagen worden gelicht. Persoonlijke onge- lukken kwamen niet voor. Hier ter stede doet 't gerucht de ronde dat Maandagavond een ingezetene op den Haarlemmerweg vermoord zou zijn. Van bevoegde zijde vernemen wij evenwel, dat van misdrijf geen sprake is en dat de per soon in quaestie een volkomen natuur lijken dood is gestorven. GEBOREN: Benjamin, z. v. B. van Leeuwen en J. M. Weber. Cornelis. z. v A. van der Laan en M A. Vader Abraham, z, v. A. van der Velden en S. Verver. Jansje, d. v. H. Colpa en S. Webbers. OVERLEDEN A. J. Jordaans z. 63 j: A. E. Kiderlen, m. 63 i. L. Ciere. ongeh. m„ 46 j. W. H. A. Hartman, z.. 5 J. ONDERTROUWD. W. F. Maas .im. 24 j. en Chr Arbouw id 22 j. VERTROKKEN. M. Akkerman, Leeuwarden. Westerstr. 101a C. Bergsma, Uitgeest, Kerkbuurt 2 E. F. Birckenhauer, Den Haag, Sa- deestraat 30 G. de Blaauw en tam., Nieuwer Amstel, Heemraadschapl. 99 M. van der Borgh. Eindhoven. Poirterslaan 26 J M Bosman, Amsterdam. Valerius- straat 161 hs. T. C F. Haak-Bosschaart. Zoeterwoude, Vrouwenweg 59 c A. M. M. van den Broek, Den Haag. Waldeck- Pyrmontkade 2b H. Colpa, Voorschoten Papenlaan 56 j C. W. Coppoolse, Den Haag, Populierstr. 28 C. H. Koolloos- BUITENLAND. Rondom het Volkenbondswerk te Genève. (Buitenl., le Blad). Ontevredenheid op de Engelsche vloot. (Buitenl. en Tel., le Blad). De leider van den Putsch in Oostenrijk in Zuid-SIavië. (Buitenl., le Blad). Ernstig vliegongeval op de lijn Parijs Boekarest. Zes dooden. (Tel., le Blad.) van Deventer en tam., Den Haag, Paul Krugerlaan 72 J. van Doorn, Zegveld, No. 32 R. M. van Eek, Ede, Doesburger- buurt 58 H. Eisma, Den Haag, Fr Va- lentijnstr. 95 M. van Schaik-Faas, Haarlemmermeer, Geele Vinkstr. 24 K. Fuchs, Leiderdorp, v. d. Valk Boumanweg 35 C. G. P. Goudriaan, Dordrecht, Sin gel 320 P. M. Haak en tam., Zieterwou- de, Vrouwenweg 59 c J. H. Colpa-van Harmeien, Voorschoten, Papenlaan 56 j M. F. van de Haterd, Rotterdam, O. Bin nenweg P. p. de Jong en tam., Oegst- geest, Weth. Jutfermansstr. 52 C. P. van Kerkwijk, Oegstgeest. Weth. Juffer mansstr. 21 R. L. Krans, Arnhem, Am- sterdamschew. 30 C. P. van Leeuwen, Noordwijk, Voorstr. 55 K. K. Liem, Rot terdam, Schermlaan 40 b S. A. Liezen- berg, Haarlem, Verspronckweg 26 C. van der Linden. Bennebroek, Vogelenzang H. Martens, Gouda, 2e Schoolstr. 13 R. Meelis, Den Helder, Artilleriestr. 6 A. M. Mensch, Enkhulzen, N. Boerenvaart 59 C. de Mooij, Rijnsburg, Smidsteeg 62 J. A. A. Muns en fam., Amsterdam, Ceintuurbaan 260 IH J. Oostveen-van der Nat, Leiderdorp, Hoogmadenscheweg 16 C. Schmaltz-Nieuwenburg. Den Hel der, Javastr. 66 A. F. B. Noordhoek Hegt, Den Haag, Laan van Meerdervoort 483 M. P. Oostveen, Leiderdorp, Hoog- madenschew. 16 E. C. Overvliet, Oegst geest, de Kempenaerstr. 98 M. H. C. Pels. Stavenisse A .Plezier, Den Haag, Witte de Wittstr. 47 Chr. Poser, Oegst geest, Weth. Juffermansstr. 21 P. Pijl man, Amsterdam. Nieuwe Leliestr. 45 bo- ven P. A. J. M. Rademaker, Rotterdam, G. W. Burgerplein 11 W. J. Schouten- de Rooij, Wassenaar, Rijksstraatweg 711 G. van Rij, Den Haag, Adelheidstr. 217 P. B. Sansom en fam., Nijmegen, Waal kade 54 E. van Schaik, Haarlemmer meer, Geele Vinkstr. 24 W. M. E. Schna- bel. Warmond. Dorpsstr. W. Schouten, Wassenaar, Rijksstraatweg 711 A Zoe- teliel Tromp-de Sitter, Breteuil Sur Iton F. W. Snepvangers, Den Haag, Balistr. 21 B. A. M. Stevens, Monster, Voorstr. 19 A. D. W. J. Strotmann, Tilburg, Oudedijk 1 J. H. Strijk, Hillegom, Hotel D. Sisterman w. Sypkens, Amsterdam, Leidsche Boschje W. van Trooyen, Zwijndrecht, Staringstr. 12 C. H Trum- pie. Wassenaar, Buurtweg 67 S van Turenhout, Westzaan. D 25a J. M. Ver hoog, Wageningen, Lawickallee 31 W. P. J. Verlare, Argentinië C. F. Verouden Dordrecht, van Strijsingel 271 J. A. Vorstelman, Amsterdam, Beethovenstr. 93 E. L. Walbeehm, Den Haag, Loosdui nen E. M. van Walree, Baarn, Amster- damschestraatweg 24 H. Vermaak- Weeber, Den Haag. Sinjeur Semynweg 201 J. w. van de Westelaken. Zuilen, Galvanlstr. 10 bis - W. A. M. Weijers, s Hertogenbosch, Ververstr. Oranjehotel J. M. C Witte, Leeuwarden, Fonteinstr. 35 P. van Zanten, Roterdam, L. Fran- kenstr. 16 P. Zeilstra, Rijnsburg. Lange- vaart.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1