j UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. AALSMEER. v Toelatingsexamen* Tuinbouwschool. Geslaagd voor het toelatingsexamen tot de le klasse. J. J. C. Bruins te Zalk, A. Eveleer.s te Aalsmeer; J. D. Frerichs le Zaandam. W. van Joolen te Almelo; H. .J Keessen alhier; G. Mets te Zaandijk; K. Oud alhier; A. Padt te Zandvoort; E. Schaaf te Den Haag; T. Scherpenhuysen te Haarlem; M. Spaargaren alhier; C. G. Wentzel ie Amsterdam; J. Rozendaal Williams te Wormervear; H. J. van Zijver- den alhier. Drie candidaten moesten wor den afgewezen. HAARLEMMERMEER. DE PAARDENFOKKERIJ. Een nieuw kcuringsterrein tc Hoofddorp. In tegenwoordigheid van de Provinciale Regelingscommissie voor de paarden fokkerij, werd Zaterdagmiddag op het ge meentelijk concoursterrein te Hoofddorp, voor het paardenstamboek een proefrit gehouden door merries, die een aantal kilometers in een bepaalden tijd moesten afleggen, teneinde het uithoudingsvermo gen der dieren te kunnen vaststellen. Hoewel door den overvloedig gevallen re gen het terrein nogal drassig geworden was, is de demonstratie naar wensch van stapel geloopen. Na afloop werd er in de nieuwgebouw de manege nog een vergadering gehou den. waarin besproken werd de wensche- lijkheid om het daarheen te lelden, dat de paardenkeuringen, die voorheen op het Markplein in het dorp werden gehouden, voortaan op een gedeelte van het con coursterrein kunnen plaats hebben. Dit zou ongetwijfeld een stap in de goede richting zijn, omdat het vroegere terrein voor het beoogde doel om verschillende redenen minder geschikt is te achten en het bij de laatst gehouden groote paar- denkeuring aan tevredenheidsbetuigingen met heeft ontbroken over de groote ver betering, die toen bij het gebruik van het mooie, ruime concoursterrein reeds door velen werd geconstateerd en erkend. Ernstige botsing. Alhier wilde de bestuurder van een boerenwagen te Hoofddorp een langs den Kruisweg gelegen erf oprijden en heeft daarbij vermoedelijk geen richting aangegeven. Terwijl toen de chauffeur van een vrachtauto ter voor koming van een aanrijding een zwenk naar links maakte, naderde er op hetzelfde ocgenblik een motorrijwiel, waarvan de bestuurder de heer du Pau te Uithoorn geen kans meer zag om uit den weg te komen, met het gevolg dat hij niet de vrachtauto in botsing kwam en er met den motor onder geraakte. Met wonden aan het hcofd en een gekneusd been werd hij opgenomen en bij een der bewoners binnen gedragen. De inspecteur van politie was spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Bij gelegenheid van de te Amsterdam vanweg de Nederl. Federatie van Lan delijke rjjvereenigingen te houden ruiter feesten, zal de Hoofddorpsche Orkest- vereeniging aldaar op Vrijdag 18 Sep tember a.s'. des avonds in „Krasnapolsky' ter opluistering een concert geven, waarbij ter eerc van de buitenlandsche gasten door het orkest o.m. een „Internationale Suite' zal worden uitgevoerd. Naar ons werd medegedeeld is het oude schoolgebouw van de ver. tot het stichten en instandhouden van scholen met den bijbel aan den Sloterweg Oost zijde) alhier, verkocht om te worden in gericht als timmerfabriek. De officieele opening van de nieuwe school, die vanwege genoemde vereeni- ging werd gesticht aan de Burgemeester Amersfoordtlaan, is bepaald op Woens dag 30 September a.s. De te Nieuwvennep opgerichte ar- beiders-zangvereeniging „De stem des volks", is voornemens om op Zaterdag avond 19 September a.s. een openlucht- concert te geven op het terrein van de openbare school aldaar. Het harmonie gezelschap „Opwaarts" zal hierbij onder leiding van den heer W. v. d. Lippe z'n medewerking verleenen. o HILLEGOM. Feest Instituut Arbeidersontwikkeling. Gistermiddag om 3 uur heeft het In stituut voor Arbeidersontwikkeling met de S. D A. P., H B. B„ Vara, en Stem des Volks een openluchtfeest gehouden. Het terrein aan de Nieuwe Haven was er voor in orde gebracht, afgezet en bezet met vlaggen, een tent en een platvorm voor de sprekers Het feest ving aan met muziek van „Opwaarts" uit Hoofddorp en gemeenschappelijken zang, maar op dat oogenblik begon het zoo hard te regenen, dat door de leiders besloten werd het „openlucht"-feest te veranderen ln een „zaal"feest. Alle deelnemers trokken naar het vergaderlokaal van den H. B. B. aan de overkant van de Haven. Daar is zoo goed mogelijk het program afgewerkt, oefeningen van den Arbeiders- Sportbond uit Haarlem, feestrede, zang van de Stem des Volks en muziek van Op waarts, uit Hoofddorp. Speeltuin-feest. Hel feest van de Buurt- en Speeltuin vereniging „Patrimonium" is Zaterdag middag begonnen, precies toen de zware stortbuien opgehouden hadden. Omstreeks half twee was het droog en kwamen de versierde karretjes, fietsen, autopeds, vlie gende Hollanders, poppenwagens, sport karren, kinderwagens, vliegmachines, draai molen en de speeltuin zelf in miniatuur cp hei plein bijeen. Er werd een ommegang gem aak' door de straten van de buurt, ronu het mooi aangelegde plantsoen op het groote plein en ook over het kleinere achterplein, waar een weelde van bloeiende dahlia s prijkt. Er waren heel mooie versieringen bij, waar met smaak aan gewerkt was, enkeie wezen op het werk van den vakman-bloe mist. doch de meeste karretjes en wagen- lejs, waaronder he?! leuk bedac i e. waren dooi de ouders of de kinderen zelf ver sierd Over de 30 deelnemers waren er. Dit leuke bloemencorso is best geslaagd, het was weer veel aardiger dan ver leden jaar, toen de speeltuin geopend werd. De jury kende de volgende prijzen toe: le prijs a: A. de Kroon, le pr. b. Bruinen berg; le pr. c A. Dingelhof; le pr. d. Krieger; tweede a. L. de Kroon; 2e pr. b van Zviylen; 2e pr. c. Westerlaken; derde pr. a Walkers; 3e pr. b. Kronenburg; en 3e pr. c. Walraven. Bovendien kregen alle kleine deelnemers een verrassing. Te^en 3 uur is het Jeugd fanfarecorps der S peeltu in vereen i ging „Het Oosterkwar- tier' te Haarlem afgehaald. De ontmoeting had plaats bij de Remise van de tram, van waar men met muziek opmarcheerde naar den speeltuin. Er zijn toen toespraken gehouden, terwijl het jeugdige corps zich liet hooren en bewonderen, want het moet gezegd worden, dat het zeer mooi speelt. Daarop volgde een nummer slagbal en vervolgens de toegejuichte reidansen van Hillegomsche meisjes onder leiding van mejuffrouw Zuurdonk uit Haarlem. Dit was een buitengewoon leuk nummer, waar voor de leidster gehuldigd werd met bloemen. £en succes nummer bleek hei gecostu- meerde korfbal te zijn. De costuums waren goed. koddi^ en aardig bedacht. Er is veel en smakelijk om gelachen. Verschillende spelen zijn toen nog onder leiding van de leiders en leidsters der vereeniging uitgevoerd. Over het geheel moet geconstateerd wor den, dat dit feestje ondanks het minder gunstige weer zeer goed geslaagd is. Burgemeester Pont toonde door zijn aan wezigheid zijn groote belangstelling voor het speeltuin-werk. Etalage-wedstrijd op de feestdagen. De Winkelvereeniging „Hillegom'die de best geslaagde Pinkster-reclame heeft ge organiseerd, heeft nu weer het initiatief genomen om gedurende de feestdagen op 23 en 24 September a.s. een étalage-wed strijd te houden, waaraan een bijzondere attractie is toegevoegd, namelijk een rebus wedstrijd bij eiken deelnemenden winkelier. Het plan is eerst kort geleden op touw gezet, zoodat de bijzonderheden van een er. ander nog uitgewerkt moeten worden. De reeds toegezegde deelname van de winkeliers is groot. Zwem-diploma. Het gemeentelijk zwemdiploma is be haald door de dames R. v. d. Burg, J. Warmerdam-v. d. Burg, T. Mooy, N. en E. van Saase, A Goemans, M. en A. Lom- merse, C. F Seijsener, W. J. M. van der Eerden CLisse), A. J. van Hummel-Dene kamp, C. J van Hummel en H. J. Wie- linga en den heer W. J. van Til. KATWITK. Loco-burgemeester. Door B. en W. is tot loco-burgemeester benoemd, wethouder C. A. Veltkamp. Wethouders-functies. In vergadering van B. en W. zijn, in verband met de plaats gehad hebbende benoeming van Wethouders, de functies verdeeld als volgt: J. Dubbeldam, wet houder van financiën, tevers voorzitter van de commissies van Fabricage en voor het Grondbedrijf en C. A. Veltkamp, wethouder van gemeentebedrijven, tevens voorzitter van de Commissie voor de bedrijven. Sluiting Badseizoen. Door B en W is bepaald dat het Bad seizoen met ingang van 15 September a.s. wordt gesloten. Schietwedstrijd. De groote, plaatselijke wedstrijd der Katwijksche Burgerwacht is thans definitief vastgesteld op de Zaterdagen 19 en 26 September n.m 1.30 uur. Loop der bevolking. Gevestigd: C. Otto, van Amsterdam, Zee hospitium; M. E .Muilwijk, van Rotterdam, idem; J. M. Muider, van Leiden, idem; P. Oudshoorn en gezin, van Leiden, Noord einde 7; A. Jongerius, van RidderkerK, Varkevisserstraat 300, P. R. van Norren, van Hilversum, Varkevisserstraat 20; G. de Mooij, van Rijnsburg, Zeeweg 20: E. Stiehl, van Duitschland, van Wassenaarkade 58; P. Boezaard, van Wassenaar, Voorstraat 54; A. Zwartveld, van Kruiningen, E. A. Bergerstraat 49; P. Lobig, van Duitschland, Zeehospitium; C. G. Breedt Bruijn, van Leiden, Overrijn 7; L. M. van Gent, van Voorschoten, idem; J. P. Schutijser, van Viissingen, idem; A. T. Jacobs, van Hengelo (O.), idem; M. Versluis, van Warmond, idem; J. C. H. Castricum, van Haarlem, idem. Vertrokken: M. H Werther, van Kerk straat 47, naar Zwolle, Korte Kamperstraat 31: C. J. Gelderman, van Zeehospitium, naar Amsterdam, Wilhelmina gasthuis; A. Akkerman, van R. v. Limburgstr. 21, naar Valkenburg (Z.H Achterweg 8; P. Ouwe hand, van Duinoord, 32, naar s Gravenhage Javastraat 15; W! Ouwehand, van Duinoord 32, naar Amsterdam, Pr. Hendrikkade 189; C. Brei der, van Jan Tooropstraat 10, naar Rotterdam, Bfeede Hilledljk 66; G. Ouwe hand. van Tramstraat 63, naar Amersfoort, Laantje 7. J. v. d. Plas, van Varkevisserstr. 214 naar Wassenaar, Rijkstraatweg 721; C. M. v. d. Haak, van Zeeweg 3, naar Rijns burg, Katwijkerweg 13; A. Algra van v. Meiskade 83, naar Zwitserland; A. T. A. Artz en echtgenoote, idem, idem. De heer M. Wielinga, tijdelijk agent van politie alhier, is met ingang van 15 Oct. a.s. benoemd tot agent van politie te Veere (Z). LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardus Wilhelmus Hendricus, z. van J. Bijland en van Th. G. v. Veen; Florentinus Benedictus, z. van P. G. v. Hamme en J. Rosendaal: Petronella, d. van K. Warmerdam en D Giesbergen. Overleden: Eke Statema, 3 jaar. NCORDWITKERHOUT. v«.' gemeentewege wordt morgenmid- ila; enhekl gegeven tot kostelooze inenting Wegert5 geringere aanvoer, worden de dagelfjksche veilingen, in 't veilingsgebouw tot tweemaal per week beperkt. SASSENHEIM. Prijsuitreiking Oranjefeesten. Zaterdagavond was het K.S.A.-gebouw tot in alle hoeken gevuld met belangstellenden die getuigen wilden zijn van de prijs uitreiking, welke met de verschillende wed strijden op de Oranjefeesten werden ge wonnen. De voorzitter de heer L. Ph. Bisschops memoreerde in ecnige welge kozen woorden de feesten, die dit jaar zoo bijzonder goed geslaagd zijn. In de eerste plaats werd dank gebracht aan de beide plaatselijke muzlekvereenigingen, die op zoo voortreffelijke wijze de feesten hebben opgeluisterd. En ook de burgerij werd dank gebracht voor de wijze, waarop zij aan het welslagen van het feest hebben medegewerkt. Hierop werd door de aan wezigen het Wilhelmus gezongen, begeleid door de muziek van Crescendo die zich ook verder op den avond nog verscheidene malen tot veler genoegen deed hooren. Den touwtrekkers werd bij de in ont- vangstname van den zilveren wisselbeker een ovatie gebracht. Zij waren in gezel schap van hun patroon op het podium verschenen en werden luide toegejuicht, welke hulde door de muziek met een daverende fanfare werd bezegeld. Ook de verdere prijswlnners van het touwtrekken en van den wedloop in ploegverband en de estafetteloop kregen menig extra- hoeratje. Nieuw Kerkorgel Ned. Herv. Kerk. Zooals men weet is een Orgelfonds in de Ned. Herv. Kerk reeds eenigen tijd met succes bezig gelden bijeen te brengen voor de restauratie van het Kerkorgel. Na een onderzoek van deskundigen is men evenwel tot de conclusie gekomen dat restauratie niet raadzaam is, daar het zeer de vraag zou zijn of op deze wijze het geld wel goed besteed zou zijn Daarom is het grootsche plan opgevat om tot aanschaffing van een geheel nieuw orgel over te gaan. Onderhandelingen met een orgelfabriek zijn gaande die aangenomen heefl voor f6000 een geheel nieuw orgel te plaatsen. In verband hiermede zal het Orgelfonds nog krachtiger worden voort gezet, om te trachten de inzamelingen te verhoogen. Moge deze actie met succes worden bekroond. Tot leidster van de Meisjesvereeniging „Tabitha" is in de plaats van mej. Rijns burger, die wegens vertrek uit de gemeente dit werk moest opgeven, aangesteld mej. C. M Wilbrink. VALKENBURG. De paardenmarkt. Zaterdag werd hier de j aarlij ksche paardenmarkt gehouden. Het is zeer te bemerken, dat de motor het paard ver dringt. Er waren plm. 200 paarden en veu lens aan de lijn, hetgeen bij vroeger ver geleken een sterke vermindering betee- kent. De handel was tamelijk vlot. Schietwedstrijd Burgerwacht. Zaterdagmiddag hield de Burgerwacht haar jaarlijksche onderlinge schietwed strijd op een der batten, te Katwijk. Het weer werkte beslist tegen, wat op de schietuitkomsten van nadeeligen invloed was. De uitslag is: le pr. G. Russchen- berg 77 p.; 2e M. H. v. Stijn 77 p.; 3e J. v. Dijk 76 p.; 4e Johs. Imthorn 74 p.; 5e P. Kort 74 p.; 6e Andr. de Roode 73 p.; 7e P. Noort Pz. 71 p.; 8e H. Imthorn 71 p.; 9e Chr. Imthorn 69 p.; 10e J. Heemskerk 69 p. Daarna werd geschoten om den beker, geschonken door den heer Burgemeester. Winnaar werd J. v. Dijk met 46 punten. De opbrengt van de collecten bedroeg in de Herv. Kerk over Augustus voor de Diaconie f. 40.67; voor de Kerk f. 81.50. De inhoud der bussen bedraagt f. 19.64. o WARMOND. HAAGSCH BEZOEK. Een geslaagd uitstapje. Ongeveer 130 lichamelijk gebrekkige, Haagsche kinderen en meer bejaarden brachten in een veertigtal particuliere auto's een bezoek aan deze gemeente. Te ruim twaalf uur kwamen zij alhier aan, waar zij op het terrein van „Boer derij" Meerrust werden ontvangen door den heer Alb Oudshoorn, loco-burge meester en den heer C Zwetsloot, wet houder. De heer L. J. A. Kemper had voor deze gelegenheid zijn restaurant bereidwillig aan het desbetreffend comité afgestaan, en bovendien werd den kinderen een heer lijke lunch aangeboden. Het behoeft niet gezegd te worden, dat zij den tafel eer aan deden. Na afloop der lunch werd een boottocht gemaakt over de Kagermeren en ook van dit watertochtje genoten zij. Aan boord was voor voldoende afwisse ling zorg gedragen, want er was opge wekte muziek, terwijl de bekende goo chelaar H. Nollens en een conferencier den tocht medemaakten. Te drie uur kwamen zij weer aan dc boerderij Meerrust, waar nogmaals een kop thee met versnapering werd aangebo den. Hier sprak de heer Oudshoorn de kinderen toe, waarbij spr. zeide, dat het hem een groot genoegen deed, dat War mond in staat was den kinderen zoo'n heerlijk watertochtje te kunnen bieden. Mede sprak hij een woord van hulde aan het adres van het comité, voor hun ge presteerd werk. De heeren Ruygrok en Bakker hadden zich geheel belangeloos ter beschikking van het comité gesteld en beiden komt zeer zeker een woord van dank toe. Zeer voldoen en met glunderende ge zichtjes verlieten de kinderen te ruim vier uur deze gemeente om terug te kee- ren naar Den Haag. o VOORSCHOTEN. Een tuinbouwcursus. Gedurende de a.s. windermaanden zal in deze gemeente een tuinbouwcursus worden gegeven onder leiding van den heer de Jong, opzichter bij de gemeente plantsoenen te Leiden. Er heeft zich een commissie gevormd bestaande uit de heeren C. Eggink, B. Hoogwerf! Kroon en J. H. Breemer. Naar wij vernemen zijn de plannen reeds ver gevorderd. WIJLEN DE HEER C. SCHIPPER. Op tragische wijze verongelukt. Wijlen de heer C. Schipper. Zooals reeds gemeld was de heer C. Schipper, die Zaterdagmorgen op zulk een tragische wijze door de tram werd over reden, voorzitter van de afd. Voorschoten van de R.K. Kiesvereeniging. Voorts was hij lid van den R.K. Partij raad, oud-lid van den gemeenteraad van Veur en één der oprichters van de afd. Amsterdam van den R.K. Volksbond. In verschillende plaatsen heeft hij spreekbeurten vervuld en geijverd voor zijn partij, waaraan zijn hart verpand was. Er waren niet veel zittingen van onzen gemeenteraad of de heer Schipper woon de als toehoorder op de publieke tribune de vergadering bij en wanneer er nog oogenbllkken waren vóór de vergadering, hebben wij dikwijls met genoegen naai zij n betoog geluisterd, dat getuigde van een breeden kijk en ruime opvatting. Helaas hebben wij hem Zaterdagmor gen voor het laatst gezien en gegroet. „Dat hij ruste in vrede"! De teraardebestelling zal plaats hebben morgen te 9 uur op de R.K. begraafplaats alhier. Loop der bevolking. Gevestigd: D. Bender, van Leiden, Wijn gaardenlaan 3 i M. J. D. Opfergelt en gezin, van Velsen, Wijngaardenlaan 47 P. W. Brand, van Den Haag, Veursche- weg 21. Vertrokken; D. Gorree naar Alphen L. M. van Gent naar Katwijk H. J. Duivenvoorden naar Uden W. G. Grif fioen naar Katwijk. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertje, d. van J F. N. van en M. Overkleeft Maria Sophia, d. van L. J. van Aken en A. Knura Lau- rentia Margaretha, d. van L. P. J. Mathot en C. M J. Zwetsloot, Overleden; M. Doekes geb. Doekes 55 j. L. Noordervliet 78 j. IJ Guiaux geb. Koéze 73 j. C Schipper 64 j. Ondertrouwd: J. W. Anker 24 j. en J. Peet 23 j. Gevonden werden een motortasch met gereedschappen en een paar gym- nastiekschoentj es. o WASSENAAR. Raadsftgenda. De raad dezer gemeente vergadert morgen 15 September des v.m. te kwart voor 10 uur. Agenda: 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Ontheffingen Voorschriften Bouwver ordening. 4. Vaststelling Retributiekohier. 5. Rekening Burgerlijk Armbestuur 1930. b. Ontslagaanvragen van den heer A. L. Rooijakkers. als ambtenaar van den Burger- llijken Stand en bestuurslid Wassenanrcche BnuwvereenigingH. Brouwer, als voor zitter der commissie van advies voor de Werkloosheidsverzekering. 7. Voorstel tot wijziging der Verorde ning Commissie advies Werkloosheidsver zekering (uitbreiding bestuur met 2 raads leden;. 8. Benoeming voorzitter en twee leden der Commissie van advies voor Werkloos hei dsverzekeiing. 9. Benoeming voorzitter der Commissie van Toezicht op het Correspondentschap der Arbeidsbemiddeling. 10 Benoeming vier bestuursleden Maat schappelijk Hulpbetoon. 11. Benoeming drie leden Commissie Openbar^ Werken. 12. Benoeming vier leden Bedrijvencom- missie. 13. Benoeming een lid van het Scheids gerecht. 14. Benoeming twee leden en twee plaats vervangende leden van het Georganiseerd Overleg. 15. Benoeming besluurslid Wassenaarsche Bouwvereeniging. 16. Benoeming twee bestuursleden of Commissarissen van Toezicht Woningbouw vereniging „St. Willibrordus". 17. Benoeming onbezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 18 Benoeming drie leden der Commissie vcor onderzoek gemeenterekening 1930. 19. Benoeming drie leden Commissie her ziening Algemeene Politieverordening. 20. Benoeming drie leden Commissie her ziening Reglement van Orde voor de vergaderingen van den raad. 21. Onderzoek geloofsbrieven leden Grens wijzigingscommissie. 22. Wijziging Begrooting 1931. 23. Verkoop bouwgrond aan C A Voor ham en R. J. Sirre. 24. Verhuur teelland aan A. G. Snelder- wnard. Aanrijdingen. Zaterdag is in de Berkheistraat op het meest smalle gedeelte een 6-wielige vrachtauto, bestuurd door van D. uit den Haag ingereden op den stilstaanden groen- tenwagen van den heer G alhier. De groentenwagen werd tegen een muur ge drukt en zwaar beschadigd, terwijl de inhoud voor een groot deel op straat terechtkwam en waardeloos werd. Het paard bleef ongedeerd. 9 Op de van Zuylen van Nyeveltstraat is een handwagen beladen met groenten aangereden door een autobus, bestuurd door Y. uit Rotterdam. De handwagen werd beschadigd Gistermorgen moest de motorrijder van A. uit Rotterdam op den Rijksweg plotse ling stoppen voor de auto gemerkt H. 91194 waarvan de bestuurder aan het verkeer van rechts geen voorrang gaf. Tengevolge van het krachtig remmen sloeg de motor fiets om en werden berijder en duorijder zeer onzacht tegen de straat gesmakt. Beiden liepen lichte verwondingen op. De bestuurder van de auto zal worden opge spoord. o ZEVENHOVEN. Aanbesteding. Door het Prov. Bestuur van N. H. werd te Haarlem aanbesteed, het verbeteren van den weg langs, het Amsteldrechtkanaal van af Uithoorn' tot Vrouwenakker, lengte 3295 M. Ingeschreven hadden 40 aannemers. Laagste N.V Nederland te den Haag voor f. 114114. De heer de Jong, rijksveldwachter is overgeplaatst naar Hilversum. ALPHEN. Aanrijding. Op de hoek Willemstraat—Julianastraat had Zaterdagmiddag een aanrijding plaats tusschen een tweetal autobestuurders. Toen de fa. B met zijn vraentwagen uit de Willemstraat kwam rijden, werd lyj aan gereden door den autobestuurder van R. en wel zoodanig dat B. zijn wagen be langrijk werd beschadigd. Gelukkig kwamen persoonlijke ongelukken niet voor. De fa. B. deed bij de politie aangifte. Een zwerven die eenigen tijd ge leden alhier wegens dronkenschap werd opgeborgen en toen aan de politie een valschen naam had opgegeven, werd Zater dagavond door de politie herkend en naar het arrestantenlokaal overgebracht. Voor genoemde twee feiten zal de man zich nu moeten verantwoorden. De bestuurder van een motorrijwiel en duo-rijder kwamen gisteren, door slip ping van het wiel op de Postbrug te vallen. De motor werd beschadigd terwijl te berijders er eveneens niet geheel zonder kleerscheuren afkwamen. Door den woonwagenbewoner v. L. verblijvende in het woonwagenkamp aan den Steekterweg alhier, werd Zaterdag bij de politie aangifte gedaan van de ont vreemding van een hem toebehoorend rij wiel. Nog denzelfden dag mocht het de politie gelukken liet rijwiel op te sporen en in beslag 4» nemen, terwijl mede de dader van deze diefstal bij de politie bekend is. Door jongens met een handwagen werd gistermorgen in de Raadhuisstraat van een modemagazijn een groote etalage ruit stuk gereden. o BOSKOOP. Men zij op zijn hoede. Dezer dagen vervoegde zich te dezer plaatse, bij verschillende ingezetenen een koopman, die tegen een ongelooflijken lagen prijs, kopjes, handdoeken en ook over hemden te koop aanbood. De man had alleen maar stalen bij zich, doch over een paar dagen, zou het bestelde thuis bezorgd worden. Zooals begrijpelijk, kreeg de man heel wat bestellingen. Doch nu kwam de aap uit den mouw: hij had ook een groot stuk linnen bij zich voor lakens. Dat kon hij tegen elke hoeveelheid dadelijk leveren. Van de goedkoope doeken en overhemden, die besteld waren, vernam men echter niets meer Uitbreiding der werkloosheid in het kweekersbedrijf. De werkloosheid begint zich hier ter plaatse sterk uit te breiden. Tal van jonge mannen ,ook gehuwden zijn ontslagen. Naar wij vernamen hebben enkele pa troons de loonen, welke 21 en 24 gulden per week bedroegen, aanmerkelijk verlaagd. Het begint er ook in onze gemeente donker uit te zien. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrlana, d. van M Kesting en A. W Dompeling Ondertrouwd: M. F. Veen en K. den Dunne. F. J. Beuken en C. Ton. Aan de Rozenlaan zijn weder eenige iepenboomen toebehoorende aan de gemeente ten doode opgeschreven. Enkele zijn reeds dood, terwijl andere dat voor beeld wel spoedig zullen volgen. Van een deskundige vernamen wij, dat het thans geen iepziekte is, doch dat zeer waarschijnlijk de boomen te nat hebben gestaan, en als zoodanig zijn verdronken. Gevonden voorwerpen: Aan het politie bureau zijn inlichtingen te bekomen, om trent onderstaande gevonden voorwerpen: handzaag, belastingmerk, doosje inn. 2 belastingmerken, heeren- en dames por- temonnaie en R.K. kerkboekje. In de af geloopen week, werden aan de bad- en zweminrichting alhier 25 heeren en 46 damesbaden genomen. Uitgaande van de Boskoopsche Mid- denstandsvereeniging zal er alhier tegen het einde van deze maanrl een cartonnage- wedstrijd gehouden worden. Hiervoor zijn geldprijzen beschikbaar gesteld. HAZERSWOUDE. Geslaagd te den Haag voor het exa men hoofdacte mej. B. van Elswijk alhier. o LEIDERDORP. Burgerlijke stand. Ondertrouwd :Barteld van der Vecht, j.m. 29 jaar en Neeltje de Ruiter, jd. 25 j.' 3—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7