DE SINGELLOOP VANROOD-WIT. fl DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van gisteren zijn in de eerste af deeling: ArsenalSunderland 2O Aston VillaGrimsby Town 70 Blackburn RoversDerby County 32 BlackpoolBirmingham 11 Bolton WanderersPortsmouth 40 EvertonManchester City 01 Huddersfield Town—West Hann Utd 3—1 Leicester CityLiverpool 21 MiddlesbroughSheffield Wednesday 40 Newcastle UtdChelsea 41 Sheffield Utd.West Brown Albion 10 En van de tweede af deeling: BarnsleySwansea Town 23 BradfordNotts Forest 41 Bristol CityMillwall 14 Charlton AthleticBurnley 01 Manchester Utd.Tottenh Hotspur 11 Notts CountryLeeds Utd11 Oldham AthleticPort Vale 30 Plymouth AlzyleBradford City 33 SouthamptonBury 21 Stohe CityPreston North End 41 Wolverh. Wanderers—Chesterfield 60 KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Uitslagen van gisteren. West I Noord: HerculesD.V.D. 14; OlympiaSwift 2—2; K. Zaandijk—D.T.V. 2—1. West I Zuid: Het ZuidenVitesse 160; D.K.C.—O. Eibernest 1—1; H.K.V.—Dee- tos 02. Oost IA: Be QuickZ.K.C. 11; Over schotjeNoviomagum 1—0; Rapiditas— Onder Ons 24. Oost IB: H.K.C.R'bleek 0—2; D.O.S. W. Blauw 81; O. Clubje—Naas 14; AchillesA.K.C. 31. Noord I: LeeuwardenW.K. 06; Friso W.W.M.D. 2—4. West IIA: BaerneOto 20; Bilth. D.T.V. 2 0—3; Volh.B. Wit 2—2. West IIB: R. Tecka—Lu to 1—1; Een drachtK. Zaand. 2 22. West HC: H.B.S.—Zuiden 2 1—1; Dee- tos 2—H.S.V. 1—5; Die Haghe—O.S.C.R. 5—3. West IID: Gymn.H.K.V. 2 50; Span gen—Sellicha 11; RegenboogA.L.O. 4-2. West IIG: O. Eibern. 2Ready 11; H S.V. 2—Odi 0—3; Ter Gouw—Fluks 2 2-1 Promotie West I Zuid: FluksRozen burg 2—1. Overzicht. Beginnen we met het aangenaamste: Een gelukwensch aan Fluks voor haar overwinning op Rozenburg. Zaterdagmiddag vernamen we dat Fluks haar protestplannen had laten varen, en FJuks is er zoowaar in geslaagd op het Velox-terrein, met zijn dubieuse neutrali teit, haar le klasseschap te behouden. Hulde! Maar laten we nu vooral voorzichtig zijn. De Leidsche korfbalclubs zijn nu nog wèl in de le klasse, maar daarmede niet uit de moeilijkheden. Zij zullen blijven worstelen met de pro- blemenwelke aan den opbouw en samen stelling van een le klasse-twaalftal ver bonden zijn. Sportlievend Leiden moge dat bedenken en in de naaste toekomst meer belangstel ling toonen dan het de laatste jaren heeft gedaan! Vitesse heeft den inzet slechter gemaakt dan ooit tevoren. Zij was ongeoefend deels door eigen onachtzaamheid, deels door het feit dat Vitesse in den afgeloopen zomer nooit met zekerheid wist of zij over haar veld kon beschikken: Zulks wegens tal rijke voetbalwedstrijden. En daarbij was Vitesse onvoltallig. Het Zuiden heeft tegenover de tien Leidenaars niet laten uitvallen. Dat was niet vriende lijk, maar misschien waren de Rotterdam mers nog wat uit hun doen door de vele andere onregelmatigheden die de laatste dagen op den linker-Maasoever zijn voor gevallen. Verder bieden de uitslagen weinig ver rassends. Slechts stippen we nog aan dat D.T.V. een nederlaag leed. twee der drie vakken met vier spelers tegenover drie tegenstanders staan. Zonder buitengewone moeite neemt Het Zuiden de leiding en vergroot die in de eerste helft tot 5—0. Na de hervatting houdt Vitesse den on- gelijken strijd nog eenigen tijd vol maar de laatste twintig minuten is de Leidsche tegenstand gebroken en Het Zuiden be reikt eerst de dubbele cijfers, om bij het eindsignaal juist zestien doelpunten te hebben gescoord. Merkwaardigerwijze wonnen de Rotter dammers het vorige seizoen hun eersten competitie-wedstrijd met precies dezelfde cijfers. Toen echter tegen een volledige tegenpartij. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFWEEK. De W. F. van Heukelom-beker eindstrijd: Mevr. Zanen 24 sl. mevr. Van Waveren 18 met 4 en 3. Aan den vlaggenwedstrijd namen Za terdag 90 personen deel. le pr. mevr. Pat- tisson 18 met miss Horstmann 26; 2e pr. G. Cremers 13 met freule Snouck Hur- gronje 30. Gisteren is de Noordwijksche Golfweek besloten met den wedstrijd om de Bri tish-American Challenge Cup. Eerste werd F. Holdert (101 met een netto score van 75. Den tweeden prijs behaalde R Romijn (5) met netto 76. Laatstgenoemde speler noteerde ook de beste scratch score. ATHLETIEK. DE SINGELLOOP VAN ROOD-WIT. FLUKS—ROZENBURG 2—1. De Leidsche club blijft eerste-klasser. V Fluks verschijnt met één invalster en stelt zich als volgt op: Aanval v. Bemmel— de Wolf; midden: Tuk—v. Weesel; verde diging: Meylink—Ressenaar. Rozenburg is volledig. Na een zenuwachtig begin komt Fluks het eerst eenigszins op dreef en zoowel v. Bemmel als de Wolf missen enkele kansen. De spelers in den Rozenburg- aanval worden volkomen bedwongen. Echter scheppen de Rotterdamsche speel sters zich talrijke kansen, welke door on zuiver schieten verloren gaan. Na enkele mislukte pogingen van de Wolf komt Van Bemmel achter de paal vrij en schiet zui ver in (1—0). Rozenburg is niet ontmoe digd en wordt een oogenblik sterker als het Fluks-midden mist. Doch de Leide naars herstellen zich weer en tot de rust gaat de strijd gelijk op. Na de rust is Rozenburg wederom eeni gen tijd de sterkste doch de Fluks-verde- diging houdt stand. Fluks herstelt zich gaandeweg maar toch maakt Rozenburg dan door een speelster gelijk (1—1). Even komt er dan een inzinking in de Leidsche gelederen, maar als v. Weesel handig vlak onder den paal inschiet (21), komt Fluks weer in de meerderheid. De spanning neemt toe, maar de heer Schaap treedt streng en onverbiddelijk op zoodat het spelverloop normaal blijft. Rozenburg krijgt een strafworp te nemen, die echter gemist wordt. Onder groote spanning komt het einde met een overwinning, die de Leidenaars verdienden door hun tac tisch en volhardend spel. HET ZUIDEN—VITESSE 16—0. Het Zuiden verschijnt volledig en vol tallig tegenover Vitesse dat met zes spe lers en vier speelsters in het veld komt en o.a. reserves heeft voor Uittenbroek en mej. Ballego. Al vrij spoedig blijkt dat Vitesse het tempo niet kan volhouden door gebrek aan ausdauer en bovendien is het duide lijk merkbaar, dat de Rotterdammers in VESSIES (BEVERWIJK) VOOR DE DERDE MAAL WINNAAR. Voor de derde maal in successie is Vessies, de snelle looper uit Beverwijk, winnaar geworden van de jaarlijksche singel-loop der R.-K. Leidsche athletiek- vereeniging Rood-Wit en hij heeft daar door voor goed beslag gelegd op den, indertijd door den heer Peter Verhoef uitgeloofden, zilveren wisselbeker. Dat succes komt hem trouwens toe! Van nabij zijn wij ieder jaar van zijn overwinning getuige geweest en er moet geconstateerd worden dat er geen enkele maal iemand geweest is die in staat was zijn zege wer kelijk ernstig in gevaar te brengen. Zaterdagmiddag won hij zelfs met zeer belangrijken voorsprong en voor de toe schouwers daalde daardoor eigenlijk een weinig de interesse. Er was geen spanning, er was geen strijd en in zijn eenzame posi tie liep Vessies precies zooals hij wilde. Ver. heel ver op den achtergrond kwamen de anderen, aangevoerd door twee leden van de Leidsche vereeniging De Bataven.. Tengevolge van het slechte weer (het regende gedurende den geheelen wedstrijd) en mede als gevolg van de concurrentie der Leidsche reddingsbrigade, was de pu blieke belangstelling niet zoo heel groot. Alleen bij de finish voor onze gebouwen verdrongen zich nog eenige honderden toeschouwers. Er werd omstreeks halfvier gestart door dertien loopers, hetgeen bijna de helft is van verleden jaar. Al spoedig na het ver trek had Dubbelaar, van de Bataven, de leiding, doch halverwege den Rijnsburger- singel werd hij van deze plaats verdrongen door Stijnman (Rood-Wit) en Vessies (Beverwijk), die door het snelle tempo dra de groep uit elkaar trokken. Voorop ging het genoemde tweetal, aanvankelijk nog gevolgd door Haack en Dubbelaar. Ook dezen waren echter niet in staat de leiders bii te houden en nabij den Heerensingel bedroeg hun achterstand vermoedelijk wel al zoo ongeveer een 60 tot 70 meter. Vessies bleef nu het tempo aangeven en hij deed dit zoodanig dat ook Stijnman zich ten laatste gewonnen moest geven. Al grooter werd het verschil en bij de Utrechtsche brug was het stellig reeds tot een dertig meter gegroeid. Terwijl Vessies daarna volkomen onbedreigd het zware parcours uitliep in een inderdaad zeer mooien stijl, kreeg Stijnman een inzinking, die oorzaak werd dat hij als negende is geëindigd. Dubbelaar passeerde hem nabij Fruinstraat en even later volgde diens clubgenoot van Bakel dat voorbeeld. Res pectievelijk als tweede en derde kwamen deze Leidenaars door de finish. De tijd van den winnaar over den af stand van bijkans 6 K.M. bedroeg 18 m. 25.8 s. (verleden jaar 18 m. 39.6 s.). In het gebouw der R.K. HB.S. aan het Galgewater, waar tevens de kleedgelegen heid was, heeft de heer Tobé, voorzitter der R.K. Sport-commissie daarna met een korte toespraak de prijzen uitgereikt, ter wijl de voorzitter van Rood-Wit, de heer Verhoef, aan allen, speciaal aan de politie, dank heeft gebracht voor hun mede werking. Ziehier thans de volledige uitslag: 1. W. Vessies (Beverwijk), 18 m. 25.8 s.; 2. J. Dubbelaar (De Bataven, Leiden), 18 m. 42.6 s.; 3. A. van Bakel (idem). 18 m. 48.8 s. 4. A. Visser (Meerburg, Zoeterwoude)5. G. Haack (Leonidas, Haarlem); 6. P. van Dam (De Bataven). 7. A. Slingerland (Meerburg); 8. M. J. Knape (Leonidas); 9. Th. Stijnman (Rood-Wit), 10. F. Hak kaart (Meerburg), 11. J. van Dam (Bata ven). Twee loopers hadden onderweg den strijd gestaakt. WEDSTRIJDEN R.-K. WILSKRACHT (AMSTERDAM). Aan de door de R.-K. Athletiekvereenl- ging „Wilskracht" te Amsterdam gehouden wedstrijden namen o.a. eenige leden van de Leidsche vereenigingen „De Bataven" en Rood-Wit en de Zoeterwoudsche ver eeniging „Meerburg" deel. Op de 1500 M. hardloopen legde Th. Stijnman (Rood- Wit) met den tijd van 4 min. 46 sec. be slag op den 2den prijs; terwijl A. van Bakel (De Bataven) in 11 min. 57 1/5 sec. tweede werd in het nummer 3 K.M. De Meerburgsche junior C. Meskers plaatste zich met een sprong van 5.02'/! M. tweede ln het nummer verspringen. NEDERLANDSCHE ATHLETEN TE PARIJS. Ladoumègue verbetert een wereldrecord. De „Courant' 'meldt uit Parijs: Het glanspunt van de athletiekwedstrij- den gistermiddag te Colombes gehouden was de geslaagde poging van den Franschman Jules Ladoumègue om het wereldrecord over driekwart mijl, 1206 M„ dat sinds 1895 met 3 min. 2.8 sec. op naam stond van den Engelschman Con- neff, te verbeteren. Met spanning werd naar den uitslag van deze poging tot re cordverbetering uitgezien, temeer, daar Ladoumègue een tegenstander had, die zeer goed in staat was, hem de zege te ontnemen, nl. den Fin Purje. De twee bleven bij elkaar. De laatste 200 M. gin gen zij naast elkaar in. In de bocht poog de Ladoumègue uit te loopen, doch Purje haalde hem in passeerde den Franschman bij de laatste 100 M. en nam twee meter voorsprong. Er moest nog 50 M. worden geloopen. De Franschman leek reeds on herroepelijk geslagen, toen hij plotseling met een laatste krachtsinspanning naar voren schoot. Even voor de finish ging hij met een sublieme sprint Purje voorbij om met M. voorsprong te winnen. Zijn tijd was 3 min. 0.6 sec., zoodat het record met 2.2 sec. verbeterd is. Ladoumègue heeft thans drie wereldrecords op zijn naam. Zijn tijden waren: over 500 M. 1 min. 30.8 sec.; 800 M. 1 min. 56 sec.; 1000 M. 2 min. 29 sec. Van den Berge, die in de 200 M. uit kwam, wekte in zijn serie den indruk, zich niet geheel te geven, doch zich tevreden te stellen met een onbedreigde tweede plaats, waardoor hij zich met den win naar Sureaud (Fr.) voor de finale klas seerde. In dezen eindstrijd waren behalve de beide genoemden nog geplaatst de Zwitsers Vogel en Buzzi Gildo en de Franschen Beigbeder en Paul Robert. De Hollander scheen een goede kans te ma ken. Hij had gedurende het grootste deel van de race de leiding, doch 30 M. voor het einde zakte hij af naar de tweede plaats, hoewel het toen nog scheen, alsof hij op den leider. Beigbeder zou kunnen inloopen. Plotseling echter verslapte hij zijn tempo en liet hij Vogel en Sureaud passeeren. De uitslag was: 1. Beigbeder, 22 sec 2. Vogel, 3. Sureaud. 4. Van den Berge, 5. Buzzi Gildo, 6. Paul Robert. De tweede Hollander, die aan deze j athletiek-wedstrijden deelnam. Baars i Steineman, maakte een zeer goeden in druk in den Prix Roosevelt over 3 mijl (4827 M.). Ingesloten, door zijn tegenstan ders zakte hij langzaam tot op een na de laatste plaats af, doch haalde toen zoo danig op, dat hij op de derde plaats ein digde. Het fraaiste succes in deze race boekte echter de Fin Lethinen, die bijna onmiddellijk de leiding nam en met een grooten voorsprong op al zijn tegenstan ders eindigde. Zijn tijd, 14 min. 26 sec., is de beste, die ooit in de 36 jaar, dat de Prix Roosevelt geloopen werd, is gemaakt, en verbeterde dien van zijn landgenoot, Nurmi, die in 1921 den afstand aflegde in 14 min. 31 sec. De volledige uitslag luidt: 1. Lethinen, 14 min. 26 sec., 2. Van Rumst (België), 14 min. 58.2 sec., 3. Baars, 15 min. 1 sec., 4. Delaet (Fr.) 15 min. 17.3 sec., 5. Cuignet (Fr.) 15 min. 15 s. De 800 M werd gewonnen door den Zwitser dr. Paul Martin, in 1 min. 55.6 sec., 2. Charavalle (Fr.), 1 min. 57.1 sec., 3. Le Guyader (Fr.) 1 min. 58 sec. DE VIJFKAMP VOOR DAMES TE AMSTERDAM. Door den Amsterdamschen Korfbalbond werd gisteren op de sintelbaan te Amster dam een nationale Vijfkamp voor dames gehouden. Hieraan namen deel Brunhilde en Nieuw Brunhilde (Leiden), A. D. A., Gymkhana en A. T. B. (Amsterdam). Door den zwaren regenval moesten de wedstrijden van tijd tot tlid onderbroken worden, waardoor ook de prestaties na tuurlijk leden. De eerste prijs werd be haald door A.D.A. met 145 pnt., tweede werd Brunhilde met 110 pnt. en derde Nieuw Brunhilde met 99'/2 pnt.; waarbij vermeld dient te worden, dat de Nieuw Brunhilde estafetteploeg moest uitvallen wegens te laat overgeven bij een wissel- punt. BERGER TE BERLIJN. Recordpoging van Nurmi mislukt. Gisteren zijn te Berlijn internationale wedstrijden gehouden, waaraan ook onze landgenoot Berger deelnam. Ongev. 15000 toeschouwers waren gekomen om den grooten Fin Nurmi te bewonderen bij zijn poging, het wereldrecord over 10.000 M. te verbeteren. De deelneming van den Argentijn Labala, die als een opkomende ster wordt beschouwd, deed de belang stelling nog toenemen. Nurmi won den strijd gemakkelijk, doch bleef aanzienlijk beneden zijn eigen record. De toeschou wers werden echter beloond, daar de Duitscher Syring, die als tweede de eind streep passeerde, het Duitsche record ver beterde door den afstand in 31 min. 26.8 sec. af te leggen, zoodat hij het record van Petri (31 min. 55.2 sec.) aanzienlijk verbeterde. Syring kwam slechts 50 me ter achter Nurmi binnen. Over het verloop van de race het vol gende. Nauwelijks was het startschot ge lost of Labala nam de leiding. Nurmi bleef aanvankelijk in de achterhoede, doch na de 400 M. kwam hij naar voren om de leiding niet meer af te staan en in 31 min. 19.2 sec. te winnen. Derde werd Labala in 31 min. 44.8 sec. De 100 meter, waaraan ook onze land genoot Berger deelnam, werd feitelijk een mislukking ten gevolge van het feit, dat de baan door den regen zeer glad was. Berger startte het beste, doch kon de leiding niet behouden. De uitslag luidt: 1. Jonath, 10.8 sec.; 2. Körnig, 10.9 sec.; 3. Berger, 11 sec. Over de 800 meter ging de strijd tus- schen den Zweed BJörk en den Fin Larva. Bijna tot het einde toe ging de strijd ge lijk op, doch Björk wist ten slotte met miniem verschil te winnen. 1. Björk 1 m. 56.7 sec.; 2. Larva, 1 min. 56.7 sec.; 3. Peltzer, 1 min. 57.6 sec. Peltzer begon zijn eindspurt te laat. De overige uitslagen luiden: 400 M.: 1. Ericsson (Zw.) 49.6 sec.; 2. Burgmayer (D.) 49.6 sec.; 3. Buchner (D.) 49.8 sec. Hoogspringen: 1. Reinika (F.) 1 M. 85; 2. Lange (D.) 1 M. 85; 3. Koepke (D.) 1 M. 85. Speerwerpen: 1. Steingross (D.) 60 M. 83; 2. Reinikka 58.5 M.; 3. Maeser (D.) 58.40 M, JOe Crt." Foto Bleuzé. Zaterdagmiddag is alhier de singelloop der R.-K. vereeniging Rood-Wit genouaen. Op onze foto: in het midden de winnaar Vessies, links: Dubbelaar, die tweede, en rechts: Van Bakel, die derde werd. ZAANSCHE ZES-STEDEN-LOOP. Gisteren vond de jaarlijksche zes-steden- loop Zaandam, Assendelft, Krommenie, Wormerveer, Zaandijk, Koog aan de Zaan naar Zaandam. De uitslagen zijn: 1. Bakker (A.V.A.C., Amsterdam), 48 m. 6.3 sec.; 2. Bruyn (W.F.C.. Wormerveer), 49.8.6; 3. Toorenburg (A.V.A.C., Amster dam) 49.19.6; 4. Mulder (A.V.A.C.. Am sterdam), 49.56.3; 5. de Groot (de Zwalu wen, Den Haag)6. Groeneweg (P. P., Rot terdam); 7. van Loenen (D.O.S.)8. Maes (de Zwaluwen, Den Haag); 9. P. J. de Vries (A.A.C.. Amsterdam), 10. Lomé (D.O.S., Rotterdam). DE 40 K.M. DER L.P.S.V. Zaterdag vond de vijfde, tevens laatste oefenmarsch plaats voor de 40 K.M. L.P.S.V.-marsch. Niettegenstaande den stroomenden regen hadden zich ook nu weer heel wat deelnemers bij het N.R.M.- gebouw verzameld, namelijk ruim 70 in getal, waarbij ook nu weer een 10-tal dames. Het parcours was nu 35 K.M. en ging over Rijnsburg. Voorhout en de Keu kenhof naar Lisse. Verder langs den straatweg over Sassenheim en Oegstgeest weer terug naar Leiden. Het bleek dat het weer op den wil en de stemming der deelnemers niet veel invloed had en om kwart voor vier ging men dan ook vol goeden moed op stap. Het tempo werd di rect op 7 K.M. gebracht. Dit werd de eerste 24 K.M. volgehouden. Nu werd even ge rust. Daarna de laatste 11 K.M. en hoewel het nu niet zoo heel gemakkelijk meer ging werd toch het tempo behoorlijk volgehou den. Precies op tijd (kwart voor zeven) kwam de heele groep in de beste conditie aan het eindpunt. Alleen één dame had de groep wegens een doorgeloopen voet in den steek gelaten. Het bestuur der L.P.S.V. deelt aan de deelnemers, die nu allen de startnummers in hun bezit kunnen heb ben, mede dat deze nummers tevens hun kapstoknummers zijn. Het verzoekt drin gend geen andere kapstok te gebruiken om zoek raken van goederen te voorkomen. SCHERMEN. DE WEDSTRIJDEN OM DEN SEINPOSTBEKER. Gisteren werden te Den Haag de natio nale persoonlijke wedstrijden op sabel ge houden om den Seinpostbeker. De 22-jarige Hagenaar Montfoort wist op fraaie wijze den beker te winnen. Er waren 36 deelnemers. De uitslagen van de finale zijn: 1. A. C. Montfoort (D.E.D., Den Haag) met 7 gew. partijen 33 geg. en 26 ontv. treffers. 2. P. Lugtenburg (Wilhelmina- garde, Den Haag) 6. 32 en 21. 3. J. J. Desta (BOSB, Utrecht), 6, 30 en 24. 4. F. Mosman (ASC, Amsterdam), 5. 30 en 26. 5. S. van Dijk (KOSB, Amersfoort) 5, 28 en 27. LUCHTVAART. GEEN VERBETERING VAN HET AFSTANDSRECORD. Lebrix en Mesmin verdronken. Bij de poging tot verbetering van het lange afstands-wereldrecord is het Fran- sche vliegtuig „Trait d'Union", dat van Le Bourget op weg was naar Tokio, in de Russische rivier Tanyf gestort. De piloot Lebrix en de mecanicien Mesmin zijn ver dronken. Doret werd gered door middel van een parachute. Het andere toestel „Het Vraagteeken", dat te Nieukerk een noodlanding had ge maakt, gaat naar Parijs terug. Het ongeluk van de „Trait d'Uhion" blijkt het gevolg te zijn van het breken van een propeller en een defect aan den motor. LUITENANT BOOTHMAN WINT DEN SCHNEIDER CUP. Luitenant Boothman won gisteren, naar uit Londen wordt gemeld, den Schneider - cup met een gemiddelde uursnelheid van 340.08 Mijl per uur. Luitenant Stainforth vestigde hierna een nieuw wereldrecord voor 3 K.M. met een gemiddelde uursnel heid van 386 1 Mijl per uur. Er was zeer veel publiek, waaronder talrijke burger lijke en militaire autoriteiten. Groot-Brittannië heeft den beker nu voor de 3e maal gewonnen en heeft deze dus definitief ln zijn bezit gekregen. HENGELSPORT. HENGELAARSVEREENIGING „ONS GENOEGEN" (ALPHEN). Voor den laatsten „wedstrijd" van dit seizoen, die gisteren door bovengenoemde club werd gehouden, bestond bijzonder veel animo. De reden hiervan was het 10-jarig bestaan der vereeniging dat Vrijdag feestelijk op de bovenzaal van hotel „Centraal" zal worden herdacht, doch mede voor dezen laatsten kamp ver schillende extra-prijzen waren uitge loofd o.m. was een extra prijs uitgeloofd voor degene, die over de vier gehouden wedstrijden de grootste visch had ge vangen. Voorts was door den heer P. Grossat een medaille uitgeloofd, waarvan diegene winnaar werd, die in dit seizoen het grootste aantal visch had weten te van gen. Bij dezen wedstrijd vond de finale plaats, terwijl bovendien gekampt werd om het bezit van een wisselbeker, aange boden door den Leidschen Hengelaars- Bond, ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der Vereeniging. Na een span- nenden strijd werden prijswinnaars: B. Britsemer le prijs, met 5 stuks; S. v. d. Hoek Jun. 2e pr. met 4 stuks; J. v. Wage- ningen 3e pr. met 4 stuks. H. Binnen- kamp 4e pr. met 3 st.;'B. Veltman 5e pr. met 2 stuks; A. C. v. d. Hoek Sr. 6e pr. met 2 stuks; L. Janssen 7e pr. met 2 st.; C. v. Leeuwen 8e pr. met 1 stuk. De extra prijs werd gewonnen door A. C. v. d. Hoek voor de grootste visch, de medaille door S. v. d. Hoek Jr. voor het grootste aantal, terwijl de beker ten deel viel aan den eersten prijswinnaar, C. Britsemer. GYMNASTIEK. HOLLAND-BELGIE TE DEN HAAG. In een gisteren gehouden Bondsbestuurs vergadering van het Koninklijk Neder- landsch Gymnastiek Verbond, voor de eerste maal onder leiding van voorzitter dr. J. H. O. Reys te 's-Gravenhage, werd o.m. besloten, dat de turnkampioenschap- pen dit jaar op 8 November zullen worden gehouden in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Rotterdam. Er zal een keurturnerscursus worden gehouden onder leiding van den Nederlandschen keurtur- ner Melkman. De Bondsuitvoering 1933 zal op de beide Pinksterdagen te Rotterdam worden ge houden. De lanjjenwedstrijd Holland België vindt in het voorjaar 1932 te Den Haag plaats; de Technische Bondsverga dering op 2 en 3 Januari te Utrecht. De volgende nationale wedstrijden zullen plaats vinden: Voor 1932 Hemelvaartsdag te Utrecht, Pinksteren te Steenwijk, 25 en 26 Juni te Leeuwarden en in Juli te Krom menie. DE GYMNASTIEK EN DE VERSCHILLENDE BONDEN. Naar wij vernemen heeft Zaterdag te Rotterdam een bijeenkomst plaats gehad van vertegenwoordigers van het Konink lijk Nederlandsch Gymnastiek Verbond, het Nederlandsch Christelijk Gymnastiek Verbond, den Nederl. Arbeiders Sport Bond. de Diocesane Gymnastiek Verbon den van Breda. Roermond en 's-Hertogen- bosch en het Aarts-Diocesane Gymnastiek Verbond Utrecht. In deze comité-vergade ring is men het eens geworden over de richting van de werkwijze in het Comité en is besloten tot het voeren van een ge zamenlijke actie tot behartiging van de belangen van de gymnastiek in de ruimste beteekenis van het woord. Het comité zal nadere plannen uitwerken. PAARDENSPORT. DE WEDSTRIJDEN OP DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren te Duin- digt gehouden rennen en draverijen lui den als volgt: Luganoprijs (Prijzendraverij 2de en 3de klasse over 2040 M.>: 1. Sire Axworthy K, eig. J. Kruithof Sr. 2. Sir Korrigan, eig. G. J. v. d. Elshout. Lucetteprijs (Ren op de vlakke baan over 1000 M.): 1. Mercedes, eig. N. Jochcms 2. Maelstrom, eig. Stal Hippos. Lucreatieprijs (Prijzendraverij Iste ki. over 2060 M.)1. Clyde, eig. Joh. v. d. Stad. 2. Flambeau, eig. D. de Vlieger. Lorenaprijs (Ren op de vlakke baan over 1700 M.)1. Paddy's Darling, eig. A. van Oss. 2. Quartaner, eig. P. J, Koney- nenberg. Lotusprijs (Prijzendraverij 4de kl. over 1740 M.l: 1. Uilenspiegel, eig. M. Brunt. 2. Vlieger D, eig. D de Vlieger Vijfde heerrijdersren (Ren op de vlakke baa.n over 2100 M.)1. Tracy, eig. Stal Sportman. 2. Pomard. eig. A. C. v. d. Tol. Vijfde heerrijdersdraverij (Handicap le klasse over 2000 M.)1. Sire Axworthy K, eig. J. Kruithof Sr. 2. Clyde, eig. Joh. v. d. Stad.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 12