leidsch Daqbk VOETBALLERS \hei GERARD C. HULST 72sle Jaargang Maandag 14 September 1931 Ho. 32 NQORDEINDSPLEIN LEIDEN Schoenen en Sportartikelen Het voornaamste Nieuws van heden. tblöd BUREAU' TELEFOON DIR'en ADMIN. 2SOO BED. 1507 niu.n|iiiuijii..?.|niniliilliinilllMiiiniiiMlllllllllli[lllllll VOETBAL. OM DEN ZILVEREN BAL. FEYENOORD MET 4—1 DOOR HJJ.VS. GESLAGEN. Tegen de algemeene verwachting in heeft H.D.V.S. in de finale om den Zil- ren Voetbal, op het Spartaveld te Rotter dam, Feyenoord geklopt. Met sprekende cijfers. 41. Door hun geestdrift gaven de Schiedammers hun tegenstanders geen kans tot ontplooiing van technisch uit stekend spel. Steeds waren ze wat vlug ger, wat doortastender en voorkwamen daardoor gevaar voor eigen doel. De Schie- damsche voorhoede, door goede passes ge steund door de middenlinie, leek eveneens wat te vlug voor de wel robuste maar niet snelle Feyenoord-achterhoede. Het meest productieve spel deed de weegschaal aar H.D.V.S.-zijde doorslaan. Van Male voor kwam door vaak uitstekend doelmans- werk een nog grootere nederlaag, want H.D.V.S. kreeg heel wat meer scorings kansen dan vier! De wedstrijd werd door nestor Tromp geleid, de sportieve opvat tingen van beide ploegen maakten zijn taak gemakkelijk. Ziehier het wedstrijd- verloop De Schiedammers ondernemen de eerste aanvallen van beteekenis. Tot- tweemaal toe vliegt een schot van een der Schiedam mers via een der achterspeler hoekschop. Beide malen kan de Feyenoordachterhoede wegwerken. Door het keurige werk der beide Paauwe's wordt Feyenoord's aanval aan het werk gezet. Een fraai schot van Hendriks stopt Beun goed en een onver wachte kogel van Groenendijk uit een voorzet van links stompt hij over de lat. Feyenoord komt een tikje in de meerder heid. maar HD.V.S. krijgt de eerste haast niet. te missen kans, als v. d.Ende aan Nolet een verre pass geeft en deze het bin- nentrio tot een uitval in staat stelt. Van rechts wordt de bal vrij voorgezet waar van Oordt en van der Tuyn elkaar zoo in den weg loopen dat de bal nog naast gaat. Aan de andere zijde maakt Barendregt een doelpunt als reeds voor gevaarlijk spel van Groendijk is gefloten. Ofschoon Feyenoord door beter tech nisch spel in de meerderheid blijft, kun nen de Rood-Witten den prachtig spelen den de Bruyn niet passeeren. Bij een verre trap naar Bergkotte loopt deze van Dijke voorbij, een voorzet volgt en wederom hebben de Schiedamsche bin- nenspelers den bal maar voor het inschie ten. Nu mist Bos hopeloos. Na 34 minuten maken de Schiedammers toch het eerste doelpunt, wanneer na een doelworsteling voor van Male, van Oordt den bal op vangt en over verschillende hoofden heen inschiet 01. Vijf minuten later rent van Oordt langs Bul, hij kan den bal aan Bergkotte, die naar binnen is geloopen, doen toekomen, die van Male passeert. (02.) Zoo treedt de rust in. Na de hervatting blijkt van Dijke uit te zijn gevallen. Hij is vervangen door Baren dregt. Op diens plaats speelt Duynhouwer en als rechtsbinnen fungeert Staal. Feyenoord begint met een serie goede aanvallen, maar Beun houdt in laatste in stantie veel uit zijn doel. Na 10 minuten ls een uitval van Bergkotte Feyenoord noodlottig. Zijn voorzet vangt Bos op en met een schuiver scoort deze. 03. Twee minuten later zet Nolet met een boogje voor, v. d. Tuyn loopt toe en kopt langs van Male. 04. En nog lijkt het niet ge noeg. doch van Male stopt op schitterende wijze van dichtbij twee harde schoten van van Oordt en door uitloopen verhindert hij Bos te scoren. Na 25' minuten wordt einde lijk Beun gepasseerd. Uit een hoekschop kopt Groenendijk mooi in. Beun stopt, slaat den bal weg, maar van Ooyen trapt hem hoog in het net. 14. Verder dan dit eenedoelpunt kan Feyenoord het niet brengen, de Rotter dammers mogen zelfs van geluk spreken, dat H.D.V.S. nog niet een paar doelpunten er bij maakt. KON. NED. VOETBALBOND. Uitslagen van gisteren. Afdeeling V: le klasse: Leeuwarden Frisia 6—4. Friesland—F.V.C. 2—1. Achil lesAlcides 61. Afdeeling II. Res. 3de klasse D: Alphia II—G.S.V. II 6—1. Buiten de competitie. A.S.C.—Velocitas (Breda) 44. L.F.C. Alphen 12. LugdunumB.M.T. 30. Ajax Fortuna (Dusseldorf) 53. Blauw Wit West Frisia 42. A.G.O.V.V.Stormvogels 3—2. H.F.C.—E.D.O. 1—4. D.F.C.—Sparta 4—7. D.H.C.—H.V.V. 5—2. V.U.C.—P.S.V. 1—4. A.D.O.—Z.A.C. 5—2. Z.F.C.—Tuban- tia 37. R.C.H.Enschedé 30. Overzicht. HET SEIZOEN DOOR HET NOORDEN GEOPEND. Gisteren is het voetbal-seizoen voor zoover het de eerste klasse betreft „offi cieel" geopend door de Noordelijke afdee ling. Opmerkelijk is hier het goede debuut in de nieuwe omgeving van het Hulzum- sche F.V.C., dat slechts met 21 het on derspit moest delven tegen het thuis spe lende Friesland, nadat met blanken stand was gedraaid. De wedstrijden Leeuwarden Frisia en AchillesAlcides eindigden resp. met 64 en 61 overwinningen voor de ontvangende vereeniglngen. In belde gevallen voltrok de debacle zich na de rust. Frisia had toen met 3—2 de leiding en in Assen was de stand 11. A. S. C—VELOCITAS 4—4. Een productieve A,S.C.-voorhoode. De openingswedstrijd van de Leidsche rood-zwarten tegen' het cadetten-elftal uit Breda is een allergenoeglijkst partijtje geworden, waarbij het vrij talrijke publiek ook heeft kunnen genieten van zeer be hoorlijk voetbal en leder geval waar voor zijn geld heeft gekregen in den vorm van acht goede doelpunten. Dat die doelpunten broederlijk werden gedeeld was wellicht het beste resultaat van een wedstrijd tus- schen twee oude clubs als Velocitas en A.S.C., maar o. i. kregen de toekomstige officieren met dat gelijke spel toch meer dan zij verdienden. Deze Zuidelijke tweede klasser heeft een robuste, prettige ploeg met een dikwijls verrassende snelheid en een, vooral gisteren, groote schotvaardig heid. maar als combinatie vertoonde dit elftal, dat vrijwel volledig uitkwam, toch maar geringe capaciteiten. Het spel was te kort en te peuterig en daardoor werd er nauwelijks gebruik gemaakt van de tal- looze openingen, welke de A.S.C.-achter- hoede bood. Nu speelde A.S.C. met inval lers voor de geheele achterhoede en hoewel ook die invallers hun goede zijde hadden konden deze reserve's ons in dezen eersten wedstrijd bezwaarlijk het trio Josson LefrandtVan Breen doen vergeten. Er waren openingen en er kwamen doelpun ten, welke door Josson c. s. zonder heel veel moeite zouden zijn voorkomen. Mid denlinie en voorhoede van A.S.C. waren volledig en daar werd een verrassend goed spel ontwikkeld. Een combinatiespel, dat veel beter sloot dan dat aan den Bre- daschen kant en dat gevaarlijk was door de breedte van den opzet. De midden- linie deed verdedigend goed werk het verband met vreemde spelers in de achter hoede liet natuurlijk wat te wenschen over en was ook aanvallend goed op dreef met Han. die een geweldige massa werk heeft verzet, als uitblinker. Daarvoor een aanvalslinle met snelle vleugels, waarvan drie-kwart van den wedstrijd gebruik is gemaakt door een productief open spel, waarbij kwam dat Janssen een goede bui had en vier doelpunten scoorde. De Leid sche aanvoerder was op de centervoor plaats gisteren uitstekend op dreef. Aan zijn doelpunten was De Ruiter voor een groot deel debet en de voorzetten van rechts waren dan ook uitstekend. Wat jammer toch, dat een snelle speler als Van der Leeden op de andere vleugel zooveel meer tijd noodig heeft om den bal voor het doel te krijgen! Met dezelfde afge meten voorzetten van links, als De Ruiter die gaf van rechts, zou het blnnentrio zonder twijfel nog productlever zijn ge weest. Dat er vier'tegendoeipunten werden gescoord is niet zoo heel erg. De beide backs waren invallers Van der Putten zelfs op een voor hem, vreemde plaats en de jongeling Westen verdedigde het A.S.C.-doel wel niet feilloos, de routine ontbrak, maar hij heeft o.i. wel capaci teiten om een bruikbaar doelverdediger te worden. Al-met-al zagen wij A.S.C. met plezier aan het werk. Drie-kwart van den wedstrijd gaven de Leidenaars behoorlijk voetbal te zien en voor de restwas rood-zwart totaal uitgespeeld en het elf tal vertoonde toen een slap en futloos spel letje, zooals wij dat zoo dikwijls aan de De Kempenaerstraat hebben gezien. Er is een tekort aan „ausdauer" en hoewel het A.S.C. van gisteren, met Josson en Lefrandt, ze ker voor geen andere derde klasser behoeft onder te doen, zijn wij op de competitie resultaten niet zoo heel erg gerust. Dit elftal moet het van „voetbal" hebben, maar wij vreezen, dat de voetbalcapaci teiten toch niet zullen opwegen tegen het „harde" spel in de derde klasse. AB.C. was in dezen door den veteraan Stephanus goed geleiden, wedstrijd aan vankelijk sterk in de meerderheid en toen na een handige doorbraak van De Ruiter diens voorzet, door Janssen gemist, bij Van der Leeden kwam, gaf deze den bal goed over weer aan Janssen, die nu A.S.C. de leiding gaf. (1—0.) Direct daarna knalde de A.S.C.-aanvoerder uit een keurigen voorzet van De Ruiter den bal knalhard opnieuw in het Bredasche doel (20). Een goed doelpunt! Aan den anderen kant ble ven de aanvallen van Velocitas vrij onge vaarlijk en dat het kort voor de pauze 21 werd, was het gevolg van het verkeerd be- cordeelen van den bal door Westen. Na de pauze werd de linkervleugel van de gasten te veel losgelaten door Brouwer en Van der Putten, gevaarlijk en drie goede doelpunten waren daarvan het ge volg. Heelemaal vrij-uit ging ook Westen daarbij niet en vooral zijn opstellen bij voorzetten van de vleugels was niet onbe rispelijk. Voordat Velocitas echter aan het derde en vierde doelpunt toe was, had Janssen den stand op 42 gebracht in het eerste half uur na de rust, toen A.S.C. wel heel goed op dreef was. Het derde doelpunt van de Leidenaars kwam na een volgens de regelen van de kunst opgezetten aanval van A.S.C. het was het systeem van den oud D.F C.- en N.A.C.-speler Kant, die evenals verleden jaar de voetbal-oefe ningen van A.S.C. leidt en het vierde doelpunt kwam na goed doorzetten van Janssen. A.S.C. kan tevreden zijn over dezen openingswedstrijd. UITSLAGEN LUGDUNUM. Juniores: Lugd. AR. C. L. 03. Leidsche Boys 4Lugd. 6 33. RECLAME. Een sportman weet. wat U noodig hebt. Daarom is Uw adres Donkersteeg 21 t.o. den Oude Rijn Toleloon 992 3630 UITGEBREIDSTE SORTEERING Voetballen, Voetbalschoenen, Jersey's. Broekjes. Kousen enz. LUGDUNUM—B. M. T. 3—0. Dc mysterieuze advertentie. Men schrijft ons van Lugdunum-zijde: Alvorens over te gaan tot een kort ver slag van dezen wedstrijd, wiUen wij het Leidsche publiek eerst eenige opheldering geven, betreffende de Zaterdag j.l. geplaat ste advertentie voor den wedstrijd V.I.O.S. —B.M.T. Zondag 6 Sept. j.l. zou V.I.O.S. (Den Haag) een nieuw terrein openen en ter gelegenheid daarvan een openingswed strijd spelen tegen haar stadgenoote B.M.T. Zooals de Sportkroniek Maandag jj. meldde, was een en ander wegens de slechte weersgesteldheid niet doorgegaan. Vrijdag 4 Sept. had het Lugd.-bestuur tele grafisch bericht ontvangen van B.M.T., dat haar 1ste elftal op Zondag 13 Sept. een wedstrijd zou komen spelen, om een uitgeloofden beker. Begrijpelijk is het' dat de bekende reclame-biljetten dan ook van af Woensdagavond achter de diverse winkelruiten hingen. Doch toen verscheen de Sportkroniek van Donderdag j.l. met het bericht, dat dé"tfitgestélde wedstrijd V.I.O.S.B.M.T. op Zondag 13 Sept. ge speeld zou worden. Het Lugd.-bestuur heeft onmiddellijk naar B.M.T. geschreven om de opstelling voor Zondag tegen Lugdunum. Op dien brief heeft het Lugd.-bestuur geen antwoord ontvangen. Doch nu komt de clou. Zaterdag stond er in de sportrubriek van het L.D. een advertentie voor den wedstrijd Lugd.—B.M.T., zooals het Lug- dunmbestuur bij thuiswedstrijden steeds pleegt op te geven. Doch daar vlak bij stond een advertentie betreffende den wedstrijd V.I.O.S.—B.M.T. Een ieder zal direct begrepen hebben, dat de vereeniging V.I.O.S. niet de aanbieder van deze adver tentie is geweest. Eerstens zou het de eerste maal zijn dat een Haagsche 2e Klas ser een advertentie in het L. D. plaatst. Ten tweede is men wel zoo wijs, dat als men een nieuw terrein opent, men er natuurlijk bij vermeldt, aan welken weg of straat dit terrein gelegen is. Alleen „Den Haag" is natuurlijk onvoldoende, of dacht men soms dat er extra autocars voor het Leidsche publiek gereed stonden? Neen, V.I.O.S. treft in deze geen schuld. Wie de schuldige is, zal wel nooit uitge maakt worden, maar een ieder die boven staand goed gelezen heeft zal het met ons eens zijn, dat dit op z'n zachtst uitgedrukt een laffe en onsportieve daad is. Inmid dels zond B.M.T. de helft van haar Iste elftal, aangevuld door tweede elftal-spe lers, een ploeg, waarmede Lugdunum zeker de handen vol had. En nu een kort verslag van den wed strijd. Ondanks het feit, dat zoowel A.S.C. als L.F.C. thuis speelde en de regen als spelbreker optrad, was er over de publieke belangstelling niet te klagen. Als om half- drie wordt begonnen, werkt Mom, die onge twijfeld een aanwinst in de Lugd.-voor hoede beteekent, zich direct door de Haag sche verdediging en lost een keihard schot dat keeper Andeweg slechts ten koste van een hoekschop weet te keeren. Al spoedig komt men tot de ontdekking dat hier twee gelijkwaardige ploegen aan het werk zijn. Snel golft het spel op en neer, met beide doelen in gevaar. Na 20 min. spelen passeert v. d. Laan netjes naar Mom, die Lugd. de leiding bezorgt. 1—0. Enthousiast wordt verder gestreden; de rechtsbinnen en rechtsbuiten der Hagenaars voelen v. d. Berg aan den tand, doch deze geeft niet thuis. De midvoor staat plots vrij voor het Lugd.-doel. doch de bal. tot driemaal ingeschoten, wordt weggewerkt. 10 Min. voor de rust ontvangt Mom een voorzet van rechts en keihard vliegt het leer in het net. 20. Tot de rust blijft de stand ongewijzigd. Na de rust is het veld. door een hevige regenbui, uiterst glad. doch spoedig passen de spelers zich aan cn er ontwikkelt zich een aardige strijd. De B.M.T. linksback en keeper zijn echter keurig op dreef, zoodat doelpunten voor- loopig uitblijven. Bij B.M.T. zijn het steeds de rechter-vleugelspelers. die het Leidsche doel in gevaar brengen. Gezegd moet wor den dat het Leidsche doel eenige malen op gelukkige wijze aan doorboring ont komt. Bij een algemeenen Lugd.-aanval passeert de Roo eenige tegenstanders, de uitloopende keeper incluir, en schiet in het verlaten doel. 30. Het spel blijft het aankijken volkomen waard, doch tot doel punten komt het niet meer, zoodat Lugd. dezen nuttigen oefenwedstrijd met 30 won en tevens beslag legde op den door den Lugd. oefenmeester uitgeloofden beker. Zondag a.s. voor de competitie Lugdu numBodegraven achter Pomona. L. F. C—ALPHEN 1—2. Een weinig interessante wedstrijd. Op het L. F. C.-terrein, dat voor het komend seizoen geheel in orde is gebracht en zoowel binnen als buiten de lijnen thans een goed verzorgden indruk geeft, werd gisteren een oefenwedstrijd gespeeld tegen Alphen. Tegenover het, als gewoonlijk, volledig uitkomend Alphen stelde L. F. C. zich met 3 invallers op. Duffels heeft zijn plaats in het doel weer ingenomen, terwijl de mid denvoor plaats door een nieuweling werd bezet. Veel fraai spel werd niet vertoond, hoe wel direct dient gezegd dat door den ster ken wind van doel tot doel, gepaard met enkele forsche regenbuien, veel invloed op het spel werd uitgeoefend. Voor de rust was het spel, hoewel L.F.C. met wind mee spelend, nagenoeg geheel in het voordeel van Alphen. Segaar en Blom voedend, Duffels als rechthalf ver dedigend, maakten bij L. F. C. een gunstige uitzondering. Bij de voorhoede wilde het geheel niet vlotten. Het te korte en te doorzichtige spel gaf de Alphen verdedi ging telkens weer gelegenheid den aanval op niets te doen uitloopen. De Alphen-voorhoede hield het spel meer open, plaatste zuiverder en was snel ler, waardoor de L. F. C.-verdediging vaak alle zeilen moest bijzetten om doelpunten te voorkomen. Slechts eenmaal kreeg Bin- nenkamp de kans er goed door heen te komen en weldra lag de bal achter Duf fels in de touwen. Met den stand 0—1 voor Alphen werd gedraaid. Na de rust kwam L.F.C. flink opzetten en moest Alphen zich geheel op verdedi gen toeleggen. Het voorhoedespel van L. F. C. was echter weer te kort en niet doortastend genoeg zoodat deze periode van overwicht voor L. F. C. geen resultaten bracht. Integendeel kwam spoedig daarna het tweede Alphen-doelpunt toen na een goed opgezette aanval van Kooyk in schoot. 02. Het spel ging verder gelijk op. Een giet- bui had, terwijl de scheidsrechter tijdelijk heeft gestaakt, gelegenheid het veld al gladder te maken, wat aan de rest van het spel ook al niet ten goede kwam. Beide partijen krijgen nog enkele kansen die ten slotte door backs of keeper om hals werden gebracht. Enkele minuten voor het einde zette de rechtsbuiten van L. F. C. goed voor en wist K. Segaar de eer te redden. I2. Even daarna kondigde scheidsrechter Arnoldus die dezen vriendschappelijk ge speelden wedstrijd goed leidde het einde aan. ZEEUWSCH ELFTAL—ZWALUWEN 1—8. Te Goes vond voor 4000 toeschouwers een ontmoeting plaats tusschen een Zeeuwsch team en een sterk Zwaluwen-elftal. De Zwaluwen waren in alle opzichten de meerderen van hun tegenstanders, vooral wat het techniek in casu balcontrole betrof. Bovendien miste het Zeeuwsch elftal ieder verband, zoodat het geheel een zeer onsamenhangend spelletje werd. De middenlinie was voorts het zwakste deel van de ploeg. In de eerste helft speelden de Zwaluwen met wind mee en behaalden een 4-1 voorsprong. Na de rust ging het iets beter met de Zeeuwen, doch Odijk in het doel der Zwaluwen gaf geen kans. Daarentegen voerden de Zwa luwen successievelijk den stand op tot 81. Krom van Olympia maakte de meeste doelpunten. ALPHIA II—G.S.V. II 6—1. Fraai debuut van Alphia II. Alphia II heeft haar eersten wedstrijd in de res. 3e klasse wel bijzonder goed ingezet. Ofschoon uitkomende met een tweetal invallers bleek dit geen beletsel te zijn om een spel te ontplooien, dat technisch nog vele tekortkomingen ver toonde, maar dat overigens reden tot te vredenheid bood. Het mag echter niet ontkend worden dat het spel van G.S.V. wel wat is tegengevallen. Van deze ploeg werd meer verwacht en aanvankelijk scheen het dat de Gouwenaars deze ver wachting niet zouden logenstraffen. Na de eerste kansen aan de Alphen-zijde waren het toch de groen-witten, die na een goed opgezetten aanval door hun linksbinnen de leiding namen. Doch dit succes bracht de Alphianen niet van hun stuk en vrijwel van dit oogenblik af wa ren de Oranjehemden geregeld in de meerderheid. Linksbinnen Koopmans bracht al spoedig met een mooi schot de partijen op gelijken voet, terwijl even voor de rust een G.S.V.-back den bal in eigen doel werkte. Rust 21. In de tweede helft van dezen wedstrijd zakte G.S.V. steeds meer af, wat eener- zijds z'n oorzaak vond in het feit dat de Gouwenaars van even voor de rust af met 10 man speelden en anderzijds in het stug doorwerken van Alphia. De thuis club miste twee penalty's, doch al spoe dig bracht Schelllngerhout den stand op 4—1. Koopmans en linkshalf de Jong brachten den stand vervolgens met goede schoten op 6—1 en toen gaf G.S.V. zich gewonnen. Het goede werk van Alphia's rechterwing viel in dezen wedstrijd op en ook het goede doelverdedigen van den G.S.V.-keeper trok de aandacht. H.D.V.S. winnaar van dén Zilveren Bal; Feyenoord met 41 geslagen. Dc Leidsche korfbalclub Fluks blijft eerste-klasser; een 21 overwinning op Rozenburg. De singelloop van Rood-Wit voor de derde maal door Vessies, uit Beverwijk gewonnen. De tenniswedstrijden tusschen Nederland en België; een groote overwinning voor de heeren, een nederlaag der dames. LUGDUNUM II—R.C.L. I 3—2. In een keurigen wedstrijd heeft Lugdu num II kans gezien, het op den linksbui ten na volledige R.C.L. te kloppen, wat voorzeker een aardige prestatie is. Na 15 min. spelens neemt R.CD. de leiding als Mooten Sr. een terugspringenden bal in het net jaagt. 01. 10 min. voor de rust legt T. de Roo het leer voor de voeten van B. Dool, die geen fout maakt 1—1. Nog geen halve minuut later geelt Teeuwen Lugdunum de leiding, 21, terwijl hij nog voor de rust er 31 van maakt. Na de rust kogelt Aal al spoedig tegen den staander. Voor een handsgeval krijgt R.C.L. een penalty. 32. Verder wordt er niet gedoel punt. De leiding was voorteffelijk. REVANCHE-WEDSTRIJD TE HILLEGOM. Gisteren heeft Hillinen I D. H. C. II uit Delft ontvangen om den revanchewed strijd te spelen, na de nederlaag met 07 in de voorgaande ontmoeting. Nu kwam Hillinen met een sterker elftal in het veld, terwijl de gaston niet zoo goed speel den als destijds. De mooie wedstrijd eindigde met 33. De groote zilveren beker van Hillinen, die in de Nederlaagwedstrijden door D. H. C. n was gewonnen, werd na afloop uitgereikt met een hartelijke toespraak van den heer Frits van Waveren. De leider der Delftenaren bedankte en hoopte hier nog eens weer te keeren. o OM DEN GRONINGER DAGBLADBEKER. In het Be Quick-Stadion te Groningen werd gistermiddag onder fraaie weersom standigheden en voor veel toeschouwers de strijd om den Groninger Dagbladbeker beëindigd. Plaatste Be Quick zich na scherpen strijd tegen G.V.A.V. in den eindstrijd, ook Veendam had handen vol werk aan H S.C. voor de finale, evenals het vorige jaar, werd bereikt. In den beslissenden kamp was de meer dere productiviteit der Veenkoloniale ploeg oorzaak dat de cup evenals in 1930 naar Veendam ging. Be Quick wist de vaak verdienstelijk opgezette aanvallen niet voldoende af te werken, en wist het de stevige Veendam-defensle zelfs slechts zelden lastig te maken. Hier volgen de uitslagen: G.V.A.V.Be Quick 0—1; H.S.C.—Veen dam 13; Finale: Be QuickVeendam Qr—3. (Mm.) O SPORTMAN-BEKERWEDSTRIJDEN. Zaterdagmiddag speelden om de eerste plaats K. N. G. I en A. D. O. Uitslag 31. Rust 01. Zaterdagavond werden in Concordia de prijzen uitgereikt. 1. K.N.G. I; 2. A.D.O.: 3 L.D; 4. K. N. G. rt: 5. Waals (troostprijs)6. A T O. (idem). De uitslagen van gisteren zijn: Sportman nWaals 2—2; Sportman Jr. Zwaluwen Jr. 26. OOSTENRIJK—DUITSCHLAND 5—0. Gisteren vond voor 50.000 toeschouwers te Weenen de landenwedstrijd plaats tus schen Oostenrijk en Duitschland, die eigenlijk een revanchekamp was voor Duitschland in verband met de op den Pinksterdag van dit jaar te Berlijn gele den 60 nederlaag. Ook ditmaal waren de Oostenrijkers weer een klasse beter dan de Duitschers. Reeds 2 minuten na het begin scoorde midvoor Sindelar numero één voor Oostenrijk. Wel kreeg Oostenrijk hiema nog vele kansen om den stand op te voeren, doch Willy Kress in het Duitsche doel toonde weer zijn buiten gewone capaciteiten. Na 35 minuten sraf Zlschek vlak voor doel fraai af aan Schall en de Admira-speler scoorde onhoudbaar 20. Met dezen stand kwam de rust In de tweede helft maakte Gschweidl uit een voorzet van links er 30 van en 11 minu ten later was het dezelfde speler, die na een corner numero vier scoorde. Vijf mi nuten hierna was het weer Sindelar, die Kress passeerde. Met een 5—0 eindstand werd Duitschland geslagen. Zoo men weet heeft Duitschland door allerlei tegenslagen niet zijn sterkste team naar Weenen kunnen zenden. Zoo deden b.v. Albrecht, Bergmayer, Lachner en Munkert niet mee. Niettemin is nu wel duidelijk gebleken, dat de Oostenrijkers de beste voetballers van Europa zijn. ver moedelijk Engeland inbegrepen.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11