De Oranjefeesten te Sassenheim. VENI, VIDÏ, VICÜ feuilleton. DAROLFARGÜHARS NACHTWANDELING 72ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 11 September 1931 Derde Blad No. 21927 UIT DE PERS. BURG. stand VAN LEIDEN KUNST EN LETTEREN. RECHTZAKEN. Foto TURK Hierboven een aardig moiro*»' T £e weastrijflen, die tijdens het Oranjefeest te Sassenheim werden gehouden. Het tobbetje-steken had een geweldig succes en verwekte meer malen groote hilariteit. Gisteren werden de Oranjefeesten te Sassenheim op enthousiaste wijze voort gezet. Had het weer de feestgangers den eer sten dag af en toe verrast met eenige fik- sche buien, gisteren hadden zij niet te kla gen. Den geheelen dag was 't weer in één woord schitterend met een zacht briesje, die de vele vlaggen in de straten lustig deed wapperen. Te kwart over acht arri veerde het muziekcorps der N. Z. H. en in optocht trok men naar het feestterrein, waar te half tien de volksspelen een aan vang namen. Achtereenvolgens kregen wij te zien: Tobbetje steken, dat nog altijd veel publiek trekt, en groote vroolijkheid wekt, wanneer de deelnemers inplaats van den ring een nat pak krijgen; Ruiter te paard; Stoelendans, waarmede de ochtend gevuld was. Voor den middag stond op het programma: Touwtrekken, Estafette loop en Wedloop in ploegverband. liet nummer Touwtrekken mocht zich in een buitengewone belangstelling verheu- genn de hiervoor beschikbare wisselbeker moest nog eenmaal gewonnen worden door het personeel der N.V. Sassenheim- sche Motorreederij om hun definitief eigendom te worden. Alles was in het werk gesteld om hun de trophee te ontnemen. De deelname was dan ook buitengewoon groot en het resultaat was, dat de over winning niet gemakkelijk behaald kon worden. Verschillende spannende kampen waren dan ook te zien en een luid gejuich steeg op. toen de stoere schippers hun kans op de overwinning moesten prijsgeven. Niet dat men hen de zege misgunde maar men hoopt op nog eenige mooie kampen, die, wanneer de beker toegekend geworden was misschien niet meer zouden plaats hebben. De nummers Estafetteloop en Wedloop in ploegverband waren iets nieuws en mochten zich eveneens in een groote be langstelling verheugen. De uitslagen luiden als volgt: Tobbetjesteken, door heeren van IC jaar en ouder; 113 deelnemers. Ie prijs: IJsbrand de Jong; 2e prijs: C. van Tol Mzn.; 3e prijs, P. Kühn; 4e prijs, J. L. v. d. Zwet; 5e prijs, J. Slot; 6e prijs Chr. Zandbergen. Ruiter te paard, door jongens van 15 jaar en ouder, 62 deelnemers. Ie prijs, J. Faas; 2e prijs, P. v. d. Kraan; 3e prijs, K. v. Wieringen; 4e prijs, K. Moolenaar; 5e prijs, J. Berg Azn.; 6e prijs M. van Hage; 7e prijs, Piet Wolvers. Stoelendans, door dames van 16 jaar en ouder. 45 deelneemsters. Ie prijs, Nel de Groot; 2e prijs, Bets Schalk: 3e prijs, Mina Hoogenstraten4e prijs. Else Moolenaar; 5e prijs, Cor v. d. Voort; 6e prijs, Gerda Buin; 7e prijs, Lena v. Leeuwen; 8e prijs Jo van Nobelen. Touwtrekken, 13 deelnemende firma's door ploegen van 4 personen uit personeel van verschillnde firma's, om den zilveren wisselbeker. (Deze zilveren wisselbeker werd geschonken door N.V. v.h. C. J. Speelman en Zn. De beker moet 3 achter eenvolgende jaren of 5 maal in 't geheel door personeel van dezelfde firma gewon nen worden. Winnaar 1929: N.V Sassenheimsche Motorreederij; 1930: idem; 1931: N.V. Gebrs. van Zonneveld. Ie prijs: N.V. Gebrs. van Zonneveld; 2e prijs, Fa. Gebrs. v. d. Lans; 3e prijs, N.V. v.h. Gebrs. van Zonneveld en Philippo. Estafetteloop 4 x 80 Meter. (5 deelne mende vereenigingen.) Ie prijs. T.O.P. II; 2e prijs. Ter Leede I; 3e prijs, T.O.P. I. Wedloop in ploegverband door 3 perso nen uit het personeel van verschillende firma's. (14 deelnemende firma's.) Ie prijs: Nic. Stoute; 2e prijs, C. J. Speelman Jr.; 3e prijs, Baartman en Ko ning: 4e prijs, J. A. v. d. Voort en Co. I Te 8 uur maakte de muziek een rond gang door de gemeente en trok naar het feestterrein waar een gezellige drukte heerschte. Te 11 uur was het slot van het feest aan gebroken n.l. het vuurwerk. Deze attractie trekt nog altijd veel publiek, zelfs vele vreemdelingen komen uitsluitend voor dit nummer naar het terrein. Niet minder dan 58 nummers werden achtereenvolgens afgestoken en luide bijvalsbetuigingen wa ren alom te vernemen. Hiermede was het officieele gedeelte afgeloopen doch de feestvreugde was hiermede nog niet be ëindigd, geruimen tijd heerschte er nog een gezellige drukte. Sassenheim heeft wederom op waardige wijze feest gevierd! Nog zij gemeld dat de uitreiking der prijzen zal geschieden a.s. Zaterdagavond 8 uur in het K.S.A gebouw, opgeluisterd door het Fanfarecorps „Crescendo." RECLAME. In 't groote rijk der vrouwen weerklinkt (thans een naam; Men viert er triomfen en jubelt tezaam. Want Osalon Stijfsel, zeer glanzend en wit, Wil iedere vrouw nu als 't noodigst bezit. Wij stijven ons linnengoed helder en frisch. Met stijfsel, die wereld veroveraar is. „Hij kwam, ik zag.' hij overwon". Zegt elke vrouw van Osalon. 3399 RECLAME. 3024 WAT AAN HET RIJBEWIJS ONTBREEKT Er is een nieuwe truc gevonden om het iijbewijs-examen, dat voor velen een groote moeilijkheid schijnt te zijn, te om zeilen en hoewel het ons bekend is, dat het Departement van Waterstaat van deze nieuwe ontduiking op de hoogte is, zijn of worden er helaas geen maatrege len getroffen om direct aan deze ernstige ontduiking een einde te maken, aldus schrijft de heer Th. v. S.(wieten) in De Auto. En hij vervolgt: Wanneer evenwel de adviseurs van het Centraal-Bureau voor de Afgifte van Be wijsstukken van Rijvaardigheid, die met de uitvoering, wat betreft het afnemen van het rij-bewijs-examen, belast zijn, één lijn trekken, dan kan onmiddellijk aan deze ergerlijke ontduiking een einde ge maakt worden, ook zonder dat door het Departement van Waterstaat daartoe di rect stappen behoeven gedaan te wor den, die toch eerst na langeren tijd uit werking zouden hebben, als het kwaad reeds veel grootere afmetingen heeft aan genomen, omdat hiervoor wetswijziging noodig is. De nieuwe truc om het rij-examen te ontduiken is door een handigen Amster- damschen rijwielhersteller en autohande laar gevonden. Iemand gaat zonder voldoende oefening of, wat nog meer voorkomt, na een onvol doende vooroefening en instructie gehad te hebben, zijn rij-examen afleggen voor een der adviseurs van het Centraal Bu reau en wordt natuurlijk afgewezen, om dat hij geacht wordt onvoldoende rijvaar digheid te bezitten en zoodoende een ge vaar voor de overige weggebruikers te vormen. De gewone te volgen weg zou nu zijn ernstig te oefenen of bij een beteren in structeur les te gaan nemen, om veilig in het verkeer te worden. Dat is echter een omslachtige en dure weg voor vele roekelooze of niet nadenkende aspirant automobilisten, en voor deze categorie zorgt het vindingrijke Amsterdamsche handelaartje in automobielen en motor fietsen. Men huurt bij hem een transport fiets met een aanhangmotortje en gaat eenige dagen later triomfantelijk examen doen. De adviseur is dan wel genoodzaakt den candidaat te laten slagen, want op zoo'n trapfiets kan natuurlijk de eerstede beste kruk, die niet het minste begrip van de besturing van een auto heeft, uit de voeten komen en behoorlijk manoeu vreeren om een rijbewijs te bemachtigen. Dit motortje vindt een gretig onthaal bij het publiek om als hulpmotor op de fiets te dienen en daarbij kan het ook geen kwaad, want daarvoor wordt een speciaal rijbewijs afgegeven, het bewijs C, dat alleen recht geeft een motorrijwiel te berijden, dat niet sneller dan 30 K.M. kan loopen. Met dit aanhangmotortje op een transportfiets staat het „wettelijk" echter anders. De transportfiets heeft drie wie len en valt dus onder de door onze wet geving nog steeds ongelimiteerde catego rie van motorrijtuigen op méér dan twee wielen. Wat is nu het voor het veilige verkeer, en dus voor de veiligheid van alle weg gebruikers, ouden van dagen zoowel als l kinderen, zoo hoogst ernstige gevolg? Dat i de adviseurs en rijksdeskundigen een be- i wijs moeten afgeven, als iemand met zoo'n transportfiets even wat onder hun oog heeft rondgetrapt en het motortje I hier en daar de transportfiets heeft ge- holpen. Het langs dezen weg verkregen rijbewijs geeft den aanvrager echter óók het recht I om achter het stuur plaats te nemen van 1 een snellen 100 P.K. wagen, een autobus, i een tractor, een motor met zijspan, kort om, hij verkrijgt een ongelimiteerde be voegdheid om alle motorvoertuigen te besturen en heet daartoe in de wettelijke termen „bevoegd" en „bekwaam". Mag onze Minister van Waterstaat een dergelijke aanfluiting van de Motor- en Rijwielwet langer gedoogen? Niemand zal betwisten, dat reeds lang door het Ministerie van Waterstaat daarin een voor de veiligheid van het verkeer hoogst wenschelijke beperkende bepaling had kunnen gemaakt worden, maar nog steeds wachten de adviseurs en rijksdes kundigen daar vergeefs op en zijn er in die jaren reeds aan gewend geraakt een eigenlijk niet te verdedigen verantwoor delijkheid op zich te nemen, door te ver klaren dat iemand, die goed met een motor met zijspan kan rijden, ook veilig kan manoeuvreeren met ieder soort van automobiel, van 5150 P.K.! Ook hierin dient, in navolging van Frankrijk en Duitschland. waar aan het verkrijgen van een rijbewijs scherper om lijnde voorschriften ten grondslag liggen, nu eens eindelijk verandering gebracht te worden. Hiertoe zou een regeling moeten komen, zooals deze reeds lang in Frankrijk be staat, waarbij op hetzelfde rijbewijs nadere toevoegingen gemaakt kunnen worden. Zoo zou op de keerzijde van ons tegen woordig rijbewijs eenvoudig aangeteekend kunnen worden, of dit verleend is voor: a. automobielen met ten hoogste 7 zit plaatsen, vrachtauto's of autobussen; b. motorfietsen; c. lichte motorfietsen (maxim. 30 K.M. snelheid); d. motorfiets met zijspan en driewielige motorrijtuigen; e. Ford T model; f. wegwals en landbouwtractor. GEBOREN: Johanna Maria. d. v. J. de Boer en J. J- Neuteboom. Jan. z. v. W. Duijverman en J. J. Stikkelorum. JAN FABRICIUS 60 JAAR. Naar het Nederl. Correspondentiebureau mededeelt, heeft Jan Fabricius gisteren te Londen zijn 60sten verjaardag bij ver vroeging (de eigenlijke dag is 30 dezer) gevierd, waar een kring van tooneelvrien- den hem een banket en soirée aanbood. Den 30sten September zal hij zoo wordt verder gemeld naar alle waar schijnlijkheid in ons land doorbrengen, maar mogelijk ook in Duitschland, waar zijn 60ste verjaardag gememoreerd zal worden door de opvoering in verschillende steden van eenige zijner stukken. GEHUWD. M. W. van der Zanden jm. en M. M. Jutte jd. o ONDERTROUWD. H W. Klaverveld jm. 21 j. en C. de Jong jd. 22 j. W. Groeneveld jm. 25 j. en M. H. Kokkedee gesch. 34 j. OVERLEDEN B. P. van Veen, z. 7 j. B. Hoogstraten m„ 63 A. CramerVan Muiden vr. 82 j. E. van der Kaay—'t Hooft, wede. 83 j. J. J. Geeben, ongeh. m 42 j. HET UTRECHTSCHE LUSTRUM. Een financieel succes. Men deelt mede, dat, hoewel de slot- rekening en verantwoording van de vie ring van het 59ste lustrum van de Utrecht- sche Universiteit door het Utrechtsch Stu denten Corps nog niet geheel heeft plaats gehad, het niettemin reeds vaststaat, dat het waarborgfonds, waarop de reünisten van het U.S. C. hebben ingeteekend, niet zal behoeven te worden aangespreken. Het laat zich zelfs aanzien, dat de vrij willige bijdragen, die de corpsleden hebben bijeengebracht, in haar geheel zullen kun nen worden teruggegeven. Deze fraaie uit komst wekt des te meer bewondering, nu de toegangsprijzen voor alle feestelijkhe den gedurende de lustrumweek aanzienlijk lager waren gesteld dan 5 jaar geleden. MOEILIJKHEDEN BIJ HET NEDERLANDSCH TOONEEL. AANRIJDING TE SASSENHEIM. De autohandelaar G. J. D. uit Rotter dam, heeft zich gistermorgen te verant woorden gehad voor de Haagsche recht bank wegens het veroorzaken van licha melijk letsel door schuld. Op 3 Mei j.l„ des namiddags te half zeven, reed verd. met een door hem be stuurden auto te Sassenheim en is volgens de dagvaarding te ver naar links uitge weken. waardoor hij met de linkerzijde van zijn auto in botsing kwam met een uit i tegenovergestelde richting komenden auto, 1 bestuurd door zekeren B. Tengevolge van deze botsing reed verd. daarna tegen den machinist de Koekoek, die met zijn rijwiel i in dezelfde richting ging, aan, tengevolge j waarvan deze kwam te vallen en lichame lijk letsel bekwam, o.a. een hoofdwonde terwijl het rijwiel geheel vernield werd. Door het O.M. waren 6 getuigen gedag vaard, o.a. de veldwachters Jakobs uit Warmond en v. d. Stel uit Oegstgeest, die kort na de aanrijding de situatie hebben i opgenomen. Naar deze verklaarden, zou- j den de beide automobilisten overeen- gekomen zijn den wielrijder schadeloos te stellen, terwijl de verd. aan den anderen automobilist zou hebben aangeboden de schade te vergoeden. De wielrijder diende ter terechtzitting een eisch tot schadevergoeding in tot een bedrag van f. 104.50. i Het O.M., waargenomen door jhr. mr. van Asch van Wijck, concludeerde uit de j verschillende getuigenverklaringen, dat verd. onoordeelkundig heeft gereden, zoo dat zijn schuld, naar sprekers meening, is komen vast te staan. In verband hiermede eischte de officier f. 150 boete, subs. 75 d. hechtenis. De verdediger Mr. Tromp Meesters, uit Rotterdam, verklaarde zich namens zijn cliënt bereid de gevraagde f. 104.50 aan de K. te vergoeden, hetgeen pleiter daarop deed. Verder betwistte pleiter, dat de schuld van D. is komen vast te staan en conclu deerde tot vrijspraak subs, een zeer lichte straf. Get. de K. trok daarop zijn civiele vor dering in. Uitspraak 24 Sept. a.s. Salarisvermindering te wachten. Men meldt uit Amsterdam aan het „Vad.": Het nieuwe tooneelseizoen begint hier verre van rustig. In een interview heeft Louis Saalborn te kennen gegeven, dat er een kans bestond, dat de salarissen van de leden van de Kon. Vereeniging Het Neder- landsch Tooneel een verlaging zouden moeten ondergaan. Sindsdien heeft de directie met de leden van haar gezelschap een bespreking gevoerd, terwijl ook ten stadhuize een conferentie heeft plaats ge vonden over deze aangelegenheid. Van de zijde van de directie wijt men de finan- cieele impasse, waarin men geraakt is, aan de algemeene crisis, die ook in de hoofd- i stad heerscht. Daartegenover is men onder de leden van meening, dat de crisis on- mogelijk als oorzaak van geldtekort kon worden aangemerkt. Wanneer deze salaris verlaging aan de orde was gesteld in den loop van het seizoen, dan zou zij als gevolg I mede van de crisis kunnen worden aan- I vaard; nu komt zij vrijwel vóór het speel seizoen begonnen is en uit dit feit wordt geconcludeerd, dat dan toch de begrooting, die voor dat jaar is opgemaakt, veel te I wenschen overlaat. Over het-algemeen is men van meening. dat het Nederlandsch Tooneel bij de fusie 1 van haar gezelschap met het Amster- damsch Tooneel te groote lasten op zich heeft genomen en verplichtingen, ook contractueel, die zij moeilijk zal kunnen i nakomen. Daarbij dient vermeld te worden dat de oorspronkelijke leden van het Ne- derlandsche Tooneel in geheel andere ver- I houding wat hun salarissen aangaat tot hun directie staan, dan die van het voor- malige Amsterdamsch Tooneel. De gages van de eersten zijn gegarandeerd, voor die van de tweede groep hebben de commis sarissen van de N.V. zich niet garant ge steld. De Nederlandsche Tooneelkunstenaars- Vereeniging. die zich op het standpunt stelt, dat wat bij de fusie is overeenge komen moet worden uitgevoerd vraagt nakoming van hetgeen contractueel is vastgelegd. Zij heeft zich tot haar leden gericht, met de mededeeling, dat zij ln een salarisverlaging niet zal berusten Dat de moeilijkheden bij de Kon. Ver. Het Nederlandsch Tooneel niet konden uitblijven, was te voorzien bij de hooge uitgaven, die dit groote gezelschap (ook door de bespeling van den Hollandschen Schouwburg) heeft en die nooit door sub sidie met inkomsten (het bezoek aan den schouwburg is bovendien de laatste jaren sterk verminderd) kunnen worden gedekt. Maar dat had men bij de samensmelting van de twee gezelschappen het vorig jaar moeten bedenken. Naar het Engelsch van BERTA RUCK door Mr G. KELLER. 46 Hoe was het intusschen met het meisje gegaan? En hoe zou het met hem afloo- pen? Zou die duivelsche Spaansche helle veeg, wie het niets kon schelen, welk figuur zij sloeg tegenover de bijeenge- stroomde hotelgasten, er werkelijk op uit zijn hun een kool te stoven? En zou zij inderdaad denken met haar geld gedaan te krijgen, dat zij gevangen werden ge houden? Als er met geld iets te doen viel. zou zij de wet op haar zijde hebben en niemand zou er zich om bekommeren, of de bewijzen wel voldoende waren. Het kon toch gebeuren, dat de parels onherroepe lijk verdwenen waren, dat het nooit werd ontdekt, wie ze had medegenomen Dan zou Farquhar jaren achtereen in deze of soortgelijke cel zijn leven moeten slijten Traag kropen de uren verder. Toen het blauw, dat hij door het raam kon aanschouwen, week voor de roze tin ten, welke wezen op zonsondergang, rilde Farquhar onder de dikke lederen jas, die men hem vergund had mede te nemen in zijn cel. Er doemde een andere bedreiging op; de nacht was op komst, in deze ruimte zeker niet later dan vijf uur Het nachte lijk duister zou hem omgeven en hij zou weer onder de angstsuggestie komen, die hem vroeger had gekweldtn Duitsch land had hij steeds het gevoel gehad, dat zijn cel samenkroop, de wanden steeds dichter tot elkander naderden, als in een der griezelverhalen van Edgar Allen Poe, en hem dreigden te vermorzelen en te verstikken. Moet ik hier den ganschen nacht doorbrengen, dun begint het me vast en zeker te kolderen, dacht Farquhar. Ik moet probeeren mijn gedachten een andere richting te gevenHij streek zijn haar weer eens naar achter en begon aan Sheila te denken. Als zij onschuldig is. wat kan men dan tegen haar aanvoeren? Het leek wel, alsof zij een oogenblik haar bezinning kwijt was! Waarom riep zij; Kapitein Farquhar heeft uw parels niet gestolen! Men zou op grond daarvan kunnen onderstellen, dat zij wist, wie het dan wèl gedaan heeft. Maar dat kan toch een vergissing zijn. Hoe laat zou het zijn? En toen namen zijn gedachten weer een wen ding en kwamen terug op de vraag, waar om alles draaide: Den ganschen nacht in dit vervloekte hol! Hij beproefde aan zijn oom te denken. Hij had niets van hem gehoord. Zou hij hem kunnen telegrafeeren? Och, van dien ouden Kei was toch niets te verwach tenen weer namen zijn gedachten den ouden keer.. den ganschen nacht zal ik hier opgesloten zitten Het koude zweet brak den jongen man uit. Altijd, te Londen, te Parijs, in het kasteel van den graaf in Bretagne, aan den Riviera en ook den vorigen nacht in het hotel had hij altijd geslapen met open deur. En nu vannachtSedert zijn ontslag als krijgsgevangene was het hem niet mogelijk geweest den slaap te vatten in een vertrek, waarvan de deur was ge sloten. Natuurlijk wilde hij het beste hopen omtrent den loop der zaken. Het was best mogelijk, dat er enkel iets moest worden onderzocht. Zijn vriend Jean zou onge twijfeld alles voor hem doen, wat in zijn vermogen was. Had hij dat nu al niet reeds bewezen? Morgen zou de zaak voor komen. Maar voor de verdenking was geen enkel houdbaar argument aan te voeren! Zeker, morgen komt alles in orde, maar.. vannacht? Het stukje van den hemel, dat door het raam was te zien. was van roze, geleidelijk purper geworden. Farquhar draaide het licht op Zou men hem veroorloven van nacht het licht aan te houden? Maar licht of duisternis, achter slot en gren del bleef hij! Ik geloof, dat ik het niet uithoud, dat ik gek word, zei hij ineens hardop en hii schrok van zijn eigen woorden. Maar nog vóór hij daarvan bekomen was, hoorde hij andere geluiden. Voetstappen klonken in den gang. Er werd met zware sleutels ge rammeld. Een oogenblik kwam de sinistere gedachte bij hem op, dat men hem kwam halen om hem in een nog engere cel op te sluiten en rillende sprong hij op. De deur vloog open en een welbekende stem riep op juichenden toon: Darol! Het vol gende oogenblik omklemden een paar armen hem ln broederlijken omhelzing en naar landsgewoonte kuste de jonge Franschman hem op beide wangen. Als Jean geen Franschman ware geweest, misschien zou Farquhar dan ondanks den druppel vreemd bloed, die door zijn aderen vlood, en hem tot verdraagzaamheid stemden, zich verzet hebben tegen dezen vorm van vriendschapsbetuiging. In Enge land en ook elders kussen mannen elkander niet. Maar Farquhar was op dit oogenblik in de wolken, dat Jean was ge komen. Hij werkte echter een zucht van verademing weg. hield zich groot met alle wilskracht, waarover hij beschikte, en het was verbazingwekkend, zooals hij de kracht vond om kalmweg te vragen: En dat meisje? Wat gebeurt er met haar? Bedoel je juffrouw Curtis? Ja, zeg me eens gauw, hoe het juf frouw Curtis is vergaan! Best. hoor! Jawel, maar waar is ze? 't Is alles goed gegaan. Zij is het eerst vertrokken. Vertrokken? Waarheen? Waar is ze nu? Bij mevrouw Power, die haar onder haar vleugels heeft genomen. De deur vloog open en een welbekende stem Zij is dus op vrije voeten? Maar natuurlijk! Maar natuurlijk! ZooNog net bijtijds hield Farqu har den uitroep terug, die op zijn lippen lag: Dus heeft zij niet gestolen? Juffrouw Curtis, beste kerel, is zoo lekker als kip. Maar laat ik je dan ook even zeggen, dat die parels van madame al weer terug zijn. Ja, ze zijn al weer bij haar terug! Danbegon Farquhar, maar hij hield weder elke manifestatie van opluch ting voor zich en vroeg zoo onverschillig: Je moet me toch eens vertellen, Jean, hoe dat in zijn werk is gegaan. HOOFDSTUK XXVI. Welk een nacht! Na afdoening van de noodige formali teiten, waarop we hier niet verder behoe ven in te gaan, verhaalde Jean zijn vriend de gebeurtenissen van den dag. Dat geschiedde op straat, in de heerlijke vrije lucht, die een genot was bij het inademen. Hoog boven de daken verhie ven zich de toppen der Alpen, die als dof zilver zich afteekenden tegen de donkere lucht De hemel werd reeds vaag belicht door de maan, die nog niet boven de ber gen was gekomen, maar over een paar uur in hellen glans het landschap zou be lichten Ja, kerel, dat vind ik het mooie van de geschiedenis, begon Jean, teneinde zijn vriend wat op te monteren, dat er voor eenige verdenking van jou niet de geringste mogelijkheid meer bestaat. Zoo dra het telefonisch bericht was ontvan gen. ben ik zoo gauw mijn beenen me dragen konden, naar je toegekomen. De parels zijn terug, de dief is gepakt Waar? Vlak bij de grens hadden ze hem bij zijn kraag. Het schijnt een bekende dief te zijn. Hij had te Parijs al eenige malen zijn slag geslagen; behoort, naar het schijnt, uit een bende van zes of zeven misdadi gers. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 9