OPENING ONZER ZAAK HET EMAÏLLEHUIS UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RUNSTREEK, HAARLEMMERMEER. Door een auto aangereden. Terwijl gistermorgen mej. v. d. V.. wo nende te Aalsmeer, op den Schinkeldijk nabij Schiphol alhier liep, werd ze plot seling aangereden door een passeerende vrachtauto, waarvan de chauffeur ver moedelijk geen signalen heeft gegeven. De juffrouw werd met een gebroken been opgenomen en per ziekenauto van de K. L. M. naar een ziekenhuis in Amsterdam overgebracht. De politie maakte van het gebeurde proces-verbaal op. Het ongeluk aan den onbewaakten overweg. Omtrent het aan den spooroverweg aan den Spieringweg te Vijfhuizen plaats ge had hebbend ongeluk, waarbij de vracht auto van den expediteur Koole door een uit Haarlem komenden trein gegrepen en vernield werd en de bestuurder o.m. een hersenschudding bekwam, werd medege deeld dat de toestand van K.. die zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, gisteren vooruitgaande was. Hfj kon over het ge beurde evenwel nog niet worden gehoord. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, z. v. J. W. Wesselius en J. J. de Blaeij. Afina, d. v. J. Filius en G. de Vries. Everardus Petrus, z. v. j. P. I. Grannetia en A. M. C. Kemp. Marinus, z. v. C. J. van Oostende en C. J. Bronmeijer. Johannes Nicolaas, z. v. A. C. van Benten en A. P. Alkemade. Wil- helmina Magdalena, d, v. Th. Wagenaar en W. M. Ca-staing. Paulina Hendrika, d. v. A. J. Dittum en H. Honigh. Alida Maria, d. v. W. B. Bank en A. Jansen. Franciscus, z. v. F. Lucke èn M. Heus. Mouwering, z. v. H. Bakker en M. Roest. Petrus Josephus, z. v. J. van Leemput en M. Hermans. Antoon, z. v. A. Schutte en A. M. de Berg. Dingeman Theodorus, z. v. H. Broxter- man en M. G. Bakker. Ondertrouwd: C. van t Hof 24 j. en W. van Breenen 24 j. J. M. van de Velde 27 j. en G. Spaargaren 24 j. J. van Dijk 27 j. en E. van der Wiel 25 j. A. Verschoor 24 j. en M. J. van Anrooy 21 j. H. A. Greeven 27 j. en G. M. H. Veldt 25 j. D. van Kerkhof 28 j. en G. de Jong 23 j. Gehuwd: K. Smit 30 j. en H. M. H. van Walsteijn 22 j. J. Ouendag 23 j. en J. Wijkhuizen 21 j. D. J. Boot 33 j en C. van der Stelt 25 j. Overleden: Annigje 18 m., d. v. J. Man sier en H. Kuiper. o KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Gezien het verloop van zaken in som mige andere streken van ons land, is cr hier nog geen reden tot klagen. Zeker, de omzet zal wel iets beneden die van ver leden jaar zijn, doch ook de aanvoer ver schilt met 1930 zeer aanzienlijk. Zoo is b.v. de aanvoer van vroege bloemkool meer dan 50 pet. minder dan in 1930. Vele H.A. land, anders bestemd voor vroege bloemkool, zijn onbeteeld blijven liggen, wegens de volgens de tuinders te hooge huren. Volledigheidshalve zij echter vermeld, dat Baron v. Wassenaer v. Catwijck die zeer veel landerijen rond Katwijk bezit de huur voor verschillende perceelen. die te hoog genoteerd stonden, heeft ver laagd. De tuinders hopen dat ook andere landeigenaars hiertoe zullen overgaan. Al is er tot nu toe nog geen ernstige reden tot klagen, voor wat de tuinbouw producten betreft, met een groot pessi misme wordt het najaar tegemoet gezien als de groote massa bloemkool komt, die andere jaren voor minstens 50 pet. voor het buitenland bestemd is, en waarvan thans verwacht wordt, dat deze in het binnenland zal moeten blijven of indien het buitenland nog iets afneemt, dan toch tegen zeer lage prijzen. De landerijen waren echter gebaseerd op de hooge bollenprijzen. En daarmede gaat het bedroevend slecht. Deskundigen zien ook de naaste toekomst voor hot bloembollenbedrïjf zeer slecht in. Dat is dan het bedrijf waar alles tusschen Lei den en Haarlem op gebaseerd was! En iedere week wordt het slechter. In deze omgeving worden onnoemlijk veel bollen opgeplant voor de trekkassen. Wat dat in den a.s. winter moet worden, is voor allen nog een raadsel! En mocht Engeland, waar de massa van getrokken bloemen ip den winter heen gaat, ook de tolmuren optrekken, iets waar met reden voor gevreesd wordt, dan zal ook het noodmiddel voor velen, de trekkas, niet anders clan teleurstelling kunnen op leveren. Doch geen ellende voor den tijd. Laten wij hopen dat dit gevaar nog wordt afgewend. Misschien komt alles weer te recht. Men is tegenwoordig zoo spoedig pessimistisch Noordeinde 7 - Katwijk aan Zee- oxo ZATERDAGMIDDAG 3 UUR in Kachels, Haarden en Emaille. RUIME KEUZE. 3427 Beleefd aanbev.: P. OUDSHOORN. KATWITK AAN ZEE. Protest aan B. en W. De Kerkeraad van de Geref. Kerk al hier heeft aan B. en W. een schrijven gezonden, inhoudende een protest tegen de verleende vergunning aan tent- en kioskhouders op het strand om gedurende den badtijd des Zondags eenige uren hun zaken geopend te hebben. Een schadepost. De-reeder N. P. deed bij de politie aan gifte. dat door jongens eenige van zijn netten, die in de Zuidduinen lagen, ver nietigd zijn. De .knapen hadden van die netten een vuurtje-gestookt. D. K. uit de Voorstraat gaf bij de politie kennis van de vermissing van een roeibootje uit het Prins Hendrikkanaal. De bloempjesdag alhier gehouden ten bate der vereeniging „Het Hoogeland", Christelijke Vereeniging tot stichting en instandhouding van arbeidskoloniën heeft een batig saldo opgeleverd van f94.92. Onze plaatsgenoot de heer C. A. Schonenberg is te Den Haag geslaagd voor diploma A als machinist bij de koop vaardij. o NOORDWITK. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. van Beelen, 21 j. en M. Barnhoorn, 22 j. E. J. Hogendoorn, 24 j. en M. Duindam, 21 j. Overleden: Elizabeth Mennings, oud 69 jaar, geh. m. L. B. J. Houët Maria Eli sabeth Dijkman, oud 82 jaar, wed. v. D. Piena Catharina Joanna Elisabeth Tukker, oud 84 j. o NOORDWITKERHOUT. PRACHTIGE ORANJEFEESTEN. Alom groote vreugde! Toespraak van den Burgemeester. Eindelijk was de lang verbeide Donder dag aangebroken! Wat een genoegen; Gul den zonneschijn, druk bevlagde straten, talrijke feestgangers, en venters met „oranje-nationaal", alom muziek, alles werk te er toe mede, om den Koninginnedag alhier, allen luister bij te zetten. Te negen uur 's morgens, trok onder de vroolijke tonen van twee muziek-korpsen een optocht van bestuursleden der Oranje- vereeniging, met aan 't hoofd onze burger vader allen in groot tenue, gevolgd door een stoet schoolkinderen en deelnemers aan den wedstrijd, met vroolijke gezichten, door hel dorp. Daarna werden de prijzen toegekend voor de fraaist versierde rijwielen. Sommige waren hee. mooi versierd, vooral die, met de paraplu van witte bloemen, terwijl ook de jonge dame, die met haar vleugels van bloemen en krans op 't hoofd, een „engeltje" voorstelde, veel bekijks had. m ft Vervolgens namen de fietswedstrijden een aanvang, eerst voor de jongens, daarna voor de meisjes. Vijftig jongens en nog meer jongedames bekampten elkander de prijzen. Ér waren mededingers, die alle ringen wisten te bemachtigen, waardoor om cle prijzen geloot moest worden, bijna niemand kwepn zonder lintje thuis, want op de fiets zijn hier allen in hun element. Tegelijkertijd had op een terrein achter het dorp het vogelschieten plaats en de Noordwijkerhout- sche schutters deden hun naam eer aan. De houten vogel zat stevig in den top, soms vlogen de blanke spaanders er af en het duurde uren vóór een der schutters koning werd en cle vogel ter aarde viel. a Op het feestterrein werden allerlei volks spelen gehouden, als tobbetje steken, ton- knuppelen, touwklimmen, fietsen met hin dernissen, fietsen met terwijl pop aan- kleeden, in daarvoor speciaal vervaardigde ocstumes alleen voor jongedames. Vcoi alle wedstrijden :\verden flinke prijzen beschikbaar gesteld, o.a. een rijwiel, wellen dekens, allerlei' levensmiddelen en prachtige luxe voorwerpen, eetserviezen, spiegels enz. O 's Middags werd om twee uur begonnen met bet hoofdnummer van het programma: ringrijden met versierde auto's of tilbury's. 36 paren namen er aan deel. Er waren verschillende prachtig versierde wagens bij, zoodat het toekennen van een prijs voor de mooiste versiering een heel karwei werd. De grootste drukte bepaalde zich 's mid dags op het feestterrein, voor allen koste loos toegankelijk. Alle vermakelijkheden hadden het druk. Overal was het vol en gezellig, de feeststemming was er in. Om de wagens der kooplieden verdrongen zich de koopersj van bananen, serpentines, roomijs en wal dies meer zij. Overal muziek, behalve de officieele, was er ook een officieuse van draaiorgels en har monica's en van zonderlinge orkesten in allerlei kleur en vorm. Straatartistcn zongen serti'menteele liedjes en getal ou eer de wor stelaars stonden het publiek te bedotten. En over dat alles, een vroolijk zonnetje! 9 ft Na afloop der ringrijderij ging de feest commissie zich versterken aan een diner, haar aangeboden op de groote bovenzaal van maison Hensbergen. Het ging er vroolijk toe en menige hartelijke speech werd afgestoken, waarbij niet alleen Hare Majesteit, maar ook de voorzitter en eére-voorzitter der Oranje vereniging werden gefêteerd. 's Avonds tegen 8 uur, begaf de feest commissie zich naar de tribune om de behaalde prijzen uit te deelen. De eere-voorzitter der feestcommissie, de lieer A. C. M. van Iersel hield een toe spraak, die onder groote stilte werd aan gehoord. Hij gewaagde van cle moeilijk heden, die cle commissie dit jaar onder vond met 't oog op cle slechte tijden. Niettegenstaande cle malaise wil men hier toch het Koninginne-feest vieren en zulks is than geschied, met nog meer animo dan vorige jaren. In hoop op betere tijden, mag men den moed niet verliezen. Spreker herdacht met voldoening het gunstige weer en bracht dank aan de feestcommissie, welke niet versaagde, hoewel eenige partij- genooten roet in 't eten wilden gooien. Ook herdacht hij den etalage-wedstrijd waarvan bijzonder veel werk gemaakt was. Het toekennen der prijzen was een moei lijke taak, doch de commissie had ge handeld volgens haar beste weten en hoopte dat allen zich bij den uitslag zouden neerleggen. Hierop volgde spontaan het „Wilhelmus" waarna mevr. van Iersel de prijzen uit deelde. Ook werd nog dank gebracht aan de twee muziekkorpsen. Hierna werd op het feestterrein de pret- voortgezet en om tien uur werd een schit terend vuurwerk afgestoken, dat uitste kend slaagde. Hel Oranjefeest is hier met zeer veel aciimc gevierd. Hieronder volgen de uitslagen der ver schillende wedstrijden: Etalage-wedstrijd. Ie pr. P. W. Mens, 2e pr. H Hensbergen, 3e pr. L, Driebergen, 4c pr. A, v. Eeden, 5e pr. L. Buschman, 6e pr. J. Uitendaal, 7e pr. P. Marijnen, 8e pr N. Rodenburg. Vogelschieten 36 deelnemers: lo vogel:- le vleugel: M. R. Waanings; 2e vleugel: M. R. Waanings; kop: Th. v. d. Bérg Gz.; staart: P. de Groot; vlag: G. Duivenvoorde; 2e vogel: romp: H. Klin kenberg; le vleugel: Jo v. Dijk; 2e vleugel: Jan v. Steijn; kop: C. Meijer Sr.; staart: P. F, v. d. Berg; vlag: P. Nulkes. Tonknuppelen, 74 deelnemers, le ton: M. Diebhe, Joh. v. d. Voet, C. Borst; 2e ton: Mart. v, d. Klauw Cz., Wed. J. Duivenvoorde, P v. Denzen Jz.; 3e ton: P. Koelewijn, Ant. v. d: Berg, A. v. d. Niet Hz.; 4e ton: C. v. d. Berg, Tad Barg Jr., C. Zwaan: 5e ton P. Th. v. Gijlswijk, Wed. L. v. cl. Linden, C. J. Duindam, 6e ton: Antoon Roode, P. Koe le wij, A. v. d. Niet. Ringsteken Heerenfietsen, 27 dealnemers, le pr. J. Warmerdam Az., 2e pr. J. v. d. Berg Gz., 3e pr. Jh. Vroolijk, 4e pr. W. v. d. Berg (Verdegaal), 5è pr. Jac. Duivenvoorde Wz., 6e pr Adr. v. cl. Raadt Tz., 7e pr. Adr. Oostdam Thz., 8e pr. H. Oostdam Thz., 9e pr. P. Heemskerk Pz. Versiering heerenfietsen: le pr. W. v. d. Berg-Verdegaal, 2e pr H. Oostdam Dz., 3e pr. A. Oostdam Dz., 4e" pr. Jac. v. Steijn. Versiering paard en tilbury en auto's, le pr. J. W. v. d. Klugt en echtgen., auto, 2e pr. J Oostdam en O. Oostdam, auto, 3e pr. P. v. Leeuwen en Pietje Pennings, auto, 4e pr. B. C. Duivenvoorde en Dora Broekhof, tilbury, 5e pr. C. v. Paridon en echtgen., auto, 6e pr. Nic. Duivenvoorde en Truus v. d. Weijden, tilbury, 7e pr. P. Warmerdam Az. en M. v. Zijlingen, tilbury, Se pr. W. v. d. Meer en M. v. d. Burg, auto. Ringsteken. 36 deelnemers, le pr. W. v. Noort en A. v. d. Vlugt, 2e pr Nic Duivenvoorde en Betje Duiven voorde, 3e pr. G. Konijnburg en Greta Vêrdegaal, 4e pr. P Duivenvoorde en Maria Duivenvoorde, 5e pr. C. Klinkenberg en Mina Vrolijk, 6o pr. G. Hoogervorst en Mietje Hoogervorst, 7c pr. Jo y. Dijk en echtgen., 8e pr. Theo Pennings en Jo Warmerdam. Ringsteken dames, 52 deelneemsters, le pr. Adr. v. d. Raadt, 2e pr. Cato v. cl. Berg Jd., 3e pr. Joh. Disseldorp, 4e pr. Truus Warmerdam, 5o pr. Cor v. d. Kïugt, 6e pr. B. v. d. Putten, 7e pr. Bertha Nulkes, Se pr. Betsy DuivehVoorde, 9e pr. Greta Rolvers, 10e pr. Q. Warmerdam, 11e pi-. Mietje Hogervörst, 12e pr. C. Dobbe, 13e pr. Jo Peters. Versierde damesfietsen: lc pr. L. van Gijlswijk, 2e pr. Corry v. d. Klugt, 3e pr. Clasina v. d. Putten; 4e pr. N. w. cl. Meer, 5e pr. N. v. d. Berg, 6e pr. M. v. Iersel, 7e pr M Immerzéel, 8e pr. B. v. d. Putten, 9e pr Marie Padding, 10 pr. C. v. d. Berg- Smjt. lie pr. A. v. d. Raadt, 12c pr. H. v. d Putten, 13e pr. A. Bakker, 14e pr. M. v Steijn, 15e pr. A. Warmerdam, 16e pr. C Warmerdam, 17 pr. M. Oostdam, 18e pr. S. Westrik, 19 pr. C. Dobbe. Fietsen met hindernissen (meisjes), 17 deelnemers. le pr. Marie v. Duin; 2e pr. Anny Pad- ding. 3e pr. Adr Opstdam, 4c pr. Marie Bakker, 5e pr Mina Bakker, 6c pr. Maria v. Tersel. Touwklimmen. Jongens 14—16 jaar. 16 deelnemers. le pr. W. Broekhof Gz.„. 2e pr. H. Duivenvoorde Wz., 3e pr. C. Bergman, 4e pr. Jac. Duivenvoorde Jacz. Popaankieeden op;'"cIè fiets (meisjes). 9 deelneemsters. lc pr Jo Wcssels.-2e "pr. Mina Bakker, 3e. .pr. .Dora v_ Gijlswijk,. 4o pr. A. L an geveld ALPHEN. NED. CHR. VROUWENBOND. Lozing over Toorop. De afd. van den Ned. Chr. Vrouwen bond hield gisteravond in de Chr. H.B S. een algemeene ledenvergadering onder leiding van mevr. J. M. Westerbrink Wirtz als presidente, die dezen avond opende en tevens met een kort dank woord sloot. Na behandeling van enkele huishoudelijke aangelegenheden trad dezen avond als spreker op de heer J. Zonneveld, leeraar aan de Chr. H.B.S. al hier, die dezen avond zou spreken over het werk van den schilder Toorop. Spre ker schetste allereerst de merkwaardig heden van dezen kunstenaar, vooral om dat in zijn werken zoo duidelijk de groei van zijn zieleleven is te zien. Een van zijn eerste werken: „De Wachtkamer van het armenhuis in Londen" toont zijn groot medelijden met armen en misdeelden. Zijn prachtige teekening „Levensgang" geeft de sombere levens-visie van den schilder; willoos worden de menschen door het noodlot voortgedreven, als de schepen op den Oceaan, den ondergang tegemoet. De verleiding waaraan jonge menschen in deze duistere wereld bloot staan, tracht Toorop in beeld te brengen in zijn schilderij „De Schooiers". Ook een pracht werk is zeker, aldus spr. „De drie Bruiden'" een niet gemakkelijk te begrij pen teekening, maar waarin reeds door brekend licht aanwezig is. de nabijheid van den lijdenden Christus. Toorop's op name in de Roomsche kerk beteekent het begin van een geheel nieuwe levenspe riode. Verwonderlijk is de rust nu in zijn werk. Zoo mystiek melancholisch en ver ward vaak zijn werk vroeger was, zoo klaar en duidelijk wordt het nu. Uit tal van werken spreekt zijn geloof.. Treffend is dan ook een van zijn laatste groote teekeningen een zelfportret: „De knokige handen gevouwen en smeekend opgehe ven tot Christus". Spr. lichtte zijn onderwerp toe met tal rijke lantaarnplaten. Begrijpelijkerwijze bestond voor deze aangename en leer zame causerie van de zijde der leden veel belangstelling. Past op nw konijnen. Gisternacht werden op een 3-tal plaat sen in onze gemeente n.l. bij een bewoner van den Steekterweg, Kortsteekterweg en 's-Molenaars konijnen ontvreemd, in totaal acht stuks. Door de resp. eigenaren werd bij de politie aangifte gedaan, doch van de langvingers is nog niets bekend. o BODEGRAVEN. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Zware redding van S paarden. Een groote zeswielige vrachtauto reed op de Noordzij even voorbij het z.g. „Roode dorp." Van tegenovergestelde zijde kwam een personenauto aanrijden, die niet vol doende rechts hield. De groote wagen, een truck met aanhangwagen, moest dus ver uitwijken, te ver voor het lange achterstuk dat daarbij in het gras langs den sloot kwam, dat voor zooveel vracht niet bere kend was, wegschoof en den wagen mee te water liet gaan. Toen 't achterstuk een maal den vasten grond verloor moest het voorstuk met de truck wel volgen en zakte het geheele gevaarte in den breeden en diepen sloot. Door het breken van de voorruit was de bestuurder-eigenaar de heer C. uit Utrecht zwaar gewond. In he vige spanning wist deze echter uit de cabine te komen, vol bange zorg voor zijn lading, bestaande uit een 9-tal kostbare paarden. Hij sprong te water en slaagde er in met behulp van toegeschoten burgers om de achterklep los te maken en waagde zich toen in het water tusschen de hevig trappelende, geschrokken paarden. Nie mand durfde hem dat waagstuk nadoen. Hoewel hij nog een trap van een der dieren kreeg, gelukte het hem 8 paarden los te snijden, die zwemmende aan den oever kwamen en rustig konden worden wegge leid. Het negende dier was eenter door het gedrang der beesten gedood. Dit werd later naar het slachthuis vervoerd. Inmiddels waren de Rijksveldwachter R. en dr. van Beek gearriveerd. Deze bemerkten dat de bestuurder, die hevig bloedde op het punt stond bewusteloos te worden. De veld wachter wist een boot te vinden en roeide daarmee naar de plek van het onheil. Juist bijtijds kon hij den bestuurder nog grijpen toen deze juist in het water dreigde weg te zakken en vrij zeker zou zijn ver dronken De man verkeerde in zulk een geweldige zenuwspanning, dat het vier personen moeilijk viel hem vast te houden. Na verbonden te zijn werd hij naar een nabijzijnd huis vervoerd. De auto kon later worden gelicht. De niet-uitwljkende auto is doorgereden. De verongelukte auto was verzekerd, de lading echter niet. DE ORANJEFEESTEN TE NIEUWERBRUG Een prachtig historisch spel. Onder vrij gunstig weer vierden onze ge meentenaren in de buurtschap Nieuwer- brug hun Koninginnefeest. In de morgen uren viel nog wel wat regen, maar tijdens de eigenlijke feestelijkheden hield het weer zich goed. 's Morgens werden allereerst kinderfeesten gehouden op het mooie feestterrein achter „het Grauwe Paard", 's Middags volgde een ringrijderij en een schoonrijderij. Aan de eerste namen 17 spannen deel. Tegen den avond werd een beknopte historische optocht gehouden door de deel nemers van het later te houden Open luchtspel „Oranje. Blanje, Bleu". In de eerste groep reden de historische hoofd personen van het spel. in de tweede het Oranjevlaggenkoor met symbolen in de derde een zegewagen waarop de Neder- landsche Maagd, omgeven door meisjes met de symbolen van Handel, Nijverheid enz. en om den wagen heen de 11 pro vinciën. In de vierde groeg ging het Bleu- koor. Na den omgang van dezen stoet werd gereden naar het feestterrein, waar het eigenlijke spei zou worden gegeven. Dit bestond uit drie tafereeien. In het eerste „Donkere tijden" getiteld, bevinden we ons in een belegerde stad, waar de nood zeer hoog geklommen is. Op het bericht van de inneming van den Briel begint echter de hoop weer te herleven. In het tweede tafereel komen de beide koren op, die bij beurten ter illustratie van het geheel zingen. In het derde tafereel komen weer de koren, wordt weer gezon gen, treedt de Ned. Maagd ten tooneele en wordt trouw gezworen aan het Oranje huls. Het spel werd keurig uitgevoerd. De be lichting was uitstekend. De Oranievereen. die hiervoor samenwerkte met de zang- vereeniging heeft een schitterend succes geoogst. Dat werd dankbaar gememoreerd door den voorzitter, de heer A. van Baren, die dank bacht aan den schrijver, de heer Hardebol uit Utrecht, aan den spelleider, de heer C. H. van Velzen te Nieuwerbrug voor hun buitengewoon moeilijken arbeid. Tenslotte volgde nog een mooi vuur werk. Het feestterrein was vooral tijdens het avondfeest overvol. Nieuwerbrug heeft bewezen dat ook in een kleinen kring heel goed een groot feest kan worden gegeven. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, zoon van M. Groe nendijk en E. M. Rutte Pieter. zoon van H. J Huisman en H Batelaan Bartolomeus Johannes, zoon van C. J. Vink en H. A. de Wit. Overleden: Dirkje Vermeulen, drie jaar dochter van A. Vermeulen en H. Boot. Ondertrouwd: F. van Duren, 28 jaren en N. Veenstra, 22 jaar. N. A. van Ros- sum, 31 jaar en C. A. Stolkwijk, 24 jaar. Getrouwd: Ph. A. v. Aalst 31 j en A.v.d Arend, 25 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. van Selm, volontair Zui velfabriek van Doornspijk A. Huizer, dienstbode van Zevenhoven A. van Leeuwen en gezin zonder beroep v Al- phen a. d. Rijn H. G. de Klerk, buiten gewoon opzichter v. d. Rijkswaterstaat van Delft. "Inmiddels vertrokken: C. van Ingen, onderwijzeres naar Lopik E. Jacobi, zonder beroep, naar Amsterdam C. P. van Katwijk, zonder beroep, naar Har- dinxsveld A. H. V. Kauling, zonder be roep, naar Katwijk a. d. Rijn R. F. M. Korse, zonder beroep, naar Alphen a. d. Rijn L. C. van Vreedendaal, letterzetter naar Rotterdam D. A. v. d. Pijl, sur numerair dir. bel., naar Rotterdam A. F. Bos. zonder beroep, naar Utrecht. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling staan als werkloos inge schreven: 7 timmerlieden. 9 losse werk lieden. 3 opperlieden, 1 metselaar. 2 grondwerkers, 2 pakhuisknechts. 1 chauf feur. 2 fabrieksarbeiders en 1 machinist. Uitslag Wilhelmina-wedstrijd. De uitslag van de gehouden Wilhel mina-wedstrijd" van de schietvereeniging' „Willem Teil" luidt' als volgt: le klas: A. Veelenturf 99 punten, J. A. Kraaij 98 punten, C. Zaal 98 p.; E. van Waveren 96 p.; H. Schoo Jr. 96 p Joh. Hoogendoorn 96 p.; L. v. d. Bosch 94 p.: D. Boef 93 p.: 2e klas: Joop Vink 98 p.; E. v. Wens- veen 98 p.; J. Vink 97 p.; P. v. Wensveen 93 p.: G. de Jong 93 p.: J. Muller 91 p.; C. Schellingerhout 88 p. De heer P. H. O. Jr. alhier is door het kantongerecht te Utrecht veroordeeld tot f. 30 boete subs. 5 dagen hechtenis wegens het „Kalken" in den verkiezings tijd. Onze plaatsgenoote mej. C. v. Ingen is benoemd tot onderwijzeres aan de Openbare Lagere School te Lopik. Gevonden: een compleet autowiel met banden, een koralen halsketting, rood en wit; 1 bougie, merk Bosch; 1 rijwielcape; 1 blauw schort met witte blokken. Inlichtingen ten politiebureele. o BOSKOOP. Boskoopsche Burgerwacht. Op de alg. buitengewone ledenvergade ring van de Boskoopsche Burgerwacht is in de plaats van wijlen den heer P. H. v. d. Meulen tot voorzitter gekozen de heer A. E. Stijkel, directeur der gemeente bedrijven alhier. Zondag 13 September zal de Zon dagsdienst worden waargenomen door dr. J. Hamburger. KOUDEKERK. Loco-burgemeester. Door B. en W. dezer gemeente werd tot loco-burgemeester aangewezen de oudste wethouder, den heer D. Dorrepaal. Deze wordt eventueel waargenomen door den 2en wethouder, de heer N. P. Slegtenhorst. Burgerlijke Stand. Geboren: Alma Eliese, d. van F. Bloos - en E. A. Gerdes. Inlichtingen zijn bij de politie te be komen omtrent een gevonden heeren rijwiel. Op den bagagedrager is een gabardine overjas bevestigd. —o WADDINXVEEN. Gemeente-commissies. B. en W. hebben aangewezen tot voor zitter van de commissie van bijstand in het beheer der gemeentebedrijven: ae heer Jac. van Tol en tot voorzitter van het burgerlijk armbestuur dezer gemeente de heer J. G. Herfst. In een zeis gevallen. Een zesjarig zoontje van den woon wagenbewoner N. staande aan den Snlep- weg in deze gemeente had het ongeluk in een zeis te vallen. Hij werd zoodanig aan een zijner beentjes verwond dat hij ter behandeling naar het van Ittersonszieken- huis te Gouda moest worden overgebracht. Dr. Paul alhier had de eerste hulp ver leend. Ernstige aanvaring. Bij de Hooge Waddinxveensche brug alhier had een aanvaring plaats tusschen de nieuwe motorboot „De drie Gebroeders" uit Amsterdam en een zolderschuit gela den met hout van de firma H. uit Leiden. De motorboot werd zoodanig getroffen dat eenige spanten losvlogen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. doch de materieele schade is groot. Kindje te water. Een driejarig dochtertje van den arbei der B. uit de Emmastraat, alhier kwam in de diepe sloot achter de Esse te vallen. Het land zonk onmiddellijk naar de diepte, doch gelukkig werd dit opgemerkt dooi den heer H. H. die het kind nasprong en het genoegen had. de kleine behouden op het droge te brengen. WOUBRUGGE. Mooie Oranjefeesten. De Oranjefeesten, georganiseerd door öe .Feestcommissie 1928" hebben tot nu toe een goed verloop gehad. Begonnen werd door de reveille, geblazen van den toren. Daarna werd een uur koraalmuziek gege ven en werd inmiddels de kinderschaar opgesteld voor een optocht. Rijk met oranje en vlaggen versierd togen de kin deren van de beide scholen, begeleid door het muziekcorps en hun onderwijzers door het dorp en zoo vervolgens naar het feest terrein alwaar ze eerst werden onthaald op limonade. Met veel geestdrift werden hierop de kinderspelen gehouden waarvoor zoo als altijd, veel belangstelling was. De geluk kige winnaars van prijzen volgen hier onder: Ballen-loopen: le prijs Neiis Brunt. 2e Henk Schijf, 3e Bram Bregman. Ballen-loopen meisjes: le prijs Riek Windhorst, 2e Janti ten Brink, 3e Mas de Jeu. Houtjes rapen: le pr. Arend den Ouden, 2e Sjef van Zaal. 3e Steef Houloo. Idem voor meisjes: le pr. Greet van der Lip. 2e Ada Kroon, 3e Willy den Ouden. Zakloopen: le pr. Gerard Wolvers. 2e Johan van.Straalen, 3e Gerrit Anker. Idem voor meisjes: le pr. Jantje War ring. 2e Sijtje Brunt. 3e Antje Moorman. Hoogspringen: le pr. Jurrie Windhorst, 2e Gerrit van der Lip, 3e Lo van Rosen- daal. De wasch doen: le pr. Annie de Rijk. 2e Marijtje Schijf, 3e Willy Anker. Stoelendans: le pr. Hilletje Brunt, 2e Willy Terhorst. 3e Greta van Tol. Idem voor jongens: le pr. Henk War ring, 2e Gerrit Anker, 3e Piet Kinkel. Vlagje loopen: le pr. Piet de Boer. 2e Henk Rosmolen. 3e Dirk Bergman. Idem voor meisjes: Gre Westmaas, 2e Jo Terhorst, 3e Jo Heenk. Na afloop hiervan zagen we ruiters op het terrein verschijnen voor de paarden rennen. Iets nieuws in het programma trok zulks vanzelf veel belangstelling. Deze belangstelling werd dan ook goed be loond want met zeer veel energie was er gewerkt en dagen achtereen geoefend, zoodat de afloop hiervan met spanning werd verwacht. De prijzen vielen ten deel aan: le pr. Jaap Vergeer. 2e Aalt Kruize. 3e Dirk van Straalen terwijl Bart Hcenk een troost prijs ontving. 3—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11