CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN. Ziezoo, er beginnen weer eenigen te voorschijn te komen na de vacantie, maar nog lang niet allemaal, want eerst moet men wennen aan school en lessen en huis werk, voordat ook de raadsels en brieven er b:j kunnen. Zooals jullie ziet, ben ik hier in Leersum, ik ben verleden week Woens- aag al gegaan, dus als jullie dit lezen ben ik al 8 dagen hier. Ik had al veel mooie dagen maar ook al veel regen. Voor buiten zitten is het meestal te frisch, maar ik he& al veel gereden, dat is heerlijk. Neeltje van Duyn, prettig dat je wat hebt gewonnen, een vulpotlood is iets wat je kunt gebruiken en dus veel plezier van kunt hebben Willy C. Mulder, van ganscher harte wensch ik het beste voor den zieke, meer zal ik er maar niet over schrijven, je weet wel wat ik bedoel. Ik ben al bijna 3 jaar onder dokters handen. Jan en Eempien Wassenaar, zoo gaan jullie verhuizen, dat wist ik niet. Heet de weg waar jullie wonen nu, ook Brons- geesterweg? Ik dacht dat die Leeweg heette. Nu tegen dat ik in Haarlem ga lo- geeren, leg je het nog maar eens precies uit. is het verder dan waar jullie nu wonen? Corrie en Tonnie Wit, ja de vacantiepret is weer voorbij, nu kunnen jullie nog den ken aan al het plezier dat je hebt gehad aan al het moois dat je hebt gezien. Aardig vindt je niet om alles zoo van nabij te zien in de vlieghallen en al dat dalen en stijgen Willy Bos, gaan je broertje en jij naar dezelfde school, dat is gezellig. In Zeeland had ik het heel prettig en nu ben ik al 8 dagen hier buiten voor mijn gezondheid. Lena en Willy Schilp, gezellig als jullie weer trouw gaat meedoen. Wat een aar dige teekening was er weer in je brief. Jullie zijn veel moois gaan bekijken toen in den Haag, vond je het paleis mooi? Betsy Philippo, opperbest hoor. om nu weer trouw te gaan meedoen, in de va cantie komt daar niet van, dat begrijp ik best. Gaat Lyda met je naar dezelfde school. Heerlijk hoor dat je een mooie pop hebt gewonnen met dat hardloopen. Dirk Offringa, ik woon in den Haag al 13 jaar, maar in mijn jeugd woonde ik in Leiden, en heb er later heel dikwijls ge logeerd. ik ben er goed bekend. Neeltje Bervoets, het nieuwe raadsel dat je stuurde was voor de kinderkrant niet nieuw, het heeft er al eens ingestaan, dus het spijt mij voor je, ik kan het niet weer plaatsen. De eerste dagen dat ik hier was, trof ik mooi weer, heel veel buiten ge weest. nu regent het volop terwijl ik dit zit te schrijven. Ploni en Betsy van den Eykhoff, zeg Ploni dat vond ik geen pretje voor je dat ze je bril kapot sloegen bij het hossen, kreeg je geen glas in je oogen. Wat heb je mij aardig geschreven Ploni over de fees ten en de optocht. Ik had hier al mooie dagen, maar ook al veel regen, erg jam mer. Drietal de Geus, heerlijk dat jullie zoo van de feesten hebt genoten. Dat zal wel mooi geweest zijn die molen met schijn werpers verlicht. En toen 's avonds het vuurwerk, hoe grappig die olifant waar van de staart en de slurf op en neei gingen. 3ram Wijnnobel, dat raadsel is heel aar dig. maar het moet mondeling opgegeven worden, want de woorden moeten anders geschreven dan die plaatsnamen, je be? grijpt toch wel, wat ik bedoel? Nelly Wagemans zal je mij de volgende week schrijven of dat kiekje en die brief van jou was? Zoo ben jij ook wel in hotel de Donderberg geweest. Agnes Louise Planje, ja dat hoop ik ook dat het nieuwe vervolgverhaal mooi zal worden, ik denk het wel. Heel toevallig zag ik hier van iemand een jeugdblad uit Utrecht en daar begon hetzelfde ver haal in. Clara Ouwersloot, zoo'n zelfde soort raadsel is mij al toegezonden, maar ik zal het bewaren hoor. Wim Kruit, zoo prettig naar Utrecht en Zeist geweest? ik reed verleden week ook met de auto door Zeist, het is daar mooi vindt je niet? Hier zijn ook zulke mooie bosschen. Willy de Neys, je hebt dus wel eenige dagen kunnen genieten, al was het helaas niet iederen dag mooi weer. zouals bliv. verleden Zaterdag toen heeft het hier ook erg geregend zoodat de vulkachel in de serre brandde. Francine en Theo Brussee, ik hoop dat jullie wensch vervuld zal worden en ik hier veel mooi weer zal hebben en veel zal genieten. Nu schijnt de zon gelukkig, gis teren ook en toen heb ik heerlijk gereden. Annie Vollenga, je raadsel zal ik bewa ren en later eens plaatsen. Ru, Bas en Annie van Dijk, ja nietwaar het is gemakkelijker als er school Is want dan kom je vlak bij het bureau Leidsch Dagblad en kunt den brief dan wegbren gen. Zoo! maakt je moeder sap en jam van de bramen, dat is lekker. Er staan hier ook overal heel veel bramen, jammer dat je nier niet kan komen plukken. Klaas en Henk Vonk, dat dacht ik wel dat jullie na de vacantie ook weer mee zoudt gaan doen, jullie zijt trouwe inzen ders. Hennie de l'Ecluse, ja ik las al in vele brieven over de feesten op 31 Augustus, er werd veel genoten van de spelen, en vuurwerk, verlichting en muziek. En nu gaat heel Leiden zich weer verheugen op de 3 Octoberfeesten. Suze van Polanen wat was dat weer een aardig feest in de Gehoorzaal, vond je die goochelaars en buiksprekers zoo grappig? En dan daarbij nog al die tractaties. een goede dag. hoor. Annie Dorrepaal, er zijn bij je toegezon den raadsels wel eenige die er al in nebben gestaan, dus die kan ik niet weer plaat sen, maar aan enkele zal ik later eens een beurt geven.. Marietje Laterveer, je anecdotes zal Ik bewaren. Was jij het niet die mij verle den jaar schreef, ddt je wel in dat groote gebouw Valkenheide hier in de buurt was geweest? Adri van Nood. (Leiden) wat een ge lukje een le prijs bij het hoepelen met hin dernissen. Dacht je dat je een groote doos bonbons kreeg en was het toen lekkere p? Had je vroeger nooit iets gewohnen? Marie Monteba, dat raadsel van die fendjes was mij al gezonden, maar het andere zal ik later eens een beurt ge ven. ik zal het bewaren. Henk Boom, ook al zoo prettig reest ge vierd en getracteerd in de gehoorzaal op 31 Aug. De Leidenaars hebben 2 maal feest eerst op 31 Aug. en dan op 3 Oct. ik begrijp dat je daar naar verlangt, want 3 October is een heerlijke dag. Reinler en Annie den Hertog, beiden weer naar school? dat is ver hoor Reimer een half uur loopen, maar dat is gezond, vooral bij mooi weer. Annie hoeft zeker niet zoo ver te loopen. Hendrik en Karei West, was Karei net jarig toen hij aan mij zat te schrijven, nu dan feliciteer ik je nu nog wel, heb je veel plezier gehad dien dag? Jullie ziin veel uit geweest in de vacantie dat zie ik wel uit den brief van Hendrik, die r.oemt heel wat plaatsen op, ook Leersum waar ik nu logeer. Heb je dat groote hotel gezien waar ik nu ben. de Donderberg, de tram stopt .er. Ali Krassenburg, ben je 31 Aug. in den Haag geweest naar het vuurwerk, o ja dat is altijd een vreeselijke drukte, daar gaan altijd een massa menschen naar kijken, het is ook wel de moeite waard. Jo de Wekker, aan het verhuizen? waar is die straat precies waar je nu woont, die weet ik heelemaal niet, zeker een nieuwe straat. Gerarda Lam an, dat is dan een gezel lige Zondagswandeling zoo met je viertjes. Was het een vroolijke bruiloft toen je zuster trouwde, jij vond het zeker wel een feest hè, zoo'n extra vacantiedag en mee rijden en al die gasten, dat is zoo vroolijk. Annie van Dorp, eerste prijs gewonnen met hindernisloopen, je bent gelukkig ge weest. en toen nog een troostprijs bij dien anderen wedstrijd, dat was toch ook nog aardig Bevalt het je goed op de naai school? ga je er nu pas voor het eerst naar toe? Arie en Jan de Graaff, weer bedankt voor de aardige versjes die mij vertelden over het plezier dat jullie hebt gehad met de feesten voor de Koningin. Je vader heeft er veel werk aan om iedere week te dichten voor zijn zoontjes, en de zoon tjes hebben veel werk om het voor mij op te schrijven. Marie van der Wolff, dat is zeker veel gezelliger om voortaan met je tweeën naai- de naaischool te gaan. Neen je hebt mij nog niet verteld over het pakket uit Amerika. Vindt je het een naam om van te schrikken? nu het is hier niet om van te schrikken, integendeel heel prettig en goed en prachtige omstreken. Als het weer nu ook maar altijd prachtig was, dat zou prettig zijn. Nu ga ik eens eindigen, ik hoop niet dat er nog brieven te laat komen, ik moet dit eerder verzenden dan vanuit den Haag. Hartelijk gegroet door, Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN Hotel de Donderberg, Leersum (Utrecht.) RAADSELS VOOR ALLEN, OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I Ingezonden door Annie Brouwer. Haar net is zoo fijn Geen draad kan dunner zijn Hoe zou dat diertje heeten? Dat zult gij toch wel weten. II. Ingezonden door drietal de Geus. x 23e letter van het abc. xeen vlug slim dier. x hoofdpl. eener Ned. prov. xdoet men wel 's winters, xxxxxxxxx 't gevraagde dorp in Z.-H. .x. gebruikt de timmerman. .x. een mooi 4-voetig dier. .X. wat kinderen veel eten. x 13e letter van het abc. Op de kruisjeslijnen van boven naar beneden en van links naar rechts een mooi dorp in Z.-H. III. Ingezonden door Willy de Neys. Mijn le zit op auto's, kinderwagens enz., mijn 2e kan je altijd vinden als je een hond wil slaan (zoo zegt een spreekwoord) en mijn geheel dient om kleedingstukken aan op te hangen. IV., Ingezonden door Grietje Geertsma. Ik ken een plat dier, zet er in het mid den nog een letter bij, dan word ik een gebouw. V. Ingezonden door Leny Oostveen,. Twee hoofden, twee armen Vier oogen en zes voeten Hoe zult ge dit verklaren moeten? VI. Ingezonden door Greta Lamme. Welk spreekwoord staat hier: eiw chiz ana nee nared iesptleg, sieptelg chiz tzach VII. Ingezonden door Joh en Hendrik Mulder. Dezelfde 5 letters formeeren 2 woorden Die we allen sinds lang reeds, zoo menigmaal hoorden, 't Een noemt u de vrucht van een plant wijd verspreid. Waaruit steeds een voedzame spijs wordt bereid. Het tweede is een woord van gansch andere klank, En meldt u den naam van d' onmisbaarste drank. GOEDS OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Neeltje Bervoets, Ploni van den Eykhoff Betsy van den Eykhoff, Corry van Driel, Bertus Dorrepaal. Heiltje Dorrepaal, Ge rard de Geus. Dorus de Geus, Keesje de Geus, Agnes Louise Planje. Johan Ouwer sloot, _Clara Ouwersloot, Willy de Neys, Wim Kruit, Theo Brussee, Francina Brus see, Bert van Reenen, Annie Vollenga, Ru van Dijk, Bas van Dijk, Annie van Dijk, Gerharda Eggink, Christiaan Eggink, Klaas Vonk, Henk Vonk. Hennie de l'Ecluse, Bram Wijnnobel, Annie Dorrepaal, Gerrit Dorrepaal, Nel Nagtegaal. Marietje Later veer, Suze van Polanen, Adri Bavelaar, Adri van Noord (Leiden), Johan van Nood Maurits van Nood. Marie Montiba, Henk Boom, Leo van Veen, Jan Delfos, Ton Del fos, Hendrik West. Karei West, Annie Bootsma, Marietje van der Mey, Reinier den Hertog, Annie den Hertog, Jo de Wekker, Ali Krassenburg. Abraham van Es, Annie v. Dorp, Gerarda Laman, Lena van der Reyden. Een brief zonder naam met een kiekje er in van een badstoel, een meisje bovenop, een dame binnenin. Nelly Wagemans ik meende jouw schrift te herkennen. Heb ik goed geraden? Willy Constance Mulder. Jan Wassenaar. Eem pien Wassenaar, Neeltje van Duyn, An- toon Verdoes, Corrie Wit. Tonnie Wit, Willy Bos. Jannie de Water, Frans de Water. Lena Schilp. Willie Schilp, Arie de Graaff, Betsie Philippo, Lyda Philippo. Dirk Offringa, Marie van der Wolf, Petro- nella Ouwersloot.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 14