VEUR-LEIDSCHENDAM P. MUSTERS N.V. LEIDSCH DAGBLAD UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. STAATSLOTERIJ. DE ZEPPELIN WEER TERUG. De „Graf Zeppelin" is gisteren behouden te Friedrichshaien terug gekeerd. De landingsmanoeuvre verliep zeer vlot. Het luchtschip werd door een ontzaglijke menschenmenigte met donderend applaus begroet. Het luchtschip heeft over het tweemaal 8000 kilometer lange traject Friedrichs- hafenPernambuco en terug in totaal honderd vijf en vijftig uur gedaan en wel drie en zeventig uur over de heenreis en twee en tachtig uur over de terugreis. De vertraging op de heenreis is vooral hier aan te wijten, dat het luchtschip boven de golf van Biscaye met sterke tegenwinden te kampen had. Op den terugtocht had de „Zepp" eerst na een onafgebroken „zeereis" van drie dagen boven het eiland Yeu, ten Noorden van La Rochelle, dus boven de Westkust van Frankrijk weer voor het eerst land onder zich. Het grootste gedeelte van den tocht had men prachtig weer. Onder de tien passagiers, die den terug tocht meemaakten, bevonden zich gezant schapssecretaris Helle „Oberregierungsrat" Bauemker van het ministerie van ver keerswezen, prof. Weickmann uit Leipzig, die ook den Pooltocht heeft meegemaakt, prof. dr. Seilkopf van de zeewacht te Ham burg, en een vertegenwoordiger van den „Sueddeutschen Rundfunk". De volgende tocht naar Pernambuco zal, zooals reeds gemeld, den 17en September plaats hebben. o VOOR MILLIOENEN OPGELICHT. Nadat het proces tegen de eigenaars van een der belangrijkste Duitsche huiden- import- en exportfirma's te Hamburg een week heeft geduurd, is thans de behande ling beëindigd. De betreffende personen werden verdacht een aantal Duitsche, Engelsche en Nederlandsche banken te hebben opgelicht voor een totaal bedrag van ongeveer acht millioen rijksmark. Her ging hier om remboursbedragen, waarvoor onderpanden voor gefingeerde zaken wer den gegeven. De meeste van deze credieten werden wel in den loop van den tijd geheel gedekt doch zij vormden tezamen een punt van aanklacht, daar immers de geldschie ters door gefingeerde onderpanden geld hadden afgegeven en dus bedrogen waren. De beide beklaagden verklaarden, dat zij niet de bedoeling gehad hadden de be trokken personen op te lichten. Zij ver dedigden zich met de bewering, dat het gewoonte was dergelijke rembourscredieten te verstrekken. Zij hadden hun verplich tingen gemakkelijk kunnen nakomen, als niet de prijsverlaging der huiden was ge komen. In plaats nu in verband met den steeds slechteren economischen toestand credieten te verminderen, gingen de eige naars der firma steeds grootere crediet- verplichtingen aan. In 1929 leed de firma groote verliezen. In 1930 failleerde de firma. Het tekort bedroeg anderhalf mil lioen Mark. Voorts werden de beklaagden verdacht van het maken van valsche balansen, terwijl zij valsche opgaven had den verstrekt van hun vermogen om de credietgevers te bedriegen. Behalve de beide eigenaars hadden zich ook nog te verantwoorden een leerfabri- kant en een vroegere bediende van de firma wegens medewerking. De beide beklaagden werden veroordeeld tot ieder 1 jaar en vier maanden gevange nisstraf, de leerfabrikant werd vrijgespro ken. De vroegere bediende der firma zag zich veroordeeld tot een maand gevange nisstraf. In het vonnis kwam tot uitdrukking, dat verdachten er niet mee uitkwamen door te zeggen dat dergelijk zaken-driiven ge woonte was. Wie dergelijke credieten op oneerlijke wijze opneemt moet ook de ge volgen daarvan dragen. Zulk handeldrijven is oneerlijk en moet gestraft worden. o SNELHEIDSWAANZIN. Naar uit Detroit in Michigan gemeld wordt is gisteren aldaar de Miss England II de snelste motorboot ter wereld, omgesla gen en in tweeën gebroken tijdens de race om de International Harmswarth motor- boat Trophy. Kaye Don en zijn makkers bleven ongedeerd. De trophy werd gewonnen door de Miss America VI bestuurd door den broeder van Commodore Garwood. VEROORDEELD WEGENS VERSPREIDEN VAN ONWARE GERUCHTEN. Men meldde gisteravond uit Eerlijn aan de N. R. Crt.: De zoogenaamde snelrechtbank van Bremen heeft hedenmiddag vijf personen, die onware geruchten over de spaarbank dezer stad en over de leden der directie hebben verspreid, tot zware straffen ver oordeeld. Een koopman en een kapper kregen elk zes weken hechtenis, twee kantoorbedienden elk 1 maand. Een onder wijzeres kwam er met een boete van twee honderd mark af. Verleden Zaterdag deed te Bremen het gerucht de ronde, dat de directeur van de spaarbank er met 11 millioen mark van door was gegaan. Dit had een run op de bank ten gevolge. Aan alle eischen van het publiek kon echter worden voldaan. De beklaagden, die zich heden voor den rechter hadden te verantwoorden, hadden tot het verspreiden van dit gerucht bijge dragen. De vertegenwoordiger van het O. M. had tegen hen gevangenisstraffen van 1 tot 3 maanden geëischt. In de mo tiveering van het vonnis wordt gezegd, dat de geruchten weliswaar niet in de fantasie van de beklaagden zijn ontstaan maar dat deze echter tot het verspreiden van de ge ruchten hebben bijgedragen. In een tijd als de tegenwoordige, moet aan het ver spreiden van onware geruchten paal en perk worden gesteld. Wed. H. dc B U hebt geen recht op uitkeering. Het is de vraag, of er tot strafrechtelijke vervolging zal worden overgegaan. U kunt natuurlijk den officier van Justitie te 's Gravenhage van een en ander in kennis stellen. Zonder kosten zult ge het ver schuldigde niet kunnen innen. Echter is de kans, dat uw vordering niet voldaan wordt, wel groot. HAARLEMMERMEER. Tot onderwijzeres aan de R.-K. St Jo- sephschool A te Hoofddorp (hoofd mej. E. A. Rommens), is benoemd mej. S. M. B. Lamp te Bloemendaal. o HILLEGOM. Op twee plaatsen ingebroken. In twee kantoren van bloembollenzaken is ingebroken. In beide hebben (heeft) de inbreker(s) zich toegang verschaft door met behulp van een beitel ter breedte van pl.m. 3.2 c.M. een raam open te breken. Hoewel klaarblijkelijk naar geld is gezocht (de lokalen waren in groote wanorde ach tergelaten) is voor zoover is na te gaan slechts een nikkelen heerenhorloge ont vreemd. In een der kantoren is op de zitting van een met pluche overtrokken stoel een voetafdruk gevonden; lengte 28.5 cM.. breedte 10,5 c.M. De schoen, waarvan de afdruk afkomstig is was voorzien van een gummihak. De politie heeft een uit gebreid onderzoek ingesteld. Tuinbank en bloemen beschadigd. Na het sluitingsuur van de café's zijn op Weerestein en in de Hoofdstraat baldadig heden gepleegd. Twee tuinbanken van be woners der Weeresteinstraat zijn midden op den weg gezet, wat natuurlijk zoo niet gevaar, dan toch belemmering voor het verkeer beteekende. Een dezer banken is beschadigd. Verder is een bed bloemen in den tuin van de R.-K. Pastorie gedeeltelijk vernield. Toen er bij de politie een telefonische waarschuwing kwam. is zij er onmiddellijk op uitgetrokken. Drie der vermoedelijke daders zijn opgespoord en op het bureau in verhoor genomen; zij allen kregen een proces-verbaal. De heer L. Arentsen, onderwijzer aan de De Savornin Lohmanschool te Scheve- ningen, is benoemd tot eerste onderwijzer aan de Chr. Burgerschool alhier. o KATWIJK AAN ZEE. Weer een kade-instorting. Schreven we in ons blad van 23 Juli, toen er een groote instorting aan de kade van het Prins Hendrikkanaal plaats had, ..ten einde herhaling in de toekomst te voorkomen zullen kostbare reparaties die nen te geschieden", deze woorden zijn nu bewaarheid. Gistermorgen had daar opnieuw een in storting plaats, nu ter hoogte van de pak huizen van den reeder Nic. Parlevliet. Het is ook ditmaal een tamelijk wijd gat. maar niet zoo groot als de vorige keer. De plek is afgezet geworden. Het oude kadegedeelte van het Prins Hendrikkanaal dient eens grondig te wor den onderzocht of er zich nog meer wrakke gedeelten bevinden. Wed. N., van den Sluisweg, deed bij de politie aangifte, dat er schade is aange richt aan haar motorschuit, die bij de Bin- nensluizen ligt. Mej. A. C. Swets alhier is met ingang van 10 Sept. a.s. benoemd tot tijd. onder wijzeres aan de bijz. school voor buiten gewoon lager onderwijs te Alphen, hoofd de heer M. Lablans. Bij de laatstgehouden inschrijving zijn voor de Eerste Herv. School 85 nieuwe leerlingen ingeschreven. Het bestuur heeft besloten twee eerste klassen te vormen en heeft daartoe aan het gemeentebestuur de beschikking over een leegstaand lokaal der openbare school gevraagd. Zoo zullen met 1 Oct. a.s. alle tien loka len der „oude school" weer als schoollo kaal worden gebruikt. o LISSE. Benoemd is tot lid van de Commissie van advies voor de Rijkslandbouwproef stations de heer J. M. van Til alhier. NOORDWITK. Arbeidsbemiddeling. Bij het alhier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week als werkzoekenden ingeschreven 57 personen, n.l. 3 metselaars, 1 opperman, 11 timmerlieden. 5 schilders, 10 landarbeiders, 9 visschers, 5 losse arbeiders, 1 dienstbode, 5 hulpen in de huishouding, 1 winkelbe diende, 1 loodgieter, 1 monteur-bankwer ker, 1 boekdrukker en 3 jongens NOORDWIJK-BINNEN. Rijkspostspaarbank. -san het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende wij kkantoren werd gedurende de maand Augustus 1931 inge legd f. 17.072,88 en terugbetaald f 8846.99. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6687. Gevonden voorwerpen: Een bruine Iersche Setter, een kleine portemonnaie met inhoud, een zilveren armband met roode kralen een rood kinderjasje, een badschoen (blauw-rood), een badschoen izwart), een polis van een begrafenisfonds R. V. S.. een zilveren damespolshorloge, inscriptie J. C. P. 1923, een portemonnaie met inhoud, een bruine sandaal, een zwart lederen kinderschoentje, een zilveren gul den, een witte ceintuur, een ring met 2 sleutels, een gummi kinderschoentje, een grijze badmuts, een zwarte vulpenhouder, een potlood-clips, een blauwe gehaakte muts, een hamer, een tasch van een foto- graphietoestei, een rozenkrans in bruin zakje, een belastingmerk in étui. een ge kleurde ceintuur, een strandschop, een bruine handtasch met inhoud, een belas tingmerk in étui, een portemonnaie met inhoud, een gebreide muts, een lichtbruine ceintuur, een laag zwart schoentje, een molton deken, gemerkt 312, een bruine strooien dameshoed, een portemonnaie m. inhoud, een kinderbadschoentje, een gou den kinderringetje en een zilveren hor logeketting. Inlichtingen over bovenstaan de voorwerpen worden aan het politie bureau te Noordwijk-Binnen verstrekt, uit sluitend des Woensdags- en Zaterdags van 12—1 uur. NOORDWITK AAN ZEE. Mevr M.. tijdelijk alhier, heeft bij de politie aangifte gedaan van vermissing van een belangrijk bedrag aan geld. De politie stelt een onderzoek in. o NOORDWITKERHOUT. Posterijen. In verband met de Donderdag as. te houden Oranjefeesten, zal dien dag geen avondbestelling der posterijen plaats vin den voor brieven- en pakketpost. De ge legenheid bestaat de correspondentie ten Postkantore af te halen, tusschen zes en zeven uur 's avonds. Oranjefeest „De Zilk". In „De Zilk" gaat men het Oranje-feest afzonderlijk vieren en wel in de volgende week. Ook daar belooft het een grootsch feest te worden. De gemeente geeft sub sidie voor het te houden kinderfeest, ter wijl allerlei wedstrijden op het programma voorkomen. Ernstig ongeluk op den Heereweg. Toen de heer G. v. d. T. gisteravond te 8 uur op den Heereweg met iemand stond te praten, werd hij onverwachts aan gereden door de vischauto H. 79504 van den heer C. den Duik te Katwijk, Hij werd op aeo betumenweg geworpen en een eind meegesleurd. In een ernstigen toestand is hij ormiddellijk per ziekenauto naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De vischauto is in beslag genomen en de chauffeur is door de politie aangehouden. Tot beheerder van het post-station in de Zilk is benoemd de heer C. Warmerdam te Hillegom. SASSENHEIM. Dc Postdienst en de Volksfeesten. Het Postkantoor zal op Donderdag 10 September te 2 uur voor den postdienst gesloten worden. De 2e en 3e postbestel ling wordt niet uitgevoerd, terwijl post pakketten alleen des morgens worden be steld. Van half zeven tot half acht bestaat gelegenheid tot kostelooze afhaling van dagbladen. Raadsagenda. Hedenavond 8 uur vergadert de gemeen teraad. Als belangrijkste punt vermeldt de agenda: Herstemming over het voorstel- Van Breda. Zooals men weet heeft de heer Van Breda in de vorige vergadering voorgesteld het te stichten gebouw voor de Gemeentewerken te doen uitvoeren in steen, in plaats van. zooals in de bedoeling lag, in hout. De architect heeft over deze zaak rap port uitgebracht en B en W. meenen bij hun voorstel te moeten blijven. Zij wijzen er op. dat men juist in den tegenwoordigen tijd veel houten betimmering aan wonin gen ziet toegepast: men ziet zulks in Was senaar, Vogelenzang en elders. Bezwaren van onvoldoende soliditeit, te groote on derhoudskosten en van meer brandgevaar bestaan volgens de meening van B. en W. niet, waartegenover staat, dat de bouw bij uitvoering in hout voor de gemeente voor- deeliger is en bovendien sierlijker in uiter lijk en voor de omgeving. Voorts bevat de agenda nog het voorstel om B. en W. te machtigen den bouw op te dragen, nu de termijn van gunning ver streken is. De vele en fraaie prijzen voor de volksspelen zijn geëtaleerd in de étalage van de firma Wed. Ph. Bakker en Zoon en trekken zeer de aandacht. Abonnementen en Advertentiën kunnen worden opgegeven aan s L00LAAN 107-VOORBURG. WARMOND. De gemeentc-begrooling. De door B. en W. aan den Raad aange boden gemeente-begrooting wijst voor wat betreft den gewonen dienst in inkomsten en uitgaven 'n bedrag aan van f 123.288.72. Door B. en W. is den Raad voorgesteld de opcenten op de hoofdsom der grondbelas ting op de gebouwde eigendommen te brengen van 40 op 80 en die der onge bouwde eigendommen van 10 op 20. Tevens is voorgesteld het aantal opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting te brengen op 11. Tot heden werden nog geen opcenten geheven. De mede aangeboden begrooting van het waterleidingbedrijf wijst, wat betreft den gewonen dienst in ontvangsten en uitgaven aan een bedrag van f. 15.765,68 en wat betreft den kapi- taaldienst een bedrag van f. 4119,44. In de vergadering van B. en W. is de heer Alb. Oudshoorn aangewezen om den burgemeester bij afwezigheid te vervangen. WASSENAAR. Aanrijding. Zekere S., uit Amsterdam, die ter hoogte \an de Eikelaan achteloos den Rijksweg wilde oversteken, werd gegrepen door een uit de richting Leiden komende auto, be stuurd door den heer W„ alhier. S. werd tegen de straat gesmakt en kreeg bloe dende verwondingen aan gelaat en beenen. Hij werd ter verpleging opgenomen m de St, Jacobsstichting, Burgerlijke Stand. Geboren. Nicolaas Gerardus Theodorus, Z. van Th. N. v. d. Velde en A. J, Helgers Ida Josephina Maria, D. van H. J. Don kers en C. C. Barnhoorn Johannes Cor nells. Z. van V/. J. v. d. Kooi) en A, C. Putker Petrus Adrianus, Z. van M A. v. d. Meulen en A C. Jansen Johanna Theresia Geertruida, D. van J. Vermeulen en A. P Niemann Albertus Johannes, Z. van R. W. Laarman en J. v, d, Kroft. Ondertrouwd; L J. Franke en S. H. Berk- vens J. P. Nieuwland en E. Kronietzka A. Snelders en M. E. A. Friedrich J. de Swart en M. J. Hlllebrand. Getrouwd: J. H Vermeulen en P. J. Bre- derode P. W, Vrijburg en A. Pauwels J. W. Hünd en C. M. von der Haar - G J. A. van Eek en H. H. Cevat. Overleden: C. J. Kieviet 73 j., weduwnaar van G. L. Veldhuijzen van Zanten, o ZEVENHOVEN. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding van het bouwen van 12 woningen te Aalsmeer werd door v. d. Breggen, Boere en v. Wengerden, resp. te Nieuwveen en Zevenhoven, in massa ingeschreven voor de som van f. 64,223. Als blijk van liefde en aanhankelijk heid zijn ruim twintig inwoners per auto bus naar Doesburg geweest, om aldaar de intrede van hun geliefden herder en leeraar ds. W. H. Waïvaart in de Ned. Herv. Kerk bij te wonen. ZOETERWOUDE. Gisteravond te halfacht had op de Miening een aanrijding plaats. De heer De V. kwam met zijn rijwiel een erf af rijden en zag de aankomende auto van v. L. niet. met het gevolg dat hij aangereden werd. De fiets werd zoo goed als geheel verbrijzeld. Van V. kwam er zonder letsel af. Den autobestuurder trof geen schuld. AARLANDERVEEN. Afscheid Zondagsschoolonderwijzeressen Dames v. d. Lee. De dames v. d. Lee hebben in een bij eenkomst afscheid genomen als leidsters der Zondagsschool. Onder de talrijke aan wezige kinderen, ouders der kinderen die dit afscheid bijwoonden zagen wij mede tal van oud-leerlingen, waaruit wel viel te constateeren dat deze leidsters ook bij oud-leerlingen steeds in dankbare herin nering blijven en heur werk door velen met warmte wordt geapprecieerd. De bij eenkomst werd geopend met het gemeen schappelijk zingen van Ps. 150 1. Ds. G. Th. v. Beusekom die in gebed voorging, las hierna het schriftgedeelte Mattheus 13 39 en van vers 3133 betreffende de gelijkenis van: „De Zaaier". Dominee heette hierna allen hartelijk welkom en schetste met groote erkentelijkheid de ruim 40-jarigen arbeid op de Zondagsschool, door de dames steeds met groote toegene genheid en kinderlijk medeleven verricht. Overeenkomstig de voorgelezen gelijke nis releveerde spr. voorts hoe steeds het op eenvoudige wijze gebrachte woord zoowel bij groot als klein ingang vond. Terwijl ook de leiding van het zangkoortje der zondagsschool steeds in goede handen bleek te berusten. Nadat vervolgens door de kinderen eenige liederen waren gezon gen werd door hen als blijk van herinne ring aan de dames v. d. Lee ter gedach tenis een Bijbeldagboek van ds. Knap. een tekst en bloemstuk aangeboden. Mej. B. v. d. Lee hield 'n toespraak waarbij deze bijzondere woorden van dank richtte tot de verschillende medewerksters als mevr. Meerburg, mevr. Klomp terwijl ook ds. v. Beusekom en diens familie bij hun komst naar Aarlanderveen reeds direct blijk ge geven hebben ook het Zondagsschoolwerk een warm hart toe te dragen. Genoemde arbeid die thans door den heer en mej. v. Beusekom zal worden voortgezet, wenschte zij bovendien Gods onmisbaren zegen toe. Als slot werd door de aanwezigen gezongen Ps. 72 11, waarna ds. v. Beusekom de bijeenkomst sloot. o ALPHEN. Vinger afgesneden. Toen de timmerman F. J. V. gistermor gen in de Pr. Hendrikstraat ter noogte van de watertoren den vrachtwagen van de fa. v. Gend en Loos voorbij reed, had hij het ongeval een vanaf dezen wagen vallende ijzeren plaats op zijn hand te krijgen. Blijkbaar door den scherpen kant van het ijzer werd de getroffene de wijsvinger van zijn rechterhand afgesneden, terwijl een andere vinger alsmede zijn arm ernstig werden verwond. Na heelkundige behan deling ter plaatse moest de man terstond worden overgebracht naar het St. Elisa- beth-gesticht te Leiden. Brandje gesticht. Hoe gevaarlijk en roekeloos de jeugd toch soms kan doen bleek weer in de Van Mandersloostraat, waar blijkbaar door eenige baldadige jongens een markies van het perceel van den winkelier J. A. v. B. in brand was gestoken. Gelukkig werd de winkelier door een voorbijganger op een en ander opmerkzaam gemaakt, waardoor het gevaar spoedig kon worden beperkt. De politie tracht de belhamels op te sporen. Rijverbod niet opgeheven. Onlangs is door en van verschillende zijden mededeeling gedaan dat bij besluit van Ged. Staten was opgeheven jiet ver bod van afsluiting van den Woubrugschen weg betreffende het berijden van dezen weg met een 4-wielig motorrijtuig. Van officieele zijde verzoekt men ons thans mede te deelen, dat dit verbod niet is op geheven en automobilisten dezen weg dus niet mogen passeeren. Een klein gedeelte, ongeveer 200 Meter van dezen weg is slechts voor enkele personen vrijgesteld. 25 jaar Zohdagsschoolonderwijzer. Deze maand hoopt onze alom bekende plaatsgenoot de heer J Koblenzwy zijn 25- jarig jubileum te herdenken als onderwij zer der Zondagsschool Aarkade. Ongetwij feld zullen het bestuur en de oud-leerlin gen dezen dag die nader bekend zal wor den gemaakt niet opopgemerkt voorbij laten gaan. BOSKOOP. Onderscheiding. De heer J. A. v. d. Bent. chef-bakker, der Coöp. brood- en verbruiksver. „Voor uitgang" alhier, behaalde op den brood- en beschuitwedstrijd te Gouda uitgeschreven door de Nederlandsche meelfabrieken een 2en prijs, zilveren medaille, voor een be schuitinzending. Burgerlijke Stand. Geboren: Christiaan, zoon van L. Boer en A, Boer Jeannette Johanna, dochter van P. Koster en H. M. de Ruiter Geer truida Adriana, dochter van P. F. Bosman en S. M. Mathot Arie, zoon van P. dc Wit en C. S. J. Frissel. Ondertrouwd; G. Booy en M. J. Groenen dijk P. A. v. d. Werf en M. H. v. d. Nieuwendijk A. Hoogendoom en A. Zaal Getrouwd: A. C. v. Wilgen, 27 Jaar en K. Slingerland, 25 jaar. Overleden: Antje Berchenkamp. echt- genoote van M. J. de Wit, 45 jaar. Zekere C. B. alhier, had het ongeluk, om door de duisternis misleid, per rijwiel in de wetering te rijden. De man wist zich zwemmende te red den. Door voorbijgangers werd later het rijwiel opgevischt. Door den kweeker, P. v. d. Toorn, is op diens kweekerij alhier een wezel ge vangen, die in zeer korten tijd kans heeft gezien, om een twintigtal hanen, die zich op die kweekerij bevonden te bemachtigen en te dooden. ZWAMMERDAM. Loop der Bevolking. Gevestigd: uit Ter Aar, Hubertus van der Laan, veehoudersknecht, B. 11; uit Zeist, Petronella Christina van der Wolf, huishoudster, D. 81; uit Bodegraven, Cor nelia Johanna Verweij, dienstbode, B. 53; uit Alphen a. d. Rijn, Cornelis van der Lede en gezin, houtbewerker, B. 4; uit Amersfoort, Cornelis Jacobus Johannes van Bunningen, C. 71. Vertrokken: naar Steenwijk, Onnastraat 341, ina Johanna Onderwaater, A. 132; naar Bodegraven, Prir.s.nstr., Alberois Dom burg en gezin, manufacturer, C. 103; naar Bodegraven, Noordzijde, Anna Geertruida Maria Vermeulen, C. 62; naar Zevenhoven, De Hoef, Beatrix Agatha Adriana Koot, C 46 naar Katwijk, Voorstraat 53, Geer truida Apolonia Jacoba Antonia Rietveld, C. 46; naar Hazerswoude, Dorp C. 57, Cor nelia Pannebakker, C. 46; naar Warmond, Dorpstraat, Cecilia Cornelia van Niekerk, C. 46; naar Schwerte a. d. Ruhr, Duitsch- land, Ruth, Becker, C. 46; naar Uitgeest, Communicatie weg 4, Hinderk Jurren Enge- lage, veehoudersknecht, A. 109; naar Bode graven, Molcnbrug Zuidzijde 102, Jan Wil lem Slotboom en gezin, korenmolenaar, C. 36; naar Alphen a. d. Rijn, Groeneweg 35, Benjamin de Jong en gezin, boomkweekers- knecht, D. 84; naar Boskoop, Rozenlaan 23, Willemina van den Bosch, dienstbode, A. 123; naar Warendorf, Duitschland, Emma Milz, C. 46 Het- verkeer met rij- en voertuigen over de Hooge Brug over de Ziende, nabij deze gemeente, is thans weder opengesteld. Ofschc-on de gevaarlijke hooge oprit be houden is, heeft de verrichte herstelling toch wel verbetering gebracht, daar het brugdek thans veel breeder is geworden en door ijzeren binten wordt gesteund. (Nlct-OIHcIêel.) 457* STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 8 September 1931. 4e Klasse. 2e Lijst. Hooge Prijzen: 2772 2000 153 2116 2221 13555 1000 11650 12602 200 515 7812 6045 6803 13342 19376 en 20030 elk 100/ Prijzen van 65. 44 57 162 163 174 213 233 270 324 419 452 582 627 642 657 682 689 735 761 784 839 873 912 026 1030 1069 1142 1208 1222 1306 1310 1386 1500 1553 159S 1606 1622 1697 1753 1833 1913 1954 1960 1968 1989 2000 2045 2050 2071 2108 2109 2134 2148 2179 2234 226S 2302 2333 2441 2442 2469 2533 2559 2569 2581 2608 2636 2678 2764 2780 2789 2817 2867 2889 2943 3055 3078 3145 3158 3183 3210 3227 3230 3245 3269 3271 3316 3341 3402 3431 3501 3600 3651 3652 3703 3714 3719 3744 .3763 3803 3836 3861 3906 3967 3945 3970 4076 4173 4194 4279 4458 4468 4523 4535 4594 4640 4743 4788 4S0S 4810 4904 4947 4955 4999 5013 5053 5075 30S7 5I4S O 202 525S 5285 5354 5374 5404 541<J 5452 5515 5603 5615 5747 5796 5802 5813 5831 5846 5872 5908 6011 6074 6185 6195 6210 6281 6298 6300 6329 6349 6397 6421 6428 6440 6473 6482 6504 6535 6567 6577 6677 6690 6694 6726 673S 6965 7055 7057 7074 7089 7119 7133 7136 7212 7300 7318 7380 740S 7419 7496 7636 7751 775 2 7797 7875 78S2 7900 7932 7969 S085 8166 8176 8212 8230 8280 8346 8369 8373 8446 8485 8530 8562 8594 8670 8680 8713 8722 8766 8790 8845 8848 8857 8863 8937 8952 8962 9000 9C06 9060 9066 9133 9190 924 S 9256 9283 9314 9336 9371 9386 9414 9422 0496 9559 9634 9656 9661 9673 9754 9809 9927 10006 10025 10098 10192 10225 10330 10332 10472 10484 10526 10556 10562 10796 10855 10902 10937 11059 11081 11091 11096 11177 11198 11203 11274 11284 11526 11535 11537 11575 11585 11635 11657 11682 11716 11721 11773 11864 12010 12180 12294 12298 12319 12365 12375 124 IS 12442 12532 12569 12598 12649 12651 12661 12740 12761 12781 12830 12863 12983 13079 13262 13351 13366 13368 13407 13490 13554 13583 13627 13638 13647 13727 13761 13763 13771 13773 13820 13835 13841 13951 1.3963 14054 14138 14181 14230 14370 14416 14434 14455 14502 14610 14659 14683 14692 14710 14821 14839 14853 14907 14910 14959 15016 15017 15195 1521.5 15248 15256 15293 15402 15412 5427 15469 15520 1.5603 15604 15745 15746 15S11 15814 15846 15076 15882 15950 1600S 16021 16084 16325 16360 16447 16475 16516 16552 16553 16586 16632 16698 16745 16822 1686? 16907 16911 16935 17072 17094 17139 17167 17193 17280 17296 17332 17377 17394 17433 17436 17448 17498 17543 17549 17582 17601 17629 17642 17651 17652 17667 17669 17729 17784 17786 17813 17827 17831 17833 17841 17843 17993 18043 18172 18173 18184 18198 18267 18272 18292 18422 18704 18737 18779 18798 18851 18865 18867 18878 18935 18979 19075 19182 19260 19290 19321 19328 19334 19383 19431 19478 19566 19586 19626 19739 19760 19762 19774 19813 19814 19819 19851 19917 19930 19950 I99S4 20082 20173 20245 20251 20410 20451 20476 20535 20619 20648 20685 20706 20712 20759 20805 20809 20836 20978 DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. 2-

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6