KERK- EN SCHOCLNIEUWS FINANCIEN. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. EEN COMMUNISTISCH BURGEMEESTER. De raad van de gemeente Beyen, in het district Hanau, heeft Oscar Miller, com munistisch lid van den Pruisischen Land dag, tot burgemeester gekozen. De raad telt achttien leden, namelijk zes sociaal democraten, vier communisten en vier vertegenwoordigers van twee verschillen de burgerlijke partijen. Nadat verschil lende stemmingen tevergeefs waren geweest, werd Miller met 8 stemmen ge kozen. Een sociaal-democratische tegen- candidaat behaalde 6 stemmen. Een van de burgerlijke partijen had tenslotte voor de communisten gestemd. N. R. Crt. NED. HERV. KERK. Aangenomen: naar Colmschate, mr. C. J. Bartels te Lathum c.a. Bedankt voor Ooltgensplaat: J. J. v. d. Pol te Oene (Geld.). o GEREF. KERKEN. Tweetal: te Stadskanaal: J. H. A.Bosch te Alphen a. d. Rijn en S. Neerken te Ulrum. Beroepen te Lexmond: D. J. Coumou te Middelburg. Bedankt voor Treebeek, J. Snoey te 's-Gravemoer. tv Ir. H. HESSELINK BUITENGEWOON HOOGLEERAAR. Hij was drie jaar werkzaam le Leiden. Bij Kon. besluit is benoemd tot buiten gewoon hoogleeraar in de afdeeling der werktuig- en scheepsbouwkunde aan de Technische Hoogeschool te Delft, om on derwijs te geven in de mechanische tech nologie, ir. H. Hesselink. te Eindhoven. De „Msb." meldt nog het volgende: De nieuwbenoemde hoogleeraar is 7 Juli 1894 te Varsseveld geboren. Hij slaagde in 1912 aan de H. B.S. te Zutphen voor het einddiploma en volgde hierna van 1912 tot 1914 de lessen aan de Hoogere Textiel school te Enschedé. Na zijn militairen dienst volgde hij van 1917 tot 1922 de col leges aan de Technische Hoogeschool te Delft en behaalde in laatstgenoemd jaar het diploma van scheikundig Ingenieur. Van Augustus 1922 tot Ma&rt 1925 was hij bedrijfsleider aan de Wollendekenfa- brieken der fa. Zuurdeeg en Zn. te Lelden en van Maart 1925 tot September 1925 bij de N.V. de Wit's Dekenfabrieken te Hel mond. Daarna was hij tot Juli 1928 eerst als bedrijfslngenieur en later als lid der directie verbonden aan de wollenstoffen- fabrleken L E. v. d. Berg te Tilburg. Sindsdien is ir. Hesselink werkzaam als bedrijfsingenieur bij de Philips Gloeilam penfabrieken te Eindhoven. Als hoogleeraar volgt hij prof. ir. I. P. de Vooys op. o LEERAREN R.H.B. S. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Tilburg, dr. A. G. M. Liernur. thans tijde lijk als zoodanig werkzaam en wederom tijdelijk benoemd tot leeraar G. van Rij; is wederom tijdelijk benoemd tot leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Gouda, E. B. J. Kuyper: tot leerares aan de Rijks Hoogere Bur gerschool te Steenwijk. mejuffrouw S. M. Verhagen: is tijdelijk benoemd tot leerares aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Utrecht mejuffr, M. A. Bekkering te Amsterdam; is met ingang van 1 November 1931 aan mejuffr. M M. Prinsen op haar verzoek eervol ontslag verleend als leerares aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Win terswijk; is tijdelijk benoemd aan de Rijks Hoo gere Burgerschool te Utrecht B. van Assenbergh aldaar; wederom zijn tijdelijk benoemd tot cu rator van de Rijks H. B. S. te Tiel. J. H. Lindeman. S. J. Geursen en tijdelijk be noemd tot leeraar aldaar C J. Jellema te Arnhem en H. Schooten te Tiel; zijn benoemd tot leeraar aan de Rijks H. B.S. te Harlingen K Pe'.etier en A. de Vries, beiden thans tijdelijk; is tijdelijk benoemd tot leerares aan de Rijks H. B. S. te Breda mej. M A. Voge laar. te Breda: is benoemd tot leeraar aan de Rijks H. B. S. te Velsen B. Kleefstra te Haarlem. DE NEDERLANDSCHE BANKEN EN DE DUITSCHE CREDIETEN. Zij keuren de voorwaarden der „Stillhaltung" goed. Bij de Nederlandsche Bank te Amster dam is een vergadering gehouden van in Nederland gevestigde banken en bankiers. Tot de vergadering, welke was bijeenge roepen door den president van de Neder landsche Bank. waren uitgenoodigd de banken en bankiers wier accept in beginsel dlscontabel is bij onze circulatiebank. In totaal waren 60 personen aanwezig Op deze vergadering heeft mr. Vissering den bankiers gevraagd, of zij zich in prin cipe konden vereenigen met de voorwaar den voor de „Stillhaltung". zooals die bij de besprekingen te Bazel en laatstelijk te Londen zijn vastgesteld. De president van de Nederlandsche Bank heeft gewezen op de wenschelljkheid tot verlenging van de bestaande Duitsche cre dieten op de genoemde voorwaarden. Niet-aanneming zou in de gegeven om standigheden niet slechts verschillende voordeelen. welke de voorwaarden der „Stillhaltung" biedt (o.a. gedeeltelijke garantie vkn de Gelddlskontobank en in verband met de deviezencentralisatie bij de Rijksbank) voor de Nederlandsche ban ken en bankiers voor hun credieten en tegoed in Duitschland hebben, maar ook andere gevolgen kunnen hebben. Mr. Vissering wees voorts op den be- treurenswaardigen achteruitgang van onze acceptmarkt en wekte de bankiers op tot grooter vertrouwen, om het werk van jaren, den opbouw der Nederlandsche acceptmarkt, in stand te houden. Zijnerzijds gaf hij de verzekering namens het directorium van de Nederlandsche Bank. dat deze al het mogelijke zal doen om steun te verleenen als deze noodig is. Hij verzocht den banken en bankiers, zoo dra er eenige moeilijkheden blijken, zich tot de Nederlandsche Bank te wenden. De mededeelingen van den president hebben op de aanwezigen een uitstekenden indruk gemaakt. Alle aanwezigen, ver tegenwoordigende c.a. 30 banken en firma's hebben zich bereid verklaard hun Duitsche credieten op de bedoelde voorwaarden te verlengen. Slechts eén bankinstelling be hield zich haar antwoord tot heden voor. Hbld. o CENTRALE WERKGEVERS RISICO-BANK Onder leiding van den heer Ir. J. A. Kalff, voorzitter van het college van com missarissen had te Amsterdam de jaar- lijksche algemeene ledenvergadering van bovengenoemde organisatie plaats. Door den directeur mr. J. L. C. van Meer wijk werden eenige mededeelingen ge daan over de uitkomsten der Risico-Bank over het boekjaar 1930. Ook dit jaar kon den de financieele uitkomsten gunstig genoemd worden, zij het dan ook. dat in vergelijking met het boekjaar 1929 eenige teruggang in de besparing moest worden geconstateerd. De totale besparing door de aangeslotenen bij de Risico-Bank en de Rijksverzekeringsbankpremie gemaakt, bedroeg ca. f. 1.500.000. Bij dit bedrag wordt buiten beschouwing gelaten een koers winst van ca. f. 729.000, welk bedrag in de reservekas voor koersverliezen werd ge stort. Gemiddeld werd 13°/o op de Rijks verzekeringsbankpremie bespaard. Van de Rlsico-Vereenigingen hadden er 4 een be sparing liggende tusschen 40 en 60°'», ter wijl 11 Risico-Vereenigingen tusschen 20 en 40 "/o bespaarden. Jaarverslagen, enz. werden goedge keurd. Hierna had de verkiezing plaats van het college van commissarissen. Herkozen tot commissarissen werden de aan de beurt van aftreding zijnde heeren: Ir. J. A Kalff, J. M. Matthjjsen, H. Smidt van Gelder en Fred. C. Stahle, terwijl in de plaats van de heeren J. B. Blijdenstein W. Jzn. en J. N Hendrix, werden gekozen de heer Joan Gelderman, lid der firma H. P. Gelderman en Zn., voorzitter van het bestuur der Onderlinge Risico-Vereeniging Nederland sche Texielnijverheid te Oldenzaal en de heer P. J. M. Verschure, directeur van de N.V. Verschure en Co's Algemeene Bin- nenlandsche Stoomvaart Maatschappij, voorzitter van het bestuur der Onderlinge Risico-Vereeniging „Binnenscheepvaart", te Amsterdam. In de commissie van ar bitrage werd in de vacature van plaats vervangend lid, ontstaan door het over lijden van prof mr. W L. P. A. Molen- graaff voorzien door de benoeming van prof. mr C. W. Star Busman, hoogleeraar te Utrecht. De overige leden en plaats- vervangend-leden dezer commissie werden allen herbenoemd. In de balans-commissie werd gekozen de heer J. G. J. Verhev van Wijk. terwijl als leden dezer commissie werden herbenoemd de heeren F. M. Loep en N. G. van Heek. ALPHBN. Aap in bed gevonden. Men kan zich de schrik en de verbazing indenken, toen gisteravond een bewoner van de Oranjestraat, 'n aap in bed vond. Dacht men aanvankelijk met een kat te doen te hebben, weldra kwam men tot een andere werkelijkheid, toen krulstaart zich ontdekt ziende en uit het droomenland ontwakende, onder vertoon van eenige bewonderenswaardige staaltjes van acro batiek, blijkbaar als dank zich pijlsnel door een open dakvenster door middel waarvan chimpanse ook binnen was ge komen, uit de voeten maakte Later bleek de aap ontvlucht uit zijn kooi en het eigendom te zijn van een bewoner uit de omgeving dezer straat. De Ziendeweg. In antwoord op vragen van het lid van Prov. Staten van Zuid-Holland, den heer C. van Muiswinkel Mzn„ betreffende den Ziendeweg, gelegen in deze gemeente, welke weg door afbrokkeling van den berm in zoodanigen toestand verkeert, dat er vooral bij het passeeren van rij- en voer tuigen groot gevaar voor ongelukken be staat, hebben Ged. Staten o.m. medege deeld. dat zij hun bemiddeling zullen ver leenen voor een afdoende verbetering van den oever, in samenwerking van de beide betrokken polders (Noord- en Zuideinder- polder en Nieuwkoop en Noorden) met de gemeenten Alphen aan den Rijn en Nieuwkoop. Ongeluk voorkomen. Gisteren heeft de machinist van den trein, die hier om 11.44 uit Leiden bin nenkomt een ernstig ongeluk voorkomen. Deze trein moet hier een trein uit Aals meer kruisen en daarom op het 2de spoor binnenkomen. Door verkeerden wisselstand kwam echter de Leidsche trein op 't zelfde spoor binnen van den trein naar Leiden. De machinist, die het tijdig merkte, wist door onmiddellijk krachtig remmen een botsing te voorkomen. Een en ander gaf in den treinenloop tamelijke vertraging. De heer A. Maaskant, hoofd der Muloschool met den Bijbel alhier, heeft tegen 1 Januari a.s. ontslag gevraagd als hoofd der afd. L. O. van bovengenoemde afdeeling. LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. De Wethouders benoeming. Aanwezig alle leden. Voorzitter J A. Bakhuizen, burgemeester der gemeente. De nieuwe leden van den Raad leggen in handen van den Voorzitter de vereischte eeden af Na woorden van gelukwensch door den Burgemeester volgt de wethouders-ver kiezing. De aftredende wethouders J. A. Bernard en J van Dam worden beide met op een na alg. st. tot Wethouders herkozen. De heeren van Dam en Bernard die hunne benoeming aannemen, danken den Raad voor het opnieuw in hen gestelde vertrouwen. De voorzitter zegt dat hij voor deze be noeming zeer dankbaar is. Ondubbelzin nig heeft de Raad haar vertrouwen op nieuw in het niet gewijzigde College van B. en W. uitgesproken De voorzitter doet daarna mededeeling van eenige ingekomen stukken. Mededee ling van de heeren M. J. Kempenaar. G. Ch. Charlet, J. A. Bakhuizen en M. J. Kempenaar dat zij hun benoeming tot lid van de schattingscommissie hebben aange nomen. Schrijven van B. en W. der gemeente Leiden waarbij de begrooting van den Keuringsdienst van Waren in het district Leiden wordt toegezonden, voor 1932. Hel, bedrag door de gemeente Leimuiden te betalen bedraagt f. 221.01. Schrijven van het gemeentebestuur van Ter Aar waarbij wordt toegezonden een concept overeenkomst betreffende de Straatverlichting langs den Geerdijk. De voorz. zegt dat deze zaak thans ge regeld is, in overeenstemming met de door den Raad van Leimuiden kenbaar gemaak te wenschen. Na tien jaar kan men op nieuw zien of het wenschelljk is een andere verdeeling van de kosten aan te nemen. De Voorz. deelt mede. dat van Ged. Sta ten is ingekomen een schrijven waarbij het besluit van den Raad tot onderhand- sche aanbesteding van de verbetering van den Heereweg goedgekeurd wordt. Van Ged. St. is terug ontvangen de goed keuring van het besluit tot wijziging van de begrooting in ontvangsten en uitgaven groot 14500 gulden voor verbetering Hee- renweg. Van de Gezondheidscommissie te Alphen aan den Rijn is ingekomen de Rekening en verantwoording over 1930. De Raad be sluit de rekening goed te keuren. Van de zelfde Commissie is ingekomen de begroo ting voor 1932, de gemeente Leimuiden zal voor dat jaar f. 35.96 moeten bijdragen. Van het Min. van Binnenl. Zaken en Landbouw is een schrijven ingekomen waarin medegedeeld wordt, dat het bedrag der voorloopige uitkeering in verband met de Volkstelling f. 100.60 bedraagt. De Voorzitter deelt mede dat de post verpleging van arme krankzinnigen met f. 672 verhoogd moet worden, terwijl de post kwade posten, wegens de directe be lastingen met f. 1200 moet worden ver hoogd. De Voorzitter sluit nadat de heer Riet dijk den Voorzitter namens den Raad dank heeft gebracht voor diens welge meende woorden, de vergadering. Nauwelijks was de vergadering gesloten of men hoorde de tonen van naderende muziek. Het fanfarecorps Symphonie bracht namens het Oranje Comité en de feestvierenden een serenade aan de nieuw gekozen Wethouders. terwijl de voorzitter van 't Oranje Comité hen geluk- wenschte. Het verschil tusschen de vergadering te dezer plaatse en te Rijnzaterwoude valt wel zeer op.Alhier welwillende, te Rijnza terwoude afkeurende belangstelling. De Oranjefeesten. Door schitterend zomerweer zijn hier de Oranjefeesten begunstigd, Geopend werd met hoorngeschal Te ongeveer 10 uur zette het fanfare Corps en het Oranjecomité zich in bewe ging om een aubade te gaan brengen aan den Burgemeester der gemeente. De voor zitter van het Oranjgcpmité hield daarop een toespraak, waarin' de Oranje gezind heid van de Leimuldensche inwoners goed uitkwam. De Burgemeester hield een mooie rede. die met het aanheffen van een driewerf hoera voor het Vorsten huis besloten werd. Een der schoolkinde ren bood de echtgenoote van den Burge meester een prachtig bloemstuk aan. De leden van den Raad en de leden van het Comité werden uitgenoodigd om in de Raadzaal de eerewijn te gebruiken. Langen tijd bleef men hier onder toe spraken van den Burgemeester en den Voorzitter van het Oranje-comité bijeen. •Langzamerhand was het tijd geworden om zich naar het terrein te begeven om getuige te zijn van de zanghulde aan den Burgemeester, door de kinderen van de R.K. en O L. school. Op buitengewoon mooie wijze werden enkele vaderlandsche liederen ten gehoore gebracht. Daarna werden de kinderen rijkelijk getracteerd. In den middag namen de kinderspelen een aanvang. De uitslagen zijn. Jongens van 6—8 jaar Turfrapen: 1. J. Brus, 2. J. van Driel; 3. H. Kok; 4. G. Witvliet; 5. N. v. d. Voort; 6. J. van Rijn. Jongens van 810 jaar: 1. J. Kok. 2. W. Semp; 3. J. van Schagen; 4. G. van Berkel; 5. J. van Velzen; 6. J. Kok. Jongens van 10—13 jaar, Hoogspringen: 1. W. van Driel, 2. A. Spierings, 3. E. Kne- lange; 4. A. van Haasteren; 5. W. van As; 6. P. van Muiden. Meisjes 6—8 jaar, Houtje rapen: 1. M. Verheugd; 2. Dit van der Voort; 3. M. v. Berkel: 4. Janna Oudshoorn; 5. Antje Roubos; 6. Annie Wolken. Meisjes van 810 jaar: Vlaggetje ste ken: 1. D. van der Voort; 2. A. de Graaf; 3. Dina van Velzen; 4. Jo Klaren; 5. Rika van Velzen; 6. Maria Verheugd. Meisjes van 10—13 jaar: 1. Marie van Graas; 2. C. Semp; 3. C. Schilders: 4. Lena van Leeuwen; 5 C. van Driel; 6. B. Heenk. Des avonds te half acht maakte de gymnastiek vereeniging „Hou Vast" te Alphen aan den Rijn een rondgang door het dorp met het fanfare corps. De uit voering van deze vereeniging beloofde het glanspunt van den dag te worden en on der kranige leiding van haren Voorzitter den heer Zuiddam is het dit ook gewor den. De rhytmische gymnastiek genoot buitengewoon veel belangstelling. De bur gemeester dankte de vereeniging onder aanhechting van een medaille aan het vaandel der vereeniging zeer voor de prestaties. De heer Zuiddam dankte ten slotte voor de groote belangstelling. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Christina Johanna, D. v. L. Roseboom en L. van Poelgeest. Jacobus, Z. van C. de Jong en A. Brouwer. Geer- truida Wilhelmina, D. van P. Blom en A. C. Rekelhof. Wilhelmus Claudius Adrianus, Z. van \V. B. Heeman en J. C. Balvert. Getrouwd: A. W. J. de Wit 23 j., wonende te Woerden en C. M. van Velzen, 25 j. H. van der Berg, 27 j. en J. Schellinger hout, 26 j. Ondertrouwd: J. B. Bon. 28 j., wonende te Ouder-Amstel en G. M. v. Leeuwen. 25 j. J. van Wieringen, 25 j., wonende te Alphen aan den Rijn en G. Blijleven, 22 j. TER-AAR. Feestavond Chr. Oranjevereeniging. Voor deze ver. trad op Mr. Dr. Ds. N. G. Velthoen van Voorburg. Het Geref. Kerk gebouw dat voor dit doel was afgestaan kon de belangstellenden ternauwernood bevatten. Na het zingen van Ps. 150 2 en gebed sprak de voorzitter, de heer Johs. van Vliet Wzn. een kort welkomstwoord tot de aan wezigen. De Chr. Zangver. „Looft den Heer", welke haar medewerking verleende, bracht hierna op verdienstelijke wijze eenige liederen ten gehoore. Ds. Velthoen baseerde zijn toespraak op Pred. 10 17 „Gelukkig is het land, welks Koning een zoon der edelen is." Spr. vond het opmerkelijk dat ons volk meer en meer behoefte gaat gevoelen om zijn Oranje gezindheid te uiten. Behalve door het werken der Oranjeverenigingen achtte de spreker dit een gevolg van het heer- schen van een anderen geest die niet van gezag wil weten en zoo mogelijk ook zijn hand zou .uitsteken naar het Oranjehuis. Om de groote zegen die God aan Neder land in het Oranjehuis geschonken heeft te gedenken, hebben wij geen behoefte aan een bruischende feestviering. Spr. zette vervolgens uiteen het verschil tus schen gezag en macht en was dankbaar dat nog een groote schare wordt gevon den die er prijs op stelt onderdaan te zijn van Koningin Wilhelmina. Na nog eenige zangnummers stelde spr. in het tweede deel van zijn rede de per soon van H.M. de Koningin in het mid denpunt. Mocht, aldus spr. aan het slot van zijn betoog, de toekomst nóg donkerder zijn; wij gaan met God en Haar die toe komst in! Na nog een dankwoord van den Voorz^ werd de vergadering met het gemeen schappelijk zingen van het Wilhelmus-ge sloten. Kinderfeest der Wilhelminavereeniging-. *t Is voor de pl.m. 550 kinderen die aan de oproep van de Wilhelminavereen. had den gehoor gegeven een allergezelligste middag geworden, waarvoor het bestuur zeker alle lof toekomt. In een lange stoet van het raadhuis ge komen, waar eenige vaderlandsche liede ren waren gezongen, werden de op het feestterrein opgestelde schommels, wip planken enz. in gebruik genomen, terwijl inmiddels verschillende wedstrijden plaats vonden. Voor de vliegerwedstrijd bestond veel animo en allerlei modellen stonden spoedig in de lucht. Een der vliegers voerde de initialen van de K. L. M. en maakte tot groote hilariteit van het publiek wegens een te lichte staart vanaf groote hoogte een noodlanding. Toch werden aan den bezitter 2 prijzen toegekend. In totaal zijn 44 prijzen uitgereikt. Het waren voor de jeugd weer genot volle uren. Bazar „Volksonderwijs". Ten bate van de ver. „Volksonderwijs" is in de O.L. School een bazar gehouden met een bloemententoonstelling, in hoofd zaak bestaande uit, door de leerlingen van. genoemde school gekweekte planten. Er was de beide dagen gedurende welke de bazar was geopend tamelijk veel belang stelling van de zijde- van het publiek en de organisatoren zijn dan ook. naar wij vernemen, tevreden met de uitkomsten. Gezien de groote zorg welke aan de opstel ling en inrichting was besteed is dit resul taat zeker alleszins verdiend. ZWAMMERDAM. Tot wethouders zijn alhier gekozen de heeren J. A. Hoogendijk en C. van Muiswinkel Mzn., beiden aftredend. AALSMEER. Zwemexamens Het Oosterbad. Leden der hier opgerichte Reddingsbri gade hebben in „Het Oosterbad" te Aals- meer-Oost examen afgelegd, onder toe zicht van den heer G. J. Crabbendam, lid der Technische Commissie van den Ned. Bond tot het redden van drenkelingen, den heer D. Sternefeld, hoofdinstructeur en J. H. de Mohr, instructeur. Geslaagd zijn de heeren C. Schouten, J. W. v. d. Spoel, W. J. Trommel, L. H. Trommel, Herm. Jongkind Hzn. en mej. Trijntje van Leeuwen Cd. Door de deelnemers moest o.m. gedemonstreerd worden: grepen te land en te water, popduiken, 10 M. onder water zwemmen, hurkval, slepen van drenkeling, 100 M. borst- en 50 M rug- zwemmen in 4 minuten. De voorzitter der Reddingsbrigade, de heer L. Trommel, feliciteerde de geslaag den, bracht dank aan den heer Sternefeld voor zijn gegeven lessen en de beide bestu ren van „N.I.B.A." en „Het Oosterbad" voor hun welwillende medewerking. Den leden van de examen-qprnmissie werden bloemen aangeboden. De feestelijkheden. Alhier is door het daartoe gevormd co mité ringsteken per fiets georganiseerd. Er was voor dit volksspel een buitenge woon groote deelname en het duurde vele uren eer de overwinning bevochten was. Er werd uitstekend gestoken en ongetwij feld waren hier dames en heeren voor dit spel ter mededinging aanwezig, die daarin een groote routine hadden weten te ver krijgen. Een talrijk publiek woonde het ringsteken bij, dat ter afwisseling werd opgeluisterd door muziek. Concerten werden gegeven door: „Sur- sum Corda", „Bloemenlust's Klein Man nenkoor" en „Aalsmeer's Chr. Mannen koor". terwijl afwisselend radio-muziek weerklonk. BENTHUIZEN. GEMEENTERAAD. Beëediging nieuwe Raad. - Wethouders- benoeming. - Gemeenterekening. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Na beediëging der raadsleden en gelukwenschen van den Burgemeester, heette hij het nieuwe lid den heer Mets welkom, waarna een voor stel werd aangenomen nogmaals onthef fing te vragen tot 1 Jan. 1933 van de ver plichting tot het geven, van onderwijs in de lichamelijke oefening. Volgt de wethoudersbenoeming. Bij di verse stemmingen worden als zoodanig gekozen: de heeren S. v. Galen, M. Pos, W. C. Diephout en C. v. d. Knijff. De drie eerstgenoemden verklaren een zoodanige benoeming niet te kunnen aanvaarden, terwijl de heer van den Knijff zich bereid verklaart deze herbenoeming te acceptee ren. Voor de benoeming van een tweeden wethouder worden opnieuw twee vrije stemmingen gehouden en daarna een her stemming tusschen A. Paul en G. v. Staal duinen, waarbij eerstgenoemde werd ge kozen. De heer Paul verklaart deze benoe ming te aanvaarden. Wordt aan de orde gesteld de door B. en W. in een vorige vergadering aan den Raad aangeboden rekening van ontvang sten en uitgaven der gemeente over het dienstjaar 1930. De balans luidt als volgt: Gewone dienst Ontvangsten f.43752.55. uitgaven f.32162.18. Batig saldo f. 11590.37. Kapitaaldienst ont vangsten f. 196.86, uitgaven f. 196.86. Saldo nihil, welk voorstel met alg. st. wordt aangenomen. Wordt nogmaals aan de orde gesteld een voorstel van B. en W. tot toetreding tot het werkloosheidsbesluit 1917. over wellc voorstel in de vorige vergadering de stem men staakten. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht wordt verworpen. Na rondvraag sluit de voorzitter de ver gadering. Burgerlijke stand. Geboren: Willem Inge. zoon van Ger- rit Smink en Jacoba Winkel. o HAARLEMMERMEER. De heer M., wonende aan den Ring dijk nabij Aalsmeer alhier, had bij het verrichten van werkzaamheden aan een in aanbouw zijnd huis het ongeluk zoo danig te vallen, dat hij een zijner beenen op twee plaatsen brak. Hij werd naar een "ziekenhuis in Amsterdam overgebracht. o HILLEGOM. Verg. R.K. Postmannen. De afd. Hillegom en Omstreken van den Ned. R.K. Bond van P.T.T. personeel „St. Petrus" heeft een ledenvergadering gehouden. Breedvoerig is gesproken over de kwestie rijwieldiensten en uniform. Mededeeling werd gedaan over het re sultaat der gehouden bespreking met den heer Directeur van Lisse en over de ge voerde correspondentie met den Directeur van Haarlem, resp. inzake jongelingen- dienst en bestellersuniform. Verschillende punten voor het a.s. con gres werden naar voren gebracht, zoo de week-end telegrammen, om deze niet meer op JZondag te doen behandelen, over de uniform voor personeel op vereenigde kantoren, over bestellerslantaarns en over rijwieldiensten. KATWIJK AAN DEN RITN. Aan het verslag van het Koninginne- feest dienen wij, om niemand achter te stellen, toe te voegen, dat nog een 2de groep dames aan den stoelendans deel nam. Dit waren niet alleen „bakvischjes", doch wij zagen zelfs moeders aan dit spel deelnemen. De prijzen vielen ten deel aan: 1. Mien van Paridon; 2. Jean van der Perk; 3. Jo Tukker. o LISSE. Schoolreisje. De U. L. O.-afd. van de Geref. School is naar Het Gooi geweest en heeft op bui tengewone wijze genoten. De reis ging naar Muiden. Soesterberg, Hilversum en omstreken. Al het bezienswaardige werd bewonderd, terwijl voor diverse spelen nog voldoende tijd restte. Zeer veeL werd genoten. De leerlingen zullen dit reisje niet spoedig vergeten. o NOORDWITK. DE ORANJEFEESTEN NAAR WENSCH GESLAAGD. Juichende kinderoptocht. - Het touw trekken de groote attractie! - Prijs uitreiking door den Burgemeester. De Oranjefeesten zijn hier ingezet met een concert op het Lindenplein door het fanfarecorps „Excelsior", dat den velen toeschouwers een genotvollen avond heeft gebracht. Bij deze gelegenheid was het Linden- plein feestelijk verlicht door div. rood wit blauw en oranje electr. lampjes, iets nieuws der Oranjevereeniging, hetwelk zeer fantastisch aandeed. Ook de bewo ners van de Kerkstraat en van Limburg Stirumstraat hadden, hun gewoonte ge trouw, op aardige wijze hun straat ver sierd en verlicht. Dreigden de sombere en dikke luchten niet veel goeds, te beloven den volgenden dag. gelukkig is dit althans op den dag zelve niet bewaarheid, hoe wel het zonnetje zich niet liet zien. Vooral de kinderoptocht slaagde, pl.m. 1500 kleinen profiteerden hiervan, doch ook de vele ouders, welke ten volle in de vreugde van hun kinderen deelden. Deze fleurige optocht, die steeds een genot blijft, gaf ons aardige groepjes te zien, terwijl ook door meerderen mooie versieringen waren aangebracht; vergezeld door het plaatselijke fanfarecorps en een 4-tal tamboers, trok men door het dorp heen. De vreugde steeg bij den kleinen ten top wanneer zij moeder of vader zagen. Na afloop begaven allen zich naar hun scholen, waar zij eenige tractaties in ontvangst hadden te nemen. In den na middag kwamen op de laan van Huize Offem" de deelnemers voor de Ringrijderij met paard en rijtuig tezamen, in totaal 19, waarbij zich zeer mooie versierde wagens bevonden. Na een rondrit door het dorp begon men op de Voorstraat met het traditioneele ringsteken. De volgende prijzen werden door de jury toegekend: Mooiste verslering: le prijs A. v. d. Holst en mej. S. Westgeest; 2e pr. J. de Groot en mej. F. Vink; 3e pr. M. de Groot en mej M. v. Bragt; 4e pr. L. Hoogeveen en mej. C. v. Wissen; 5e pr. A. Alkemade en mej. v. Bragt; 6e pr. Joh. v. Bohemen en mej. v. Bohemen; 7e pr. H. v. d. Holst en mej. J. Winters; 8e pr. A. Steen voor den en mej. N .de Raad. Mooist costuum (eigenaardigst geheel) le pr. W. v. Rijn en mej. W. v. d. Holst. 2—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6