CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN. OPLOSSINGEN. ANEKDOTES. Leest allen dit begin der correspondentie. Als jullie dit leest ben ik weer buiten voor mijn gezondheid, Hotel de Donder- berg Leersum (Utrecht). De brieven over de post moeten dus daarheen gezonden en op zijn laatst Zon dags of Maandagsmorgens vroeg op de bus gedaan worden. Ik hoop, dat allen nog veel hebben ge noten van de mooie warme dagen en van de feesten ter eere van onze Koningin. Een heel klein pakje brieven deze week en dat begrijp ik o zóó best. Iedereen heeft nog willen genieten van het prachtige weer en de laatste vacantiedagen, dus aan raadsels en brieven schrijven en in huis blijven werd weinig gedacht, groot gelijk hoor. Na de vacantie als men weer gewend is op school en vooral als de zomer ten einde loopt en het 's avonds vroeger don ker is, dan komt er weer liefhebberij voor raadsels oplossen, dat spreekt van zelf. Ik hoop dus dat iedereen weer met ple zier naar school is gegaan. Dirk Offringa, ik had het heel erg pret tig in Zeeland, maar o zoo jammer dat koude natte weer, dat was ellendig voor iedereen en voor alles en alles. Nu hebben we nog prachtige dagen gehad, ik hoop erg die in September ook nog te krijgen. Genoot je zóó in den dierentuin, ja ik ben ook altijd met veel genoegen in een die rentuin gaan kijken. Jacoba Guyt dat was heel jammer dat de kinderkrant verscheurd was, net toen je de raadsels wel wist, bewaar de krant voortaan maar goed, totdat je de raadsels hebt opgeschreven. Zoek maar 4 raadsels uit die je het gemakkelijkst vindt. Is je zusje weer beter? Help je je moeder in het huishouden, als oudste dochtertje? Drietal de Geus jullie hebt mij verleden week niet vergeten, al kon je de raadsels niet oplossen. Ik kreeg immers een mooie ansicht waarvoor ik verleden week al be dankte. En daarvóór ontving ik die ver rassingen in den brief, heel aardig, nog wel bedankt hoor. Zoo genoten op de lo geerpartijen? en nu weer feest voor 31 Aug. Staat er -zoo'n mooie eerepoort? Neeltje van Duyn moest jij meedoen hardloopen naar den trein? hoe grappig. Heb je er iets mee gewonnen? Jansje Bedeker lees het begin der cor respondentie en wat er onder staat anders weet je niet waarheen je den brief moet sturen. Als je veel huiswerk hebt, dan be hoef je geen brief te schrijven bij de raadsels. Marietje en Fientje Simons, waarvan waren die praalwagens met verkleede menschen, die jullie toen gezien hebt, tot welk feest behoorden ze, En waren dat eerst 2 auto-ongelukken die jullie zagen? Ploni en Betsy van den Eykhoff ik hoop dat jullie heel veel plezier hebt gehad met de Koninginnefeesten in Voorschoten er is veel te doen hoor. En dan thuis in dezen tijd ook groote feestdagen, want de verjaardagen van je ouders dat noem ik groote feestdagen. Ik was nu maar kort in Den Haag, zooals je in 't begin der cor respondentie ziet. Willy C. Mulder, heel treurig hoor, dat jij zulke slechte berichten over den pa tient moest schrijven. Moge er spoedig beterschap komen. Willy de Neijs, ik hoop dat je die drie dagen mooi weer zult hebben en dus nog eens genieten. Je vorige vacantiedagen trof je het erg slecht. Dirkje Hopman, ja zeker had ik je brief uit Rotterdam ontvangen, maar die was nog naar Zeeland gezonden en toen was ik onderwijl naar Den Haag vertrokken, dus de brief moest Opgezonden. Ik hoop dat je wat hebt gewonnen met hoepelen en hindernisloopen. Het was hier 31 Aug. mooi weer gelukkig. Henk Boom hoe akelig voor je om in plaats van volop te genieten van je vacantie, ziek te worden en telkens in het ziekenhuis behandeld te worden. Deed het veel pijn die behandeling, en je kon zeker moeilijk eten. Clara Ouwersloot dat raadsel kan niet, die naam eindigt op lis niet op les, en nee heeft 2 e's en niet één. Nelly Ouwersloot jou 2e raadsel over koffie heeft er al in gestaan. Anje de Gelder hier in Den Haag wa ren 31 Augustus natuurlijk ook allerlei feestelijkheden, maar ik heb er niets van gemerkt, ik kan er niet naar gaan kijken. Ik ben nu 14 dagen in Den Haag geweest en ga morgen naar Leersum. Ik weet heusch niet wanneer ik weer eens in Lei den kom, ik hoop dat het nog eens zal gebeuren. -z>v (Nadruk verboden). Gerrit Dorrepaal, ja het was wel heel jammer dat het in de vacantie zooveel slecht weer was, dat speet iedereen hoor, maar nu is mooi weer toch ook nog prettig en nu kan jij in je vrijen tijd heerlijk vliegeren, is het niet zoo? Gerarda Laman zoo'n heerlijken dag uit geweest met de zangvereeniging naar Rot terdam? Ja jullie troffen dien dag heel mooi weer, dus je kon ook echt genieten van je bezoek aan den dierentuin, vindt je het daar niet mooi! Ali Krassenburg jij ook naar Rotterdam geweest, ook naar den dierentuin? Be hoorde je ook tot die zangvereeniging, waarover ik in andere brieven heb ge lezen. Gerharda Eggink, wel bedankt voor je aardige ansicht van de Karnemelksloot. Suze van Polanen heb je 31 Aug. mee- geloopen in de optocht en daarna naar de Stadsgehoorzaal, wat gebeurde daar voor feestelijks? Vindt je het prettig om voortaan naar die gymnastiekvereniging te gaan? Marietje Later veer, ik hoop erg op veel mooi weer in Leersum, zoodat ik veel van die mooie natuur en de gezonde lucht daar kan genieten. Lena en Willie Schilp ik weet er alles van hoor, in de vacantie komt de jeugd zoo weinig tot raadsels oplossen en brieven schrijven, tegen den winter komt er meer liefhebberij. Annie Boekestein nog wel gefeliciteerd met je verjaardag, heb je ook vriendin netjes op visite gehad? Prettig dat die feestdag nog net in de vacantie was. Drietal Kret was het bij jullie na de vacantie pas verhooging op school? heer lijk dat je alle drie bent verhoogd. Annie Brouwer of ik Leiden nog goed ken? ja zeker, maar niet de veranderin gen der laatste drie jaren. In November 1928 heb ik voor het laatst in Leiden ge logeerd, er is natuurlijk wel weer veel ver anderd in die 3 jaren. Vertel mij maar of je iets hebt gewonnen met blokjesrapen. Jaantje van der Laken win jij nooit iets met wedstrijden of zoo, nu dan hoop Ik van harte, dat je nu deze keer eens iets hebt gewonnen. Zoo, mag de eene poes ook wel 's nachts gaan wandelen door huis en voert ze dan geen kattekwaad uit. Bram Lasschuit, ik ken den Haagschen dierentuin ook goed en weet ook hoe allergrappigst of Betsy de jonge olifant kan zijn, heel ondeugend, dan gaat ze heel lang en hard bellen, zoodat de op passer roept: „wil je ophouden, je luidt alsof er brand is." Jan en Eempien Wassenaar, zooals je ziet in het begin der correspondentie, ga ik morgen naar Leersum, net zooals ver leden jaar in September. Ik ben verleden jaar begin October eenige dagen in Haar lem geweest en toen den eersten Zondag in October reden we met de auto en kwam ik langs jullie. Misschien kom ik in Octo ber of November in Haarlem, maar ik weet er nu nog niets van. Groeit kleine Hanna goed? Marie v. d. Wolf, je vraagt of ik je an sicht uit Haarlem heb ontvangen. Heb je dan verleden week niet in de correspon dentie gezien bijmooie ansichten in dank ontvangen", dat ik jou ook vermeldde. Hebben jullie mooi gezongen op 31 Aug.? Hoorde je al iets over je opstel? Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN Hotel De Donderberg Leersum (Utrecht). OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Bertus Dorrepaal, Helltje Dorrepaal, Dirk Offringa, Gerard de Geus, Dorus de Geus, Keesje de Geus, Willy Constance, Mulder, Jansje Bedeker, Ploni van den Eykhoff, Betsy van den Eykhoff, Marietje Simons, Fientje Simons, Neeltje v. Duyn, Marietje Laterveer, Annie Zaalberg, Nico Kret, Celia Kret, Hans Kret, Dirkje Hop man, Anje de Gelder, Adrl van Nood (Lei den), Maurits van Nood, Johan van Nood, Henk Boom, Ali Krassenburg, Bram Las schuit, Annie Boekestein, Abraham van Es, Suze van Polanen, Francina Brussee, Theo Brussee, Gerarda Laman, Bert van Reenen, Johan Ouwersloot, Petronella Ouwersloot, Clara Ouwersloot, Adrl Bave- laar. Annie Dorrepaal, Nelly Nagtegaal, Gerrit Dorrepaal, Marietje van der Mey, Willy de Neys, Lena Schilp, Willie Schilp, Gerharda Eggink. Christiaan Eggink, Jan Wassenaar, Eempien Wassenaar, Jaantje van der Laken, Annie Brouwer, Jannie de Water, Frans de Water, Antoon Verdoes. Marie van der Wolf (2 brieven: ook die der vorige.weekl OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Als men honger heeft. 2. Oost West, thuis best. 3. Een ijzeren pot op 3 pooten. 4. Diefstal. 5. Op de atlas. 6. Rijk, dom, rijkdom. 7. Kus kous. 8. Poes soep. Ingezonden door Marie v. d. Wolf. A.: „Nee maar zeg nou eens eerlijk, ls dat pak heelemaal wol? B.„Nou ik zal je niet bedriegen, maar de knoopen zijn van been." Ingezonden door Wirn Kruit. A.: „Zeg waar moet jij zóo gauw naaf toe?" B.: „Naar het gerecht." A.: „Zoo en wanneer kom je terug?" B.: „Ja zie je dat hangt af van het vonnis." Nette familie! Rechter: „Wat is je vader?" Beschuldigde: (heel verontwaardigd) „Wat, kent u mijn vader niet eens? Die is toch al meer dan eens hier bij u geweest."

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 16