Bescherming en verzorging- N WETENSCHAPPEN. VRAGENRUBRIEK. DONDERDAG GIBBS-DAG RADfO-PROGRAMMA. De heer Schrama wenscht, gezien het kleine verschil (f.30) den bouw op te dra gen aan een Inwoner. De heer v. Breda acht het verkeerd houten garages te bouwen. Het vraagt jaarlijks veel onderhoud. Hij wenscht over leg met de architecten om het geheel ln steen te doen optrekken. Zoo goed als alle leden voeren hierover het woord. Na eindelooze discussies stelt de heer v. Breda voor, het gebouw in steen te doen uit voeren, hetgeen niet zoo veel meer be hoeft te kosten. Over dit voorstel staken de stemmen, zoodat in de volgende vergadering dit punt weer aan de orde komt. Bouw ten behoeve van Gas- en Water bedrijf. Een teekenlng van het te stich ten magazijn enz. circuleert onder de leden. De heer Warnaar vraagt of het niet mogelijk is, dat de raad een kleine toe lichting krijgt inzake dit voorstel. B. en W. zijn in de zaak ingewerkt, doch de raad niet. De voorzitter licht de teekening toe. Ook hierover wordt ln den breede gediscus sieerd, ten slotte wordt het ontwerp goed gekeurd. Het voorstel inzake de Districts-Arbeids- beurs wordt aangehouden. Aan de „De Visserschool" wordt een crediet van f. 250 toegestaan voor de aan schaffing van schoolbanken. De verordening op het venten werd ge wijzigd en het voorstel tot verbreeding van de J. P. Gouverneurlaan aangenomen. Bij de rondvraag bepleit de heer Schra ma bij het ontwerpen van een Ambtena ren-Reglement overleg met de organisa ties; voorts wenscht hij voor de werkloozen een steunregeling. De heer Verkleij vestigt de aandacht op de rioleeringswerken en de a.s. verlegging van de tramrails. Dit geschiedt op bevel van het Rijk. De heer van Zonneveld informeert naar de demping van de sloot voor het. nieuw gebouwde huis van Hoekstra aan de Menneweg. Hierna sluiting. Uitgebracht worden 9 stemmen waarvan op den heer van Dam, C.H., 8 stemmen en op den heer Vink, A.R., 1 stem, alzoo ge kozen de heer van Dam, die zijn benoe ming aanneemt. Verkiezing van 5 leden voor het onder zoek van de gemeentebegrooting 1932. Uitgebracht worden de navolgende stem men: Vink 8 stemmen, Verheijen 2 stem men, Willemsen, Mooyman en Hoogeveen ieder 9 stemmen, de Lange 8 stemmen. Bovenstaande leden zijn dus gekozen, uitgezonderd de heer Verheijen. Niets meer aan de orde zijnde sluiting te 10.15 uur. VALKENBURG. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: J. G. B. V. Heek v. Leiden en M. C. Lotsy van Valkenburg. GEMEENTERAAD. De nieuwe raad kwam voor de eerste maal bijeen. De burgemeester opende de vergadering en wenschte de leden met hun verkiezing geluk. Het belangrijkste punt op de agenda was de wethoudersverkiezing. In de vaca- ture-Bol werd deze herkozen. In de vaca- j ture-Barnhoorn werd gekozen de heer Van i Egmond. Deze nam echter zijn benoeming j niet aan. Daarop waren vier stemmingen noodig om tot een volgende benoeming te j komen. Gekozen werd de heer v. d. Nagel met 4 stemmen tegen 3 cp den heer Barn- hoorn. De heer v. d. Nagel wenschte zijn benoeming nog in beraad te houden. Aan het slot dankte de burgemeester den heer Barnhoorn nog voor de diensten, die hij in de afgeloopen vier jaren aan de gemeente heeft bewezen. VEUR—LEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD. Beëediging van den Raad. De wethoudersbenoeming. Onder voorzitterschap van den burge meester kwam de raad in openbare zitting bijeen. Na beëediging van den Raad volgde de wethoudersverkiezing. De heer Vink wenscht een verklaring af te leggen. Allereerst wenscht hij er op te wijzen dat de samenstelling van den raad eenige wijziging heeft ondergaan, zoodat ook het college van B. en W. eenige ver andering diende te ondergaan, echter is de man die spr. en de zijnen op het oog had overleden. Bij geruchte is spr. echter gebleken dat de R.K. fractie niet bereid was een zetel af te staan, daarom zal de A. R. en C. H. fractie zich alle rechten voorbehouden en t. z. t. daarop terug komen. Den heer van Dam spijt het dat de heer ten Hoopen hier niet is, volgens de Kies wet had hier een opvolger van wijlen den heer Schmal aanwezig kunnen zijn. De voorzitter is het met de redeneering van den heer van Dam niet eens. Toen de heer Schmal stierf bestond de oude raad nog en daar had de heer ten Hoopen gee nerlei rechten, echter is de heer ten Hoo pen vanochtend verkozen verklaard. De heer van Dam blijft van meening, dat de opvolgers van den heer Schmal zoo wel voor den ouden als voor den nieuwen raad reeds lang hun benoeming hadden moeten thuis hebben gehad. De voorzitter wil hierop alleen nog zeg gen dat dit niet mogelfjk is, daar men geen twee personen voor een zetel kan verkozen verklaren; er kunnen er toch geen twee zitting nemen. De heer van Dam: door dit alles is de verkiezingswinst voor onze partij verloren gegaan. De heer de Lange wenscht te verklaren dat de twee aftredende wethouders met al hun kracht de belangen van de ge meente hebben behartigd, waarom hij met vertrouwen zal medewerken aan hun her benoeming. Den heer Willemsen spijt het dat er ver schil bestaat ten opzichte van de vacature Schmal. Hij is het eens met den heer van Dam waar deze zegt dat de heer ten Hoo pen hier had moeten zijn. De heer ten Hoopen had tijdig uitgenoodigd moeten worden, z. i. is de voorzitter ten opzichte van de kieswet onjuist voorgelicht. Vacature van Wijk, aftredend. Uitgebracht 9 stemmen als volgt: Wil lemsen. R.K., 1 stem en van Wijk, R.K., 8 stemmen, alzoo gekozen de heer v. Wijk. Vacature van den Bosch, aftredend. Uitgebracht 9 stemmen als volgt: Wil lemsen, R.K., 1 stem en van den Bosch, R.K., 8 stemmen. De voorzitter doet het aangenaam aan dat beiden het vertrouwen van den raad weder hebben verkregen, hij is er van overtuigd dat zij wederom hun beste krachten zullen wijden aan den taak die hen wordt opgelegd. Hij wenscht beiden geluk met hun herbenoeming. Verkiezing lid van de commissie van be heer voor de lichtbedrijven De heer de Lange. R.K., zou gaarne de heer van Dam een plaats geven in deze commissie, overtuigd dat deze ook daar Voor zijn meening zal durven opkomen. WARMOND. GEMEENTERAAD. Beëediging van den Raad. - Benoeming Wethouders. - Woorden van gelukwensch. De Raad dezer gemeente kwam in ver gadering bijeen onder voorzitterschap van den heer A. J L. Ketelaar. Na beëediging der Raadsleden, wenschte de Voorzitter dezen met hun benoeming geluk. Hierna kwam aan de orde de benoeming Wet houders. De aftredende leden de heeren Ouds hoorn en Zwetsloot werden met alg. st. herkozen. Als lid der Commissie van ad vies over het pompstation werd benoemd de heer A. J. L Ketelaar. Burgemeester. Als lid der Verificatiecommissie werd be noemd de heer C. Breedijk en als plaats vervangende leden de heeren G. J. Pijn- acker Hordijk en H. J. Weyers terwijl als lid der Waterleiding-commissie werd aan gewezen de heer G J. Pijnacker Hordijk. Als lid der Werkloozen-commissie werd benoemd de heer H. J. Weyers. Al deze be noemingen hadden plaats met alg. st. Hierna wenschte de Voorzitter de beide wethouders geluk. Gij moogt in deze her benoeming zien een goedkeuring van de door U gevoerde politiek gedurende de af geloopen zittingsperiode. Persoonlijk, al dus spreker, wil ik hierbij voegen een woord van dank voor de prettige en aan gename samenwerking en de wijze waar op gij thans weder benoemt zijt, zal de aangename samenwerking met den Raad in de komende zittingsperiode zeer zeker ten goede komen. Wethouder Zwetsloot bracht den Voor zitter dank voor zijn welgemeende woor den en het deed spr. zeer zeker veel ge noegen dat de benoeming der wethouders met zulk een eenstemmigheid heeft plaats gevonden en spreker beaamt volkomen de woorden gesproken door den voorzitter, dat dit de aangename samenwerking zeer zal bevorderen. Wethouder Oudshoorn bracht even eens den voorzitter dank voor zijn woor den en vooral ook de Raadsleden voor het in hem gestelde vertrouwen. Dit is reeds de derde maal, aldus spr., dat ik tot deze taak geroepen word en dat ik deze derde maal wederom met algemeene stemmen tot wethouder ben gekozen zal zeer zeker voor mij een aansporing zijn de belangen der gemeente weer op onbaatzuchtige wijze en naar mijn beste weteh mede te helpen besturen. Ik stel er nog prijs op te ver klaren dat, waar ik ln het College van F-, en W. de eenige prostestant ben, de zaken daar op eerlijke en oprechte wijze worden besproken en behandeld. Mede rest het mij van deze plaats een woord van bij- zonderen dank te brengen aan de kiezers en kiezeressen dezer gemeente, voor het door hen in mij gestelde vertrouwen. Het heeft mij groot genoegen gedaan dat zij dit vertrouwen aan mijn lijst hebben kun nen schenken. Vervolgens werd door den Voorzitter aangeboden de gemeentebegrooting dienstjaar 1932, zoomede de waterleiding- begrooting over dit jaar. De voorzitter zegt dat hier een woord van bijzonderen dank toekomt aan den Secretaris en de amb tenaren voor de keurige wijze waarop zij deze begrooting hebben samengesteld. Besloten wordt deze begrootingen in do eerstvolgende raadsvergadering te be handelen. Op een verzoek van het circus Olympia om restitutie van het staangeld werd af wijzend beschikt. Hierop volgde sluiting der vergadering. DE ORANJEFEESTEN. RECLAME. 1453 het belangrijkste voor de huid in elk jaargetijde. Pfeil- ring-Lanolin-Crème wordt sederl 40 jaar door specialisten en deskundigen als het meest doelmotige huidverzorgings middel aanbevolen. Pfeilring-Crème bevot Cholesterin, waar door de huid tegen de schadelijke invloeden van zon en wind wordt beschermd. Marie Mqerkerk, 3. Nel Breedijk, 4. Truus Duijnhoven. 5. Joke Meskers, 6, Klara Haverkort. Houtjes rapen: 1. Rieka Jakobs, 2. Wim Ringelenstein, 3. G. Hulst, 4. W. v. d. Geest, 5. J. Elsgeest,6. A. Hulst. Zakloopen: 1. Gerard Beugelsdijk, 2. Henrie van Moorsel, 3. Adriaan van Moor se]. 4 Koos Heemskerk. 5. Leo van Hulst, 6 Jan Kool Slofloopen: 1. Corrie v. d. Wereld, 2. Cor- rie Weljers. 3. Corrie Oudshoorn. 4. Jaantje Snijders, 5. Elisabeth Moerkerk 6. Rietje de Vos. Na afloop werd in optocht naar het oude Raadhuis getrokken, waar de prijzen door den voorzitter der Oranjecommissie, den heer H. L. v Delft, aan de kinderen werden uitgereikt. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Een goed geslaagd begin. Begunstigd door een heerlijk zonnetje vingen gisteren alhier de Oranjefeesten aan. Der traditie getrouw trokken des morgens om negen uur de beide muziek korpsen met volle muziek naar de diverse scholen waar de kinderen met de onder wijzers werden afgehaald om een rond gang te maken door het dorp, een van de aardigste momenten van het geheele feest. Keurig uitgedoscht met vlaggetjes en wim pels, sommigen gestoken in nationale kleederdracht, marcheerden de kleuters, door de Dorpsstraat en Heerenweg naar het gemeentehuls. Burgemeester en Wet houders en alle leden van den Raad had den plaats genomen op het bordes van het gemeentehuis. Nadat de kinderen zich voor het Raadhuis hadden opgesteld, sprak de burgemeester de kleintjes toe. Met een passage uit het „Wien Neerlandsch Bloed" spoorde spreker de kinderen aan trouw te blijven aan Koningin en vaderland, waar na hij een driewerf hoera uitbracht op Hare Majesteit. Uit honderden keeltjes klonk een vurig hoera. Hierna zetten de beide muziekkorpsen het „Wien Neer landsch Bloed" en het „Wilhelmus" in, welke liederen door de kinderen uit volle borst werden medegezongen. Na nog een hoera te hebben uitgebracht op den bur gemeester en de leden van de Oranjecom missie werd weer met volle muziek verder gemarcheerd. Thans begaven B. en W., leden van den Raad en de Oranjecommis- sie zich naar de respectievelijke scholen waar de kinderen werden getracteerd. Menig dankversje kreeg Zoowel de burge meester als de Oranjecommissie te hooren en zij zullen zeer zeker wel gezien heb ben, dat de kleintjes hun sympathiek stre ven zeer waardeeren. In den namiddag hadden de kinderspe len plaats en hiervoor bestond van de zijde der jeugd als altijd zeer groote be langstelling. Nu en dan zag je wel eens een peutertje met een bedrukt gezichtje weggaan, maar niet iedereen kan nu een maal een prijs hebben. De uitslag der spelen was als volgt: Wagentje rijden: 1. Jozef van Moorsel, 2. Jan Versluijs. 3, G. Ouwehand. 4. Maar ten Kraan, 5, Evert van Winsen, 6.. Henk van Beek. Korfballen: 1. Maartje v. d. Voorn, 2. Annie van Dam, 3. Ali Hekker, 4. Anna v. d Wereld, 5. Annie v. d. Drift, 6. Sientje Ciere. Autoped rijden. 1. Lucie v. Doorn, 2. Discussie's over de Wethoudersbenoeming. - Benoemingen. - De nieuw gekozen raad heeft zijn eer ste vergadering gehouden. Alle 15 leden aanwezig. Na opening van de vergadering I wordt, terwijl allen zich van hun zetels I verheffen, overgegaan tot beëediging der leden Hierna wenscht de Voorzitter de leden geluk met hunne verkiezing en het ver trouwen in hen gesteld. De oude raad zal in de geschiedenis worden geboekstaafd als een goede Raad, omdat steeds in goede verstandhouding en met waardeering van elkanders meening het gemeentebelang is behartigd. Dit hoopt spr. ook te mogen verwachten van dezen raad. Hij dringt op goede samenwerking aan. Hierna is aan de orde benoeming van twee wethouders. De heer Idenburg vraagt in de gelegen heid te worden gesteld, alvorens tot stem ming wordt overgegaan, om van gedach ten te wisselen De Voorzitter acht dit met gewenscht. De heer Idenburg vindt het punt toch wel van belang voor een be spreking. De Voorzitter blijft het onge- wenscht achten. Hij meent, dat het nim mer gewoonte is. De heer van Leeuwen wijst erop, dat bij de aanvang der vorige periode twee fractieleiders een verklaring hebben af gelegd. Hij stelt voor die gelegenheid daarvoor ook nu te openen. De heer Wildt Meijboom ondersteunt het voorstel van den heer van Leeuwen. Hij wenscht geen debatten, maar wel een korte uiteenzetting. De heer Idenburg meent, dat geen de batten behoeven te volgen. In stemming komen drie voorstellen, het eerste van den heer Idenburg, om ge- dachtenwisseling toe te staan, het tweede van den heer Wildt Meyboom, om zoowel aan fractieleiders als leden het afleggen van een verklaring toe te staan, en het derde van den heer van Leeuwen, om alleen de fractieleiders een verklaring te doen afleggen. Het eerste voorstel wordt verworpen met 8 tegen 7 stemmen, liet tweede met 9 tegen 6 stemmen. Het voor stel van Leeuwen wordt aangenomen met 13 tegen 2 stemmen. De heer Idenburg verkrijgt, als voorzit ter van de Protestantsch-Chr. fractie daarop het woord. Spr. wijst erop, dat 2 van de 4 fracties gemeend hebben met uitsluiting van de beide andere, over een zoo gewichtig punt als de verkiezing van wethouders te moeten beraadslagen. Dit is mis geweest. Hieromtrent had door allé fracties over leg gepleegd moeten worden. Het gaat toch niet aan, als er geen parlementaire meerderheid is, dat men regelen stelt als enkelen van overleg zijn uitgesloten. Met genoegen mag hij zeggen, dat men van deze dwaling is teruggekeerd en dit stemt hoopvol voor de toekomst. Spr. wil gaarne verklaren, dat zijn fractie steeds wil me dewerken aan het behartigen van het ge meentebelang. Dit wilde spreker voorop stellen. Komende tot de zaak, zegt hij, dat allen het er wel over eens zullen zijn, dat het college van B. en W. een zoo getrouw mogelijke afspiegeling moet zijn van de verhoudingen in den raad. Bij de bespre kingen, hieromtrent gevoerd, is de persoon van den Burgemeester in het geding ge weest. Spr. wil gaarne verklaren, dat hij de meening is toegedaan, dat de Burge meester zich steeds boven de partijen heeft weten te stellen en dat hij zich ge houden heeft aan hetgeen hij in zijn installatierede heeft toegezegd. Spr. meent evenwel, dat het niet Juist is, den Burgemeester te karakteriseeren als een neutraal persoon. Als voorzitter van den raad is hij dit misschien wel, als voorzitter van het college van B. en W. niet. In dat college heeft hij stem, bij staking van stemmen zelfs een beslissende, Als de Burgemeester een ernstig man is, zal hij stemmen zooals het naar zijn over tuiging het beste is. Het is niet meer zooals vroeger, toen alleen de rede uitmaakte, welke de ge dragslijn is. De politiek wordt thans be- heerscht door de levensbeschouwing, wel ke men heeft. Vanzelf zal de Burge meester dus op beslissende momenten zich laten leiden door zijn levensbeschouwing. Spr. had daarom verwacht, dat, waar de Burgemeester Katholiek is, de wethouders uit de andere fracties zouden worden aangewezen met uitzondering van de Ka tholieke. Dan zou de beste vertegenwoor diging zijn verkregen. Spr. verklaart dan, dat de Protestantsch-Christelijke leden zullen stemmen vóór een vrijzinnig wet houder, maar dat zij het niet met hun beginsel kunnen overeenbrengen, om to stemmen op een Katholiek. De heer Drop zegt, als tijdelijk voor zitter der vrijzinnige fractie, dat het standpunt dier fractie voldoende bekend mag worden geacht, zoodat hij geen na dere verklaring wenscht te doen. De heer van der Kroft deelt namens de R.K. fractie mede, dat ook zij geen verklaring zal afleggen. Hierna wordt tot stemming overgegaan Ter vervulling van de plaats van den aftredenden wethouder Drop wordt ge kozen, zooals reeds gemeld, de heer A. Boichel met 12 stemmen. Een werd uit gebracht op Mr. Wildt Meiboom en 1 blanco. Ter vervulling van de plaats van den aftredenden wethouder Rooijakkers wordt gekozen de heer G. P. G. van Leeuwen met 9 stemmen, 1 stem werd uitgebracht op Dr. Idenburg, 5 waren blanco. Op een vraag van den Voorzitter ver klaren beide gekozenen de functie te aan vaarden. De voorzitter wenscht belden geluk. Vervolgens richt hij zich ln harte lijke woorden tot de afgetreden wethou ders. De heer Drop dankt, mede namens den heer Rooijakkers, voor de hartelijke woorden door den Burgemeester gespro ken. Voorts brengt hij dank aan den Secretaris, die hem gedurende vier jaren met raad en daad heeft bijgestaan en be veelt zich ln zijn vriendschap aan. De heer Rooijakkers dankt den heer Drop voor de prettige samenwerking. De heeren Boichel en van Leeuwen spreken daarop hun blijdschap uit over de woorden tot hen gericht door den Voor zitter en den heer Drop. De notulen der vorige vergadering wor den, behoudens een kleine wijziging, vast gesteld. Mededeeling geschiedt daarna van enkele ingekomen stukken. De rekening van inkomsten en uitga ven voor 1930 wordt daarop den Raad overgelegd. De gewone dienst sluit met een batig slot van f. 209766.03V2, de kapi- taaldienst met een nadeelig slot van f. 519027.51!/2. In de commissie voor on derzoek der geloofsbrieven worden be noemd de heeren Drop, van der Kroft en Idenburg, als plaatsvervangers de heeren van Leeuwen, Kiewlet de Jonge en van. Tol. De heer van der Stoel brengt den voor zitter dank voor de hartelijke woorden waarmede hij de nieuw benoemde raads leden is tegemoet getreden. Hij zegt alle medewerking toe van de Protestantsch- Christelijke fractie. De lijden zijn moeilijk en ongetwijfeld zullen gewichtige beslui ten aan de orde komen. Daarom hoopt hij, dat allen één zullen blijven in het be lang der gemeente. De heer Schalekamp, als oudste lid, zegt de meening van den heer van der Stoel te onderschrijven. Bij het uitluiden van den ouden raad zijn woorden van hulde en dank gebracht. Hij hoopt, dat bij het einde van deze 4-jarige periode kan wor den gezegd, de oude raad was best, maar de nieuwe is niet minder. De heer Kiewiet de Jonge ls van mee ning, dat de sfeer, welke in deze zitting merkbaar was. de beste waarborg is voor de toekomst. Hierna wordt de vergadering gesloten. DE KONINGINNEFEESTEN. Gistermorgen zijn de feesten der Koningin Wiiijtlinina Vereniging aangevangen met Kcraaimuziek gegeven op hit Doipsplein, ten gehoure gebracht door de muziekver- eemging „Exceisior" onder leiding van directeur L. C, Veerman. Nadat het pro gramma ten genoore was gebraent, waartoe een groot aantal belangstellenden aanwezig waren, werden de schoolkinderen ongeveer 20UU in getal onder vroolijice marscheu cloor Excelsior na een rondgang door het dorp naar het feestterrein gebraoht, alwaar zij werden onthaald op poffertjes en gebruik van de draaimolen. Hl.een de laagste Klassen der scholen werden naar het Centraal Theater geleid alwaar Henry Nollens voor deze kruiers een leestvoorstehing gaf als goochelaar en tevens was daar aanwezig eene poppenkast, terwijl zij ook op diverse versnaperingen werden onthaald. Des middags hadden op het feestterrein de volks- en kinderspelen plaats zooals grabbelton voor meisjes van 7—9 jaar; balletje dragen voor meisjes van 1012 jaar, stoelendans voor meisjes van 13—14 jaar. Ie prijs Marie Compeer, 2e pr. Cato Borsboom, 3e pr. Coba v. d. Hulst, 4e prijs Willy Hiigeman; verder ringsteken niet versierde rijwielen voor meisjes en dames van 15 tot 25 jaar. Voor de ver siering verwierven le pr. mej. C. v. d. Ham, 2e pr. Ger. van Egmond, 3e pr. Corrie van Biezen, 4e pr. Hermien van Egmond, 5e pr. M. van Ginkel, 6e pr. A. Mooyman en 7e pr. Maartje van Stijn terwijl zij voor het ringsteken behaalden le pr. Cor v. d. Ham; 2e pr. Miep van Leeuwen, 3e pr. Lena Ammeriaan, 4e pr# Corrie van Biezen, 5e pr. Lien Kokshoórn, 6e pr. Nellie Knijnenburg. Voor het kuipjesteken voor jongens van 7—9 jaar behaalden Arie van Lochem le pr., Cor Heemskerk 2e pr., Adriaan van Leeuwen 3e pr. Voor de vliegerwedstrijd die, dank zij den flinken wind bijzonder slaagde, wisten Jan van Spronsen een 1ste, Jan Remmers waal een 2 e en Jacob Kool een derden prijs te veroveren. Hot eerst aan den trein voor jongens van 14 tot en met 16 jaar. Hierin behaalden Willem Slats de le pr., Bertus Slats de 2e pr., W. van Rhijn een 3e pr. Terwijl met het ringsteken per fiets met hindernissen voor mann. per sonen van 16 tot en met 20 jaar Piet Overdevest le pr., J. v. d. Ham '2e pr. en Joh. v. d. Ham 3e pr. wisten te behalen. Tijdens deze spelen werden onder leiding van den heer J. v. d. Weijden door de Gymnastiekvereniging Blauw Zwart vrije- en ordeoefeningen en plastische standen uitgevoerd, welke demonstraties veel be langstelling trokken en voor het keurige werk werd menigmaal geapplaudiseerd. Dai de volks- en kinderspelen veel be kijks hadden behoeft wel geen betoog. Even dacht men dat het weer ajs spel breker zou optreden, doch gelukkig bleef hel bij enkele droppels. Dc avonds acht uur gaf de muziekver- eeniging Excelsior op het dorpsplein een concert terwijl op het Molenplein door middel van luidsprekers versterkte gramo- foonmuziek ten gehoore werd gebracht. De verlichting van den molen, waarvan wij een foto publiceerden, trekt ook vele belangstellenden. DE METHODE-BENDIEN. Negatief resultaat van de controle te Londen. Reuter seint uit Londen: De medische staf van het London Hospi tal heeft aan den raad van bestuur mede gedeeld, dat de methode-Eendien ten aan zien van kankerdiagnose in dit ziekenhuis ls onderzocht en dat deze onderzoekingen ongelukkigerwijze hebben aangetoond, dat de aanspraken dezer methode niet ge rechtvaardigd zijn, ofschoon de integriteit van dr. Bendien en diens eerlijke bedoe lingen boven eiken twijfel verheven blijven. A. G. te L, Als inderdaad bepaald ls, dat u pensioen geniet zoolang u ongehuwd blijft, is er geen middel aan te geven om na het sluiten van een huwelijk het pen sioen te behouden. J. S. De curator moet daartoe een verzoek doen aan de rechtbank. RECLAME. Vergeet niet de annonce uit te knippen. 2042 VOOR VRIJDAG 4 SEPTEMBER. Hilversum. 1875 M. 6.45—12.00: Vara 12.004.00: Avro 4.008.00: Vara 8.00—11.00. VPRO 11.00—12.00: Vara 6.457.00 en 7.307.45: Gymnastiekles o.l.v. G. Kleerekoper 8.00: Gramofoon- platen 10.00: Morgenwijding VPRO 10.15: Voordracht door Mevr. Rodie Meden- bach 10.30: Voor de zieken 11.30 12.00: Gramofoonplaten 12.00—2.00: Concert Omroeporkest o.l.v. N. Treep. Lea Zweers (copraan) 2.00: Uitzending vooi Scholen. Bezoek aan het Kon. Ned. Me teorologlsch Instituut te De Bildt 2.30— 4.00: AVRO-kwartet o.l.v. D. Groeneveld I 400 Pianospel door Joh. Jong 4.30: Voor de kinderen 5.15: Concert VAHA- orkest o.l.v. H. de Groot 6.00: J. den Exter: „Het verzekeringswezen en haar agenten" 6.15: Vervolg concert 6.45: Actueel Allerlei door het N.V.V. 7.00: Dick Weiman (bas-bariton en Joh. Jong (piano). Gramofoonplaten 7.308.00: Vervolg Conoert 8.00: Opening van de nieuwe studio's door mej. dr. N. A. Brui ning 8.20: Concert. J. Keessen (viool), P. Hartveld (viool). H. Schouwman (piano), Jacoba Repelaer van Driel (alt) 9.00: prof. dr. J. Lindeboom: „De eco nomische beweging in binnen- en buiten land 9.30: Vervolg concert 10.00. Vrijz. Godsd. Persbureau 10.05: Vaz Dias 10.15: Declamatie door Jac. v. Els- acker 10.4511.00: Vervolg concert 11.0012.00: Gramofoonplatenconcert van de VARA. Huizen. 298 M. Algemeen Programma verzorgd door de NCRV 8.00: Schrift lezing 8.159.45: Gramofoonplaten 10.30: Zlekendienst 11.00: Gramofoon platen 12.00: Politieberichten 12.15; Gramofoonplaten 12.30: Concert. G. Strasbourg (bas-bariton), H. Hermann, (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello), mevr. R. A. v. d. Horst-Bleekrode (piano) 4.30: Gramofoonplaten 5.00: J. Steinvoort: „Een kluwenbakje" 5.30: Orgelspel door mej. H. M. v. d. Vlies 6.30: Radio-dokter 7.00: A. J. Herwig: „Bloembollen voor den tuin" 7.30: Politieberichten 7.45: Gramofoonplaten 8.00: Concert Chr. Radio-Orkest o.l.v. Fr. Schuurman. Rede van prof. dr. J. Waterink. Na afloop Vaz Dias en tot 11.30: Gramofoonplaten. Davcntry- 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 12.20 Vocaal concert (Alt en so praan) 12.50: Orgelconcert1.50: Gra- mofoon 4.20: Licht orkestconcert 5.35: Kinderuur 6.20: Nieuws 6.50: Pianomuziek van Scarlatti 7.10: Mu- ziekcritlek door mr. Ern. Newman 7.30: Causerie 8.20: Promenadeconcert BBC Symphonie-orkest o.l.v. Sir H. Wood, m.m.v. solisten. Alt en viool. Beethoven-program ma 10.00: Nieuwsberichten 10 20: Le zing 10.35: Concert. Victor Olof Sextet 11.2012.20: Dansmuziek. Parijs. „Radio Paris" 1725 M. 8.05: Gramofoonplaten 12.50: Gramofoonpla ten 1.25: Gramofoonplaten 6.50: Gramofoonplaten 8.20: Kamermuziek 9.05: Zang 9.50: Kamermuziek. Kalundborg. 1153 M. 12.251.35: Or kestconcert 2.504.50: Orkestconcert en zang 5.205.50: Gramofoonplaten 8.309.30: Orkestconcert 9.309.55: Radio-tooneel 9.55—10.35: Orkestcon cert 10.501.20: Dansmuziek. Langenberg. 473 M. 7.258.20: Gra mofoonplaten 11.00—12.15Gramofoon platen 12.20' Gramofoonplaten 1.25 2.50: Orkestconcert 5.206.20: Orkest- concert-8.20: Orkestconcert. Intermezzo: Hermann Löns-herdenking. Causerie en liederen bij de luit. Na afloop: Berichten en tot 12.20: Orkestconcert. Brussel. 580.5 en 338.2 M. 508 5 M.: 5.20: Orkestconcert 6.50: Gramofoon platen 8.20: Orkestconcert 9.20' Or kestconcert 338.2 M.: 3.20: Orkestcon cert en cellist 5.20: Orkestconcert 6.35: Gramofoonplaten 8 20: Orkest concert 9.20: Orkestconcert. Zeesen. 1635 M. ca. 7.00: Gramofoon platen 10.30: Uitzending voor Scholen 10.55: Berichten 12.20: Gramofoon platen 1.15: Berichten 2.20—3 20: Gramofoonplaten 3.204.50' Lezingen 4.50: Concert 5.50—8.20: Lezingen 8.20: Concert in Dreiviertel Takt 9.20: „Der Zerbrochene Krug". hoorspel van H. Klelst. 10.35: Berichten en daarna: Po pulair concert. 3—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11