WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. UIT DE OMSTREKEN. de Raad zich met alg. st. bereid zich bU Leiden aan te sluiten. De rekening van het alg. burgerlijk arm bestuur van Rijpwetering sluitende met een batig saldo van f. 1784.90 wordt. zJi.s. goedgekeurd. Ingekomen is voorts een ver zoek van C. j. van Haestregt en F. P. Huigsloot, beiden wegwerkers in dienst dezer gemeente om eervol ontslag uit hun betrekking wegens benoeming tot wegwer ker bij de provincie Zuid-Holland. Aange zien het verzoek eerst hedenmorgen is in gekomen stelt de voorzitter voor aan bei den eervol ontslag te verleenen uit hun betrekking. De heer Los wijst er op dat beide wegwerkers prima krachten zijn, zoodat hij hen niet gaarne ziet vertrekken. Voorzitter zal hierop straks antwoorden. Met alg. st. besluit de Raad aan beide wegwerkers eervol ontslag te verleenen. De voorzitter merkt op dat deze ontslagaan vrage verband houdt met de overname van den weg Leiden-Nieuwe-Wetering door de provincie. Juist omdat zij zoo goed hun best hebben gedaan gunden de voorzitter en de beide wethouders hun een promotie, want hun weekloon bedraagt meer. terwijl de kindertoeslag eens zooveel bedraagt. De heer De Jong licht de zaak nog nader toe. door er op te wijzen dat de beide wegwer kers zelf hebben gevraagd om bij de pro vincie te komen.. De gemeente had hen liever gehouden, doch toen zij om steun vroegen bij hun sollicitatie hebben B. en W. hun alle steun toegezegd. De voorzitter vraagt thans den Raad machtiging om een oproeping te plaatsen voor twee weg werkers. De heer Los wijst op de huizen waarin de wegwerkers wonen. Voorzitter zegt dat twee woningen aan de provincie kunnen overgaan tegen taxatieprijs. Hier op is echter nog geen bericht ingekomen. De heer Pennings vraagt of niet met een wegwerker kan worden volstaan. De voor zitter antwoordt dat hij twee wegwerkers hard noodig heeft. De heer Heemskerk maant tot voorzichtigheid aan. Laten we eerst eens zien welk wegdek op de overige wegen zal komen. Wordt de weg gebitu- meerd. dan kan wellicht met één weg werker worden volstaan. De voorzitter merkt op, dat de wegwerkers eerst voor een jaar worden benoemd met kans op vaste aanstelling. De heer Rietbroek vraagt naar den leeftijd. De voorzitter antwoordt niet ouder dan 35 jaar. Bovendien komen slechts in aanmerking ingezetenen uit de gemeente Alkemade. Hierna worden B. en W gemachtigd een oproeping te plaatsen. Het loon bedraagt f22 tot f 26 per week. In bespreking komt de verhuring van een perceel tuin land in het water de Poel. Een tweetal inschrijvers hebben zich aangemeld. De Raad keurt goed dat het land wordt verhuurd aan C. de Jong voor den tijd van een jaar tegen den prijs van f. 1.25 per R.R. Na rondvraag wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. door hem ontstaan, maar door den voor zitter Hij had recht om te spreken van een farizeërsbende. evenals de heer Jon- geneel dat nu heeft De heer Jongeneel zegt nog dat zijn niet-herkiezing te wijten is aan woord breuk van de rechtsche fracties De heer Huitkar legt een verklaring af waarin hij zegt dat hij niet tegen de ver kiezing van den heer O in de commissies is. omdat deze S. D. is, maar omdat hij herhaaldelijk gelezen heeft van de onbe hoorlijke wijze waarop de heer O. zich ge draagt. De heer Oldemans zegt dat de heer H. de notulen niet gelezen heeft. Het Raadsverslag is leugenachtig. De S. D. manier van optreden is nu eenmaal min der zalvend dan die van de rechtsche heeren. De voorzitter roept den spreker tot de orde. De voorzitter ontneemt den spreker het woord omdat hy. na .driemaal tot de orde te zijn geroepen weer op dezelfde wijze voortgaat. De heer Oldemans protesteert hevig, spreekt door en schreeuwt tegen het hameren van den voorzitter in. Deze stelt eindelijk voor den heer Oldemans te verwijderen. Dit voorstel wordt aangeno men met de stemmen van de heeren Beijen 1 en Oldemans tegen. De heer Oldemans weigert, waarna hij door een politieagent uit de zaal wordt gezet. De voorzitter her opent de discussies over de benoeming der commissies, doch merkt op dat deze be sprekingen niet veel zin meer hebben na de stemming. De heer v. d. Poll verklaart geen bezwaar te hebben tegen het opne men van een S. D. in de commissies, maar het optreden van den heer Oldemans ver hindert dat. Als deze slechts de burger lijke beleefdheid in aanmerking nam zou er vruchtbaar samen te werken zijn, maar als hij zich, zooals nu. aanstelt als een dolleman dan gaat dat bezwaarlijk. De voorz. licht tenslotte zijn optreden toe, dat naar hij aantoont geheel geba seerd is op de verordening en op de ge meentewet. Hij zegt bij een volgende maal bij ergerlijk optreden van hem een voor stel te verwachten is om den heer O. het bijwonen van 3 tot 5 vergaderingen te ontzeggen. De fmancieele commissie brengt rapport uit van het onderzoek der rekening 1930, die geheel accoord bevonden is. Er is een batig slot van f. 30678.80'/: op den gewonen dienst. Tot voorloopige vaststelling wordt besloten. De begrooting voor 1932 wordt aange boden en gesteld in handen van de finan- cieele commissie Na rondvraag wordt de vergadering ge sloten. 5. Eindelijk zagen ze in de verte iets op den bodem der sloot staan. „Kijk, daar is het paleis al", riep kikker Karei tegen Tuimeltje. „Ik ben zoo koud en nat", ant woordde Tulmeltje", en mijn heele lijfje zit vol met water." „Straks zul je al het leed wel gauw vergeten", troostte Karei, „want ik zal je naar den koning brengen, die je zeker goed zal ontvangen." 6. Daar waren ze nu bij het paleis. De slotbewaarder keek erg verbaasd toen ie Kareltje met dat vreemde mannetje zag staan. „Zeg slotbewaarder, neem je sleutel van je hals en maak de deur open, want Tuimeltje, mijn vriend, komt op bezoek". „Als het jouw vriend is Karei," antwoordde de slotbewaarder, „dan heb ik er niets tegen" en Tuimeltje zag hoe de ijzeren deur van het palels lang zaam openging. BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. Beëediging van den Raad. Benoeming wethouders. Heftige discussies met den heer Oldemans, die verwijderd wordt. De Raad dezer gemeente kwam in nieuwe samenstelling bijeen. Alle leden waren aanwezig. Na beeedlging der Raadsleden wenscht de voorzitter allen hartelijk geluk, in het bijzonder de heeren Boer en Kelfkens, die na een vierjarige periode weerkeeren. Na vaststelling der notulen wordt de heer B. J. Thljssen als gemeenteontvan ger beëedigd. Hierop volgt de verkiezing der wethou- I ders. De heer P. Batelaan wordt herkozen met 7 stemmen; 1 stem was uitgebracht op den heer Leliveld, 4 stemmen ln blanco en 1 op den heer B. Batelaan. De heer B. aanvaardt de benoeming. De heer J. v. d. Marei aftr., ontvangt eveneens 7 stem- men, tegen 3 in blanco en 1 op den heer Leliveld. Ook deze aanvaardt de benoe ming. Volgen de benoemingen der diverse com- missiën. Allereerst voor een lid van de financieele commissie. De heer Baan Ba telaan ontvangt 10 stemmen, de heer Le liveld 1. de heer Oldemans 1 en de heer J. Burggraaf 1. Voor de tweede plaats ont vangt de heer Oldemans 3 stemmen, Leli veld 9 en Kelfkens 1 stem. Voor het derde lid ontvangt de heer H. J. v. d. Poll 1 stem, A. v. d. Berg 8 stemmen, Oldemans 3 stemmen, en Beijen 1 stem. Herkozen zijn dus de heere B. Batelaan en Leliveld terwijl de plaats van den heer De Mars zal worden ingenomen door den heer A. v d. Berg. In de lichtcomm. wordt herkozen de heer J. Beijen met 12 stemmen en 1 blanco en gekozen in de plaats van den heer C. B. Batelaan de heer H. J. v. d. Poll. De heer Oldemans 2, Kelfkens en Leliveld 1 stem. In de slachthuiscommissie wordt in plaats van den aftredenden heer Ph. Jon geneel gekozen de heer W. Boer met 7 stemmen, tegen 4 op Jongeneel, 1 op Huit kar en 1 op Oldemans. In de plaats van den heer De Vos wordt gekozen na drie stemmingen de heer J. Huitkar met 6 stemmen, tegen 5 op den heer Jongeneel. De heer Oldemans krijgt gelegenheid iets te zeggen over de benoeming der Raadscommissièn. Vroeger is er wel ge zegd dat de vertegenwoordiger der S. D. te kort Raadslid was om in een comm. ge kozen te worden, doch nu is gebleken dat dit onwaar ls. Nieuwgekozen leden zijn nu tot commissielid gekozen, doch spr. niet. Bovendien heeft men iemand, die getoond heeft in de politiek zich te durven verwe ren en zelfs tegen den voorzitter in te gaan. nu eenvoudigweg uit de commissies gewipt. Spr. zal zich daar niet zoo maar bij neerleggen en zal desnoods 4 jaar lang obstructie voeren. De heer Jongeneel zegt het slachtoffer van de stemmingen te zijn geworden. Hij beroept zich op een conferentie, die ge houden is tusschen de rechtsche fracties en waar besloten ls dat de aftredenden zouden herkozen worden. Waar blijft nu het prlcipe als men zoo handelt? De heer Oldemans roept: „Het is een zoodje. Ze hebben allemaal een valschen eed gedaan!" De voorzitter roept hem tot de orde. De heer Baan Batelaan meent, dat het be grijpelijk is. dat in een rechtschen Raad maar niet zoo aanstonds een plaats in de commissies voor een S. D. wordt inge ruimd Dat zou waarschijnlijk nu wel ge schied zijn er is uitvoerig over gesproken, doch de heer O. heeft dat zelf onmogelijk gemaakt door zitn spreken over een fari zeeërsbende enz Dn heer Oldemans ziet daar een soort curateele in. De eerste ruzie is echter niet HAZERSWOUDE. GEMEENTERAAD. Beëediging van den nieuwen Raad. Benoeming wethouders. Vast stelling gemeenterekening. Het ambtenarenreglement. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Nadat door den voorzitter aan allen de vereischte eeden waren afgelegd, volgde de vaststelling der notulen van de voorgaande vergadering. Hierop werd overgegaan tot het benoe men van twee wethouders. Gekozen wer den de heeren D. de Bruyn IJzn en A. J. de Jong. Door den voorzitter hierna ge vraagd verklaren zij hun benoeming aan te nemen. De voorzitter wenschte hen met hun herbenoeming geluk. De heeren D. de Bruyn IJzn. en A. J. de Jong zegden den Raad dank voor het in hen gestelde vertrouwen en hopen op een goede samenwerking met den Raad en in het college van B. en W. De gemeenterekening en de rekening van het Waterbedrijf dienst 1930 ls door een commissie bestaande uit de heeren C. A. van Dam. J. van Beek Szn en J. Brugman onderzocht. In het rapport dat zij daarover uitbrengen adviseeren zij tot voorloopige vaststelling der beide rekenin gen overeenkomstig de wet. Dienovereenkomstig wordt de gemeente- rekening dienst 1930 voorloopig vastge steld als volgt: Ontvangsten gew dienst f. 146.923.32'/i Uitgaven gewone dienst 141.776.24'/! Batig slot f. 5.147.08 De heer L. Noordam bespreekt het geven van een fooi in de gevallen de veldwach ter belast wordt met een boodschap naar de secretarie, waartoe hij niet verplicht is. De voorzitter zegt dat de veldwachter geen fooi moet aannemen, ook niet voor boodschappen waartoe hij niet verplicht is. De heer J. W van Vliet verklaart zich tegen aparte belooningen van den veld wachter voor bijbetrekkingen zooals bode controleur hondenbelasting, sleutelbe waarder enz. noodslachtingsgebouw. Dat zijn toch eigenlijk ook fooien, zoo zegt hij. De voorzitter bestrijdt, dat zulks het zelfde zou zijn. De veldwachter die door den commissaris der Koningin wordt aan gesteld is krachtens zijn instructie tot die bijbetrekkingen niet verplicht Omdat het voor de gemeente het meest profijtelijk is i stelt zij den veldwachter daartoe aan. Dit kan echter niet op één lijn gesteld worden met fooitjes die particulieren aan de po- litie geven. Aan het einde der behandeling van het ambtenaren-reglement gekomen zijnde, wordt het met negen stemmen voor aan genomen zooals het door B. en W. is aan geboden. De heeren M. Scheel en J. de Kort stemden tegen Over de vacanties was afzonderlijk beslist. Waarom zij nu tegen het reglement in haar geheel stem den, was niet duidelijk. Thans boden B. en W. een ontwerp-ver- ordening aan op het aanleggen, hebben of onderhouden van geleidingen of kabels voor gas, electriciteit of eenigen anderen energievorm enz. De voorzitter deelt mede dat de vast stelling van deze verordening wordt voor gesteld op verzoek van de sted. fabrieken te Leiden. Met alg. stemmen overeenkomstig aan geboden ontwerp vastgesteld. In de begrooting voor den dienst 1931 worden enkele wijzigingen gebracht. Hierna sluiting der vergadering. RECLAME. Tot leden der Commissie van Gemeen tewerken werden voor den tijd van één jaar gekozen: C. Spaargaren Dzn. (aftr.), M. Zeestraten (aftr.) en M. Alderden Czn. Tot leden der Commissie van het Grond bedrijf, voor één jaar: Jb. Alderden Dzn. (aftr.), D. Jongkind (aftr.) en B. Weg man. Tot leden der Commissie van Plant soenen: C. Spaargaren Dzn. (aftr.), Jb. Keessen en Alb. Baardse. De voorzitter wenschte de wethouders geluk met hun herbenoeming. Een aanvrage van den heer D. Joore. om vergunning tot het leggen van een dam in de wegsloot, werd ge- renvoyeerd naar B. en W. om prae-advies. Ontvangsten kapitaaldienst f. 133.919.51'/! Uitgaven kapitaaldienst 144.407.53'/! nadeellg slot f. 10.488.02 De rekening van het Waterbedrijf dienst 1930 als volgt: Totaal baten en lasten elk f. 13 595.82'/». Saldo nihil. Totaal kapitaalinkomsten en kapitaal uitgaven ieder f. 3352.85'/i. Saldo nihil. Aan de orde is nu de behandeling van het ambtenaren-reglement. Bij de behandeling van dit ontwerp be spreekt de heer D. Buitenhuls de dienst en arbeidstijden en vraagt of deze door B. en W. geregeld zullen worden De voorzitter antwoordt, dat zulks bij afzonderlijk besluit van B. en W. geschiedt. De heer D. Buitenhuis vindt het onbil lijk dat de ambtenaar doorbetaald wordt ten laste der gemeente wanneer hij voor herhalingsoefeningen in dienst moet. Fei telijk moest het Rijk zulks betalen, omdat het Rijk hem oproept. De voorzitter zegt dat het Rijk zulks nu eenmaal niet doet. De heer M. Scheel bespreekt de vacan- tie. Hij wenscht dat de Raad den tijds duur der vacantle in het reglement op neemt voor alle ambtenaren. In het ont werp staat dat B. en W. bij afzonderlijk besluit de vacantle zullen regelen De heer J. de Kort wijst er op dat ge- durende den kinderoptocht de vuilniswa gen uit de Torenstraat kwam. Hij zou de gemeentewerklieden zulke dagen vacantle willen geven. j De voorzitter deelt mede dat in dit regie- ment is opgenomen dat de dag waarop den verjaardag van de Koningin wordt i gevierd de ambtenaren verlof hebben Dit j is voldoende Het gaat niet aan om hen vrij te geven den dag waarop de Koningin jarig is. dan den dag wanneer het kinder feest is en eindelijk ook nog den dag wan neer de Wllhelminavereeniging feest viert. Overigens vonden B. en W. het verkies lijker de vacanties bij afzonderlijk besluit van B. en W. te regelen. De heer D. de Bruyn IJzn. en de heer A J. de Jong verdedigen de vacanties door B. en W. te laten regelen De Raad kan dit trouwens altijd nog veranderen als zulks niet voldoet. De heeren M. Scheel en J. de Kort ma ken er een voorstel van om de duur der vacanties door den Raad te laten vast stellen. Wordt verworpen. Helder witte tanden kunnen ook Uw sieraad en trots zijn, indien ge ze dagelijks tweemaal reinigt met de heerlijke PASTOL. Tanden zijn sterk, maar sterker zijn de bacteriën, vat krijgen op de gla- zuurlaag. wanneer niet steeds na den maaltijd de voedsel- resten worden verwijderd. >'.j I Zoowel terwille van Uw uiter- J'': lijk als voor Uw gezondheid ztjt \f geverplicht, Uw gebit regelmatig te reinigen met PASTOL. Leer het ook Uw kinderen Tube 35 cent Dubb. tube 60 cent. 2866 AALSMEER. GEMEENTERAAD. Beëediging van den Raad Benoeming der wethouders. De raad kwam in vergadering, onder voorzitterschap van burgemeester J. Kastelein, bijeen. Drie nieuwe leden, de heeren W. Hartlng Wzn., H. v. Itterzon en Jac. Keessen, hadden de plaatsen van de drie niet weergekeerden, de heeren W. Keessen Azn., Joh. Men- sing en J. Molenaar ingenomen. Na be- eediging van den Raad, heette de voor zitter alle leden welkom. De voorzitter herinnerde er aan. dat de heer C. Spaar garen Dzn. reeds 21 jaar, de heer P. v. a. Meer Pzn. 20 jaar, de heer B. Wegman Czn. 14 jaar en de heer Jb. Alderden Dzn. 3 jaar het raadlidmaatschap hebben be kleed. Bij de nu volgende verkiezing van twëe wethouders, werden herkozen de heeren P. v d. Meer Pzn. met 7 en J. P. Berg hoef met 10 stemmen. Betden namen hun herbenoeming aan. Tot hun plaatsvervan gers werden gekozen: M. Alderden Czn. (aftr.) met 9 en Jb. Alderden (aftr.) met 11 stemmen. LISSE. GEMEENTERAAD, Beèediglng van den nieuwen Raad. Huldiging van den beer Pijnacker. De Raad dezer gemeente kwam gisteren in openbare verg. bijeen. Allereerst wer den de raadsleden beëedigd. De voorzitter wenschte de Raadsleden 1 geluk met het vertrouwen dat de bevol- j king in hen stelt, en hoopt op een pret- I tige samenwerking in de behartiging van de belangen der Gemeente. De belangrijkste verkiezing was die van de wethouders. De voorz. deelde mede, dat j de heer J. Noorland gaarne voor de stem ming, mede namens zijn college den heer Segaar, een verklaring wilde afleggen. Hierin zeide hij, dat de heer Tromp tot een partij behoort, die er blijkbaar een eer in stelt, om de A. R. Partij onheusch te bejegenen. Wanneer wij desondanks onze stem op den heer Tromp uitbren gen, dan doen we dat, omdat wij den heer Tromp persoonlijk hoogachten en diens werk waardeeren. Het algemeen belang zal gesteld worden boven het partijbelang, hoe moeilijk de Staatk. Ger. Partij het ons maakt, om een stem op een harer vertegenwoordigers uit te brengen. Spr. achtte het gewenscht, deze verklaring met het oog op de verhoudingen in den Raad, af te leggen. Hierna werd tot stemming overgegaan, en werden de beide wethouders G. Tromp en P. Warmerdam met 12 van de 13 stem men herkozen. De voorzitter prees zich gelukkig wederom met deze wethouders het Dagelij ksch Bestuur der Gemeente te mogen vormen en wenschte hen geluk met het door den Raad in hen gestelde ver trouwen. Beiden aanvaardden hun be noeming. Wethouder Warmerdam beantwoordde den voorzitter en sprak de wensch uit, nog veel onder de leiding van den sym pathieken burgemeester in het belang der Gemeente te mogen doen. Hij was tevens de tolk van weth. Tromp. De uitslag van de daarna gehouden verkiezingen van leden voor de onder scheidene Commissies is als volgt. Benoemd werden: tot vertegenwoordiger der Gemeente in de vergaderingen der aandeelhoudsters der N.V. Electrlciteltsbedrijven het college van B. en W.; tot commissaris voor genoemd bedrijf de heer J. P. Segers; tot leden der Gascommlssle de heeren G. Trom, J. Pijnacker, A. Th. van Keste- ren, J. Noorlandt en A. H. Scrama; tot leden der Waterleidingcommissie de heeren A. Verduyn Jr., J. P. Segers en A. II. Schrama; tot lid der commissie voor het Water leiding-pompstation de heer A. Verduyn Jr., plaatsvervangend lid de heer J. C. de Haan; tot leden der Wegencommissie de hee ren G. Tromp, J. Pijnacker en A. Ver duyn Jr.; tot leden der Grondcommlssie de hee ren Burgemeester van Wijnbergen, C. Langeveld, P. Romeljn, C. Schrama en J. P. Segers; tot leden der Sociale Commissie de hee ren P. Warmerdam, A. Verduyn Jr., L. Onderwater en Jac. Kingma; tot leden der Commissie voor Werkloo- zenzorg de heeren P. Warmerdam. L. Onderwater en J. Noorlandt. Aan het einde van al deze verkiezingen gekomen zijnde, verklaarden allen desge vraagd, hun benoeming te aanvaarden. De raad besloot nog aan de heeren W. Kromhout en N. Casteen te Vogelenzang een perceel bouwgrond te verkoopen voor de stichting van woonhuizen ter grootte van 585 M2. a f. 4 per meter. Hierop werd de vergadering besloten. Vervolgens deelde de burgemeester mee, dat de heer J. Pijnacker heden 30 jaren achtereen een Raadszetel had mogen be zetten. Hij huldigde hem in warme be woordingen, die als raadslid medewerker is geweest van alles, wat in Lisse op ge meentelijk terrein tot stand is gebracht van den aanvang af van deze eeuw. Gij hebt, aldus spr., Lisse zien groeien en helpen groeien van een klein dorp tot een gemeente van moderne statuur. Wij eeren in u den man. wiens recht schapen karakter een zoo grooten invloed heeft uitgeoefend op de goede verstand houding in den raad en op de goede be handeling der zaken in de raadszaal, den man, die het vertrouwen won zijner mede bestuurders, zooals dat bleek door uw be noeming tot lid van den Raad van Be heer van het N.V. Electriciteitsbedrijf Hillegom-Lisse-Sassenheim, den man die altijd door het welzijn der gemeente voor stond, blijkend o.a, uit uw getrouw verga- derlngbezoek. den man tenslotte, die, be kend staande als streng-principieel-Ka- tholiek toch ook de rechten erkende der minderheidspartijen en het gemeentebe lang behartigde in den vollen zin. Hij hoopt dat de heer Pijnacker nog lange jaren zou behouden mogen blijven. Hierop spraken nog dc heeren weth. Warmerdam. A. Verduyn en den gem.- secretaris de heer De Haan, die allen den heer Pijnacker als man van karakter prezen. De jubilaris, zichtbaar ontroerd over deze onverwachte hulde, sprak tenslotte woorden van dank. NOORDWITKERHOUT. GEMEENTERAAD. Instafiatie nieuwe leden - Wethouders benoeming. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: burgemeester Van Iersel. Aanwezig: alle leden. De voorzitter opent met gebed en heet daarna de oude en de drie nieuwe leden hartelijk welkom in het nieuwe zittings jaar en hoopt op goede samenwerking in het belang van de gemeente. De drie nieuwe leden, de heeren M. van Gijlswijk (Zilk), N. H. de Klerk en J. v. d. Berg Wzn.. worden beëedigd. Hierna heeft de benoeming plaats van twee wethouders. Gekozen werden met groote meerderheid van stemmen de af tredenden, de heeren E. Oostdam Hzn. en P. Warmerdam. Beiden nemen de benoe ming aan, danken voor het vertrouwen in hen gesteld en nemen de gelukwen- schen van den voorzitter en de overige raadsleden in ontvangst. Hierna worden de ingekomen stukken behandeld. Vastgesteld wordt de behandeling van de begrooting voor het jaar 1932 van den schoolartsendienst Hillegom e. o. Op voorstel van B. en W. wordt het Raadsbesluit van 29 Juni 1931 No. 56, ge wijzigd. Een geldleening, groot f. 75.000 zal niet worden aangegaan met het mijn werkersfonds te Heerlen, doch op gelijke conditie met de Mij. „De Nederlanden" te Den Haag. Ged. Staten maakten be zwaar tegen het opnemen in de politie verordening van de bepaling, dat hou ders van honden bekeurd worden, als ze niet verschijnen na oproeping. In de I wet wordt hierin reeds voorzien. De gemeenteraad zal dus met bedoeld j schrijven rekening houden. Eveneens wordt in behandeling geno men een brief van Ged. St. van Z.-H. inzake de overname van den hoofdver keersweg NoordwijkBloemendaal, dep Wassenaarsche-weg, Regenvlletweg en Beeklaan. Een gedeelte weg krijgt de gemeente terug, daar Ged. St. bij de overname er van geen belang hebben. De onderhouds kosten zullen daarvoor voor de gemeente f. 150 per jaar minder bedragen. Met algemeene stemmen wordt vastge steld een uitbreidingsplan van 't Grond bedrijf. Twee bezwaarschriften zijn inge komen, doch niet ingewilligd. Bij de rondvraag vraagt de heer J. van Pareeren om verbetering van de straat nabij de Haven: de heer Oostdam wil het hout laten kappen aan de Lange Laan. en de heer N. H. de Klerk bracht nog dank aan allen, die hielpen om hem in den raad te brengen. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. Installatie nieuwe leden. - De wethouders herbenoemd. De gemeenteraad kwam in vergadering bijeen. De heer Speelman was afwezig. Na opening deelt de voorzitter mede, dat de heer Speelman hem persoonlijk heeft opgedragen de heeren namens hem te begroeten. Zijn toestand geeft geen re den tot ongerustheid, integendeel voor enkele uren heb ik nog de beste inlichtin gen ontvangen. Hopen we, dat hij spoedig weder geheel hersteld in ons midden mag terugkeeren (Applaus). Hierna worden door de leden de ver- elschte eeden afgelegd, waarna de voor zitter de leden met hun benoeming felici teert en den wensch uitspreekt, dat allen naar hun beste krachten zullen mede werken tot heil en bloei der gemeente. Tot wethouders worden met 9 van de 10 stemmen gekozen de heeren W. War- naar en H. Bader (aftredend). Beiden nemen de benoeming aan. De voorzitter feliciteert hen met hun herbenoeming, waarbij de heer van Zonneveld zich na mens den raad aansluit. De notulen worden goedgekeurd. Inzake de gunning van het gebouw voor gemeentewerken aan de Oost-Haven ontspint zich een langdurige discussie. 2—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10